גביע המלך :: שידור חוזר. מובסים 0-3 בברנבאו הולכים הביתה

image

לקראת ברצלונה

בגלל שבועות כאלה אנחנו אוהבים כדורגל: הקלאסיקו הראשון מתוך שניים תוך ארבעה ימים - גומלין חצי גמר גביע המלך בברנבאו - ריאל מדריד מארחת מחר(22:00, ספורט4) את ברצלונה בתקווה להעפיל לגמר גביע ראשון מאז 2014. גארת’ בייל, גיבור הלילה ההוא, עדיין כאן. ישחק מחר?

בגלל שבועות כאלה אנחנו אוהבים כדורגל. חולים כדורגל. נושמים כדורגל. מתים כדורגל. ריאל מדריד נגד ברצלונה - המשחק הגדול ביותר בעולם - פעמיים(תוך ארבעה ימים). אם תרצו: שיגעון הקלאסיקו. בעבר זה היה קורה פעמיים בשנה, אולם בשנים האחרונות זה קורה שוב ושוב ושוב. ריאל מדריד וברצלונה ראש בראש על כל התארים. ברביעי הקרוב כשעוד פרק בהיסטוריית היריבות הארוכה ייכתב ושתי הקבוצות יצעדו אט-אט לכר הדשא בברנבאו, תמיד עם ראש מורם, חזה נפוח ומלאות גאווה - מליוני אוהדים בעולם ירגישו מה זה כשהנשימה נאתקת. דור רומנו, מילון הכדורגל השלם.

הדיסוננס בין ‘חגיגות אלף הימים’ - השלטון הבלתי-מעורער של ריאל מדריד באירופה, לבין הקבוצה העגומה של ריאל מדריד העונה שהיא ללא ספק פחות טובה מברצלונה - הוא עצום. אבל זה כלל לא משנה אם גביע המלך הוא לא התואר המרגש בעולם או אם סיפור האליפות סגור. ריאל מדריד תמיד רוצה לנצח בקלאסיקו. הגיע הזמן שריאל מדריד תנצח את ברצלונה בקלאסיקו. תהיו ריאל מדריד, והפעם באמת.

סטטוס אלופת אירופהX3:

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי שעשתה רוורס עצום בשבוע האחרון. תחילה עם הבעיטה הקלאסית בדלי וההפסד הביתי לג’ירונה בברנבאו(2:1), בשיא המומנטום, כזה שהיווה מראה ניצחת לשאלה מדוע הקבוצה הזו לא זוכה באליפויות, ובהמשך זוועתון בלבאנטה, ניצחון 2:1 בחסות ה-VAR. ואם כל זה לא מספיק, שחקני המפתח, בעיקר בחלק הקדמי: מותשים. אולי כאן ריאל סובלת מחוסר הניסיון של סולארי. ריאל מדריד של לפני שבועיים הייתה אופטימית במיוחד לקראת האתגרים שנותרו לה העונה, 2018/19. ולפתע, השבוע המצוין שכלל תיקו בקאמפ-נואו בחצי הגמר(1:1) ושני נצחונות חוץ: בדרבי במטרופוליטאנו(3:1) ובקרויף-ארינה על אייקס בצ’מפיונס(2:1) - נראה כמו היסטוריה רחוקה. הכדורגל דינמי, כמובן, ונראה שריאל מדריד של סולארי חזרה למידותיה - קבוצה בינונית ומוגבלת עם שחקני מפתח בכושר רע כמו טוני קרוס(אפילו אחוז הדיוק במסירות צונח), או כאלה שאיבדו את החשק ממזמן - גארת’ בייל.

מה לא נאמר על הוולשי במהלך הימים האחרונים. ‘אם הוא לא רוצה להיות כאן אז שיילך, ברוך השם’, כתבו עליו במארקה בטור דיעה. בייל כועס על כל העולם - על המאמן סולארי שהביא לספסולו המתמשך, על הביקורות, אפילו על חבריו שהתבטאו נגדו בתקשורת(מרסלו וטיבו קורטואה). אלא שהמאמן סולארי החליק על ההתנהגות הלא ראויה של בייל והוא רוצה לנצל את הזעם שלו. האם הגלגל יתהפך, האמנם? ‘שחקן זועם אבל עם פוטנציאל עצום, חומר נפץ שיכול להתפוצץ’, כתבו עליו במארקה, ובתקשורת משוכנעים - בייל עם סיכוי טוב לפתוח בהרכב בקלאסיקו. ‘תתקן הכל בקלאסיקו’, זו המשימה של בייל( שער המארקה ), שבאימון הצהריים נראה הרבה יותר משוחרר ונינוח. המאמן סולארי התחמק באלגנטיות מכל השאלות הקשות במסיבת העיתונאים ואמר שבייל מרוכז כמו כולם, אך ורק במשחק מחר. האם בייל יהיה זועם לראשונה מאז הגמר בקייב?

