פורמולה 1 - עונת 2023-drive to survive

הדרמה בעונה הזו פשוט מדהימה, אפשר לעשות על זה אחלה סרט.

אין לי מספיק מילים להסביר כל מה שקרה פה במירוץ הזה!

וואו!! וואו!!! וואו!!!

המילטון מנצח את המירוץ, וארסטפן שני, שוב מתנגשים שוב פעם בלאגן, הפעם אין ספק שהניסיון המלוכלך של מקס לעצור את המילטון באשמתו לחלוטין ויש מצב שהעונש הגדול עוד יגיע.
שניהם מגיעים עם אותו ניקוד (!!!) למירוץ האחרון באבו דאבי ומי שיסיים לפני השני יקח אליפות.

באליפות היצרנים מרצדס מגדילה את הפער בגדול מרד בול עם פוטו פיניש על קו הסיום של בוטאס שמסיים שלישי על הפודיום שהוא עובר ברגע האחרון את אוקון המסכן.

עוד לפני כל זה המירוץ נעצר פעמיים בגלל תאונות, 5 פעמים סייפטי קאר, 5 מכוניות בחוץ דגלים צהובים שכבר הפסקתי לספור.

במילה אחת…ואוו!!!

מי הפייבוריט?

נראה שהמילטון במומנטום מטורף.

במומנטום של המילטון, עם הניסיוון העצום שלו, עם הווינריות, עם המנוע החדש ועם העצבים של מקס, לגמרי (ולצערי) לואיס פייבוריט ענק

איזה טירוף!!!

מירוץ שהיה רכבת הרים של תחושות ורגשות, לרגע אתה מתבאס שמרצדס זכו בהחלפת צמיגים “חינם” בסייפטי קאר, 2 הקפות אח"כ רד בול מרוויחה מההפקר עם דגל אדום שאיפשר גם להם להחליף צמיגים. ואחרי כל הסשנים האלה מקבלים את שני הקונטנדרים ראש בראש במקומות 1-2 ל30 הקפות של מאבק מלוכלך אבל מהפנט.

אין סיום יותר ראוי לעונה הזו מקרב אחרון כשלשניהם אותו מספר נקודות בדיוק. וואו!

סופ"ש ההכרעה של העונה מגיע!!

המירוץ האחרון של העונה יוצא לדרך והאליפות תוכרע בקרב ענקים בין וארסטאפן להמילטון באחת העונות המרתקות ביותר שהיו.

כמו כן הקרב על המקום השלישי בדירוג הנהגים, הקרב על אליפות היצרנים והקרב על השלישי שם יוכרע בסופ"ש.

כמו כן ניפרד מקימי הגדול במירוץ האחרון שלו ואלפא רומאו נפרדים ממנו בגדול.

בפורמולה 2 אוסקר פיסטרי האוסטרלי זכה באליפות, הנהג בן ה-20 כבר משמש כנהג המבחן של אלפין ואנחנו עוד נשמע עליו בגדול

המתח מגיע לשיא!!! Go Max!

מקס עם הפול פוזישין באבו דאבי!

עבודה מצויינת של רד בול במקצה הדירוג מביאה את וארסטאפן לזכות בפול פוזישין באופן חד וחלק עם יותר מחצי שנייה על פני לואיס המילטון שיזנק שני.

לנדו נוריס יזנק שלישי, צ’קו פרז רביעי, סיינס חמישי ובוטאס שישי.

מחר הקרב הגדול!

מקצה דירוג מרתק!
היה כיף לראות ומטורף כמה כל שינוי קטן משפיע בספורט הזה.
מה דעתכם על ההחלטה של רד בול להתחיל עם הצמיגים הרכים?

תשמע יכול להיות כל כך הרבה משתנים בתוך המירוץ שקשה לחזות מה יקרה אבל לפחות לפי האימונים ומקצה הדירוג מקס הרבה יותר מהיר מלואיס על האדומים בעוד על הצהובים הם היו די שווים.

מאמין שיש רצון של מקס לברוח ללואיס כמה שיותר מוקדם ולהצליח להביא את עצמו ל20+ ממנו כי הוא יצטרך לעשות עצירה יותר

טוב מסתבר שזה בכלל לא היה מתוכנן
הורנר אמר שהם תכננו לזנק עם הצהובים.

הם זינקו עם האדומים בQ1 והחליפו לצהובים ב-Q2 אבל בגלל שמקס טעה ונעל גלגל, מה שגרם לו להיזרק מהמסלול ואז לא הייתה ברירה להיכנס להחלפה ולחזור לאדומים.

לדעתע בכל מקרה יצא להם טוב מהסיבה שאמרתי בהודעה הקודמת, זה יכול לתת למקס את המקום לברוח ללואיס לפני כניסת הפיט הראשונה של מרצדס

ולמה היציאה הזאת ראשונים לq3 כלכך משמעותית?
עובדתית זה מה שהביא לוורשטפן את הפול פוזישן אבל אני סקרן למה זה כלכך משמעותי הרי המסלול יחסית ריק גם עבור המילטון שיצא שלישי.
וכדי לצאת ראשונים לq3 רדבול החליפו לאדומים.

1. מקס ניצח את Q2 ולכן הוא יצא ראשון, יוצאים לפי סדר המקומות שסיימו

2. ככל שהמסלול ריק יותר יש לך יותר מקום לנסוע מהר, היה שלב ב-Q2 ש-5 מכוניות היו אחת אחרי השנייה בפקק וזה פגע בהזדמנות של ווטל ואלונסו להשיג סיבוב מהיר והם הודחו בגלל זה.
    אתה רוצה מסלול נקי

ממה שאני ראיתי, הטריק של מקס ופרז הביא למקס את הפול-פוזישן.

אגב, הפאלטה עם הצמיגים האדומים מאוד בעוכריו. אני לא חושב שהוא יצליח להשיג איתם 20+ שניות על המילטון. 20+ שניות זה אומר שניה בכל הקפה למשך 20 הקפות. אני לא חושב שיש לו שניה בהקפה בגלל שהוא על אדומים, ובכל מקרה, אני לא חושב שהאדומים שלו יחזיקו מעמד 20 הקפות.

הולך להיות מעניין בלי ספק.

הטריק של מקס ופרז לא באמת טריק, מקס לא הרוויח מזה באמת מעבר לאולי 0.5-0.4 מאיות והוא ניצח ביותר מחצי שנייה שזה מלא.

צמיגים אדומים מהירים עם אחיזה, נהג טוב וכביש פנוי זה ההבדל

וארסטאפן אלוף עולם!!!

מתנצל אין לי מילים כרגע לטהר את המירוץ הזה.

ישששששש!!!

וואוווווו מה זו העונה הזו?? איזה כיףףףף

WTF !!!
איזה מירוץ ,אין מילים

סיום מדהים לעונה פשוט אדירה.
אני לא אוהב את המילטון ואין לי בכלל סימפטיה אליו אבל הוא פשוט נהג אדיר ענק.

יש לי בקשה אל ורסטאפן, שיתבגר וימחק את השיא המשותף של האליפויות של המילטון יחד עם שומי. עצם זה ששומי על אותה מדרגה עם שומי גורם לי להקיא, מקווה שמקס יתבגר ויטאטא את המילטון שנוא נפשי.

זה קצת כמו לברון ומייקל גורדון, לא משנה מה המילטון יעשה הוא לא יהיה טוב כמו שומאכר, אין סיכוי.