פנטזיות, העברות וחוזים: ברוך הבא דני אולמו, להתראות רוברטו, פיי וגונדואן. לנגלה ורוקה מושאלים

שני דברים:

1. סטיין שיחק חצי כדורגל. היה כדורגל מאוד התקפי ופתוח עם הנעת כדור, אבל המשחק לחץ היה לא קיים ולא עקבי. הם החליטו במשחקים ספציפיים ללחוץ טוב, אבל לרוב לא הייתי שותף לאוברהייפ ממנו.

2. עם יד על הלב, הוא לא קיבל הזדמנות אמיתית אצלינו. לא שהוא היה טוב מספיק, אבל בגדול הוא הגיע לקבוצה פוסט וואלוורדה למשחק אבוד מראש מול באיירן חזקה.

אבל פה מנתחים מישהו שעבר כמה קבוצות. וזה ניתוחים על מה שהוא עשה. צ’אבי היה חסר ניסיון ובגדול סרטוני ההדרכה שלו על עצמו היו תיאורטיים מאוד. פה יש מישהו ללא עדיפות כלכלית, שיישם את הכדורגל לא משנה היכן עבר ועם איזה שחקנים היה. אתה לא חושב שזה לבד שונה מבחינת הקונטקסט?

בסוף זה לא משנה מי המאמן כל עוד המעטפת מסביב על הפרצוף. כל עוד דקו המנהל המקצועי והאחראי על הפרוייקט, וכל עוד רמת אימוני הכושר ברמה נמוכה, זה לא משנה מי יהיה המאמן אם לא יהיו לו כל הכלים ליישם את הרעיונות שלו.

אם תשים את ואלוורדה והמעטפת מאתלטיק בילבאו אצלנו היום, הוא היה מצליח הרבה יותר לטעמי (לא שאליפות עם הפסד אחד היא לא הצלחה).

בגלל זה אני נוטה גם לא למחוק את צ’אבי לגמרי. יש לו את החסרונות אבל גם היתרונות שלו, וכל עוד הוא לא עובד במועדון בריא הוא לא יצליח.

תשנה את המועדון שלנו ותשים מטעפת כדורגל של איך שתרצה. וצאבי כל עוד הוא לא יקבל ניסיון אמיתי בקבוצה אחרת, יכשל בה. הוא פשוט לא מאמן מספיק טוב בנקודת הזמן הזו, אני באמת לא יודע איך אפשר כבר לנהל על זה דיון. זה לא דעה זה עובדה. ואם הוא לא היה אגדה כולנו היינו פה מסכימים עם זה.

ואני חושב שצריך כבר להבין שלקבוצה בדרג של ברצלונה בחיים לא תהיה מעטפת כמו קבוצה כמו בילבאו, מהסיבה הפשוטה שבילבאו במקרה הטוב מכונת להגיע לליגה האירפאית. ברצלונה היא קבוצה שמעצם השם שלה מכונת לזכיה בליגת האלופוות ובאלופות.

אפשר לאהוב את זה או לא , אבל זה המציאות. בילבאו היא קבוצה מקומית בחבל ארץ מסוים בספרד ברצלונה היא קבוצה גלובלית עם מטרות שונות לגמרי.

תשים את ואלורדה בבילבאו הוא יצליח תשים את ואלרודה בברצלונה הוא פעמיים רצוף יעשה במכנסים מול ליברפול ורומא…

הדרך לשנות את המצב של הקבוצה, זה לטווח קצר להביא מאמן מתאים ולטווח הארוך לעשות ניתוח של עריפת ראשים בכל המבנה הניהולי והמקצועי של הקבוצה. למה דקו פה, אין שום סיבה מקצועית לזה, למה מנדש בוחש כל הזמן בקבוצה? שחיתות.

זה דיון שצריך לעבור, להנהלה של הקבוצה, אבל היום ואני לא כותב את זה בשימחה, אין מקום יותר לצורת הניהול הנוכחית של הקבוצה… ברצלונה חייבת לעבור רפורמה מקבוצה של אוהדים לקבוצה שלפחות חלקית , אם לא מלאה, תהיה מנוהלת ע"י אנשי עסקים ואנשי מקצוע.

זה לא צירוף מקרים שאין היום אף קבוצה כמו ניהול של ברצלונה באף מקום בעולם יותר. ותעשו לי טובה, במדריד זה רק ליחסי ציבור.

