1/2 גמר האלופות: 1-1 נגד סיטי בברנבאו, הגומלין בשבוע הבא

הנה השיטות המוצלחות ביותר של שני מאמני העל האלה לזכיה בליגת האלופות ראש בראש

aamm

אם הוא עולה ככה הצמד חמד ברזילאיים שלנו ישרפו להם את האגפים, למצוא את את עצמך מגן עם שחקן אחד נגד ויני/דיגו בהתקפה מעבר זה מתכון לאסון. גם קרים לדעתי יידע לנצל היטב את המערך ולרדת אחורה לנהל את המשחק כשהבלמים לא ידעו אם ללכת אחריו או להישאר במקום.

בסה״כ אני לא אופטימי במיוחד לקראת הערב(תסמונת קלאסית של אוהד ריאל מודה) אבל אני חושב ששילוב של ניסיון וסיטי שהיא קבוצה התקפית בסה״כ ישאיר מקום לכישרונות ההתקפיים שלנו לייצר בעיות.

חייב להגיד שבשנייה הראשונה קראתי את השרטוט הזה מלמטה למעלה במקום מימין לשמאל (כלומר, לדוגמה - גריליש ואקאנג’י הם צמד הבלמים, אדרסון קיצוני ימני), ובגלל שמדובר בפפ - לא הופתעתי.

הבעיה שגם מלמטה למעלה זה הרכב מפחיד.
לא בטוח שאדרסון מגן ימני פחות טוב מקרבחאל של היום, או שגריליש יצליח פחות כבלם מאלאבה.

תמיד אני כותב המון. 2,500 מילה באתר לקראת המשחק, סרטון וידאו מיוחד בשבילכם ואינסוף עדכונים מהבוקר. אז כאילו מה עוד יש להוסיף? שזו הפעם הראשונה העונה עם כל הכבוד לקלאסיקוס/ליברפול באנפילד/לא יודע מה - שאני פשוט בטירוף לקראת המשחק. לא מסוגל להתעסק בשום דבר אחר חוץ מזה ובודק כל הזמן מה השעה. לא יכול להתעסק באימונים או בעבודה או בחברים והבחורות. סופר ממש את הדקות. כאילו חזרנו אחורה לעונה שעברה. “השעון מראה 15:00 ומתי, מתי כבר 20:00?” (22:00). רועד מהתרגשות.

אני פשוט מבקש וכלכך רוצה: תנו לי עוד ערב אחד של ריגוש כזה שהלב שלך דופק כמו בעונה שעברה וכמו בנס רודריגו למרות שירדו לי כמה שנים מהחיים. תנו לי לחשוב שוב שהדבר הכי חשוב בחיים והדבר היחיד שקיים זה הכדורגל.

זה קרב ענקים גם ללא העבר והפיקנטריה כמו פפ היריב הגדול. המלכים של אירופה נגד הקבוצה הטובה באירופה שהיא מפלצת גם לפני שארלינג הולאנד הגיע. אבל לנו יש את ויניסיוס שבכושר הטוב בחייו, הברנבאו וההיסטוריה ואנחנו ריאל מדריד! ואנחנו מסוגלים. מקצועית בכל הרכב שיעלה צריך “לוותר” על משהו ויש נקודת תורפה. אי אפשר לשכפל את קמאבינגה ואם הוא לא באמצע אז חסרה פיזיות. בטח כשפדה ואלוורדה לקח כמה צעדים אחורה. כל מגן שמאלי זה אלתור. חייבים לשחק התקפה כדי להשיג יתרון והטריו בכושר טוב בעיקר רודריגו האיש והנס. אבל נהיה נחותים באמצע בטח מול קבוצה כזו. זה זמן האיכות והניסיון והווינריות, ידי הברזל של טיבו קורטואה והלב והנשמה שיש לקבוצה הזו. “הקסם של הברנבאו”.

ועוד: לא לחלק מתנות ולהרגיז, מאה אחוז ריכוז ו"מוד נאצ’ו" הפסימי בהגנה. בהתקפה לא מגיע להרבה מצבים. יהיה קשה גם מול קווין דה בריינה אבל לא בלתי אפשרי. גם ב-89 שניות הכל יכול להשתנות. תנו לנו את זה! אנחנו אוהבים אתכם. האללה מדריד!

אני אהייה השוטר הרע לשוטר הטוב של דור שאני מעריך מאוד אותו ואת האמונה הגדולה שלו.

