VARcelona 1 - מגרש תפוחי אדמה 0 (דמבלה)

הואר הציל את ברסה כי אם לא הוא היא הייתה מפסידה.
למשפט יש קונוטציה שלילית אבל הוא נכון, לצורך העניין אפשר לקרוא לכותרת “הצדק יצא לאור”.

בנוסף, מעניין אותי האם אין חוקים בנוגע למצב המגרש?
לצורך העניין יש טווחים לאורך ולרוחב המותרים למגרש כדורגל (75-90 ו 100-120 אם אני לא טועה) אז האם אין גם כללים לגבי אורך הדשא, סוגו וצפיפותו?

אם לא היה נבדל, הכותרת הזו היתה צודקת. אבל מכיון שכן היה נבדל ומכיון שהשופט התכוון לאשר את השער ללא הvar. הכותרת הזו היא פשע (בלשונו של ראוליטו) . אם אני השופט או איחוד השופטים הספרדי, אני אומר תודה שיש var, שערוריה ראשונה נחסכה העונה בספרד… גם בסופרקופה הvar הציל אותם בשער הראשון של סביליה.

דרך אגב שהיה ברור, אני מהתקשורת של מדריד רק צוחק (לרוב). את התקשורת בקטלוניה אני מתעב. היא בעיני הרבה יותר גרועה.

נטו קטנוניות, אבל לא מפסידה, אלא עושה תיקו.
אבל שיהיה, ניסוח מוצלח או לא בעיתון, לפחות השגיאה נחסכה מאיתנו.

אני טוען שאת המשפט ניתן לקחת ל2 כיוונים, אני ראיתי אותו כמשפט המציג כמה הVAR חשוב ותמונה המוכיחה זאת. אני ראיתי בכותרת כתחילת “מחאה” למען השימוש בVAR ולא כעקיצה נגד ברסה.

תגובה אחרונה שלי בדיון, מבטיח: אותה כותרת בדיוק הייתה במארקה אחרי המשחק של נגד ספרד נגד מרוקו או איראן, אני כבר לא זוכר, כשבזכות ה-VAR הגול של יאגו אספס אושר, ותיהיו בטוחים שהספרדיים אוהבים את הנבחרת שלהם. כותרת לא מוצלחת מי יודע מה, אבל אפשר לראות בה משהו חיובי קטן.
מצטער, אין מקום להשוות בין המארקה לבין כלי התקשורת בקטלוניה וכבר הסברתי מדוע, הטיעון הזה של מארקה כביכול מסקר את כל ספרד ואילו בקטלוניה מתמקדים בברצלונה ואספניול הוא לא מספיק טוב בעיניי. המארקה הרבה יותר אובייקטיבי וטוב, ושם יכולתם לראות גם כתבות נגד כריסטיאנו רונאלדו וכאלה מה שאני בספק אם יש באתרי התקשורת הקטלונית

יתקן אותי @sh4rky, אבל העיתונים “הבכירים” באנגליה הם הגרדיאן, סקיי ספורט והBBC, שאמנם לא רמה גבוהה אבל מנגד גם לא אשפה מוחלטת (בניגוד למקבילותיהם הספרדיות).

לגבי מארקה, אין חדש תחת השמש…

אלה לא עיתוני ספורט/זבלונים. גם בספרד יש כאלה (אל פאיס, איי בי סי…), וגם הם לא שכונה כמו המארקה והאס.
(גם הסאן למשל הוא לא רק ספורט, אבל הוא בהחלט זבלון)
ואגב, מסכים גם עם דור, מבין מארקה-אס-ספורט-אם די, לדעתי המארקה הוא היחסית נורמלי. גם האם די היה פעם, אבל היום הוא שופר של ברתולומאו.

נשים את הואר בצד, בואו נדבר על דמבלה:

אני לא יודע איך לאכול אותו, מצד אחד מפוצץ בכישרון ומצד שני משחק ללא הרבה שכל. הוא עונה על הקלישאה של השחקן שהיה פשוט טוב מדי מבחינת דריבל/במהירות בנוער ולא היה צריך להשתמש בשכל כדי להתגבר על שחקני הגנה. זה מזכיר לי יותר מדי שחקנים מהשנים האחרונות למען האמת, חלקם תוצר של המאסיה למרבה האירוניה.

