גביע המלך :: שידור חוזר. מובסים 0-3 בברנבאו הולכים הביתה

לגמרי. אחרי ה1-0 אמרתי לעצמי, לא משנה מה יקרה מעכשיו, אני גאה בקבוצה. שיחקו מעולה ונתנו כל מה שיש להם, חוץ מכמובן מה שאין- סיומת. ריאל מדריד בועטת העונה לשער הכי הרבה בליגה, לצד מספר צנוע מאוד של שערים.
בנוסף, קיילור נבאס לא נתן שום אקסטרה היום.
מנגד, ברצלונה הכניסה 3 מבעיטה אחת למסגרת, וטר שטגן נתן עבודה.

הציוותים באגפים היו מעולים. ויניסיוס היה אלוהי (חוץ מ…). שוב, אין לי שום טענות לשחקנים ולסולרי, אבל הגיע הזמן להריץ גם את אסנסיו בשלישיה הקדמית. 3/3 שחקני התקפה שלא יודעים לשים גול זה קצת יותר מידי…

ובייל לפח אשפה

מה שלי כואב, זה שאם ניקח את זה למקום של פז"ם והוגן/לא הוגן, לברצלונה יש שחקנים שהפז’'ם שלהם ברמות הגבוהות או אפילו במשחקים נגד ריאל הוא ממש נמוך ועדיין, הם זוכים להביס את ריאל מדריד. דוגמאות היו לאורך כל השנים אבל אם ניקח את דמבלה שחקן צעיר ומוכשר בטירוף-כבר נהנה ממשחקים נגד ריאל; וידאל- שחקן שרק הגיע, כבר לא פאקטור כזה משמעותי- נהנה לנצח את ריאל; סמדו- מגן לא וואו (לדעתי)- מנצח את ריאל ועוד ועוד ועוד. ואצלינו? שחקנים משחקים כבר כמעט 10 שנים וכל מה שהם זוכים זה אולי לנצח פעם בכמה קלסיקואים 1-0 קטן או משהו מסריח כזה. זה באסה שלי, כאוהד, אני מרגיש בשביל השחקנים שלנו ואני יודע שזה נשמע מוזר אבל אני גם סוג של “הלו, רק הגעת לברצלונה, אתה לא יכול ככה לנצח את ריאל מדריד על ההתחלה, זה לא עובד ככה”.

עוד דבר, אם בשנים האחרונות היינו מנסים לענות מה ההבדלים בין הקבוצות הרי להם יש את מסי ולנו את רונאלדו, אני חושב שהגורם הוא לא בהכרח רק רונאלדו או מסי, אלא ההגנות וקראקים שפשוט אין לנו בהתקפה; אמנם מרסלו לא שיחק היום ודני מגן מצויין ו-ווראן בלם מעולה וראמוס תלוי, אבל אני חושב שאם גם היום, אחרי שכביכול ההגנה אמורה להיות “בסדר” עדיין לא קורה כלום, זה אומר נטו על השחקנים בהתקפה שמשחקים אצלינו בעשור או כמעט בעשור האחרון: רונאלדו לא היה מסוגל לעשות הכל לבד, בייל כמעט תמיד פצוע ופשוט לא תרם יותר מדיי ובנזמה פשוט לא מספיק טוב. אני כמעט בטוח שאם לצד רונאלדו היה עוד קראק כמו שלצד מסי תמיד שיחקו שחקנים מצויינים, מאזני הכוחות היו הרבה יותר שיוויניים.

אוהדי בארסה שרו בברנבאו:“איפה כריסטיאנו רונאלדו” ואני בטוח שהם באמת היו הרבה יותר רגועים הערב, ובכלל העונה. צריך לכתוב שבארסה שיחקה בחצי הילוך לעומת הטירוף שלנו, בואו נהיה הוגנים, ויש בזה משהו עצוב שאני בתור אוהד ריאל מדריד אומר ‘אני גאה בקבוצה’ אחרי משחק כזה, זה יותר מתאים לקבוצה השנייה שאני אוהד(בארץ), כמו גם הידיעה לפני שאנחנו נפסיד וכל הקלישאות האלה לא תקפות - ‘אנחנו ריאל מדריד’, ‘הברנבאו’, ‘חואניטו’…

