פנטזיות, העברות וחוזים: ברוך הבא דני אולמו, להתראות רוברטו, פיי וגונדואן. לנגלה ורוקה מושאלים

את סכום ההעברה של רוברט לבנדובסקי כולנו מכירים ואכן אין הבדל גדול אם זה 45 מיליון יורו בתאכלס או 55 מיליון יורו-גג למשל. אני מדבר על המסביב. לצורך המחשה: קיליאן אמבפה לא באמת היה מגיע בחינם. לבנדובסקי לא רוצה להרוויח כמו בבאיירן מינכן או קרוב לזה? אין עמלת סוכן שמנה באמצע או משהו כזה? שוב, לדעתי כתבתי קצת בזהירות. אבל זו עסקה יקרה. אולי רק אם פרנקי דה יונג יימכר אפשר להתייחס לזה?

לגבי דמבלה: אני מאלה שחושבים שהוא גם לא שחקן כזה טוב, אבל ניחא. קבלת החלטות למשל. הוא שחקן פציע וכזה שלעתים לא בא לו להתאמן או שהוא לא קם לאימון, זה קרה יותר מפעמיים-שלוש. זו התשובה. אולי לא אחד-לאחד אבל האופציה של סטרלינג אותו פפ אולי הזיז הצידה - תמיד הייתה על השולחן מבחינת צ’לסי. אז לפחות אני לא התייחסתי לדיווחים גם אם טוכל עבד איתו בהצלחה בדורטמונד. כן שמעתי על הסוכן הנחש. אני לא יודע אם זה משפיל מבחינתו, אני חושב שהוא מעדיף שזה יהיה לשנתיים ולא אתם, הוא מעביר את הזמן עד לבלאגן הבא או לקבוצה הגדולה הבאה. השאלה אם יהיו 30 שערים ו-30 בישולים בשנתיים האלה או 30 משחקים מינימום בחוץ בגלל פציעות…

תשמע, אולי אני נאיבי, ואני בטח לא מסמפט את ברצלונה, אבל כאחד שחלם כילד להיות כדורגלן, כשקראתי על זה שהוא לא קם לאימונים ועל חגיגות הפלייסטיישן וזה - האינסטיקנט הראשוני היה לצעוק ‘טמבלה’ כמו שחבר אמר בחדר כושר, ולאחר מכן אמרתי - בואנה הוא חוצפן. אלוהים נתן לו מתנה לשחק בקבוצת פאר כזו, אימפריה - והוא לא מעריך. יש ברצלונה גם בלי דמבלה, המועדון לא היה מוריד את הדגל לחצי התורן אם היה עוזב. לא הגיע לו פרס.

אתה מנסה לשכנע את המשוכנע. אני מבחינתי סיימתי איתו. מי שחושב “שצאבי שינה אותו” חי בסרט. שנה הבאה בתאריך הזה נהיה באותה נקודה. אני רק מקווה שהיה לנו את השכל לעשות לו מה שלא עשינו לו השנה.

אני חושב שיש קונצנזוס לגבי ההתנהגות המחפירה שלו ושהיה עדיף שזה לא יהיה הוא, ומצד שני הרבה נאחזים במשהו כמו ‘אין ברירה’, או ‘עדיף מלאבד אותו בחינם’. אני באמת חושב שיש כאן גם שאלה מקצועית, עניין הכשירות וקבלת ההחלטות. אגב: כולם ציינו את מספר הבישולים שלו שאכן היה מרשים ביחס לחצי עונה. אבל הוא כבש שני שערים בכמעט 2,000 דקות והוא שחקן התקפה, זה לא נחשב?

איך אתה עם הצטרפותו של ראפינייה אגב (אולי בהמשך אעבור פה קצת אחורה יותר בתגובות) בהתחשב במחיר, בפוטנציאל, במה שהראה וכן הלאה?

זאת לא אותה נקודה. בשנה הבאה בארסה תוכל למכור אותו בכסף.
יהיה טוב? נקבל סכום משמעותי. לא יהיה טוב? לא עלה לנו יותר מדי.
מקרה מאוד דומה לממפיס.

אני בטוח שחוזה כה קצר בא מהדרישה של דמבלה, לא של בארסה. הוא חושב שהוא כוכב גדול, אבל לא מצא קבוצה שתשלם לו בהתאם. בשנה הבאה או בעוד שנתיים הוא אולי ימצא כזאת, ואז יוכל להשתחרר בקלות.
חוזה קצר נוח לשני הצדדים במקרה הזה.

התכונתי ששנה הבאה הוא היה בשנה אחרונה לחוזה ואז הוא שוב יתחיל לסנן, מה שהוא עשה בהתחלת השנה. ואז שוב נכנס לדילמה של מה נעשה איתו.