הרבה מעבר לטקטיקה וההתאמות, ריאל מדריד צריכה את הסנטיאגו ברנבאו שכבר זמן רב לא מאיר לה פנים. העונה היא הפסידה כבר ארבע פעמים, וגם הקלאסיקו בליגה אשתקד מהדהד היטב, לצד המשחקים הקשים מול יובנטוס ובאיירן בהתאמות בגומלין שלבי הנוק-אאוט. במשחק ההפסד מול ג’ירונה ביום ראשון בצהריים הגיעו כמעט 70 אלף איש, מספר מטורף בטח לממוצע של ריאל מדריד העונה. “אנחנו מקווים שהקהל יהיה השחקן ה-12 שלנו”, קרא אסנסיו לאוהדים ודיבר על האחדות של ריאל מדריד, ולוקאס ואסקס אמר עוד קודם לכן - 'עם הברנבאו הכל הרבה יותר קל. יש לנו אשלייה גדולה לנצח את שני המשחקים האלה".

ריאל צריכה להראות מי בעלת הבית, להילחם אבל גם לשחק בשכל. לא לתקוף בחמת זעם ולהותיר לבארסה שטחים. לדעתו של אסנסיו, ריאל חייבת לפתוח חזק עם אנרגיות מהרוח של הקהל. ואנחנו חושבים: אין מקום לכדרורים חסרי האחריות של קאסמירו בשטח המסוכן, לחוסר הריכוז של ואראן, לחוסר השקעה של קרוס או ליכולת הגנתית רדודה של מרסלו. אותו מרסלו אגב הוא השאלה הגדולה לקראת המשחק, כי נוסחת רגילון פשוטה: בליגה הוא שיחק 9 פעמים - וריאל מדריד ניצחה בכולם. כל-כך שונה מרקורד האימה של מרסלו ששיחק בקלאסיקו בקאמפ-נואו והיה מהאשמים בשער השיוויון של בארסה. שאר ההרכב של ריאל מדריד נראה סגור. הקפטן ראמוס יחזור ל-11 לאחר שנעדר מהמשחק נגד לבאנטה, והוא יתנתק מחנטו והיירו עם משחקו ה-602 בריאל מדריד וקלאסיקו מס’ 41. ‘המנהיג חוזר’ קיבלו אותו בברכה בתקשורת במדריד. במשחקי הגביע כמובן עומד בשער קיילור נאבאס.

סולארי מצפה לקלאסיקו הראשון שלו בליגה והוא מבקש את עזרת הקהל, כל אוהד הוא חשוב. הוא מדבר על הדרך הארוכה שריאל עשתה עד הלום במסגרת הגביע ואומר שחשוב מאוד להציג המשכיות. ויש לו גם זה להומור. ‘החלטת לגבי המגן השמאלי?’ הוא נשאל ואמר ‘לא. בעצם - כן, אבל אני לא אגיד לכם’. על מעמדו של מרסלו אמר - “כל משחק הוא עולם ומלואו, ואסור לנו להתעסק בשום דבר אחר מעבר למשחק הקרוב”. הוא אומר שהקבוצה בטוחה בעצמה. וכשנשאל על פחד ממסי? - “פחד לא נמצא בלקסיקון של המועדון הזה”. הקפטן ראמוס כרגיל עם ‘פריויו’ מוצלח ברשתות החברתיות - “הלב לבן, הרוח של ריאל מדריד והברנבאו שלנו. זה התור שלנו”.

ריאל מדריד - הרכב משוער: קיילור נאבאס| קרבחאל, ראמוס(C), ואראן, רגילון| קאסמירו, קרוס, מודריץ’| לוקאס ואסקס, ויניסיוס ובנזמה

מה המצב ברצלונה?

