גומלין 1/4 גמר האלופות :: ממשיכים לחצי הגמר לאחר 0-0 באנפילד

כותרות העיתונים לקראת המשחק:

image

שער המארקה : על רקע תמונה יצירתית במיוחד של מעבר חציה : “הדרך לחצי הגמר עוברת באנפילד”, עם אזכור לאלבום ה-11 של הלהקה הידועה “ביטלס” שהצטלמו באותה הפוזה בידיוק באלבום ה-Abbey Road"| ריאל שבתקופה טובה רוצה לעבור את אנפילד| זידאן מבטיח שבאים לנצח, קלופ החמיא לוויניסיוס (“הרשים אותי”)| . בכתבה חביבה במארקה נכתב על “הארבעה מליברפול” בהשוואה לביטלס המיתולוגיים - ריאל מגיעה לגומלין באנפילד עם מודריץ’, קרוס, ויניסיוס ובנזמה בכושר הטוב ביותר שלהם. הם ברגע יוצא דופן. לוקה הבטיח שריאל תתקוף וגם אם אנפילד היה מלא הוא בטח לא היה חושש. על ויניסיוס נכתב כי גם קלופ התלהב וטען שהשער הראשון של ריאל היה כזה שבלתי אפשרי למנוע. את קרוס ליברפול תנסה לעצור, כפי שאמר רוברטסון. “אני מעריץ שלו על אף שאני לא מכיר אותו. הוא מזכיר את שוסטר”. ובנזמה? רחוק שער אחד מראול בצ’מפיונס, כבש כבר 17 עונות ברציפות במפעל. הוא ירצה להמשיך את ההיסטוריה בריאל.

בפריויו למשחק נכתב: “עוד פיק באנפילד”. נכתב כי שוכחים את ה-0:3 של ריאל באנפילד ב-2014/15, משחק גדול שזכה להתעלמות, כשבעונה הזו ריאל הודחה בחצי הגמר. "ליברפול מאבדת הרבה ללא האוהדים. נכתב על המאזן של ריאל במגרשים המפוארים כמו קאמפ נואו, אליאנץ ארנה ואולד טראפורד וכן הלאה. “עם זידאן ריאל כבשה מגרשים גדולים באירופה - פ.ס.ז’, טורינו (0:3 על יובנטוס) והיא רוצה להוסיף עוד מגרש מפואר לרשימה”. מקצועית נכתב שריאל תחפש את חצי הגמר התשיעי ב-11 שנים כשהיא מגיעה עם הגנה שאין לה שום קשר לשאיפתו של זידאן. רק מנדי שרד מהרביעייה המועדפת עליו, אפילו לוקאס התגלית לא יהיה אבל פדה מוכן למשימה.

טור אופטימי במארקה מצד סנטיאגו סגורו: “ריאל וליגת האלופות - ומה אם זה כן יקרה (שוב)”?. הוא כותב כי ההיגיון אומר שריאל ללא קרבחאל, ראמוס, ואראן, כרגיל בלי הזאר ועם פדה חצי צולע, קרוס ומודריץ’ סחוטים מאיי פעם - זה לא יצליח, אבל "מה עם הקשיחות והאופי בתחרות, שאף אחת לא יודעת טוב יותר ממדריד? הרי זו הקבוצה שזכתה בהכי הרבה גביעי אירופה. “זה נראה בלתי אפשרי אבל ריאל תופיע גם תופיע בליברפול. אין הרכב חזק? אין מערך ברור אבל יש הרגשה. ומה אם כן?”

שער ה-AS : לאנפילד ללא פחד| מחפשים להשלים את המשימה באנגליה למרות הגנה חסרה| זידאן: “התמודדנו עם הרבה קשיים”| קלופ מאמין שיש לו את כל התנאים לרמונטודה (על אף העדר הקהל)| שני מיתוסים: אנפילד ומדריד, נכתב בפריויו. הבלאנקוס מחפשים את חצי הגמר על אף הגנה פצועה וחבולה. ספקות גדולים לגבי אודריוסולה ישפיעו על המערך. “‘This is Anfield’”, סיסמה כזו הופכת את ליברפול תמיד למסוכנת, תשאלו את בארסה. לא משנה במה קלופ יבחר ברמת ההרכב, התוכנית תהיה זהה - לחץ גבוה מאוד וקצב מטורף. קלופ אובססיבי להשיג את הכדור מיד אחרי שהוא אובד. נכתב שהסטטיסטיקה בליגת האלופות הולכת עם ריאל ושלזידאן יש אינסוף חידות בהגנה. “יש נזק ניכר כרגע. 47 הדקות של אודריוסולה נגד בארסה היו מטרידות. מנדי מנגד שיחק רק ארבעה משחקים כמגן ימני ואופציה כזו תגרור את שילובו של מרסלו. יש גם אפשרות שלק אסמירו כבלם ונאצ’ו בצד”. ואלוורדה אמור לפתוח בצד ימין לפי ההרכב המשוער.

