פנטזיות, העברות וחוזים: חלון ההעברות של קיץ 2023 נגמר עם קאנסלו ופליקס, ובלי פאטי, אבדה ואריק

אם סוארז יסיים את העונה כשחקן עבר באופן רשמי, גריזמן הוא מחליף מצוין. לא חלוץ סטטי, אלא נייד וטכני מאוד מה שמתאים תמיד לסגנון הברסאי וליד מסי (טפו, טפו) באופן כללי.

מה גם שלעשות הגנה וללחוץ כשצריך צ’ולו לימד אותו הרבה, ואין הרבה חלוצים שעושים את זה בצורה הזאת חוץ מלואיסיטו.

אוריה, אני גם חושב שדיבאלה אמר המון אמת. קשה לשחק עם מסי כשהוא משחק בעמדה שלך. אני חוזר על אותה מנטרה מאז הימים האחרונים של פפ-מסי חייב לחזור לשחק בעמדה האמיתית שלו, והיא האגף. כשהוא עשה זאת עונה אחת עם לוצ’ו ברסה חזרה לדרוס כל דבר שזז וגם השחקנים סביבו פרחו. לטעמי אין פיתרון אחר, גם לא בנבחרת ארגנטינה, וגם שחקן שבאמת מאז ומתמיד משחק בעמדה הזאת אין עוד אפשרות אחרת. על מנת שמסי ישחק עם דיבאלה אחד מהם חייב לשחק באגף, ומין הראוי שזה יהיה מסי, כי לטעמי מדובר לא רק בשחקן הטוב בעולם, אלא בקיצוני הטוב בעולם.

בברסה אם קוטיניו יגיע, אני דווקא לא פוסל את המערך האהוב של וואלדרדה-4-2-3-1, כשכרגיל מסי באגף וקוטיניו נכנס מתחת לחלוץ. השאלה כמה בברצלונה “מוכנים” להחליף את המערך האהוב שלהם שרץ כבר יותר מעשור. יש קושי מסויים בלמצוא קשרים שמתאימים למערך שלנו, גם כי בשוק לא מוכנים למכור כאלה שחקנים (היחידים שאני מוצא למערך כזה הם אריקסן ואוזיל) ואם כן זה במחירים מוגזמים.

ככל שאני מסתכל קדימה גם, אין מנוס מהמערך הזה. איניסטה לא נשאר להרבה זמן. בארסה צריכה לעשות חושבים. אם אפשר לשים יד על אריקסן או אוזיל, זה הזמן.

זכינו בתארים עם מסי בצד והפסדנו תארים עם מסי בצד. זכינו בתארים עם מסי באמצע והפסדנו תארים עם מסי באמצע. ארגנטינה הפסידה תארים עם מסי בצד והפסידה תארים עם מסי באמצע.

מסי יהיה טוב בכל מקום שיוצב, השאלה היא מה נכון יותר לסגל הקיים. כיום, כאשר מסי בן 30 ופחות מהיר מבעבר, ובנוסף לכך הקישור מבחינה איכותית נמצא בשפל המדרגה ביחס למה שהתרגלנו אליו, אנחנו חייבים שמסי יבוא לאמצע כדי לקבל כדור ולפתוח את המשחק.

זה לא אומר שמדי פעם הוא לא יכול לשחק בצד כדי להפתיע נקודתית, אבל זו ממש לא חייבת להיות שיטה הכרחית כל הזמן.

בנוסף, אם אחת המטרות היא להאריך את תוחלת החיים של מסי ככדורגלן מהרמה הגבוהה ביותר, יותר הגיוני שזה יקרה כחלוץ מזויף או כסוג של פליימייקר באמצע. יש הרבה יותר שחקנים שמשכו את השיא שלהם בעמדות הנ"ל מאשר שחקני כנף שצריכים להיות בשיאם הפיזי.

