ליגת האלופות :: 0-1 קטן וחשוב על אינטר בסאן סירו

לקראת אינטר | חג אלופות שמח: ריאל מדריד, שתמיד חולמת להניף בסוף השנה את הגביע עם האזניים הגדולות - פותחת את שלב הבתים הערב (22:00) עם אתגר עצום בדמות משחק חוץ נגד אלופת איטליה המכהנת. אחרי שנתיים איומות - אסור להסתבך בשלב הבתים. אלאבה יחזור לעמדת המגן השמאלי, שאר ההרכב זהה לאלה ששיחקו נפלא נגד סלטה אך שכחו להגן.

image

בערב יום כיפור ייתכן והקבוצה שלנו האהובה צריכה לבקש מאיתנו סליחה שכבר שלוש שנים בערך היא לא ברמה הנדרשת. בכל עונה פתיחת ליגת האלופות היא חג של ממש, סיבה למסיבה, והיינו מתחילים את הפריויו עם “המסע אל גביע X מתחיל”. אתמול, אולי לא במקרה, איקר קסיאס העלה תמונה מערב המחווה ללורנצו סאנז ז"ל והיו שם לא פחות מ-14 זכיות בגביע אירופה על כר הדשא. אנחנו עדיין מעכלים את ריאל מדריד החדשה של אנצ’לוטי ועל אף שריאל לא בין חמש הפייבוריטיות - תמיד צריך לספור אותה. אבל בראש ובראשונה, אחרי שלב בתים מהגיהנום אשתקד וגם קושי עצום בשנה שחלפה לה - ריאל צריכה לפתוח בצורה חלקה וזה מתחיל הערב נגד אינטר. כן, צפיתי בכל הווידאו והסרטונים מהעבר והתחלתי להתרגש מחדש.

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי הניצחון המרגש 2:5 על סלטה ויגו בקאמבק של הסנטיאגו ברנבאו. קרלו אנצ’לוטי נהנה מכל רגע של הצמד-חמד בנזמה ו-ויניסיוס שכבשו כבר תשעה מ-13 שערי הליגה של הקבוצה, אך יודע שההגנה חייבת להשתפר ובינתיים אין פיתרון. אולי הערב, עם דויד אלאבה המתקאמבק (על חשבונו של מיגל גוטיירס שטרם שיחק במפעל), בהופעת בכורה בצ’מפיונס במדי קבוצתו החדשה, כשעל הנייר זו רביעיית ההגנה החזקה שלנו - זה יהיה קצת אחרת. הן פרסנולית והן קבוצתית. “ניתחנו את הבעיות, הקבוצה עובדת היטב”, הבטיח קרלו. “כן, זה אפשרי לעשות הגנה בצורה טובה יותר מבלי לפגוע בהתקפה. עלינו לעמוד טוב יותר על המגרש”, אמר. קאסמירו ימשיך לשחק, אין מנוחות, וכך גם מודריץ’ הקוסם בגיל 36.

בשנתיים האחרונות ריאל פתחה רע מאוד עם הפסד במחזור הראשון - 2:3 איום ונורא לשחטאר דונייצק אשתקד ושנה קודם לכן תבוסה לפ.ס.ז’ ללא כוכביה. כעת זה לא יכול לקרות. אנצ’לוטי, האיש שהביא את הדסימה, רושם את משחקו הראשון בליגת האלופות כמאמן ריאל מאז ה-2:2 המאכזב נגד יריבה איטלקית אחרת - יובנטוס, בברנבאו. ב-25 המשחקים שלו במפעל כמאמן ריאל הוא השיג מספרים אדירים - 19 ניצחונות מול שלושה הפסדים. זו תהיה העונה ה-19 שלו במפעל - רק לארסן ונגר יש יותר, והוא חולם על גביע רביעי. לנצח הוא יהיה המאמן שהביא את הדסימה והצהיר: “ריאל תמיד בין הפייבוריטיות”

