גומלין 1/4 גמר האלופות :: ממשיכים לחצי הגמר לאחר 0-0 באנפילד

לקראת ליברפול |
רגע האמת הגיע: על אף הפציעות והעייפות, ריאל מדריד רוצה להשלים שבוע חלומי ועם הרוח הגבית של ה-1:3 מדי סטפאנו וגם הניצחון בקלאסיקו - לכבוש את הכרטיס לחצי גמר הצ’מפיונס כשתתארח באנפילד המרגש גם ללא קהל. ההרכב של זידאן? חידה: אל תפסלו שלושה בלמים עם מנדי. פדה בריא, לוקה דרוך ומה ההיסטוריה אומרת?

כבר שבוע שרק כדורגל בראש שלי, ובראש שלנו. אפשר לומר שככה זה בדרך כלל, אין כמו כדורגל - אבל העוצמות גדלו פי כמה וגם הטירוף. “ליברפול”, “ליברפול”, “ליברפול”. “אנפילד” ו"אנפילד". הימים האחרונים החזירו אותנו לתקופה טובה יותר. בגלל שבועות כאלה אנחנו כל כך אוהבים כדורגל. 2/3 מהמשימה כבר מאחורינו ובגדול כשהגלים מתחזקים החזקים מתגלים. כמה פעמים הימרנו נגד הקבוצה שלנו, איזה פשע - ואכלנו את הכובע. שימו לב למאזן שלנו במשחקים הגדולים. - שני קלאסיקוס, ליברפול, דאבל על אטאלנטה, ארבע משש מאתלטיקו. תיזכרו איפה הקבוצה הזו הייתה בינואר בפער מטורף מאתלטיקו - שמונה נקודות מאחור ועוד משחק חסר ליריבה. ביום רביעי הקרוב כל עם ישראל יחגוג את ערב יום העצמאות. לנו יהיה חג אחר, החג האהוב עלינו: רבע גמר ליגת האלופות.

הבטחת הכרטיס לחצי הגמר שווה יותר מכל מסיבה טובה. העייפות, הסגל החסר, יריבה חזקה ממול שסביר שתהיה טובה מהמשחק הראשון - על הנייר לא חסרות סיבות להיות פסימיים. אבל יש סיבה אחת גדולה להאמין: אנחנו ריאל מדריד. ב-2012 נשבר לי הלב בפנדלים נגד באיירן ולא הייתי מסוגל לחגוג את היום השמח הזה. הפעם זה חייב להיות אחרת. בטח ביום בו פלורנטינו הוכרז רשמית כנשיא עד 2025 - ואתם יודעים מהן התוכניות. אבל אנחנו רוצים ליהנות ולשמוח כבר עכשיו. זה אמור להיות לא יפה לעין, לא פשוט, עם לא מעט התקפי לב - לא לבעלי לב חלש, “tenemos que sufrir” (עלינו לסבול - ונסבול) כפי שלימד אותנו המיסטר, אבל בסוף נעשה את זה. Hasta El Final - Vamos Real

image

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי ימים מטורפים או יותר נכון לומר – ימים ולילות לבנים. הקבוצה המשיכה את המומנטום מה-1:3 על ליברפול עם 1:2 גדול בקלאסיקו על ברצלונה. חלום הדאבל חיי וקיים מצד אחד אלא שהסגל הולך ומתקצר וגם העייפות עלולה לשחק תפקיד. לוקאס ואסקס גמר את העונה (“היינו עצובים מאוד כי הוא שחקן חשוב”, הכריז מודריץ’) היה פתרון מעולה לזידאן עבור הפציעות של קרבחאל (אף אחד לא חשב שהוא יגיע בזמן) וכעת זידאן נותר עם “סודוקו גדול”. הנחמה היא שפדה ואלוורדה שעשה מאמץ אדיר – יוכל לשחק. “הוא יהיה במאה אחוז”, הבהיר זידאן. הקבוצה הזו בכל העונה סובלת ומתגברת על עוד ועוד קשיים ואיך אמר מודריץ’: “זה מאחד אותנו, עבדנו קשה חודשים רבים כדי להיות במצב הזה”. כמו שבניטס אמר: “ביטחון ושקט משחקים תפקיד”. ריאל מחפשת העפלה 30 לחצי הגמר כשהוא לא הודחה בשלב הזה מאז 2004 ועפה בסה"כ שש פעמים. מאז היא ניצחה בכל שמונת הקרבות. זו בדיוק המטרה גם הפעם.

