מחזור שני, אכזבה ראשונה: רק 1-1 בברנבאו מול ויאדוליד

לקראת ויאדוליד

ריאל מדריד חוזרת מחר (20:00, שידור ב-One) לסנטיאגו ברנבאו כשתארח את ויאדוליד במשחק הבית הראשון שלה העונה עם מטרה ברורה: לנצח, ורצוי עם כדורגל טוב. קרבחאל חוזר, מודריץ’ ייעדר, חאמס ישחק?

סטטוס ריאל:

ריאל מדריד יצאה מרוצה, אפילו מרוצה מאוד ממחזור הפתיחה וההצליחה להפתיע רבים עם הניצחון החלק 1:3 בבלאידוס. זה לאו דווקא מראה שמיהרו להספיד את החבר’ה של זידאן - אלא שלא מדובר בימים כתקנם. ועם כל הכבוד לקלישאה “חזרנו למקומינו הטבעי” - המקום הראשון, כבר לאחר משחק אחד - ריאל רוצה לסמן V על ויאדוליד בברנבאו. רצוי שזה יהיה עם כדורגל אטרקטיבי כמו שלא ראו במקדש זמן רב. ניצחון שני רצוף יוכל להלחיץ ולו במעט את ברצלונה שתשחק רק ביום ראשון. בעשור האחרון רק ארבע פעמים ריאל עשתה 6 מ-6: ב-2009/10 (פלגריני), עונת הדסימה (אנצ’לוטי), 2016/17 (עונת האליפות) והעונה שעברה אותה נעדיף לשכוח, בדיוק כמו את אקורד הסיום הצורם עם ההפסד 1:0 לבטיס. בכל מקרה, בקבוצה “נרגשים” כפי שאמר מרסלו בסרטון שפורם וכפי שהתבטא המאמן.

זידאן אמר: “זו שמחה גדולה לשחק באצטדיון שלנו מול הקהל שלנו. אני רוצה לבקש מהם שימשיך לתמוך בנו, שלא ישתנו, ואני מקווה שנוכל לתת להם סיבות לשמוח, בכל משחק. אנשים יודעים מה הם חוו שם. אנחנו רוצים שיהנו מהקבוצה שלנו”. על היריבה אמר:" אנחנו יודעים למה היריבה ממול מסוגלת. הם קבוצה בצמיחה, כזו שנמצאת בתנופה". כאמור, עוד עונה (יותר נכון שנתיים) של 40 נקודות בלבד במשחקי הבית - לא מתקבלת על הדעת. כשנשאל שוב על הרכש המשיך - “אני מצעטר, התשובה שלי תמיד זהה, אני דואג רק למשחק מחר נגד ויאדוליד. אני לא יודע מה הולך לקרות”.

ברמה המקצועית, דני קרבחאל חוזר בשעה טובה להשתלט על עמדת המגן הימני. לוקה מודריץ’ מורחק כמובן על אף המרמור הרב לאחר מכן (זידאן אמר: “הכי חשוב שהוא לא התכוון לפגוע. לפי החוקים החדשים זה עלול לקרות”) ונראה שאם לא יהיו הפתעות מרחיקות לכת - איסקו יהיה זה שיחליף אותו. המאבק על המקום ב-18 לא פשוט ואולי חאמס יקבל דקות מהספסל אך כנראה שלא יותר, על אף המחמאות שסחט מזידאן - “מחר נראה אם הוא יפתח, הוא אותו שחקן טוב כמו לפני שעזב, הוא משחק מצוין”. גם אופציית לוקאס ואסקז ומערך 4:4:2 מאוד התקפי נראית כלא סבירה. פרלאן מנדי התאמן כרגיל וצפוי להיכלל בסגל. אדן הזאר פצוע כמובן. המאמן נשאל על בייל - “הוא שיחק טוב מאוד, לא רק במה שברור שהוא טוב בו - לסכן את שער היריבה, אלא גם בהגנה. גארת’ רוצה להישאר והוא ישאר”

לגבי עמדת השוער נראה שההיררכייה ברורה, בניגוד לשאר המערך, אך גם אם קיילור הוא השוער השני - זידאן לא רוצה שיעזוב. המאמן אמר: “קשה לי לדמיין את הקבוצה בלעדיו, הוא שחקן חשוב מאוד, הוא תמיד היה ותמיד יהיה. אני לא חושב שהוא יעזוב. הוא לא אמר לי שהוא רוצה לעזוב. הוא כאן והוא רוצה לשחק, הוא תמיד מקצוען. יש הרבה משחקים. הוא הראה בריאל מריד למה הוא מסוגל. אני רוצה שהוא ישאר איתנו”. גם אנחנו…

אולי הפעם, חאמס?