התקופה האחרונה הפכה אותי לפסימי יותר מבדרך כלל.
בלי מגנים (קמאבינגה מעולה אבל לא מגן).

הגנה שסופגת הרבה יותר מדי בקלות ומיליטאו חסר.

קישור יחסית רך, כי כולם יודעים שקרוס ומודריץ’ יפתחו, פדה עדיין איפשהו בקאטר, סבאיוס לא לרמת חצי גמר אלופות נגד סיטי וטשואמני עדיין לא קרוב להיות קאסמירו.

ויניסיוס יקבל שמירה מחצי קבוצה ובנזמה צריך לבדוק איך קם היום, לאחרונה הוא לא איתנו.

הקישור שלהם והלחץ הגבוה יחסל כל ניסיון לעבור את החצי.
בהמשך לתחושות שלי על קראבחאל, לא סומך עליו תחת לחץ כזה ואנחנו צפויים לעוד משחק בו קורטואה נוגע הכי הרבה בכדור.

על כל זה תוסיפו את החלוץ מספר אחת בעולם שלא היה לנו דחוף לקנות, שבין לפרק את הליגה האנגלית הוא מוצא זמן לעשות אותו דבר גם באלופות.

לא סתם היחסים בווינר, בחיים לא ראיתי את ריאל לא פייבוריטית בברנבאו.
סיטי עם 1.95 כשלריאל 2.65!!

בקיצור, גדול עלינו כרגע ואם לרפרר לשיח אחר שקורה, אם היה לנו בלינגהאם כבר היום, היחסים לא היו משתנים (מגנים וחלוץ!!)

מקווה שלפחות נצא מזה בכבוד כי סיטי באים במוטיבצית שיא להשפיל (שזה המוד הרגיל של הנורווגי).

פורסם כבר לפני שעות שקרוס יפתח היום כ6, לא האמנתי. קרלו אשכרה עשה את זה.

פשוט ביזיון שנאצו לא פותח.

הרכב חלומי! עבור פפ…

אני יודע שיש פה הרבה ששונאים תגובות פסימיות אבל אין מה לעשות, זה הרכב שמזמין תבוסה.

הקישור שלנו יהיה טיילת עבור דה בריינה וחבריו והם ייצרו מספיק מצבים להלאנד. לדעתי הערב הולך להיגמר רע מאוד עבורנו.

היינו צריכים לעלות עם נאצ’ו מגן שמאלי, קמאבינגה קשר אחורי ולידו פדה וטשואמני. לתת לסיטי את הכדור, להגן נמוך ולעקוץ במתפרצות.

אין לנו סיכוי לשחק בסגנון של סיטי ולהיות יותר טובים מסיטי. חבל, היינו יכולים לעבור אותם אם היינו מתאימים את עצמנו למגבלות של הסגל.

הטקטיקה של אנצלוטי עובדת בקו ברור, אני בוחר הרכב, טוחן אותו, מוציא לשחקנים את הלשון מעייפות ולא משנה זהות היריבה.
בחי שאני לא מבין איך הוא מאמן מצליח.

בהרכב הזה קמאבינגה לא יקבל עזרה בשמירה על ברנרדו(כנראה) וההצטרפות של דה בריינה לצד ימין של סיטי, קרוס ואלאבה זה ממש לא עזרה, ועם ההצטרפות של ווקר מאחורה זה 3 שחקנים טופ קלאס על קמאבינגה אחד.
אותה בעייתה הייתה במשחק מול צ’לסי ואז אנצ’לוטי הזיז את פדה לקראת סיום המחצית לצד של קמאבינגה כדי שיתמוך בו הגנתית והמשיך כך כל המחצית השנייה ואז הפסיק לחלוטין את האיום של צ’לסי בצד ימין ובכלל.
אנצ’לוטי מצפה מקמאבינגה לרוץ ולסגור את החורים של קרוס ואלאבה כשקמאבינגה בעצמו במשחק הזה הוא שצריך עזרה רבה בסגירת הצד החזק של סיטי שממנו מזינים את המפלץ הנורווגי.

קרוס מול הדהירה של דה בריינה, מודריץ’ קשישה מול המכונה באמצע של סיטי.
נראה שהרבה דפיקות לב מצפים לנו במשחק הזה, על הנייר לא נראה טוב בכלל.