זידאן שהודה בעצמו אחרי הקלאסיקו: “אנחנו על הגבול בפן הפיזית, אני לא יודע איך נסיים את העונה” – יצטרך להכריע: האם אודריוסולה ישחק או לא, אולי פדה הסילון כחצי מגן ימני במערך של שלושה בלמים ובמקרה כזה מרסלו יתגבר את צד שמאל ומנדי ייכנס למרכז ההגנה. המיסטר נשאל האם ייתן דחיפה מוראלית למגן הצעיר וכמובן אמר שהוא לא מגלה מה יהיה מחר, אך הוסיף: “זה נכון שהוא שיחק מעט אבל הוא איתנו, הוא מעורב והיה טוב בשבת”.

בהנחה שיהיה קשה מאוד לשמור על שער נקי – הפיתרון יהיה לכבוש. בנזמה שוב יהיה במוקד, כל משחק ההתקפה שלנו. וליברפול היא יריבה שהוא אוהב. אם יכבוש את החמישי נגדה בצ’מפיונס (צמד בביקור היחיד שלו באנפילד) הוא ירשום ציון דרך ענק וישתווה לראול כמבקיע הרביעי בהיסטוריה של המפעל (71). הוא נראה נהדר, בטוח בעצמו, וקטלני מול השער כפי שראיתם בקלאסיקו – אחד מאחד. ויניסיוס יהיה הפרטנר שלו, שוב, אלא שוויני, קצת אחרי שיכרון החושים והצמד במשחק הקודם – חזר להרגלים הישנים כפי שראינו בקלאסיקו – פזיז, מפספס הזדמנויות ולא מספיק בטוח. אנו נסלח לו בשל העייפות. מה שכן, במשחק כזה שוב יהיו לו שטחים והוא עדיין מהיר ובלתי פוי. על הזאר אין מה לדבר בכלל, רגילים לשחק כבר שנתיים בלעדיו. אולי גם רודריגו יוכל להיות אקס פקטור מהספסל, כשאסנסיו יהיה גם אחת האופציות.

כתמיד, ריאל תהיה תלויה במרכז השדה שלה. במודריץ’ שהגיע למסע"ת יחד עם זידאן וגם עם קרוס. “אנחנו משחקים המון זמן יחד, מבינים זה את זה ונהנים. הוא אחד השחקנים שהכי היה לי נוח איתם”, הבהיר לוקה. זו תהיה ההופעה ה-40 שלו העונה – כמו בכל העונה שעברה. השקט שלו, הניידות, קבלת ההחלטות והיכולת להוציא אותנו מיד קדימה– כל הרפרטואר שלו יהיה כה חשוב. ובטח שמעתם מה אמר עליו אדם ללאנה בהקשר לגמר ההוא. מודריץ’ הפגין את הרוח הנכונה כרגיל: “ריאל מגיעה כדי לנצח ולא כדי להגן על מה שיש. זה יהיה משחק תובעני. עלינו להגן ולהתקיף היטב כקבוצה”. הוא כרגיל לא מתייחס ליכולתו האישית (“העונה שלי? זה לא הזמן להשוות לשנים עברו”) או לחוזה החדש שלו (“הכל מתנהל כשורה ואני אשמח להמשיך”). הוא ממוקד במטרה. וגם לטענות השונות יש לו מה להגיד: “ברור שמבקרים אותנו, ככה זה כשאתה נגד המועדון הטוב בעולם (קלופ וקומאן). הייתי מעדיף לשחק לעיני אנפילד מלא אך זה לא המצב”.