ריאל מדריד - הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, סרחיו ראמוס (C), רפאל ואראן, מרסלו| קאסמירו, טוני קרוס, איסקו| גארת’ בייל, ויניסיוס וקארים בנזמה

מה המצב ויאדוליד?

בעונה שעברה, כעולה חדשה, נאלצה ויאדוליד לחכות עד למחזור השישי כדי לרשום ניצחון בכורה (אך למרות זאת החזיקה במקום השישי - עד למחזור העשירי) הפעם זה קרה מוקדם מן הצפוי כשעשתה זאת במחזור הפתיחה במשחק חוץ מול בטיס המתחדשת עם 2:1 גדול. כמובן שהרחקתו של השוער המארח עזרה לה לא מעט, וגם שני שערים גדולים של שחקני ההתקפה שלה - סרג’י גווארדיולה וכן אוסקר פלאנו שכבש שער ניצחון ענק בדקה ה-89. בראש המערכה עומד חלוץ העבר המרגש והאקס האהוב - רונאלדו. הוא רצה את קובו בהשאלה ולא קיבל ובטח שלא את ויניסיוס אבל ויאדוליד יכולה להישאר בליגה, בהחלט כן. עם אותו בסיס די אפור (לטוב ולרע) אך ממושמע, קבוצה שלא תשחק כדורגל מבריק אבל אסור להספיד אותה.

מי שלא יגיע לברנבאו הוא החלוץ המושאל סנדרו רמירס שהגיע מאברטון כמושאל לעונה אחת, נפצע בהופעת הבכורה שלו והוחלף. ימי השיא שלו היו איי שם לפני למעלה משנתיים, אז כבש בצרורות בחצי עונה במאלגה. הקשר האחורי לוסיאמי וכן רובן אלקרס יעדרו אף הם. את החלוץ יחליף ארס אונאל בעוד השניים האחורים נעדרו גם ממחזור הפתיחה כך שזה לא באמת משנה. כמובן שהשוער אנדריי לונין שהצטרף לקבוצה כמושאל - לא ישחק נגד ריאל מדריד, אך השוער הראשון הוא ג’ורדי מאטיפ. בעונה שעברה מספר נצחונות החוץ היה זהה למספר הנצחונות בבית - חמישה במספר, כך שקשה להצביע על מגמה.

הקבוצה, כאמור, מגיעה עם תנופה אדירה, רוח גבית, ובברנבאו אף פעם אין לה מה להפסיד. המאמן סרחיו גונזאלס אמר: “הניצחון במחזור הפתיחה הוא חיזוק מעולה. על משחק כזה אין יותר מדי מה להגיד לשחקנים. המטרה שלנו היא להילחם כמו בעונה שעברה, להכות על הברזל ברגע הנכון”. המאמן נזכר במשחק בשנה שעברה ואמר שההפסד היה לא צודק, “הפעם, אם נשחק ככה - נצא עם חיוך”. כשנשאל על הפצועים, אמר - “אני אוהב קשר אחד הגנתי ואחד תומך יותר בהתקפה”. כמוכן, סרחיו הביע אכזבה מכך שקובו בחר להצטרף למאיורקה.

ככה פותחים עונה

ויאדוליד - הרכב משוער: ג’ורדי מאטיפ| חאבי מויאנו (C), קיקו אוליבאס, מוחמד סליסו, נאצ’ו| אנטוני, מיצ’ל, אנואר, אוסקר פלאנו| אנאס אונאל וסרג’י גווארדיולה

היסטוריה ומפגשי עבר

הופעת הבכורה של סנטיאגו סולארי על הקווים הייתה נגד ויאדוליד, ניצחון 0:2 סופר-קשה ואפור ואפילו מדכא בסנטיאגו ברנבאו, אבל העיקר ניצחון. הקהל בברנבאו המשיך לסבול עד לדקות האחרונות עד שויניסיוס שעלה מהספסל סידר שער עצמי הזוי (83) וכעבור חמש דקות הקפטן סרחיו ראמוס כבש בפאנקה בפנדל. למזוכיסטים - מוזמנים להזדעזע מחדש . אבל אבל איזה מזל שהמשחק הזה לא מסמל את משחקי העבר נגד ויאדוליד שהם חגיגה. אנחנו כנראה עושים הכל כדי לנחס אבל רצף הנצחונות עומד על שמונה ברציפות כולל 33 שערי זכות. הפעם האחרונה בה ויאדוליד חזרה עם משהו מהמקדש הייתה איי-שם ב-2001/02 כשריאל מדריד של ויסנטה דל בוסקה עוד הייתה רדומה. זידאן כבש - ו-ויאדוליד השוותה מייד, ראול כבש שוב אבל בלאנקו (אירוני) צחק אחרון עם שער בדקה ה-88.

