גומלין 1/4 גמר האלופות :: משלימים 0-2 כפול על צ'לסי. סיטי תחכה בחצי?

לקראת צ’לסי| אין מקום לטעויות: ריאל מדריד מגיעה לגומלין רבע גמר ליגת האלופות (שלישי ב-22:00) בסטמפורד ברידג’ עם יתרון 0:2 נגד הבלוז שבכושר מזעזע. ויניסיוס, קרוס ומודריץ’ יחזרו להרכב, למפארד שוקל הפתעה מנגד. אנצ’לוטי: “ההיסטוריה אומרת שאנחנו מלכי אירופה”. חצי גמר 11 ב-13 שנים? הכל לקראת המשחק - רק כאן

image

סטטוס אלופת אירופה:

אימון ריאל מדריד - 17-04-2023
התמונה שתמיד גורמת לנו להתרגש

ריאל מדריד מגיעה למשחק במצב רוח טוב אחרי 0:2 יפה על קאדיס בליגה במשחק כדורגל טוב (הרבה מעל הרף הממוצע שלנו העונה) בזמן שלא מעט שחקני הרכב יכלו לנוח ולהטעין מצברים. כעת אנחנו מקווים שאותם מצבים שהוחמצו ברשלנות פושעת בשבת – יהפכו לשערים בגומלין רבע הגמר נגד צ’לסי, למשל השער ה-350 של קארים בנזמה שראוי לרגע גדול יותר מאשר משחק ליגה זניח. בריאל יכולים וצריכים ללמוד לקח מהעונה שעברה, לדעת ששום דבר לא גמור והקבוצה צריכה לשחק באינטנסיביות המקסימלית, לתת עוד 90 דקות מרשימות, מה גם שלא מעט אוהדים ופרשנים חושבים שהיתרון שלנו לא גדול מספיק. שמונה פעמים בעבר ריאל ניצחה במשחק הראשון בנוקאאוט וחטפה בגומלין ועפה. במשמרת של קרלו אנצ’לוטי, ריאל תמיד העפילה לחצי הגמר. "אנחנו במצב טוב ומוכנים עם מוטיבציה גבוה כרגיל. עלינו לשחק משחק שלם, הכל יכול לקרות. יש לנו מזל לשחק על העפלה לחצי הגמר. אם נגיע לשם זה אומר שעשינו עבודה מצו

אז ככה, ריאל מחפשת את חצי הגמר ה-11(!) שלה ב-13 השנים האחרונות, רקורד מטורף לכל הדעות. על אדמת אנגליה המאזן של ריאל לא מי יודע מה: שמונה ניצחונות מול שמונה הפסדים. אבל הסטטיסטיקה האמיתית היא – אתם יודעים. זה לא מבטיח לנו ניצחון אבל מעניק ביטחון. כשנשאל על כך שריאל מדריד היא המלכה של אירופה, ענה המיסטר: “ההיסטוריה אומרת שהמועדון הזה הוא המלך של המפעל הזה מאז ומעולם. אנחנו חלק קטן מהמועדון שהוא המלך עם 14 זכיות. אנחנו תורמים להיסטוריה הזו ומנסים לזכות במפעל גם השנה כמובן”. קרלו המשיך להתפייט – “במועדון הזה ברור לנו מה עלינו לעשות – אנחנו תמיד צריכים לנצח”. גם אדר מיליטאו שהגיע למסיבת העיתונאים דיבר על כך: “עלינו לצאת לכר הדשא כדי לנצח ולא לחשוב בכלל על היתרון שיש לנו. עלינו לשחק עוד משחק טוב. צ’לסי היא יריבה קשה שלא סופגת ויהיה קשה”.

