גומלין 1/2 גמר האלופות :: מודחים בבושת פנים עם 4-0 מול סיטי

לקראת מנצ’סטר סיטי| זה הכל או כלום: ריאל מדריד, אלופת אירופה הנצחית, תתארח מחר (רביעי, 22:00) באיתיחאד ותחפש את הכרטיס לעוד גמר, נגד האימפריה של פפ ואחרי ה-1:1 בספרד. אנחנו מחסירים פעימה. רודריגו צפוי לרדת לספסל במגמה זהירה, קמאבינגה ישחק במרכז השדה. כל ההכנות לקראת המשחק - רק כאן

image

כמו שכתבתי לפני המשחק הקודם, חצי הגמר נגד מנצ’סטר סיטי היה המשחק הראשון שגרם לי לחזור להתרגש כמו ילד, שהחזיר אותי קצת ל-2021/22. המשחק היחיד שגרם לי לנדודי שינה ושכל העולם עצר מלכת. כעת, בגומלין, זה המצב. ריאל מדריד היא אלופת אירופה הנצחית ומולה ניצבת הקבוצה הטובה ביותר בעולם. בכל העשור המדהים הזה שריאל חווה בליגת האלופות, ספק אם היו עוד קרבות כאלה. המשחק הנוכחי מזכיר לי את הגומלין נגד באיירן מינכן בעונת הדסימה. גם אז הייתה מפלצת ממול - הטרבליסטית הגאה, פפ גווארדיולה על הקווים מנגד. ההיסטוריה הייתה נגדנו עם מאזן האימה בגרמניה - וזה נגמר ב-0:4 היסטורי. כמובן שיש גם קווי שוני בין המשחקים. ה-1:1 מהסנטיאגו ברנבאו לא מספיק טוב. עם 0:1 הייתי הרבה יותר שקט.

מאז עונת הדסימה ריאל מדריד עשתה כל דבר אפשרי בליגת האלופות. מי היה יכול להאמין אז שנזכה חמש פעמים בשמונה שנים - כמו ברצלונה לאורך כל ההיסטוריה שלה למשל? מי האמין שנרשום שלוש זכיות ברציפות? מי האמין שנזכה בעונה שעברה כשהיו לפחות 3-4 קבוצות טובות מאיתנו ובטח עם איך שהמשחקים התפתחו? אז חסר לנו עוד משהו אחד - לתקוף את ההיסטוריה מצד אחר. ליצור תקדים עם חצי הגמר וה-1:1 במשחק הביתי.

אז “אנחנו ריאל מדריד” הוא טיעון מעולה . אי אפשר להתבסס רק עליו אבל הוא לא לבדו. לפחות מהמשחק הראשון ראיתי קבוצה שאפשר קצת יותר לסמוך עליה. אני כן מצפה לראות את ריאל עם הקרח בוורידים כמו טוני קרוס. לא להישבר בדקות הקשות, להבין שגם 89 שניות לסיום המשחק יכול להשתנות. שניתן את הערך מוסף, שנעשה את זה, עם ניצול מצבים מושלם, קור רוח, מאגיה. ברור שהיריבה תפתח בבליץ’ וצריך לשרוד אותו. חשוב מאוד לא לספוג כמו שהיה בעונה שעברה. שכל שחקן ייתן 200%, אפס לקיחת סיכונים. אפשר גם להעיף את הכדור למעלה, זה בסדר. אני נע בין “סיטי לא נראית כזו וואו’” לבין "ברור שבמשחק בית הם יהיו הרבה יותר טובים. ולא רק ארלינג הולאנד

תיאור תמונה חלופי

כל אוהד של קבוצה אחרת היה אומר ‘נו מילא, אז נעוף’. הרי עשינו עונה מכובדת במפעל וסיטי פשוט קבוצה טובה יותר, זה היה כך גם בשנה שעברה וכעת עם הולאנד שהוא שובר שיוויון וברור שיהיה טוב יותר מאשר המשחק הראשון. אבל אנחנו אוהדי ריאל מדריד וברור שאם נודח אני אתבאס. אנחנו לא יכולים להסתפק בפחות מהטוב ביותר. אני מאמין, השחקנים מאמינים, המדרידיסימו מאמינים. חואניטו בדיוק עכשיו שלח את ברכת הדרך למרות שהפעם לא ממש צריך רמונטדה.

מילה על קארים בנזמה: הוא לא נלחם על המורשת שלו או משהו כזה, אבל ריאל צריכה משהו ממנו מהעונה של הבלון ד’אור. שיוכיח שזו לא הייתה הברקה מנותקת מן המציאות. אני לא מודד את בנזמה רק בשער או לא. משחק טוב שלו גם יקל על ויניסיוס שבטח מגיע לטרוף את הדשא. הוא אחת הסיבות שגורמות לי לאופטימיות יחד עם טיבו קורטואה. אי אפשר לבוא בטענות על ההרכב המסתמן, אין לנו ברירה. פדה ואלוורדה צריך לחזור לעצמו. ועם אדוארדו קמאבינגה גם כן באמצע זה קצת יותר קרוב למה שדמיינתי בתחילת העונה. נלך עם האיכות, עם קור הרוח, עם הרגליים הרעננות, עם הלב והנשמה, עם החזה הנפוח ועם הסמל. תהיו ריאל מדריד. אהה, וכן, אני מתארח בפודקאסט של One למחרת ב-08:00 בבוקר. כבר פעמיים הגעתי לנתח כישלונות וזה לא כיף…

סטטוס אלופת אירופה:

ריאל מדריד מגיעה דרוכה ומלאת מוטיבציה למשחק חייה - גומלין חצי גמר ליגת האלופות נגד מנצ’סטר סיטי. מעניין להיות זבוב על הקיר כמאמר הקלישאה ולדעת מה קרלו אנצ’לוטי נאם שם בשתי הדקות באימון המסכם לקראת המשחק. העפלה לגמר תהיה היסטורית ומרגשת ותחביא קצת את העונה האיומה בליגה. ה-0:1 על חטאפה ביום שבת כל כך לא רלוונטי, כאילו נלקח מענף אחר. אמנם נלקחו סיכונים מיותרים אבל בגדול ריאל ניצחה בהרכב מחליפים ולמזלנו אדוארדו קמאבינגה התאמן כהרגלו וזמין לשחק. זה די ברור שריאל תיתקל ביריבה חזרה יותר מאשר במשחק הראשון ועליה להציג את משחקה הטוב ביותר העונה. בפני ריאל עומד ‘מחסום חצי הגמר’ אחרי תיקו ביתי, ואחרי שניצחה בכל כך הרבה משחקי חוץ גדולים מאז הדסימה - (שלוש פעמים במינכן נגד באיירן למשל, שני ניצחונות על צ’לסי בסטמפורד ברידג’, פעמיים נגד אינטר, ניצחונות על ליברפול, יובנטוס ופריז סן ז’רמן) היא תנסה להשיג את הראשון שלה באיתיחאד אחרי שתי תוצאות תיקו ושני הפסדים. הרקורד של ריאל באנגליה ב-23 משחקים עומד על תשעה ניצחונות, שש תוצאות תיקו ושמונה הפסדים. העונה הגיע ה-2:5 הבלתי נשכח על ליברפול באנפילד. דיברנו כאן הרבה על ההיסטוריה כי היא משחקת תפקיד.