כשויאדוליד מגיעה לברנבאו אנחנו הולכים אוטומטית לשתי השביעיות הנהדרות בתחילת-אמצע העשור הקודם, שתיהן בסימן ראול. הצגה אדירה במחזור השלישי בעונת הקיירוש (2:7) עם שלושער של הקפטן - אחד בעקב, השני בהקפצה והשלישי ערמומי במיוחד, כשגם זינדין זידאן כבש שער ענק בוולה אחרי בישול של דיוויד בקהאם (כנראה השער הזכור ביותר שלו חוץ מגלאזגו), רונאלדו עם שער אופייני, לואיס פיגו בפנדל ואחד עצמי. כעבור שלוש עונות ריאל מדריד של שוסטר התעללה אף היא בזו שהייתה העולה החדשה. צמדים לראול ולגוטי, גם רובן ובפטיסטה הבקיעו ואפילו דרנטה (!). ראול נהג להתעלל ביריבה הצנועה וכבש צמד גם בעונת הגלאקטיקוס 2009/10 בדרך ל-2:4, עונתו האחרונה במועדון. גם מרסלו (ברגל ימין) והיגוואין (שער יפה) הבקיעו. ב-2012/13 זה נגמר ב-3:4 אטרקטיבי מה שנקרא ובעונת הדסימה בניצחון 0:4 חלק עם שלושער של גארת’ בייל ואחד צנוע של קארים.

במשחקי הליגה ויאדוליד ניצחה רק 3 פעמים במקדש. כמה לא מפתיע, זה קרה בעונת 1999/00 החשוכה כשהראש היה בצ’מפיונס עם שער של ויקטור מנואל במחצית הראשונה, וכן ב-1993/94 (ניצחון 1:3). הרצף הנוכחי, אגב, הוא לא הטוב ביותר של ריאל מדריד, אלא זה שהושג בין 1981 ועד 1992 - לא פחות מ-11 נצחונות בית רצופים. הגוליאדה הראשונה האמיתית הייתה מאניטה ב-1956 עם צמד של אלפרדו די סטפאנו כשגם הקטור ריאל מבקיע, ו-3:5 כעבור שנתיים, אז די סטפאנו העלה את הכמות לשלושער ופאקו חנטו כבש אף הוא. בסה"כ משחקי הליגה בברנבאו - 43 מפגשים: 37 נצחונות לריאל מדריד (86%), 3 תוצאות תיקו (7%) ו-3 נצחונות לויאדוליד (7%), יחס שערים 41:111 לטובת ריאל מדריד. רק נסיים בזה שצמד של ראול במחזור הסיום בעונת 2000/01 העניק לו את תואר הפיצ’יצ’י בפעם השנייה בקריירה.

עוד - בהמשך…

יהיה נחמד אם נקבל הרכב עם כמה שיותר שחקנים שיכולים להבקיע שער בכל משחק נתון.

קורטואה
מרסלו מיליטאו וראן קרבחאל
קרוס קסמירו
בייל איסקו חאמס
בנזמה

אז תצטרך להחליף את וראן בראמוס כי הצרפתי ינגח הכדור אלי הביתה לפני שינגח למסגרת :wink:

בשלב הזה אני מעדיף עבודת הגנה סולידית ובלי אדומים מיותרים על השערים של ראמוס, בחצי גמר ליגת האלופות ראמוס יעלה.

הבנתי שדווקא לא הכניסו ללונין את הסעיף וטכנית הוא יוכל לשחק.
מעדיף שלא, אם הוא טוב זה רע לנו, ואם הוא לא טוב אז מאטיפ רק יתברג יותר כשוער הראשון.

לאף מושאל העונה לא הכניסו את “סעיף הפחד”. במועדון החליטו שאליפות גם ככה לא ניקח, אז לפחות נבדוק את המושאלים בברנבאו.

וברצינות: עבר איזשהו שינוי משפטי בספרד בעקבותיו המועדון לא רוצה להסתבך.

שבת נפלאה של כדורגל לפנינו

הסגל למשחק: מנדי מתאמן אך עדיין לא בכושר, אודריוסולה מוקרב לטובת קרבחאל. פדה חוזר. מריאנו מנודה.