אני מאוד מתחבר למה שנכתב כאן על שחקני התקפה. בנזמה לא כבש מספיק מעולם, בייל התנדנד בין פציעות ולדעתי מאז עונת הדסימה שהייתה עונת בכורה מעולה ועד לזון המטורף שלו מינואר והמספרת בקייב - היה שם יותר מדי רווח בלי כלום. חאמס הפציע לעונה, איסקו היה לא יציב, ואני נזכר רק בדי-מאריה ואוזיל כשחקנים ששיחקו טוב לפרק זמן ארוך. בברצלונה אלה היו בעיקר סוארס וניימאר אבל גם אלכסיס או הנרי ו-ויאה אפילו שבלטו לפרק זמן קצר - הם שחקנים טובים.

ככל שהזמן עובר אני מגבש דעה שויניסיוס קראק הוא לא.
הוא אחלה קשר שנותן שואו אבל הוא עלה תאנה לחרפה הזאת שנקראת החוד הקדמי שפעם היה שם נרדף לקבוצה.

• המשחק הערב מזכיר את הגוליאדות בקלסאסיקוס שהיו בתקופת זידאן. איפה אנחנו היום. לפחות ברסה משלימה חוסרים.

• בפעם המי יודע שחקנים הופכים את המקדש לביב שופכין.
    שנה הבאה לאחר מחירת חיסול אני מצפה לקראק אמיתי.
    יהיה חלום להביא את מבאפה באיזה 200-300m עם כל הכסף מהמכירות והמיליונים שהצטברו להם בעונות האחרונות בעקבות האין רכש.

• אלוהים אדירים מה יהיה עם וראן וקסמירו העונה.
    לאט לאט האונס דה גאלה הופכים לעגלה. לא שזה מפתיע אבל עדיין.

• אני שמח על ההחלטות של סולארי שמוציאות את הסרחון של הסגל מהבקבוק. אני לא אתפלא אם הוא צוחק בלב כאחרון הפולנים עם משפטי האמרתי לכם. עושה רושם שהוולשי עשה עוד צעד ונפצע בדרך החוצה מהמועדון.

• וולוורדה צריך לשחק יותר לדעתי. ללכת בראבק עם הצעירים העונה. ואתם יודעים מה ? גם מול אייאקס שיריחו קצת נוקאאוט לקראת העונה הבאה.

משהו מדהים עם הקבוצה הזו העונה, זה ככל שהיא תוקפת ומגיעה למצבים טובים אתה יודע שהשער לא יגיע.
חלק מהשלד הזה מוכיח שהוא לא שכח לשחק כדורגל, ההנהלה הוכיחה בינואר שהיא לא זוכרת איך עוזרים לקבוצה.
בייל מצטרף לקאקא ורוביניו ברשימת המאכזבים חסרי התקנה. נגמר הסרט שלו מזמן ואני בטוח שבעתיד הוא יצטער על ההתנהלות המטומטמת שלו לאורך כל התקופה שלו בריאל.
קרוס בעונה מזעזעת.

ויניסיוס… פשוט וואו. אני חושב שהאתגר הגדול ביותר של המועדון הוא למצוא לו ציוות מוצלח לשנים הבאות. צריך ללמוד ממקרה כריסטיאנו, שפשוט סחב התקפה שלמה בשנותיו הטובות ללא קראקים אמייתים לצידו לאורך זמן. על אף ההצלחה - זה יכל להיראות משמעותית טוב יותר. אסור לעשות את הטעות הזו עם השחקן הזה.

על המשחק אין יותר מדי מה להגיד, משחקים טובים, אין התקפה יעילה באמת. בארסה הזו באמת לא מרשימה אותי לאורך כל העונה, אבל יש לה שלושה עוגנים בדמות מסי בוסקטס וטר שטגן, כשאחד מהם בכלל לא חוקי והשוער פשוט מדהים. אין מה לעשות כרגע.

