ליגת האלופות :: 0-1 קטן וחשוב על אינטר בסאן סירו

כמו שקארו כתב, אצל זידאן לא זכור לי משחק בפרופיל כזה שהקבוצה לא עלתה מוכנה מנטלית וטקטית למעמד. לפעמים זה לא הספיק כי אנחנו באמת לא איכותיים מספיק (צ’לסי, סיטי), לפעמים לא הגענו מוכנים למשחקים בפרופיל נמוך (שחטיור נניח) שזה קורה לכולם. אבל אם אצל זידאן הייתה התאמת יתר ליריבה גם כשמדובר באוססונה, אצל אנצ’לוטי באים תמיד בגישת ה"אנחנו ריאל מדריד", שזאת אחלה גישה אבל רק כשיש שחקנים טובים מספיק כדי לגבות אותה.

אגב ברור שנאצ’ו ומיליטאו הם לא הטופ של הטופ, אבל אם היריבה מגיעה אליהם בכל התקפה אז יש בעיה אחרת. ואם אתה יודע שהם לא בלמי טופ אז צריך לנסות לחפות על זה איכשהו. לעבור לארבעה קשרים למשל, או שלושה בלמים. זידאן עשה את זה גם כשהבלמים היו ראמוס ו-וראן.

אז פה קרלו כן עשה משהו (לוקאס, נאצ’ו מגן) אבל זה התברר כמעט מידיי ואולי פרסונלי בלבד, כלומר נשים שחקן X במקום Y והכל יסתדר. הכנה למשחק זה גם בראש ואולי בניתוחי טקטיקה-שמקטיקה בטאבלט. אולי אני סתם מבלבל את המוח אבל לא מרגיש לי שקרלו מתכונן ליריבה ברמות של זידאן ומאמנים מודרניים אחרים.

אגב בעונה שעברה לא רק שאינטר הייתה קבוצה הרבה יותר חזקה עם לוקאקו ואשרף, שיחקנו שם בלי ראמוס, קאסמירו ובנזמה.

מזכיר שמיליטאו כמעט ולא שיחק בשנתיים האחרונות.
הוא אולי בן 24, אבל יש לו כנראה ניסיון של בן 22/21.
אני מאמין ומקווה שעם הזמן זה יסתדר.

השאלה היא האם לא עלינו מוכנים טקטית למעמד מול לבאנטה למשל או שעלינו מוכנים, שיחקנו טוב, אבל מיליטאו עשה טעויות של טירון? המאמן לא יכול לשלוט בפעולות ספציפיות של שחקנים.

דווקא זידאן זה שנתן לי את הרושם שאנחנו נשחק בדיוק באותה הדרך מול סיטי, גרנדה והפועל טנזניה. אותו 433 משעמם, עם אותו קו הגנה גבוה, קשרים שנשארים מאחור וכדורים שעפים לרחבה במטרה לתפוס את הראש של בנזמה. אני לא יודע לאיזה התאמות אתה מתכוון, אבל זכורים לי משחקים מאוד ספציפיים בהם עשינו התאמות. ואלוורדה חצי קשר ימני במשחקים מול פריז וברצלונה, במערך אסימטרי. בנוסף לזה בסוף העונה הקודמת שיחקנו קצת במערך חמישה בלמים (בלי קשר לזהות היריבה).
בסיכום התקופה של זידאן כאן, זכור לי ברוב המוחלט של המשחקים המערך 433, קרוס ומודריץ’ לא מתקרבים יותר מ40 מטרים לשער היריבה, המון כדורים בגובה ומשחקים מורטי עצבים גם מול יריבות קלות.

בינתיים עם אנצ’לוטי אנחנו מציגים גם משחק החזקה בכדור וגם מתפרצות. אנחנו שיחקנו עד עכשיו 433, 442 היברידי עם ואלוורדה באגף ימין שנכנס פנימה כשאנחנו מתגוננים.
סוףסוף אנחנו רואים קבוצה יותר ורסטילית עם שאיפה להתקפות מסוגננות, עם קשרים שתוקפים ונכנסים לרחבה.

מוקדם מדיי לדעת האם אנצ’לוטי עושה התאמות למשחקים ספציפיים או לא. בינתיים הקבוצה משחקת בצורה מעולה ולי אישית אין תלונות על איך שהקבוצה נראית. אנחנו צריכים בלמים טובים יותר ואת זה נצטרך עם או בלי אנצ’לוטי.

עריכה: הבנתי לאחר שכתבתי שהתכוונת למשחקים גדולים.
אין ספק שבמשחקים הגדולים הוצאנו תוצאות טובות עם זידאן, ובסופו של דבר את זה ההיסטוריה תזכור. אבל כשמסתכלים על כל משחק בפני עצמו כמעט תמיד יצאנו עם ניצחון שמצורף אליו איזשהו כוכבית. קראו לזה התחת של זידאן כאן בפורום. אני לא חושב שהיינו טובים יותר בגלל איזושהי טקטיקה גאונית במרבית המשחקים. היו לנו שחקנים יותר מנוסים שידעו להתעלות ברגעים גדולים.
אם ניקח את המשחקים מול צ’לסי, שבעיניי היו החרפה הכי גדולה מאז החמישיה מברצלונה, לא בגלל התוצאה אלא בגלל הדרך.
אנחנו קיבלנו כדורים ורק הזזנו אותם מצד לצד באיטיות ושבלניות, כשצ’לסי פשוט שיחקה כדורגל מהיר.
צ’לסי לא קבוצה כזאת איכותית והגדירו אותנו כפייבוריטים לפני המפגשים, הנוקאאוט שם היה ברמה הטקטית. זידאן רצה להרוג את המשחק ולשחק כדורגל שגורם לך לרצות לשבור את הטלוויזיה, בתקווה שהניסיון של השחקנים ינצח לנו את המשחק. זה היה נוקאאוט ברמה הטקטית.

