פנטזיות, העברות וחוזים: ברוך הבא דני אולמו, להתראות רוברטו, פיי וגונדואן. לנגלה ורוקה מושאלים

בדיוק מה שעבר לי בראש בזמן שקראתי את הדיון. למרות כל הביקורות על לאפורטה - בארסה נמצאת מרחק 1-2 עונות מחזרה למעמדה הרגיל, מה שאף ליצן אחר משאר המועמדים לא היה מצליח לעשות.

לקנות שחקן כנף שמאל זו העדיפות הראשית שלנו, כי בזמן שלקישור ולעמדות המגינים יש פתרונות בבארסה ב - לצד שמאל אין לנו אף פתרון. הלוואי שאחרי שנביא את ניקו/אולמו ראפיניה יבין את הרמז ויפנה תקציב לרכש נוסף, אבל גם במקרה כזה - הייתי הולך על חלוץ, ולא על קשר/מגן.

לא הייתי קונה את ניקו וויליאמס.
הסטטיסטיקה שלו חלשה , הוא הלהיב ביורו אבל לא היה מלהיב בליגה.
אם היינו מוכרים את פראן ואת פאטי, אז יש צורך בעוד קיצוני, אבל שניהם נשארים ומקבלים שכר. יותר מדי קיצוניים בינוניים.

אולמו לעומת זאת אני אוהב. אין לנו קשרים שמבקיעים, פדרי נכנס יותר לרחבה בעונה האחרונה אבל זה לא מספיק. אולמו שחקן מצוין ושווה הרכב, הבעיה שיש יותר מדי קשרים ששווים הרכב.
אם לפורטה חייב לבזבז 60 מיליון על אחד משניהם, אני מעדיף שיבזבז על אולמו.
יכול אולי לשחק כקיצוני מדומה, כמו אינייסטה בזמנו וגאבי לפעמים.

השכר של אראוחו כבר רשום בליגה, אבל הוא פצוע לתקופה ארוכה. כנראה לא ירשמו אותו עד ינואר, וישתמשו בשכר שלו כדי לרשום מישהו אחר ולעקוף את הפייר פליי. עד ינואר ייכנס עוד כסף כדי לרשום את אראוחו בחזרה.

השורה התחתונה היא שחוץ מפאטי בערך, אין לנו קיצוני שמאלי בסגל. על המצב של פאטי לא נראה לי שאני צריך להרחיב. פראן הוא בקושי מועיל כקשר התקפי, שלא לדבר על קיצוני. ראפיניה רע גם כקיצוני ימני, הצד החזק שלו, וטוב בעיקר כסוג של חלוץ שני.

אני לא טוען שניקו הקיצוני הטוב בעולם, אבל דיי טוב וצעיר שעוד יכול להשתפר. 60 זה לא כזה סכום מופרך. בהינתן והמועדון החליט שלא רוכשים קש"א הולכים עם ברנאל וקסאדו (שזה קצת מוצא חן בעיני), ובהנחה ולבה הוא הפרנצ’ייז פלייר הקדוש שלנו שאסור להחליף אותו, שלא לדבר על למכור אותו, העמדות הכי קריטיות לחיזוק זה מגן שמאל וקיצוני שמאל. הולכים לתת לבאלדה קרדיט עוד עונה (לצערי) אז לקנות קיצוני שמאלי זו דרך הגיונית לבזבז את הכסף.

אני יכול להזדהות עם השאיפה לחסוך כסף, אבל פשוט אין לנו אף שחקן בשמאל, ואין גם מישהו מבטיח בנוער בגיל המתאים ככל שאני יודע. 60 עבור ניקו נראה לי אחלה.

זה לא מציאותי לקנות עוד שחקן התקפה כשיש כבר כל כך הרבה.
חלקם לא טובים, אני מסכים, אבל אי אפשר לקנות עוד ועוד כל עוד לא נפטרת מה לא מוצלחים.
אולי צ’לסי יכולה להתנהל ככה, אבל לא בארסה.
פראן לא הולך לשום מקום. פאטי נפצע, אי אפשר למכור אותו. ראפיניה לא מוכן ללכת גם עבור הכסף של סעודיה.

