ליגת האלופות :: 0-1 קטן וחשוב על אינטר בסאן סירו

משחק רע של הקבוצה ביחס לתקופה האחרונה, אך מי שמאכזב במיוחד הוא קאסמירו.
השאננות במשחק שלו מאוד לא מתאימה לקשר אחורי. מסירות לא מדויקות, מדרבל ושם גוף איפה שלא צריך במקום לתת מסירה קלה, ובכמובן מאז השער שלו נגד יובה בגמר ליגת האלופות הוא חושב שיש לו בעיטה טובה מרחוק ופעם אחר פעם הוא הורג ציפורים.

אם זה היה למשחקים בודדים לא הייתי מתייחס, אבל כבר תקופה ארוכה שהוא משחק כך ולדעתי צריך לראות קצת ספסל כדי להבין שוותק לא שווה לשאננות. אפשר לתת לבלאנקו דקות במשחקים קלים או לקאמבינגה(לא בטוח שמתאימה לו העמדה הזו).

גם אני הזדעזעתי מההצרחה של אלאבה ונאצ’ו, ומהשימוש בלוקאס ואסקז כשיש לך כל כך הרבה אופציות התקפיות עדיפות על הספסל, אבל נראה שזה בסך הכל היה תיקון תותחנים גס של אנצ’לוטי - נתן כבוד לאינטר בסאן סירו שהיו מקשים עלינו להפוך פיגור, כמו שקרה לא מעט בליגה. בסך הכל גם במחצית השנייה נראנו הרבה יותר טוב - אחד השחקנים דיבר על זה שבמחצית הראשונה אינטר ביזבזה המון אנרגיה על לחץ גבוה (ומאוד אפקטיבי) ואז התעייפה.

הייתי רוצה שאנצ’לוטי יתאמץ יותר עם הזאר, גם על חשבון ויניסיוס (ששוב התחיל להתבדר קצת).

לא הבנתי את ההרכב של אנצלוטי,למה נאצ׳ו מגן שמאלי כשיש את אלאבה?
למה לפתוח עם לוקאס? אם כבר החלטת לעלות בלי הזאר אז רודריגו צריך להיות בהרכב,שתי ההחלטות האלה גמרו את שני האגפים התקפית וזה הזמין את אינטר ללחוץ אותנו כמה שהם רק רוצים,במזל המחצית הזו נגמרה ב 0-0,בעצם הרבה בזכות קורטואה הענק.
במחצית השנייה קרלו הסיט את ואלוורדה קצת יותר ימינה לעזור באגף ומשחק הלחץ עבד הרבה יותר טוב,פתאום שלטנו במשחק וחוץ מכמה מתפרצות לא מאוד מסוכנות של אינטר היינו לגמרי בשליטה.
אני מקווה שאנצלוטי למה שיעור מהמשחק הזה שלא עולים יותר בהרכב מסורס כזה,למזלו הוא לא שילם בנקודות אבל זה בקלות היה יכול להיגמר בצורה רעה.
לגבי האיחורים שלו בחילופים כבר התרגלתי עוד בקדנציה הקודמת,מהמחלה הזו הוא כבר לא יחלים,ועדיין אחרי 5 משחקים רשמיים הוא מקבל אצלי ציון טוב מאוד,10 מ 12 בליגה וניצחון על אינטר בסאן סירו עם כדורגל חיובי לפרקים ארוכים.

*בגול שכבשנו היו מעורבים 4 שחקנים,ויניסיוס (21) שמסר לואלוורדה (23) שהכניס כדור גדול לתנועה גדולה של קמאבינגה (18) שהוריד כדור מושלם לרודריגו (20) שסיים בנגיעה אחת עם הרגל החלשה.

יש עתיד במדריד.

יכול להיות שהקטע עם נאצ’ו הוא בקשה של אלאבה, זכור לי שהוא מעדיף לשחק בלם. או שאנצ’לוטי גם רוצה לקבע אותו ואת מילטאו כצמד הבלמים הפותח, ולא סמך על מיגל במשחק הזה.

אני מאוד מתחבר לשחקנים כדוגמת קאמבינגה. שחקנים שמשחקים בשיטת ה״תמסור תרוץ״.
כל כך הרבה זמן שלא היו לנו שחקנים כאלה בריאל, בטח שלא קשרים.
המשחק צריך להיות דינמי, ועם כל האהבה לקרוס ומודריץ הם שניהם לא שחקנים כאלה.
זו גם הסיבה שכל כך רציתי את ואן דה ביק בזמנו שהוא גם שחקן כזה, רק שקאמבינגה מתאים יותר לתפקידים השונים בקישור.