גם המיסטר לא התרשם מהדיבורים על קהל והבהיר כי גם ריאל שיחקה ללא אוהדיה. הוא ממשיך עם מטרה ה"יום אחר יום" ולא מתעדף את הליגה או הצ’מפיונס כמובן וגם הפציעות לא יהוו תירוץ. “אנחנו לא מקשיבים למה שנאמר, אנחנו בחיים בשני המפעלים. לא נחלק את הכוחות. אנחנו רגילים למאמצים האלה ומתכוננים למשחק, אחד מהקשים שיש. קרו לנו הרבה מאוד דברים העונה, יש פצועים והייתי רוצה את כולם אך זה לא המצב ונעשה משחק טוב עם מה שיש. אנחנו הולכים להילחם ולנסות עד הסוף”. עייפות? לא בבית ספרנו. בדיוק כמו שמודריץ’ אמר (“אנחנו בסדר גמור”), זיזו הבהיר: “מצב הרוח והמצב הפיזי הולכים יחד. הכי חשוב שאנחנו יכולים להתחרות ונרצה לנצח”.

הסיכויים לעבור? אם נבדוק את ההיסטוריה הרי ש-72% מהקבוצות שהגיעו עם יתרון ביתי של 1:3 גם המשיכו הלאה, אמנם אצל ריאל זה פחות הולך – ריאל העפילה לשלב הבא בגביעי אירופה שש פעמים וארבע פעמים זה לא הספיק – הפעם האחרונה איי שם ב-1994 נגד פ.ס.ז’. בשנות ה-2000 ניצחנו 1:3 את יונייטד ברבע גמר הצ’מפיונס (2003) ונאפולי (2017) ועמדנו במשימה. ריאל ביקרה באנגליה 18 פעמים עד עתה. המאזן לא טוב: שישה ניצחונות בלבד (שניים מהם על מנצ’סטר יונייטד), ארבע תוצאות תיקו ושבעה הפסדים. באנפילד ניצחה ריאל פעם אחת - 0:3 בשלב הבתים ב-2014/15 עם שער של רונאלדו וצמד של בנזמה ויש לה גם הפסד צורם. ריאל עברה 47 מתוך 60 הפעמים בהן ניצחה במשחק הראשון בביתה, האחרונה שבהן הייתה ה-1:3 על פ.ס.ז’ ב-2017-18. ואם כבר כל המספרים, אסור לזכור מה קרה בתחילת ינואר. הקבוצה הזו הייתה במרחק שמונה נקודות מאתלטיקו כשהיה לה משחק חסר, ופתאום היא כפסע מאליפות. זו הרוח של ריאל מדריד, לה נזדקק גם מחר. עם נאצ’ו בתפקיד החואניטו, עם בנזמה בתפקיד רונאלדו, עם מודריץ’ בתפקיד מודריץ’. עם טיבו שלא היה בחצי הגמר מאז 2014 - בתפקיד איקר.

בדיוק עם אותה הרוח

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| פדה ואלוורדה, נאצ’ו, אדר מיליטאו, פרלאן מנדי, מרסלו| קאסמירו, טוני קרוס, לוקה מודריץ’| ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה

מה המצב ליברפול?

ליברפול סוף-סוף שברה את מנחוס אנפילד בליגה. לא רק שהצליחה לנצח אחרי שישה הפסדי בית רצופים ושמונה משחקים עקרים בסה"כ – היא אפילו ביצעה מהפך עם 1:2 על אסטון וילה, אותה יריבה שהשפילה אותה בסיבוב הקודם. כמובן שהכל הולך קשה לקבוצה של יורגן קלופ, אבל סלאח המשיך בשלו והשווה ובתוספת הזמן הגיע רגע של נחת עם שער הניצחון של טרנט-אלכסנדר ארנולד. מה שמרתק לא פחות הוא שקלופ איבד סבלנות כלפי היכולת ואולי בעיקר הגישה של סאדיו מאנה, באנקר בדרך כלל, וספסל אותו לטובתו של רוברטו פירמינו. העונה מאנה מנצח פחות בדריבלים, לא מייצר מצבים וכבש 12 שערים בלבד. הוא מרבה להתעמת עם היריבים על המגרש ורחוק משיאו, בקיצור.

