VARcelona 1 - מגרש תפוחי אדמה 0 (דמבלה)

אותה שעה מעצבנת, פוגשים את העולה החדשה ויאדוליד. אין יותר מידי, מה לחפור, על המשחק, צפו לרוטציות כבדות.

מצב הסגל:

פצועים: דניס סוארז, אלנייה. סילסן .

מחוץ לסגל מסיבות מקצועיות: פאקו אלקאסר (כמעט רישמי השאלה לדורטמונד ) ראפיניה (בדרך לבטיס, הרגשה רעה שנקלל את היום שהוא יעזוב) וורמאלן שנכנס באופן רישמי,למשבצת של המצורע. (מגוחך לקרוא את הזבל ש"ספורט" כתב עליו שואלורדה סומך עליו) אסקייטה שוערה של ברצלונה ב במקום סילסן.

מה המצב וויאדוליד?

וויאדוליד חזרה לליגה אחרי כמה שנים של העדרות. אקס הלה מאסיה וברצלונה השוער גורדי מאסיפ עומד בשער שלה, (ספוילר אלרט: רוחו של בופון תכנס אליו מחר והוא יאמלל אותנו)

נוסטלגיה:

סתם בשביל להזכר שמדובר במוקש:

שהיה לנו בהצלחה וויסקה בארסה!

טוב, מחצית עברה, ואי אפשר לשפוט אף מהלך ואף תכנון טקטי במשחק הזה. למה? כי הרבה זמן לא היה מגרש כל כך גרוע, כמו במשחק הזה. אף מסירה, דריבל, ריצה או וואטאבר לא מצליחים, בגלל אינספור בורות בדשא ושטויות אחרות.

לא רק שאני לא מבין איך זה קורה בלה ליגה, לא הייתי מבין אם זה היה קורה בליגה א’. פשוט ביזיון.

בושה וחרפה של מגרש. ביזיון לליגה ולשופטים שמאפשרים כזה דבר. בושה. אין לי טענות לאף שחקן.

בין “קידמה” של var, לביזיון במגרש. בין דקות ראשונות לווידאל, מלקום ומוניר, לבין ההתעקשות הבלתי מובנת על ראקיטיץ’ וסוארס.
העיקר שהבדיחה הזו נגמרה.

הודעה יותר רצינית מחר. בינתיים להתפלל שאף שחקן לא נפצע מהדשא הזוועתי הזה.

הסטרים שלי נתקע, השער שספגנו בצדק נפסל? מדהים, 90 דקות עובד חלק בדיוק בדקה האחרונה נתקע… חוק מרפי…

פשוט נוראי. המגרש, הגישה, הביצוע. חבל שיש var, היינו צריכין לחטוף את הכאפה וכמה שיותר מוקדם יותר טוב.

שום תירוץ, ושוב שום תירוץ!! אין ליכולת השחקנים מאז שכבשנו את השער. נרפסות, זחיחות, זריקת זין. כל כך מתסכל לראות שחקנים ממשיכים לשחק בהליכה כשמחליפיהם נושפים בעורף, ועד שאתה מקווה שחילוף מוקדם ינער את השחקן הזחוח (לשם זה הובאו המחליפים. לכל הפחות - גם לשם זה) אך החבר וואלוורדה מתעקש לעשות את זה באיחור ובחוסר אפקטיביות.

סוארז - עם כל הצער - לא היה בעניין. ואם מסי שגם התמזמז היום עם הכדור יתר על המידה עוד זוכה לכבוד להישאר על המגרש סוארז היה צריך לצאת ראשון. ולא, דמבלה היה צריך להישאר במגרש כשהוא בצד השמאלי ולא הימני. גם ראקיטיץ’ יכול להתאוורר מדי פעם בספסל כשארתור יילחם על התפקיד מול פאקינג ויאדוליד שהייתה ראויה לשער שוויון אם לא לניצחון ולו רק על הרצון והלחימה.

