גומלין 1/4 גמר האלופות :: ממשיכים לחצי הגמר לאחר 0-0 באנפילד

אני חושב שמהרגע ששניהם יצאו לריאל היה מאוד נוח להיכנס למשבצת האנדרדוג. וכאנדרדוג המשחקים האלה הם הלחם והחמאה של קרוס ומודריץ׳.

היתכנות לגמר מול אמבפה שבסבירות גבוהה כנראה ייקח לנו את הגביע ה-14 ואז יבוא לריאל כדי לנסות לפצות אותנו.
קלאסי ריאל.

הזוי שהשלד הזה בלי חיזוקים משמעותיים שוב במעמד הזה. ריספקט.

ליברפול קבוצה פרווה לחלוטין, אפס מחץ התקפי וזה עם סאלח, מאנה, פירמינו וז׳וטה. שני מפגשים מול ריאל חסרת הגנה לחלוטין והם בקושי הבקיעו לנו שער אחד. אם אני אוהד ליברפול אני מאוד מודאג.
נכון שהיה משחק יחסית חלש לשלישיית הקישור, אבל אי אפשר שלא להביא בחשבון את העומס שיש עליהם ואת העובדה שלליברפול לא היה מה להפסיד והם התאבדו על המשחק. שורה תחתונה, הקבוצה הטובה יותר עברה.

איזה כדור ואלוורדה נתן כדי לשלוח את ויניסיוס לאחד על אחד מול אליסון. וואו.
מיליטאו גם שם כדור ענק על הראש של בנזמה שהצליח איכשהו לפספס.
שתי המסירות הכי טובות שלנו במשחק. חבל שלא עשינו יותר משני המצבים האלה.

לא משחק נעים לעין שלנו. המטרה מקדשת את האמצעים. האמת אני מופתע שבאנו לשחק על זמן ולא נענשנו על כך כמו בדרך כלל. היסטורית ריאל לא בנויה לתוכנית משחק כזאת.

מודריץ’ וקרוס עם משחק ממש חלש. הם לא קיבלו מספיק מנוחה העונה ועכשיו רואים את זה.

זה סוג המשחקים שבנזמה עולה לי על העצבים. לא משנה כמה גולים הוא ייתן העונה, תמיד יש משחקים שהוא נראה לא קשור ולא בעניינים. במשחק של מתפרצות אין לו הרבה מה להציע בגלל האיטיות.

העובדה שמיליטאו בקושי שיחק מאז שהגיע מסתמנת כטעות של זידאן. הוא היה ראוי ליחס הוגן יותר.
לא הייתי ממהר להחזיר את ראמוס או אפילו וראן להרכב. וראן אולי, ראמוס בטח שלא, הוא היה חלש העונה. בכל מקרה אין סיבה לספסל את מיליטאו ונאצ’ו אחרי תצוגות שכאלה. (בעצם נזכרתי שנאצ’ו מושעה מול חטאפה אז הוא כבר יוצא מההרכב…)

אודריוסולה לא היה רע אחרי שנכנס. יכול להיות שהפחד שלנו ממנו היה מוגזם קצת.

ואלוורדה חזר בשני משחקים אחרונים להיות אותו שחקן של פתיחת העונה. רק שלא ייפצע וימשיך ביכולת הזאת.

קורטואה היה פנטסטי.

ואחרי כל המחמאות לשוער ולהגנה, צריך להודות שליברפול הגיעו למספיק מצבים כדי לעשות מהפך קליל. נראה שהם לא האמינו מספיק בעצמם והתייאשו מההחמצות. עם אנפילד מלא יש מצב שהאוהדים היו גורמים להם להאמין.

למי שפספס
https://streamable.com/5ob4rm

כשמודריץ נותן עם החיצון של הרגל אני מתרשם כי בשכונה הייתי מנסה גירסא חיוורת ומוגבלת של המסירה הזו ואז אני יודע באינסיטנקט להעריך (מאוד בגסות) עד כמה זו מסירה קשה. את הדבר הזה אני אפילו לא יודע איך לאכול, מעולם לא ניסיתי משהו דומה. זה היה בעיקר יכולת טכנית? בעיקר פוקס? לא יודע רק על התעוזה אני חושב שמגיע מחמאות לואלורדה.