מסי נכנס לאמצע לגמרי בעונתו האחרונה של פפ, אחרי הגמר נגד מנצ’סטר פפ החליט שההפתעה שהוא הכין צריכה להיות השיטה. אם תשים לב, באותן עונות אם נשים בצד את התארים שבקושי זכינו בהן, גם היכולת עד עונתו הראשונה של לוצ’ו הייתה לא מרשימה כלל.

מסי מבחינה אישית הצליח, אבל התפוקה של הסובבים אותו ירדה פלאים. סאנצ’ס לא הבריק, פדרו חווה ירידה דרסטית, וגם איניסטה וצ’אבי חוו סוג של ירידה ביכולת.

באותן 3 עונות ברסה זכתה באליפות אחת, ולא העפילה פעם אחת לגמר צ’מפיונס כשהיא נבלמת מול הבונקר של צ’לסי ואינטר וההשפלה הכי גדולה מול באיירן.

אני תמיד טענתי שהשיטה של מסי באמצע משרתת בעיקר את הסטטיסטיקות של מסי, כי קל יותר לבשל כשאתה בא לאמצע להתחיל מהלכים וקל יותר לכבוש שהחלוץ חוד מפנה לך את המקום ואתה הכתובת הראשונה של כולם. במבחן התוצאה נגד קבוצות עם אמצע והגנה חזקה, מסי באמצע לא מצליח לאורך זמן ויותר קל לעצור קבוצה שבנויה סביב שחקן אחד.
בנוסף, גם מבחינה הגנתית התפקוד של מסי כעושה משחק הייתה קטלנית-קבוצות ידעו שחטיפה ממסי באמצע כשהוא יורד לקבל כדור היא התקפה מתפרצת קטלנית.

אני מסכים שהקישור לא תמיד מתפקד בצורה מושלמת, אני לא חושב שלהוסיף לאמצע עוד זוג רגליים זה הפיתרון. זה מסרס את ראקיטיץ’ ואיניסטה ולוקח מהם שטח ועבודה, וזה גם מסרס את לואיס סוארס והקיצוני התורן. היחיד שנהנה מכניסתו של מסי לאמצע זה אלבה שמקבל יותר כדורים באגף, אבל אני לא חושב שזה אמור להיות הקלף שלנו.

אני גם לא חושב שהגיל מהווה בעיה. יש קיצוניים שמראים יכולת גבוהה גם אחרי גיל 30. מסי הוא גם השחקן היחיד בעולם אולי שלא עושה הגנה, והוא נשמר בצמר גפן. אני לא רואה שום ירידה בזריזות או במהירות שלו, והוא גם לא עבר פציעות קשות שמגבילות את המהירות או הזריזות שלו.

זה לא נכון, מסי נכנס לאמצע במהלך עונתו השנייה של פפ כאשר הוא מאס בזלאטן, בעונת 10-11 כולה מסי שיחק כחלוץ מזויף ובעיניי ובעיני רוב האוהדים זו העונה בה שיחקנו את הכדורגל הטוב ביותר אי פעם.

אגב, גם במשחקים הגדולים ביותר של הפפ טים (6-2, שני הגמרים מול יונייטד, המאניטה) בכולם, מסי שיחק באמצע.

את המשך הכשלונות היחסיים בצ’מפיונס (בעונה שהושפלנו לבאיירן מסי היה פצוע ואת הליגה סיימנו את עם 100’ שזהו שיא כל הזמנים) אני יותר מייחס לאקראיות (ההדחה מול צ’לסי זה חוסר מזל טהור), ולירידה ביכולת של שחקני הרכב משמעותיים (אלבס, צ’אבי, פויול, פדרו) וכי אתה יודע, אי אפשר לנצח תמיד…

בכל מקרה אין לי משהו נגד מסי באגף, זה באמת עבד מצוין כמו בעונה הראשונה של פפ ובעונה הראשונה של לוצו, אבל המיקום שלו על המגרש יותר תלוי בסגל שמקיף אותו ונקודת הזמן שלו בקריירה.