אם הסוסיו בברצלונה היו מתנהלים כמו שצריך לא היה צורך בזה. אבל ההתבטלות שלהם מול ברתומאו ורוסל רק הוכיחה לי שהם עושים יותר נזק מתועלת.

אליפות והפסד אחד על הגב של מסי .

תן לו את ברצלונה בלי מסי אלוהי ונראה אותו.

מה שמדהים שגם השנה הוא בדיוק מדגים למה אני צודק וצדקתי לגביו.

מקום חמישי ואיזה סיכוי לזכות בגביע זה בדיוק מה שהוא מתאים אליו. לא לקבוצות בסדג של ברצלונה או ריאל מדריד.

הבעיה שלי זה לא ואלורדה. הוא מאמן טוב ואיש טוב, הבעיה שלי זה עם אוהדים שרוצים להוריד את הרמה של ברצלונה לבילבאו. (אם לא היה שינוי קיצוני לצערי אנחנו בדרך לשם)

יש לו 6 עונות כמאמן, בתנאים הרבה יותר מאתגרים מאשר להגיע לקבוצת כוכבים של באיירן ולאפס קצת את המערכת.

הסגל שלנו לא קרוב למה שהוא קיבל כשהגיע לבאיירן. הוא בחיים לא התמודד עם איזשהי סיטואציה קרובה לזו שיש בבארסה.

דה זרבי כן, ויצר קבוצות מעולות במועדונים מוגבלים כלכלית.

נכון, הוא לא לקח טרבל עם ברייטון, אבל אם תשווה תפוזים לתפוזים הוא הוציא הרבה הרבה יותר מהחומר איתו היה לו לעבור מאשר פליק, שאימן, אני מזכיר, סה"כ עונה וחצי עד כה בקריירה מול 6 של דה זרבי.

לוצ’ו לקח טרבל, אתה רוצה אותו בחזרה? אתה חושב שהוא מאמן דגול?
הוא לא, הוא איש עם הרבה מזל ומאמן בינוני מינוס (אני נדיב) שקיבל בירושה את השלד הכמעט מלא של הקבוצה הטובה בהיסטוריה+ סוארז וניימאר כקצפת.

גם פליק היה מאמן בקבוצות לפני באיירן…

אבל הדיון כבר מוצה לדעתי. הפנטזיה שלי זה פפ או קלופ. אין לי שום העדפה מיוחדת…

נתחיל בזה שמדובר במאמן מנוסה ולא מישהו שיגלח עלינו את הזקן.

מעבר לכך, הוא לקח קבוצה שהיתה מתחת לקו האדום בגרמניה (הופנהיים) והביא אותה לליגת האלופות 2 עונות ברציפות- הישג שהם לא הצליחו לשחזר עד כה.

עבר ללייפציג, שם הגיע לגמר חצי האלופות אחרי שהוא מנצח את טוטנהאם של מוריניו ואתלטיקו.

בבאיירן, הוא אחד המאמנים עם אחוזי הנצחונות הכי גבוהים בהיסטוריה של המועדון בתקופה שלו, כשלפניו פפ, ועוד מעט אחרים.

בנוסף לכל זה, הוא גם מאמן שהסגנון שלו נותן הרבה יותר דגש להחזקה בכדור ביחס לפליק, שזה מתאים לנו.

לסיכום, הוא הרבה יותר מנוסה מפליק (וגם מדה זרבי) הרקורד שלו מלא בהצלחות, גם בקבוצות שמוגבלות מבחינת תקציב וכו’ (דבר שקשה לי להאמין שלפליק יהיה מושג איך להתמודד איתו) הסגנון שלו יותר מתאים לברצלונה מזה של פליק, ויש לו ניסיון באימון קבוצות טופ ובליגת האלופות בשונה מדה זרבי.

בגלל כל הנ"ל - לדעתי הוא האופציה הכי טובה (כמובן, בהינתן ופפ וקלופ לא בדיבור)

הוא לא. היה עוזר בכל מיני מקומות.

אתם תאפשרו לי לכתוב כאן שאני מקווה שכל מאמן גרמני שלא עונה לשם יורגן יגיע לברצלונה רק לא דה זרבי ?

מה עם יורגן קלינסמן?

לותר מתיאוס?

