מחזור שישי: יוצאים לפגרה עם 1:2 על אתלטיקו ומאזן מושלם, רוקדים| רודריגו ופדה!

אוי נו די. שער ביש מזל קלאסי.
מיליטאו נגח לא טוב, שורטואה לא היה בשער והכדור במקרה נכנס.
זה כבר לחפש בכוח.
משחק נהדר של מיליטאו ושל ההגנה שלנו שמנעו מרתלטיקו מצב אמיתי לגול במשך כל המשחק על אף הרכב סופר התקפי שלהם במטרופוליטאנו
מיליטאו לפחות הגיע לכדור גובה בקרן. אולי עם הביקורת הזו כדאי לו לנסות את הטקטיקה של אלאבה בכדורי גובה

אנצ’לוטי הפך בין 2 המחציות, מחצית ראשונה אינטנסיבית משחק מהיר ו 2-0 ומחצית שנייה כמו ריאל מדריד הקלאסית של השנים האחרונות, משחק על ניוטרל ומנסים להרדים, כמעט הצליח וכמעט עלה ביוקר.

בסוף ניצחון ו 3 נקודות וזה מה שחשוב.

מיליטאו כרגיל מבשל ליריבה, שומר על יציבות.

כל פעם אתה מגיב אותו הדבר, זה כבר שער רביעי או חמישי מתחילת העוננ עם אשמה ישירה, מתי זה יפסיק להיות ביש מזל ? ולמה רק מיליטאו תמיד זה שסובל מביש מזל ? :rofl:

משחק טוב שלנו, בעיקר במחצית הראשונה. ההגנה הייתה מעולה ועמדה במכבש.
הצלחנו להבקיע במצבים שהגענו אליהם.
מי שאכזב אותי היה ויניסיוס. הוא לאירונה מצעקש יותר מידי להראות כמה שהוא כשרוני וזה מיותר, רודיגר פעמיים חיכה לכדור ממנו בזמן שויניסיוס היה עסוק בריקודים סתמיים. שחק שמח אני מסכים, אבל לא על חשבון שערים ויכולת.

אלה המשחקים שמביאים אליפות. כשהרוחות להוטות מהשניה הראשונה, הכוכב הראשי איננו, הכוכב השני בא ללכת מכות ולא לשחק כדורגל, אבל עדיין אתה מנצח. סופג שער של ביש מזל בדקות קריטית ועדיין לא מאבד את הראש, להיפך, אתה גורם ליריבה לאבד את הראש. 3 נקודות זה כל מה שיכולנו לבקש היום.

תכלה שנה וניצחונותיה
תחל שנה וניצחונותיה

הם רק רוצים לרקוד| זה מתבקש. כמעט כמו הגול של ויניסיוס - שלצערנו לא הגיע (כמה שפדה מרגש - הפעם רציתי שזה יהיה הוא). כמעט כמו העניין הזה של לפתוח חזק יותר ולשחק טוב במחצית הראשונה (עדיין משחקים רק מחצית אחת, הפעם לא עשינו כלום בחצי השני), לשחק בצורה אגרסיבית, להשתמש בנשק שלהם כנגדם - התקפות מתפרצות, לבזבז זמן. זה היה מהמשחקים היחידים העונה שנהניתי בהם כי באמת קשה לשחק שם וכבשנו שערים יפים אמוד
.
אני רוצה להתייחס לקבוצה שלי אחרי ניצחון גדול, ליהנות, בטח כאחד ש’אוסף מספרים’ אם זו פתיחת העונה, הרקורד הדי עלוב של קרלו בדרבי, ניצחון ראשון מגרש המקולל הזה מאז 2019. ניצחון סופר-חשוב, מאלה שמופיעים בסיכומי העונה (של התואר?) אבל אי אפשר בלי קצת אתלטיקו: קהל מגעיל ולא רק השיר הגזעני לפני המשחק אלא גם השלכת החפצים. לא אגרסיביות אלא ברוטאליות בראשות הקפטן קוקה, השופט לא שלט במשחק כמובן. מגיע להם, גם העובדה שהשער המיותר היה תקוות שווא.

זה ריאל מדריד קלאסי לספוג את השער המגוחך הזה, דקות של לחץ מיותר, השחקנים פשוט זילזלו במחצית השנייה וקרלו, מה מסובך להכניס את קמאבינגה בדקה ה-60 במקום קרוס? למה צריך שכולם ישפכו לאגר בערך? היו עוד שחקנים שיכלו להיכנס מוקדם.