אני לא מדבר אם הוא שוב יפצע …

אם ראפיניה יהיה טוב, נחפש למכור את דמבלה, בדיוק כמו שעכשיו מחפשים למכור את ממפיס. אבל לא בחינם.
אם דמבלה יהיה טוב, ושווה את המשכורת, יישבו איתו על הארכת חוזה, או שהוא יקבל הצעה גבוהה ממקום אחר.
אני לא רואה בעיה. הוא לא יהפוך לאומטיטי בגלל החוזה הקצר. אין לנו מה להפסיד, אבל יש סיכוי להרוויח לא מעט.
תתעלם לרגע מהעבר ומהאמוציות, תחשוב על ההחתמה שלו כמו על החתמת ממפיס לפני שנה עם חוזה לשנתיים.

כמו שדמיטרי אמר, החוזה קצר והשכר נמוך. המפסיד פה הוא דמבלה.
ההפסד של ברסה יגיע במידה ודמבלה יהפוך לשחקן טוב יותר וכשיר יותר ופתאום קבוצה אחרת תגנוב לכם אותו במחיר זול מכפי שיכולתם למכור עם חוזה ארוך יותר.
לא הפסד גדול, וגם לא הפסד בכלל בהתחשב בחלופה שהיא לאבד אותו בחינם העונה. בנוסף לקצת כסף תרוויחו גם עונה טובה מצד שחקן שיכול מאוד לעזור לכם.
במידה והוא ימשיך להכשל אז אתם תגידו תודה שהחוזה נמוך וקצר.

בקיצור מבחינתכם זה מצב מושלם.

תספרו אתם את זה לצ’אבי.

הבעיה עם דמבלה, שבגללה גם אני לא רציתי שריאל תסתכל לעברו, היא שלא כדאי להכניס ראש בריא למיטה חולה. אף אחת לא תהמר על שחקן עם בעיית פציעות ומשמעת, כשלאחרונה הזמן היחיד שבו הוכיח שהוא יכול לשחק כדורגל היה לפני כשסיים חוזה.

למה בארסה כן? כי בארסה חייבת שחקן שובר שיוויון ושובר שבלוניות כמוהו, לשאר הקבוצות כבר יש כזה. כי צ’אבי הוכיח שהוא יכול להוציא ממנו יותר.

אני מניח שבעונה הקרובה יתברר מי צדק, מקווה שאתם והוא יחזור לסורו.

לגבי טרינקאו

אפשר להירגע חלקית. מדובר על חצי כרטיס. תהיה להם חובת רכישה אם הם לא יירדו ליגה, מה שבטוח ב 99%.
עדיין בארסה תשלם חלק משכרו העונה.
שילמנו עליו 31M בזמנו. קיבלנו כבר 6 על ההשאלה לוולבס. נקבל מספורטינג עוד 10 על חצי כרטיס. לא נפסיד עליו הרבה, חלק ממשכורת של שנתיים ועמלות.

קויאדו האריך את החוזה בשנה אחת , עד 2024. אין לי הסבר בשביל מה, הקבוצה כבר עמוסה מקדימה וגם בקישור.

כדי למכור לאיזו גרנאדה ב-5 מיליון. גג.

יותר קל לו להימכר כשיש לו עוד שנה בחוזה ולא עוד שנתיים. זה טוב לבארסה, אבל אני לא מבין מה הוא יכול להרוויח מזה.

יש הישג בכך שהצלחנו להוריד את דמבלה לברכיים אבל גם יש שתי בעיות:

1. דמבלה נשאר. תהרגו אותי אני לא מבין איך זה באינטרס שלנו.
  2. אם זה באינטרס שלנו שיישאר אז איך זה טוב לנו שהוא יישאר רק לשנתיים?

הרי אם יקרה הנס והוא ייתן לנו עונה טובה (אחרי 4 עונות של כישלון מוחלט) הוא יבוא אלינו בקיץ הבא עם דרישות לשכר גבוה לחידוש חוזה… כלומר נצא מופסדים בכל מקרה… אם הוא חרא סתם הארכנו לו לשנתיים נוספות אחרי 4 שנים של חרא. אם הוא טוב יש לו הזדמנות שוב לתפוס אותנו בביצים תוך שנה אחת בלבד.

עדיף למכור אותו בעוד שנה שהוא יביא לך כסף מאשר בחינם השנה והשנה יש לנו גם את ראפיניה בתור אלטרנטיבה.