Vinicius Jr finds two words to describe Chelsea after playing against them last night
והנה הוא חוזר - ויניסיוס ג’וניור

זה מובן מאליו שמדובר במשחק אחר לחלוטין מיום שבת – עם לחץ גדול על הכתפיים, יריבה שתאתגר את ריאל מדריד הרבה יותר וכן הלאה. אז טוב שוויניסיוס ג’וניור יחזור להרכב שקיבל מנוחה, ויזיז את רודריגו הלוהט (בשמאל) – ימינה. רודריגו כאמור סחט את האדום במשחק הקודם אבל באגף השני הוא נראה די מוגבל. ובחזרה לכוכב הקבוצה שזכה גם בפרס השחקן המצטיין של האוהדים לחודש מרץ - ב-AS נכתב כיצד הברזילאי פשוט מאמלל את היריבים כשהיה מעורב בשמונת השערים האחרונים של ריאל עם פארטידזוס בקלאסיקו, נגד ויאריאל ונגד צ’לסי. הוא ניצח בזה אחר זה שחקני הגנה מעולים כמו רונאלד אראחו, חואן פויט וגם ריס ג’יימס שיפגוש אותו טוב. ויניסיוס, נזכיר, צריך שער אחד כדי להשוות את שיאו מהעונה שעברה – 22 שערים. ב-15 משחקיה האחרונים שלה בליגת האלופות ריאל הבקיעה (מאז ההפסד נגד פ.ס.ז’ בחוץ) וזה המפתח.

יהיו עוד שינויים. בהרכב כמובן. טוני קרוס ישוב ל-11 במקומו של דני סבאיוס, וזה יהיה המשחק ה-300 בו הוא ולוקה מודריץ’, העוגנים במרכז המגרש – משחקים יחד, בהחלט סיבה למסיבה. יצטרכו לשלוט בקצב המשחק ואולי לעזור לקבוצה בתחילת המשחק. גם דני קרבחאל כביכול סתם פיות לאחרונה, ישחק במקומו של לוקאס ואסקס. עמדה אחת לא סגורה: אדוארדו קמאבינגה במרכז השדה או שוב כמגן שמאלי. נראה שגם הכושר הנפלא של מרקו אסנסיו עם שבעה שערים ב-2023 ואחד יקר מפז במשחק בברנבאו – לא יעזור לו בכדי לפתוח בהרכב. קרלו התייחס לעניין: “קשה לי לומר שיש לי 11 שחקני הרכב, זה חוסר כבוד לשאר. יום אחד יש לי רעיון מסוים ואז למי שלא שיחק הרבה יש משחק טוב והכל משתנה”. הוא נשאל ספציפית על נאצ’ו וענה: "אם אתה לא משחק זה משפיע עלייך. כמובן שאם ההרכב מהמשחק הראשון נגד צ’לסי או מהקלאסיקו המצוין יחזור על עצמו – אז הוא ‘יפסיד’, אבל גם סבאיוס ואסנסיו. הקלישאה הבאה המוכרת של אנצ’לוטי היא שלא חשוב מי מתחיל את המשחק בהכרח אלא גם מי מסיים אותו.

ייתכן והאגרסיביות של קמאבינגה במרכז השדה וגם המהירות (והיכולת אולי לעצור מתפרצות, הדרך בה האנגלים תקפו והביכו את ההגנה שלנו במשחק הקודם) תהיה חשובה על אף נוכחותו של פדה ואלוורדה ששם בצד כמובן את כל פרשת אלכס באנה וחזר ליהנות מכדורגל. כמגן הצרפתי יכול לתרום לחלק הקדמי לא מעט ולהקל גם על ויניסיוס. נאצ’ו מצידו מוכן ומזומן לכל אתגר והוכיח שהוא ממש לא פראייר, סופר-מוערך. אם יפתח מחר, נאצ’ו ישווה את מספר ההופעות שלו בליגת האלופות לזה של גארת’ בייל (בלבן) – 57.