ברצלונה מגיעה למשחק רגועה מתמיד כשהיא נישאת על גלי הטירוף של FC Messi. אין ספק שהוא מוכן לשבוע הקשוח של העונה. לגבי ברצלונה? קצת פחות, והמבקרים ידברו על הטעויות בהגנה ועל המשחק הדי תקוע לאחרונה, הספסל הקצר, אבל אין ספק שהיא בידיים טובות. לאחר תיקו מאופס בליון במסגרת 1/8 גמר הצ’מפיונס, תוצאה שקיפחה אותה, בארסה התארחה בפיחואן, נקלעה לפיגור ואכלה מרורים, אבל הגיבה עם מסי, כרגיל. וולה אחד ענק - אחד משערי העונה, שלושער עצום(מס’ 50 בקריירה) ולקינוח גם בישול לסוארס ו-4:2 ענק. הליגה הספרדית נכנעה, כך נראה, וגם בתקשורת במדריד היו חייבים לפרגן. ועכשיו מסי בכוננות הברנבאו. כמובן שג’רארד פיקה לא שכח לעקוץ והזכיר את הקלאסיקו הקודם בליגה. בבארסה חולמים על טרבל, וכבר עכשיו - לתת את המהלומה הניצחת על העונה של ריאל מדריד, ואין ספק שהיא מרגישה בנוח בברנבאו בעונות האחרונות.

אפרופו מרגישה בנוח, ברצלונה מדרבנת את האוהדים שלה ומתחילה את המלחמה הפסיכולוגית. המועדון הפיץ סרטון קצר ברשתות החברתיות, סרטון בן דקה אחת שהכותרת שלו הוא העשור הנפלא של ברצלונה בברנבאו. בין היתר מככבות שם תמונות של ליאו מסי, פיקה ואחרים. ופיקה, כמובן, דאג גם הוא להלהיט את האווירה. הוא מתח ביקורת על ריאל מדריד שלדבריו מתלוננת על השיפוט אבל נהנית מה-VAR, ובנוגע לעניין ימי המנוחה - דאג להזכיר את הקלאסיקו הראשון העונה בליגה. הצטרפו אליו, בערך, כלי התקשורת הגדולים בברצלונה שהביעו חשש מהשיפוט בקלאסיקו. כותרות כמו ‘סקנדל’ ו-‘אזהרה’ כיכבו בשערי העיתונים של המונדו-דפורטיבו ו-‘הספורט’ - אכן דימיון מפותח, ללא ספק. כצפוי, בבארסה עצמה מתרכזים בכדורגל. ואלוורדה לא אמר מילה, וגם לא מסי.

ליאו מסי כמובן במרכז העניינים, אחרי ההופעה המושלמת שלו בפיחואן נגד סביליה, והוא מתפנה לעוד יריבה אהובה עליו. קודמות לריאל מדריד, בסדר הבא: סביליה (36 שערים), אתלטיקו מדריד (28 שערים) ו-ולנסיה (27 שערים). בקלאסיקו ה-40 בקריירה שלו(26 שערים עד עתה), הוא יחפש לשבור נתון אחד - מסי מעולם לא כבש נגד ריאל מדריד בגביע המלך. לא בשני גמרי הגביע ולא בשבעה משחקים בסה"כ. בברנבאו מסי מצליח עם 15 שערים ב-19 משחקים. הוא כמיטב המסורת יישמור כוחות ואז בדריבל אחד יתפרץ. והוא מגיע רעב אחרי שבקלאסיקו הקודם בליגה לא שיחק, ובגביע עלה מהספסל והיה מעט חלוד.

עבור ארנסטו ואלוורדה מדובר בציון דרך. המאמן חטף ביקורת קשה מהתקשורת הקטלונית לא אחת אבל בארסה עומדת במטרותיה. המאמן ירשום את משחקו המאה על הקווים של ברצלונה והרי הרקורד: ניצח 67 משחקים, השיג 23 תוצאות תיקו והפסיד 9 משחקים. “אשמח לחגוג באיחור, כשנזכה בגביע”, אומר המאמן. “לא ידעתי על ציון הדרך וזה פחות חשוב. המשחק פתוח לחלוטין”. המאמן יודע שבארסה חייבת לכבוש. דמבלה הוא זה שאמור לפתוח בהרכב ו-ואלוורדה אומר שהוא משחק טוב מאוד בשני האגפים. קוטיניו ומאלקום, ששיחקו בקלאסיקו הראשון, ימתינו. מה שמאמן לראות הוא מי ישחק לצד פיקה. אומטיטי חוזר לעניינים אבל אחרי פציעה ארוכה לא בטוח שיוכל לעמוד בעומס. כמוכן, השוער השני סילסן וארתור הגבירו עומס באימון היום ואולי יפתיעו ויכללו בסגל לקראת המשחק. במקרה כזה, טר-שטגן ו-וידאל יירדו לספסל.