כרגע, עם קישור מדשדש, ומסי בגיל מתקדם יחסית שצריך לשחק יותר על שטחים קטנים ופחות ספרינטים מתישים על הקו, ההחלטה לשחק עם מסי באמצע נשמעת לי הגיונית לגמרי.

ביקשת קיבלת, לפי MD ברצלונה הולכת על אוזיל בסכום של 20 מיליון אירו.
מצד אחד הוא מבשל גאוני אבל מצד שני יש לו תדמית של עצלן ואחד שנעלם במשחקים גדולים. מה דעתכם?

הבחירה באוזיל היא שונה לחלוטין ובעלת השלכות שונות מבחירה בקוטיניו או אפילו אריקסן.
הסיבה לכך שאוזיל יכול לשחק רק באמצע מתחת לחלוצים כפליימייקר. הוא לא אחד מקשרי 50-50, לא קשר התקפי שבא מהכנף ולא חלוץ שני. קשר התקפי מתחת לחלוצים. בלבד.

הצבה שלו בעמדה זו אומרת בבירור שמסי עובר לחוד כאחד מצמד חלוצים שמשחקים חצי קו חצי חלוץ.
וזה משפיע על איך שהקבוצה נראית בכל חלקי המגרש.

אם כבר קניה מוונגר, אז הייתי הולך על סאנצ’ז ומחזיר אותו לקדנציה שניה עם סאנצ’ז וסוארז מקדימה ומסי מתחתיהם.

פנטזיות😵

אוזיל יכול להיות בול השחקן שתצטרכו.
בריאל היו לו מספר בעיות:

1. חלש הגנתית.
  2. החלוץ שהיה אמור לקבל ממנו את הבישולים הוא בנזמה.
  3. ריאל הקבוצה היא חסרת שיטה ולא יודעת לתקוף בצורה מסודרת.

בברסה הבעיות האלה יפתרו, מבחינת יכולת הגנתית בברסה קיים משחק לחץ ואתה לא צריך להיות חזק הגנתית בשביל זה, בעיקר סגירת קוי מסירה. מאמין שעצם העובדה שתהיה שיטת להתגוננות תשפיע עליו לטובה.
החלוצים בברסה מעליו יהיו מסי וסוארז, בהחלט טובים מבנזמה.
בברסה באמת יש שיטת התקפה כלשהי (גם אם לא כמו בעבר).

לדעתי המעבר יעשה טוב ל2 הצדדים, מבחינת אוזיל הוא יעזוב את בית הקברות לשחקנים הקרוי ארסנל,ומבחינת ברסה יגיע שחקן התקפה נורמאלי לעבות את הסגל לאחר הפציעה של דמבלה ויתן גיוון טקטי.

עוד שחקן אחד “מאחורי החלוצים” ואפשר יהיה לפתוח טרמפיאדה בחלק האחרון של המגרש.

אני לא בטוח איפה אני עומד בדיון בין אסף לבין שביט לגבי המיקום של מסי, אבל לשים את מסי כחלוץ על מנת “להרוויח” את אוזיל זה כמו… אין לי אנלוגיה מספיק קיצונית. אין לי מושג עד כמה עטיפות הדגים של קטאלוניה באמת מעידות על מדיניות הרכש של המועדון, אבל אני לא מוצא בצעד הזה שום הגיון.

שלא לדבר על רוח-ארסנל שאוזיל יביא איתו מלונדון ועל האדישות הבלתי נסבלת שלו. אפשר להוציא את השחקן מארסנל, אי אפשר להוציא את ארסנל מהשחקן.

אלכסיס סאנצ’ס עוד היה יכול להיות הגיוני אם לא היינו קונים ילדון צרפתי במחיר היסטורי.