למעשה ריאל עם רקורד אדיר של שישה ניצחונות חוץ רצופים בארץ המגף לעומת ארבעה בלבד ב-30 ביקוריה הקודמים. הדרך לניצחון עוברם עם עוד ערב מוצלח של בנזמה שמי היה מאמין שנאמר זאת - סרט הקפטן בהעדרו של מרסלו יושב עליו בול. קארים השחקן שהיה מעורב בהכי הרבה שערים העונה באירופה - תשעה, הוא זקוק לשער אחד בצ’מפיונס כדי להתנתק מראול (71) ולהיות מדורג רביעי אחרי לבנדובסקי שכבש צמד אתמול וכמובן מסי וכריסטיאנו שמעל כולם. “מבחינתי ליגת האלופות היא המפעל עם הכי הרבה לחץ. אנחנו קבוצה חזקה מאוד ורוצים גם השנה לזכות בתואר, פייבוריטיות? זה לא אומר הרבה”, הבהיר. ברמה האישית אמר: “הכושר שלי? אין כאן סוד. זה נקרא עבודה יום-יומית, אני מרגיש נהדר. אנחנו קבוצה חזקה”, הוסיף והבהיר שכן - כדור הזהב זה חלום של כל אחד. הוא לא מתעסק באמבפה שלא הגיע ולא רוצה להשוות את מצב ההתקפה למה שהיה עם ה-B-B-C: “זה עידן אחר. מה שעשיתי עם בייל ורונאלדו היה נפלא אבל זה נגמר, לנצח נישאר בזיכרון”, אומר ופירגן שוב לוויניסיוס.

הברזילאי חולם על משחק בסגנון הצמד שלו נגד ליברפול בשנה שעברה, עוד ערב למזכרת בליגת האלופות והוא בכושר נהדר. אנצ’לוטי פירגן: “אני דוחף אותו באימון, אומר לו להתמקד בעבודה וכמובן שהוא איכותי. הוא מקבל ביטחון, יש לו רצון והתלהבות. הוא קר רוח מול השער, זה ההבדל. אני מקווה שהוא ימשיך ככה”. מי שצריך לתת יותר הוא הזאר שעושה פעולות טובות אך השער שלו עדיין חסר. את שערו היחיד במדי ריאל במפעל כבש נגד אינטר אשתקד. הוא ישמור על מקומו ב-11 ובכלל יהיה שינוי אחד בלבד ביחס לניצחון על סלטה, אם כי ברור שזה משחק אחר. גם קרלו יודע זאת: “אנחנו רוצים לנצח, לשלוט, לשחק טוב, ליגת האלופות מיוחדת מאוד עבור המועדון הזה. לאינטר יש שחקנים מעולים, הם נמצאים ברגע חיובי וזכו באליפות”, פרגן אנצ’לוטי.

אין ספק שמדובר במבחן הכי גדול שלנו עד עתה וניצחון יוכל לפתוח את הדלת לעלייה חלקה לשלב הבא ואולי אף להעביר מסר ליתר הגדולות. בכלי התקשורת עוסקים גם באפשרות שקמאבינגה יערוך הופעת בכורה גם בליגת האלופות ויכנס לטופ עשרת השחקנים הצעירים במדי ריאל, אך זה יקרה רק בהתאם להתפתחות המשחק. אסור לפסול שקרלו יחליט להכניס אותו כדי לחזק את האמצע, אך ריאל צריכה לשחק בצורה יציבה ואגרסיבית גם במערך שלושת הקשרים וזהו זמנו אולי של פדה ואלוורדה להעביר הילוך. בקיצור, אנחנו מתרגשים. “הרפתקה חדשה בליגת האלופות עם ריאל מדריד”, סיכם אלאבה באינסטגרם כששחקנים רבים תיעדו את התמונות מהחימום בסאן סירו הנהדר. הרפתקה חדשה גם לנו.

Entrenamiento del Real Madrid en Milán - 15-09-2021

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, נאצ’ו פרננדס, אדר מיליטאו, דויד אלאבה| קאסמירו, לוקה מודריץ’, פדה ואלוורדה| אדן הזאר, ויניסיוס וקארים בנזמה

מה המצב אינטר?

אינטר, אלופת איטליה הגאה לראשונה מאז 2010, עברה מתיחת פנים הקיץ והיא אינה אותה קבוצה (91 שערי זכות ונקודות היו לה אשתקד) על אף פתיחת העונה הטובה. אנטוניו קונטה שהביא את הסקודטו המיוחל והראשון מאז הטרבל עם ז’וזה מוריניו – עזב לאור הבעיות הכלכליות ובהמשך כצפוי נמכרו רומלו לוקאקו (64 שערים בשנתיים) ואשרף חכימי, מהשחקנים הטובים בקבוצה. דנזל דומפרייס ואדין דז’קו הגיעו במקומם. הנראזורי נעצרו אחרי שני ניצחונות ליגה כשסיימו רק ב-2:2 נגד סמפדוריה כשנאלצו לשחק בעשרה שחקנים כשנגמרו החילופים. כעת, כשצמד ההפסדים מהעונה שעברה נמצאים היטב בראש – אינטר רוצה לשבור את הקללה בשלב הבתים בליגת האלופות.