גם אם היינו צ’לסי, הבחירה הראשונה שלי לא הייתה ניקו וויליאמס. עם כל ההייפ סביבו, יש לו סטטיסטיקה דלה מדי כדי שאחשוב שהוא המושיע.
שחקן טוב, לא יותר מזה.

ויש לכם הרבה כאלה, לא צריך עוד אחד, עדיף לחסוך ולחכות לשחקן שבאמת שווה להתאבד עליו, לא לקנות מישהו רק כדי לסמן v על רכש בקיץ.

יש הרבה שחקנים מיותרים ובינוניים, זה נכון. אבל זה לא משנה- אין לנו קיצוני שמאלי.

יכולים להיות 20 קשרים אחרים מיותרים ועדיין נצטרך קיצוני שמאלי.

עובדתית עשית מהלכים כאלה כמה פעמים בעונות האחרונות.
עם כל הכבוד לרוקה ופאטי, עדיף להחתים עוד שחקן(שגם יעזור להפעיל עליהם לחץ לעזוב) ולבזבז קצת כסף מאשר לפתוח את העונה איתם.

לכל קבוצה יש חיסורים בעמדות מסוימות.
לריאל אין קיצוני ימני, לסיטי לא היה חלוץ מרכזי, איכשהו מסתדרים ומחפים על זה.
אי אפשר לקנות קיצוני שמאלי כל שנה, לגלות שהוא פח, לשים אותו בספסל כי אין לו שוק, ולקנות עוד אחד.
פראן, ראפיניה, פאטי, גאבי יכולים למלא את החלל.
לפורטה גם רוצה להשאיר את פליקס.
אם ניקו היה עילוי של פעם בדור, הייתי מדבר אחרת. אבל כמו שהראיתי באשכול מקביל אצל השכנים, יש לו סטטיסטיקה פחות טובה מראפיניה ורק קצת יותר טובה מפראן טורס.
הוא more of the same, לא פתרון שכולנו רוצים.

לא אתווכח עם הסטטיסטיקה, אבל רק אציין שלא פראן, ולא ראפיניה הם עכשיו, או היו, קיצונים שמאליים. פאטי היה לפני הרבה מאוד פציעות, ולא נראה לי שהוא רלוונטי בשלב הזה.

ניקו הוא קיצוני שמאלי.
לגבי אפשר להסתדר- אני יכול להסכים, אבל אפשר לומר את זה תמיד. לפעמים זה מצליח (בעיית המגן הימני וקונדה) לפעמים לא (רומאו וראפיניה/פראן בשמאל).

כרגע יש לנו חלוץ חצי מת באמצע, שממה בשמאל/ שחקנים לא מועילים התקפית כקיצונים, ואת לאמין.

אם הייתי משחק נגד בארסה הייתי שם שמירה משולשת על לאמין וזהו, גמרתי את היכולת של הקבוצה לתקוף.
מילא כשעוד היה את קאנסלו בשמאל, ששיחק כמו סוג של קיצוני. עכשיו גם את זה אין.

חייבים עוד איום כלשהו איפשהו בהתקפה. בהינתן ולא מביאים חלוץ, לדעתי קריטי להביא קיצוני שמאלי.

לא יודע על מה אתה מדבר, אבל הפעם האחרונה שבארסה החתימה קיצוני שמאלי היה ב-2013.

זה ניתוח רדוד.
אתה רוצה סטטיסטיקה? תצרף גם מפות חום, אחד על אחד, קידום הכדור בכדרור.
אתה מתעלם לחלוטין מהעניין הטקטי.

זה רק מחזק את מה שאמרתי.
לא קיצוניים שמאליים נותנים אותה תפוקה או אפילו יותר טובה מניקו בעמדה שלו. אז למה אנחנו צריכים את ניקו?
פאטי לא רלוונטי להרכב, אבל מאוד רלוונטי למגבלת השכר. תיפטר ממנו ומפראן, תגיד ללפורטה שיפסיק את השטות הזאת ז’ואואו פליקס, ואני אשקול מחדש את המועמדות של ניקו .
אבל לא לפני זה.

אז אולי עדיף לנו להשקיע בחלוץ מרכזי? ללבה אין תחליף, לקיצוני השמאלי יש.

