ככה פותחים עונה: 0:2 בסאן ממס במחזור הפתיחה| רודריגו וג'וד (On Fire)

כל אנגליה רצתה אותו, גם ליברפול שקלופ טען שיש כסף להביא אותו, אבל כולם הבינו מהר מאוד שהוא רוצה רק לריאל וירדו ממנו.
אחרי המשחק היום אני מאוד שמח שהכסף הראשון הלך עליו, היה מדהים, הוא וקמא באותו הרכב זה חלום.

MemeKing (9)

אז קצת אוף טופיק מאמבפה, אבל אפשר לדבר על ג’וד?
קודם כל, אני זהיר עם ההתלהבות כי טשואמני בשלב הזה לפני שנה נראה כמו ריג’ן של ויירה אבל אני חושב שהחלק הכי מרשים במשחק שלו אתמול היה דווקא ההגנה. כל פעם שהוא התלכלך הוא זכה בכדור כמו שאני לא חושב שראיתי אף שחקן בריאל מדריד, שילוב של רגליים ארוכות, פיזיות ומיקום נכון. זה נותן את הבטחון שגם אם בהתקפה הוא לא יראה תמיד כמו זידאן, יש לו את הbare minimum להיות קשר אמצע אפיקטיבי גם בימים רעים כי הוא פשוט הכל מהכל.

לפני יותר משנתיים חזינו בפריצה של וואלורדה כקשר שיודע לעשות באמת הכל ולפחות מבחינתי זה היה כמו גילוי מרהיב - ה50-50 שייחלנו לו עוד מימי פוגבה ביובה. ואז קיבלנו את קמאבינגה, ואת טשואמני ועכשיו את ג’וד ואני לא חושב שמישהו מהשלישיה נופל מפדה במשהו חוץ מאתלטיות.

בנוגע למשחק עצמו - המערך הזה מבוסס מדי על יכולת אישית ואי אפשר לרוץ ככה עונה שלמה. מה שכן, משחק הלחץ לפרקים הוא הטוב שראיתי מריאל מדריד ובזכותו הרבה מהאיבודים הודות למשחק הלחץ של בילבאו הומרו לחטיפות. בהתחשב בזה שחוסלו לא ממש הרשים בהכנה אני חושב שזה יכול להיות פתרון סביר מול הגדולות אבל מול הקטנות אנחנו חייבים 9.

אני חושב שקמא ובלינגהאם יותר אתלטים מפדה, פדה יותר עוצמתי מהם זה כן.

פדה הרבה יותר מהיר בספרינטים, לקמאבינגה יש יתרון של שליטה מעולה בכדור בריצה אז הוא כנראה מהיר מפדה איתו.

היציאה מהמקום של קמאבינגה ובלינגהאם נראית לי יותר מהירה, יכול להיות שמהירות השיא של פדה יותר גבוה, אבל יציאה מהמקום יותר חשוב לעבור שחקנים באחד על אחד, אפילו יותר מיתרון טכני.

מה שיותר חשוב ששלושתם אצלנו, ראינו אתמול איך שכל השלושה יכולים לקחת כדור בשליש שלנו ולהגיע בקלות לשליש האחרון, זה יתרון ענקי לריאל, עם קצת יותר תרגול וזמן משחק של כולם ביחד ויהיה מאוד קשה ללחוץ אותנו כשכל אחד יכול לקחת כדור ולשבור קווי הגנה בקלות.

נכון, מה שעוד יותר מחזק את הטמטום של מערך היהלום. המערך הזה לא רק לא נתמך כמו שצריך על ידי החלוצים והמגנים, ולא רק שמסרס לחלוטין את היתרונות של ויניסיוס, הוא גם אפילו מסרס את מי שלכאורה המערך הזה נבנה עבורו וזה ג’וד בלינגהאם.

ג’וד שחקן שחקן, אבל אוזיל או זידאן הוא לא. כל מה שהופך אותו לתותח על זה שהוא נראה כמו הבוקס טו בוקס האולטמטיבי, לשים אותו כשחקן התקפה פרופר זה גם מאבד את הערך ההגנתי שהוא יכול לתת, גם מסרס אותנו התקפית כי חסר עוד שחקן התקפה, וגם גורם לג’וד עצמו להיראות פחות טוב ממה שהוא יכול כי הוא לא השחקן היצירתי הזה שיפרח בעמדה שמאחורי החלוץ.

אנצ’לוטי פשוט אידיוט.

רק לדמיין את הקישור הזה תחת גווארדיולה…

כן ולא. ברור שזה לא התפקיד האידיאלי של בליגנהאם אבל בהעדר חלוץ, סקוררים ונוכחות פיזיות מתבקש לשלוח את ג’וד קדימה, מה גם שברוב המשחק הוא היה פשוט עוד קשר 50-50.

לדון קרלו יש 2 שחקני התקפה ראויים לשמם בסגל, שניהם שחקני קו שמאל. מה הוא בדיוק אמור לעשות? לקחת את השחקן קישור הכי מוכשר ועם הכי חוש לגולים ולתקוע אותו קדימה איתם.