סך הכל פתחנו רע אך לדעתי בסך הכל היינו מסוכנים יותר מאינטר. השער שלנו היה יותר קרוב משלהם. אינטר בסן סירו זה לא צחוק ולא צריך לקחת כמובן מאליו וטוב שעברנו את המשוכה.
זה בסדר גם שלא הכל ילך חלק, מתי זה כן הלך חלק?
גם שנה שעברה נהנינו משכר ניצחון של רודריגו באחד המשחקים ומאדום של וידאל בשני.

הייתי מאוד נגד זה בקיץ אבל אני חוזר בי בנוגע לרכישת בלם, זה בהחלט הכרחי. אני לא מספיק תופס מאלאבה כבלם (מגן מעולה ובלם טוב, פספוס לשחק איתו כבלם), וזה עדיף לפי העונה בנתיים על נאצ׳ו.

אלאבה הבלם הבכיר שלנו והוא הולך לשחק בלם בכל משחק ברגע שמנדי יחזור. כרגע אין לנו הגנה ובשביל להתחיל לייצב את העסק אלאבה חייב לשחק בלם ולהתחיל לייצר שת"פ עם מיליטאו (שבעיניי בלם פחות טוב מנאצ’ו אבל שיהיה). החשיבות של בלם למשחק ההגנה גדולה בהרבה מהחשיבות של מגן, שבקבוצה מתוקנת זו בכלל עמדה של שחקן התקפה. ספציפית במשחק הזה דיי ברור שאנצ’לוטי רצה לשחק הגנתי מהרגיל, לכן לוקאס למשל פתח, ועם נאצ’ו כמגן אנחנו הגנתיים יותר. זה כמובן לא מספיק כי כמו בקדנציה הקודמת של קרלו חצי הרכב לא באמת עושה הגנה ולכן גם ארבעה סרחיו ראמוסים לא יעזרו וטיבו המסכן ימשיך לאכול פצצות בכל משחק.

לגבי הקישור, למרות שאני מתנער מהמונח והקונספט של מנהל משחק אני מסכים עם @Mikelike שמי שמשלים את קאסמירו ופדה צריך להיות מהזן של המוסרים לרוחב. מצד שני, תכף הנסיכה אלזה חוזרת וכולנו זוכרים באיזה תפקיד הוא שיחק אצל קרלו. אנחנו מרחק ציפורן חודרנית אחת של מירו מלחזור לשם, אז קמבינגה ופדה יוכלו לשחק יחד בכיף.

בול.
נאצ’ו ומיליטאו לא יעבוד לאורך זמן, לא יעזור כלום.
עם כל הרצון לראות את אלאבה בשמאל, אין לנו את הליגיטמציה לפתוח איתו שם בזמן שנאצו ומיליטאו הבלמים היחידים שלנו בסגל.

ברור שהרעיון הוא להריץ את מיליטאו ואלאבה כבלמים, במקרה הזה נאצ’ו הועדף על פני מיגל.
כשמנדי יחזור הוא זה שישחק שם.

אתה אומר את זה כאילו בשנים קודמות היה לנו קשר אחורי מחליף…
למזלינו קאסמירו לא נוטה להפצע. אבל אם כן, לא רואה הבדל גדול מידי בין קרוס קשר אחורי למודריץ או פדה. כל אחד יהיה מסורס בתפקיד הזה.
רק באמצע עונה שעברה גילינו את בלאנקו, ועדיין הוא בכלל לא בטוח שמספיק טוב.

אם מחר קאסמירו נפצע, אני הייתי מנסה את פדה וקאמבינגה יחד כאחוריים (או את אחד מהם כשהשני 50-50) עם מודריץ/קרוס מעליהם.
במצב כזה אם נרצה להכניס שליטה בכדור ובמשחק יש את
השני מבין קרוס/מודריץ על הספסל, ואם נרצה לייצב את ההגנה כי זה לא יעבוד אז יש את בלאנקו.

הבעיה בקרוס כקשר אחורי היא שהוא לא יירד לתיקול גם אם יצמידו לו אקדח לראש. לכן, ההבדל בינו לבין מודריץ׳ או פדה מאחור הוא מאוד משמעותי.
אף אחד לא ינוצל שם נכון, אבל עם קרוס כאחורי אפשר להגיד קדיש מוחלט על ההגנה שלנו.