דור השחקנים הנוכחי, שלוקה מודריץ’ נשאל על המורשת שלו, היה שותף לכל כך הרבה הצלחות ורגעי אמת שהציפייה היא שריאל תדע ‘לסבול’, מילה שאהב זינדין זידאן להשתמש בה, לשרוד את הדקות הקשות. שהיא יודעת איך לשחק במשחקים האלה. “התחושות טובות מאוד. אתה צריך ליהנות מהמשחק הזה עד הסוף. מה שאנחנו משיגים זה משהו גדול וצריך ליהנות מהרגע הזה”, אמר מודריץ’ שנשאל גם על זכייה בגביע שישי במדי ריאל - רק המחשבה גורמת לנו לצמרמורת. “זו הרגשה נהדרת להיות במשחקים האלה עם מדריד ואנחנו מרגישים מאוד בנוח במפעל הזה. במשחקים מסוג זה נוח לנו ואנחנו מראים איכות, כי אנחנו יודעים שיש לנו זה. אנחנו נותנים את המקסימום בליגת האלופות. אני חושב שבגלל זה שיחקנו כל כך טוב בתחרות הזו”. לוקה ציין כי בקבוצה ידעו שהדו-קרב יוכרע רק בגומלין, שזה 50-50 ושהפרטים הקטנים יהיו בעצם גדולים - קריטיים. כמובן שהאיכות והניסיון שלו חשובים ולמזלנו הוא בריא. “המצב הגופני שלי חשוב לי. מאוד רציתי להיות כאן. אני זוכר את 2015 והפציעה שמנעה ממני לשחק נגד יובנטוס. לא רציתי שזה יקרה שוב והנה אני כאן”.

כבר לאחר ה-1:1 בסנטיאגו ברנבאו הלכו והתגברו ההשערות שקרלו יסגור קצת את המשחק. הוא יחזור ל-Plan A של הזכייה בדואדסימה עם פדה ואלוורדה בכנף ימן במקומו של רודריגו, האיש והנס מהעונה שעברה. קרלו יודע שבאיתיחאד סיטי תהיה תוקפנית והוא חש, כך אומרים, שבמשחק בספרד לא היה לו לשלוף ‘אס’ מהספסל. “בשנה שעברה, שיבוצו של פדה כשחקן כנף אפשר לנו לזכות בליגת האלופות. והשנה, הבחירה ברודריגו אפשרה לנו להגיע לכאן בלי להפסיד בנוקאאוט. כבר קיבלתי את ההחלטה”, אמר קרלו שהבהיר כי זו החלטה סופר-קשה והוא כמובן לא יגלה לאף אחד. מהלך לא פחות חשוב יהיה שיבוצו של קמאבינגה בקישור. הצרפתי, עם הפיזיות, המהירות והאנרגיות - יהיה קריטי לצד צמד הוותיקים באמצע. זה יהיה המשחק ה-55 שלו העונה ויכולתו רק משתדרגת. אי אפשר לשכוח את הפריצה הנהדרת שלו במשחק בספרד כשבישל לוויניסיוס ג’וניור. עם הרגליים הרעננות שלו ושל פדה באמצע, ריאל אולי תוכל לתת פייט לאשפית החזקת הכדור. “הוא ילד שמשחק נהדר, כיף לראות אותו, הוא מעולה גם כמגן שמאלי ובכל עמדה”, אמר מודריץ’.

Three stats from Real Madrid 1-1 Manchester City, 2022/23 UEFA Champions League semi-final first leg - Managing Madrid

קמאבינגה. מדרגה אחת קדימה לקישור

עוד שינוי צפוי - אדר מיליטאו יחזור למרכז ההגנה לאחר שהחמיץ את המשחק הראשון בשל השעייה, ודויד אלאבה יזוז שמאלה – מה שהיה אסון באנפילד ברבע השעה הראשונה נגד ליברפול למי שזוכר. אנטוניו רודיגר יקבל שוב את האתגר העצום לשמור את ארלינג הולאנד ואולי ייכנס לו שוב לבית השחי במידת הצורך. בספרד נכתב שוב עד כמה רודיגר הפך לאליל האוהדים אחרי המשחק הזה אבל רק חצי עבודה נעשתה. קרלו שניסה לעשות לעיתונאים ‘תרגיל’ לגבי רודיגר, נשאל על הבלם הברזילאי והאם הוא ‘התעורר’ לבקשתו אחרי משחקים חלשים בליגה - “הוא מאוד מלא מוטיבציה ומאוד נרגש. אני לא מתכוון לגעת בנושא הזה של מוטיבציה או ריכוז יותר. הסגל טוב מאוד ואנחנו במיטבנו. זה משחק שיש לנו היה בראש במשך זמן רב. זמן רב ממש”. נציין כי בסקר המארקה האוהדים ציינו שאפשר לספסל אותו. מיליטאו, חזק ומהיר כמו שד, חייב להציג רוגע ושלווה ולא ליפול מול הלחץ הגבוה שיפעילו האנגלים. כמובן שתפקידו של טיבו קורטואה מכריע. “החומה” חייב שוב להיות במיטבו. גם אם לא יצליח לשמור על שער נקי כמו נגד ליברפול, וצ’לסי, הקבוצה זקוקה לו. במשחק הראשון הוא הדף אחד על אחד מול קווין דה בריינה למשל. ובכלל זה היה משחק הגנה טוב מאוד של ריאל ולא אופייני. לא כמו בשנה שעברה שלרוב הייתה טיילת.

קרלו ירשום מחר ציון דרך גדול עם משחקו ה-50 כמאמן ריאל מדריד בליגת האלופות. הוא יחפש את הניצחון ה-37 שלו. באותו ערב הוא גם יהיה רשמית המאמן עם הכי הרבה משחקים על הקווים במפעל היוקרתי - 191 ויתנתק מאלכס פרגוסון. הוא נראה רגוע כהרגלו אבל קצת פחות מחייך במסיבת העיתונאים. ברור לו מה צריך לעשות. “עלינו להוציא את המיטב מהקבוצהף קולקטיבית ואישית. אפשר לעשות את זה טוב יותר מאשר המשחק הראשון. אנחנו שמחים להיות כאן על אף שעבור מועדון כמו ריאל זה די נורמלי, אנחנו כבר רגילים עם הפעם ה-11 מתוך 13 השנים האחרונות”. הוא החמיא כי סיטי הקבוצה הטובה באירופה כרגע וריאל צריכה להיות במיטבה. “אם ננצח אז ההרכב שלי היה נכון ואם לא - אז כשלתי וטעיתי”, אמר בציניות. “עלינו לעשות את הדברים הרגילים”. הוא לא חושב בכלל על פנדלים ומסביר שהאווירה באימון לא דומה לדבר האמיתי וללחץ ברגע המכריע. התחושה האישית שלו? “אני רגוע, עם אמונה, אבל ביום המשחק תמיד קשה לי. אני אחשוב שארלינג הולאנד יבקיע, שקווין דה בריינה שוב יבעט מחוץ לרחבה. אבל אז עליי יהיה לחשוב על הכדרור של ויניסיוס ג’וניור, שקארים בנזמה הזה הוא הולך להבקיע… לא קל להגיע לכאן ואנחנו נהנה מזה”. הוא מבהיר כי ריאל קטלנית במתפרצות אבל במשחק הראשון לא ממש היו לה הזדמנויות לקח. “לא שיחקנו ‘משחק מעבר’. לא ניקח סיכונים וננסה שהכדור יהיה אצלנו”.