המשחק הזה הזכיר לי משחק בשכונה מול חברה שבאים ביחד ומשחקים אחלה משחק מסירות, נוגעים יותר ממך בכדור, רצים הרבה, עוזרים אחד לשני אבל לא הולך להם. ואתה יודע שברגע שהכדור מגיע אליך אתה תהיה הרבה יותר יעיל ותגמור עניין. אז בארסה נגד ריאל.

יש לי תחושה שאם מחליפים את בנזמה בסוארז אנחנו מנצחים היום. זאת תחושה שהולכת איתי בהרבה משחקי קלאסיקו בשנים האחרונות. כמובן שזה לא כל הסיפור, בכל זאת יש להם גם את מסי… מה שמוזר זה גם כשמסי לא משחק הם מביסים אותנו בקלות, או אם הוא סתם במשחק שקט כמו היום. פשוט יש להם קילר אינסטינקט ולנו לא. כמובן זאת לא אשמתו הבלעדית של בנזמה, הוא פשוט מסמל את הבעיה יותר מכולם. גם לוקאס לא מסוגל לתת גול והקישור שלנו בכלל לא נותן מספרים. ויניסיוס כרגע גם לא מצליח להיות פקטור מבחינת כיבוש אבל הוא עוד צעיר אז יש תקווה. אצל כל האחרים שום דבר לא הולך להשתנות, גולים לא נראה מהם. בסופו של דבר בכדורגל השערים מדברים ולנו אין סקוררים.

פלורנטינו ימשיך להצהיר שבנזמה החלוץ הכי טוב בעולם אחרי עוד איזה שער מעפאן שלו מול איזה לבאנטה או חטאפה. היום היה לבנזמה מצב של אחד על אחד שהוא בעט ישר על טר שטגן. נכון זה לא היה מצב קל, הוא היה צריך להוריד לעצמו את הכדור עם הבטן ושחקנים התקרבו אליו. אני בטוח שאם לסוארז היה אותו מצב הוא היה מצליח לכבוש.

לא רואה אותנו מתאוששים מעוד קלאסיקו ועוברים את אייאקס. ההתאחדות ההולנדית דחתה לאייאקס את המשחק בליגה כדי שהם יוכלו לנוח. הם יבואו רעננים מולנו.
הייתי מעלה את כל ההרכב השני בשבת למעט ראמוס שבמילא לא יכול לשחק מול אייאקס. אם סולארי לא יבצע רוטציות השחקנים ייפלו מהרגליים בשלישי. חייבים לזרוק את הקלאסיקו בשבת. במילא גם אם נעלה עם ההרכב הראשון לא נצליח לנצח…

בפן החיובי נראה לי שהרווחנו שני שחקנים להרבה שנים. ויניסיוס ורגילון מרשימים כל פעם מחדש. אם היו לנו סקוררים ליד ויניסיוס הוא היה מסיים מלך הבישולים של הליגה. אני מאמין שהסיומת שלו תשתפר בעתיד.

ויניסיוס מטורף, גם למסי וכריסטיאנו הייתה סיומת די בינונית בגיל 18. הוא אולי לא יהיה בעל פיניש מדהים אבל ללא ספק יוכל להשתפר באספקט הזה.

את הצעד הראשון החולני ואת השינויי כיוון אף אחד לא ייקח ממנו, אני חוזה שנסבול ממנו לא מעט בעשור הקרוב.

איכשהו אני מוצא את עצמי אופטימי ומחויך אחרי הפסד 3-0 בקלאסיקו,הרי לכולנו היה ברור שברגע שלא הגיע רכש בקיץ או אפילו בינואר זה אומר שאין סיכוי להוציא משהו רציני מהעונה הזו.
מבחינתי רגילון וויניסיוס צריכים להיות הבאנקרים הראשונים בהרכב עד סוף העונה,שניהם מוכיחים שהם עשויים מחומרים ששייכים לרמות האלה ובעוד כמה שנים עם ליטוש נכון יהיה לנו אגף שמאל מרתיע מאוד.
ויניסיוס פשוט הרג את סמדו ופיקה בכל מאבק מולם,המהירות שלו זה נשק שמעטים המגנים בעולם שיוכלו להתמודד איתו,חייב לעבוד על סיומת מעכשיו ועד העונה הבאה.
רגילון היה נהדר,יציב מאוד בהגנה והיו לו גם 2 פריצות באגף שכמעט והסתיימו בשער,וגם סחט הצלה ענקית מטר שטגן.