“יש הרבה מאוד כבוד ויוקרה על המגרש, אחת מהשתיים תזכה בגביע. אנחנו מוכים לאתגר”, מסכם המאמן, שדוחה כצפוי את הדיבורים בתקשורת הקטלונית על ‘פאניקת ה-VAR’. הוא מתעלם בסטייל מהשאלות על הפנדל של קאסמירו וטוען - “זה לא נורמלי לשחק שני משחקים בסדר גודל כזה תוך פחות משבוע, אבל זה קורה”. בבארסה נמצאים בריכוז מלא לקראת הקלאסיקו מחר ואף אחד לא חושב על יום שבת. בבארסה גם לא ממש חוששים מויניסיוס - “הוא שחקן עם הרבה ביטחון ומהירות, אבל אם הוא לא ישחק אז יש את אסנסיו או בייל כך זה לא חשוב”. בארסה הצליחה העונה פעמיים לצאת מברוך של הפסד חוץ בגביע ולעבור בקאמפ-נואו. הפעם מצפה לה אתגר קצת אחר. מצד שני, היא ניצחה בברנבאו ב-2011/12, למרות שריאל מדריד הוליכה. את היריבה הזו לא צריכה להציג…

ברצלונה - הרכב משוער: טר-שטגן| סמדו\סרג’י רוברטו, אומטיטי, פיקה, ג’ורדי אלבה| בוסקטס, וידאל, ראקיטיץ’| ליאו מסי, דמבלה וסוארס

כותרות העיתונים לקראת הגומלין: [כבר הרבה זמן לא השקעתי ככה].

שער ה-AS:

סולארי מתעלם ממה שקורה עם בייל אבל אומר - ‘הקהל הוא שחקן ההרכב הבלתי-מעורער היחיד’ . המאמן קורא לקהל| ליאו מסי ו-ויניסיוס מושכים את תשומת הלב| ההרכבים המשוערים למעלה לצד רקורד מפגשי העבר, צמוד-צמוד: 95-94 לריאל מדריד במאזן הנצחונות, וזה הקלאסיקו ה-241 במספר. אם כבר סטטיסטיקה, ב-AS הציגו את הנתונים של מיסטר צ’יפ - ב-34 מ-38 מקרי העבר בהן ריאל מדריד סיימה בתיקו במשחק החוץ - היא המשיכה הלאה בגביע.

ב-AS כתבו בפריויו באתר ‘רעם בשם מסי מאיים על הברנבאו’. ריאל לא מספיק בטוחה למרות תוצאה טובה מהמשחק הראשון ולא רק בשל הרקורד של ברצלונה בברנבאו - ליאו מסי כבש ב-68% ממשחקיו העונה. מול ריאל מדריד יש לו 26 שערים אבל אף אחד מהם לא בגביע. ויניסיוס מוגדר כנשק הלבן. לגבי ההרכבים המשוערים, בריאל - רגילון אמור לשחק במקום מרסלו, ובברצלונה - סרג’י רוברטו אולי ישולב בקישור, ויש מצב שסילסן השוער השני כן יפתח.

שחקן שמקבל את הזרקור הוא קיילור נאבאס , שלא שיחק מאז המשחק הראשון בחצי גמר הגביע. קיילור חוזר לשער לאחר שלושה שבועות והוא חולם על התואר היחיד שעדיין אין לו במדי ריאל מדריד. נכתב שקיילור תמיד מתאמן במלוא הרצינות ומחכה להזדמנות, וגמר הגביע יכול להיות המשחק הגדול היחיד שלו העונה. לכו תדעו, אולי זה גם יהיה הקלאסיקו האחרון שלו אם יעזוב בקיץ| ב-AS הוסיפו בכתבה נפרדת שגם ויניסיוס עשוי לאיים על קוטיניו והפעם בנבחרת ברזיל. ויניסיוס עם 3 שערים העונה ועוד 12 בישולים(Transfermarket) ועיקר פועלו הוא בגביע המלך. קוטיניו עם 8 שערים ו-5 בישולים.