קשה לו לבחור את ההרכב. אנצ’לוטי

היתרון של ריאל לא גדול ולא בהכרח נותן שקט, אבל כן השיפור ביכולת ההגנתית. ריאל סופגת פחות לאחרונה. רק שלושה שערים בששת המשחקים האחרונים. לא מעט יוטל על כתפיו הגדולות של טיבו קורטואה ששמר על שער נקי במשחק הקודם עם הצלה גדולה מול ראחים סטרלינג וכן עשה נגד ליברפול בגומלין. סביר להניח שהקהל שוב יקבל אותו בבוז צורם וטיבו ירצה להוכיח את עצמו שוב. וכמובן מיליטאו שנשאל האם הוא הבלם הטוב בעולם. “אני בדרך להיות אחד כזה. היה לי קשה מאוד בהתחלה כי היו שחקני הגנה גדולים לפניי (סרחיו ראמוס ורפאל ואראן כמובן), אבל התקדמתי. הייתה לי בעיה של ריכוז, אבל אני משתפר בזכות המאמן והצוות”. ריכוז לאורך כל המשחק יהיה המפתח מבחינת הקבוצה. ההדחה האחרונה של ריאל ברבע הגמר, טפו-טפו-טפו, הייתה איי שם ב-2004 נגד מונאקו. הוא הודחה רק שש פעמים בעבר במעמד הזה וניצחה בכל עשרת הניסיונות האחרונים שלה. ב-12 מ-15 הפעמים בהן ריאל ניצחה בהפרש של שני שערים היא גם עברה. וזה מה שצריך לקרות גם עכשיו.

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, אדר מיליטאו, דויד אלאבה, אדוארדו קמאבינגה| טוני קרוס, לוקה מודריץ’, פדה ואלוורדה| רודריגו, ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה

מה המצב צ’לסי?

צ’לסי מגיעה למשחק כשהייאוש לא עוזב. הבלוז לא הצליחו לשנות את רצף ההפסדים גם לא עם מינויו של פרנק למאפרד למאמן, בינתיים טרם עובדת הקלישאה של ‘משנה מאמן – משנה מזל’. ביום שבת צ’לסי כבר הוליכה 0:1 משער של קונור גלאגר אך חטפה לפני המחצית ונכנעה לבסוף 2:1, לברייטון בבית (מה שלא קרה לה מעולם) הפסד מספר 12 העונה בליגה. אבל לפי הטבלה, ואומרים שהטבלה לא משקרת – זו לא הפתעה, שכן ברייטון שביעית. הבעלים טוד בוהלי נכנס לחדר ההלבשה כדי לשוחח עם השחקנים, במהלך שהתקבל בתמיהה בתקשורת האנגלית. “המצב הנוכחי שלנו הוא בושה”, אמר להם בלי לייפות את המציאות. בכל מקרה לצ’לסי אין מה להפסיד והם באמת מאמינים שליגת האלופות זה שינוי אווירה. יש להם גם חוויה נעימה מהשנה שעברה. “המצב הזה כשהובלנו 0:3 בסנטיאגו ברנבאו על ריאל מדריד הוא לא נורמלי. זה מוכיח לנו שאנחנו מסוגלים גם אם לא עברנו”, אמר השוער קאפה שהגיע למסיבת העיתונאים עם מאמנו.

ללמפארד, שדיבר שוב ושוב על חשיבות הקהל לקראת המשחק מחר ואמר כי הוא משוכנע שהאווירה תהיה נהדרת (“כך יהיה בתחילת המשחק והשאר כבר עלינו, הייתי כל כך הרבה פעמים בסטמפורד ברידג’. הקהל יעזור לנו. עלינו לשחק עם רצון אמיתי כדי להפוך את המצב”) - יש לא מעט כאבי ראש. הקבוצה מגיעה למשחק בבעיה, עם הגב אל הקיר, זה לא רק הפיגור שהוא פיגור בלתי אפשרי אבל כן מאתגר – הבלוז יצטרכו להסתדר ללא קאלידו קוליבאלי, מעוז ההגנה שנפצע כבר במדריד כמובן כשמתח שריר, ובן צ’ילוול כמובן מורחק זכר לכך שהכשיל את רודריגו בדרכו לשער. טרבו צ׳אלובה צפוי להשתלב בהרכב וכך גם מארק קוקוריירה, אלא אם כן האנגלי יחשוב התקפה וישחק עם קו הגנה של ארבעה בלבד. ההשערות אומרות שלא.