בנוגע למשחק עצמו,היינו יותר טובים,סולארי הכין את השחקנים מצוין והם עלו בגישה הנכונה ואפילו עמדו טוב בהגנה,אבל אין לנו מספיק סקוררים בסגל הנוכחי.
היה ברור שאחרי הגול הראשון הסיפור נגמר ואני בסך הכל גאה בקבוצה על ההופעה.
מקווה מאוד שבקיץ נעשה את המהלכים הנכונים לנוכח מה שקורה בסגל.

קלאסיקו הזוי…
מצטרף לתחושות של כולם, גם אני לא מרגיש כמו יום אחרי תבוסה בקלאסיקו. אולי זה בגלל איך שהמשחק התנהל (אשכרה בעיטה אחת למסגרת של בארסה ו-3 שערים) ואולי בגלל הסיבה העצובה שהתרגלתי לתוצאות האלו מולם.
מתחבר מאוד לכותרת של האס היום “וינסיוס משחק, סוארז הורג” וזה כל ההבדל.

• עם כל משחק שעובר אני עוד יותר בטוח שוינסיוס הוא הדבר האמיתי, הייתי מאוד סקפטי לגביו בהתחלה היה נראה לי כמו ילד שעשועים בלי יותר מדי שכל, אבל עם כל משחק קשה לי שלא להעריך את מה שהילד הזה עושה בפאקינג גיל 18. לא מצליח להבין אנשים שמיואשים ממנו ומסיקים מסקנות לגבי כך שהוא בדרך להיות רוביניו 2 כשהוא מציג יכולת כזו גבוה, הבחור בן 18 בעונת בוגרים אמיתית ראשונה בפאקינג ריאל מדריד, במדינה חדשה, קצת ריספקט. גם אם לא יהיה שחקן של 50 שערים בעונה הוא יוכל לתת לנו המון בעתיד ואני די בטוח שהסיומת תשתפר עם הזמן (וגם אם לא הוא ילמד איך לנצל את המהירות והדריבל שלו לבישולים ושערים נוספים).
  • היכולת של וראן, ראמוס, קרוס, קסאמירו, בנזמה, קרבחאל וכמובן בייל, מרסלו ואיסקו לדעתי צריכה לסמן את סוף עידן האונסה דה גלה, חבל שלא ניצלו את עונת המעבר הזו לרענון נוסף בכמה עמדות בשביל להתחיל להריץ קבוצה חדשה. ההרכב הזה נסחט עד תום.
  • אני אוהב את רגילון, אני חושב שהוא רושם עונת בכורה מצוינת (טוב בכמה מונים מתיאו הרננדז למשל) ושמקומו צריך להיות בהרכב עד סוף העונה (עם כל הצער שבדבר והאהבה למרסלו).
  • הסיפור בקלאסיקו בשנים האחרונות הוא פשוט כואב, כל עונה מסיימים עם 2 תבוסות קשות לבארסה, במיוחד בברנבאו עם הצגת יכולת טובה בדר"כ לעומת יכולת חלשה של בארסה ושל מסי שפשוט הלך אתמול במגרש ולא עשה כלום. אני כועס מאוד על הקבוצה ועל ראמוס שב1-0 במקום לשחק חכם ולנסות לחפש ברוגע את השווין זרקו הכל והתחילו לעלות למעלה כאילו מדובר בדקה 90 בגמר ליגת האלופות. התוצאה הזו ממש לא הוגנת אבל כמו שכולם ידועים אין דבר כזה הוגן בכדורגל…
    ומצד שני אולי התבוסה הזו תהיה טובה לנו בטווח הארוך, גביע המלך מקרי השנה היה יכול להיות ההבדל בין לנשוך שפתיים עוד שנה ולהמשיך לאכול את השקר של הסגל הטוב בעולם, עם החלוץ הטוב בעולם והבלם הטוב בעולם והקישור הטוב בעולם. מקווה שאולי פלורנטינו השנה כן יתעורר? אין מנוס מכך.