כבר שלוש עונות שהנראזורי לא עוברים את השלב המוקדם ואשתקד זה נגמר במקום הרביעי המביך, מה שהקל עליה את המסע בסרייה א’. שימו לב לזה: אינטר ניצחה בשלושה בלבד מ-16 משחקיה האחרונים בצ’מפיונס ורשמה שבעה הפסדים. נגד הספרדיות היא הפסידה בשמונה מעשרת משחקיה. למעשה אינטר לא הייתה בשמינית הגמר מאז 2010-11 ואינזאגי, שהודח אשתקד בשלב הזה כמאמן לאציו לאחר שקיבל הגרלה על גבול הבלתי אפשרית (באיירן מינכן) – מודע היטב לעניין. “זה המצב, עלינו לשנות זאת, זו המטרה הגדולה שלנו”, הבהיר אך לא רצה לגרום להפעיל לחץ מיותר על שחקניו או לחשוב רחוק מדי. המאמן החמיא לאנצ’לוטי (“אחד המאמנים הטובים בהיסטוריה, כזה שזכה בתארים רבים” ומגיב לאלה שטוענים שהוא חסר ניסיון מספק ברמה הזו: “אני חושב שיש לי יחד עם הליגה האירופית כמעט 50 משחקים כאלה. ננסה להכין מחר את המשחק בצורה הטובה ביותר. אנחנו יודעים שהבית הזה לא פשוט”.

המאמן הזהיר: “נשחק עם הסכין בין השיניים” והוא כבר לא יכול לחכות לקבלת הפנים בסאן סירו במשחק ליגת האלופות. אשתקד לדוגמא אינטר לא ניצחה אף משחק בית. הוא לא מתייחס לעונה שעברה אלא מודאג ממרכז השדה של ריאל: “אני חושב שהקבוצה מאוד מאורגנת, מודריץ’ שחקן נהדר, אסור לתת להם שטחים. אנצ’לוטי תמיד דגל במשחק התקפי”. הוא טוען שהוא לא מתרכז רק בוויניסיוס: “אם נתחיל לחשוב רק עליו, בנזמה או הזאר עלולים לפגוע בנו”. בקיצור: “אנחנו רוצים לכתוב דף חדש בהיסטוריה של אינטר”.

מי שממשיך לעשות היסטוריה הוא השוער הוותיק והקפטן סמיר הנדנוביץ’ בן ה-37: “ריאל בכושר מצוין, הם חזקים, אבל נצטרך לעצור אותם, אנחנו מכירים אותם היטב. המשחקים בעונה שעברה? צברנו ניסיון, עכשיו אנחנו נחושים יותר. זה שייך לעבר”. הקבוצה קיבלה חדשות טובות מצד אלסנדרו באסטוני, הבלם שכה חשוב במערך. הוא נעדר מה-2:2 האחרון אך נכלל בסגל והתאמן כרגיל כך שגדלו הסיכויים שיוכל לשחק. “הוא רוצה לשחק, אני הולך לבדוק היטב האם הוא מסוגל”, אמר המאמן לפני האימון. אפשרות סבירה כי דומפרייס ששותף כמחליף ביום ראשון – יחליף את דרמיאן, אלא אם כן סימונה ירצה לשחק קצת יותר מבוקר.