לדעת מתי לתקל ואיך לגלוש לדשא ביחד זו אומנות, ואלורדה כאחורי מאבד כמעט את כל מה שמייחד אותו כשחקן(ההצטרפויות קדימה). יש לו יתרון על קרוס כי הוא מוכן למות כדי למנוע גול, אבל זה לא אומר שהוא יכול להחליף את קאסמירו(הוא לא).
על קמאבינגה עוד מוקדם להגיד, אבל ממה שראינו עד עכשיו לא התרשמתי שהוא מתאים לתפקיד.

גם קמאבינגה וגם ואלורדה הם שחקנים שכוחם טמון בריצה שלהם לעומק, הבעייתיות בלשחק עם שניהם היא שאתה נשאר חשוף מאחור, אם שניהם האחוריים זה יוצר בעיה…

כל טענותיי היו שזה לא קשור לקרלו, גם לזידאן לא היה קשר אחורי מחליף, פשוט הוא נהנה ממזל בכשירות של קאסמירו.

יש פתרונות למצב. אף אחד לא מושלם כי פשוט אין לנו קשר אחורי, אבל אפשר להתמודד עם זה.

אתחיל ואומר שקרוס כקשר אחורי יצא לגמרי מפרופורציות, להזכירכם ריאל החזקה ביותר הייתה עם קרוס כאחורי אי שם ב2015.

שנית, גם אם ייפצע בלם אנחנו נבכה, גם אם ייפצע מגן אנחנו נבכה (בוכים), וגם אם חלילה כרים ייפצע אנחנו נבכה (לדעתי זו העמדה שהכי קריטי לנו שהשחקן לא ייפצע.
כל מצב כזה ידרוש התאמות:
בלם פצוע ידרוש מאיתנו לשחק עם נאצ׳ו שיצר חורים.
מגן פצוע ידרוש התאמות אותן אנחנו מכירים טוב טוב.
(גם יש 3 עמדות של בלם ומגן שמאל, לעומת רק אחת
של קשר אחורי, אז יותר סביר שייפצעו לנו מגן ובלם יחד מאשר רק קשר אחורי)
בנזמה פצוע יגרור אותנו לשחק עם יוביץ או מריאנו.

אז פציעה של קאסמירו זה רע, אבל לא סוף העולם. אפשרי לשחק ככה טוב.
אולי 4 קשרים עם קרוס ומודריץ יחדיו לצד פדה וקאמבינגה יפתור את הבעיה.
אולי ללכת על 442 קלאסי ולוותר על הקישור לגמרי ולבנות על משחק לחץ אפקטיבי.

בכל אופן, אין פה שום קשר לאנצ׳לוטי

לא היה מחליף אבל קרוס לא שיחק אף פעם קשר 6 כמו בקדנציה הקודמת של קרלו. בדרך כלל לוקה ירד אחורה ועברנו ל4-2-3-1. נראה מה קרלו יעשה עכשיו כשנגיע לשם. ההימור שלי - מכיוון שקרלו הוא איש של נוסטלגיה והרגלים קרוס ישחק 6 ובינואר ננסה להחזיר את חאמס ואולי גם את סיידורף, אחרי שעכשיו הוא שוב גילה שאיסקו לא יכול לגדל ראסטות.

בהיעדר קאסמירו, אני לא חושב שקרוס כקשר אחורי הוא רעיון גרוע ביחס לאופציות האחרות.

1. “להחביא” אותו מאחור. התלונות על קרוס כקשר 50-50 ידועות לכל. הצבה שלו כקשר אחורי תהפוך חלק ניכר מהתלונות לפחות רלוונטיות.
  2. הצבה של ואלוורדה/מודריץ’ כקשר אחורי היא סירוס גדול יותר ביחס לקרוס.
  3. יכולת ניהול משחק טובה מאחור. אני מעדיף שקרוס יקבל את הכדור מהבלמים, ובלאו הכי - גם מעמדתו הקידמית יותר - הוא יורד הרבה פעמים לקבל את הכדור ולהתחיל התקפה.

קרלו היה איש של הרגלים כשזה התאים לו.
והאמת? לא כזה אכפת לי שקרוס ישחק אחורי כשקאסמירו פצוע.
אנשים מציגים פה את התקופה הזו כשחורה, אבל להזכירכם עד הפציעה של לוקה שיחקנו את הכדורגל הטוב ביותר שלנו תוך ניצחונות משכנעים מול כל קבוצה גדולה וקטנה.