אנצ’לוטי . מחר שיא

גם המאמן נדרש להצלחה של ריאל בליגת האלופות ולמורשת שלו. "זה לא קל להסביר, אבל אני חושב שליגת האלופות היא מיוחדת בגלל ההיסטוריה של חמשת גביעי אירופה הראשונים. לכולם, לשחקנים ולעובדים, גביע אירופה חשוב מאוד. חשוב שהמועדון שמר את הסיפור של אלפרדו די סטפנו, פאקו חנטו ואמאנסיו בעודם בחיים. “זו השנה הרביעית שלי במועדון. המורשת שלי היא ליהנות כל יום. השנה אנחנו קרובים שוב לעשות היסטוריה כמו בשנה שעברה. אנחנו מאוד נרגשים ובעלי מוטיבציה גבוהה, יודעים לקחת בחשבון שזה משחק מאוד קשה. אבל קשיים עוזרים לנו להיות טובים יותר”. הוא מבהיר: “האיכות לבדה לא מספיקה. אומץ ואישיות חשובים מאוד. יהיו רגעים בהם נסבול. אני מצפה לראות קבוצה שמסוגלת לקרוא היטב את מצבי המשחק”. הקור רוח הזה של טוני קרוס, החוכמה מתי לתת עוד פס, מתי להרגיע. המורשת הכי טובה שקרלו יכול להשאיר לריאל הוא גביע אירופה שלישי במשמרת שלו, בדומה לזינדין זידאן. ומחר ריאל יכולה לעשות צעד עצום לשם עם כל הכבוד לאחת המילאנזיות שתמתין בגמר.

ואיך אפשר בלי הצמד-חמד. ויניסיוס כבש שער של אלוף במשחק הקודם וכבר שבר את שיאו מהעונה שעברה והוא לא מתכוון לעצור. הוא קיבל מנוחה חלקית נגד חטאפה וזה כמובן היה חשוב. וכעת כולם מחכים לפרטנר שלו. עם שחקן התקפה מובהק אחד פחות, העומס עליו ועל בנזמה יהיה גדול שבעתיים. ויניסיוס יזכה לשמירה כפולה ויהיה חייב לדעת מתי לשחרר את הכדור לחברים שלו ולרווח את המשחק. בנזמה עצמו היה בגזרת נעדר במשחק הקודם. המשך ישיר ליכולת המאוד מאכזבת העונה. ריאל צריכה של השחקן של הבלון ד’אור מאשתקד. כמו השער שלו באיתיחאד ברגל שמאל, בשבריר שנייה, אחרי הרמה של פרלאן מנדי, ברווח הקטן בין הקורה לבין היד של אדרסון. בנזמה “נמצא במוזיאון האימה של מנצ’סטר סיטי” כפי שנכתב במארקה. הוא כבש שישה שערים נגד סיטי ורק לליאו מסי (שבעה) יש יותר. בנזמה צריך גול אחד כדי להשתוות לרוברט לבנדובסקי ככובש השלישי הכי טוב במפעל עם 91. הוא יעקוף את צ’אבי ויהפוך לשחקן עם מספר ההופעות הרביעי הכי גבוה בליגת האלופות – 152 ויהפוך לסגן בריאל עם 133, אחד יותר מראול. סביר שעם בנזמה של 22/23, ריאל לא תעבור. האם הוא מסוגל להתעורר כמו בקאמפ נואו למשל? כמו באנפילד? התחבושת כבר על היד, תהיו בטוחים…

תיאור תמונה חלופי

ויניסיוס כובש שער ענק במשחק הקודם

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, אדר מיליטאו, אנטוניו רודיגר, דויד אלאבה| טוני קרוס, אדוארדו קמאבינגה, לוקה מודריץ’| פדה ואלוורדה, ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה

מה המצב סיטי?

מנצ’סטר סיטי מגיעה למשחק במצב רוח מצוין, אולי הטוב ביותר שיכלה לבקש וכעת נותר מבחינתה רק להשלים את המשימה הגדולה ולהעפיל לגמר ליגת האלופות שנגזל ממנה מבחינתה בעונה שעברה תוך דקה וחצי. יש לה תוצאה לא רעה בכלל מהסנטיאגו ברנבאו, את יתרון הביתיות ותשוקה אדירה לתואר היחיד שחסר לה. וכדי לרומם את מצב הרוח והיא כבר נוגעת באליפות שלישית ברציפות. במחזור האחרון באנגליה הקבוצה של פפ גווארדיולה הביסה 0:3 בקלות את אברטון בגודיסון פארק עם הצגה של אילקאי גונדואן שכבש צמד ובישל (“בחודש מאי הוא הופך פתאום לזינדין זידאן”, אמר עליו קייל ווקר ובכלל בתקשורת הספרדית דיברו עליו הרבה), וראתה את ארסנל מרימה דגל לבן - מובסת בביתה נגד ברייטון (3:0). סיטי תוכל להניף את הצלחת כבר במחזור הבא כאשר היא מובילה בארבע נקודות יתרון כשיש לה משחק חסר לעומת התותחנים. שלוש נקודות בלבד עד תום העונה יספיקו לה. אבל היא רוצה את הדבר האמיתי, היהלום שבכתר. “אנחנו נמצאים בכושר מעולה מאז ינואר ויודעים מה המטרה של המועדון. אנחנו חייבים זכייה אחת במפעל הזה לבעלים”, אמר ווקר. “אחד המשחקים הגדולים בתולדות סיטי”, נכתב ב"דיילי מייל" וזו אמת לאמיתה.

במשחק האחרון פפ פעל בחוכמה גם כן וחילק את הכוחות. קווין דה בריינה שכבש את השער האדיר במשחק הראשון (פעם שנייה שהוא מבקיע נגד ריאל ורק לג’ובאני אלבר - שלושה - יש יותר שערים נגדנו במעמד), כלל לא שותף וזכה למנוחה מוחלטת. ברנרדו סילבה וג’ק גריליש עלו מהספסל וקיבלו פירורים בסביבות הדקה ה-80. רודרי לא באמת גרם ל’אזעקה’ במנצ’סטר על אך שהוחלף מול אברטון בשל אי נוחות. כמובן שהקשר הספרדי, גם כן משחקני המפתח, ישחק. מנגד, הבלם נייתן אקה שוב ייעדר. אפשר לציין כי גם ג’ון סטונס לא שיחק מול הטופיז. פפ זרק פה ושם במסיבת העיתונאים על דברים שתכנן אך סביר להניח שזה יהיה עוד מאותו הדבר, רק יותר אינטנסיבי. “אני לא הולך להגיד מה נעשה אבל גם לא יותר מדי”, אמר פפ. " עלינו להיות רגועים יותר עם הכדור, לשפר את הכדורגל, להביא יותר כדורים לאיזור המסוכן".

Everton 0-3 Manchester City: Ilkay Gundogan's two fine individual goals help defending champions close in on Premier League title | Football News | Sky Sports

בחודש מאי הוא זידאן? גונדואן חוגג נגד אברטון

מי ששיחק כמו תמיד והבקיע זה ארלינג הולאנד, את השער ה-36 שלו בליגה (שיחק עם נעליים מיוחדות לכבוד השיא הקודם - של ה-35). באיתיחאד בטוחים כי במשחק הביתי הנורבגי יהיה הרבה יותר טוב וגם פפ “הרגיע” בעניין. לאחר הניצחון על אברטון הספרדי רצה להוריד לחץ מחניכו: “הוא בסה"כ בן 22 וזו הייתה הפעם הראשונה שלו בבמה הזו בסנטיאגו ברנבאו נגד קבוצה כמו ריאל מדריד ובחצי הגמר. הוא יהיה טוב יותר. גם הקבוצה תשחק טוב יותר וזה יעזור לו”. נזכיר לכם, מלך שערי המפעל עם 12 כיבושים העונה ו-52 בכל המסגרות. הוא לא סופר נגיעות בכדור, זה לא מעניין אותו. סיטי תשמח ליכולת טובה יותר של גריליש גם כן והאנגלי סיים את המשחק מול דני קרבחאל מותש, אבל פירגן. גוטי העביר ביקורת על היכולת שלו ובספרד מצאו שגריליש ניצח כמעט בכל נסיונות הדריבל שלו, לא רק במשחק הזה אלא העונה במפעל, אבל לא איים על השער. “לעצור את ‘הרוצח’ בגינה שלו זה קשה מאוד”, נכתב במארקה. הולאנד כבש תשעה מ-12 שעריו לעיני האיתיחאד. רק על סביליה הוא חס שכן לא שיחק בשל פציעה. והייתה לו גם חמישייה…