בחוד ההתקפה – לאוטרו מרטינס שממשיך לכבוש – יש לו כבר שניים העונה (שנת מבחן עבורו, האם הוא יכול להוביל ללא הבלגי), שכן נעדר ממחזור הפתיחה, וגם דז’קו. גם לחואקין קוראה שניים. במרכז השדה אפשר למצוא את הקאן צ’להאנולו שהגיע בהעברה חופשית ממילאן. כמובן שכריסטיאן אריקסן וסיפורו הטראגי מהיורו – לא רלוונטי בעוד ניקולו בארלה רוצה לחזור לכושר שאפיין אותו בעונה שעברה. הציפייה היא שלאוטרו שכבש 40 שערים בשנתיים אחרונות יעשה את הקפיצה הגדולה. אשתקד הוא סיים את שלב הבתים בצורה מאכזבת עם שער בודד. דייגו מיליטו, אקס אינטר, ניתח ואמר כי הארגנטינאי השתפר מאוד אך זה עדיין לא מספיק, אך כעת הוא השחקן המרכזי בקבוצה ואולי זה ירגיע אותו "בתקווה שיוליך את אינטר ללילות גדולים גם באירופה. עוד אמר לקראת המשחק: “אינטר בהחלט יכולה לפגוע בריאל, אינזאגי מוציא מהקבוצה את המיטב והיא תילחם על הסקודטו”. אותו מיליטו, שהודה שהיה קרוב לריאל בעבר - כבש צמד לנראזורי בגמר 2010 והשאיר להם טעם מתוק לכל החיים. מאז לא קרה אצלהם הרבה.

אינטר – הרכב משוער: סמיר הנדנוביץ’| מילאן שקריניאר, סטפן דה פריי, אלסנדרו באסטוני| מתאו דרמיאן (דנזל דומפרייס), מרסלו ברוזוביץ’, הקאן צ’להאנולו, ניקולו בארלה| לאוטרו מרטינס ואדין דז’קו

היסטוריה ומפגשי עבר:

בזכות שני הניצחונות בשלב הבתים בעונה שעברה, ריאל מדריד הגיעה למאזן חיובי נגד אינטר – ב-17 המשחקים ביניהן ניצחה ריאל מדריד שמונה פעמים, הפסידה בשבעה משחקים ושניים הסתיימו ללא הכרעה. בסן סירו בלבד, ריאל ניצחה פעם אחת בלבד בשבעה מפגשים, הפסידה חמש פעמים וסיימה בתיקו אחד. במחזור השלישי בשלב הבתים, כשהיה במאזנה נקודה בלבד, ריאל אירחה את הנראזורי. בנזמה נהנה מטעות של ההגנה, ראמוס הכפיל בנגיחה קלאסית אך ריאל השמיטה את היתרון. למזלה, האס רודריגו עלה מהספסל וכבש את ה-2:3 בקור רוח אדיר אחרי בישול של ויניסיוס. “בגומלין” זה נגמר ב-0:2 די קל עם פנדל די מהיר של הזאר כשרודריגו עשה 0:2 בשער שנחשב כעצמי של אשרף. המפגש הזה היה הראשון מאז שלב הבתים ב-1998/99, אז אינטר ורונאלדו ניצחו אותנו 1:3 באיטליה, אבל קודם לכן היירו וסיידורף סידרו 0:2 בספרד.

UEFA Champions League match report Inter Milan v Real Madrid

המשחק הכי זכור נגד אינטר לצערנו הוא גם טראגי: גמר גביע אירופה ב-1963-64, כשריאל, עם מיגל מוניוס על הקווים, עדיין עם פושקאש ודי סטפאנו – נכנעה 3:1 לאינטר של הלניו הררה ופלו רק צימק ל-2:1.ז זה היה הפסדה השני והלפני אחרון בגמרים. ריאל הדיחה את אינטר בחצי הגמר כעבור שנתיים כנקמה – עם 0:1 בברנבאו ו-1:1 בסן סירו, והודחה על ידה ברבע הגמר ב-1967 עם הפסד ביתי 2:0. גם ב-1981 הייתה ידם של האיטלקים על העליונה. בכל מקרה, אנחנו רוצים להתמקד בטוב – הרמונטדות הייחודיות של המועדון – רוח החואניטו.

שתי הזכיות של המועדון בגביע אופ"א עוברות דרך קאמבקים מטורפים נגד אינטר. בעשרה באפריל 1985 נכנעה ריאל 2:0 לאינטר בסאן סירו. חואניטו הטריף את השחקנים והיה יכול לשחק כבר אז את הגומלין. בברנבאו זה נגמר ב-0:3 עם צמד של סנטיאנה ושער נוסף של מיצ’ל בדרך לגמר וזכייה ראשונה במפעל. כעבור שנה, ריאל מפסידה 3:1 באיטליה, נגררת להארכה ומביסה את היריבה 1:5! סנטיאנה כבש צמד בהארכה ואת שאגות השמחה של חואניטו היה קשה לפספס. מהלילות הקסומים ביותר של המגרש המפואר הזה אי פעם.

