מחזור 1 בשלב הבתים :: מובסים 3-0 בפאריז

לקראת פ.ס.ז’

ריאל מדריד פותחת את המסע אל עבר הגביע ה-14 במשחק חוץ קשה במיוחד בעיר האורות (22:00, שידור בספורט5) בסגל חסר נגד קיילור וחבריו שמגיעים ללא הטריו ההתקפי הרגיל. בייל והזאר צפויים לשחק יחד. ואנחנו צפויים להתרגש מחדש

image

ריאל מדריד מתחילה את המסע לעבר הגביע ה-14 שלה. לאחר שנת הפסקה, אלופת אירופה הנצחית חוזרת להסתער על הגביע עם האזניים הגדולות. וברצינות - כמדי שנה הייתי כותב לקראת העונה השבפתח - “זו עונה חדשה אך עם אותה מטרה נצחית - זכייה בעוד גביע אירופה” (בספרדית זה נשמע יותר טוב). מבחינתי, אין אוהד ריאל מדריד שלא מציב את הגביע שכה מזוהה איתנו - כמטרה מספר 1. אין אוהד שלא מאמין בזה שסרחיו ראמוס יניף את הגביע ולא חשוב כמה תקלות יש בדרך ושהקבוצה לא מושלמת. שוב פרפרים בבטן, שוב צמרמורת. אני זוכר בכל המשחקים הגדולים של הקבוצה בחמש השנים האלה, 2013 עד 2018, איך בכל ערב התקבצנו האוהדים לראות את המשחקים בפאב ביחד ולמרות קשיים, דרמות, הרבה משחקים עם “סבל” - תמיד ניצחנו. הגולים של רונאלדו, הווינריות של זידאן, ההתעלות של ראמוס ומרסלו. מה יהיה הפעם? התחדשתם כבר בחולצת ליגת האלופות של העונה החדשה?

סטטוס ריאל:

ריאל מדריד מתחילה את המסע אל עבר הגביע ה-14 שלה, כבר אמרנו, “ליגת האלופות וריאל מדריד זה משהו מיוחד” (רפאל ואראן), עונה מספר 50 במפעל - יותר מכל קבוצה אחרת, במשחק הכי קשה שיש בשלב הבתים הזה - נגד פאריס סן ז’רמן בצרפת, אם כי בואו נודה באמת ולאור ההיעדרויות בהתקפה זה אולי טיימינג טוב. הלחץ ירד, מעט, לאחר הניצחון 2:3 על לבאנטה אלא שמחצית שנייה זוועתית שוב הותירה סימני שאלה ובעיקר סימני קריאה - הקבוצה חייבת לדעת לשחק טוב יותר לפרק זמן ארוך. “אני בטוח שנכבוש יותר ונספוג פחות”, אמר זידאן כבר בשבת - אז זה הזמן להתחיל. אחרת, יהיה קשה מאוד עד בלתי אפשרי. אין זמן לעוד החמצות מסמרות שיער, אין זמן לעוד סגירות לא טובות בהגנה. ריאל צריכה להיות ב"מוד צ’מפיונס", תרתי משמע. הסגל, כמובן, רחוק מלהיות מושלם.

על היעדרותם של סרחיו ראמוס ונאצ’ו המושעים ידענו עוד מזמן וכנ"ל לוקה מודריץ’ הפצוע, מה שמגביר עוד יותר את התלות בקאסמירו הכל-יכול, אך פצוע חדש הצטרף לרשימה - מרסלו. לצידו של רפאל ואראן ישחק אדר מיליטאו בהופעת בכורה בהרכב והוא נזרק למים העמוקים, בעוד מנדי מהמעט שראינו נראה שחקן רגוע, מהיר וחזק. ואראן שנרגש תמיד לחזור למולדתו ודיבר על יוקרת המשחק, יצטרך להיות בשיאו ולכון את החבר’ה. “אני חושב שאנחנו מחפשים עוד את האיזון שלנו”, הודה במסיבת העיתונאים לקראת המשחק. בכל מקרה, זה הזמן של שחקני הרכש שמיעטו להשתלב עד עכשיו, חד וחלק.

אסור לדבר ככה, בטח לא כאוהדי ריאל מדריד, אך לא הכל שחור - ממש לא. הכדורגל של חאמס רודריגס מצית את הדימיון, לדוגמא. קארים בנזמה כבש 14 שערי ליגה ב-14 המשחקים האחרונים וברור שהוא מרגיש בנוח תחת זינדין זידאן. ומעבר לכך: אדן הזאר יפתח בהרכב כפי שגילה זידאן - “אני חושב שהוא מוכן לאחר שעשה כמה אימונים נוספים”, כשהמאמן הוסיף שהוא שחקן הכרעה לכל דבר והוא צופה לו עתיד אימתני במדריד. יחד עם גארת’ בייל ששב לאחר ההשעייה נגד ויאריאל ונראה נפלא הקיץ, בהחלט אפשר לדמיין חולייה התקפית עם המון מהירות וחוש לשערים - בייל בימין, הזאר בשמאל וקארים באמצע. “B-B-H, חשבת על זה עכשיו, זה נשמע נפלא!”, אמר זידאן בחיוך כשנשאל על כך במסיבת העיתונאים אך נראה שזה מה שיקרה. הזאר מעולם לא הצליח בליגת האלופות, הגיע בסה"כ לחצי גמר אחד ב-2013/14 וזהו-זה, שנתיים בצ’לסי בילה רק בליגה האירופית, הוא מוכן לדבר האמיתי. שנים שלא היה לנו שחקן עם דריבל כזה על שטח קטן, ומהירות כזו באגפים, אולי מאז עונת הדסימה. גם בייל מודל 2019/20 מסוכן.