יש לי את הרושם, וזה לא מבוסס על כלום למען האמת, שבליגה הגרמנית התנודות האפשריות בין תחתית לצמרת הן הכי גבוהות משאר הליגות הגדולות. רוצה לומר: הרבה פעמים אפשר לראות קבוצות תחתית פתאום קופצות לצמרת וההיפך. אבל אני מקבל שנאגלסמן כן הצליח עם הופנהיים, יחד עם זאת בתקופה שלו עם לייפציג(אחריה כן יצא לי לעקוב פה ושם) לא התרשמתי למען האמת.
ואחרי זה בבאיירן היו לו תקופות טובות ופחות טובות, ובסוף הגיע למצב שהוא מפוטר באמצע העונה, וזה קצת מעלה סימני שאלה. ומבחינת אחוזי הצלחה, זו באיירן.

אין לי ממש דעה עליו, לא אבכה אם הוא יבחר.

הנתון לגבי נתוני הצלחה הוא ביחס למאמנים אחרים של באיירן, לא ביחס לדורטמונד (:

לא חושב שיש ממש ביסוס למה שכתבת לגבי הליגה הגרמנית, ואני דווקא מאוד התרשמתי מלייפציג שלו.

ככל שאני מבין, הוא פוטר מבאיירן בגלל ענייני יחסי אנוש ולא ביצועים של הקבוצה.

זה גם אישו כן? אבל לפחות יש לו ניסיון כלשהו בפוליטיקה ובלחץ של קבוצת צמרת. לדה זרבי אין ואי אפשר לדעת איך הוא יתמודד עם זה. לקפוץ מאווירת ברייטון של: הצלחת, מדהים! פחות הצלחת? לא נורא, לסיר הלחץ של בארסה זה קשוח.

אל תיקח את זה ללב ולא אישי. אבל בכל מה שקשור לברצלונה למדתי משהו אחד בפורום הזה.

אוהדי ריאל מדריד תמיד יעודדו והיו בעד המאמן שחקן/ נשיא /מאמן שידפוק את ברצלונה הכי הרבה.

אז עכשיו אני משוכנע שדה זרבי זה המועמד שאני הכי פחות רוצה.

לכן אני בעד צ’אבי וטוכל.

וכפי שכבר הבנת בדיון הדל’'פ אנחנו מפחדים יותר מהשחקנים שתחתימו ופחות מהשם של המאמן הבא שלכם, כל עוד תמשיכו להיות מקושרים עם שמות של שחקנים שמגיעים בחינם אני אישית אהיה די רגוע.

אין פה דיון. הדבר היחיד שאני אומר זה שצ’אבי לא שחור ולא לבן. לא 100% וגם לא 0%.

זה בדיוק כמו כדורגלן שיש לו פוטנציאל. חוץ מלראות תוצאות של קבוצה מסוימת, מספיק לראות איך הקבוצה מאומנת וחזקה ולהבין שהסיבה היחידה שזה לא עבד לוואלוורדה ככה גם בבארסה היא שלשחקנים החזקים היה יותר מדי כח.

היה את הדוקו על בארסה של ואלוורדה, הקלוב דה אמיגוס לא היו מאמנים בשיא הרצינות וזה פגע במשחקים החשובים נגד הקבוצות החזקות.

אם אתה מאמין שוואלוורדה עשה כל מה שהוא רצה, והטמיע כל מה שתכנן, אז זה משהו אחר. זה היה ברור שהמועדון וברתומאו בראשו הגבילו אותו. מאמן אחר לא היה מסכים לזה.

צודק.

תן לו ברצלונה עם נשיא שנותן לעבוד, ועם מנהל מקצועי כמו אלמאן, ונראה אותו.

בינתיים, הוא יכול לסיים את הערב במקום הרביעי, לפני שמחכה לו ברצלונה בסן ממס.
אולי עם משטר האימונים ומאמני הכושר באתלטיק בילבאו, הוא היה יכול להגיע להישגים אמיתיים בברצלונה.
כאילו שזה לא היה ברור שהוא היה שעיר לעזאזל של ברתומאו והפיטורין היו נטו כדי להסית את האש.

באמת הלוואי והשחקנים של ברצלונה היו מחוייבים כמו אלה של אתלטיק בילבאו.

וזה בדיוק הגבול של הציפיות ממנו. זה בדיוק למה הוא טוב לבילבאו ולא מספיק טוב לברצלונה או ריאל מדריד.

זה לא עלבון. או איזה השפלה או משהו לגנותו. 95 אחוז מהקבוצות בעולם ואלורדה יכול לאמן בהצלחה, אבל לא קבוצות מסוימות שהם יש לחץ ודרישות מעבר למה שיש בקבוצות רגילות.