בשנים האחרונות סיטי כבר התרגלה פחות או יותר למעמדים האלה. מה שכן, היא הודחה פעמיים בחצאי הגמר מתוך שלוש הפעמים שהגיעה לשם – פעמיים על ידי ריאל. מעבר לאיכות הנפלאה שלה יעזור לה גם המבצר הביתי. אלופת אנגליה לא הפסידה כבר 25 משחקים ברציפות בליגת האלופות. המאזן שלה מפלצתי ועומד על 23 ניצחונות ושתי תוצאות תיקו. העונה היא כבר כבשה 20 שערים בבית. האחרונה שגברה על סיטי בנוקאאוט באצטדיון האיתיחאד הייתה ליברפול בעונת 2017-18. מדובר כמובן בקבוצת ההתקפה הטובה במפעל העונה עם 27 שערים – אחד יותר מריאל. מאז עונת 2014-15 אז הפסידה לברצלונה 2:1, סיטי לא הפסידה בשבעת משחקי הבית האחרונים (שישה ניצחונות) וניצחה בכל חמשת האחרונים. הרקורד שלה בבית נגד ספרדיות עומד על שמונה ניצחונות, שלוש תוצאות תיקו ושני הפסדים. “התיקו בברנבאו היה טוב, כי בצטדיון האיתיחאד יש לנו הרבה ביטחון. כאן יש לנו תוצאות טובות מאוד. התגברנו השנה על מצבים קשים. זה משחק שיכול להיות מכריע ולכתוב את השמות שלנו בספרי ההיסטוריה”, אמר ווקר. גם פפ ניסה להטריף את הקהל: “כמובן שיש לאווירה משמעות, זה חשוב”.

פפ, שלא זכה בגביע מאז 2011, זוכר את ההיסטוריה: “הגעתי עשר פעמים לחצי הגמר, הודחתי שבע פעמים”. הוא נשאל על המורשת שמשאיר ואמר: “המורשת נהדרת. כולם נהנים כבר זמן רב. הם זוכרים שכבשנו הרבה שערים וספגנו מעט, שזכינו בתארים. המורשת מצוינת”. הוא מנסה להוריד לחץ מהקבוצה שלו: “חשוב ליהנות מהרגע, יש לנו מזל מדהים להיות כאן. יש לנו רק לנצח משחק. יש לי הרגשה מאוד חיובית. עלינו להיות יחד ברגעים הקשים, כי נסבול”. הוא אומר כי היה חותם על משחק כמו בעונה שעברה. “כן, ה-3:4 הזה מתאים לי. לפעמים המשחק מכתיב את עצמו ודברים משתנים. במפעל הזה קורים הרבה דברים שלא אנחנו המאמנים ולא השחקנים יכולים לשלוט בהם. יש לנו תוכנית אבל גם להם תהיה כזו ויהיה עלינו להגיב מהר”.

תמונה

הוא נשאל על ריאל מדריד וליגת האלופות וסוד הקסם ואמר: “אני לא יודע מה השיטה שלהם ומה הדרך להצלחה. אם הייתי יודע הייתי מנסה להעתיק את השיטה. אבל הייתי אומר שאחת הסיבות היא שתמיד היו להם שחקנים ברמה מאוד גבוהה. כשזכיתי בליגת האלופות כמאמן ברצלונה, פעמיים, זה גם כן היה ככה”. כשנשאל על הפייבוריטית ענה: “אני לא מסוגל להגיד. יש לנו הרגשה שבבית אנחנו משחקים יותר טוב ואימתני. אני מכיר את כל הרגשות האפשריים במעמד הזה. לא הכל נשלט. ריאל היא היריבה והיא תציג משחק נהדר. נצטרך להיות טובים יותר בהשוואה למשחק הראשון”.

ווקר, שכמובן לא יהיה לבדו, ויקבל את המשימה הקשה של לשמור על ויניסיוס, היה השחקן שהגיע כאמור למסיבת העיתונאים. האוהד המצוי לא היה מנחש שהוא בן 32 ואוטוטו כבר בן 33. הוא שקט ורגוע. “ויניסיוס ניסה להרים את הכדור מעליי. אמרתי לו 'אל תעשה זאת שוב, אני לא רוצה להיות ‘מם’. מתאגרפים תמיד נלחמים ואז לא שוכחים ללחוץ ידיים. רמת הכבוד שיש לי לו היא מקסימלית. ריאל מדריד היא מועדון ענק ואני מכבד אותה, וגם את ויניסיוס, אראה לו כבוד כמו מול קיליאן אמבפה, אבל במהלך המשחק זה יהיה קרב טיטאנים, בואו נראה מי חזק יותר. לא אתן לו לכדרר ולהבקיע על חשבוני. אם לא הייתי יכול ‘לשלוט’ נגד הכוכבים הגדולים האלה בכדורגל אז לא הייתי כאן מדבר איתך. אני בן 32 אבל לא מרגיש זקן, אני דואג לעצמי היטב בעומס המשחקים. יש לי גנים טובים. לא מזמן הגעתי ל-37.5 קמ"ש במבחן מהירות”. בקיצור, ווקר מסכם: “התגברנו השנה על מצבים קשים. זה משחק שיכול להיות מכריע ולעזור לנו לכתוב את השמות שלנו בדפי ההיסטוריה”.

מנצ’סטר סיטי – הרכב משוער: אדרסון| קייל ווקר, ג’ון סטונס, רובן דיאש, מנואל אקאנג’י| רודרי, ברנרדו סילבה, אילקאי גונדואן| קווין דה בריינה, ג’ק גריליש וארלינג הולאנד

קצת היסטוריה מסביב: בפני ריאל מדריד עומד אתגר כפול: לנצח לראשונה בתולדותיה באיתיחאד אחרי שתי תוצאות תיקו ושני הפסדים, ומעבר לכך היא מעולם לא העפילה לחצי גמר ליגת האלופות אחרי תיקו 1:1 במשחק הראשון בבית. דוגמה אחרונה: צ’לסי ב-2020-21 למשל כשאחרי שבנזמה חילץ 1:1 מזליקי במדריד, ריאל נכנעה 2:0 בסטמפורד ברידג’ במשחק הפרידה מסרחיו ראמוס למעשה. ב-1988-89 ריאל סיימה רק ב-1:1 ביתי נגד מילאן בחצי הגמר הראשון והובסה כהוגן בגומלין. שתי דוגמאות נוספות: תיקו 1:1 נגד באיירן מינכן בסנטיאגו ברנבאו ב-1975-76 – והדחה אחר כך עם הפסד 2:0, ואולי המשחק השחור ביותר “לילה מסויט באיינדהובן” בגשם. אחרי 1:1 ביתי נגד הקבוצה של חוס הידינק, ריאל לא הצליחה לכבוש והודחה.