כשאנטוניו רודיגר עלה הרגשתי שנכנסו ארבעה שחקנים, קו הגנה שלם, לא פחות. הוא באמצע כמו שר ההגנה, הוא בימין עושה גליץ’, הוא בשמאל סוגר. ממש הבוס, למרות שלא שיחק הרבה. זה חייב להגיע החילוף הפשוט הזה של מנדי הספסלה, אלאבה שמאלה ורודיגר לאמצע. מיליטאו גם יהיה יותר טוב לידו אני משוכנע בכך.

ביחס לכך שאלה המשחקים הראשונים שלו בקבוצה גדולה עם לחץ, והיום מול פראי האדם של אתלטיקו - טשואמני פשוט שחקן עצום. הוא מנצח כל קרב באמצע, היציאה שלו עם הכדור היא נקייה, אולי כמו קאסמירו לפני שנהפך לכבד יותר. והבישול כמובן - הוא התחפש לגוטי, אין לי מילה אחרת.

את הניצחון הזה השיגו שני שחקנים שכבר שנה אני אומר שאנחנו חייבים לדרוש מהם יותר. רודריגו, שבחרתי בו כשחקן המפתח ואני כמו אב גאה - הסיומת שלו כל כך מרגשת, אם הוא נגד צ’לסי בשיא הלחץ מצא את הפירצה אז מה זה הגול הזה בשבילו? הוא מסוכן כל כך כשהוא עם הפנים, אסור להגביל אותו גם לא רק לצד שמאל. ופדה? גול של נחישות, מזכיר את לוקאס בהסתערות על הריבאונד, גם החגיגה הייתה יפה. הוא נותן מספרים השנה, כי את הלב הוא תמיד נתן ותמיד ייתן, הפיזיות שם, חוכמת המשחק. יש לו כבר ארבעה שערים העונה - תענוג. ויניסיוס כנראה שמר משהו לפעם אחת והאמת מאוד-מאוד-מאוד-מאוד רציתי שיבקיע אך קשה להאשים אותו, ברור שהוא חווה סערת רגשות. מקווה שאת ההצגות האלה כשלא נגעו בו בכלל - לא נראה במשחק אחר. ניצחון מגניב, האללה מדריד!

קצת טוויטרים לסיום:

ויניסיוס: “לרקוד איפה שאתה רוצה”| ריאל מדריד: “כדורגל זה שמחה ואל תיתן לאף אחד להגיד לך אחרת”| ויניסיוס: ריקוד בשחור ולבן

בקצרה אבל כמה נקודות:

1. פדה ואלוורדה הולך לקראת עונה שתהפוך אותו מכלבויניק ושחקן משלים לוורלד קלאס ברמה הגבוהה ביותר.
  2. הייתי קצת פסימי בהבאה של אלאבה לריאל בגילו המתקדם - מדובר בבינגו ששווה את משקלו בזהב, הורסטיליות והמנהיגות שלו נותנים לנו המון.
  3. רודריגו - תנו לילד לשחק. יש שם שחקן על.
  4. בתקופה שלפני קאסמירו ריאל התקשתה למצוא קשר אחורי אמיתי ותמיד חששתי מהיום שאחרי קאסמירו, כמה מהר והאם בכלל נוכל למצוא לו מחליף הולם. נגמרו החששות.
  5. קמאבינגה עוד לא פרץ.

לילה טוב.

עם קרוס אגב, שהיה אולי המצטיין היום

כי כל פעם אתה מחפש אותו בכוח. טעות ישירה…. גם היום הטעות הייתה של קורטואה בכלל. כדור בעוצמה כזו לא צריך להכניע שוער והחוק הראשון שמלמדים שוער זה אל תצא לכדור שאתה לא יכול להגיע אליו. קורטואה השאיר שער חשוף בשביל כדור שהוא לא הגיע אליו.
מיליטאו הרחיק רע, אבל זו לא סיבה שכדור כזה ייכנס לרשת.

אבל כרגיל, מה זה משנה לך, אתה מחכה לחצי טעות כדי להפיל הכל על מיליטאו וסתם תומך בצורה קיצונית מידי בדעה שהיא סך הכל רלוונטית. גם אני חושב שמיליטאו הוא הבלם הפחות טוב מבין השלושה וטענתי זאת מאז ומעולם (אם כי בהרכב המושלם אלאבה מגן).

צריך להגיד מילה טובה על קרבחאל.

נתן משחק נהדר היום, התמודד טוב עם קראסקו.
סחט קטטה נהדר, התנהג נהדר גם במהלכה עם הידיים מאחורי הגב.
משחק מעולה שלו.