אני גם מודאג מכל מה שאני רואה מבחינה מנטלית כלפי חוץ, הבעות פנים חתומות וגישה מאוד מופנמת. לכשעצמו זה לא בהכרח רע אבל השאלה היא איך הילד יתפתח מבחינה מנטלית. מבחינת קסם ברגליים - הילד ענק בכל מובן אפשרי.

מה דעתכם?

איזה נוער בדיוק? זה לא שחקן שעלה מבארסה ב’ - סטייל אדאמה. מדובר בשחקן שבשתי העונות הראשונות שלו בכדורגל המקצועני - בגיל 18 ו-19 - זכה בפרס תגלית העונה/השחקן הצעיר הטוב ביותר, גם בליגה הצרפתית במדי ראן וגם בבונדסליגה במדי דורטמונד.

בצרפת הוא כבש 12 שערי ליגה בעונה הראשונה שלו בבוגרים, שזה בדיוק אחד פחות ממה שאמבפה המהולל למשל (שמבוגר בשנה ממה שדמבלה היה) כבש במדי פריז הענקית (ולא ראן הצנועה) בעונה שעברה.

בגרמניה הוא היה בערך המסי של דורטמונד והשחקן הכי טוב שלה ביחד עם אובמיאנג, כשהוביל אותה כמעט בכל נתון התקפי שיש חוץ משערים. היה סגן מלך הבישולים של הבונדסליגה + השלים הכי הרבה דריבלים בליגה בפער עצום והיה מייצר המצבים הטוב ביותר סטטיסטית.

פספסת אותי בקילומטרים:

כששחקן כדורגל בנוער שורף את המגינים ללא בעיה באמצעות מהירות/בדריבל הוא בכלל לא נאלץ להשתמש בשכל, זו הסיבה לכך שכל כך הרבה שחקנים מהירים במיוחד פשוט לא משחקים חכם ומי שנראה מדהים בu17 מתגלה פעמים רבות כפלופ במגרש של הגדולים. דמבלה לא יהיה פלופ, אבל השאלה היא עד כמה רחוק הוא באמת יכול להגיע - מבחינתי הוא חייב לשחק חכם יותר.

המונדיאל זו הדוגמה הכי טובה לכך: לג’ירו בחיים לא יהיה עשירית מהכישרון של הילד שלנו אבל כשחקן קבוצתי הוא תרם יותר, המטרה של קבוצה היא להיות יותר מסך חלקיה ובכל מה שקשור לקבלת החלטות דמבלה לא נראה טוב (גם אם הוא מדהים בכל שאר הפרמטרים).

הבנתי לחלוטין את כוונתך. ובכל זאת קצת צרם לי בעין הזלזול. הרי בטח לא רכשנו אותו בזכות “הופעות ב-U17”.

אם אני צריך לעשות רשימת שחקנים שהייתי הכי רוצה להיפטר מהם בבארסה, זה היה הולך פחות או יותר ככה:
מסי
קוטיניו
סוארז
בוסקטס
אומטיטי
דמבלה, אולי

השחקן הזה בינתיים לא הוכיח שיש לו ראיית משחק מספקת לרמות הגבוהות. בשטחים שיש בליגה הגרמנית הוא היה טוב, סיפור שונה לגמרי זו הליגה הספרדית, במיוחד מול קבוצות שמשחקות נגד ברצלונה. שני קווי הגנה אף דריבל לא יפרוץ, אלא אם אתה ליאו מסי בשיאו. ודמבלה לא קרוב להיית מסי בשיאו, אפילו לא מסי ביום רע.

אולי הבנת המשחק שלו תשתפר דווקא בגלל שהוא יהיה חייב לשפר אותה ואולי בגלל שהוא בקבוצה כמו ברצלונה. ואולי לא, והוא יהיה עוד רכש נפל, ולא שלא היו לכם כאלו בקבוצה.

אני לא חושב שהוא יהפוך מחר לגאון כדורגל, אבל לא פוסל את זה שמחר הוא יעשה לנו טרור על האגף של מרסלו בקלאסיקו. כי כשיהיה לו את השטח לרוץ הוא ירוץ וזה לא יהיה נחמד לנו, אוהדי היריבה.

1. לא מסכים עם רשימת השחקנים והסדר שלהם - אבל הייתי אומר שמקום 6 זה מכובד מאוד במועדון על כמו בארסה, לא?

