מחזור 1 באלופות :: ניצחון 1-0 על אוניון בדקה ה-94 (היי ג'וד)

טוב כנראה דעה לא פופולארית.

משחק טוב מאוד של ריאל, לא התפתו לשטויות בהגנה, הדפו כל קאונטר פרס של אוניון(שהתחילה בלחץ גבוה ולדעתי עברה להתבנקר כי לא הלך) הניעו כדור בסבלנות וגם ייצרו מצבים(שתי המדינות של חוסלו במחצית הראשונה הזדמנויות לא רעות, על המחצית השנייה אין טעם להרחיב) זה יכול היה ללכת גם לאיזה 3-0 קליל, זה לא קרה.

הביקורות על אנצ׳לוטי הן אותן ביקורות, המערך הזוי. החילופים טיפשיים, אבל סה״כ היה משחק טוב של ריאל.

התגובה של אנצ’לוטי אחרי הגול אומרת הכל. אני לא בטוח שזאת לא הקלה כמו ששגיא כהן אמר. התחושה היא שהוא בעצמו עייף ומתוסכל.

ריאל עם ה6 מ6 הכי שקרי שיכול להיות.
כמובן שהמזל והווינריות של בלינגהאם לא תמשיך לאורך זמן. קבוצה כבויה ואנמית.

אחרי משחק כזה אני הולך לחטוף הרבה אש על מה שאני הולך להגיד עכשיו, אבל לפחות יהיה לכם כתובת איפה להוציא עצבים.

עם ויני היה לנו תוכנית משחק סבירה שדווקא דיי חיבבתי. לא ראיתי תבניות התקפה מתקדמות, אבל אין לי גרם של ציפיות למשהו כזה מאנצ’לוטי. הבעיה שמי שמחליף את ויני הוא חוסלו שמשחק בצורה שונה לגמרי שלא מתאימה למערך והכל מבולגן מאז. בנוסף כשחוסלו משחק בלינגהאם לא שחקן המטרה והוא הרבה יותר רחוק מהשער. עכשיו אנחנו משחקים באיזשהו מערך א סימטרי שהוא ממש מבולגן והשחקנים לא חיים בשלום איתו.

קשה לנו מאד לתת גול מול מי שבאה לסגור. לא רואה קשר למערך או ללחץ אלא יותר לאיכות ושיטה. Having said that, היום יצרנו מספיק הזדמנויות כדי להכריע את המשחק. במקביל, שקט בהגנה. אוניון לא עשו הרבה.

רואים בבירור היכן התנהל המשחק

גם מבחינת xG, בהחלט גבוהה

בטח שהוא אומר משהו אחר, הוא אומר:‘‘תמסרו לוויניסיוס, יהיה בסדר’’

עוד משחק גרוע, עוד שער מזליקי.

בלינגהאם במשחקו השישי אצלנו, בארבעה מהם היה בינוני במקרה הטוב, אבל הוא מבקיע ולכן זה נשכח, השאלה היא האם ג’וד הוא גרד מולר החדש ובאופן מיסטי יודע תמיד איפה לעמוד או שקצת שיחק לו המזל עד עכשיו, את התשובה נקבל כנראה עד משחקו ה 12.

אנצ’לוטי לא ישתנה והוא ימשיך איתנו עד סוף העונה, העונה כבר ירדה לטמיון, רק מחכים שזה יהיה רשמי.

לא יודע אם משחק טוב מאוד אבל בהחלט הופעה שהייתה מספיקה ל3-0 קליל ביום טיפה יותר טוב של חוסלו ורודריגו.
המחצית הראשונה הייתה בינונית מאוד למעט הדקות הראשונות, אבל במחצית השניה שיחקנו טוב והגול היה באוויר כל התקפה שניה.

בלינגהאם במשחק מאוד פושר הוא זה שזוכה בתהילה בסופו של דבר. עם כמה שזה מוזר, אני נהנתי מאוד מההופעה של חוסלו, הנוכחות שלו ברחבה ומשחק הראש זה משהו שאנחנו זקוקים לו מאוד, הוא מרגיש לי מאוד חד ברחבה חרף ההחמצות היום.

בנוגע לבלינגהאם, המאמנים היריבים לא מטומטמים, אוניון היום הסתדרה(וגם סוסיאדד כבר עשתה את זה) על מנת למנוע ממנו לקבל את הכדור באיזור של הרחבה. ובגלל שמלכתחילה מדובר באיזור יותר צפוף זה מקשה על בלינגהאם עוד יותר לקבל את הכדור באיזורים המסוכנים ולבוא לידי ביטוי. אנצ׳לוטי צריך לפתור את זה, אבל, ובכן…

כמות המאמץ (פיזי ומנטלי) שאנחנו צריכים להשקיע בכל משחק בשביל לגרד ניצחון היא מטורפת. אין לנו נצחונות קלים בהם אנחנו סוגרים עניין מהר ואפשר להוריד הילוך ולשמור כוחות. להיפך, כל משחק מסתבך והעייפות הפיזית והמנטלית תגבה מחיר יקר בהמשך. בין אם בפציעות, או שחיקה מנטלית וירידה בחדות.