שער המארקה:

“היום זה הגמר שלנו!” בטוחים השחקנים. יש אמונה שאפשר לעשות את זה. ניצחון לא רק יביא את ריאל מדריד לגמר הגביע ויקרב זכייה אפשרית בגביע, אלא גם ייקטע את הרצף המטורף של ברצלונה ויעניק לריאל ביטחון גדול לקראת הקלאסיקו בליגה בשבת והגומלין נגד אייקס בליגת האלופות. בריאל מדריד יודעים שהיכולת העלובה מהמשחק נגד לבאנטה לא תספיק ובטוחים שיהיה אחרת. השחקנים בטירוף לקראת המשחק הזה עוד משריקת הסיום של המשחק נגד לבאנטה.

במארקה התרכזו ברפאל ואראן. ‘היום בו ואראן אימלל את מסי’, כתבו במארקה. בגיל 19 בלבד, במשחק הגדול הראשון שלו, כשריאל מדריד ללא ראמוס ופפה, בחצי הגמר הראשון ב-2012/13 - ואראן היה מעל כולם. מיקאל אסיין וקרבאליו היו חלק משותפי ההגנה שלו. ואראן עצר את פברגאס, את פדרו וגם את מסי, בקלות. ואראן גם כבש את שער השיוויון, ובגומלין בקאמפ-נואו הבקיע גם כן בנגיחה מדהימה והקדיש את השער למוריניו. אפשר לראות את כריסטיאנו רונאלדו מחייך בענק וגם קצת בהלם מהביצוע של ואראן שעלה כל-כך גבוה ונגח למשקוף ופנימה. זה היה אחד הנצחונות הגדולים של ריאל בעידן מוריניו. ואראו בהחלט עמד בציפיות. אלוף העולם, אלוף אירופה כבר ארבע פעמים, והוא כל-כך צעיר…

ובנושא אחר, ההיסטוריה הבלתי-אפשרית של איסקו בקלאסיקוס בברנבאו: הקשר פתח בהרכב רק פעם אחת במדי ריאל מדריד, במהלך הניצחון 3:1 בעונת 2014/15 עם אנצ’לוטי על הקווים, וכל זה בשישה משחקים שהתקיימו מאז שהגיע. בשלושה הוא נותר על הספסל ולא שיחק דקה - פעמיים מהן עם זידאן ב-2016/17 וכעבור שנה כשאיבד את המקום בהרכב במפתיע לקובאצ’יץ’. ויש לחובתו גם כרטיס אדום מטופש מאוד כשעלה מהספסל בקלאסיקו השחור של בניטס. איסקו לא בסגל למשחק הערב כמובן.

ולקינוח, קצת מולטימדיה: השערים הגדולים ביותר בקלאסיקוס במשחקי גביע המלך. כמובן שיש שם את הנגיחה המדהימה של כריסטיאנו בגמר הגביע והריצה המטורפת של בייל מהגמר בעונת הדסימה, אבל לא רק. גם השער של בנזמה עם הרבה-הרבה חן ב-2011/12, גולאסו של היירו מעונת 1996/97 וכמובן השער השני של כריסטיאנו לפני שש עונות בקאמפ-נואו אחרי שדי-מאריה עשה סחרחורת לפויול. ובצד שלהם: שער הניצחון של אבידאל בברנבאו והפצצה של דני אלבס לחיבורים במשחק הראשון באותה עונה, וולה ענק רגע לפני המחצית.

בגלל שבועות כאלה אנחנו אוהבים כדורגל, חולים כדורגל, נושמים כדורגל, גם אם ב-2010/11 זה היה טירוף בעוצמה גדולה יותר וגם אז הייתי קצת יותר אופטימי. לדעתי סולארי לא חילק מספיק טוב את הכוחות לקראת ימי הקלאסיקוס אבל זו כבר היסטוריה. חייב לומר שהיה בי זיק של תקווה בעקבות השבוע המוצלח שלנו: קאמפ-נואו-מטרופוליטאנו-קרויף ארינה, אבל ההפסד מול ג’ירונה - כל מה שקרה - החזיר אותנו אחורה, לא שני צעדים אלא 20, חזרה לימים חשוכים.

האמת העצובה: ברצלונה משתלטת על הקלאסיקו, היא אוטוטו תעבור אותנו במימד ההיסטורי במאזן הקלאסיקוס, היא מנצחת כל הזמן. קשה לבודד למשחקי בית\חוץ אחרי מה שקרה עם לופטגי על הקווים לדוגמא, אבל ברור שבברנבאו היא מרגישה בנוח מדיי, אני מתבייש לכתוב את המספרים, המאזן שלה בעשור האחרון מאז בואו של פפ ועד היום הוא פסיכי. מסי אכן מרגיש בגינה הפרטית שלו עם הכלב שאני לא יודע אם יש לו או אין לו.