[נערך]

מתחיל לעלות לי חשש של יום עצמאות אחר (ראמוס איך דווקא את הפנדל החשוב בקריירה שלך העפת לשמיים?, אבל כנראה שאתה נער הפוסטר של הסיסמא שמכשלונות לומדים), נקווה שהיום יסתיים בבשורה טובה, עוד שעתיים וחצי, בהצלחה לנו

יש לי הרגשה מאוד פסימית. בעונות אחרות אם הייתי אומר שהפציעה של לוקאס אחראית לתחושות האלה, קרוב לודאי שזה היה נכתב בציניות, אבל העונה זה אחרת. אין ראמוס, אין וראן, אין קרבחאל ועכשיו אין אפילו לוקאס ואסקז. אני מאוד מקווה שבנזמה וויני ימשיכו בכושר הטוב ויצילחו לעשות משהו וישיגו גול (בסוף זה יהיה קסמירו), וזה יאפשר לנו איזשהו מרווח נשימה שיאפשר לנו לספוג 2.

עם איך שפסז והסיטי נראות זה לא באמת משנה אבל אנחנו ריאל מדריד ותמיד נחלום על דאבל. Hala Madrid

יש הרכבים!

פדה ואלוורדה ימלא את החסר בעמדת המגן הימני, כפי שהעריכו במארקה בשעות האחרונות - וזידאן שומר על ה-4:3:3 המוכר שלו. בלי אודריוסולה ובלי מרסלו או מערך של שלושה בלמים. שלישיית הקישור הרגילה ואסנסיו לצד בנזמה ו-ויניסיוס בחלק הקדמי במטרה ברורה - להבקיע| אצל ליברפול: טיאגו סופסל כצפוי לטובת מילנר (שוב), קבאק ופיליפס ממשיכים במרכז ההגנה ומאנה שסופסל נגד אסטון וילה החליף את דיוגו ז’וטה. אם תהיתם, הנה העומס הרב של שתי קבוצות העונה - שיאני הדקות.

ריאל מדריד: קורטואה| ואלוורדה, נאצ’ו, מיליטאו, מנדי| קאסמירו, קרוס, מודריץ’| אסנסיו, ויניסיוס ובנזמה
ליברפול: אליסון| אלכסנדר-ארנולד, קבאק, פיליפס, רוברטסון| פאביניו, ווינאלדום, מילנר| פירמינו, סלאח ומאנה

איך זידאן אמר לשחקנים באימון באנפילד שוב ושוב? אנחנו מוכנים. כבר שבוע שאני שוב, כמו בימים היפים - לא חושב על שום דבר אחר. בגלל שבועות כאלה אנחנו כל כך אוהבים כדורגל. כמה פעמים הימרנו נגד ריאל, איזה פשע - ואכלנו את הכובע. תראו את המאזן שלנו במשחקים הגדולים. תיזכרו איפה היינו בינואר. יום העצמאות? מתפלל לחג אלופות שמח. העייפות, הנעדרים, יריבה שתהיה טובה יותר מהמשחק הראשון - לא חסרות סיבות לחשש, אבל אנחנו ריאל מדריד. זה אמור להיות לא יפה לעין, לא פשוט, עם לא מעט התקפי לב - לא לבעלי לב חלש, “tenemos que sufrir” (עלינו לסבול - ונסבול) כפי שלימד אותנו המיסטר, אבל בסוף נעשה את זה, רק לסבול את הדקות הראשונות, להרגיע, לשחק לאט לאט את משחק המסירות שלנו בזכות מרכז שדה בלתי נלאה. אם בעבר היינו מציינים את הגלאקטיקוס ושחקני העל בהרכב - היום זו קבוצה של לב ונשמה. כמו פדה ואלוורדה הסילון שיקח את האתגר של מגן ימני ויהיה מאוד קריטי. עם נאצ’ו בתפקיד החואניטו, עם בנזמה בתפקיד רונאלדו, עם מודריץ’ בתפקיד מודריץ’. עם ויניסיוס שמזכיר את בייל רק במהירות בינתיים. עם טיבו שלא היה בחצי הגמר מאז 2014 - בתפקיד איקר. עם זידאן בתפקיד הכל יכול. Hasta El Final - Vamos Real

קלופ ממשיך להיות מוזר כהרגלו העונה ועולה עם מילנר במקום טיאגו, בדרך כלל קלופ צודק וכולם אוכלים את הקובע, אבל לצערנו זה לא קרה הרבה העונה, הרבה פחות אופטימי מאשר לפני פירסום ההרכבים.

המחצית הראשונה הייתה התקף לב אחד גדול.

יותר מזל משכל.
לא אוהב את הטקטיקה שלנו שכל כולה פשוט לשרוף זמן. הייתי יותר רגוע עם שער חוץ אבל אנחנו לא מנסים בכלל.
ליברפול הייתה יכולה לרדת למחצית עם 2-0 לפחות.
המחצית השנייה מן הסתם תהיה יותר קשה.
גם הצהוב של קאסמירו מסוכן. הוא הולך לקבל אדום שני ברציפות.
מודריץ’ וקרוס מאבדים הרבה כדורים היום.