זה ההסבר. אני רק השליח :slight_smile:

למה החלטתם שקבוצות ישלמו עליו בשנה הבאה כשהשנה הייתה הזדמנות להביא אותו בחינם ואף אחת לא לקחה אותו?
הוא שחקן נחמד מאוד אבל השווי שלו ברצפה ולראיה הקיץ האחרון, גם אם יתן עוד עונה סבירה של 12 בישולים ו5 שערים אני לא רואה איך מישהי שמה עליו כסף.
אני חושב שזה נהיה די ברור שכשקבוצות גדולות מנסות להיפטר משחקנים- קבוצות אחרות לא יסכימו לשלם עליהם (דמבלה, יוביץ’, פוגבה וכו’).

מסכים עם @Ganjo, בחוזה לשנתיים לא השגת יותר מדי. או שהולכים עד הסוף עם חוזה ל4 שנים או שאומרים להתראות.

אם הוא טוב אז:
או שקבוצה אחרת תרצה לקנות אותו, ונרוויח כסף.
או שנאריך לו חוזה כי אנחנו רוצים שישאר אצלנו.

אם הוא לא טוב אז:
או שננסה להיפטר ממנו עבור כמה מיליונים.
או שנשאיר אותו לעוד שנה, בסיומה ניפרד.

איך שאני רואה את זה:

• אם הוא טוב אז בשנה הבאה הוא ידרוש הרבה כסף, יעשה פוזות, יגיד שיש לו הרבה מחזרות (בפועל אף קבוצה לא תשלם עליו כי הוא בשנת חוזה) ואתם נכנסים בדיוק לאותה סאגה שהייתה בה השנה
  • אם הוא לא טוב אז סתם יושב בספסל שנתיים וכולם מקללים את ההנהלה למה לא נפטרו ממנו כל עוד יכלו

תלוי מה תהיה תגובת ההנהלה.

אני במקרה הזה זורק אותו לשנה שלמה ביציע ואז נראה אותו. במשחק של הפוקר הוא כבר הוכיח שהוא גרוע.

אם הוא לא טוב מוציאים איזה ביתר ירושלים שתשלם עליו חמש מיליון אירו שזה כבר יותר גדול מאפס.

אני לא רוצה לראות אותו דקה יותר בברצלונה. אבל אם אני מנסה להסתכל על זה מנקודת מבט רציונאלית ונטולת רגש. אלמיני השיג את מה שרצה. שכר נמוך בלי שום מענק סוכן. והחשוב מכל, שיש את ראפיניה. זה השובר שיויון אין לו שום נקודת לחץ עלינו.

ובנתיים ההתנהלות הכושלת של לאפורטה מתחילה להראות כל כך מכוער. פשוט גועל נפש. גם אם רוצים למכור שחקן יש דרך ואפשר היה להמנע מזה אם היו מנסים לדבר עם דה יונג בשקט לפני. אם ברתומאו היה נשיא כולנו פה הינו צועקים.

פשוט מגעיל אותי. רוברטו ודמבלה מקבלים יחס של מלכים ואליו מתיחסים כמו שק בשר.

https://twitter.com/barcacentre/status/1547637717001195520

https://twitter.com/barcacentre/status/1547635741374939136

הוא בנתיים מסרב לעזוב וזה יצור בעיות עם ההחתמה של שחקני רכש.

מה שהולך עם דה יונג, זה חתיכת קארמה רעה למועדון. והנשיא שלנו יוצא מגה פחדן עסקן אם אחרי מה שאמר (גם אם זה היה טריק שיווקי) ככה ייפרדו מההולנדי.
מגעיל

פשוט סיפור הזיה. יונייטד מציעה הון תועפות על שחקן שברצלונה הודיעה לו שהוא חייב ללכת. השחקן לא רוצה לבוא ויונייטד בכל מקרה ממשיכה לרדוף. ברצלונה בכלל צריכה שהוא יעזוב כדי להחתים שחקנים בינוניים.

לא מבין שום צד בעסקה הזו. רק את דה יונג וההתעקשות שלו לקבל את השכר שההנהלה הפושעת של ברצלונה מנסה להתחמק מלשלם לו. ההעברה הזו לא תעשה טוב לאף אחד.

[quote=“mos56, post:6487, topic:97”]
https://twitter.com/barcacentre/status/1547635741374939136

whaaaaaat???
מה זה הסכומים ההזוים האלה? פרנקי לא מרוויח 42 מיליון. אני אופתע מאוד אם קסיה, כריסטנסן ורוברטו ביחד מרוויחים 40M. דמבלה בדיוק חתם תמורת 12 או 13 מיליון, אז אלה מרוויחים יותר ממנו?
וזה עוד בלי לדבר על כלל 1:3 שכרגע עדיין בתוקף.
מישהו שם בקאדנה סר שפך קפה על המקלדת וזה מה שיצא.