מנגד, ישנו תקדים דומה, למשל בעונת 1999-00 אז ריאל סיימה בתיקו מאופס בסנטיאגו ברנבאו נגד הטרבליסטית הגאה מנצ’סטר יונייטד ועשתה את העבודה דווקא באולד טראפורד עם 2:3 ענק, התודות: לפרננדו רדונדו והבישול הגאוני בעקב וכן המלך ראול עם צמד תוך שתי דקות. במחצית הראשונה רוי קין כבש שער עצמי לאנגלים אחרי כדור רוחב של מיצ’ל סאלגדו.

Raúl González V Manchester United, 2000: 60 Great UEFA Goals | wholesaledoorparts.com

כאשר ריאל מסיימת בתיקו את המשחק הראשון בנוקאאוט המאזן טוב יותר כמובן. למשל, ריאל עברה את אותה סיטי בחצי הגמר ב-15-16 אחרי תיקו מאופס, אם כי באיתיחאד – כשניצחה בגומלין עם שער חצי עצמי של פרננדו וחצי של גארת’ בייל. ב-2012-13 היא סיימה בתיקו ביתי נגד מנצ’סטר יונייטד בשמינית הגמר – המשחק עם הנגיחה המטורפת של כריסטיאנו רונאלדו, ועברה עם 1:2 באולד טראפורד. ישנן עוד דוגמאות דומות מבחינת התיקו במשחק הראשון. ב-2004 ריאל גירדה 1:1 נגד באיירן מינכן עם הדרד’לה של רוברטו קרלוס ועברה עם 0:1 בסנטיאגו ברנבאו| ב-1998 אחרי תיקו 1:1 נגד באייר לברקוזן בגרמניה היא ניצחה 0:3 והעפילה לחצי הגמר| ב-2010-11 ריאל לא הצליחה לשמור על היתרון נגד ליון בשמינית הגמר אך עם ז’וזה מוריניו שברה את המנחוס וניצחה 0:3 בגומלין עם שערים של בנזמה, מרסלו במבצע סולו ואנחל די מאריה. ב-2011-12 היא סיימה ב-1:1 נגד צסק"א מוסקבה ברוסיה כשהיא חוטפת ברגע האחרון, אבל בגומלין עברה עם 1:4. דוגמא נוספת היא מעונת 2014-15 – אחרי בונקר וחומה בשם יאן אובלאק בוויסנטה קאלדרון – ריאל ניצחה את אתלטיקו מדריד ברבע הגמר עם השער המאוחר של חאבייר צ’יצ’ריטו מבישול של כריסטיאנו רונאלדו. בעונת 1998-99 ריאל סיימה בתיקו 1:1 ביתי נגד דינמו קייב של אנדריי שבצ’נקו ברבע הגמר ועפה בגומלין עם הפסד 2:0.

נגד אנגליות| עוד נזכיר, ריאל מדריד עברה 14 פעמים יריבות מאנגליה מתוך 19 מפגשים. את סיטי היא הדיחה פעמיים, ב-15/16 וכמובן בעונה שעברה, והודחה בשמינית הגמר ב-2019/20 עם הפסד כפול. מנצ’סטר יונייטד הם הקורבן הגדול של ריאל שהדיחה אותם ארבע פעמים – ב-1957, ב-1999-00, ב-2002-03 וב-2012-13. את ליברפול הדיחה ריאל פעמיים. לא רק העונה אלא גם ב-2020-21. גם את טוטנהאם הדיחה ריאל פעמיים, האחרונה שבהן ב-2010-11 עם 0:4 גדול בספרד ו-0:1 בגומלין – דאבל. היא הודחה נגד מנצ’סטר יונייטד פעם אחת ב-1968, פעם אחת נגד צ’לסי עצמה ב-2020-21 ,פעם אחת נגד ליברפול בשמינית הגמר הארורה ב-2008-09 (זה לא היה כוחות), פעם אחת נגד ארסנל לאחר הפסד ביתי ב-2006 ופעם אחת נגד איפסוויץ’.

לינקים לסיום:

Real Madrid 1-1 Manchester City: 5 talking points as Vinicius wonder goal cancelled out by De Bruyne thunderbolt | UEFA Champions League 2022-23

-המאזן של ריאל מדריד בחצאי גמר ליגת האלופות ועוד מספרים - לחצו כאן.

-מסיבת העיתונאים המלאה של קרלו אנצ’לוטי ולוקה מודריץ’ לקראת המשחק - לחצו כאן.

-כמעט 90 אלף אוהדי ריאל מדריד הצביעו בסקר המארקה לגבי ההרכב - לחצו כאן.

עכשיו כשאני צופה במילאן אינטר, רק מתחזקת לי המחשבה שמחר זהו הגמר האמיתי. לא אינטר ולא מילאן ברמה של לקחת מאיתנו או מסיטי את הגביע.

הפוך כאן
אני רואה את אינטר כקבוצה שעומדת טוב ומסוכנת בהתקפה

הייתי מגדיר את אינטר העונה כקבוצת כדורגל טובה, ממושמעת ו-יודעת להשיג את שלה.

לענייננו,
הרבה תלוי בקאמבינגה מחר. עד שאני לא אראה אותו מתרוצץ על הדשא כמו שרק הוא יודע, אני אהיה עם עם יד על הדופק איתו. לא יודע…עוד לא עברה הפציעה מהראש כנראה.
יתרה מזאת, הכי חשוב, בצמד (הריכוז של!) הבלמים.
ההתקפה כבר תעשה את שלה.

כותרות העיתונים הבוקר לקראת המשחק:

שימו לב, הכי חשוב: בספרד חזרו בהם - רודריגו יפתח בשלישייה הקדמית, אדוארדו קמאבינגה יישאר מגן שמאלי ואדר מיליטאו יחליף את אנטוניו רודיגר שעשה עבודה גדולה מול ארלינג הולאנד במשחק הקודם. במארקה| ב-AS.

image

שער המארקה עם הכוכב של ריאל מדריד – ויניסיוס ג’וניור: “משימה אפשרית” – ריאל מחפשת גמר נוסף, בביתו של פפ גווארדיולה (אצטדיון האיתיחאד)| הבלאנקוס סומכים על הקסם של ויניסיוס ומקווים שארלינג הולאנד יהיה בינוני כמו במשחק הראשון| הקרב הערב בין שניהם יכול להשפיע גם על הבלון ד’אור| ההערכות: אנטוניו רודיגר יפתח על הספסל על אף שעשה עבודה יוצאת מן הכלל נגד הנורבגי (אדר מיליטאו חוזר), ואדוארדו קמאבינגה ישחק כמגן שמאלי| ציטוט של לוקה מודריץ’ בשמאל: “אנחנו יודעים איך לנצח במשחקים האלה, יש לנו את זה”| עוד נציין למעלה: אינטר מחכה לגמר אחרי שניצחה שוב את מילאן, 0:1.

שער ה-AS גם כן עם ויני, מבסוט, תמונה מהאימון המסכם אמש: “המפלצת היא מדריד” – הקבוצה של קרלו אנצ’לוטי בגמר לפני הגמר| מאז הגעתו של פפ גווארדיולה למנצ’סטר סיטי, ריאל הצליחה לנצח את כל היריבות הגדולות שפגשה – גם במשחקי החוץ| ויניסיוס הוא התקווה הגדולה של ריאל בעוד סימן השאלה הוא אדר מיליטאו – איך תהיה היכולת שלו?