רודריגו נראה שכבר עשה את קפיצת המדרגה, היום נראה, שיחק והתנהג כשחקן טופ לכל דבר ועניין, דריבלים מצויינים, תנועה חכמה, הנעת כדור, פיזיות וכמובן שער מהרמה הכי גבוה שאפשר, אם בנזמה חוזר מהפציעה כבנזמה של עונה שעברה וניסיוס ורודריגו יחגגו ויביאו לנו הרבה הנאה.

פדה, לדעתי אורוגוואי הפסידה פה לפחות 2 מדליות זהב אולימפיות בטוחות בריצת 400 מטרים, בחיים לא ראיתי שחקן כזה.

*ניהול זוועה של אנצ’לוטי. משחק סופר פיזי. מה הוא עושה בהתאם? מציב את קרוס וטוחן את מודריץ’( תכף מונדיאל כן?)

*לא ברור לי הסדנת חינוך לקמאבינגה. נכנס לעשר דקות, 100% פעולות חיוביות.

*לא קונה את הפתיחה המושלמת שלנו ולא אתפלא אם 2015 חוזרת.
הייתי אומר שהקלאסיקו יהווה המבחן אמיתי מצד אחד, אבל מצד שני הם הפסידו לבאיירן בתקופה נוראית.

שלא יהיה לך ספק שההחמצות מול באיירן יהיו שערים מולנו.
לבנדובסקי לא יחמיץ ככה שוב.

פדה מוכיח לי משחק אחרי משחק שטעיתי לגביו כשקראתי לו שחקן משלים. כמה שהוא לוחם וכמה שהוא משתפר.
הטענות שלי נגדו בתחילת המשחק היו שהוא לא מספיק דומיננטי ולא מספיק טכני. הוא שיפר את הדומיננטיות פלאים, ומי צריך טכניקה עם כאלה יכולות פיזיוצ (תשאלו את ויני).
שרק ימשיך ככה.
אני עדיין טוען שהכוח שלו הוא כקשר, אבל גם כקיצוני שמשחק לעתים כקשר רביעי הוא טוב מאוד. הולך לתת העונה מספרים יוצר טובים מאסנסיו של שנה שעברה.

שלא יהיה ספק, אני מת עליו ותמיד אהבתי אותו מאוד, פשוט ברגע שטשואמני וקאמבינגה הגיעו טענתי מהר מאוד שלא פדה יהיה הקשר השלישי אלא מחליף. כרגע הוא מצדיק הרכב תמיד.
אני עדיין חושב שקאמבינגה יתעלה עליו בעתיד, אך הוא עוד לא שם

זה לא שצריך לחפש אותו…ברור מההתחלה שהוא יעשה את הטעות שלו, ככה בכל משחק.

קורטואה יצא טוב לכדור והיה מגיע, מיליטאו התערב והחליק את הכדור מעבר לידיים של קורטואה ובישל את השער.

זה כבר לא ביש מזל זה עניין שחוזר על עצמו כל משחק, עוד מהעונה שעברה, הוא לא לרמה הזאת, יהיה מצויין בסביליה.

מעולה.
במשחקים כאלה (וכמו זה מול מאיורקה), אני בעד שורה סטטיסטית חדשה: כמה קטטות סחט כל שחקן, כמה מהקטטות היו מיותרות, הפיזור של הקטטות לאורך נקודות קריטיות של המשחק, ובכמה מהקטטות השחקן יצא גבר.
זה יספר את סיפור המשחק הרבה יותר מהנתונים האחרים.

דווקא היה נהדר היום.
לא חושב שהוא אשם בשער, לא יותר מקורטואה.
בכל אופן מה שאני מנסה להגיד הוא שזה לא שער שמחפשים בו אשמים. זה שער שכל תצורת שחקנים שונה היה עובר מתחת לרדאר של כולנו. זה מה שאני תמיד מגיב לך, שאלה דברים שאם לא מיליטאו היה בסביבה לא היית מעלה בכלל.

אגב, אם אתה רוצה לדבר כבר על ״אבל כשמיליטאו שם זה קורה״ אז היום אתלטיקו במטרופוליטאנו כשרוב המשחק הם בפיגור כפול הגיעו לפחות מצבים ממאיורקה בברנבאו כשמיליטאו לא שיחק…

מה זה מיליטאו התערב? מיליטאו היה לפני קורטואה, קורטואה הוא זה שניסה להתערב למיליטאו בנגיחה. קורטואה היה חייב לדאוג שהוא יעזוב את הכדור. אני לא מצפה ממיליטאו לעמוד עם הגב לכדור כדי לראות את התנועה של קורטואה, זה התפקיד של קורטואה להעיר למיליטאו שיעזוב את הכדור. אחרת אין שום דרך שמיליטאו ידע בכלל שקורטואה שם.