חושב שה- 433 הייתה החלטה מצויינת של סולארי. הלחץ היה אפקטיבי וההזדמנויות נוצרו מהאגפים. גם סרג׳י וסמדו באותו אגף לא הצליחו לעצור את ויני, שמצידו אמנם החמיץ אבל זה כבר מחוץ לעניין. אלו לא הימים שיש לנו את כריסטיאנו כחלוץ. ארבעה קשרים היו מאטים את המשחק ומורידים מהאגרסיביות, הפוך ממה שעבד לנו אתמול.

סולארי בא עם תוכנית ברורה. הנעת הכדור של בארסה במרכז המגרש נתקלה בלחץ של הקשרים פלוס בנזמה שירד אחורה. ויני מצדו נשאר קדימה בכוננות לקבל את הכדור, לוקאס ירד יותר לעזור בהגנה. בהתקפה נגד הגנה עומדת הצלחנו לא פעם להכניס את הכדור לכיוון הרחבה במהלכים של כדורגל, תודות למגנים וגם למודריץ׳ וקרוס שהיו טובים אתמול. זה ממש לא המשחק שבו צריך לבוא בטענות למאמן. כמו שכבר נאמר פה, מה לעשות שסוארס מסי דמבלה זו שלישיית התקפה יותר איכותית ומה לעשות שאת ההזדמנויות שלנו החמצנו.
מבחינתי, סולארי לאט לאט מוכיח שהוא מעמיד קבוצה הרבה יותר טוב הן מלופטגי והן מזידאן. זאת בנוסף לעובדה שהוא שולט בסגל שלו.

זו בדיוק התחושה שלי מהמשחק הזה. כמה שזה הזוי להגיד את זה אחרי הפסד 3-0, אבל אני מרגיש שנשדדנו ויצאתי עם תחושות אופטימיות מהמשחק הזה.

אני מצטרף לנירו ומתנאל ולתחושות האופטימיות. אני לעומת רבים פה (משום מה…) כן חושב שגדל לנו מגה סטאר חדש. ילד בן 18 עם כזה בטחון ועם ביצים כאלה לא רואים כל יום. אני חושב שיש לו סט יכולות מדהים וחשיבה התקפית מטורפת שעם קצת ליטוש ועם קצת שכר לימוד שנשלם עליו, נראה את אחד השחקנים היותר טובים שעברו פה, בהנחה ולא תבוא איזו פציעה רצינית או איזה סופרסטאר תורן לעמדה שלו. צריך לטפל בו בכפפות של משי ולדחוף אותו כמה שיותר קדימה, מכל הצעירים הוא התקווה הכי גדולה בקבוצה.

תמיד יותר קל להיות חכם אחרי המשחק…

לעלות עם נגרים וללחוץ את ברצלונה זה נחמד, אבל אז אין לך מי שישים את הגול, כן ?
וכפי שכבר כתבת מהצד השני יש לך חלוצים שלבטח ישימו לך גול, אז מה כ"כ חכם לעלות עם ההרכב שעלה ? הרי ברור היה שנספוג ועוד יותר ברור שההרכב שעלה לא יכול לענות במספיק שערים(אם בכלל), אפשר לטעון שונסיוס החמיץ, ואסקז פיספס ובנזמה פישל, אבל זה מה שהם עושים פחות או יותר מאז שחתמו בריאל, אין שום הפתעה כאן.

איך ה 433 הייתה החלטה מצויינת ? זאת ההחלטה הקבועה של סולארי, זה לא שהוא שינה משהו, לא מערך ולא שחקנים, זה אותו הרכב ומערך שהוא רץ איתו שפחות או יותר הביא אותנו לכלום, ואם לא ה VAR נגד אייאקס כנראה והיינו במצב עוד יותר גרוע.

ואני עדיין לא מצליח להבין איך 4 קשרים מאיטים את המשחק והופכים אותו לפחות אגרסיבי, איך זה קשור למערך ?

