פנטזיות, העברות וחוזים: ברוך הבא דני אולמו, להתראות רוברטו, פיי וגונדואן. לנגלה ורוקה מושאלים

לא תשובה טובה, או להביא קיצוני נורמלי או לא להביא. אפשר לוותר מראש על בינוניים שעולים כמו איזה חצי זלאטן.

בכלל, הסגל עוד לא בשל, עוד שנה שנתיים יש יותר סיכוי להצליח. אני מוכן לבלוע עוד שנה שנתרכז במה החוסרים שלנו ומקום שני בליגה. אח"כ שנבוא יותר ממוקדים עם יותר כסף נוכל לבצע קניות נקודתיות ונכונות.

אני בכללי מאה אחוז איתך.
לכן התנגדתי נחרצות לרכש של לבה, ראפיניה, פראן ובמידה פחותה- קונדה - חשבתי שהכי הגיוני לתת כמה שנים כלכליות ולבנות צעירים.

אבל הרוב בפורום הרגישו שיותר חשוב לשמר מוניטין.

אתה קצת מוציא דברים מהקשרם חבר, הרוב בפורום לא דיבר על מוניטין אלא על הצורך של ברצלונה להשאר תחרותית. לברצלונה אין את הלוקסוס של להסתכן לשחק בליגה אירופאית או מה שאנחנו רואים עכשיו להיות “בדיחה של אירופה”.

לבה אכן היה טעות כלכלית, אבל לא רצינו אותו בגלל “שמור מוניטין”

אתה מדבר על הפרנצ’ייז פלייר שלנו?
זו הייתה ההחלטה שהכי מחוברת לדעתי לרצון של לאפורטה לשמור על המוניטין של המועדון ולהחתים “קראק”.
לכן גם הוא סירב קטגורית להעיף אותו כשצ’אבי הביע את הרצון הזה.

מי אמר לך שצאבי רצה להעיף אותו? הממוצע 94 דקות במשחק שהוא קיבל ממנו כל העונה משחק אחרי משחק? עיתונאי החצר של צאבי? בארסה מניה?

שלבה הגיע הדילמה היתה האם לרכוש את לבה או לחסוך ולתת לצעירים. אני חשבתי שבשביל להשאר “תחורתים” צריך חלוץ ברמה. (אני לא מדבר על לאפורטה רק משיב על הטענה שלך שרצינו אותו בגלל “מוניטין”)

צריך להפריד, בין דבר לדבר.

לבה הגיע כפרזנטור. פרצוף של שחקן על שכולם מכירים אבל שחקן אחרי השיא. אולי מורה דרך לצעירים (שחקן סופר מקצוען) אבל לא על המגרש. תתפלאו, לאפורטה גאון שיווקי וידע למכור חולצות ולפרסם את הפנים החדשות של בארסה אפטר מסי.

אני מדבר על רכש בינוני שאמור כאילו להשפיע מקצועית. כרגע, ועם חבל התלייה של טבאס זה בזבוז כסף. אפשר להיות תחרותיים עם מקום שני בליגה ולעוף בשמינית הצ’מפיונס, לא בושה.

היו פרסומים שזה אחד הדברים שצ’אבי דרש לקראת העונה הבאה, ושלאפורטה סירב.
לא זוכר כבר מאיפה אבל זוכר שזה היה אמין.

תרשה לי לשמור על זכות השתיקה מה אני חושב על עלאק עיתונאים שכתבו את זה.

מאמן שרוצה להיפטר משחקן מייבש אותו ביציע. אתה יכול לשאול כל מיני שחקנים אחרים שצאבי רצה להיפטר מהם. זה לא קשה. שצאבי רצה להיפטר משחקן הוא ידע טוב מאוד איך עושים את זה. וגם איך משתמשים בעיתונאים מסוימים בשביל לגרום לאותו שחקן להבין את זה טוב מאוד.

שצאבי עזב אז עיתונאי החצר שלו התחילו לבנות לו “אליבי”.

בכל מקרה, אני חושב שלא הגיוני לטעון השיקול העיקרי שהנחה את הרכש של לבה היה מקצועי.

זה היה רכש תדמית ומהלך שיווקי של לאפורטה. לא מאוד שונה מהרכש ההיסטרי של דמבלה וקוטיניו אחרי ניימאר והרכש של גריזמן על ידי ברטומאו.

ההבדל העיקרי זה הסכומים.

לא טענתי אחרת, פשוט אתה טענת שהפורום רצה אותו בגלל מונטין.

זה לא הסיבה.

טענתי שהפורום תמך בלהתחזק בצורה בינונית מינוס בטווח קצר על חשבון שיקום מהיר יותר בטווח בינוני-רחוק, כשאחת המטרות המרכזיות של דבר כזה היא לשמר את התדמית של המועדון.

ואני חושב באמת שאלמלא כל הרכש הזה (שברובו המכריע מיותר). יכול להיות שהיינו בקיץ הזה כבר במצב כלכלי הרבה יותר טוב.

בהתחשב בכך שמדובר בשחקנים טובים מאוד, שבזכותם גם לקחנו אליפות, לקרוא לרכש הזה ‘‘בינוני’’ או בינוני מינוס, זה טיפה חוטא לאמת.