כותרות העיתונים הבוקר: את שערי העיתונים תופסת כמובן התבוסה הביתית של ברצלונה 3:0 לבאיירן מינכן אמש.

מארקה : פתיח דרמטי: "ריאל מתחילה הערב את ההרפתקה בליגת האלופות עם ביקור בסן סירו שם ניצחה אשתקד בקלות 0:2. הפעם מדובר בציפיות אחרות לגמרי בחלק הקדמי: “הצמד בנזמה-ויניסיוס” רוצה להצדיק את עצמו גם בליגת האלופות (למי שזוכר, הברזילאי בישל לקארים למשל את השער באמסטרדם נגד אייאקס ב-1:2 בשמינית הגמר) – עם מספרים מטורפים, הזוג המסוכן באירופה, רוצה להוכיח את עצמו גם נגד אינטר. נזכיר כי ויני כבש צמד אשתקד נגד ליברפול ברבע הגמר, המשחק הבולט שלו בלבן, ומנגד הייתה את האכזבה המרה מבחינתו כשלא שותף כלל בגומלין נגד סיטי בעונת האליפות. ומה עם קארים? “אין ספק שליגת האלופות היא המומחיות שלו”. הוא מלך השערים הרביעי בטיבו וקיבל תיאבון לנוכח האפשרות להתנתק מראול ולאחר שצפה בלבנדובסקי כובש צמד|

אזכורים לקמאבינגה שמצפה להופעת בכורה שלו במפעל בגיל 18 ו-311 ימים ובכך ייכנס לטופ עשרת השחקנים הכי צעירים ששיחקו במדי המועדון הגדול בתבל בליגת האלופות. ההרכבים המשוערים? אין הפתעות: אותם ה-11 נגד סלטה למעט שינוי בצד שמאל – אלאבה במקום מיגל גוטיירס.

ב-AS גם הלכו על הסיפור הגדול – ההתקפה: “נשק קטלני2” – קארים ו-ויני מאיימים על סאן סירו כשהם בכושר נפלא, כשאינטר מנסה להתגבר על הטראומה של עזיבתם של קונטה, אשרף ולוקאקו". בפתיח נכתב על המאזן של ריאל במפעל – אף אחד לא זכתה יותר ממנה בגביע אירופה (שישה) או בליגת האלופות ‘החדשה (שבעה). נכתב כי הסכנה מצד אינטר הוא לאוטרו שכבש 40 שערים בשנתיים. שם, באופן מפתיע, טוענים כי אסנסיו או איסקו עשויים להחליף את לוקה מודריץ’ שיזכה למנוחה. “אנצ’לוטי משכפל את יכולת ההתקפה שהייתה לקבוצה של זידאן אך קבוצה ספגה כבר שישה שערים בארבעה משחקים”|

כתבה אחרת מציגה את המספרים של ריאל שניצחה בכל ששת משחקיה האחרונים בארץ המגף לעומת ארבעה ניצחונות בלבד ב-30 הקודמים| פרדריק הרמל כותב בטור דעה: “אופטימיות אירופית מתונה – ריאל צריכה להיחשב בכל שנה כאחת הפייבוריטיות לזכייה אך הפעם זה לא המצב”. “כן, אני יודע שמוזר לכתוב את זה אחרי שנים של שליטה. אבל פ.ס.ז’, סיטי, באיירן, ואולי אתלטיקו של סימאונה – טובות יותר וגם יונייטד מאיימת לשנות את הסטטוס בעיקר בזכות רונאלדו”.

https://twitter.com/realmadrid/status/1437793274400497666

אחרי הווידאו הזה של האתר הרשמי אין סיכוי שלא תתחילו להתרגש לקראת משחק הפתיחה של ריאל מדריד בליגת האלופות מחר. חמש דקות שמתמצתות את כל 13 הזכיות שלנו בליגת האלופות: הקבוצה של די סטפאנו ופושקאש וחמשת הגביעים הרצופים בין 1955 ל-1960, זו שבנתה את השושלת ודרסה כל מה שזז; בהמשך, ריאל של ראול שהחזירה את הגביע האבוד הביתה אחרי 32 שנה והניפה שלוש פעמים תוך חמש שנים (1998, 2000 ו-2002) עד הוולה של זידאן; ואז ריאל של המיסטר והפעם על הקווים יחד עם כריסטיאנו וראמוס מעל כולם, שלוש זכיות ברציפות - לא היה כדבר הזה, ואם תרצו גם ארבע בחמש שנים יחד עם לה דסימה במשמרת של אנצ’לוטי עצמו.