זידאן מאמן הגנתי מדהים, מאמן שמצליח לגרום לשחקנים להגיע מרוכזים למשחק, מצליח לשמור את הסגל מרוצה, יש הילה מסביבו והוא מבין מצויין את האתוס של המועדון. ההתעקשות להמשיך בכל הכוח בשתי החזיתות כי אנחנו רוצים לנצח כל מה שאפשר ולא רק מה שיש לנו יותר סיכוי לנצח היא התמצית של ריאל. אז יש מצב שכדורגל התקפי הוא פחות יודע להעביר לשחקנים, או שהוא מאמן הגנתי שמסתמך על יכולת אישית בהתקפה. זה דילמה עבור כל מועדון גדול אחר, בריאל מדריד צריכים לקנות לו את הכוכבים בהתקפה וזהו ולהשאיר אותו כל עוד הוא רוצה.

חבל שזאת הייתה הפעם היחידה ששלחו כדור לויניסיוס מעל ההגנה של ליברפול. זה עבד טוב במשחק הקודם והפעם השחקנים לא ניסו את זה, למעט המסירה הזאת של ואלוורדה. צריך לנצל את המהירות של ויני יותר. הוא קיבל כמה כדורים לאגף, אבל שם הוא צריך להסתמך על הדריבל שלו וזה כבר פחות אפקטיבי.

לדעתי פדה התכוון למסירה הזאת. יש לו ראיית משחק והוא אוהב לשחק לעומק. מה שמפתיע שהוא הוציא מסירה כזאת פנטסטית ברגל החלשה שלו.

סליחה שפקפקתי בך - זיזו, סליחה שפקפקתי בך - ריאל מדריד| לא ידעתי איזו תמונה לשים - החגיגות בשריקת הסיום באנפילד? אולי אחת ההצלות הגדולות של טיבו קורטואה? (מנהיג אמיתי!) מיליטאו חוסם את אחת הבעיטות בגופו ? נאצ’ו שהוא קפטן לכל דבר פשוט בלי סרט? אולי תמונה קבוצתית מה-11 שעלו לכר הדשא - ריאל מדריד בלי כוכבים כבר אבל היא קבוצה. ואולי גם זו של זידאן קר רוח כתמיד על הקווים ולא מרשה לעצמו לחייך (“לא זכינו בשום דבר”) - סליחה שהעזתי לפקפק בך, מיסטר.
שרדנו את השבוע המטורף הזה, ברור שהיה לנו מזל אבל כל קבוצה שזוכה בליגת האלופות או מגיעה לשלבים האחרונים - זקוקה לזה. ברור שהייתה מטרה להאט את הקצב אבל אני חושב שהתוכנית פשוט לא עבדה, לא רצינו להתבנקר ולראייה מערך עם שלושה שחקני התקפה, הרי נורא קל לשחק גם עם מרסלו ועם שלושה בלמים. אוהדי ליברפול שדיברתי איתם חששו שהאמצע שלהם יובס מול השלישייה שלנו, בטח כשספסולו של טיאגו היה צפוי - ופשוט קרסנו באמצע. קרוס איבד המון כדורים בתחילת המשחק, מודריץ’ ביחס לסטנדרט שלו היה רע. רק קאסמירו הופיע. כמובן שגם פדה לעתים טעה בתזמון, יצא ללחוץ, נשאב אוטומטית לאמצע, אבל לך תבוא בטענות - המבין יבין. העייפות, מכת הפציעות, מעבר לכך היה צפוי שליברפול תתקוף בכל הכוח - הכל היה צפוי, הכל בסדר - טודו בום. ברור שנצטרך להשתפר נגד צ’לסי שתגיע בכלל להתגונן, ההתקפה שלנו לא הייתה טובה. ויניסיוס בכמה פריצות חסרות תכלית, לא שיחקנו על עומק לשטח ובנזמה האמת אפס תלונות - לא חושב שהיה לו איבוד כדור אחד. קצת עייף, קצת איטי אבל עשה המון הגנה.
אנחנו אשכרה 11 משחקים מחלום הדאבל, אולי זה לא יקרה, הסגל נגד חטאפה למשל חסר-חסר, אבל צריך שוב לזכור איפה היינו בינואר. וכל זה קורה עם הבלמים השלישי והרביעי בסגל שכל מה שנגיד עליהם פשוט מיותר. אני באמת במקום ראמוס (רק בריאות) לא רגוע בכלל לגבי מה שקרה. אני פשוט חושב “פארטידו אה פארטידו” כמו שלימד אותנו צ’ולו ויישם זידאן ונהנה מהרגע, תודה שחזרתי להתרגש וכבר סימנתי את התאריכים הבאים ביומן. Como no te voy a querer.