אז החבר’ה נלחמו נגד ברצלונה, חלק יצאו מעודדים מזה, אבל אני ראיתי את ברצלונה ביום מנומנם מביסה את ריאל ללא שום מאמץ וזה עוד עם מסי שלא תרם כלום במשחק, אני בד"כ מאוד אופטימי, אבל אני לא רואה שום סיבה לאופטימיות, אולי חוץ מוניסיוס שתוך שנה או שנתיים כבר יגיע למעמד שלא יהיה אכפת לו מהפרצופים שבנזמה עושה לו כשהוא לא מוסר לו ויתחיל לקחת הרבה יותר על עצמו בתוך הרחבה, הסיומת עוד תשתפר, כל שאר החבילה כבר יש לו(מינוס שליטה אבסולוטית בכדור כמו שיש לברזילאים האחרים ואין לוניסיוס).

הכתובת הייתה על הקיר ברגע שכשהתוצאה 0-1 בדקה 50, ואנחנו צריכים שער אחד בלבד, התחלנו לראות את כל הקבוצה עולה למעלה כאילו הדקה 85 וזקוקים לשלושה שערים. יש לנו סף שבירה מאוד נמוך מול ברצלונה, וברגע שסופגים אחד מאבדים את העשתונות. היינו הקבוצה הטובה יותר (גם אתמול וגם במשחק הקודם), וכולה ירדנו לפיגור שער אחד. במקום להמשיך בדיוק אותו דבר (והשער היה מגיע), הקבוצה התחרפנה.

חבל, כי זה כבר הפך להיות הסיפור הקבוע. התבוסות האלו כמה שהן לא משקפות ככה הן כבר הפכו צפויות מראש.

חברים, בואו ניכנס לפרופורציות וניתן גם לאלוהי המקריות מקום בכל הסיפור הזה.
לפעמים הדחף לחפש איזשהי אמת דרמתית שנמצאת מתחת לפני השטח מפספסת את האמת הפשוטה יותר - סבלנו מחוסר מזל.
נכון, יש לנו נחיתות מנטלית מול ברצלונה ואין ספק שלשחקנים קורה משהו כשהם צריכים לשים את הכדור ברשת או מצד שני לא להתפרק.
אבל גם לדברים הללו יש גבול. אם ויניסיוס ובנזמה מנצלים את ההזדמנויות שלהם לא היינו שומעים אמירות כמו “בארסה בהילוך ראשון מביסה את ריאל מדריד”. כל המשחק היה מתנהל אחרת. וכן, שחקנים שלנו מסוגלים לכבוש גם במצב של נחיתות מנטלית.

מצטער, אבל להפסיד כל כך הרבה פעמים בתוצאות כאלו ולהפסיד למעלה ממחצית מהמשחקים ששיחקו בברנבאו (18 משחקים האחרונים) ולגנוב ניצחון פה ושם - מקרי זה לא.

אגב, אני זוכר שעד לפני כמה שנים ריאל הייתה עליונה על ברצלונה במפגשים בינהן. כמובן שזה השתנה, לברצלונה יש 114 נצחונות בכל המסגרות, לריאל 99.

אני לא חושב. דור כתב איפשהו ואני מסכים איתו- עם כל הכבוד לנתונים על העשור האחרון והחולשה העכשווית שלנו, הקלאסיקוס התחילו להתבדר (בשנית, אחרי תחילת העשור העגום) רק בשנתיים האחרונות. ניצחנו אותם ב2/2 גמרים, ניצחנו פעמיים סופרקופה לעומת הפסד אחד, פעם הדחנו ופעם הודחנו בנוקאאוט גביע. בליגה בקאמפ נואו אנחנו כמעט תמיד לא מפסידים.

בנוגע לאלמנט המזל, תיזכר בקלאסיקו בסופר קופה בקאמפ. המשחק היה מאוזן עד ה1-1 (היינו מעט יותר טובים וכמובן נשדדנו עם האדום של רונאלדו) ואז הגיעו 2 פצצות לחיבורים שקברו את ברצלונה, וגם גרמו לנו לבוא לגומלין עם ימבה ביטחון ונתנו שם את המחצית הכי טובה בקלאסיקו שראיתי מימיי.