“בכדורגל הכל אפשרי”. למפארד אופטימי

קאי האברץ שלא היה בשיא כשירותו ולא שיחק נגד ברייטון (גם פתח במדריד על הספסל), ישוב ל-11 כמובן, המבקיע הבולטת של הבלוז. אנגולו קאנטה וטיאגו סילבה כלל לא שיחקו. עוד שחקנים שקיבלו מנוחה, אם כי חלקית, הם מתאו קובאצ’יץ’ וריס ג’יימס (צ’אלובה ודניס זאקאריה שיחקו במקומם). בתקשורת נכתב שייתכן ומיקאילו מודריק יהיה השינוי המפתיע של למפארד בהרכב, על חשבונו של ז’ואאו פליקס ששיחק 33 דקות כמחליף, אך ייתכן שזה היה במטרה לבלבל את ריאל מדריד. נשקלת גם אפשרות לוותר על קובא… “אנחנו לא במקום שאנחנו רוצים להיות אבל הקבוצה ממש לא ‘שבורה’ מדי”, אמר למפארד. “אנחנו עומדים להילחם וכדל דבר יהיה מיוחד, אין הרבה רגעים גדולים כמו ליגת האלופות. האחריות עליי. התוצאות, היכולת, הסטטיסטיקה. אני אוהב אחריות”. למפארד התייחס גם לבעלים: “הוא מראה תשוקה וזה הכי חשוב. אני זוכר שכשחקן הייתי מתרגש לראות את הבעלים בחדר ההלבשה וזה לא קרה הרבה. אמרו על הבעלים הקודם שהוא לא נמצא ולא מגיע למשחקים”.

אמונה, אמונה ועוד אמונה היא המילה שחזרה שוב ושוב במסיבת העיתונאים. הבלוז נשענים הרבה על ההיסטוריה ועל רוח המועדון שספק עד כמה חייה ובועטת אבל תקדימים בהחלט יש. בעונת 2011-12 ההיסטורית צ’לסי נראתה באשפתות ומחקה הפסד 3:1 לנאפולי. היא הגיעה להארכה וניצחה 1:4. כמובן שישנו גם המהפך הבלתי נשכח נגד ברצלונה ב-2004-05 כשאחרי הפסד 2:1 בספרד הגיע בליץ בגומלין בסטמפורד ברידג’, שלישייה מהירה וניצחון 2:4. מה שכן, המהפכים האלה הושגו בבית. גם העונה יש במה להתפאר, עם הרמונטדה נגד בורוסיה דורטמונד. “גם צ’לסי יודעת להציג אפי בליגת האלופות, אסור לזלזל בה לעולם”, נכתב במארקה. ואם כבר ברצלונה, אותו משחק ב-2011-12 נחרט בזיכרון של כולם. “אני חושב שבכל מקרה הכל אפשרי בכדורגל, אנחנו ראויים להיות כאן. פרננדו טורס רץ, זה סיפור מדהים ויש לנו את ההזדמנות הזו”, אמר למפארד, אז כשחקן. “נתמקד בעכשיו ומתוך הבנה שעם עבודה קשה הכל אפשרי”.

Joao Felix slammed for 'forgettable' display as Thierry Henry breaks down Chelsea star's error
ז’ואאו פליקס. יאבד את המקום בהרכב?