מה רע ב -
קורטואה
אלאבה נאצ’ו רודיגר קרבחאל
…קמא…פדה
…קרוס
ויני בנזמה רודריגו

אני חושב שאף הרכב שהיה עולה לא היה גורם לי להגיד ‘סבבה’ או באמת להיות שקט, אנחנו לא בימי ה-B-B-C של עונת הדסימה. ובכל זאת הרכב די מאכזב, אין הפקת לקחים. כי זה לא עבד לפני שנה, הפעם אין קאסמירו, החבר’ה הזדקנו מאוד (מה גם שהיו פרסומים לגבי לוקה מודריץ’ שהוא לא חזר במאה אחוז מהפציעה וזה כן סיכוי). אם המשחק היה באנגליה הייתי אומר שבקלות צריך לשחק עם ארבעה קשרים וכן לוותר על רודריגו לצערנו. כמה שטוני קרוס יודע להזיז את הכדור מהר ומוריד קצת נטל אולי מהבלמים, וברור שסיטי תלחץ גבוה - זה לא שווה את העדר הפיזיות באמצע. הסטה של קמאבינגה לאמצע הייתה פותרת כמה בעיות. רק אומר שגם אם טשואמני היה משחק היו תלונות. הוא לא הוכיח שהוא טוב, הוא הוכיח שהוא פוטנציאל.

לא משפט של אוהד ריאל מדריד קלאסי - אני מנסה לא לפתח יותר מדי ציפיות למרות שזה לא כל כך אפשרי, להגיד משהו כמו “הייתה חרא של עונה בליגה ולפחות משהו שמר על הלהבה שלי עד לתשעה במאי”, “ליהנות”, וזה באמת משחק כל כך גדול. ועדיין קצת מגעילה אותי התבוסתנות פה, גם אם נקבל חמישייה. וזה היה ככה גם בעונה שעברה משחק אחר משחק ואפילו לפני צ’לסי שהיה ברור שאנחנו טובים ממנה.

אנצ’לוטי גאון.

אם נודח - בסדר, לא נעים לא נורא. הודחנו מול הלאנד וסיטי, הקבוצה הטובה בעולם.

אבל אם איכשהו בטעות נעבור -

image

את הניצחון הגדול מול באיירן ב13/14 עשינו עם המון פרגמטיזם (מילה יפה לבונקר, אולי בונקר אלגנטי אם נפרגן) במשחק הבית, אנצ’לוטי מסוגל לזה. אני חושב שטשאומני בכושר מספיק רע מאז המונדיאל כדי שאקבל את ההרכב הזה בשלום - אני בד"כ בדעה שהרבה יותר תלוי בהוראות ובביצוע של השחקנים ממערך ספציפי. נניח עזרה קבועה של קמא ופדה כל אחד באגף שלו, לא לצאת להרפתקאות מיותרות.

אז אני מתעקש לשמור על אופטימיות ולקוות שהשחקנים ואנצ’לוטי יודעים מול מי הם משחקים ואיך להימנע מלשחק לידיים שלהם בשיטה שנוחה להם. פתרונות עוד שעה בערך.

אלוהים אדירים. אין שום שחקן הגנה איכותי בהרכב.
אלבה? לא
רודיגר לא יציב
קרבאחל דעיכה כבר כמה עונות
קמאבינגה לא מגן טבעי
ועוד קרוס קשר אחורי…

בימין לפחות פדה עוזר לדני אבל מי עוזר לקמא בשמאל? מודריץ’?
דה ברוינה וברנארדו הולכים לכיף היום.

רק אומר שפפ לאורך שנים (גם בברצלונה) היה משחק בצמפיונס מאוד זהיר בחוץ גם נגד קבוצות בינוניות, בטח מול קבוצות גדולות.

קשה לי להאמין שהערב יהיה אחרת מבחינתו.

לא יודע למה, אני אופטימי, נראה לי רודריגו יתן משחק מצויין, גם וניסיוס, מהמר 3-1 לריאל מדריד.

זה ליגת האלופות וכל המודלים נזרקים לפח ברגע שמתנגן ההמנון בברנבאו.

אולי בגלל שהתרגלתי שאנחנו פשוט מנצחים בליגת האלופות בלי שום קשר ליכולת שלנו ושל היריבה, יש לי איזושהי הרגשה טובה להערב. נגד כל ההיגיון, אני יודע. משחק שיא של קורטואה ויציאות קטלניות מהצד השני. לא סביר, אני יודע, אבל זו ההרגשה.
בדיוק כמו טיטי אני מרגיש 3-1. אל תשאלו למה.

האלה מדריד!!

בחיים לא חשבתי שאגיד את זה
ויני סופרסטאר!