2. איבדתי אותך בסוארס :zipper_mouth_face:

מצד אחד מסכים עם סנטיאגו לגבי חלק מהדברים שנאמרו על דמבלה ( לא מסכים עם הרשימה, ואני חושב שיש בו יותר מהדריבל בשטחים פתוחים), מצד שני, בעולם בו ראחים סטרלינג משחק ופותח בקבוצה של פפ גווארדיולה, אפשר להאמין שדמבלה ימצא את עצמו בבארסה. צריך רק לראות איך המשולש שלו עם קוטיניו ואלבה יעבוד, לחילופין עם ראקיטיץ’ ורוברטו בימין.

Amarito
בבקשה תערוך ובאופן מיידי פפה וגווארדיולה לא צריכים להשמע או להקרא באותו משפט או כוונה. סמילי כועס…

שיניתי, כי אני נחמד :slight_smile:

תיקנתי. אוטוקורקט כי אני כותב מהנייד. Chill.

כאוהד ריאל מדריד, שבמו עיניו חזה בתחיית המתים עם רונאלדו בייל ואפילו בנזמה במשחקים האחרונים, אני לא ממש מתרגש מכושר גרוע. כן - כרגע סוארז לא ממש מאיים. לא - הוא לא שכח לשחק כדורגל. עדיין הייתי רוצה לראות אותו עף מבארסה לפני שיחזור לכושר ויחגוג עלינו עוד אליפות.

הרשימה והסדר שלה היתה פחות קריטית, טר שטגן שלמשל השמטתי (אם להיות כנה פשוט שכחתי), המטרה היתה להבהיר שהוא לא כזה מטריד אותי, ויש שחקנים הרבה יותר מסוכנים אצלכם.

אני חושב שאנחנו קצת מתבלבלים, ואני משוכנע שאני גם יודע מה הסיבה לזה. קוראים לה “מסי ורונאלדו”.
התרגלנו כל כך לסטטיסטיקות של 50 שערים ו-20 בישולים בכל עונה, שכאשר שחקן מביא מספרים פחותים מאלו, זה לפעמים נתפס כעונה לא טובה, או שהוא עצמו לא מספיק טוב. גם אם מדובר בשחקן בן 21, ששיחק במצטבר 20 וקצת משחקים (לא מלאים בד"כ) בברצלונה, בעונה ופוקיטו, ושגם המשחקים האלו לא היו ברצף. למרות שאגב, דמבלה נתן אחלה סטטיסטיקה גם בדורטמונד, וכן - גם בברצלונה.

אז נכון, יכול להיות (מאוד) שעוסמאן דמבלה הוא לא גאון טקטי כמו מסי/צ’אבי/מודריץ’/מי שתרצו, או שהמנטליות שלו (שאין לנו שום מושג לגביה, אגב) תתברר כמשהו שאי אפשר לסמוך עליו, ואולי הוא גם יתברר כפלופ שלא שווה את ה-150 וכמה מיליון ששמו עליו. אבל טווח השיפוט שלנו לגביו פשוט עדיין לא רחב מספיק בשביל לקבוע שהוא כזה (וגם להיפך, אגב). נכון שהוא מתחיל עונה שנייה, אבל העונה הראשונה שלו הייתה הכל חוץ מעונה מלאה ואידיאלית, במועדון חדש ודורש כמו ברצלונה, עם פציעות לא קלות ועם תג מחיר מכביד שכזה. תנו לו זמן לפני שנחרוץ את דינו לכאן או לכאן.

אני דווקא רואה לא מעט סימנים מעודדים לגביו, לפחות מאז תחילת העונה - הוא יותר דורש כדור, יותר “מתחבר” לסגנון המשחק, הוא לא מפחד לבעוט (בניגוד לשחקנים אחרים אצלנו, לאורך השנים) ולהיכנס “לתוך” שחקנים, ושיתוף הפעולה שלו עם אלבה (וקוטיניו) לפחות התחיל לא רע. העובדה שניתן לשחק איתו בכמה עמדות היא בונוס רציני, ולראייה המשחק האחרון בו הוא היה יותר מאיים בשמאל, אבל כבש בימין. האם זה אומר שמתפתח לנו שחקן על בקנה מידה היסטורי? ממש לא. אבל אם אחזור למה שכתבתי בתחילת התגובה - הוא צריך להישפט בהתאם לקריטריונים של בני אנוש, ולא מדובר רק על קריטריונים סטטיסטיים. ובאלו, מצבו לא רע בכלל.