מאנה אמנם כבש בצמד המשחקים נגד לייפציג אך פרט לכך יש לו רק עוד שער ב-2021. קלופ כבר תיקן את השגיאה שלו מהגומלין ולא יפתח עם נאבי קייטה במרכז השדה. ביום שבת קיבל את הקרדיט ג’יימס מילנר כשנראה שהצלע השלישית לצד פאביניו וג’ורג’יניו ווינאלדום – יהיה טיאגו אלקנטרה שמסוגל לשבור כל הגנה עם פס מבריק והיה אמור לתת לקבוצה מימד של החזקת כדור. הקפטן ג’ורדן הנדרסון עדיין לא כשיר וגם מנהיגותו חסרה. סלאח מחפש את שערו ה-200 במועדונים השונים (122 מהם בליברפול). מעבר לכך אם יכבוש זו תהיה הפעם החמישית ברציפות שהוא מבקיע באירופה - שווה לרקורד של ג’רארד הגדול מ-2008.

אומרים ובצדק שאנפילד הוא מבצר וקשה שלא להיזכר ב-0:4 המטורף על ברצלונה ועוד עם הרכב חסר בחלק הקדמי ללא סלאח ופירמינו, אך המאזן של ליברפול נגד ספרדיות באנפילד לא מזהיר - שישה ניצחונות ושישה הפסדים ב-19 משחקים. האנגלים “מומחים” ברבע הגמר כשעברו הלאה ב-11 מ-15 הפעמים בהן הגיעו לשלב הזה בליגת האלופות\גביע אירופה. ליברפול העפילה לחצי הגמר בחמשת מששת נסיונותיה האחרונים. היא עברה את פורטו בעונת הזכייה ואת מנצ’סטר סיטי ב-2018. ההדחה? נגד צ’לסי ב-2009.

קלופ היה רוצה את הגב של אנפילד המרגש מאחוריו אך זה לא יקרה. “אני לא מאמין הבטחות בכל הנוגע לתוצאות אבל בוודאי שנצא מחר בלילה להילחם עד השנייה האחרונה כאילו אתם איתנו ביציעי הקופ”, הבטיח המאמן לאוהדים. “אני לא יודע אם זה יספיק כדי לעבור או שלא. ניתן את כל מה שיש לנו וננסה להיות מושלמים”. הוא כמובן נזכר בקאמבק נגד ברצלונה כשאחרי תבוסה 3:0 בקאמפ נואו ניצחה ליברפול 0:4 וגם נגד דורטמונד ("בגומלין נגדם היינו ב-0:2 כבר אחרי 36 דקות) “עלינו להגן היטב. יש לריאל הרבה איכות כמו בשער הראשון. אני לא מופתע מוויניסיוס אלא מתרשם, גם קרוס אדיר. לא נמציא את הכדורגל אלא נשתמש בכלים שיש לנו, נרצה להיות במאה אחוז. קשה לעצור את ריאל”, הבהיר. לגבי הפציעות: “שתי הקבוצות באותו המצב. יש להם הרבה עוצמה למרות זאת”. הוא החמיא לטרנט כובש שער הניצחון בשבת: “הייתה לנו עונה קשה אבל הוא חוזר לעצמו. אני לא יודע אם נכון להשוות אותו לעונה הקודמות. הוא היה בסדר ומעולם לא היה חור שחור בהגנה או בנפילה ביכולת”.