אוזיל יכול גם לשחק באגף.
אל תשכחו שברסה משחקת שונה מקבוצות אחרות ומה שמצופה מקיצוני בברסה הוא אחרת ממה שמצופה בקבוצות אחרות.
אם סאנצ’ס קיצוני אין סיבה שאוזיל לא.
ממתי שלישיית ההתקפה בברסה משחקת לפי עמדות? למסי אין בדיוק עמדה ומעולם לא הייתה לו.
אוזיל בהחלט יכול לשחק כקיצוני לכיוון המרכז כשהוא נותן למגן שלו חופש באגף.
אוזיל גם יכול לשחק בקישור במידת הצורך, למשל כשצריך גול או סתם בשביל רוטציות.

אני לא מהחסידים שלו כשהיה בריאל, בכלל לא, אך זה לא מוריד מערכו כשחקן טוב מאוד שיכול להוסיף לכם הרבה.
בנוסף 20 מיליון זה כלום לעומת המחירים של היום, זה לא מחיר שמכניס את אוזיל להרכב הפותח ובהחלט סכום לא גבוה בכלל גם למחליף.

איך תמקם את אוזיל עם שלושת שחקני ההתקפה האחרים? תוכל לשרטט מערך אפשרי?

המחיר בהחלט מפתה, אני לא סגור לגבי המשכורת ולגבי המעמד בסגל. אם מדובר בשחקן רוטציה מובהק אז אני לוקח בלי להתבלבל.

אוריה, רד על מנת לחדד, אני לא אמרתי שאני רוצה את אוזיל :blush:

מסכים לגמרי שבתור שחקן רוטציה הוא יכול להיות אס רציני, אבל ברור לגמרי שזה לא יהיה הכיוון.

מה גם שהפלסטר המיידי הזה ימנע רכש אמיתי לקישור ככל הנראה הקיץ (אם איכשהו עדיין מאמינים בהנהלה הזו שתנחית מתישהו קשר אמיתי). אוזיל זה קראק ולא אחד שתזרוק בקיץ. זה לגמרי יכול להיות ארדה טוראן 2.

אוזיל שחקן כשרוני בהרבה מארדה. ארדה שחקן שהצליח הרבה בזכות הלחימה שלו והקבוצה שהייתה לאתלטיקו סביבו, אוזיל הוא בערך ההפך הגמור מארדה לטוב ולרע.
אוזיל לא מיועד לקישור, ובמידה וכן אז זה מוכיח שהוא מגיע להיות שחקן רוטציה כי את מקומו של אינייסיה כולנו נסכים שהוא לא ייקח.
בהתקפה התחרות שלו היא בעצם במספר שחקנים: דמבלה, אלקאסר, ודאולפאו. כלומר קשה לי להאמין שכאשר דמבלה יהיה כשיר ייבשו שחקן של 150 מיליון על הספסל בשביל אוזיל.
משמע קיבלתם ב20 מיליון שחקן רוטציה מצוין שיכול להשתלב כקשר התקפי ובאגפים ועם פול כשרון. שחקן שאין לכם כמוהו בסגל שיוסיף המון גיוון טקטי.

זה לא ימנע הבאת קשר 50-50 בקיץ כי זו לא העמדה של אוזיל, זה ימנע הבאת מחליף לאינייסטה בהנחה שיש את אוזיל (שאגב זה יכול לעבוד).
זה כנראה בוודאות יימנע את הגעתו של קוטיניו שכן שניהם יושבים על אותו עמדה פחות או יותר.

לגבי המחיר, קראתי איזה תגובה של מישהו בטויטר שכתב שפוטובול לינקס הדליפו שאם ארסנל תמכור את אוזיל לקבוצה בליגה אחרת העלות שלו תהיה 50 מיליון אירו. בקיצור סעיף אנטי בארסה. לא בטוח שזה נכון.