בקיצור, בשנתיים האחרונות אנחנו משלמים נקודתית על נחיתות איכותית בחוד (אפילו בפאקינג 5-1, מודריץ’ ובנזמה יכלו לעשות 2-2 ולך תדע, ואז בא סוארס וכפה גול הזוי שהרג אותנו).
בקיץ נשלים את הפער בחוד, והאיזון בינינו יחזור.

מה שכן נכון לומר ומצער מאוד על ברצלונה זה שכשהיא בתנופה בקלאסיקו היא תדרוס ותעניש ולא תנוח, בניגוד אלינו (מה שלגמרי מניב לה פירות מבחינה פסיכולוגית לעתיד)
ואנחנו, בשיאנו, יכולים רק לאזן את התמונה- גם כשהפסידה, בארסה בחיים לא איפשרה לנו נוקאאוט.

אני מראשוני התומכים ב 442 בזמנו, אבל כרגע:

• כריסטיאנו לא פה
  • איסקו לא בכושר משחק
  • סבאיוס עדיין לא שם

כמו כן לא ברור לי מי פותח לצד בנזמה - אסנסיו?
התוכנית של סולארי עבדה כי יצרנו מצבי הבקעה. יותר מזה הוא לא יכול לעשות. בעיה בהבקעת שערים יש לנו עם כל מספר של קשרים, ככה שזה לא משנה.

אני לא מבין על מה התלונות לסולארי.
אנחנו אנדרדוג מוחלט נגד בארסה, עם סגל משמעותית פחות טוב ועייף יותר. סגל אשר איבד את האליפות במחזור העשירי וחטף חמישיה מברסה במשחק חד צדדי לחלוטין.
לצרות זאת, במשחק עצמו הדברים התנהלו שונה לגמרי מכל הציפיות ואשכרה שלטנו במשחק והגענו להרבה יותר מצבים, ופה מדובר בהשפעה של המאמן. לסולארי אין השפעה על איך ויניסיוס ובנזמה יסיימןףו את המצבים.
נכון שזה צפוי כי כל שלישיית ההתקפה שלנו לא סקוררים, אך אין להו סקורר בהרכב מלבד בייל שנראה כמו הצל של עצמו. בסופו של דבר גם ההתקפה הזו הייתהאמורה לשים שער או שניים מהמצבים אליהם הגיעו ביום ממוצע ולצערינו המזל לא היה איתנו.
האשמה היא נטו על הסיומת של השחקנים ולא על סולארי

מה הקשר בין זה שרונאלדו פה או לא ל 442 ? כל הקבוצות בעולם שמשחקות 442 עושות זאת בלי רונאלדו…

איסקו לא בכושר כי הוא לא משחק, גם סבאיוס לא שם כי הוא לא מקבל הזדמנויות(למרות שהוא כבר הראה שמגיע לו), ואסקז ממשיך לשחק למרות שברור שהבעיה העיקרית של הקבוצה זה הבקעת שערים…בייל ואסנסיו(וגם איסקו) יכולים לפחות להבטיח לך הרבה יותר שערים מואסקז(במיוחד בייל), אם ההתעקשות על ואסקז והשיטה הייתה מביאה תוצאות אפשר היה להבין זאת, אבל גם 9 נקודות מברצלונה וגם ביזיון בגביע ובליגת האלופות בחסות ה VAR וגם ואסקז ? למה ? די בטוח שעם המוקצים היינו מגיעים לפחות לאותן “השגים” והסיכוי שלפחות אחד מבייל, אסנסיו ואיסקו היה נכנס לכושר טוב על(החשבון של הדקות שבוזבזו על ואסקז) הוא לא פחות מסביר פלוס ואז היינו יכולים לשתמש בשחקן/נים באמת כישרוניים שיכולים לתרום, אבל אנחנו נתקענו עם ואסקז ו-3 כישרונות ענקיים על הספסל שרק מחכים שהעונה תסתיים כדי לעוף מכאן.