איזה רכש (לא השאלה ולא שחקנים שהגיעו בחינם או מהנוער) חוץ מקונדה אולי, שעשינו מאז שלאפורטה הגיע הוא של שחקנים “טובים מאוד”. פראן? ראפיניה? לבה?

אם אתה מחשיב את העונה במצטבר (חצי וחצי) הסבבה של לבה כמספיק כדי להגדיר אותו כרכש מעולה אני לא יודע מה להגיב.

חסר לנו לפי הדיווחים איזה 60 לפייר פליי?
לבה עלה 55 פלוס סביב 25 שכר כל עונה (x3), ראפיניה עלה 60 ופראן 55 (ואני לא מדבר על השכר שלהם בכלל כי אני לא זוכר את הסכומים).

תחבר את הכול ויש לך סביב 250 מיליון. זה לא מספיק כדי לרכוש את ניקו, את זובימנדי, ואת קאנסלו?

לא אמרתי מעולה, וגם לא אומר בינוני. שחקן טוב.
גם ראפיניה, גם קונדה וגם לפראן יש פוטנציאל. פשוט אוהבים לגמור שחקנים.

נראה לי שגם כבר הגענו למסקנה שסבלנו מאיכות אימון ירודה בתקופה האחרונה, ובמצב כזה שחקנים נראים פחות טוב ממה שהם יכולים להיות.

כתבת “שחקנים טובים מאוד”. חוץ מקונדה (אולי) אף אחד מהם לא “שחקן טוב מאוד”. פראן על הפנים לדעתי, רכש מחריד. על לבה כבר דיברנו. ראפיניה לא רע כחלוץ שני/חצי קיצוני, אבל הוא קיצוני ימני רע, ובמובן הזה רכש מוזר וקצת מיותר.

לדעתי אתה מגזים.

השחקנים עצמם היו טובים, הרבה דברים מסביב לא היו מדויקים. הבעיה הגדולה היא לא בשחקנים, אלא בסגל שהיה לפני והיה חייב מהפכה, ובעובדה שחוקי הליגה לא אפשרו לנו מרחב תמרון בשוק.

To each his own
כמובן (:

אם היינו מסכימים על הכול אני מניח שהיה משעמם.

על ראפיניה אפשר להתווכח בהקשר של דיוק, אבל על פראן ולבה לא. וגם ראפיניה הוא meh.

פשוט מדהים איך שבברצלונה מצליחים לשמר את המתח עם האוהדים. השתמשו בשם של ניקו כדי ליצור הייפ, ועכשיו כשמתברר שניקו לא יגיע כבר מתחילים המשחקים וימשיכו למכור חלומות של עוד שחקנים צעירים שצצים משום מקום והולכים להציל את המצב. בינתיים הם לא הוסיפו לסגל אף שחקן בינוני שיחפשו להיפטר ממנו בעוד שנתיים. בסך הכל חלון מעולה של ברצלונה ורק בגלל זה.

עכשיו כשהאופציה של ניקו ירדה הם יצאו בהצהרה על כך שאנסו פאטי חוזר ובגדול, פאו ויטור מתגלה כשחקן על ועוד הצעה של פסז על לאמין ימאל, הפעם בסך 300 מיליון יורו, נדחתה על הסף.

לאפורטה מצליח איכשהו לעבור את התקופה הזאת כשהוא משאיר את ברצלונה עדיין בתודעה של אוהדי הכדורגל כקבוצת על עדיין. אתם יודעים שאני לא חס בביקורות עליו, אבל לפחות מהבחינה התקשורתית הוא מנהל דברעם בצורה מעולה.

מאמין שהניסיון להביא אותו היה אמיתי אבל עושה רושם שניקו רוצה להמשיך בבילבאו. סבבה.
בשביל זה אנחנו שומעים הרבה על דני אולמו בתקופה האחרונה.

בכל אופן, אני גם הייתי מסתכל על חוליאן אלבארז אם זה נכון שיש לו סעיף שחרור מסיטי.

אתה באמת מאמין לזה? איך בדיוק ניסו להביא אותו אם ברור היה מראש שזה לא יסתדר עם הFFP? הרי כבר מזמן ידענו שאף אחד לא מוכן לעזוב ולא יהיו מכירות, זה לא דבר מפתיע, הוא “רוצה להישאר בבילבאו” בעיקר כי לבינתיים זו האופציה האמיתית היחידה שלו, לפחות בספרד. אם ברצלונה באמת הייתה רוצה אותו הוא היה מגיע על ארבע.

אגב גם דיברו פה על היכולת של ויטור רוקה. לדעתי הכתובת הייתה על הקיר, ומספיק היה לעשות עבודת תחקיר זריזה ברשת כדי להבין שהוא שחקן דיי מוגבל ובעיקר רגל מסיימת. זכור לי שהבאתי לכאן את הסטטיסטיקות שלו עוד לפני שהוא חתם וזה היה דיי ברור שהוא לא שחקן לרמות האלה. אפשר לראות את המספרים שלו כאן, למרות שבגלל שהוא לא שיחק לאחרונה הם כבר מדגם פחות מייצג (והאמת שאפילו יותר מחמיא מאז), ובקלות אפשר לזהות את החסרונות שלו.