אם לא נלמד לייצר לנו גם כמה משחקים קלים פה ושם, לא נחזיק מעמד בקצב המשחקים הזה. יש לנו מה ללמוד מברצלונה בתחום הזה.

רק 6 משחקים לתוך העונה וכבר שיטת היהלום יצאה מכל החורים.
נראה שאנחנו הולכים לעוד עונה מבוזבזת. מתי כבר יהיה לנו מאמן נורמלי?

המשפט הזה נכון אגב לכל המשחקים הרשמיים שלו עד כה למעט הראשון ואולי אולי קצת השני. העמדה הזו בניגוד לכל הקשקושים בתקשורת הישראלית לא מחמיאה לו בכלל. כן, בזכותה הוא מצליח להבקיע יחסית הרבה אבל הוא משחק כדורגל די בינוני וכל הקבוצה נפגעת מהמערך הזה והתפקוד של ג’וד ספציפית בתוכו. בזבוז של אחלה שחקן.

זה לא מוזר בכלל, חוסלו מעולה בינתיים העונה ובעיניי גם בסגל מלא לחלוטין חייב להיות באנקר בהרכב. אין דבר כזה כדורגל בלי חלוץ, די כבר עם כל השטויות.

@Niro, אני איתך לגמרי לגבי חוסלו, בגיל 33 וחצי עורך את הופעת הבכורה שלו במפעל הגדול ביותר במדי הקבוצה הגדולה ביותר בה גדל, בסנטיאגו ברנבאו, זה סיפור מרגש, וגם היכולת שלו בסדר גמור, ראיתי אותו מיוסר אחרי כל החמצה. הבעיטה שבעט בשמאל יחסית למרכז השער וגבוה - זה מצב שהוא צריך להבקיע. חבל הוא לא קצת יותר מהיר אבל הוא לגמרי בסדר, מנצח מאבקים באוויר, אם היה מגיע לפני כמה שנים (הוא ירד ליגה אשכרה לפני ארבעה חודשים כשעונה גדולה שלו לא הספיקה) במקום מריאנו וכאלה זה היה נפלא.

לגבי המשחק של הקבוצה, זה שחוסלו מנצח בלם רנדומלי במאבק אווירי לא אומר שזה מצב לגול לפחות לדעתי. הקורה של רודריגו, עוד מצב אחד-שניים וזהו-זה. אוניון קבוצה נטולת ניסיון, התבנקרה מאחור והיה ברור שייגמר לה האוויר מתישהו, אם נגד קבוצות כאלה לא נייצר באמת מספיק מצבים אז מתי? הסטטיסטיקה תגיד שהיו 32 בעיטות לשער, בפועל, הרוב זה כאילו, מנפח את התקציר.

סתם נקודה למחשבה לגבי ג’וד: הוא לא אמור להיות אחד שהכל עובר דרכו לדעתי ונוגע בכדור ממש-ממש-ממש בכל התקפה, הוא לא צריך את ה-90% דיוק במסירות של טוני קרוס. הוא לוקח סיכונים ולכן מאבד. כן הוא לא היה מזהיר אבל הוא מריח את השערים ושחקן הכרעה, יבריק ברגע אחד וינצח משחקים, ובלי קשר מפילים עליו יותר מדי. היום הוא שיחק לפעמים בצד שמאל אפילו. הקבוצה מבולבלת. כשוויניסיוס על המגרש לטעמי גם לו קצת יותר נוח.

דל"פ - אחלה חוסלו שבעולם.

מסכים לגמרי. בכללי הוא לא ממש תורם במשחק מסודר. המשחקים בהם הוא היה טוב מהקישור היו כשהוא נכנס בדקה 70, היינו חייבים שערים והמשחק היה בוקס טו בוקס מבולגן.

חשבתי שהוא יהיה וורלד קלאס בקישור, עכשיו אני לא חושב ככה. אולי בתור מגן שמאלי.

על כמה שחקנים עוד נגיד שהם גרועים עד שנבין שהבעיה היא בחוסר שיטה?
באופן אירוני מי שנהנה מהחוסר שיטה הוא דווקא חוסלו שמגיע להרבה הזדמנויות בגלל שהדרך היחידה שלנו להגיע למצבים זה הגבהות לרחבה.

יכול להיות שאתה צודק, פשוט זה נראה לי כמו דברים שלא קשורים לשיטה

העמדה שלו מאז הפציעה של ויני יותר אחורית מלפני הפציעה. לדעתי הוא מאוד מתקשה מכיוון שהמשחק שלנו מאוד חסר סדר ולא אחת הוא מתמהמה עם הפעולות שלו למרות שהוא שחקן מאוד זריז. כשיהיה לנו משחק מאורגן עם מאמן נורמלי אני מאמין שהוא ישתפר. אני מקווה שעם החזרה של ויני להרכב, התפקיד שלו יחזור להיות מוגדר (כיום אני לא חושב שיש איזשהו ארגון מינימלי במשחק שלנו), ואז יהיה לו יותר פשוט והוא יוכל לשחק טוב יותר בצורה משמעותית.