לשמר את המחצית הראשונה בבקשה

סביר להניח שהגנה טובה לא תהיה לנו, וריאל, אם נשים בצד את העונה האיומה אשתקד - שמרה על שער נקי רק פעמיים בנוק-אאוט בעונות 2016/17 - נגד אתלטיקו מדריד בחצי הגמר בברנבאו (0:3) וכן ברבע הגמר נגד יובנטוס בטורינו. אז מעבר לכך שרצוי להמשיך את הרקורד המעולה בניצחונות החוץ, הציפייה היא שההתקפה תכריע את המשחק. לא כמו עד עתה, ש-22 איומים מול ויאדוליד הספיקו לשער בודד כשגם נגד לבאנטה היו החמצות מסמרות שיער (ולזיזו אין שיער). בנזמה, חייבים לומר, לצד הרקורד הנפלא שלו - נמצא במבחן. הוא לא כבש מעולם בקריירה נגד פ.ס.ז’ (פגש אותה תשע פעמים - הוא שיחק בליון, זוכרים?) ועדיין למרות יכולת נפלאה שלו פה ושם - קשה לסמוך עליו שייתן גול במשחק גדול, שיעשה שער ממצב אחד, אז שבעיתונים ייחכו עם ה"מוד כריסטיאנו" בבקשה.

זידאן (מסיבת העיתונאים המלאה - קליק) אמר על המשחק: “הציפיות גבוהות מצד שתי הקבוצות, ברור שעלינו להשתפר, זו תחילת העונה. התחלנו את העונה בצורה טובה לדעתי, למרות הכל. בנזמה מצוין וגם חאמס, הוא יכול לשחק במגוון עמדות, אבל נראה מה יהיה. כולם חשובים”. מעניין לראות האם זיזו יפתיע עם לוקאס שעוזר המון בהגנה, כאשר האופציות של פדריקו ואלוורדה לא אפשרית שכן הוא פצוע ומאגר הקשרים שלנו לא קיים. מעבר לכך, צריך לזכור שביום ראשון מחכה לריאל מדריד עוד משחק חוץ ענק, נגד סביליה. מעבר לחלוקת הכוחות, היא תוכל לקבל תנופה אדירה. זידאן לא שכח את האיש שעומד בין הקורות של היריבה ואמר: “אני מעריץ שלו ומאחל לו את הטוב ביותר, זה ברור, אחרי המשחק מחר”.

אנחנו נספר לכם נתון די מעודד - ריאל לא הפסידה ב-11 המשחקים האחרונים שלה נגד צרפתיות (8 נצחונות ו-3 תוצאות תיקו) מאז ההפסד בשמינית הגמר ב-2009/10 נגד ליון במשחק החוץ, אבל בקבוצה שלנו חולמים בגדול, גם אם תיקו זו נראית תוצאה לא רעה. אותו רצף שהחל עם מוריניו על הקווים ב-2011, שיפר משמעותית את הרקורד על אדמת צרפת שעומד על שישה ניצחונות, שלוש תוצאות תיקו ושישה הפסדים. ריאל ניצחה ב-27 מ-41 משחקיה האחרונים באירופה והפסידה 7 פעמים בלבד - 3 מהן אשתקד. בקיצור, זה הזמן להוכיח. במשחקים האלה, ההמנון הזה, גם אם לא מדובר בשמינית הגמר - המוטיבצייה בשמיים, זה לא השיעמומון והשנ"צ נגד לבאנטה או ויאדוליד. בואו נראה אם יש לריאל מדריד עם מה לצאת למלחמה והאם הקבוצה הזו תעשה אותנו גאים שוב. ישראל בוחרת? אנחנו בחרנו בריאל מדריד. חג אלופות שמח.

B-B-H - בייל-בנזמה-הזאר. איך זה נשמע לכם?

ריאל מדריד - הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, רפאל ואראן, אדר מילטאו, מרסלו (C)| לוקאס ואסקז, קאסמירו, טוני קרוס, גארת’ בייל| אדן הזאר (חאמס רודריגס) וקארים בנזמה

מה המצב פ.ס.ז’?