יש למישהו אתר מומלץ לצפייה במשחק בבקשה?

תודה רבה!

אנצלוטי מחליט לסרס אותנו עם נאצו בשמאל ולוקאס מימין…
משעמם.

געגועיי לזיזו. משחקים כאלו הוא היה אוכל בלי מלח.

נאצ’ו בלם, אלאבה מגן שמאלי. רק אלהים יודע למה לפתוח עם נאצ’ו מגן שמאלי ואלאבה בלם. ההגנה שלנו גם ככה פח, להפוך אותה בכח לעוד יותר פח?

אמבפה או לא אבל כרגע אנחנו זקוקים דחוף ל-2 בלמים להרכב הראשון. זה לא זה הדבר הזה.

אני מוכן להסתפק כרגע גם בלהפסיק למסור לשחקני היריבה בתוך החצי שלנו. לוקאס וקאסמירו עושים את זה די הרבה משום מה.

סלחי לנו - אינטר| רציתי לכתוב אם אפשר לבטל לנו את הנקודה על המשחק הערב, זה היה גועל נפש ולא חוכמה להיות גיבור על חלשים (לשחק התקפי רק נגד סלטה וכאלה) - ואז בא השער הזה של רודריגו, כמעט שכחתי ממנו, מבישול של קמאבינגה - הזייה מוחלטת. הברזילאי ממשיך עם הרומן היפה שלו עם המפעל הזה - דבר חיוני לשחקן בריאל מדריד. כל מי שהחמיץ את המשחק בגלל כיפור או התעייף מהפרסומות הבלתי פוסקות והצפייה בלינקים - לא הפסיד הרבה חוץ מכדור שינה. מחצית ראשונה לפחות בפן ההתקפי גרועה מהימים הגרועים עם זידאן.

זה היה נראה שאנצ’לוטי עושה את כל הטעויות האפשריות - אסור לריאל מדריד לשחק ככה נגד יריבה כזו, זו אינטר מינוס לוקאקו ואשרף (כולה פרישיץ’, כן?) או פ.ס.ז’ עם השלישייה ההיסטורית מסי-ניימאר-אמבפה? התבנקרנו ועדיין הם הגיעו להרבה מצבים ובקלות. תקפנו עם שחקן וחצי בהתקפה. במחצית השנייה עוד נגענו בכדור לפחות והכל היה איטי, היינו חותמים על 0:0 לפי הבעות הפנים. נאצ’ו כמגן שמאלי - הייתה החלטה איומה וקרלו חיכה גם עם החילופים ומודריץ’ כבר היה מותש, קאסמירו לא הפסיק למסור להם, אפילו פדה היה רדום וגם בנזמה ב-80 דקות איומות עד למצב שסידר לוויניסיוס. הפעולה האחרונה של הברזילאי לא הייתה טובה מספיק אבל הוא עדיין יצר כמה מצבים מאפס.
לא חושב שיש לנו את הלוקסוס לוותר על הזאר, לא ביכולת הנוכחית של רוב שחקני ההתקפה שלנו. לא רוצה אפילו לבדוק בטוויטר אם הוא נפצע, נבצר מבינתי להבין איך הוא לא שיחק בכלל.

נקודת האור: מעבר לקורטואה שציינתי, קרבחאל עם מספר פעולות נהדרות בהגנה - סגר אלכסונית ומנע מצב מסוכן, ניצח במאבקים, היה שקט במרדפים ובעמידה אם כי התקפית זה מאוד לא זה - הססן, מאבד כדורים, לא החליט אם לבעוט או למסור.

מתי הייתה הפעם האחרונה שזידאן אכל משחק בלי מלח?