דקה 70 לליברפול לא יהיה אויר, אבל הם ינסו לתקוף וישאירו חורים בהגנה, ואז ויני ובנזמה יעקצו. 1-1. אנחנו עולים. אינשאללה.

אסנסיו אאוט אודריוזולה אין. אין לאסנסיו מה למכור בלי מהירות במשחק כזה, ואדריוזולה יוכל לעזור לפדה עםהמהירות של מאנה.

אם כבר, אז רודריגו. הוא ממושמע הגנתית והרבה יותר קטלני מקדימה. כל זה בהנחה שדקה 70 עדין לא ספגנו, לא רואה שום סיבה בעולם לתת לאודריאוסולה דקות במשחק כזה במיוחד שליברפול יושבים על צד ימין שלנו.

נאצ’ו, קורוטואה, קסאמירו :clap:

מיליטאו וקורטואה אנשי המשחק שלי.
קאסמירו ופדה מיד אחריהם.

מיליטאו ונאצ’ו פשוט מעולים ביחד. הם עושים את כל העבודה בשקט מופתי. היום הלחץ של ליברפול היה אסטרונומי והם פשוט עמדו באתגר. גם קסמירו היה מעולה, מודריץ’ וקרוס קצת פחות אבל שוב, ליברפול נתנה 200% ומול הלחץ הזה זה היה פשוט בלתי אפשרי.

כל הכבוד לפדה שהתענה בעמדה שלא מכיר אבל סיפק את הסחורה.

משהו שלקחתי מהמשחק הזה, בפעם הבאה שנשחק מול איזו אוססונה והם ימרחו את המשחק, לא יהיה לי סיבה להתבאס עליהם. זה בדיוק מה שעשינו היום. אבל אין סיבה להתלונן אם היינו נותנים לליברפול להמשיך בהתלהבות ולא גוררים אותם למשחק מנומנם, זה היה יכול להיגמר אחרת לגמרי.

וניסיוס עם צמד במשחק הראשון וסלאח מחמיץ מצב של 100% בתחילת המשחק, מה הסיכויים לדבר כזה?

עוד גמר צ’מפיונס לזידאן, מדהים המאמן הזה.

איכשהו הצלחנו גם לשמור על קצב משחק יחסית נמוך ונראה שהשחקנים לא נסחטו יותר משהם הגיעו.
קרוס ומודריץ נראים גמורים, ובלי קסאמירו בשבת הולך להיות לא פשוט בכלל.
חבל שבלנקו מהקסטייה לא מקבל קצת דקות בעמדת הקישור האחורי ונותן קצת מנוחה לחבר’ה.

נדמה לי שזה פעם ראשונה שאני רואה את ריאל מדריד עולה באופן כזה מובהק להעביר 90 דקות. יותר משאני מופתע מזה, אני מופתע שזה עבד.

היה לנו הרבה מאוד מזל, כבר בדקה השביעית היה נראה שהשחקנים שפכו לאגר. חטאפה הולכים לשחק מול קונוסים.

לא היה נעים לראות התגוננות כזאת, אבל תיזכרו במשחקי הגומלין שלנו אחרי יתרון גדול מול יובה, אתלטי ובאיירן. מנטלית אתה מגיע עם הרבה מה להפסיד ולוקחים פחות סיכונים. הצלחנו להשלים את המלאכה - וגם זה משהו, תשאלו את ברצלונה.

מצטרף למחמאות על נאצ’ו ומיליטאו, פשוט מדהימים. מנגד, קרוס ומודריץ’ במשחק חלש מאוד.

סרט אימה משובח.

אין לי מושג איך נסיים את העונה הזאת עם אוויר או עם תואר אבל זידאן גאון כדורגל. אין לי כבר כובעים לאכול.
לקחת קבוצה מטולאת בכל רגע נתון ולהשיג ניצחון טקטי זו אומנות.

יותר מהכל משחק פשוט בוגר של כל אחד ואחד מהשחקנים, כולם ידעו בדיוק מה לעשות מהרגע הראשון וסך הטעויות היום היה מינימלי.
שאפו ענק לזידאן והחברים על השבוע הזה, עם סגל חסר בלי ימי מנוחה עם קלאסיקו באמצע הצלחנו לעשות את העבודה.
יפה זה לא היה אבל המטרה הושגה ויותר מכך, למעט כמה דקות בשום שלב של המשחק לא הרגשתי לחץ גדול יותר מידי או פאניקה ואיבוד עשתונות.

אה, בנזמה בעונה מעולה וכמובן הקישור שלנו אלוהי והיסטורי אבל עד כה מצטיין העונה שלי בפער הוא טיבו קורטואה.

מעבר לכל אלו שכבר צוינו, גם איסקו נתן משחק מעולה בדקות שלו. האקסטרה שיוצאת מהחברה היותר ותיקים שנראה שהולכת ומדבקת צעירים כמו ויניסיוס ורודריגו… הילת וינריות כזאת יש רק למועדון שלנו.

שאלת מיליון הדולר היא: האם ההעדרויות של ראמוס ווראן הם אלה שעשו לנו את העונה או שהצלחנו למרות ההעדרויות ?