לכן אני רוצה את קאנסלו בחזרה, לא פוסל את באלדה, ומעדיף לבזבז את הכסף על אולמו ולא על ניקו.

בפועל פראן, ראפיניה ופליקס שיחקו שם השנה. 2 מתוך 3 עלו הרבה כסף, והשלישי אולי יעלה גם. אי אפשר להתנהל ככה לפני שמוכרים כמה מהם.

אכן. היות ואני לא רואה את בילבאו מלבד נגד בארסה\ריאל, זה מה שיש לי.

בלי לבדוק, אני בטוח שדמבלה מנצח אותו בכל פרמטר כזה. היית קונה את דמבלה ב 60 מיליון אם היה קיצוני שמאלי?

אני לא אומר שניקו שחקן רע. אני אומר שתחת המגבלות של בארסה, עדיף להשקיע במקום אחר או לקנות שחקן שבאמת שובר שוויון.

אז איפה היית משקיע?
גם אני רוצה חלוץ אבל לא יביאו - לא מוותרים על הפרנצ’ייז פלייר שלך (:person_facepalming:).

קש"א החליטו גם לא להביא, החלטה שאני חצי מחבב אם זה אומר לזרוק את ברנאל למים

קאנסלו זה פלסטר. הייתי שמח שיחזור בשביל מחיר נמוך, אבל הוא לא צעיר.

חוץ ממנו, יש עמדה שריאלי שהמועדון יתחזק בה בקיץ ושיותר חשובה מעמדת הקיצוני השמאלי?

דווקא אולמו, שהוא שחקן אחלה, זה נגיד רכש “מיותר” מבחינת הסגל הנוכחי- פדרי, פראן וראפיניה יכולים לשחק בעמדה שלו. אם היינו מצליחים למכור את פראן ואת ראפיניה הייתי שמח מאוד להביא אותו. אחרת- זה קצת בזבוז של הקצת כסף שיש לנו. ראפיניה לא רע בכלל כשהוא משחק במרכז המגרש.

בעקרון הייתי משקיע בחלוץ מרכזי מחליף עם פוטנציאל להיות חלוץ פותח. מפחיד אותי הכושר של לבה והיעדר תחליף במקרה של פציעה.
מצד שני כבר השקענו באחד כזה ותראה מה יצא.

קש"א הכל תלוי ביכולת של הצעירים. אפשר להאמין לדיווחים מתלהבים ומשחק ידיות אחד, ואפשר שלא.

קאנסלו פלסטר חשוב בגלל הורסטיליות ובגלל שאני לא בטוח מה יקרה עם באלדה. אם ניקו מוגדר פוטנציאל בגיל 22 , אז גם באלדה עדיין פוטנציאל.
אם אולמו מסוגל להיות קיצוני בכאילו, הוא יכול להיות רכש מעניין. אין לנו קשרים שמבקיעים, הוא יכול לעזור מאוד בתור נשק נוסף להתקפה. אבל המחיר מרתיע.

אם אין הזדמנות ממשית בשוק, הייתי שומר על הכסף. אין לי מטרה לרכוש בכוח, אני לא פוליטיקאי.

אתה טענת שכל שנה מחתימים קיצוני שמאלי. עובדתית זה לא נכון ואפילו בוטה בעד כמה זה רחוק מהמציאות מאחר ולא החתמנו אחד כזה מאז ניימאר שבעצמו עזב ב-2017.
העמדה הזו מיותמת כבר יותר מדי זמן.

פראן וראפיניה יהיו חלק מהסגל ועדיין אתה תצטרך קיצוני שמאלי, זה לא סותר.

מקצועית בלבד ובלי המשקעים ומה שאנחנו יודעים על האופי שלו? ברור.

אנשים התאהבו ברעיון הזה יותר מדי.
מה זה שובר שוויון בכלל? כמה שחקנים עונים להגדרה הזו?
שחקנים של 100-150 מיליון? וזה יהיה בסדר תחת ה’‘מגבלות’'?

אנחנו חייבים איכות בכנף שמאל כדי שהקבוצה תוכל להתחרות בצורה המיטבית. כל עוד לא משתגעים כלכלית(ע’‘ע גריזמן וקוטיניו) או לא מחתימים שחקנים לא לרמה(ע’'ע מרטין בראית’וואיט), אז אני לא רואה סיבה לא לרכוש שחקן כזה.