מי שהגיע לצדו למסיבת העיתונאים הוא אנדי רוברטסון שמכורח הנסיבות אולי גם נהיה אחד המנהיגים. הוא לא החמיץ אף משחק ליגה או צ’מפיונס השנה. גם רוברטסון לא היה יכול שלא לדבר על חסרונו של אנפילד ודיבר על ההבדלים “אנחנו הולכים לנסות עד לרגע האחרון, ברור שעלינו לספק הופעה מושלמת. ריאל קבוצה נהדרת אבל גם לנו יש את הפוטנציאל שלנו”. הוא קרא לריאל “קבוצה אגדית” ודיבר על תחושה של אכזבה מהמשחק הראשון - “הדבר הטוב היחיד היה שהבקענו. אנחנו עדיין בחיים בכל מקרה. עלינו לשחק בתשוקה מקסימלית. כמובן שאין 55 אלף אוהדים ביציע אבל לא צריך מוטיבצייה מיוחדת נגד קבוצה כמו ריאל. עלינו להראות שאנחנו קבוצה טובה”. על ההבדלים מהמשחק נגד ברצלונה - “הקאמבק ההוא היה מדהים, בלי אנפילד זה היה בלתי אפשרי, העידוד היה מאסיבי ובלתי נשכח. אנחנו ניצבים כעת מול הקבוצה המנוסה ביותר באירופה, היא מדהימה. אבל אנחנו מאמינים בעצמנו”.

הנאחס הביתי בליגה נשבר.

ליברפול – הרכב משוער: אליסון בקר| טרנט אלכסנדר-ארנולד, אוזן קבאק, נתינאל פיליפס, אנדי רוברטסון| ג’ורג’יניו ווינאלדום, פאביניו, טיאגו אלקנטרה| סאדיו מאנה (רוברטו פירמינו), מוחמד סלאח ודיוגו ז’וטה.

קצת היסטוריה. שימו לב לזה: מונאקו של מוריינטס ב-2004 היא היחידה שחזרה מפיגור של שני שערים נגד ריאל מדריד במשחק הראשון. ב-15 מ-16 הפעמים - ריאל מדריד עברה הלאה. באותה עונה חשוכה עם קיירוש,. בברנבאו ניצחנו 2:4 (מוריינטס כבש את השער השני בתוספת הזמן) משערים של הלגרה, פיגו, זידאן ורונאלדו ובצרפת הפסדנו 3:1. המשחקים האחרונים הזכורים לנו הם בחצי הגמר נגד אתלטיקו ב-2017 כשניצחון 0:3 סגר עניין, מול פ.ס.ז’ ב-2018 זה נגמר ב-1:3 ואז ריאל השלימה דאבל בגומלין. בשלב הבא נגד יובנטוס ה-0:3 שלנו הספיק. ליברפול מצדיה המשיכה הלאה בפעמיים מה-13 בהן הגיעה לגומלין באנפילד בפיגור של שני שערים והדוגמא הזכורה ביותר היא נגד ברצלונה ב-2019!

image

לסיום: תקציר ה-0:3 של ריאל מהביקור האחרון באנפילד - שלב הבתים בעונת 2014/15, מחזור שלישי, אוקטובר. רצף הניצחונות של ריאל של אנצ’לוטי. ריאל פתחה ב-4-4-2 לאור פציעתו של בייל ונראתה נהדר. חאמס סיפק בישול גאוני לרונאלדו שסיים כמו גדול ובהמשך בנזמה כבש צמד.

טוב, קרבחאל לא בסגל, חייב להגיד שאני ממש לא מבין את מערך הדוברות של המועדון, זה כבר נהיה ריטואל שהם מודיעים ששחקן חזר להתאמן, משתפים את התקשורת לזמן שהשחקן צפוי לחזור והוא לא מזומן לסגל גם הרבה משחקים אחרי.

אפשר להבין את זידאן, גם המקרה של הזאר. אנחנו בתחילת הספרינט של סוף העונה ואסור לנו לאבד את קרבחל אחרי מה שקרה ללוקאס. שיחזור בנחת ויעזור לנו בפיניש של הליגה.

זה יהיה הדבר הכי משפיל בעולם לאודריאוסולה, אבל לדעתי וואלוורדה צריך לפתוח לפניו אם הוא כשיר.