הקבוצה צריכה להיכנס היום ל-‘מוד-צ’מפיונס’ - קאסמירו בלי כדרורים מיותרים, מודריץ’ חד, קרוס שבאמת מנסה לעשות הגנה, ואראן בלי חלומות בהקיץ, אלא ואראן של לפני שש עונות וצמד המשחקים האלה. לגבי ויניסיוס למשל אין לי ספק שהוא יילחץ. זה לא מספיק אם רגילון ישחק במקום מרסלו(אני דווקא רוצה את הברזילאי). יכול להיות שהכל לא יספיק. אני רוצה להשתמש במילה המצחיקה שאמורה השבוע בתקשורת -‘זעם’. כיוונו את זה כלפי בייל. הוא לא יסגור את ג’ורדי אלבה אבל לא אכפת לי שזה יהיה הצ’אנס האחרון שלו במועדון. אני רוצה לראות קבוצה זועמת שמנסה לפתוח חזק ולכבוש שער מהיר.

כמו סרטון הוידאו שלי והפרומו של אוהד מתלהב - זה לא משנה מאזן הכוחות, זה לא חשוב שהגביע לא ממש מדגדג לנו, זה לא חשוב שהליגה אבודה(במבט קדימה לעבר יום שבת) - כבוד המדרידיסימו הנרמס חשוב לעתים לא פחות. הגיע הזמן שריאל מדריד תנצח את ברצלונה. תהיו ריאל מדריד, והפעם באמת.

עדכונים אחרונים

https://twitter.com/SergioRamos/status/1100715696642838530

כולנו מקווים שריאל מדריד תהיה הערב במוד-צ’מפיונס. הקפטן ראמוס, איך לא, מטריף את הקהל וקורא להם כמיטב המסורת לצבוע את הכיכר הסמוכה בלבן ולשאוג בכל הכוח ברחובות ליד המגרש. ‘לילה קסום, בכיכר, 19:15’.
אגב, אותו ראמוס עלול להחמיץ את גמר הגביע, אם וכאשר, במידה וייספוג צהוב הערב. כנ"ל נאצ’ו מהצד שלנו, ולואיס סוארס וג’ורדי אלבה מהצד שלהם.
קצת מספרים: ב-16 המשחקים האחרונים בברנבאו, ריאל מדריד ניצחה רק בארבעה לעומת תשעה נצחונות של ברצלונה. אפשר לומר שבעשור אחד בארסה מנצחת בברנבאו בחצי מהכמות שעשתה זאת במאה השנים הקודמות. מעבר לכך, ליאו מסי אוהב מאוד לשחק נגד ריאל מדריד אבל לא כבש נגדה אף פעם בגביע המלך(7 משחקים עד עכשיו).

הרכבים עדיין אין לנו והמארקה ו-AS ממשיכים בשלהם, השאלה היחידה היא בייל(לפי המארקה) או לוקאס ואסקס(לפי ה-AS).

האוהדים הגיעו ועושים רעש ברחובות בינתיים, הנה הציוץ של המארקה:
https://twitter.com/RadioMARCA/status/1100821278213238786

הערה אישית אחרונה שלי, לגבי בארסה והברנבאו - ברור שבחלק מן הזמן זו הייתה קבוצה שטובה מריאל מדריד, בעונת הטרבל היא הייתה טובה בכמה דרגות וגם השנה, אבל בשאר הזמן זה לא ככה, ריאל מדריד כן הייתה קבוצה חזקה, ועדיין היא(בארסה) מנצחת המון. אם נבדוק רקורד כזה בליגה אחרת אני לא חושב שהתוצאות זהות, אפילו אם נבדוק את מאזן החוץ של יובה מול נאפולי, באיירן מול דורטמונד ומנצ’סטר סיטי באולד-טראפורד.

אז רגילון ווינסיוס פותחים באגף שמאל וואזקס פותח בימין, אני תומך בהצבה של לוקאס אבל לא בזו של רגילון לנוכח העובדה שברצלונה פותחת עם רוברטו בקישור,התפקיד שלו ושל סמדו יהיה לעצור את ויניסיוס, אם מרסלו היה פותח אז יהיה להם מאוד קשה לסגור את שני הברזילאים,עם רגילון יהיה יותר קל לנטרל את ויניסיוס.