פאריס סן ז’רמן, שכבר ממש לא מתרגשת מהאליפות המקומית, מגיעה למשחק כמובן מהמקום הראשון בטבלה עם ארבעה ניצחונות והפסד בחמשת מחזורי הפתיחה - מה שכמובן לא אומר יותר מדי. ביום שבת האחרון השיגה 0:1 סופר-דרמטי על שטרסבורג רגע לפני הדבר האמיתי, כשכובש השער היה ניימאר, ניחשתם נכון, זה שהמאיס את עצמו על כל העולם אבל חזר כמו גדול (אלא אם כן תשאלו את האוהדים שהמשיכו למחות נגדו בכל דרך אפשרי) כשבמשחק הבכורה שלו העונה כבש בחצי מספרת ברגע האחרון ואמר: “זה נכון שרציתי לעזוב את הקבוצה אבל כעת אני מחוייב לה. אני מבין שמעתה ואילך כל משחק עבורי יהיה כמו משחק חוץ”. עוד היילייטים גדולים היו הופעת הבכורה של האקס האהוב קיילור נאבאס (סיפק מספר הצלות לא רעות) בין הקורות וכן של מאורו איקרדי. מיותר לציין שדני אלבס כבר לא שם (הפסד מקצועי) וגם בופון (הרפתקאה קצרה). האם היא תעשה את הקפיצה מהעונה שעברה?

“אני לא רוצה לראות פה יותר קבוצת כוכבים, מי שלא יעבוד קשה - לא יהיה כאן יותר”, אמר הבעלים נאסר אל חלאיפי בזעם באחד הראיונות על סאגת ניימאר. קיץ לא פשוט, שהסתיים בטעם טוב, עבר על אלופת צרפת שסיימה את העונה שעברה עם הפסד בגמר הגביע ושרשרת הפסדים, פשוט כולם חיכו שהעונה הזו תסתיים. אופרת הסבון של ניימאר מתחה את כולם - מהשחקנים בחדר ההלבשה, האוהדים כמובן, המאמן תומאס טוכל וגם המנהל המקצועי לאונרדו. את העלילה אתם מכירים בעל פה - מו"מ ארוך ומתיש עם ברצלונה, שחקן שרצה להחרים אימונים ובפתיחת העונה אף לא שותף בהחלטת המועדון עד שהכל יתבהר. העצבים על ניימאר, שלבסוף נשאר, דחקו הצידה את צירופם של אנדר הררה ממנצ’סטר יונייטד, פאבלו סארבייה לאחר עונת שיא במדי סביליה (23 שערים ו-17 בישולים) וכמובן קיילור ואיקרדי שצורפו במהלך בזק עם סגירת חלון ההעברות. בעיר האורות הפעם הנמיכו פרופיל והאם יוכלו להיות צנועים ולהצליח סוף סוף במפעל החשוב מכל, זה שהם הודחו בו שוב ושוב ושוב בשלב שמינית הגמר? (ברצלונה, ריאל מדריד ואשתקד אפילו מנצ’סטר יונייטד).

לקראת המשחק הקרוב פאריס תצטרך לשנות את עורה. ניימאר מושעה ולא יכול לשחק, זכר לטענות הקשות נגד אופ"א בעוד פצועו לאחר הגומלין נגד היונייטד בצרפת (הפסד מביך 3:1), וגם קיליאן אמבפה בחוץ - זכר לפציעה שהשביתה אותו ואת אדינסון קאבני מאז הניצחון 0:4 על טולוז. השניים לא שיחקו ביום שבת על אף שחזרו לאימונים בהדרגתיות. אריק צ’ופו-מוטינג קיבל את האשראי בהרכב ונראה לא רע אך נראה שאת מקומו יתפוס איקרדי שמגיע אחרי עונה חלשה מצד אך אחד הוא לא איבד את היכולת להבקיע מן הצד השני. בעונה שעברה כבש ארבעה שערים בשלב הבתים ובמדי אינטר ולא כדאי להסתבך איתו. כמובן שגם די מאריה שם, כובש שער הניצחון בסופר קאפ נגד ראן בכדור חופשי (פוסט מרגש), והוא רושם ציון דרך ענק עם משחקו המאה באירופה.

ניימאר מחויך, איקרדי מתאקלם

הצרפתים מצד אחד מציגים מאזן אימתני בשלב הבתים - לא הפסידו במשחק בית מאז 2004, אז הייתה זו צסק"א מוסקבה שחזרה מעיר האורות עם כל הקופה. ב-2017/18 פ.ס.ז’ סיימה עם 25 שערי זכות - שיא מפעל עד היום, אך מצד שני היא קורסת ברגע האמת. בשנה שעברה ניצחה פ.ס.ז’ את ליברפול במשחק הבית וגירדה תיקו עם נאפולי אך נכנעה ליונייטד כמובן. באף אחד מששת משחקי הבית האחרונים היא לא שמרה על שער נקי. מנגד הם כבשו בכל 24 האחרונים שלהם. הרקורד שלהם נגד ספרדיות בבית - 7 נצחונות, 5 תוצאות תיקו ו-3 הפסדים. בולט כמובן - הניצחון ההוא על ברצלונה. אז פאריס תרצה לוותר קצת על הכדורגל היפה כדי לנצת. לצד המאמן תומאס טוכל הגיע גם מרקו וראטי, למסיבת העיתונאים, אחד מאלה שצריכים להוסיך את הקשיחות והחוסן המנטאלי, אך לא תמיד עומד בציפיות. כשהקולות ברורים - אנחנו חזקים יותר מהעונה שעברה.