בפריויו ב-AS נכתב: "מפלצת השנה (סיטי) מול מפלצת המאה (ריאל) – ב-25 משחקי הבית האחרונים סיטי רשמה רק שתי תוצאות תיקו. אבל בתקופת פפ, ריאל מנצחת בכל מקדש ומקדש בכדורגל האירופי. העונה סיטי עשתה רק שני פאנצ’רים בבית בכל המסגרות וב-2023 ניצחה בכל 14 המשחקים. מנגד ריאל ניצחה השנה בארבעה משחקי חוץ קשים מאוד, וכן הציגו את הרשימה של הניצחונות במשחקי החוץ בליגת האלופות בשנים האחרונות. “יכולת הישרדות ללא תחרות”. מאז המשחק הראשון השתנו קצת דברים. ריאל נחה הפעם יום אחד נוסף, היא לא סובלת מהשאריות של גמר הגביע, וריאל שמרה על 7-8 שחקני הרכב נגד חטאפה. ההחלטה לגבי ההרכב מורכבת מאוד. עד לפני חודש מיליטאו אולי היה בכושר הטוב ביותר אך לא עכשיו.

פרדריק הרמל פחות מדבר על טקטיקה וכדומה בטור ב-AS אלא יותר על הכוח של ריאל מדריד הנובע מההיסטוריה שלה: “הפחד של היריבות ממדריד”. “ביום של השראה, ולדעתי יש לו בערך 365 כאלה בשנה, חורחה ולדאנו קבע את מושג “פחד הבמה” שחשים היריבים כשהם עולים על המגרש בסנטיאגו ברנבאו. עם כל הכבוד, ההערצה והחברות שיש לי לאיש שעשה הכל במועדון הלבן, אני מתכוון להתאים את השתקפותו למשחק הערב במנצ’סטר. אני מרגיש ממש אופטימי כלפי הקבוצה של קרלו אנצ’לוטי, כי אני רואה שזה אפשרי מאוד ששחקני סיטי יסבלו שוב ממה שנקרא “פחד מדריד”. זאת אומרת, התחושה המאוד נדירה והמאוד עוצמתית הזו שהשחקנים בלבן הולכים לשחק אותה שוב; למרות שהכל על הנייר מודיע שאתה, ובמקרה הזה סיטי, עומדת להעפיל לגמר ולהדיח את ריאל - אתה יודע שהראיות אינן תקפות כשאתה מתמודד עם המועדון הזה בגביע אירופה. עם ריאל מדריד. “זה היה מורגש בבירור במשחק הראשון, לפני שבוע, אחרי מה שהיה - יש להודות - ‘אמבטיה’ של חצי שעה מסיטי לריאל שלא נגעה בכדור. ועם השער של ויניסיוס, התקפה אחת הספיקה - החלו השחקנים של גווארדיולה לגמגם ורק ניצלו מהפסד בזכות הגאונות של קווין דה בריינה. כל הניתוחים שלפני המשחק ההוא לא היו שווים הרבה. את הפאניקה שגורמת מדריד האירופית לרחף מעל האחרות, עד שהשופט שורק לסיום המשחק, אי אפשר לכמת או להגדיר בצורה ברורה, אבל זה ממשיך להיות הנשק הכי טוב שלהן. וזה ש"פחד הבמה” שעליו דיבר ולדאנו, מועבר לכל מקום”.

אלבארו בניטו לקראת המשחק הערב נגד מנצ’סטר סיטי בטור דעה ב-AS: “זה המשחק הכי גדול שיש”. “שתי קבוצות הכדורגל הטובות בעולם ורק אחת תוכל להגיע לגמר באיסטנבול. לא יכולים להיות מרכיבים טובים יותר, וגם לא יכול להיות יותר רגש עבור לקראת המשחק הגדול באיתיחאד. חלקם נלחמים על ליגת האלופות הראשונה בתולדותיהם, ואחרים, כדי להמשיך לשלוט בתחרות היבשתית הגבוהה ביותר ביד ברזל”. מה גווארדיולה יעשה: “באשר לתסריט המשחק, אני מצפה להרבה קווי דמיון למה שראינו בסנטיאגו ברנבאו בשבוע שעבר. גווארדיולה לא רוצה, בשום אופן, שמדריד תוכל לרוץ, אז אני חושב שהוא ייקח את הסיכונים הנכונים עם המסירות הפנימיות ושהוא ירצה להיות בעל שליטה, דרך משחק מיקום, ולחכות שהכישרון יופיע. אבל, מעל לכל, הימנע מאיבודי כדור באזורים רגישים מה שיאפשר לריאל להתפרץ. גם מדריד, מצידה, לא מרגישה אי נוחות במצב המשחק הזה. היא הגנה טוב מאוד בחסימה הבינונית-נמוכה ההיא, וכיסתה בצורה פנומנלית את התנועות לעומק של שחקני סיטי כשהכדור הלך לאגפים. זה גם נכון שבמחצית השנייה הלבנים דחפו חזק והצליחו לשלב שלבים של דומיננטיות ותחושת סכנה גדולה”. סימן שאלה באוויר: “לגבי המערך, כדורגלן רוקד. אחרי שרודיגר הצליח לעשות עבודה מצוינת מול הולאנד, הוא זכה במקומו ב-11 גם היום. על מיליטאו אין עוררין, אז השאלה תהיה אם אלאבה ייכנס כשחקן כנף וקמאבינגה ימשחק באמצע במקום ואלוורדה, או אפילו אם האורוגוואי יעקור את רודריגו מההרכב הפותח ונראה ארבעה קשרים. אני רואה זאת כאופציה נידחת יותר, פשוט בשל העובדה ששחקן ההתקפה הברזילאי עובר רגע של צורה והשראה אדירה”. הגורם הרגשי: “כמו כן, הכל יכול לקרות עם רמת הכישרון שתהיה על המגרש. הגורם הרגשי, היכולת לשרוד כשהיריבה תוקפת, לדעת לנצל את הרגע שלך ולכבוש. אלה גורמים מכריעים בקרבות כה צמודים ועם כל כך הרבה על כף המאזניים. בואו נהנה”.

מה ההיגיון לא לפתוח עם רודיגר אחרי התצוגה שלו בשבוע שעבר?

התחלתי לכתוב את הפרשנות תאכלס שלי לקראת המשחק כבר אתמול ויצא לי קצת מסורבל, כאילו שכחתי לרגע שזה לא הטור לקראת גמר ליגת האלופות אלא רק חצי גמר.

כמו שכתבתי לפני המשחק הקודם, חצי הגמר נגד מנצ’סטר סיטי היה המשחק הראשון שגרם לי לחזור להתרגש כמו ילד, שהחזיר אותי קצת ל-2021/22. המשחק היחיד שגרם לי לנדודי שינה ושכל העולם עצר מלכת. כעת, בגומלין, זה המצב. ריאל מדריד היא אלופת אירופה הנצחית ומולה ניצבת הקבוצה הטובה ביותר בעולם. בכל העשור המדהים הזה שריאל חווה בליגת האלופות, לא היו עוד הרבה קרבות כאלה. המשחק הנוכחי מזכיר לי את הגומלין נגד באיירן מינכן בעונת הדסימה. גם אז הייתה מפלצת ממול - הטרבליסטית הגאה (עם אריאן רובן ופרנק ריברי בכנפיים), פפ גווארדיולה על הקווים מנגד. ההיסטוריה הייתה נגדנו עם מאזן האימה בגרמניה – אפס ניצחונות מול באיירן - וזה נגמר ב-0:4 היסטורי. כמובן שיש גם קווי שוני בין המשחקים. ה-1:1 מהסנטיאגו ברנבאו לא מספיק טוב. עם 0:1 הייתי הרבה (טוב, קצת) יותר שקט.