מה זאת האופטימיות הזאת ? תשאיר לי קצת… :wink:

כל ניצחון היום ולא חשוב היכולת זה מומנטום, עוד 2-3 ניצחונות הם ערובה לעונה מוצלחת.
מקווה לחאמס. בנוסף לגולפאי כמובן. ועדיף גם עם פרנסיסקו.

יש כדורגל מ2 עד 24 ברצף, ובעודי כותב פוקי משחיל את צ’לסי. מה יותר טוב מזה?
חוץ מזה יש לי ציפיות גבוהות מויאדוליד :slight_smile:

בתקשורת לא הפסיקו לדבר על “כיצד הברנבאו ייקבל את בייל”, אבל כשמדברים על ויאדוליד אני ישר הולך למקומות אחרים - הזכרונות המדהימים מהעבר: רונאלדו-פנומנו, הוולה של זידאן, ובעיקר השלושער של ראול. ה-0:2 הקשה והמדכא בעונה שעברה בבכורה של סולארי (ותודה לויניסיוס) לא ממש משקף. ואחרי כל מספרי “המנחוס” האלה - הקבוצה מגיעה רגועה לאחר הניצחון בבלאידוס. המפתח העונה, ולא אמרתי שרצים לאליפות - שהברנבאו יחזור להיות מבצר, 40 נקודות בעונה זה ממש לא מספיק. מצפה לכדורגל טוב יותר, להתחיל בטירוף מצד אחד אבל לא להוריד את הראש אם לא הולך, לשחק בסבלנות, אוטוטו ההרכבים אבל למרות שהפנטזייה היא חאמס - גם עם איסקו המגמה התקפית ברורה. בשנה שעברה הברנבאו היה פשוט דיכאון

עריכה: חאמס בהרכב! גם איסקו

איך שימחת אותי יא אללה

זידאן מעתיק ממני ! :joy:

זה הרכב שבאמת חייב לתת גם תצוגת כדורגל.

זה ההרכב שלי מלפני חודש פחות הזאר הפצוע, אז אמרתם שזה כמעט בלתי אפשרי :wink:

מתרגש. משום מה החזרה של הקולומביאני מרגשת אותי יותר מההגעה של הזארד. מת על חאמס, שיהיה לו בהצלחה.

ככה זה נראה יותר טוב :wink:

אולי אני לא אובייקטיבי, אבל כבר הרבה זמן אף שחקן אצלנו לא חשב לעומק והעז כמו חאמס. לעזאזל , איך הוא היה מוקצה כל כך הרבה זמן.

הכל טוב חוץ מהגול. מסוג המשחקים ששער ב-20 דק’ הראשונות וזה נגמר ברביעייה. רק לשמור על האנרגיות, בלי שטויות בהגנה ושל השופט.

גם אצל לופטגי היו לנו משחקים כאלה, מה שעוד משותף למשחק הזה ולהם זה שלא היו מספיק שחקנים התקפיים עד הדשא. אבל אני כן חושב שעם האזר במקום איסקו, נגיד, יש לקבוצה הזו פוטצניאל לא רע.
סה"כ משחק הלחץ טוב מספיק כדי לחפות על ההגנה הזוועתית, גם התיאום בין השחקנים והמסירות לא רעים.

עם זאת, אסור לשכוח שמדובר בויאדוליד, אחת הקבוצות הגרועות בליגה. גם עם סולארי לא התקשנו נגדם.

המחצית הכי טובה שלנו בשני וחצי האחרונות, מאז הנוקאאוט בצ’מפיונס בזכייה האחרונה. כאילו שנה שעברה הם שיחקו עם משקולות על הרגליים. לראות את מרסלו, איסקו ובייל ולא להאמין. איזה כיף, איזו הפתעה. מקווה שנתוגמל בגולים ובעוד ניצחון לביטחון.

חאמס מוכיח כמה היה חסר לנו סוג קשר שכמותו. לא אכפת לי מהדיוק, תיראו כמה מצבים הוא מייצר.

איך הולכת הבדיחה עם זה שאתה שם את השכל שלו בציפור והיא עפה אחורה? אז ויניסיוס

זה תקף גם לגבי זידאן. משחק שהיה בכיס שלנו הוא זרק לפח. ניהול משחק מהמחפירים שראיתי עם חילופים פשוט מטומטמים. למה לא להחליף ישר אחרי השער את בנזמה בשחקן אמצע? למה להוציא את השחקן הכי מסוכן על המגרש בדקה 56? אידיוטים.