בנקודות:

• עם ההרכב המסורס והסיומות של ויניסיוס היום, נראינו בדיוק כמו ריאל של העונה שעברה. מתיישב טוב עם זה שאנחנו משחקים מול אותן קבוצות ושאותו שחקן נשכח מבקיע שער ניצחון מפתיע בדקות הסיום מול אותה יריבה.
  • אפרופו רודריגו, נראה אותו מתישהו כובש גם מול קבוצות שלא קוראים להן אינטר, גלאטסראיי ואוסאסונה?
  • קמאבינגה נכון לעכשיו מעורב בשער בממוצע כל 17 דקות. יהלום רציני שעדיין כמעט עלה לנו במשחק עם הפאול המטופש מאוד שלו על סף הרחבה בדקה האחרונה.
  • הגנתית, אין בכלל מה להשוות בין קרבחאל ללוקאס ואסקז. חבל רק שבכל ספרינט של דני אני בעיקר חושש למצב שריר הירך האחורי שלו.

ואסקז וקארבחל זה לא אותה ליגה. הלחץ שדני מפעיל על כל האגף הוא פקטור משמעותי מאוד. משחק הלחץ שלנו איתו ובלעדיו זה שמיים וארץ.

רק בשנה שעברה, נגד אותה אינטר (רק חזקה יותר), נראינו הרבה יותר טוב.

ההגנה שלנו נוראית, זה לא יעבוד בלי שינוי מהותי. אינטר עשתה מאיתנו צחוק אתמול במחצית הראשונה ואילולא קורטואה זה גם יכל להיגמר בתבוסה. ועם כל הכבוד, הסגל שלנו עדיין עדיף משמעותית. זו בעיה בעמדת המאמן.

עד שאני מתיישב לראות משחק של ריאל, בעקבות השבחים למשחק יפה כאן בפורום, אני רואה את הדבר הזה.
בזבזתם לי שעתיים מהחיים, תתביישו לכם.
ממליץ לכולכם לראות את המשחק הבא של ברצלונה.

זה כבר חצי פוזיציה. היו משחקים בבתים עם זידאן שנראינו פשוט מזעזע (עד הסוף מנור סולומון). אני חושב שרובנו נסכים לזה שהיינו מעדיפים אותו בחצי גמר נגד בארסה או באיירן. במשחק כמו אתמול שניהם בערך אותו דבר, תלויים בגישה של השחקנים.

שוב קמאבינגה מספק פעולה מכריעה מהעומק. ביחד עם פדה זה יכול להיות קישור מודרני ולשנים ארוכות.

אחלה ויני איך שהוא שמח בגול של רודריגו. לא מדברים על זה מספיק, אבל כנראה שהוא בחור טוב, אוהב ריאל מדריד, צנוע ועובד קשה

לא טענתי שעם זידאן תמיד נראינו טוב. טענתי שעם זידאן היה עדיף לנו בהרבה במשחקים “גדולים” יותר ואתמול הייתה דוגמה טובה.

קצת מוקדם לי עוד להביע דעה לגבי קמאבינגה אבל אם אהיה מוכרח, אגיד שהגנתית יש לו עוד הרבה מה להוכיח. אם בעבר הרושם שקיבלתי (מכותבים אחרים, מעולם לא צפיתי בו) שמדובר בקשר הגנתי או 50/50 שיכול לתרום בשני צידי המגרש, כעת מרגיש שהגנתי הוא בטח לא, וגם כ-50/50 יש לו חיסרון בחלק ההגנתי. אם ישתפר שם בהחלט יש פוטנציאל.

אגב, הוא מאוד מזכיר לי את פוגבה בסגנון.

מי מניע את הכדור ומכתיב קצב משחק כשהשניים בקישור? לא התרשמתי שזה נמצא בסט יכולות של אף אחד מהם ובטח שלא נמצא בזה של קאסמירו.
כדאבל פיבוט אין להם היתכנות, ולמיטב ידיעתי אין איזה צ׳אבי אלונסו שמסתובב באזור.

אתמול לא היה משחק גדול מבחינתי, אבל מילא.

אנחנו כבר שנים איטיים מאד וחוטפים כמויות עצומות של שערים בהתקפות מעבר. אלאבה יכול מאד לעזור עם המהירות שלו, נצטרך עוד שחקנים מהירים.

@Mikelike עוד מוקדם מבחינתי לקבוע מה סט היכולות שהוא יביא לריאל מדריד, נצטרך לתת לו לרוץ עוד קצת. בכל מקרה, הסגנון האיטי של השליטה וההתנגדות ללחץ שאפיין אותנו הוא לא קדוש. את הסגנון נתאים לכלים שברשותנו. מה גם שקרוס בגיל שהוא עדיין יכול לתת שנתיים שלוש טובות בכיף.