מאז עונת הדסימה ריאל מדריד עשתה כל דבר אפשרי בליגת האלופות. מי היה יכול להאמין אז שנזכה חמש פעמים בשמונה שנים - כמו ברצלונה לאורך כל ההיסטוריה שלה למשל? מי האמין שנרשום שלוש זכיות ברציפות? מי האמין שנזכה בעונה שעברה כשהיו לפחות 3-4 קבוצות טובות מאיתנו ובטח עם איך שהמשחקים התפתחו? אז חסר לנו עוד משהו אחד - לתקוף את ההיסטוריה מצד אחר. ליצור תקדים עם חצי הגמר וה-1:1 במשחק הביתי.

אז “אנחנו ריאל מדריד” הוא טיעון מעולה . אי אפשר להתבסס רק עליו אבל הוא לא לבדו. לפחות מהמשחק הראשון ראיתי קבוצה שאפשר קצת יותר לסמוך עליה. אני כן מצפה לראות את ריאל עם הקרח בוורידים כמו טוני קרוס. לא להישבר בדקות הקשות, להבין שגם 89 שניות לסיום המשחק יכול להשתנות. שניתן את הערך מוסף, שנעשה את זה, עם ניצול מצבים מושלם, קור רוח, מאגיה. שלמחרת בבוקר נשאל את עצמנו “איך עשינו את זה”.

ברור שהיריבה תפתח בבליץ’ וצריך לשרוד אותו. חשוב מאוד לא לספוג כמו שהיה בעונה שעברה. שכל שחקן ייתן 200%, אפס לקיחת סיכונים. אפשר גם להעיף את הכדור למעלה, זה בסדר. אני נע בין “סיטי לא נראית כזו וואו” לבין "ברור שבמשחק בית הם יהיו הרבה יותר טובים. ולא רק ארלינג הולאנד. הקהל כן מוסיף, הם ייקחו יותר סיכונים, הקצב יהיה גבוה יותר. זה באמת הקרב הכי קשה שלנו מזה שנים רבות כי הפעם הגומלין אינו בבית ויש לנו קצת פחות מזל ביחס לעונה שעברה.

כל אוהד של קבוצה אחרת היה אומר ‘נו מילא, אז נעוף. הכל סבבה’. הרי עשינו עונה מכובדת במפעל וסיטי פשוט קבוצה טובה יותר, זה היה כך גם בשנה שעברה וכעת עם הולאנד שהוא שובר שיוויון וברור שיהיה טוב יותר מאשר המשחק הראשון. אבל אנחנו אוהדי ריאל מדריד וברור שאם נודח אני אתבאס. אנחנו לא יכולים להסתפק בפחות מהטוב ביותר. אני מאמין, השחקנים מאמינים, המדרידיסימו מאמינים. חואניטו בדיוק עכשיו שלח את ברכת הדרך למרות שהפעם לא ממש צריך רמונטדה.

מילה על קארים בנזמה: הוא לא נלחם על המורשת שלו או משהו כזה, אבל ריאל צריכה משהו ממנו מהעונה של הבלון ד’אור. שיוכיח שזו לא הייתה הברקה מנותקת מן המציאות. אני לא מודד את בנזמה רק בשער או לא. משחק טוב שלו גם יקל על ויניסיוס שבטח מגיע לטרוף את הדשא. הוא אחת הסיבות שגורמות לי לאופטימיות יחד עם טיבו קורטואה. בסופו של דבר זה יכול להסתכם ב-“ויניסיוס היקר – קח אותנו לגמר”. עם החיוך, עם האמונה, עם התעוזה. כשהכדור יגיע אליו בחצי של סיטי, ולא משנה כמה שחקנים יהיו עליו – אתם תקומו מהכיסא. הלב שלכם ידפוק, הפרפרים בבטן יחלו. יהיה גם חיוך ממזרי כזה של “מה אתה מתכנן עכשיו?”. שיזיז את הכדור מהר אם השמירה כפולה ומשולשת.

האמת כבר נהייתי מבולבל מההרכב המסתמן. פעם ככה-פעם ככה, אולי קרלו ניסה להטעות את כולם. הייתי מבין אם פדה ואלוורדה היה משחק כקשר בכנף ימין. זה הזמן שלו לחזור לעצמו. ובאמת צריך לשרוד את הדקות הראשונות. אי אפשר לשחק עם קרוס ומודריץ’ באמצע ולהתפלל לטוב, יש נחיתות מסוימת בפיזיות גם אם הכדור לא ממש מעניין אלא מה עושים איתו.

לא אוהב את ההחלטה לספסל את אנטוניו רודיגר, מה שעבד לא צריך לתקן. ואדר מיליטאו קצת מלחיץ. לא לוקח את מה ששלו, אבל כן יופעל עלינו ליץ כבד, לעתים הוא שאנן וחסר אחריות. במכלול, דויד אלאבה הפחות טוב מבין הבלמים שלנו ואני רוצה לראות את הסופרמן אדוארדו קמאבינגה באמצע. הוא יכול לתת לנו המון עם הדריבלים והמהירות. זה הרכב שדמיינתי בתחילת העונה. אבל לא משנה…

מאז הבוקר אני אומר לעצמי “עזוב אותך, תתנתק, תנשום עד למשחק” ובכל זאת אני זולל כל כתבה ועדכון אפשרי ומפציץ לכם את הפיד בפייסבוק. תירגע, רומנו.

נלך עם האיכות, עם קור הרוח, עם הרגליים הרעננות, עם הלב והנשמה, עם החזה הנפוח ועם הסמל, החולצה שבצד שמאל יש את הסימן המרגש של ‘14’. תהיו ריאל מדריד. אהה, וכן, אני מתארח בפודקאסט של One למחרת ב-08:00 בבוקר אחרי שכמה פעמים פנו אליי והתחמקתי. כבר פעמיים הגעתי לנתח כישלונות וזה לא כיף…תעשו מצווה. האללה מדריד!!

לא אוהב את ההוצאה של רודיגר מההרכב, אחרי המשחק הקודם הוא הראשון שהייתי מרכיב, אבל כנראה שאנצ’לוטי שומר למיליטאו אמונים על היכולת במהלך כל העונה, בה הוא לגמרי היה הבלם הכי טוב שלנו.
לטעמי מה שהיה צריך לקרות הוא שמיליטאו יחליף פשוט את אלאבה.

בכל אופן, אם לנסות למצוא סיבות להחלטה אז יש לי 2 רעיונות:

1. אלאבה שמאלי ומשחק כבלם שמאלי.
  2. לאלאבה יש את משחק הרגל הכי טוב מבין הבלמים שלנו, ודווקא נגד סיטי החסרונות שלו במשחק הגובה יבואו פחות לידי ביטוי.

אישית? הייתי פותח עם מיליטאו ורודיגר, שכפי שציינתי הוא הראשון שהייתי מרכיב בסיטואציה הזו, במיוחד מול האלאנד.
בכל אופן, לא חושב שזו ההחלטה עליה יקום וייפול המשחק.

אני כל כך רוצה להעיף את סיטי שוב!
אבל אני לא אופטימי, סיטי בבית, בכושר מצוין, מריאל אין לדעת מה נקבל.
אני מזכיר לכם שהמטרה היום היא לנצח את סיטי באיתיחד.
לא תיקו, לא הפסד מינימלי ולהפוך בגומלין בברנבאו, לא לא. ניצחון, זה אומר להבקיע יותר מאשר נספוג, משוואה פשוטה, מאוד לא פשוטה לביצוע.

לספוג אנחנו כנראה נספוג, אם זה החלקה של מיליטאו (זה בשביל טיטי) או מסירה רשלנית מאחורה תחת לחץ.
לכבוש? זה כבר יהיה קשה מאוד לדעתי.

הלוואי וכולכם תצטטו אותי אחרי המשחק ותרקדו לי על הראש. אני אפילו אשמח לקחת חלק בזה.