נקסט, למחוק ומהר.

סליחה, אבל מה?! היום נעשה צדק. לויאדוליד לא הגיע כלום ושום דבר.

לא מחלק שום מחמאות למי שלא מגיע. גם לאתלטיקו חילקו מחמאות על אליפות שנשדדה לנו אחרי נבדל שערורייתי. עם קצת יותר VAR, גם משם היינו יוצאים עם “ניצחון לא מוצדק”.

אם ויאדוילד רוצה נקודות, שתבקיע גולים חוקיים. שתתחיל לשחק כדורגל, ושתציג מגרש ראוי, ולא ביזיון מחריד.

הצדק הפואטי היחיד הוא שאוהדי תפוחי האדמה שלהם בכו בסוף המשחק. אנחנו יכולנו לבכות יותר אם בוסקטס היה מושבת לכמה חודשים.

צדק פואטי, מי שרצה לפגוע במשחק הטיקי טאקה של בארסה באופן לא חוקי ולא ספורטיבי, סופו שיועף מכס הנשיאות וילך לקלף תפוחי אדמה!

טל תהיה בריא.

לא אמרתי שלא הגיע לבארסה הניצחון ובטח שלא הצדקתי את החגיגה שהייתה עד היום בלי ה VAR.

עם זאת, ואם אני מנתק את השחקנים ששיחקו מכל הבזיון של מגרש תפוחי האדמה (מסריח עד למאמן כמו תמיד), מאז השער רק קבוצה אחת רצתה ושיחקה כדורגל - לא האחת בצבעים שאני אוהב.

נמאס לי כשלא מכריעים משחקים, גישת המוריניו ‘העיקר לנצח’ ‘לשמור על תוצאה’ ועוד מטריפות אותי. ככה בדיוק הפסדנו לרומא.

אז כן, אני מצפה מחבורת השחקנים הללו לתת פי אלף רצון ולחימה, ולא להזדחל על המגרש. ואני מעדיף כאפה בתחילת העונה מאשר בסופה…

אז הנה, הפעם אני הראשון לרשום נקודות -

1. מצד אחד, אני בגישה של דן - לא משנה מה מצב המגרש, וכן, לא משנה גם מה המאמן אמר, הגישה של חלק (אם לא רוב) השחקנים שלנו הייתה פשוט נוראית. אני מבין את הרצון לשמור על עצמך, במיוחד במצב מגרש כזה, אבל לא הגיוני שקבוצה סה"כ חביבה כמו ויאדוליד שוכבת לנו על השער, בלי שום סימנים מהצד של השחקנים שזה אפילו, קצת, במקרה, אולי, מפריע להם. אולי אני פותח פה קופסת שרצים, אבל גם בהפסד ההוא מול רומא, הרבה יותר מהוראות טקטיות של מאמן, או ניהול הסגל לאורך העונה, הפריעה לי הגישה של השחקנים למשחק. כאילו הכל יסתדר מעצמו, ואין מה לדאוג, גם כשכבר יש מה לדאוג, והרבה. אז נכון, חלק (גדול) מתפקיד המאמן זה לזהות מצבים כאלו, וגם לטפל בהם, אבל משחקנים מנוסים כאלו, אני מצפה להרבה יותר.

2. מצד שני - אני לגמרי עם טל. לא היה פה שום צדק אם שער השיוויון היה מאושר. ספרו את זה לבטיס (פעמיים!) והכדור שעבר בקילומטר את הקו, ספרו את זה לאתלטיקו במשחק האליפות ההוא, וספרו את זה בעוד אינספור מקרים, ולא רק במקרים שקרו נגדנו. קבוצה שבאה במכוון להרוס משחק בדרכים לא חוקיות, חייבת להיענש, ואסור לתת לה להינות מהספק, גם אם היה ספק בנוגע לחוקיות השער. לא מדובר פה על בונקר, לא מדובר על 2 קווי הגנה של 5 שחקנים, שאומנם נראים לא “אטרקטיביים”, אבל חוקיים לגמרי. זו התנהלות שכל מטרתה היא לפגוע במשחק בצורה לא חוקית. מילא אם רק המשחק של ברצלונה היה נפגע, ו"מילא" שרק שחקני ברצלונה היו יכולים להיפצע בגלל המגרש הזה, אבל שחקני ויאדוליד עצמם נפגעו מהעניין, ויכלו להיפגע הרבה יותר. מצטער, לא הגיע להם שום דבר.

3. ולדעות שלי - די, נמאס. אם אתאים את עצמי למשפט של הגשש (למרות שזה יישמע קיצוני) - אם מול הואסקה ראקיטיץ’ וסוארס פותחים, צריך לשרוף את המועדון. לא ברור למה שניהם (וגם פיקה, אגב), מסיימים 90 דקות, משחק ליגה שני ברצף, כל אחד מסיבותיו הוא. אין שום סיבה שווידאל לא יושיב את ראקיטיץ’ בספסל במשחק כזה (אם הוא כשיר - שיפתח. אם הוא לא - שיעוף ליציע עד שיהיה כשיר), או לפחות ארתור. אין שום סיבה למה פאקו/מוניר/מלקום לא לפחות לפחות מחליפים את סוארס בדקה ה-60 של עוד משחק שיא של האורוגוואי. אני מבין את המעמד של סוארס, ואין מילים לכמה שאני מעריך את התרומה שלו בתקופה אצלנו. אבל אנחנו לא מוסד לשיקום, ושידור חוזר של החודשים הראשונים של העונה הקודמת, זה משהו שלא מתקבל על הדעת.

4. נקודות האור שלי - דמבלה ואלבה. אגף שמאל בראשות שניהם נראה טוב, ושיתוף הפעולה בינהם הולך ומשתפר, בטח ובטח כאשר קוטיניו נמצא באיזור. נכון שהשער של דמבלה בא לאחר שהועבר לימין, אבל יותר פעולות מסוכנות שלו היו במחצית הראשונה, בה היה בשמאל.

5. נקודת החושך שלי - פיקה. נכון, סוארס לא בשיאו, מסי לא היה מסי (באשמת או לא באשמת הדשא), וגם השאר לא נתנו משחק למופת. אבל אצל פיקה יש הרגשה של זריקה, וזו לא הפעם הראשונה שיש את ההרגשה הזו.

6. אסיים בביזיון שנקרא המגרש הביתי של ויאדוליד. מי שזה לא יהיה שיזם והוביל את המהלך הזה - צריך להיענש. ביג טיים. לא הגיוני שמהמרים ככה על בריאות של שחקנים (מ-2 הצדדים!) רק כדי להקשות על המשחק של ברצלונה. העובדה שבוסקטס, או כל שחקן אחר, לא הושבת לתקופה בגלל הדבר הזה שמשום מה נקרא “דשא”, היא לא פחות מנס. מה שהלך אתמול, יחד עם ההחלטה לשחק משחקים בארה"ב, הן החלטות כל כך לא הגיוניות, שגם אם מישהו קיבל עליהן שוחד - לא ברור לי למה הן התקבלו. החלטות כאלו, ונוספות שבטח עוד יגיעו, עוד יובילו לגל של פציעות רציניות. זה רק עניין של זמן.

7. הלאה להואסקה. לפחות הפעם זה יהיה בשעה הגיונית.

לא כל כך הבנתי אותך, ראיתי את השער הפסול בשידור חוזר, השער נפסל בצדק גמור. היה נבדל, ואין שום קשר לבטיס שבמשחק שם נפסלו לנו שערים שלא בצדק.

בכלל כל הכותרות היום, של דפי הזבל הישראלים כותבים שברצלונה ניצלה בזכות הvar (למרות שבשורות הקטנות גם הם מודים שהיה נבדל) למה ברצלונה ניצלה? השופט והקונים ניצלו.

פיקה אמר אתמול את המשפט הבא:
“The state of the pitch we played at today is a disgrace, it is embarrassing. And then we want to sell this to the USA…”

מצד שני, אם כל הביקורת והתלונות שיש לנו ובצדק על איכות המגרש, מי שרוצה להפיל את הכל על האיכות של המגרש משקר לעצמו ולאחרים פה. זה מה שיש לגרארד רומרו להגיד על המשחק (והוא בזמן האחרון נחשב עיתונאי שמתחנף להנהלה)

Gerard Romero (renowned journalist): “Dembele was the best player against Valladolid and then he was taken off for Vidal to sit back and keep the lead. This cannot happen. We are Barça. We don’t sit back to defend a lead.” [rac1]

עד דקה 75 לא היתה לי טענה אחת למאמן ולא לקבוצה, מהדקה הזו (חילוף של דמבלה) שק שרצים שלם נפתח.

נ.ב- דרך אגב, לסרגי רוברטו מגיע 75 אחוז קרדיט מהגול, וכל הכבוד לו. אבל מבחינה הגנתית אתמול הוא הוכיח שהוא לא ברמה הנדרשת. במיוחד במחצית השנייה.

נ.ב2 אולי הפיתרון בשביל אנשים כמוני, הוא להכיר בזה שזוהי ברצלונה במודל החדש שלה, לא קשורה למודל ההוא של קרויף. אנחנו לא מיצגים שום דבר שונה או יפה מכל מועדון צמרת אחר. אם אני יקבל את זה, אולי אני לא יתעצבן יותר, לא על ואלורדה ולא על ההנהלה ולא על הקבוצה, ולא יקח את זה כל כך קשה, ישר לתוך הלב.

הכוונה שלי היא שאין דבר כזה “מגיע”, בטח ובטח אם השער שלך בא בצורה לא חוקית.
זה כל כך אבסורד שעד שיש כלי שגורם לדברים לא חוקיים להתבטל (לא רק שהפעם ברצלונה היא זו ש"הרוויחה" ממנו), ההתייחסות אליו היא כאילו ברצלונה גנבה ניצחון, והרוויחה מההפקר. מילא, שיהיה. התקשורת, במיוחד בארץ, מעולם לא הייתה משהו איכותי.

בול.

הגיע הזמן. כדאי לך לעבור הלאה מהציפייה שכל גרסה של ברצלונה תתנהל במודל קרויף, או תשחק כמו הקבוצה ההיא של פפ. לא יקרה, ואעז ואגיד שגם אם פפ עצמו יחזור, זה יראה אחרת. אפשר להעביר ביקורת על ואלוורדה, ויש לא מעט על מה להעביר, אבל ההשוואה למודל שלפחות בשנים הקרובות לא יחזור - פשוט לא רלוונטית.

זו גם התקשורת של פרז, סליחה ריאל מדריד.

אפילו בתמונה שהם שמים רואים שיש נבדל, אבל הם כותבים שהvar הצילה את ברצלונה. התקשורת שלנו לא מוצלחת בלשון המעטה. אבל אין לה במה להתביש מול התקשורת בספרד.

המשחק של אתמול הוכיח כמה הvar הוא חיוני לכדורגל, והמשחק של הסיטי אתמול הדגים מה קורה שאין var . במקום להלל את זה ואפילו להתגאות בזה, הם בוכים שברצלונה “ניצלה”.