התוכנית של סולארי עבדה(אנחנו הובסנו, כן ?) וזה לא קשור לסולארי עצמו, זה אותו הרכב ואותו מערך שהוא מריץ מתחילת כהונתו, הוא לא שינה שום דבר, זה אותו הרכב שמפסיד בבית לקבוצות הקטנות של הליגה, רק שהפעם קסמירו נתן משחק מעולה(למרות שכאן בפורום משום מה בטוחים שהוא היה חלש), הו שיתק את מסי שבר אתקפות של ברצלונה והוציא התקפות מצויינות שכמעט הביאו שערים, גם מודריץ’ שבשבועות האחרונים סוף סוף מתחיל להראות קצת מהיכולת שלו היה טוב, וקרוס בכלל משחקן שמסריח את המגרש היה אחד המצטיינים אצלנו ובגלל זה יצרנו יתרון במרכז המגרש והגענו להזדמנויות, לא בגלל החלטה גאונית כזאת או אחרת של סולארי, אבל…לפני תחילת המשחק רוב הסיכויים היו שנקבל את הקישור הלמלמ של העונה וברצלונה ישתלטו על המגרש ולכן הצעתי קישור של 4 שחקנים, אבל תמי הכי קל להיות חכם אחרי שהמשחק מסתיים.

בעיה בהבקעת שערים יש לנו כי אין לנו מספיק שחקנים שיודעים להבקיע שערים, להושיב את שני השחקנים הכי טובים שלך בהבקעת שערים על הספסל(בייל ואסנסיו) ואת השלישי הכי טוב שלך ביציע(איסקו) ולשרוף את המגן השמאלי שלך שגם יכול לתת שערים ולעלות עם ואסקז (שיתרום בעונה הכי טובה שלו 2-3 שערים) ובנזמה(משחק אחד חלוץ מצויין ואז חצי שנה מסריח) ואז לבנות את הכל על בחור צעיר בן 18 שעדיין לא הגיע ל-20 משחקי ליגה ועוד בקלאסיקו זה לדעתי לא פחות מטימטום.

אבל אתה יכול להמשיך להלל את הגאונות של סולארי, כל אחד רואה את המשחק אחרת.

אני לא מבין על מה התלונות לסולארי.
אנחנו אנדרדוג מוחלט נגד בארסה, עם סגל משמעותית פחות טוב ועייף יותר. סגל אשר איבד את האליפות במחזור העשירי וחטף חמישיה מברסה במשחק חד צדדי לחלוטין.
לצרות זאת, במשחק עצמו הדברים התנהלו שונה לגמרי מכל הציפיות ואשכרה שלטנו במשחק והגענו להרבה יותר מצבים, ופה מדובר בהשפעה של המאמן. לסולארי אין השפעה על איך ויניסיוס ובנזמה יסיימןףו את המצבים.
נכון שזה צפוי כי כל שלישיית ההתקפה שלנו לא סקוררים, אך אין להו סקורר בהרכב מלבד בייל שנראה כמו הצל של עצמו. בסופו של דבר גם ההתקפה הזו הייתהאמורה לשים שער או שניים מהמצבים אליהם הגיעו ביום ממוצע ולצערינו המזל לא היה איתנו.
האשמה היא נטו על הסיומת של השחקנים ולא על סולארי

קודם כל, בקלאסיקו הקודם היינו יותר טובים מאשר בקלאסיקו הנוכחי, מתחילת המחצית השנייה ועד השער השלישי הבלתי אפשרי של סווארז היינו הרבה יותר טובים מברצלונה, הבקענו שער והגענו לעוד הרבה הזדמנויות, לחצנו את ברצלונה ולא נתנו לה לעבור את החצי, בנזמה החמיץ מ-5 מטר ומודריץ’ החמיץ הזדמנות יותר טובה מפנדל, אם הם היו מבקיעים אני די בטוח שהיינו מנצחים, אז האשמה לפי השיטה שלך גם אז הייתה על הסיומת של השחקנים ולא על לופטגי, למה הוא פוטר אם כך ?

למאמן אין שליטה איך שחקנים מסוימים יסיימו מצבים, אבל למאמן יש שליטה לעלות עם שחקנים שכל מטומטם יודע שיכולים לסיים מצבים הרבה יותר טוב מהשחקנים שכן עלו.