פורמולה 1 - עונת 2023-drive to survive

מקס בראש הגריד בסוזוקה

אחרי הסופש השחור בסינגפור רד בול רוצה לחזור לעניינים ונראה שהיא בהחלט בדרך לשם עם מקס ורסטאפן שזכה היום בבוקר בפול פוזישיין ביפן

פיאסטרי עם יופי של מקצה דירוג יזנק שני בגריד כשאחריו חברו לקבוצה לנדו נוריס שסוגר 3-2 יפה מאוד למקלארן.
אחריהם החבר’ה של פרארי וצ’קו ביניהם.

מחר ב-8:00 השכימו קום למירוץ

הערה במקומה!

היחיד שירד מ1:29, מעל חצי שניה מהבא אחריו על הגריד. עשו שם עבודה טובה בלעצבן את מקס. אני צופה רצף של עוד עשרה רצופים.

תמונה מצויינת שממשיכה את הפער.
איך זה היה נראה במירוץ

מקס זוכה ביפן, רד בול אלופי היצרנים

במירוץ בסוזוקה היה מלא אירועים אבל עם מעט מאוד מתח ושינויי מיקום ובסיום מקס ורסטאפן חוזר למקום הקבוע שלו בפסגת הפודיום ועל הדרך מבטיח לרד בול את אליפות היצרנים בפעם השנייה ברציפות.
מנגד צ’קו פרז עם סיום עונה מזעזע ולמזלו הכיסא שלו לעונה הבאה כבר מובטח אבל עם יכולת כזאת ועם העצבים המקסיקנים שיוצאים החוצה בכלל לא בטוח שהוא יהיה על כיסא הנהג השני ב-2025 והיום הוא לא סיים את המירוץ יחד עם 5 נהגים.

למקלארן היה עוד מירוץ נהדר והקפיצה שהם עשו מפתיחת העונה היא מטורפת, השדרוגים של באקו פשוט הרימו את המכונית למעלה ויחד עם 2 הנהגים הצעירים שלה לפחות מבחינת כושר היא הקבוצה מהטופ 3 של הסבב בסיום עונת 2023, היום זה הביא להם פודיום כפול עם לנדו במקום השני ופיאסטרי עם פודיום ראשון בקריירה במקום השלישי

מבחינת יתר הקבוצות, פרארי ומרצדס בניהול מירוץ לא טוב לא הצליחו לעשות הרבה, אלפין עוד 2 נהגים בנקודות, אלונסו נראה כנהג בודד לאסטון מרטין בימים אלה כי סטרוך עסוק בלהרוס את האוטו שלו על ימין ושמאל
אולח המאכזב והמאוכזב הגדול ביותר הוא יוקי טסונודה שזינק 9 מול הקהל הביתי אבל פתח רע התדרדר בדירוג וסיים 12.
ליוקי אין מה לדאוג לעונה הבאה הוא וריקרדו הבטיחו את מקומם באלפא טאורי גם בעונה הבאה כשלוסון יצטרך למצוא לעצמו כיסא אחר למרות יכולת מאוד מאוד משכנעת.

מירוץ הבא עוד שבועיים בקטאר מקס אמור להבטיח את אליפות הנהגים שלו גם הוא 6 מירוצים לסיום ולסיים עונה גדולה כפולה מבחינתו ומבחינת רד בול.

בגדול לא שזה כזה אכפת עכשיו אבל מקס ניצח אתמול בקטאר וזכה רשמית כאלוף עולם

מניח שהעונה המשעממת שהייתה פלוס זה שאהוד כתב 3 הודעות רצופות מה שגרם שהת’רד די נעלם.

היו עוד מירוצים, ורסטאפן, ורסטאפן ורסטאפן. לא עונה בשביל לנסות ללמד חבר על הענף.

זה בנוסף למצב כך שחוץ מתוצאות לא פתחתי לראות בכלל.

כן, השטות הזאת של 3 ההודעות+הניתוק שלי קצת מהספורט באופן כללי ומהפורום בפרט ושמירות כיתת כוננות מצאו אותי ממש מחוץ לעניינים.

העונה המשעממת מביאה לנו ניצחונות קלים של מקס, עוד 2 מירוצים זה יגמר.

טוב לא הייתי פה בחודש וחצי האחרונים אבל העונה הסיימה לה היום באבו דאבי עם כמובן עוד ניצחון של מקס שמסכם עונה מטורפת שלו ושל רד בול

אז מקס שלט בכל הסופש כמו בכל העונה ועיקר המתח שנשאר לראות היה המיקומים הסופיים של הנהגים על הכבוד והקרב בין מרצדס לפרארי על המקום השני ששווה הרבה מאוד כסף.

דירוג הנהגים הסופי

דירוג היצרנים הסופי

אז בסיכום העונה של פורמולה 1 עמדה בבירור השליטה של רד בול ומקס וה-RB19 המפלצתית שלהם

נתראה בעונה הבאה ובתקווה לזמנים שקטים יותר

מבזק: גונתר שטיינר בחוץ
קבוצת האס הודיעה ששטיינר יעזוב את הקבוצה.
מי שיחליף אותו בתפקידו מיידית הוא מנהל ההנדסה אייאו קומאטסו.

אבידה לעונה הבאה של הסדרה בנטפליקס. דמות אדירה.

עכשיו זה רשמי, מסלול חדש בסבב, מדריד. חוזה חדש מ-2026 ועד 2035.
מסלול שמשלב בין חלקים קבועים לזמניים, רחוב, בדומה למיאמי.
בינתיים לא על חשבון ברצלונה. זה כבר תלוי במשא ומתן.
התוואי המוצג אינו סופי, מותנה באישור FIA.

עיקול ואלדבבאס, אני מאוהב :heart_eyes:

תכינו את המסכים

אלפא טאורי בחוץ.
אמור מעתה Visa Cash App RB.
או בשם שדבק ברשת ל-V-CARB.
הקבוצה החדשה תושק בוגאס ב-9 לפברואר.

וכמובן שהרשת כבר מחאה בממים בנושא

לואיס המילטון עובר לפרארי ב2025!!!

https://twitter.com/SkySportsF1/status/1753002385444688032?t=Wdir-fzvxvG82pKDoDrAPA&s=19

בנוסף ללקלר או במקום?

תכלס, ג’ורג’ ראסל היה טוב ממנו וזול ממנו. כנראה שהפרק המיוחד שלו הסתיים שם.

צריך לציין שזה עדיין בגדר שמועה עדיין לא רשמי, רק סקיי ניוז יצאו בהודעה מפוצצת שזה רשמי אבל מכל גורם אחר או מהקבוצות עצמן אין כלום.

בכל אופן זה ל-2025 אם זה אכן יקרה וזה במקום סיינס שנמצא במשא ומתן לחידוש חוזה, ללקלר יש חוזה בומבסטי עד 2026 או 2027.

אם זה קורה אני אהיה ממש חצוי בין האהדה לפרארי והסלידה מלואיס. בסדר, היה לי עשור לתרגל על ריאל וכריסטיאנו.

רשמי שלואיס עוזב את מרצדס בסוף 2024
יצאה הודעה של מרצדס ולואיס

ורשמי בפרארי!!!

וצריך לזכור שבכל הסיפור הזה יש את סיינס שיפנה כיסא ומענייו לאן הוא יצטרף כי הוא נהג מדהחם בפני עצמו, ומי יקח את הכיסא של לואיס לצד ראסל

וואו מעבר ענק