המיטב של ג’וד הוא ב4-3-3 אין ספק כקשר אמצע אבל במפלצת פרנקשטיין של סגל לא מאוזן שבנינו פה הוא הפתרון היחידי. חוסלו/בראהים בקושי סבבה לשחק בגביע.

קרלו רואה שחקן שהבקיע מספר דו ספרתי של שערים והפיתרון שלו זה לדחוף אותו קדימה “כי הוא יודע להבקיע”, אבל זה לא עובד ככה, בלינגהאם הבקיע את השערים מהעמדה שלו, מהעמדה שמביאה את היתרונות שלו לידי ביטוי, זה שעכשיו תשים אותו קרוב יותר לשער לא אומר שהוא יבקיע יותר או יבקיע את אותה כמות שערים, ברוב המקרים זה יפגע בתפוקה שלו, הוא רגיל לנהל את ההתקפה ואז להצטרף מאחורה, מספר 10 זה תפקיד אחר לגמרי, לא אומר שלא יעבוד, יכול להיות שהוא ילמד את התפקיד ויבקיע המון, אבל למה לבלבל הכל ? תשים אותו 50/50 ולידו את המפלץ השני שלנו קמאבינגה ותעלה עם חלוץ אמיתי שיודע לשחק עם הגב לקיר.
433 ואתה מרוויח יותר מבליגהאם, מקבל משחק מאוזן עם חלוץ אמיתי וגם מחזיר את ויני לאיפוס בפינה האהובה שלו.

חוסלו הוא אחלה חלוץ לליגה,מסכים שהוא לא ברמה לריאל מדריד אבל הוא לא מריאנו,כל עוד הוא החלוץ היחיד בסגל הוא צריך להיות באנקר בהרכב,פשוט כי אנחנו חייבים חלוץ בהרכב,זה יעשה את כל הסובבים אותו טובים יותר.

איזה חלוץ? חוסלו? מר 10 מועדונים בעשר שנים? האיש נגר בן 33 ולתת לו לפתוח זה פשע כנגד הכדורגל. יש מצב שעדיף לעלות את ראול במצבו היום ולא אותו.

ולפתוח עם ויניסיוס ורודריגו בתפקידים שלא מתאימם להם זה יותר טוב?
אני מעדיף את חוסלו כחלוץ מאשר את ויני את ויני בתפקידו הנוכחי שהוא לא יודע להסתדר איתו, מה שגם הוא לא יודע לכבוש.

כן, את חוסלו.

אם השוער היחיד שיש לך בסגל הוא גרוע אתה תעלה לשחק בלי שוער ? הסגל הנוכחי חייב חלוץ עם גב לשער ואם חוסלו הוא החלוץ הכי טוב בסגל הוא חייב לשחק.

מעדיף את רביעיית הקשרים שלנו על המגרש מאשר שחקן שאם לא במקרה היה ספרדי ומגיע מהקאנטרה של ריאל מדריד כנראה היה גומר בליגה הישראלית.

אני לחלוטין מבין את המחשבה שעדיף חלוץ על כלום אבל חוסלו זה שחקן שהוא באמת לא ברמה.

אתה מגזים, הוא שם 16 שערים עונה שעברה, ויותר מזה הוא שם אותם באספניול.

ישמצב שאני מגזים מתוך התסכול על מצב ההתקפה שלנו. הוא חלוץ ליגה בסדר לקבוצות קטנות שמשחקות בסגנון מסויים לא מעבר. ורק ה3-4 עונות אחרונות שלו הוא עקבי כובש בדאבל פיגרס.

תיקנתי לך

מספר הקבוצות שחוסלו החליף בקריירה לא רלוונטי לדיון לדעתי, עדיף להסתכל על השנים האחרונות. כמובן שהוא לא ייתן מספרת כמו נגד מנצ’סטר יונייטד בכל פעם אבל הוא גם יבקיע מצבים שלא נכנסו נגד ברצלונה ונגד יובנטוס. חלוץ מחליף בסדר גמור שחבל שלא הגיע לפני כמה שנים. הוא איטי ולא שחקן למתפרצות אבל הוא לא פראייר ויודע מה לעשות ברחבה, ההשמצות שחלק כתבו פה עליו הן לא לעניין. חוסלו טוב משמעותית מלוקה יוביץ’ וממריאנו דיאס קודם כל בכדורגל, בגישה שלו והוא גם שחקן שזמין. שניהם ביחס לכך שלא שיחקו הרבה - נפצעו המון. ולא הכל קרלו אנצ’לוטי “קובע”. יש חלוץ ברחבה, על אוטומט השחקנים מרימים יותר וסגנון המשחק טיפה משתנה.

לא חושב שג’וד בלינגהאם צריך לשחר כמספר 10 מתחת לחלוצים בלי קשר אפילו לתרומה ההגנתית שלו אפילו. יקל עליו לשחק כמה מטרים אחורה.