למה הוא לא עשה את זה בברצלונה? אצלו התחיל הדבר שנקרא “קלאב דה אמיגוס”.

זה שברתומאו גרוע ומאפיונר זה לא תירוץ לקבל בראש באנפילד ורומא… שיש לך את השחקן הכי טוב בהיסטוריה.

זה יותר לרעתנו מאשר לזכות בילבאו.

על השאר אנחנו מסכימים.

נ.ב הבעיה שאת ואלורדה החליפו מאמנים הרבה יותר גרועים ממנו ויש גם נוסטלגיה וזיכרון קצר.

שאני מקבל את הביזינות שהחליפו אותו גם אני מתחיל לשאול את עצמי, “משה, בחיאת אולי, היית קשה מידי איתו?” אבל אז אני נזכר באמת איך הוא אימן ואיך הוא לא תיפקד ואיך הוא שלושה ימים לפני רומא ברומא עלה עם הרכב מלא וללא שום רוטציות מול פאקינג לגאנס בבית רק בשביל לשמור על השיא ואני עוד יכול להמשיך ולהמשיך… ואז אני עונה לעצמי, לא משה, לא היית קשה יותר מידי איתו. הדבר היחיד שלמדתי :

שתמיד אבל תמיד אפשר לרדת נמוך יותר… אין כזה דבר “זהו עכשיו הגענו לתחתית של התחתית” תמיד היה יותר גרוע…

ואלוורדה מאמן טוב. לא מאמן מדהים ולא אישיות מנהיגותית.
הוא עשה בבארסה אתה מה שהוא יודע וזה הביא תוצאות טובות וכדורגל לא מרשים.
את המפלות באירופה והחוסר ברוטציה הייתי שם על ההנהלה, שכשהיה צורך בחיזוק הסגל נתנו לו שחקנים כמו סמדו, לנגלה, מוריו, קווין בואטנג, טודיבו הילד, פירפו, מלקום, ארתור או גלאקטיקוס בעמדות שלא צריך.
נכון שמאמן אחר היה דורש חיזוק אחר, אבל מלכתחילה הביאו מאמן שלא ידרוש.

לא קראתי את כל הדיון, אבל זה צד את העיניי.
גם לנאגלסמן יש ניסיון של שנה וחצי ברמות הגבוהות (באיירן).
הוא עזב בטריקת דלת להבדיל מפליק.

לא רק שלשניהם יש פחות ניסיון מצ’אבי, לשלושתם יש פחות ניסיון מוולוורדה, ולוולוורדה יש רזומה יותר מרשים משלושתם כמאמן קבוצות דרג ב’.

אני בעד פליק כי הוא הצליח בקבוצה גדולה, עם כל הלחץ, האגואים, הפוליטיקה ואני לא יודע מה.

אז אני מציע שתחזור ותקרא (:

מה שכתבת, עם כל הכבוד, לא נכון באופן כללי ובפרט לגבי ואלורדה. נגלסמן הגיע לחצי ליגת האלופות עם לייפציג והצליח גם להביא לאלופות את פאקינג הופנהיים פעמיים (הם לא שחזרו את ההישג מאז שהוא עזב).

פליק היה מאמן קבוצה בוגרת עונה וחצי וכל יתר הקריירה שלו היה בתפקידים משניים שונים. עוזר מאמן וכו’.

לצ’אבי יש יותר פז"מ מפליק כמאמן של קבוצה בוגרת, ואנחנו כל הזמן מדברים על כמה צ’אבי ירוק.

זה ממש לא המצב עם נגלסמן, גם אם השנים בלייפציג והופנהיים, בהן הוא גם התחרה באלופות, שוות פחות לדעתך מהזמן בבאיירן.

לדעתי לא רק שזה לא באג, זה עוד פיצ’ר- הוא יודע לבנות קבוצות חזקות ותחרותיות ברמות הכי גבוהות גם במקומות בהם המשאבים מוגבלים.

פליק היה עוזר מאמן, ואז קיבל על מגש של כסף קבוצה מאוד מאוד חזקה שיכולה גם להביא פחות או יותר איזה שחקן שבא לה. זה לא המצב בברצלונה כרגע.

אתם יודעים מה מצחיק? שבסוף ימנו את מארקז למאמן וכולנו נזכר בערגה בימים שפינטזנו פה על נגלסמן דה זרבי ופליק :slight_smile: