הקלאסיקו הגדול:: 0-0 בקאמפ נואו

יש לי הרגשה שהבחירה באיסקו נובעת מהתכנון של זיזו לשנות מערך במהלך המשחק, ל4-3-3 עם מודריץ’ חדש ורענן. ככה הוא יוכל לבנות על ויניסיוס (במקום איסקו) במשחק מהיר במחצית השניה ועדיין יהיה לו וורלד קלאס (מודריץ’) להעלות מהספסל (במקום קרוס/ואלוורדה) שיידע מה לעשות עם הכדור, להבדיל מאיסקו שלהעלות אותו כמחליף זה לא בדיוק לוקסוס.

מי שיכול לדעתי ‘לדהור’ זה דווקא ואלוורדה ואולי היה כדאי לשחק איתו כקשר היותר התקפי, יש לו מהירות וכוח פריצה ותמיד הוא מקבל את ההחלטה הנכונה. בייל ‘הדוהר’ זה השחקן של 2014 או גג 2015, שפת הגוף שלו עלובה, אין לו יתרון מהירות על פני אחרים, אולי נראים אינסוף כדורים לרחבה וזה טוב שהוא שם. אפילו הייתי חושב לשחק איתו מתחת לבנזמה כשחקן חופשי אולי ייבעט מרחוק ואפילו לשלב את ויניסיוס, איסקו מבחינתי - קצב המשחק, העזרה להגנה, החדות - זה ממש פחות שחקן. מודריץ’ אולי לא יכול לעמוד בקצב הזה של משחק כל כך הרבה זמן אבל עדיף שהוא יפתח ולא להיפך.

אני חושב שהדיון על ‘כל אופצייה בינונית’ שייך לפרטנר של בנזמה בהתקפה ולא לאמצע, שם יש קונצנזוס שזה לא זמן איסקו. בינינו - הוא היה טוב נגד פ.ס.ז’ אבל זה היה משחק של סטיית תקן.

דור אני לא מסכים איתך. גם היום בייל הגולפאי הכי טוב שיש לנו בסגל.

אני לא מתווכח האם הוא צריך לשחק או לא (הלוואי והיה מסופסל ורודריגו היה משחק במקומו ואז בייל היה עולה ‘זועם’ כמו בגמר ההוא, היו ימים). וגם מאמין שבמשחק כזה גדול הוא ייראה קצת יותר מחויבות. אבל במאסטייה רציתי שייכנס בשלב מוקדם יותר, עלה לשחק ועזבו את הבעיטה החופשית או פעולות שלא הצליחו - קצב המשחק שלו היה קטסטרופה, בקושי רץ, חסר חשק.
בחזרה לכדורגל - אני כבר לא זוכר אותו ‘מתפרץ’, הרבה זמן, לוקח כדור ועובר שחקנים ומייצר משהו, הוא בדרך כלל מרים מייד או רץ לרחבה לנגוח. הבישול במחזור הפתיחה נגד סלטה היה מעין סטיית תקן. צריך ללכת אחורה ממש לדרבי ב-2016/17 כשבייל קיבל כדור שם לשטח, היה מהיר יותר מכל אתלטיקו והוציא רוחב מושלם. אולי מול בורוסיה דורטמונד בתחילת 2017/18. הוא כבר בקושי עושה את הפעולות האלה.

אגב, ויניסיוס ייצור בלאגן, יהיו שטחים, הוא היה נהדר בשנה שעברה במשחק הגביע נגדם כמובן - אבל אני בחיים לא אאמין שהוא ייתן גול או ימסור כמו שצריך ובמשחקים כאלה לא נגיע להרבה מצבים, בעוד אם רודריגו יגיע לאחד על אחד הסיכוי שהוא יכבוש גדול יותר לטעמי. מקווה לפחות בברנבאו שיהיה על מה לשחק בסיבוב הבא - יש מצב שאני במשחק, שהזאר יהיה בריא, כל ארבעת הקשרים וגם מרסלו בהרכב.

מסכים. באופן כללי, יש לנו על הספסל כלים שיאפשרו לנו המון גמישות למהלך המשחק, לעומת בארסה.

האמת שגם ואלוורדה לא פראייר. בוסקטס על הספסל בהחלטה שעל פניו נראית מעוררת מחלוקת, אך מאחוריה יש הגיון זהה לספסול של מודריץ’ והשימוש באיסקו. בוא נגיד ששני הצדדים מעוניינים ‘לשרוף’ את איסקו וסרג’י רוברטו במחצית הראשונה, על מנת לשלוף ג’וקר כמו מודריץ’/בוסקטס במחצית השניה.

ממה שהבנתי ההחלטה להוציא את בוסקטס מההרכב אי בעקבות אי נוחות.
למען האמת אני מאוד מעודד מהעובדה שהוא פותח על הספסל, הזדמנות טובה להיות הקישור הדומיננטי מול ראקיטיץ, רוברטו ודה יונג.
לגבי איסקו, מסכים כמו כולכם, הוא לא צריך להיות בהרכב בשום מצב, אבל גם קישור על מודריץ’ במקומו לא היה ממש מסתדר לי.

עדכון: בוסקטס זו החלטה מקצועית.
אומנם הוא לא מה שהיה, אבל אני עדיין מעדיף אותו בחוץ.

לומר שאיסקו במשחקים כאלה לא תורם הגנתית, ואחר כך להגן על קרוס ש”סוגר קווי מסירה״ או משהו כזה… לא יודע מה אתם רואים. הבעיה שהתקפית איסקו כבר לא עושה קסמים, אבל זה לא שמודריץ׳ או מישהו אחר בסגל מבין בזה משהו. זה ההרכב הכי טוב שיש לנו כרגע עם כל הצער שבדבר.

לא מבין את אלה שמבקשים 433, עם מערך כזה אנחנו בטוח נפסיד.

הבעיה הגדולה שלנו זה שבצד ימין יש את וראן וקרבחאל ובצד שמאל יש את מנדי, זה הרכב שלא יכול להניע כדור מאחורה, כל לחץ קטן וזה איבוד כדור כמעט בטוח, במיוחד כשקסמירו הוא קשר אחורי, מודריץ’ וקרוס בימים היפים של זידאן היו יורדים אחורה ומנהלים את המשחק ומעלימים את הבעיות, אבל מודריץ’ כבר לא אותו מודריץ’ וכבר אין לו את היציאה המהירות ושינוי הקצב כדי להשתחרר מלחץ שלא לדבר שכל פעם ששמים גוף עליו הוא נופל, ונוסיף שמרסלו שהוא השחקן שמשתחרר הכי טוב מלחת שיש לנו לא משחק ויש לנו בעיה גדולה, לכן לדעתי איסקו משחק כדי שנוכל לשמור ולהניע את הכדור.

התנועה של פדה תהיה מאוד חשובה כדי לשבור קווי הגנה ומקווה שבייל ישחק כמה שיותר בצד שמאל ושמנדי לא יעלה בכלל להתקפה.

יש לנו מחסום פסיכולוגי מול ברצלונה בשנים האחרונות, מרסלו, רונאלדו, קרוס ומודריץ’ היו השחקנים היחידים שעמדו בלחץ במשחקי הקלאסיקו, השחקנים היחידים שהייתי יכול להמר שישחקו טוב, וראן, ראמוס, קרבחאל וקסמירו תמיד שיחקו באובר מוטיבציה מה שפגע בנו מאוד.
מרסלו פצוע רונאלדו כבר לא כאן(ומחליפו פצוע) מודריץ’ הנוכחי זה גירסא חיוורת של המקורי ונשארנו רק עם קרוס, המצב שלנו לא משהו בקלאסיקו, למזלנו התוצאה לא תקבע מי תהיה האלופה.

ובכל זאת אני מהמר ניצחון 3-1 שלנו.

(@KB9 סלח לי כי חטאתי)

המשחק הערב יקום וייפול על טוני קרוס.

בהיעדרו של בוסקטס ובהיעדרם של שחקני ההתקפה היוצרים העיקריים שלנו (מרסלו והזאר) -
אם טוני קרוס ינצח על מקהלת הקישור שלנו ושל ברצלונה מנגד, אנחנו בעניינים ובגדול.

הייתי חייב להגיד את זה.
סליחה.
ביי

שום משחק לא נופל על קרוס או על שליטה מדומה באמצע. צריך לנצל מצבים ולעצור את מסי. כל השאר הגיגים פסודו מדעיים על משחק דיי פשוט, בטח בערב שבו אנחנו נחותים ובאים לעקוץ. ריכוז ואגרסיביות, זה המפתח

בעניין קרוס - לא אכנס לזה חצי שעה לפני משחק.

בעניין מסי (ושטגן), הערב המשוואה עד כדי כך פשוטה שזה מפחיד:
תעצור את מסי + תכניע את שטגן - ניצחון
תעצור את מסי + לא תכניע את שטגן - תיקו
לא תעצור את מסי + לא תכניע את שטגן - הפסד

מבחינתי, זה עד כדי כך פשוט.

איך תגיע למצבים אם ל תצליח להניע כדור ולבנות התקפות ? ואיך תעצור את מסי אם הכדור יהיה אצלהם יותר מדי זמן ? פחות זמן של מסי עם הכדור זה פחות הזדמנויות.
מנדי, וראן וקרבחאל זה כמעט התקף לב במשחק כזה. חייבים קשרים שיודעים לשמור על הכדור, מודריץ’ לצערי כבר לא כזה ולכן איסקו עדיף.

כשזה משחק ליגה זוטר או אפילו בדרבי אני לא אתלונן בחיים על שיפוט אבל מה, אסור לשרוק נגדם לפנדל ובקאמפ נואו? העיקר שיש Var, הרננדס הרננדס הזכור לרעה - עם עוד החלטה לרזומה.