טוכל אמר: “אנחנו נהיה קבוצה שיוזמצת, ריאל מדריד חזקה מאוד ובעלת ניסיון רב במפעל. אני מקווה שנשחק מהר ונמצא פתרונות אך צריך לזכור שזה רק המשחק הראשון ושום דבר לא הוכרע”. המאמן התעלם באלגנטיות מהשאלה על דבריו של לאונרדו על ניימאר וניסה לשמור את הקלפים בחזה לגבי איקרדי. כמו כן הוא החמיא לבנזמה ואמר שהיכולת שלו מהמשחק האחרון הייתה מפחידה ושקשה לשמור עליו. “עלינו ללמוד מהטעויות בעונה שעברה”, הוסיף המאמן. וראטי הוסיף: “אנחנו לא רוצים להיפרד מהמפעל כמו בשנה שעברה. יש קבוצות מנוסות אבל אנחנו ניתן הכל. אנחנו לא חושבים על מה שקרה נגד מנצ’סטר יונייטד גם אם זה נמצא איפשהו בזיכרון. ההיעדרויות? השחקנים האלה עושים את ההבדל, אבל יש לנו שחקנים אחרים חזקים מאוד”.

“המוטיבציה של קיילור נבאס:” ברור שזה משהו מיוחד בשבילו. הוא היה שוער זמן רב במדריד והצליח מאוד בקבוצה הזו. עמדת השוער היא מיוחדת מכיוון שהוא צריך להטמיע רק את הטעויות שלו אבל הוא מאוד נפשי חזק, זו הסיבה שהוא שיחק במדריד ואני שמח שהוא איתנו. הוא תמיד מחייך, בשלווה, עם אנרגיה ורוח נהדרת. "מצבו של פ.ס.ז ': חסרים לנו שחקנים ומדריד גם ובטח ניצור עם קבוצה שמסוגלת לוותר על הצרפת של מדריד, ניצחנו חמישה משחקים ו זה נותן לנו ביטחון. היעדים השנה: "אנחנו יכולים לעשות יותר טוב מאשר בשנה שעברה, יש לנו שחקנים חדשים והרווחנו את המנטליות, האישיות והניסיון. זה משחק מיוחד אך לא מכריע ומדריד חזקה מאוד בתחרות הזו. “הסכנה של בנזמה:” אם הוא היה במדריד כבר 25 שנה. ראינו אותו נגד הלבנט וזה מפחיד. בנזמה הוא אחד השחקנים המוערכים בעולם. זה מעמד גבוה, קשה מאוד להתגונן מכיוון שהוא לא משחק רק תשעה, זה הולך לצד, בכל מקום. יש לו איכויות רבות ועושה מרכזים, הולך טוב בראש … מה עוד אני יכול להגיד!

רצה הגורל והופעת הבכורה של קיילור נאבאס, השוער היחיד בהיסטוריה שזכה שלוש פעמים ברציפות בליגת האלופות - תהיה דווקא נגד האקסית, ריאל מדריד. טוכל אמר על כך: “ברור שזה יהיה מיוחד עבורו, הוא שיחק שם זמן רב והצליח מאוד בקבוצה. עמדת השוער קשה מאוד. הוא חזק מאוד ברמה הנפשית, זו הסיבה שהוא החזיק מעמד כל כך הרבה זמן בריאל מדריד ואני שמח שהוא איתנו. הוא תמיד מחייך, עם אנרגיות ועם רוח נהדרת”. נבאס עצמו נשאל על כך ביום שבת ואמר שאין לו רגשות נקם עם כל הכבוד לכתבות בתקשורת הספרדית על “קרב פנים אל פנים” מול טיבו קורטואה. קיילור אמר: “הייתה לי תקופה נפלאה במדי ריאל מדריד וחווינו הצלחות גדולות אבל אני רוצה לתת הכל למען פאריס ולהצליח כאן”. אל תתפלאו אם קיילור, שוער נפלא שתמיד היה שם במאני טיים - ינעול את השער, כמיטב המסורת של האקסים. ובהחלט יהיה מוזר לראות אותו בצד השני.

פאריס סן ז’רמן - הרכב משוער: קיילור נאבאס| לייבין קורזאווה, טיאגו סילבה (C), דיאלו, חואן ברנרט| מרקו וראטי, מרקיניוס, אנדר הררה, | אנחל די מאריה, פאבלו סארביה ומאורו איקרדי

היסטוריה ומפגשי עבר:

רק לפני שנתיים פגשנו את פאריס סן ז’רמן לצמד משחקים מטורפים ובלתי נשכחים בשמינית הגמר. הצרפתים מעיר האורות הגיעו נפוחים למדי עם קיליאן אמבפה וניימאר בהתקפה, כשמולה ריאל מדריד בעת משבר כשזידאן אפילו אמר איי שם בפברואר: “ברור שהעתיד שלי תלוי במשחקים האלה”. הצרפתים אפילו הובילו בברנבאו משער של ראביו אלא שלפני המחצית טוני קרוס סחט פנדל וכריסטיאנו השווה. המחצית השנייה הייתה בקצב מסחרר והגאון הצרפתי ניצח את המשחק עם חילופים מעולים - לוקאס ואסקס ומרקו אסנסיו שיפרו את משחק האגפים. בדקה ה-83 אסנסיו העביר כדור רוחב וכריסטיאנו כבש עם הברך, וזה לא נגמר שם. ריאל, כמו אלופת אירופה הגאה, כבשה שער נוסף וסופר חשוב - מרסלו היה זה שהגיע למסירה של הספרדי ובעט מכל הלב לרשת (1:3) כשהוא גולש לעבר זידאן המאמן אהוב בתמונה מרגשת - אהבנו! לגומלין הגיעו הצרפתים ללא ניימאר הפצוע וללא אמונה. כריסטיאנו החליט - זה נגמר, כשכבש שער בנגיחה אחרי בישול של לוקאס מצד שמאל, קאבני השווה אך המילה האחרונה הייתה של קאסמירו בשער עם לא מעט מזל, 1:2 לריאל וניצחון כפול - כך זה קרה .