עזוב זה אותו דיון קבוע שנמאס לי לנהל אותו. אני מאוד אוהב את מיליטאו והוא לטעמי בלם העתיד שלנו, אבל גם אני מרכיב את רודיגר לפניו. אני פשוט הייתי מרכיב את מיליטאו באמצע ואלאבה בשמאל.

אם היה משחק בסביליה הוא כבר היה עובר לקבוצה גדולה. מבטיח לך שבשניה שריאל תוותר עליו אתה תראה אותו באיזה ליברפול או באיירן

זה דווקא משחק שמודריץ׳ חייב לשחק בו. היה המצטיין והכי טוב על המגרש לדעתי
על ההצבה שלו עם קרוס ביחד אפשר לדבר - אבל הם היו מצוינים היום כיחידים וכצמד

גם אני חשבתי לעצמי ״לעזאזל עם אנצ׳לוטי! דקה 70 מובילים 2-0 ואנחנו גם בשליטה יחסית, תן למודריץ׳ לנוח!!״ אבל חייב להודות - אין לו תחליף כרגע, לפחות לא עם איך ששיחק היום. מאז שיצא היינו משמעותית פחות טובים

מיליטאו אשם ישיר ב 4 מ 6 השערים שריאל ספגה העונה בליגה, ובשני המשחקים הוא לא שיחק, כלומר בממוצע אשם בשער כל משחק…הספק מדהים :person_facepalming:

אתלטיקו כל המשחק לא הגיעו למצב הבקעה ועדיין הבקיעו כי מיליטאו סידר להם.

והוא בחיים לא יגיע לליברפול, רק בלמים מצטיינים במשחק גובה מגיעים לליברפול של קלופ, ואן-דייק, מאטיפ וקונאטה.

כאן קל להגיד למה מודריץ׳ לא יצא. מבטיח לכם שאם כל אחד פה מאמן את הקבוצה - אף לא אחד מעז להוציא אותו, בחוץ נגד אתלטי

לגבי הנושא של ‘משחקים רק מחצית אחת’:
אין ספק שזה מעניין, ועכשיו גם “רשמי” אחרי הריאיון של אנצ’לוטי. מעבר לעובדה שזה עובד, חייבים להגיד שבסופו של דבר גם יש לנו סגל שמספיק רק ל-2/3 עונה - אז זה גם עושה הרבה שכל לשחק רק 2/3 מכל משחק.
כפי שהוזכר פה לא אחת, היום זה היה מובהק לצד השני - ששיחקנו רק במחצית הראשונה. היו ויכוחים במחצית הראשונה, אבל נראה לי שזה די ברור עכשיו. גם כאן עולה שאלה מעניינת - למה. אפשר לומר שבגלל שאנצ’לוטי חזה את ההתנפלות של אתלטיקו עלינו מההתחלה, שבאה לידי ביטוי גם בשילוב החריג של גריזמן בהרכב הפותח - ולכן הוא רצה שנפתח גם אנחנו הכי חזק שאפשר, כדי לא לעשות טעויות מיותרות וכדי להשתמש בנשק שלהם נגדם. אפשר גם להגיד שלאנצ’לוטי היה איזה מחסום פסיכולוגי מול אתלטיקו (שהסטטיסטיקה הרעה שלו מולם הוצגה כאן לפני המשחק), ולכן הוא רצה “להוכיח” משהו כבר מההתחלה.
אמנם בהמשך הוא יכל לנהל את זה יותר נכון - להכניס את קמאבינגה הרבה יותר מוקדם לדוגמה - מצד שני גם אתלטיקו הייתה רחוקה מלאיים עלינו, ככה שהקצב האיטי התאים לנו ביתרון 2-0, ואם שום דבר לא מקולקל אז למה לתקן.

מה שבטוח, אחרי שחווינו את 2 האפשרויות - לשחק רק במחצית הראשונה או רק בשניה - כל אחד יכול לבחור עכשיו את סוג דפיקות הלב המועדפות עליו: את אלה של ריאל חייבת שער לקראת הסיום, או את אלה של ריאל סופגת שער דבילי לקראת הסיום. מה שחשוב שככה או ככה - הטובים מנצחים בסוף.