אני לא זוכר את בארסה כזו חלשה בקלאסיקו, הגיעו למצב אחד, המשרתים נותנים את הכדור למסי והוא כבר יעשה משהו. לא שאנחנו נתנו שואו, ממש לא, זה המשחק בהינתן ההרכב הנוכחי - היתרון הברור שלנו במצבים הנייחים, הנעת כדור ללא סיכון אמיתי על השער ובעיטות מרחוק, אבל באמת שהיינו לא רעים בכלל, עוד סנטימטר בבעיטה של ואלוורדה (אולי למד לבעוט מהאוויר מהמאמן שלו - זיזו) או משהו כזה. יהיה עצוב לספוג מהברקה של מסי ולהפסיד, התוכנית של זידאן עבדה בצורה כמעט מושלמת - גם איסקו. עומדים הגנתית כמעט מושלם, מעניין מתי קרבחאל יקלוט שג’ורדי אלבה נכנס מאחוריו למסירות עומק נהדרות. הם לא הצליחו לעשות כמעט כלום אז טר שטגן מנסה כדור ארוך עם משחק הרגל הטוב שלו.
ההוא שהיה נותן לנו את ה-0:1 היקר ממיליון ההרמות לרחבה - עלה גבוה עכשיו אבל באיטליה, ביובה. מתגעגע, מתגעגע, מתגעגע.
גארת’ בייל מאכזב כי הוא לא נראה כמו קראק, הוא רץ, לא ממש מהר, ומרים לרחבה על אוטומט, וזה שההרמות שלו קצת יותר טובות מהקטסטרופה של מנדי בצד השני זה לא מספיק. אם היה את הזאר ומרסלו, וואו, איזה באסה.
מאוד מעניין אותי מה זידאן יבחר לעשות, אולי בשלב מסוים ויניסיוס כן יתאים לנו ויש גם את מודריץ’, מניח שאיסקו יגמור את האוויר מתישהו.

ושידור נפלא של One, נמני היחיד שהיה פנדל ברור לטובת ריאל מדריד, אפילו שניים כאלה, הכי כיף להמשיך לשדר כרגיל ולהתעלם.

@titi_camara כאמור, כן משתלם לתפוס ברחבה.
כן ואר, לא ואר, אין אחידות.

הדריכה של סוארז על קאסמירו כאקט עצבני אחרי כדור קרן שהוא לא קיבל (בצדק) הייתה הכי מכוערת שראיתי העונה. מודריץ’ קיבל אדום בתחילת העונה מהVAR על רבע מזה.

בכלל, מחצית מלאה באירועים שהמוח שלי מתפוצץ מלהבין איך הVAR לא התערב לפחות פעם אחת. פשוט בושה וחרפה.

קרבחאל פשוט גרוע,3 פעמים עשו עליו את התרגיל הכי שקוף בכדורגל העולמי היום עם העקיפות של אלבה והוא כל פעם אוכל את זה,מאבד כדורים ומעיף חלליות בהתקפה,שמישהו ייתן לו אכפת התעוררות כי חוץ ממנו באמת שכולם סבבה,אפילו שחקן העבר איסקו.
שוב עושים הכל טוב ולא מסוגלים לנצל שום מצב בקלאסיקו,בבעיטה הראשונה של מסי המשחק יוכרע,אדן כמה אתה חסר.

כמעט שכחתי:
איך לעזאזל לא נשרק פנדל על וראן? זה פשוט הזוי ומאוס.

למישהו יש ספק איך המשחק הזה יגמר?

1. כמו פעם, רק בלי רונאלדו שיסיים
  2. הלחץ של התקשורת הקטלונית על השופטים עובד. עצרו לבדוק את האין יד הברור של קרבחל ולא את התלישה של וארן ברחבה
  3. מנדי טפו טפו טפו ממלא את העמדה בכבוד
  4. לא משנה כמה טובים נהיה ובאיזה מומנטום, שבריר שנייה של מסי תגמור לנו את המשחק. מצב הרוח שלו לא מושפע מכלום, הוא בא מאוד מאוד חד. חייבים לשים גול!

ארנסטו ואלוורדה גאון. הוציא את בוסקטס לטובת רקיטיץ’. על פניו החלטה רעה, אבל לא כשלוקחים בחשבון שמותר לרקיטיץ’ לשחק עם היד ולתפוס שחקנים ברחבה בלי לקבל פנדל.

מחצית יפה מאוד, כצפוי אנחנו טובים יותר, כצפוי מסי בכדור אחד מייצר שני מצבים יותר טובים מכל מה שהגענו אליהם.

איסקו בניגוד לנבואות הזעם שלי לא מזיק. בזה אני מאוד שמח לטעות. הבעיה היא שאנחנו לא באמת מוכנים ליציאות של ג’ורדי אלבה מהצד ההגנתי ולאו דווקא איסקו.

התפקוד של ואלוורדה מאוד גבוה והוא פחות מורגש מבדר"כ. הייתי רוצה שישאר נמוך יותר ויעזור לחנוק את מסי, או יפרוץ קדימה בדריבל בצד ההתקפי.פ