הקבוצות נפגשו גם בעונת 2015/16 בקרב ברור על ראשות הבית כאשר שחטאר דונייצק ומאלמו שימשו רק כתפאורה. במשחק בצרפת לא נפלו שערים בדרך ל-0:0 די משמים כשריאל מתקשה מאוד ללא בייל, בנזמה ומודריץ’. בברנבאו זה לא נראה טוב יותר אך קיילור היה בשיאו וריאל עקצה בזכות אלילת המזל. בדקה ה-33 מרסלו נפצע והמדרידיסטאס תפסו את הראש אלא שכעבור שתי דקות נאצ’ו שכלל לא היה אמור לשחק, ניסה למסור לרחבה והטעה את השוער קווין טראפ שהפקיר את השער, 0:1 קטן-גדול עם שער מוזר. מנגד, במפעלים האחרים והפחות חשובים - ריאל מדריד לא ממש ליקקה דבש.

בתחילת שנות ה-90, פעמיים בשלב רבע הגמר - הצרפתים הדיחו את ריאל מדריד. זה קרה בגביע אופ"א ב-1992/93 כשניצחון 1:3 במדריד היה בהחלט אמור להספיק - בוטראגיניו, זאמורנו ומיצ’ל - בדקה ה-90 - כבשו (ז’ינולה כבש לאורחת) בגומלין הייתה דרמה מטורפת. ריאל ספגה פעמיים בעשר הדקות האחרונות, זאמורנו כפה הארכה עם שער בדקה ה-90 אך אנטואן קומבוארה הבלם קבר את ריאל מדריד עם שער עם הבאזר. כעבור שנה ריאל הייתה יכולה לנקום והפעם בגביע אירופה למחזיקת גביע אלא שהצרפתים ניצחו בברנבאו בזכות שער של ג’ורג’ וואה. בוטראגיניו העלה את ריאל ליתרון והפיח תקווה אך הצרפתים השוו וריאל הודחה. רק נגד מונאקו (עשרה משחקים) שיחקה ריאל מדריד יותר פעמים מבין הקבוצות הצרפתיות. בשמונת המשחקים עד עתה - 4 ניצחונות לריאל מדריד (50%), 2 תוצאות תיקו (25%) ועוד 2 ניצחונות לפאריס סן ז’רמן (25%), יחס שערים 9:11 לטובת ריאל.

אני חושב שאחרי כל הסבל של השנה האחרונה מגיע לנו לקבל לערב אחד את חאמס מאחורי בייל, הזאר וקארים. גם ככה התוצאה הערב לא חשובה, גם ככה אין לנו הגנה - פנק אותנו בכדורגל זיזו.

כותרות העיתונים לקראת פ.ס.ז’

שער ה-AS:

“מיסטר צ’מפיונס חוזר” | זידאן יערוך נגד פ.ס.ז’ את הפרמיירה המחודשת שלו במפעל בו הוא תמיד סיים כמנצח. המשחק האחרון, כזכור לכם - 26 במאי 2018, גמר ליגת האלופות נגד ליברפול בקייב, זכייה שלישית ברציפות בליגת האלופות. בפריויו לקראת המשחק נכתב: 'זידאן משחק עם שחקני הרכש ופוגש את קיילור נבאס, מול פאריס שבהרכב חסר מאוד. “זידאן חוזר הביתה, מכיוון שהאגדה שלו ושל ריאל מדריד נבנתה בליגת האלופות”. עוד נכתב כמובן על המאורעות שאחרי - היחסים בין בייל וזידאן, פלורנטינו וכריסטיאנו ומה שהוביל להתפטרותו של המאמן, אבל סיפור שלנצח יישאר.

בצד המקצועי, זו תהיה הבכורה של ה-“B-B-H” - בייל-בנזמה-הזאר, הטריו ההתקפי שעשוי להוביל את ריאל מדריד העונה. הזאר עם הופעת בכורה בהרכב (וגם מיליטאו) לריאל מדריד רשימת נעדרים ארוכה כמובן ואותה אתם מכירים בעל פה אך ההתקפה נראית טוב על הנייר. גם חאמס צפוי לשחק. ‘ריאל תצטרך הכל מול יריבה חזקה’, סיכמו, וכמובן שאי אפשר להתעלם מקיילור. על פ.ס.ז’ נכתב שהיא תשחק בהתקפה שונה לחלוטין כמובן, אמבפה-קאבני-ניימאר ייעדרו וגם דרקסלר - כולם כבשו יחד 90 שערים בעונה שעברה. עוד נכתב שטוכל חושב חושב שהדרך להצלחה היא להפוך את הקבוצות שלו לבלתי צפויות. מה הוא מכין הערב?