מסכים לגבי חלוץ אבל זה לא רלוונטי כאמור. לבה פה כדי להישאר.

הגיל זה לא הכול- באלדה בן 22 אבל מבחינתי לפחות קיבל הרבה הזדמנויות והוכיח שהוא לא לרמה- וזה עוד לפני הפציעה המאוד מאוד קשה שהוא עבר.

אני גם חושב שקשר שמבקיע זו תוספת מעולה, אבל זה בנוסף לקיצוני ולא במקום. ראפיניה מבחינתי נותן כיסוי הרבה יותר טוב לדבר הזה מאשר שיש לנו לעמדת הקיצוני השמאלי, אז במובן הזה, כל עוד ראפיניה פה, ניקו יותר דחוף מאולמו.

מסכים שאם באלדה נמכר, להביא מחליף זה קריטי, אבל כמו לבה, נראה כרגע שהוא לא הולך לשום מקום.

רומנו מדווח שרודריגז במו’‘מ מתקדם עם ווסטהאם.
בנוסף, כבר לפני כמה ימים מרינו וארסנל סגרו תנאים שהמו’'מ יסתיים בקרוב בין המועדונים.

עושה רושם שבבארסה הולכים סופית עם קסאדו וברנאל לעונה הקרובה.

זה הימור, אבל הימור שאני יכול לחיות איתו.
הלוואי וברנאל יוכיח את עצמו.

https://x.com/BarcaTimes/status/1819453657407959199

אויראל רומיאו בדרך להשאלה לגירונה.

אני אנסח אחרת.
כל שנה מחתימים שחקן שהוא לא קיצוני שמאלי אבל משחק כקיצוני שמאלי.

נכון, וגם פאטי, ולפורטה עוד רוצה את פליקס.
אז הפתרון שלך זה להוסיף להם גם את ניקו ב 60 מיליון ושכר לא קטן.
אני אומר שהוא לא הרבה יותר טוב מהמלאי הקיים.
לא שווה השקעה כל כך גדולה.

אני לא מבין מה הפרמטרים שלך. דמבלה בליגה שם גול כל 1000 דקות. אני פוסל קיצוניים כאלה על הסף, לא אכפת לי מה המהירות שלו או מפת חום או ווטאוור. ניקו יותר טוב , אבל לא מספיק.

קשה לי להגדיר במדויק. שחקן שישדרג אותנו משמעותית.
אני לא חושב שניקו ישדרג אותנו משמעותית וכתבתי כבר כמה הודעות מדוע.
אם אין שחקן כזה בשוק , שיחסכו את הכסף לעונה הבאה. ניקו ואולמו יעלו 120 מיליון ביחד, זה כסף רציני מאוד.

זה איפה שאני הייתי משקיע. ברור שלבה יישאר ויקבל המון דקות.
בהינתן המציאות הפיננסית, לא הייתי משקיע בניקו. אני מצפה מפליק להוציא יותר מהסגל הקיים בלעדיו.

באלדה בן 20, שיחק עונה וחצי. לא נאשתי ממנו עדיין.

לא בכוונת תחילה.
השחקנים נאלצים לשחק שם כי לא מחתימים כנף שמאל טבעי מלכתחילה.

פיתרון למה?
אם אני מנהל סגל וחסר לי קיצוני שמאלי(שיש לי כסף להחתים), אני מחתים קיצוני שמאלי.
אתה רוצה לדחוף בכוח שחקנים שהם לא כאלה כי זה עולה לך כסף גם ככה, אבל לשים שחקנים לא טובים או שהם לא טובים כקיצוני שמאלי לא יציל לך את הכסף.
עלות שקועה.

סגנון משחק, פרופיל טקטי. איך שתרצה לקרוא לזה.
בכנף צריך שחקנים מהירים עם דריבל ברמה גבוהה שעושים עבודה שחורה.
אני בכלל לא מסתכל על כמות שערים.

אין ויכוח על זה. האיכות שלו לא כזאת שתשדרג אותנו, אבל ברמה הטקטית הוא הופך את הקבוצה ליותר שלמה ובנוסף יש לו פוטנציאל להפוך לשחקן ממש ממש טוב.