אני יכול להבין את סולארי אבל זה הרכב נגרי מדי, כמובן שזה לא אותו אגף אבל גם לוקאס ולא בייל(לא הייתה לי התנגדות שיישחק ‘זועם’) וגם רגילון ולא מרסלו - אין לנו הרבה כלים בהתקפה, אנחנו לא מאיימים. גם לשחק יותר מדי הגנתי זה מוגזם, הרי לא נוכל להחזיק בכדור או לצאת להתקיף ובארסה עם הכישרון שלה תעניש. אני גם חושב שאין לנו זכות לכתוב אוטומטית ‘מסי!!!’ אחרי שראינו מה קרה בקאמפ-נואו בליגה. אמנם עבר זמן רב מאז אבל זה משחק בלתי-נשכח ובלתי-נסלח. ובחזרה להיום: אין לנו דריבל ותחכום(מרסלו) וגם לא מהירות ומסה בהתקפה, לבייל יש משחק ראש מצוין ועצוב לראות את ריאל מרימה לרחבה כשרק בנזמה ממתין לדוגמא. אני כן חושב שבייל בקריזה והוא ‘זועם’ ורצה להתפוצץ הערב וקיווה לשחק. הוא ממתין על הספסל וכך גם אסנסיו.

65% מהנשאלים בסקר המארקה דווקא כן אהבו את ההרכב בו בחר סולארי אגב. ו-70% אהבו את ההרכב בו בחר ואלוורדה(בגדול: לנגלט ולא אומטיטי למרות שהצרפתי חזר לשחק, וסרג’י רוברטו בקישור, וכמובן דמבלה ולא קוטיניו).

ההצבה של רוברטו היא מראש לנטרל את ויני, סמדו לא יכול לבדו. ויני ערמומי והחלק החזק שלו זה לברוח לשומרים שלו אבל הפעם מול שניים אני לא בטוח שהוא יוכל. נקווה שימצאו אותו במתפרצות כשהשמירה עליו תהיה פחות הדוקה.

בנזמה הוא איש המפתח שלי אצלינו למשחק הזה. אם נקבל את בנזמה הטוב מהחודשים האחרונים עם שיתוף הפעולה שלו אז מצבינו טוב ונוכל להשוות את התוצאה. אם לא, מצבינו רע. כי בצד השני אנחנו בטוח נספוג.

אני כמו תמיד מעדיף שנעלה עם 4 קשרים במקום ה 433 הזה, סבאיוס במקום ואסקז ואפשר להחזיק ולהניע את הכדור הרבה יותר טוב.
ההרכב הנוכחי ייתן הרבה יותר דקות עם כדור לברצלונה וזה משהו שאני מבין איך מאמן של ריאל מאפשר בברנבאו.
סולארי השחקן היה לפעמים נותן הברקות פה ושם, סולארי המאמן הוא הכי אפור יש 24/7

הקבוצה שיחקה טוב ונהנתי מאוד מויניסיוס בעיקר בסלאלום העוצר נשימה שלו וגם מרגילון שתרם התקפית. לא היה לי ספק, למרות זאת, שהשער השני של ברצלונה שיגמור את המשחק אחרי שתקפנו קצת יותר - יגיע לפני השער שלנו. ההבדל בסיומת מול השער - גדול מאוד ולדעתי היה כאן שוד ביחס לצמד המשחקים, אבל אני יכול לחיות עם הבאסה הזו רק חבל שהובסנו ואלוהים יודע איך(מוחק את מה שקרה לאחר ה-2:0 ומקווה שיש גבול להשפלה) ומקווה שננצח בליגה למרות שזה משחק על שום דבר. במשחק הזה השבת הייתי משחק מעט אחרת למרות זאת. האללה מדריד

נו…אז מה חדש?

קבוצה שאתה מצפה מהשלישייה הקדמית שלה ל-20 שערים בממוצע, מול קבוצה שאתה מצפה מכל אחד מהשלישייה הקדמית שלה ליותר מ-20 שערים בממוצע לעונה.
ברצלונה הכי גרועה שאני זוכר משפילה את ריאל העונה כפי שהיא לא הושפלה מעולם.

ריאל הזאת נשברת לרסיסים פעם אחר פעם ולא רק נגד ברצלונה, השלד הנוכחי חייב להיות מושמד עם סיום העונה.

אחרי ה 1-0 רק ביקשתי שימשיכו לשחק כפי ששיחקו מההתחלה ולא ינסו להציל את המולדת, שיפסידו 1-0 אמרתי, רק לא מה שידעתי שהולך לקרות.