• בכתבת מספרים ב-AS הזכירו על המאזן של ריאל בפאריס - ניצחה פעם אחת מארבעה משחקים (בגומלין 2017/18)| מעבר לכך דובר על חשיבות משחק הפתיחה שכן 27 הקבוצות שזכו בצ’מפיונס מעולם לא הפסידו - הן פתחו עם 21 ניצחונות ושש תוצאות תיקו. ריאל פתחה עם ניצחונות ב-2017/18, 2016/17, 2013/14, 2001/02 ו-1997/98, כאשר בעונת 1999/00 היא סיימה בתיקו עם אינטר| ריאל מדריד ניצחה 12 פעמים ברציפות במחזור הפתיחה, מאז נכנעה 2:0 לליון בעונת 2006/07 (הפסד שלישי ברציפות בשלב הבתים). רק באיירן מינכן שניצחה ב-15 השנים האחרונות במשחק הפתיחה - עם רקורד טוב מזה| ריאל מדריד היא היחידה שלא הודחה מעולם בשלב הבתים בליגת האלופות - 16 פעמים סיימה כאלופת הבית ו-11 פעמים כסגנית. פ.ס.ז’ צולחת את שלב הבתים כבר שבע שנים ברציפות.

שער המארקה:

הליגה הגדולה מתחילה | שער מעורב עם המשחק המרתק בין אתלטיקו מדריד ליובנטוס (כריסטיאנו רונאלדו נגד ז’ואאו פליקס). אדן הזאר שיערוך בכורה בהרכב - בפרונט יחד עם האקס קיילור, “חתונת זהב” בפאריס.

• במארקה נכתב על כך שזו העונה ה-50 של ריאל מדריד בליגת האלופות, יותר מכל קבוצה אחרת. 13 זכיות בתואר - והמטרה הברורה היא 14! עוד שלושה הפסדים בגמר, 29 חצאי גמר ואתם יכולים לראות את הרקורד עונה אחר עונה בגרף הבא .

• עוד נכתב על כך שריאל מדריד עוברת שינוי גדול וצריכה להסתגל באיחור של שנה להיעדרותו של המוציא לפועל כריסטיאנו רונאלדו. בעונת הדסימה הוא כבש 17 שערים, ב-2014/15 תרם עשרה שערים, ב-2015/16 כבש 16 משום שלא כבש מרבע הגמר ואילך, ב-2016/17 הבקיע 12 שערים ו-15 בעונה האחרונה. “ריאל מעולם לא התבלטה כקבוצה מסודרת, קומפקטית, מגוונת יותר מדי, כזו שמציגה הגנה טובה”. עוד הציגו את מספרי הספיגה לאורך השנים. בשנה שעברה ריאל כבשה רק שלושה שערים בנוק אאוט נגד אייקס. בנזמה הבקיע ארבעה שערים - הרקורד הגרוע ביותר שלו בקבוצה, בייל כבש שלושה שערים שזו הכמות הרגילה חוץ מעונת הדסימה (שישה שערים), אסנסיו כבש שניים. למעשה, ריאל כבשה רק 15 שערים. וכעת ריאל זקוקה להזאר שכבש רק שישה שערים בליגת האלופות ושלושה מהם בפנדלים. לוקה יוביץ’ הפגיז אשתקד בליגה האירופית עם עשרה שערים, השאלה האם ישמור על רמתו כשברור שישחק פחות - התשובה היא: לא.

• כתבה אחרת הזכירה שוב את הדלילות של ריאל מדריד באמצע - שני קשרים אחוריים בלבד כשירים - קאסמירו וטוני קרוס. בכתבה נכתב שמעניין לראות איך זידאן יתגבר את ההגנה מעבר לכך שחאמס ישחק מעט מאחור ולא בעמדה של מספר 10. הזכירו שוב את שחרורם של מרקוס יורנטה ודני סבאיוס גם יחד.

אשמח מאוד אם זה מה שיקרה היום.
פריז מגיעה מאוד פצועה היום ויש הזדמנות לתצוגת כדורגל טובה.

אין לי ספק שנבאס יתן הצגה היום.

יש מצב שההרכב הערב הוא השקוף ביותר זה שנה וחצי.

קורטואה
מנדי, מיליטאו, וראן, קרבחאל
קרוס, קסמירו, חאמס
הזאר, בנזמה, בייל

בעיניי אנחנו פייבוריטים ברורים הערב, למרות חסרונם של מרסלו מודריץ’ וראמוס. יש לנו את בייל, בנזמה והזאר. עם הרנסאנס של בייל, יכולת הכיבוש של בנזמה וההצטרפות של הזאר, יש לנו התקפה דינאמית ומהירה. מאוד מעניין יהיה לראות אותם הערב. בהשוואה לפריז, הם חסרים את השלישייה הקבועה שלהם והמחליפים הם שחקנים שזה עתה נרכשו.

חאמס במשחק האחרון נתן משחק אדיר, ואם הוא ייתן שוב משחק כזה, אני לא רואה אפילו קישור של וראטי ואנדר הררה עוצר אותו מלהשתלט על מרכז המגרש.