אסף,
אנחנו מדברים על תפקודים שונים. מסי כיום לא משחק כ-9 מזוייף וגם לא בנבחרת ארגנטינה. אני מדבר על הזמן שמסי ממש ירד לקישור להתחיל התקפות ולהיות יותר בקוו של איניסטה וצ’אבי. זה התחיל בעונתו האחרונה של פפ, כשהוא ראה שזה עבד בצורה מושלמת נגד מנצ’סטר בגמר. את הגול השני למשל הוא עשה ממש מעמדת הקישור.

אבל עזוב בצד לרגע את התארים שגם שם הייתה ירידה, אני יותר מדבר על היכולת. אתה יכול להגיד שבעונות האלה היכולת הייתה טובה? אני לא. מהזיכרון שלי ברסה לא נתנה תצוגות מדהימות וכל הזמן הבלון התפוצץ לנו בליגת האלופות. לדעתי זה לא היה אקראי.

לעניין אחר, לדעתי אוזיל הוא לא מקרה טוראן. קודם כל אוזיל הוא שחקן הרבה יותר מוכשר והוא פשוט גאון כדורגל. הנתונים שלו בכל מה שקשור למסירות ויצירות מצבים אם אני לא טועה נכון הם מדהימים.
הוא אולי עצלן, אבל ברצלונה לא היום לא לוחצת כמו בעבר, ולדעתי היכולות ההתקפיות שלו יהיו מושלמות לעמדת הקישור שלנו. בנוסף, הוא לדעתי רוצה לזכות בליגת האלופות מאוד, וגם רוצה להוכיח לריאל המון מאז העזיבה שלא הייתה כזאת נעימה. אין לו סנטימנטים לריאל, והוא שחקן עם היכולות הכי טובות שברסה יכולה להביא. בניגוד לטוראן, הוא לדעתי לא מוכן לסיים ככה את הקריירה. הוא רוצה עוד פרק מושלם, וגיל 30 זה רחוק מלהיות סוף קריירה. גם אצל מסי.

אם אפשר להביא אותו ב50 מיליון זאת מציאה.

לאיזה עמדה? מתחת לחלוץ ולדחוף את מסי גבוה יותר? לקישור על חשבון אחד ראיק/אנדרס…?

מזכיר לי שיחות עם חבר אוהד ארסנל בדיוק כשהוא עבר וקצת אחרי. בעודו מתלהב, אני טענתי שהבחור לא יציב בעליל ונוטה להיעלמויות ממושכות. לקח לו כמה חודשים טובים להבין על מה דיברתי.
בארסה צריכה מישהו שיוצאים איתו למלחמה. עם אוזיל הייתי יוצא מקסימום לבית קפה, וגם אז לא סומך עליו שיזמין לי מה שאני רוצה.

לא רואה איך אוזיל מגיע כדי להיות שחקן הרכב דומיננטי כשבקבוצה משחקים מסי, סוארז ודמבלה. בכל מעמד אחר אוזיל הוא לוקסוס גדול. אם הוא מוכן להגיע בידיעה שהוא לא אחד מבאנקרי הקבוצה (ולהערכתי הוא יהיה מוכן כי אין לו אופציות הרבה יותר טובות, אולי פרט ליונייטד) - זה מצויין לבארסה.

איזה אופציות ריאליות יותר טובות? הוא יכול לשחק באלופות שזה יתרון בפני עצמו.

דרך אגב, המחיר של 50 מיליון זה כנראה טעות. לפי כל המקורות המחיר יעמוד על 20 מיליון וחוזה לשלוש שנים.

הוא מסיים חוזה בקיץ, אם תשלמו עליו 50 מיליון שאליהם עוד יצטרף חוזה מטורף כמקובל במצבים כאלה (ועוד בבארסה שרושמת צ’ק לכל דורש צריך להוסיף 20-30 אחוז לנורמה) - זאת עילה לסגירת המועדון. מסי לא יאשר שערוריה כזאת.

אני בספק אם תסכימו לשלם גם 20 ולמען האמת גם לא חושב שוונגר ישחרר אותו בינואר. אני חושב שיותר נכון לדבר על העברה חופשית בקיץ.