ראינו שנה שעברה איזה שלב בתים מטורף הוא הביא.

שיחקנו לא טוב, זה קורה, מה שחשוב זה שחזרנו עם הניצחון.

סתם מצחיק אותי הזכרון הקצר אחרי שאת שלב הבתים שנה שעברה פתחנו עם שלישיה לרשת שלנו מול פאקינג שחטאר.

אני לא בא להוריד מזיזו, כולם יודעים ומכירים את היתרונות שלו, אבל למצב הנוכחי של הקבוצה שלנו אני נהנה מקרלו הרבה יותר. שזיזו יחזור עוד 3 שנים לקבוצה החדשה שתבנה פה עם אמבפה והאלאנד בתקווה.

אתה מדבר על המשחק מול 10 שחקנים הודות לוידאל המטומטם או על הפעם הקודמת שהיינו צריכים שער ניצחון מאוחר של רודריגו? חוץ מזה שאינטר לא הייתה קבוצה טובה בכלל בתחילת העונה שעברה, גם בליגה היא קירטעה במחזורים הראשונים.

סה"כ אני כן פחות או יותר מסכים עם הטענה שזידאן אמין יותר במשחקים גדולים מאנצ’לוטי (רק חושב שצריך עוד זמן לבחון אותו בריאל הנוכחית, מוקדם מאוד להסיק מסקנות כבר עכשיו). פשוט הפריע לי כשכתבת שזידאן “אכל משחקים בלי מלח”, כאשר 99% מהניצחונות שלנו תחתיו הרגישו כמו לידת עכוז. היו אולי משחקים בודדים שניצחנו בצורה משכנעת מבלי שהיינו צריכים לנצל טעויות מביכות של שחקני יריבה.

אני לא מדבר על הסגנון. לכל קבוצה יש שחקן שמנהל את ההתקפה, בין עם זה דה בריינה, מסי, קימיך, ז׳ורז׳יניו, אלונסו וכו’.
בגלל שאצלנו זה קרוס, סגנון המשחק מתבטא באיטיות ושליטה, זה לאו דווקא חייב להיות ככה.

העניין הוא שללא קרוס וללא מודריץ׳ אין לנו שחקן אחד בסגל שמסוגל להכתיב קצב משחק והתקפות. מה שהיה מיוחד בקדנציה הראשונה של זידאן הוא שבנוסף לקרוס ומודריץ’ גם מרסלו היה מסוגל לעשות את זה.
שלא תבין אותי לא נכון, אני דווקא בעד לנסות את פדה וקמאבינגה ביחד כי שווה לראות מה הם מסוגלים להביא ביחד. פשוט, אני מאוד סקפטי שנוכל לשחק ככה לאורך זמן מבלי להיפגע.

זה סגנון משחק שונה. מי היה מנהל המשחק בליברפול לפני שטיאגו הגיע?
עם קישור של קאסמירו, פדה וקאמבינגה אפשר לעשות לחץ מאוד יעיל ולתקוף מהר קדימה כאשר הקשרים מצטרפים להתקפה בצד אחד ובצד השני אנחנו פחות פגיעים הגנתית.

בכללי אני לא מבין למה הכדור צריך להיות הרבה זמן בקישור, זה אומר שהם לא מצליחים להעביר את הכדורים להתקפה מספיק טוב ומהר אם הוא נמצא שם הרבה.

אז אני לא אומר שלא צריך מנהל משחק, אני רק אומר שלדעתי נתנו לתפקיד הזה חשיבות גבוהה מידי. אפשר להסתדר ללא אחד כזה ולשחק מעט שונה. ללחוץ גבוה ולתקוף מהר.
(ללא אחד כזה אומר ללא אחד מובהק, לא עם שחקנים שלא יודעים לעצור כדור)

הקישור שלי עדיין מכיל את מודריץ, אבל בציפיה קאמבינגה יהפוך לקאסמירו משודרג, אחד מהיר יותר שמצטרף טוב יותר להתקפה וגם יודע בעצמו להוביל כדור (כמו קאנטה) ובכך אנחנו נשתפר.
בנתיים אני אשמח שיתנו לקישור של קאמבינגה ופדה יחדיו עוד הזדמנויות.