מתחילת העונה אנחנו משחקים טוב גם אם התוצאות לא מעידות כך. הערב זו הזדמנות מצוינת לצבור ביטחון ולתרגם את היכולת הטובה לנצחונות יפים.

הדרך לגביע ה-14 מתחילה היום, זה משהו שאני חושב שכל אוהד ריאל מדריד חייב לכתוב עליו, לחשוב על כך, להאמין בו. ריאל מדריד היא ליגת האלופות וליגת האלופות היא ריאל מדריד. כמידי שנה אני כותב את אותו הפוסט ערב שריקת הפתיחה של הצ’מפיונס וכותב, ובספרדית זה נשמע יותר טוב - עונה חדשה אבל אותה מטרה אלמותית. הנשיא פלורנטינו הגדיר זאת במדויק לאחר הזכייה בדסימה - “הבאנו את הגביע העשירי והמדרידיסימו חוגג אבל כבר למחרת ישכחו לנו את זה. הם לא ינוחו עד שייראו את הגביע ה-11, ה-12, ה-13”. “אנחנו לא מדברים על החלומות שלנו - אנחנו מעדיפים להשיג אותם”.

דור רומנו תמיד בטירוף, הוא תמיד מגזים, אובססיבי, נשאב לתוך זה, בלי כדורגל הוא היה אדם עצוב וריק, אבל מעניין האם גם אחרים כאן בטירוף, רעבים לאחר העונה האחרונה האיומה. אני רק אניח כאן כמה תמונות למזכרת ונראה אם יש לכם צמרמורת או לא.

מה עשה בייל - המספרת! | זידאן ברגע המספר של בייל | ראמוס בשריקת הסיום | החגיגות בסנטיאגו ברנבאו | ראמוס לא עוזב את הגביע |

ועכשיו כמה מילים על המשחק: פתיחה מטורפת, אבל זה זמן די נוח לפגוש אותם, לא רוצה להגיד שאנחנו פייבוריטיים אבל לזידאן יש מאזן חוץ פסיכי (2017/18 למשל), ולעתים יותר נוח לנו לשחק בברנבאו. זו בהחלט הקלה שהטריו ההתקפי שלהם לא ישחק למרות שאני לא מזלזל בדי מאריה שהוא אחלה שחקן, באיקרדי או בסארבייה שהיה צריך להיות אצלינו. אני עדיין חושב שאנחנו קצת חסרים באמצע, מקווה שנהיה ב"מוד צ’מפיונס", האמת שעל הנייר עם מיליטאו ומנדי ההגנה אמורה להיות קצת יותר טובה, פשוט אסור לחלטר. מחצית טובה אחת לא תספיק, הגנה בינונית לא תספיק וקורטואה צריך להביא ערך מוסף פעם אחת.

אני חולק על המחמאות שהקבוצה קיבלה מפתיחת העונה, שיחקנו נגד יריבות די קלות ומבחינתי ההגנה באמת איומה ויש קושי גדול ליד השער, ברצלונה כובשת חמישייה עם הילד שעוד לא בן 17 ואנחנו מקיזים דם. ועדיין, אשכרה הצלחתי לפתח ציפיות בגלל ההתקפה וזה הכי מדאיג אותי. בייל עדיין מהיר, הוא בטירוף והוא סקורר, הזאר זה השחקן שחלמנו עליו שנים וגם בנזמה בכושר טוב ולמרות שיש לו ימים נוראיים לעתים - הוא בהחלט שותף מלא למשחק ההתקפה. גם חאמס זה מטורף, מבחינתי מודריץ’ לא תורם כלום בהגנה כבר זמן רב אז הוא צריך להילחם על מקומו. השלישייה שלנו - B-B-H - נעים להכיר - יכולה להצית את הדימיון הערב, רק שזיזו לא יקלקל עם לוקאס ואסקז ברגע האחרון. כמובן שקיילור ייתן משחק שיא בין הקורות (הכתבה שלי על קיילור לקראת המשחק - לחצו כאן) ולי יהיה עצוב לראות אותו בין הקורות של היריבה. מבחינתי גם בנזמה צריך להוכיח שהוא לא מדושן עונג לאחר המחמאות של טוכל, הוא בהחלט משחק טוב אבל בואו נראה אותו במשחק גדול עושה שער ממצב אחד, שלא ימהרו שם בתקשורת עם “מוד כריסטיאנו”. #APorLa14

ההרכב הרשמי.

אני מתרגש משום מה, לאחרונה אני ממש רגוע. האלה מדריד!

פס"ז עם קישור הגנתי מהרגיל: שניים דפנסיביים מובהקים ו-וראטי.

Navas; Meunier, Thiago Silva, Kimpembe, Bernat; Verratti, Marquinhos, Gueye; Sarabia, Icardi, Di Maria.

כמה סראביה נותן היום גיא?

סראביה? זה מה שמעניין כשהשחקן הכי טוב בעולם משחק באגף השני? LMAO

האם קורטואה מסוגל לעצור כדור שהולך למסגרת והוא לא למרכז השער?