מפעם לפעם אפשר לראות את היתרונות שלו בכל זאת. אני לא דואג לגביו.

כרבע שעה לסוף המשחק השחקן של ברלין נפל על הכדור ובגלל שנגע בו ביד- זה כדור של ריאל. השחקן נשכב על הכדור ולא נתן לחדש את המשחק. רודיגר ניסה להוציא את הכדור כדי להתחיל את המהלך הבא, השחקן התנגד וגרם לעיכוב, השופט לא הגיב, וכך רודיגר “נאלץ” להשתמש בכוח מעט לא סביר לטעמי. כאן התחילה התלהמות רבתי של השדרים על מה הוא עושה ומה הוא מכסח. בעיני זו הייתה הצגה גדולה של השחקן, שפשוט הפריע ללא תגובה של השופט ועיכב את המשחק כשריאל סופסופ התחילה לשחק במרץ. חבל שהשיפוט איפשר את בזבוזי הזמן ללא תוספות ראויות

מגיעות לבלינגהאם כל המחמאות שבעולם, כי הוא מצליח פעם אחר פעם להוציא מים מן הסלע ולהשפיע על המשחק באופן ישיר (=כיבוש שערים), למרות שהוא מתופקד באופן כ"כ עקום ושלא הולם את הכישורים שלו (או את צרכי הקבוצה).

זה נאמר כבר לפניי - יש כאן פיל בחדר שמעיב על היכולות של כמעט כל השחקנים, והשלם כל-כך קטן מסכום חלקיו שזה פשוט כואב לצפייה. בניגוד למקרים שבהם מפטרים מאמן כי זה יותר קל מלהחליף את כל הסגל, במקרה שלנו זה פשוט מתבקש ויכול לשדרג את כל הקבוצה פלאים.

והערה לסיום, לגבי חוסלו - כרגע העונה הוא עם xg של כמעט 4, כשבפועל כבש רק מחצית מזה. הוא הסימן המובהק ביותר לחוסר המחץ שלנו. אבל אני לא דואג לו, ומעדיף כל יום ‘עודף’ מצבים לכיבוש מאשר מחסור של מצבים כאלו. הסטטיסטיקה מתיישרת בסוף. או, במילים אחרות - גם כשויני יחזור, הוא חייב להמשיך לשחק.

כמובן שהוא ניצח את המשחק וכל הכבוד ואיזה מדהים הוא ובלה בלה בלה. אבל ב90 הדקות שקדמו לשער הזה הוא פשוט היה אנמי ונתן כדורגל לא טוב. יש לו המון סיבות מקלות כמו שכתבתי בהודעות הקודמות, ובתכלס כולם נראים גרוע מכיוון שהקבוצה לא באמת משחקת כדורגל, אבל בשורה התחתונה, מעבר לשער, לא היה לו משחק טוב וצריך להגיד את זה.

ג’וד יודע מעולה להתמקם היכן שהוא יכול להשיג הכי הרבה אפקט, ולצד זה הוא גם עושה לא מעט עבודת הגנה נקייה.
אתמול אכן ההרגשה ששיחק מתחת לרמה שהפגין עד כה העונה, אבל לא מצאתי מישהו שהיה וואוו, וכך כשהוא המיקוד של היריבה ועדיין להיות השחקן שישים את השער המכריע- קרדיט.
אבל העונה כל כך צעירה והכל יכול להתהפך עלינו (וכנראה שגם יתהפך) לכן נא לחכות עם המחמאות והקטילות.
וחוץ מזה- בכל פעם שהוא נופל ולא מזנק לעמידה- תודו שזה גורם ללחץ פתאומי. רק שיהיה בריא ויצליח לסחוב את העונה הקשה שתהיה לו ללא יותר מידי רוטציות

חייב להגיד כבר את זה -
לא הגיוני שבעונה בלי חלוצים + ויניסיוס פצוע, רודריגו לא מתפוצץ, ואני מתכוון לממש מתפוצץ.
יש לו את תנאי המעבדה הכי טובים לפריחה ופריצה של השחקן שקיבלנו ממנו עד עכשיו, כל גול שלו זכור לי ומכיר עליו תודה אבל הוא חייב להיות שם גם בעונה הסדירה, לא רק בנוקאאוטס.

שגיא כהן אמר משפט שחדר לי ללב בשידור, הוא אמנם אמר את זה על חוסלו אבל זה כל כך נכון ונכון במיוחד לרודריגו- נכון שהכדור שקיבלת עכשיו קצת קשה והמצב לא אופטימלי מול השער, אבל החלוץ הפותח של ריאל מדריד מבקיע מצבים כאלה.

רודריגו חייב לסיים את המצבים שהם “חצי נוחים”, “קצת קשים” ולא רק 1 על 1 מול שוער ספרדי בינוני. ממש ממש מעצבן אותי.

מקווה שהעברתי את המסר כמו שתכננתי, העצבים קצת השתלטו עליי.