אני לא נוטה להיכנס לויכוחים האלה אבל ממש הפריעה לי התגובה הזו שלך, גם אם אני מסתמן כמעריץ של המארקה, וזה אכן נכון.
מוזמן לעשות קצת חיפושים ברשת, לבדוק את כותרות העיתונים בספרד לפני גמר צ’מפיונס וכאלה. רמז: בתקשורת הקטאלונית אין תמונה של ריאל מדריד אפילו קטנה בשער העיתון אחרי הדסימה, ולפני הגמר יובה-ריאל רואים תמונה של דני אלבס האקס עם הכיתוב ‘פורצה יובה’. בעוד שנתיים קודם לכן במארקה לפני הגמר בארסה-יובה כתבו ’ לפני המשחק על מסי ‘הסניור של הגמרים’, ואחרי המשחק - ‘אל קינטו דה-אורו’ - הגביע החמישי. המארקה הרבה יותר ממלכתי ומסקר את כל ספרד בניגוד לעיתונות בברצלונה. סליחה, זה צרם לי.

שכתבתי את זה התיחסתי לתקשורת בכל ספרד. אתה מוזמן גם להכניס את התקשורת בקטלוניה לשם.

אני לא מתלונן או שבאמת אכפת לי שבעיתון הבית שלכם מפרגנים כן או לא לברצלונה או שבמונדו או בספורט הקטלאני מפרגנים כן או לא לריאל (והם לא). זה לא מעניין אותי. תשים לב למה שכתבתי.

הvar מציל את איחוד השופטים הספרדי מעוד שערורית שיפוט (נבדל שלא היה) אבל מה העיתון של מדריד רושם?:

“הvar הציל את ברצלונה” תרגום חופשי שלי. ועוד לעשות מעצמם צחוק ולעשות את זה בתור עמוד ראשי (ועוד לא לשים לב שאפילו בתמונה רואים שיש נבדל). ובקשר למה שאתה כותב על על הממלכותיות של המארקה, ביחס ל"אס" אתה צודק. יחסית אליו, המארקה זה מופת עיתונאי. אבל ביחס למה שאני מצפה מכלי תקשורת רציני, המארקה הוא עדיין בדיחה.

ואני יחסוך לך את ההמשך. המונדו דפורטיבו וספורט הקטלאנים גרועים באותה מידה.

.

זה כבר נושא ארוך ואין לי בעייה לדם רע ככה בגבולות הטעם הטוב לפני קלאסיקוס והקנטות הדדיות או שמחה לאיד, זה בסדר, זו מגמה של עיתון. אבל במשחק גמר ליגת האלופות שאין תמונה של ריאל מדריד בשער העיתון - זה פשע, לא פחות מזה. במארקה בכל יום אתה יכול למצוא המון כתבות על ברצלונה, ככה בשלוף: דיברו על זה שמסי השחקן הראשון שכבש בליגה הספרדית בכל 15 השנים האחרונות ורק אתמול ציינו את ההופעה ה-300 של פיקה. אני בספק אם באתרים בקטלוניה יש יותר מאייטם-2 על ריאל מדריד ביום. אבל האמת שכן סגרנו את הדיון הזה יפה - V.

זה אותו דבר בכל העולם חברים.
הסאן והדיילי אקספרס זו רמה?
אתמול אלי גוטמן מגן על אבוקסיס ועל הבן שלו (עוזרו של אבוקסיס) בשידור מול כל המדינה.
בספרד לא המציאו כלום. עיתונות ספורט מאז ותמיד הייתה רדודה, גם היום וגם פעם. תבדילו בין העניין השבטי (ספרד וקטלוניה), לבין העובדה שהרמה של שניהם מצחיקה.

אז תענה לי על השאלה הבאה:

מי הציל את מי. var את ברצלונה או את איחוד השופטים הספרדי? הרי היה נבדל ברור. אין על זה ספק.
אתה העורך של המארקה, איזה כותרת אתה היית בוחר לשים.

לקחת את זה קיצוני מדי.
ההבנה שלי מהכותרת שהVAR הציל את בארסה כי היא היתה מאבדת 2 נקודות (עובדתית)

זה הציל גם את השופט (אבל לשופט, בניגוד לבארסה, לא היה קורה כלום בלי הVAR)