הכל הולך לפי התוכניות: אקס אחד תוקע אותנו - אהלן אנחל די מאריה, וטיבו קורטואה כרגיל לא סוגר את הפינה הקרובה. קיילור נבאס מביט מהצד וצוחק בלב. ההרכב שלנו עם המון פוטנציאל שלא ממומש, אנחנו לא טובים התקפית למרות שהיו דקות של הנעת כדור סבירה. הזאר בינוני, הפציעה הביאה להשתלבות מאוד איטית שלו, בייל בכלל לא במשחק. דווקא בנזמה שהגיע בכושר טוב - לא הגיע למצבים. הייתי רוצה שזידאן ייחכה עד הדקה ה-60 עם ההרכב הזה ולא ימהר לשלוף איזה לוקאס או ויניסיוס, אבל השער השני מסבך לנו את העניינים, אם לא נגרד גול עד המחצית זו בעייה, חבל להפסיד לפ.ס.ז’ בהרכב כזה. חבל על השער שנפסל אבל הייתה נגיעת יד. חבל עוד יותר כי הייתי אופטימי. אגב, רק אומר שבארסה חילצה נקודה בשיניים בדורטמונד עם סגל חסר מאוד, כמובן שהיה שם מזל אבל קצת שיניים ואופי וקשיחות לא תזיק לקבוצה הזו. “לסבול”.

חבל שהכדורים האלה - הזאר עם החמצה מזעזעת, בייל סמוך לסיום המחצית - שרקו סמוך לקורה ולא היה איזה זינוק אלוהי של קיילור התותח, אני רואה את קורטואה העלוב בשער של הקבוצה שלי ומתבאס כל משחק מחדש. הוא שווה גול בכל משחק באשמתו וגם ההגנה העלובה שלנו. ככה צריך להבקיע שלישייה כדי לנצח. זה קרה בבלאידוס ונגד לבאנטה אבל זה לא יקרה היום. אוברייטד עלוב.

מנסה למצוא נקודות אור - מנדי פשוט לא מפסיד במאבקים של אחד על אחד, גם מיליטאו יחסית שקט, נראה בסדר. חבל שקרבחאל קטסטרופה, אתה מחכה, עובר משחק ועוד משחק, הוא רץ הרבה, הוא נחוש, אכפת לו אבל הוא גומר אותנו.

אי אפשר לשחק כדורגל עם שחקני הגנה שלא מצליחים להניע את הכדור, כל ההגנה שלנו גרועה במשחק הרגל, וראן ממש נוראי במשחק הרגל(וגם הגנתית), איזה ביטחון יש לבלמים שלהם בהנעת כדור יחסית לאלה שלנו.

הבעיה העיקרית היא שזידאן הימר היום על משחק מתפרצות. במהלך רוב שלבי המחצית המרחקים בין השחקנים היו אסטרונומיים. אנחנו לא מניעים כדור כמו שאנחנו משחקים בדרך כלל. ההערכה שמכיוון שזה משחק חוץ יהיה יותר קשה להחזיק בכדור ולכן משחק המתפרצות עדיף התבררה כטעות.

הבעיה המשנית היא יכולת אישית של שחקנים. וראן, שמעולם לא ראיתי חיים של חלוץ כל כך קלים מולו, קרבחאל שמאבד את העמדה פעם אחר פעם והזאר שלא בעניינים.

כמובן שפסז ביכולת פנטסטית ומגיע להם המון קרדיט.

אנחנו צריכים להתחיל להחזיק בכדור ושהשחקנים יתחילו להתרכז. לקראת סיון המחצית הראש שלהם לא היה במקום.

קרבחל איום ונורא, הייתי מטיס את אשרף לשם אתמול אחרי המשחק.

התחלנו טוב את המשחק עד שבא הגול הכל כך לא הכרחי הזה ונתן להם ביטחון. תנועת היד של קורטואה כל כך לא ברורה שם, כאילו ניסה להגיע לכדור מהכיוון ההפוך.

מניח שהחבר’ה יתעוררו במחצית השנייה ויתחילו ללחוץ כמו שצריך. נתנו לפריז המון חופש בהנעת כדור ומנגד לא היינו סבלניים בהנעת כדור וישר איבדנו.

מעבר לזה, חאמס מבריק ובייל מתעורר.

קרבחאל גרוע כבר הרבה זמן, וראן כבר בלתי נסבל, אבל גם מיליטאו עם סגירה נכונה היה יכול בקלות למנוע את 2 השערים, אבל זה המשחק הראשון שלו אז נתן לו קצת הנחה.

טעיתי באקס. סראביה זכה באמון שלי כי גדל בקאנטרה. כנראה שהיית צריך ללכת פה על יותר על טריות העזיבה. הוא עוד יפתיע אולי, ההגנה שלנו לא מצליחה לחטוף כדור ונותנת לרוב ההתקפות להסתיים.

משחק לחץ לא באמת קיים בלי מודריץ’ וראמוס שקוראים מסירות מתוך שינה. כמו גם ההשתחררות מלחץ של לוקה ובכלל חיבור בין ההגנה להתקפה.
לא פעם ראשונה שקורטואה עוצם עיניים בבעיטות, מה נסגר?

מסימני הפסימיות של העונה וחצי האחרונה - הייתי מעדיף שהמשחק יסתיים ב2-0 ולא להסתכן בתבוסה.