בת הזוג של ואלורדה משתפת במצב הרגל של ואלורדה אחרי המשחק. הוא הגיע אחרי מכה רצינית שספג במשחק מול בארסה ועלה עם זריקות משככי כאבים.
כל כך שמח שהוא נמצא בקבוצה שלנו.

מצה הקישור מול חטאפה הולך להיות לא פשוט, עם קרוס ומודריץ’ הסחוטים, קסאמירו שלא ישחק, וואלורדה שלא ברור לי איך ישלים עוד 90 דקות.
מקווה שלזידאן יהיו פתרונות מחוץ לקופסה.

פוסט יפה רק הערה קטנה אחת. היה לבנזמה איבוד שגרם למצב הכי טוב של ליברפול במשחק. האחד על אחד של סלאח מול קורטואה בדקה השנייה.
https://streamgg.com/ib/DcrNeErksJ

אני מאוד התרשמתי מאריבאס בדקות המעטות שהוא קיבל. הוא הרשים יותר מאודגור של תחילת העונה. חבל שאיסקו מועדף על פניו. עד צ’לסי יש 3 משחקי ליגה וחייבים קצת רוטציות, במיוחד בקישור.

משחק שהוא המשך ישיר לדקה ה60 והלאה מול ברצלונה, הקישור שחוק לגמרי, לא רואה מצב שאיסקו לא פותח בחטאפה, בכל זאת צריך להגיד שליברפול פראיירית לגמרי, אבל יכול שאם הם כן היו מבקיעים את השער שהגיע להם ריאל הייתה יוצאת יותר קדימה ולא ממשיכה עם הצפיפות ואלילת המזל. המצטיינים שלי קורטואה ונאצו משחק נהדר שלהם (נאצו מנהיג אמיתי), נקווה שכבר במשחק הקרוב קרבאחל, וארן והאזר יחזרו, הם יכולים להיות הכוח שייתן לנו את האוויר ביישורת האחרונה.

מצטרף למחמאות לזידאן. לא הייתי אופטימי בתחילת השבוע הגורלי הזה (בלשון המעטה), אבל הוא עבר אותו מעל ומעבר למצופה. מה שכן קצת צרם לי במשחק אתמול זה שהשחקנים אפילו לא ניסו לצאת קדימה במתפרצות, כאילו קיבלו הוראה מראש. אולי זידאן פחד שעוד אחד מהשחקנים ייפצע והוא זה שיצטרך לעלות למגרש?

אז אחרי שהסתיים השבוע המטורף קצת הרמתי את הראש והסתכלתי על היומן שלנו, וזה לא נראה טוב. עד המשחק הראשון מול צ’לסי יש לנו 3 משחקי ליגה. משחק אחד כל שלושה ימים. ואם זה לא הספיק, אנחנו נשחק משחק אחד יותר מהם בפרק זמן הזה.

אחרי המשחק הראשון מול צ’לסי נעבור לשחק כל ארבעה ימים עד סיום העונה, למעט המשחק לפני האחרון בו נקבל רק שלושה ימים והאחרון מול ויאריאל בו יהיו לנו חמישה או שישה ימים. (מהכרה למטומטמים של ההתאחדות הספרדית הייתי מהמר שנקבל חמישה).

המשחק היחידי עד סוף העונה שנוכל לקבל עליו שבוע מנוחה הוא… גמר ליגת האלופות (אם, אם, אם נעלה).