מה עדיף, לספר לנכדים שפעמיים רצוף היית חלק מסגל ששיחק בגמר ליגת האלופות או לספר להם שהיית האשם הבלעדי בהפסד מביך ברבע הגמר אחרי ניצחון משכנע במשחק הראשון ?

השפלה זה מה שהוא הולך לאכול מרוברטסון וז׳וטה אם יפתח בהרכב.
מה דעתכם על נאצ׳ו בימין וקאסמירו בלם? או שלישיית בלמים עם מנדי?

אם לדבר כאוהד ריאל אז אותו הרכב שפתח במשחק הראשון עם פדה מגן ימני, ההגנה של ליברפול כ"כ חלשה שצריך לנצל זאת, ההתקפה של ריאל יכולה להבקיע יחסית בקלות מול ההגנה החלשה של האדומים, יש לתקוף בעיקר בצד של ארנולד, לפתוח עם אודריאסולה זאת כמעט התאבדות.

הרבה מאוד תלוי בפאביניו שחייב לתת משחק על, ואם מאנה גם יחליט להתעורר נהיה בבעיה גם עם היתרון המבטיח.

כמובן שאסור בהחלט לספוג שער מוקדם ולעשות הכל לא להכניס את ליברפול למומנטום, לזייף פציעות, לשחק לאט, לעשות עבירות ציניות רק לא לתת למשחק לרוץ, לא להיגרר למשחק מהיר מצד לצד.

ומשפט כאוהד ליברפול, מאמין שננצח בהפרש הרצוי ונעלה לחצי הגמר, ההפסד במשחק הראשון היה מפתיע, במיוחד ההפרש.

שלישיית עם מנדי זה מה שהולך לקרות לדעתי, הפחד שלי זה האיטיות של מרסלו, לגבי צד שני אם ואחורדה לא כשיר הייתי הולך על אריבאס, הןא די הרשים אותי עם המשמעת והכושר שלו, הרגשה שנולד פה ואסקס 2, דרך אגב מה חושבים על לעחות עם רודריגו עם ויניסיןס בשביל לנצל לגמרי את יתרון המהירות על ההגנה שלהם(לא פשוט לוותר על בנזמה בעןשר כזה אבל אולי שווה בשביל לנסות לדפוק גול מהיר)

זה מפחיד אותי. שמעתי כמה פודקסטים שגם בהם רוב הפאנל משוכנע שליברפול תעבור. קשה לי להאמין שזה יהיה אפשרי אלא אם כן כל השחקנים של ליברפול יהיו בשיאם, מה שלדעתי לא קרה הרבה השנה.

איך אתה חי עם פיצול האישיות הזה? :slight_smile:
אני מבין איך אפשר לחלוק שנאה, אבל לא אהבה. מי תרצה שתעלה? מוזר אם אין לך תשובה חד משמעית.

אני מאמין שנעבור. גם אם ליברפול צריכה “רק” 2-0, זה משחק חוץ שלנו. תמיד הרגשתי יותר בנחת בחוץ בגלל שערי חוץ, ואדרבה כיום כשאין לקבוצה הביתית את הקהל. שילחצו אותנו גבוה בכיף, אנחנו צריכים מתפרצת אחת מדוייקת.

אני הייתי עולה עם אותו הרכב שפתח בקלאסיקו, רק עם אודריסולה במקום ואסקס (ואני מעריך שזה גם מה שזידאן יעשה בסוף). קסאמירו וואלוורדה יצטרכו לעזור בצד ימין של ההגנה אבל זה מה שיש ועם זה נצא למלחמה.

שלום לכולם , יוצא לי לקרוא פה על בסיס יומי אבל אני לא מגיב הרבה.
לדעתי ההרכב האופטימלי שלנו זה לעלות עם שלושה בלמים: מנדי נאצו ומילטאו. בקישור השלישיה הרגילה שלנו בתוספת של מרסלו ואודריאסולה באגפים. ומקדמיה בנזמה וויניסיוס.