הלחץ הוא נטו על סיטי.
אם נודח פחות אתבאס כי אנחנו חייבים חיזוק בעמדות בעייתיות והערב ללא שום ספק, הבעיות יצופו.

אם ננצח גם לא אופתע. אנחנו אוהבים את האנגליות בביתן. תשאלו את צ’לסי וליברפול. חוץ מזה, ההפסדים שלנו מול סיטי הם תמיד על חודו של שער - 2020 בקורונה 1-2 פעמיים, בפברואר ואוגוסט ו 3-4 אשתקד (לא הפסדנו לסיטי לפני כן וחיפשתי).

רודיגר חייב לפתוח לצד מיליטו ואלאבה מגן שמאלי. הוא גם יקבל עזרה מקמא וגם אגף שמאל שלנו יהיה אימתני על הנייר.

לא כל כך מבין את התגובות האלה.

הלחץ על סיטי? בעיני מי?
סיטי פה עולה להתמודד מול ריאל מדריד שהיא מלכת המפעל. הדחה מול ריאל בליגת האלופות זה אולי הדבר הכי מתקבל על הדעת שיש.

זה קל להגיד, אני אוהד ריאל והלחץ הוא על סיטי כי היא קבוצה טובה יותר, אבל זה לאו דווקא אומר שזו ההסתכלות של המועדון.

הלחץ פחות על ריאל כי שחקני ריאל כבר זכו מספר פעמים במפעל, וגם כי סיטי פייבוריטית בעיניי רוב הנייטרלים.

זה נכון שהפסדנו רק בשער אחד בשנה שעברה וקאסמירו אמנם נעדר אבל כמו שטוני קרוס אמר זה היה קרוב הרבה יותר ל-10:1. פיגור אחרי שתי דקות כבר שקווין דה בריינה ברח לדני קרבחאל, בדקה ה-11 היה 2:0. החמצות הזויות שלהם ולמרות שחילקנו גול אחד במתנה וברנרדו סילבה בעט לחיבור - הגולים שלנו היו מאוד לא שגרתיים. המבצע של ויניסיוס למשל שלא רואים בכל יום, בנזמה שצימק ל-2:1 והוציא להם את האוויר מהמפרשים - רק בדיעבד הבנתי כמה הגול הזה גאוני. העונה באנפילד נקלענו לבור גדול משום מקום ואסור שזה יקרה היום כי ממש לא נוכל לחזור מזה.

לא מדויק לומר שהלחץ עליהם, אנחנו ריאל מדריד. אף אחד בסגל ובמועדון לא מרגיש אנדרדוג (אולי זו טעות) ועם כל הכבוד לקופה דל ריי ול-2:5 על ליברפול זו עונת ליגה כושלת שלא לומר עונה כושלת.

זה המפעל היחיד שריאל משחקת עליו וזה המפעל שהאוהדים הכי דורשים.
הניטראלים הם לא אלה שמשחקים…

אני מסכים מעט עם האמירה שהלחץ עליהם, כל העולם בערך טוען בלי ספק שסיטי היא הקבוצה הכי טובה באירופה, אני לא סגור על זה אבל היא פייבוריטית לזכייה מהיום הראשון בערך בהימורים, אם נוסיף את השנה שעברה שהם הודחו ב90 שניות בערך, הם יבואו עם המון לחץ, אבל! וזה אבל גדול, הם יבואו להוכיח וזה מסוכן כי הם באמת קבוצה מסוכנת, האלאנד, למרות המשחק הראשון הוא לוחם, הם מול הקהל שלהם, ובואו נודה בזה, הם באמת טובים יותר, אז יש מצב שהלחץ הזה רק יעשה להם טוב.

כל זה בהנחה שפפ לא מתפלפ שוב ופשוט נותן לקבוצה שלו לשחק רגיל.

הלוואי ופשוט ננצח איכשהו.
פרקטית, לא רואה את זה קורה (להזכירכם, בברנבאו מול הקהל שלנו, נגמר תיקו).

לא מלבב במיוחד: אדר מיליטאו במקום אנטוניו רודיגר ופרט לכך אותו הדבר

image

זהו-זה! יש הרכב לגומלין חצי גמר ליגת האלופות נגד מנצ’סטר סיטי! שריקת הפתיחה ב-22:00, והפעם ריאל מדריד פרסמה את ה-11 מוקדם מהצפוי. כפי שהתבשל ביממה האחרונה, קרלו אנצ’לוטי נשאר נאמן למערך של שלושה חלוצים עם ארטילריה התקפית של רודריגו-בנזמה-ויניסיוס. למעשה זה אותו הרכב מהמשחק בסנטיאגו ברנבאו למעט חזרתו של אדר מיליטאו במקומו של אנטוניו רודיגר שהיה מצויין. כיוצא בזה: פדה ואלוורדה וצמד הוותיקים באמצע כשאדוארדו קמאבינגה ממשיך כמגן שמאלי. האללה מדריד! תנו לנו את זה!

ההרכב: קורטואה, קרבחאל, אלאבה, מיליטאו, קמאבינגה, קרוס, פדה, מודריץ’, רודריגו, ויניסיוס ובנזמה

הצלחה מפוארת או כישלון בל יתואר, אין באמצע. לא מצליח להבין, לא רק הכושר של מיליטאו אלא המשחק הפנומנלי של רודיגר, אבל שיהיה. גם הקישור לא מרגש. נקווה לטוב ונצפה לרע. סקר המארקה - אז גם אני:

איזה ביצים צריך כדי להוציא את רודיגר מההרכב אחרי המשחק הקודם. החלטה שיש לאנצ’לוטי רק מה להפסיד ממנה בתכלס מהבחינה האישית.

חבל שהביצים האלה לא מספיק גדולות להוציא מההרכב גם שחקנים אחרים שלא נמצאים בכושר.

זה לא ביצים, זה קיבעון של מאמן מטומטם, רוב השנה הוא מטמטם אותנו עם 442 מול אוסאסונה ומול סיטי הוא מוציא את הבלם הכי טוב שלו ומחליש את הקישור.

אם מיליטאו לא מחליק לדעתי הסיכויים שלנו יותר גבוהים, ראינו במשחק הקודם שהשטחים שהם משאירים מאחורה אחרי שקו הלחץ הראשון נשבר עושים טוב לצמד הברזילאים שלנו, במיוחד ליותר מכוער מביניהם.

אם מיליטאו מחליק אז אנחנו בבעיה.

הרבה יהיה שוב תלוי בקמאבינגה וכמה הוא מונע מברנרדו סילבה להפעיל מהצד שלו את דה בריינה שמצידו יפעיל את האלאנד, את פעולות היחיד של הבלגי הצלחנו לצמצם למינימום האפשרי במשחק הקודם, כמובן שהביצוע שלו בשער היה מהרמה הכי גבוהה.

בנזמה, מחכים לך.

מודריץ’, תפרוש.

למה רודיגר לא משחק זה דיון מיותר, אי אפשר להבין, להסביר, או להתדיין למה אנצ’לוטי עושה את מה שאנצ’לוטי עושה.

מיליטאו העונה ביכולת אדירה ולמעט התקופה האחרונה שהייתה גארבג’ טיים אחד שלם ומשחקי הליגה ששיחקנו בתקופה זו לא עניינו אף אחד מהשחקנים, הייתה לו עונה מושלמת. הבעיה שרודיגר צריך לשחק איתו ולא במקומו. אלאבה היה זה שצריך לפנות את המקום לעניות דעתי.

הלחץ על סיטי, אף אחד לא מצפה שנעלה באמת. אני אופטימי משום מה.