השער השני שספגנו הוא על הראש של ראמוס,לבנאדם הזה פשוט אין שכל, מה לעזאזל אתה יוצא ללחוץ באמצע המגרש ומשאיר את מרכז ההגנה פרוץ לגמרי?
אם במשחק כזה ברצלונה מנצחת 3:0 אז אני באמת לא יודע מה אפשר לעשות, מדהים איך סוארז הופך לחיה כאשר הוא משחק מול ריאל,פשוט מדהים.
ויניסיוס חייב להשתפר בבעיטה לשער, הוא היה צריך לסיים את המשחק היום עם שלושער.

סוארס חזר לעצמו אחרי המשחק מול סביליה( השער האחרון)

הכי עצוב שזה כבר לא מפתיע אף אחד.

המאזן שלו מולכם פשוט מדהים, והוא באמת בשנתיים מאוד בינוניות כבר הרבה מעבר לשיא.
המשחק הזה הרגיש כמו שידור חוזר אחד לאחד של הקלאסיקו בברנבאו אשתקד. אתם עדיפים במחצית הראשונה, מקבלים את הגול בסביבות הדקה ה50, ואז מתפרקים…

ההפתעה היחידה במשחק הייתה השליטה שלנו במתרחש ב90% מהזמן. מצד שני, בארסה בברנבאו בשנים האחרונות זה דפוס קבוע. הם לא באמת באים לשחק, הם פשוט יודעים שגם ככה ריאל לא תשים גול גם עוד 1000 דקות של כדורגל ואחרי הרדמת המשחק עד הדקה ה-60 בערך תמיד מגיעים 2-3 שערים.

המוח של הקבוצה הזאת לוקה בחסר בקטע שכבר דורש ועדת חקירה. משחקים טוב, חוטפים שער משום מקום, ומשנים אסטרטגיה ל- ״זה דקה 94 וחייבים גול עכשיו, בואו נשאיר שלישייה התקפית ששנים רומסת אותנו לבד לגמרי בהתקפה.״

ביזיון, הקלאסיקו הראשון שאני זוכר שהפסקתי לראות לפני שנגמר המשחק. תוצאה מביכה, מול בארסה שלא באה לעשות כלום גם כשהיא הייתה חייבת שער, כי היא ידעה שריאל בסופו של דבר תעשה בשבילה את העבודה.

אגיד מה שאמרתי אחרי הקלאסיקו בליגה - אולי זה טוב, תבוסה פה, הדחה מאייאקס או אחריה, אליפות לא רלוונטית והשפלות בליגה… פעם אחרונה שזה קרה, קיבלנו את אלונסו, קאקה ורונאלדו בקיץ אחד. לא רואה שחקנים בסדר גודל כזה בשוק ההעברות הנוכחי, אבל אולי יפתיעו אותי.

זה אחד ההפסדים הכואבים, היינו הרבה יותר טובים מהם. גאה בכל השחקנים, עד כמה שאני לא מאמין שאני כותב את זה.
סעמעממממק

אוהדי ריאל של הדור הזה נועדו להתענות במשחק נגד החלאות האלה, אין לי כבר תיאור אחר…

המשחק היה שקול עד לשער הראשון. לאחר מכן היינו צריכים לצאת ולתקוף וזה השאיר את החלק האחורי חשוף.
למרות הכל אני מאוד אהבתי את רגילון הערב. לא רע בהגנה, תומך בהתקפה ולא לוקה ביכולת הטכנית. ויניסיוס עם עוד קצת ליטוש לסיומת יכול להיות אחד השחקנים הטובים בעולם. הוא ייצר מצבים בסיטונאות היום, לצערינו לא ניצלו אותם, הוא ושאר החברים שלו.

אבל היום היה גם הרבה רע. קסמירו, למשל. דני שהוא שחקן שאני מאוד אוהב דווקא בגלל היעילות שלו, היה היום בגדר נעלם. מודריץ’ כבר לא אנרגטי כבעבר, ובנזמה כבר משחק שלישי ברציפות חוזר לסורו.

לברצלונה מגיעים יותר קרדיטים מאשר מה שהיא מקבלת היום. היא קבוצה סופר מוכשרת.

הפסד מבאס לאור מה שקרה במגרש.
ויניסיוס יתבגר וישפר את הסיומת שלו ואנחנו נרוויח שחקן על. אין לי ספק בכך.

בכל אופן, זאת שנת התאוששות אחרי עזיבת רונאלדו.
מאמין ששנה הבאה נראה כוחות חדשים אצלנו.
משהו בי אופטימי.