ראינו כבר הרכב דומה לזה פעם אחת, לא זוכר שהוא כל כך עבד. אבל בשביל לשמור על התוצאה ולגנוב גול מהיר שיוריד מאיתנו לחץ וילחיץ מאוד את ליברפול. הייתי פותח מחצית ראשונה עם הרכב כזה.
גול מהיר ואנחנו בשלב הבא.

מה שהיה במשחק הראשון מאוד מפתיע, אף אחד לא ציפה לצמד מויניסיוס :slight_smile:
למרות העונה הקשה שעוברת על ליברפול מצפים שהיא תצליח לעבור את ריאל הנוכחית.

מאוד קשה, היו מקרים שהתבלבלתי באמצע התקפה של ריאל והתחלתי לעודד את הקבוצה הלא נכונה.

אבל בלי שום ספק אני רוצה שליברפול תעבור, אבל הפעם אם ליברפול תודח זה יכאב הרבה פחות כי ריאל היא שתהיה בחצי הגמר.
זה יהיה הרבה פחות כואב מהגמר ההוא, כי אז ליברפול הגיעה אחרי המון שנים שלא זכתה בכלום וריאל זללה צ’מפיונס באותה תקופה ומאוד רציתי שליברפול תקח, אבל מאז האדומים לקחו כבר צ’מפייונס ואליפות.

תכנית המשחק שלי.
לתת לאודריוסולה לפתוח. לא בקטע רע אבל תיאום בהגנה זה אולי הדבר החשוב ביותר. לוולוורדה אין שם ניסיון ותיאום, מה שיגרור מספר טעויות, מנדי בימין לא עובד, מה גם שמרסלו בשמאל הוא חור כמעט ברמה של אודריוסולה.
כלומר אודריוסולה כרגע הוא הרע במיעוטו.
אולי הייתי נותן לשחקן הנוער לשחק, אסל אני לא ראיתי אותו מעולם כך שלא יודע אם הוא עדיף.

בקישור הייתי פותח עם רביעיית קשרים. תלוי בכושר ובבריאות של וולוורדה, אך אם לא הוא אז עם אריבאס.
קדימה עוקץ את ליברפול עם ויני ובנזמה.
עם התקדמות המשחק חשוב לשמור על התקפה מהירה ומסוכנת. הייתי מעלה את רודריגו ופדה (אם לא פתח) כאשר ויניסיוס ייגמר (ולפי איך שהיה מול ברצלונה, זה יקרה סביבות דקה 60, אפילו לפני).

המפתח למשחק שלנו מחר הוא יציבוצ הגנתית בפתיחה. כל דקה שעוברת תדחוף את ליברפול יותר קדימה ותחשוף אותם למה שאנחנו יודעים לעשות בצורה הכי טובה - לעקוץ.

תכנית המשחק שלי:
מנדי - נאצ׳ו - מיליטאו - אודריוסולה/צ׳וסט
———קאסמירו———
—קרוס - מודריץ׳ - אריבאס—
——ויניסיוס - בנזמה——

דקה 60:
רודריגו במקום ויניסיוס.
תלוי כשירות ומצב מכניס את פדה במקום אריבאס ומנצל את המהירות שלו.
תלוי במצבינו אבל אולי מכניס את אסנסיו במידת הצורך, פשוט חושב שמהירות נחוצה לנו פה יותר.

יהיה משחק מאוד קשה ולא קל באנפילד.
הייתי מעדיף את פדה במקום אודריאסולה, אני פשוט לא סומך על השחקן הזה בשום צורה, וקיבלנו טעימה בקלאסיקו שבגללו כמעט נשרק פנדל בעזרת האיבוד כדור שלו.

הפחד שלי שריאל לא יגיעו סחוטים מידי, בכל זאת שני מפגשים לא קלים ועכשיו באנפילד.
נקווה לטוב, זה ביידים שלנו.