אז נכון שהשחקנים כבר לא אותם שחקנים, ובעקבות זאת
לדעתי גם קרלו לא יבנה על מודריץ בגיל 36 כמו שבנה עליו ב2014/15.

אבל באמת שמפריע לי הזכרון הסלקטיבי.
הקישור של קרוס מודריץ וחאמס היה בדרך לאליפות מטורפת ביכולת שלא נראתה בברנבאו. הקישור שהפסיד את האליפות היה קרוס, איסקו ויארמנדי/קובאצ׳יץ׳/חדירה/לוקאס סילבה…

אלה 2 קישורים שונים לגמרי ושני הרכבים שונים לגמרי.

לצורך העניין, כמעט כך הצבה של 3/4 מבין: קרוס, מודריץ, פדה, קאמבינגה תהיה סבירה מאוד ותוכל להחזיק מעמד.
זה כמובן שיהיה חשוף אבל זה לא שמישהו טוען שזה עדיף
על משחק עם קשר אחורי, רק שזה אולי עדיף על משחק על קשר אחורי שהוא ילד ששיחק 2 משחקים בסך הכל בקבוצה הבוגרת.

זכרון קצר. אם אתה חושב שההגנה גרועה עכשיו חכה להרכבי קרוס-מודריץ’-וואלוורדה עם קרוס מאחורה. אנחנו לא נעבור את החצי.

אגדה בלבן על אפך ועל חמתך

בנתיים קרלו מרכיב את קאסמירו.
אז אתה מתכוון מה הוא יעשה כשקאסמירו יהיה פצוע? להזכירך גם לזידאן לא היה קשר אחורי מחליף עד אמצע העונה שעברה, ואני כלל לא בטוח שבלאנקו עדיף על קאמבינגה בעמדה הזו (אני אפילו די בטוח שלא).

מה נהיה פה עם כל האוהדי זידאן. הוא הלך והקבוצה נראית טוב יותר. למה לחפש את קרלו בכוח?

מהניסיון שלנו קרלו עוד יפשל, בואו נכנס בו כשיפשל ובנתיים נהנה מהקבוצה שמשחקת הכי טוב מאז עזיבת רונאלדו.
למישהו יש ספק כמה קרלו היה חוטף אם היינו משחקים כמו תחת זידאן? ואם תחת זידאן היינו נראים כמו 5 המשחקים העונה היו אומרים שהוא מוציא מים מסלע.
בחייאת, מה עם טיפת הגינות?

משום מה לא זכור לי שזידאן חטף אחרי הניצחון הדחוק שהוא השיג בסן סירו. בניגוד לשנה הזו, זה גם קרה אחרי השפלה מול שחטאר ואחרי תיקו מביך מול מנשגלדבך.

ניצחנו 1-0 דחוק?
כל השנתיים וחצי תחת זידאן היו 1-0 דחוק, וגם זה בקושי.

מה? אתה בטוח שהתגובה מיועדת אלי?

אנצ׳לוטי אמר עכשיו במסע"ת לקראת סלטה שבלי קאסמירו ריאל תעלה עם דאבל פיבוט.

ימים יגידו אם הוא אמר אמת.

סתם הטרלתי ופתאום זה במסיבת עיתונאים, הוא אשכרה קורא פה :astonished:
קרלו אוהבים אותך קרלו

כי היא לא נראית יותר טוב אלא רק יותר התקפית. ולכל אוהד שראה שלושה משחקים בחיים ברור שככה לא לוקחים אליפות, ורקורד האליפויות בקריירה של אנצ’לוטי לא מוסיף עידוד. וזה חבל מאוד כי בשנים בהן בארסה לא קיימת לא צריך להצטיין כדי לתפור אליפויות.

אני לא חושב שאנחנו נוראים הגנתית כמו שזה נראה. אני לא תולה את כמות השערים שספגנו במשחק ההגנה שלנו אלא בשחקני ההגנה, שלקו בהחלטות ספציפיות פעם אחר פעם.

זידאן או כל מאמן אחר לא היה יכול למנוע את הטעויות האלו. אני יותר בא בטענות למיליטאו שאוטוטו בן 24 ולצד משחקים גדולים עדיין עושה טעויות קריטיות כמעט בכל משחק, ולנאצ’ו שגם איבד כמה פעמים את הראש.