אגב גילוי נאות, לא צפיתי במשחק מול אינטר מכיוון שזה יצא על כיפור. אם באמת המשחק הזה היה מחדל, זה אכן מטריד מאוד.

לא. הוא אמר שזאת אפשרות.
לדבריו אין שחקן בסגל שמביא מה שקאסמירו מביא הגנתית, אבל יש שחקנים עם יכולות אחרות וצריך לבצע התאמות כדי לפצות על חסרונו

לדעתי שניהם אוכלים במסעדות רוב היום והעוזרים שלהם עומלים על ניתוח טקטי

מה שקרלו צריך להביא זה צוות טוב שישפר את הרוטציה, התמודדות עם פציעות וכושר. בשנתיים האחרונות הדרדרנו מאד. הביאו איזה מישהו מהספורט האמריקאי, זו כבר התחלה

אין לי ספק שההגנה תיראה טוב יותר בהמשך. יש כאן שילוב של מאמן חדש, בלמים חדשים בהרכב הפותח וכל זה אחרי חמישה משחקים בלבד.
ועדיין, האם זה יראה כמו אצל זידאן? קשה להעריך. להערכתי לא.
אני גם חושב שההתקפה לא הכי מתואמת. יש הרבה התלהבות והרבה כישרון, אבל לא יותר מזה. בהמשך זה יראה טוב יותר.

זה לא משנה את העובדה שאני מחכה בקוצר רוח לראות את ריאל היום. בשונה מהשיממון בתקופת זידאן.
מקרה קלאסי של עדיף למות יפה מלחיות מכוער.

פשוט לא מסכים. אנחנו נראים חד משמעית טוב יותר.
מול הגדולות יכולה להיות בעיה אבל מול הקטנות זה נראה שקל יותר.
לשם השוואה, עונה שעברה ב10 המשחקים הראשונים בכל המסגרות עשינו פעמיים תיקו והפסדנו פעמיים.
רציתי לקחת מספר עגול, אבל אם הייתי ממשיך אז מיד אחרי הגיע הפסד ותיקו.

אהלן, אוהד, נעים מאוד. אני לא מסכים.
בסוף הזמן יעשה את שלו ונהיה חכמים יותר, אבל אפשר לזכות עם כדורגל התקפי ואני יכול לתת מיליון דוגמאות. ברסה במשך רוב השנים שלה עשתה זאת.

בכדורגל אי אפשר לזכות בלי הגנה אבל אף אחד לא אמר בואו נפקיר, הנה לא ספגנו מול אינטר. זה לא שההגנה עונה שעברה הייתה עדיפה כל כך, ולזידאן עוד היו כלים טובים יותר מאחורה.
אני מדבר על אנצ׳לוטי. לא על הסגל.
גם אי אפשר לזכות בלי התקפה, אבל עשינו זאת ב2020.

רקורד האליפויות של אנצלוטי לא נהנה עד כה מברסה כל כך חלשה מולו, בניגוד לזידאן. בוא נראה אותו העונה.

אני לא בא לרדת על זידאן, פשוט קצת נמאס מהפאן בויז של זידאן שמחפשים את אנצלוטי בכל דבר.
מדברים כאילו אצל זידאן הכל היה מושלם.

אולי אנצלוטי לא נורא כל כך, תחתיו ויניסיוס נראה כמו שחקן למשל, פדה גם בנתיים נראה יותר טוב משנה שעברה.
אז אולי הכל מקרי ולאנצלוטי יש מזל, אבל אי אפשר לבסס על זה דיון. אי אפשר לקחת כל בעיה במשחק ולהפיל על אנצלוטי ולא לתת קרדיט על דברים טובים.

בנתיים זו הקבוצה הכי מהנה שהייתה לנו מאז עזיבת רונאלדו. אני נהנה ומקווה שנצליח ככה לזכות אפילו כשעל הנייר אנחנו פחות חזקים מעונה שעברה.

כבר אמרו את זה בעבר פה בפורום בהשראת שגיא כהן בבובה של לילה - זידאן התפתח להיות המאמן הזוועתי הטוב ביותר בעולם. אין הרבה מאמנים שמחד יגרמו לצפייה במשחקים להרגיש כמו מטלה מעצבנת שצריך לסמן עליה וי (כמו שטיפת כלים או כיסוח דשא), ומאידך יסדרו לך תחושת ביטחון על גבול היוהרה לפני כל דרבי וקלאסיקו.

טוב שלפחות קיבלנו הפסקה מהעינוי הסיני שעברנו תחתיו וזכינו לקצת הנאה עד כה במחזורים הראשונים. אין מה לעשות, אוהדי ריאל מדריד הם יצורים מפונקים שדורשים לראות גם תארים וגם כדורגל מהנה. אז בתארים הגדולים כבר זכינו עם זידאן לא פעם בשנים האחרונות וטרם שכחנו איך זה מרגיש, הגיע הזמן שננסה קצת ליהנות מהצפייה בקבוצה גם תוך כדי משחק. אם אנצ’לוטי יצליח - מעולה, אם לא - זידאן כבר מחכה לנו בחודש מרץ כשנודח מול אייאקס בשמינית הצ’מפיונס.

יש מצב, אני חושב שהעוזר הקודם של אנצ’לוטי היה אחראי על הרבה דברים טובים בזמנו. מקווה שהוא לא יהסס להתייעץ איתו העונה.