צר לי אבל אין אף שחקן בולט באקדמיה בעמדת המגן הימני.
זידאן זימן את מרווין פארק איתו הוא חילטר בעמדה הזו באחד המשחקים העונה, אולי זה הגיבוי שלו לעמדה הפעם, לא מאמין שיפתח בכל מקרה.

קראתי באיזה בלוג שמרווין הוא סוג של תואם לוקאס.
לכן כנראה זידאן נוהג לזמן אותו וגם כבר הספיק לחלטר איתו.

מרווין שחקן לא מרשים בעליל בעיניי, ועל כל זה הוא חסר ביטחון משווע שאפילו פס פשוט הוא לא מצליח להעביר לפעמים. אני מקווה מאוד שאני אטעה לגביו אבל הימור שלי כבר בשמה הבאה מושאל לאיזו חטאפה כזאת או אחרת ומעביר את הזמן עד שפרז ימכור אותו תמורת 5 מיליון ו25 אחוז מהכרטיס. אריבאס יותר מרשים אןתי ספציפית יש לו הרבה יןתר ביטחון, אבל גם הןא יכול בקלות להגיע למקום הזה.

שיפתחו 3-5-2:
נאצ’ו - מיליטאו - מנדי
מרסלו - קרוס - קאסמירו - מודריץ - אודריוסולה
ויניסיוס - בנזמה

במערך כזה החולשות של אודריוסולה פחות נחשפות, והמהירות שלו יכולה לעזור במתפרצות. שפדה יעלה דקה 60 במקום אודריוסולה או אחד הקשרים אם הם גמורים פיזית

איש המפתח במשחק לדעתי הוא דווקא בנזמה.
ליברפול יעלו כולם קדימה כדי להבקיע ויהיו הרבה מצבים טובים במתפרצות. בנזמה חייב להיות חד, שער אחד שלו מאוד יקשה על ליברפול (יצטרכו 3 להארכה), 2 שערים יגמרו את הסיפור סופית (ליברפול יצטרכו 5 כדי לעלות)

אני בטוח שזידאן יכין את הקבוצה מנטלית מצוין, ושהמנהיגים בקישור ידעו להסתמך על הניסיון שלהם במשחקים כאלה שהזמן משחק לטובתנו, ובעיקר בגלל 2 הדברים האלה אני בטוח שנעלה

האללה מדריד!

לכן השם שבאמת מאוזכר כמחליף של לוקאס ואסקס לעונה הבאה הוא חורחה דה פרוטוס. הגיע לריאל מראיו מחדאונדה, שיחק עונה בקסטייה והושאל בעונה שעברה לוויאדוליד (בוזבז שם) ולראיו (עונה נהדרת בליגה השנייה).

העונה בלבאנטה הוא עם 7 בישולים, נתון מרשים מאוד שלפני כמה שבועות הספיק לו להיות מלך הבישולים של הליגה.

לבאנטה קנתה אותו ואת דני גומס ב.-2.5 מיליון אירו כל אחד עבור 50% מהזכויות שלו. ריאל עדיין מחזיקה בו והוא יכול להיות ג’וקר מעניין מהספסל במקום לוקאס.

מסכים, שחקן מאוד מעניין, אבל מה שעוד יותר מעניין אותי זה ממתי השחקנים המשלימים הפכו להיות חזות הכול. הרי לפני לוקאס היה קאייחון ולפניהם היה עוד כאלה. הם פשוט לא אמורים להיות העיקר כי אני באמת מאמין שאם כשזידאן התמנה למאמן בפעם הראשונה היה לו בספסל חסוס נאבאס, מוניאין כזה או אחר הוא גם היה הופך להיות חלק אינטגרלי בסגל.
הכוונה שלי בכל מה שכתבתי שרמת הכישרון של השחקנים שהם על תקן ממלאי סגל פחות או יותר שווה, השאלה מה המאמן עושה איתם. ובכל מקרה בקיץ הם אמורים להיות העניין היותר שולי מבחינת בניית הסגל