המנג’ר, שרשם שלושה הפסדים בתפקיד עד עתה, נשאל גם על ‘הסוד’ של ריאל מדריד במפעל: “אני לא יודע את ההיסטוריה המדויקת של ריאל מדריד, אבל מבחוץ – זה נראה יש להם מאמן נהדר, אז אני חושב שהוא צריך לקבל את הקרדיט לעת עתה. מה שבולט – יש גרעין של שחקנים שנמצאים כאן הרבה זמן. כישרון, מוסר עבודה, כישורי מנהיגות ודרייב, יש להם הכל. מודריץ’, קרוס, בנזמה ואחרים. מתכון טוב מאוד. יש להם גם כישרון אישי והשחקנים המיוחדים האלה יכולים להיות מכריעים להצלחה”. קפה היה אפילו יצירתי יותר: “ההיסטוריה שלהם, היכולת שלהם. ריאל מדריד היא מלכת המפעל הזה, אין ספק”.

השוער ממשיך לעמוד בין הקורות על אף שאדוארדו מנדי, לו מניות בזכייה ב-2021 למשל – כבר בריא מזמן. הוא גם השחקן שהגיע כאמור למסיבת העיתונאים מה שאולי מראה על המעמד החדש שלו בקבוצה. “אני מרגיש טוב ולמרות שזו לא עונה טובה ברמה הקבוצתית – אני חושב שהיכולת שלי בסדר. בשנתיים הקודמות שיחקתי רק 15 משחקים”. קפה אשם לדעת רבים בשער השני שספגה צ’לסי – זה שכבש אסנסיו, והוא רוצה לכפר על כך. שנשאל על דו-קרב פנדלים אפשרי, ענה: “אנחנו לא רוצים להתמקד בזה. אבל אם נגיע אז אני שמח – כי זה אומר שניצחנו 0:2 במשחק. יש לנו שחקנים מתאימים לכך”. הוא סיכם: “עלינו לתת ביצועים טובים יותר ממה שהיה בברנבאו. עלינו לשלוט יותר בכדור ולייצר מצבים וגם להבקיע”. בצ’מפיונס צ’לסי כבשה בשישה מתשעת משחקיה והשיגה 0:2 על דורטמונד כאמור וגם 0:3 על מילאן, אבל מחר זו אופרה אחרת. הבלוז רשמו 20 ניצחונות, 18 תוצאות תיקו ו-12 הפסדים נגד קבוצות ספרדיות בעוד המאזן עומד על 11 ניצחונות, שבע תוצאות תיקו וארבעה הפסדים. צ’לסי מחפשת חצי גמר תשיעי. המאזן שלה הוא שמונה העפלות ברבע הגמר מול שלוש הדחות, האחרונה – אתם יודעים נגד מי…

Image
שחקני צ’לסי דרוכים

צ’לסי – הרכב משוער: קפה אריסבלאגה| ריס ג’יימס, טיאגו סילבה, ווסלי פופואנה, טרבו צ’אלובה, מארק קוקוריירה| מתיאה קובאצ’יץ’(מיקאלו מודריק), אנגולו קאנטה, אנסו פרננדס| ראחים סטרלינג וקאי האברץ

קצת היסטוריה:

המספרים מספרים - 22 משחקים קיימה ריאל מדריד על אדמת אנגליה. אשתקד היא ניצחה את צ’לסי לראשונה, בסטמפורד ברידג’. ריאל השיגה שמונה ניצחונות, הפסידה שמונה פעמים וסיימה עוד שישה משחקים בתיקו. את הניצחון הראשון השיגה רק בביקור החמישי שלה, 0:1 על טוטנהאם ברבע הגמר ב-1985. הניצחון האחרון היה כמובן 2:5 גדול על ליברפול העונה באנפילד, רמונטדת ענק אחרי פיגור 2:0. יש לה שני ניצחונות יוקרתיים על מנצ’סטר יונייטד ב-1999-00 (צמד של ראול שהביא ליתרון 0:3 בתרגיל העקב של פרננדו רדונדו נגד הטרבליסטית הגאה, ובסוף נגמר 2:3) וכן ב-2012-13 בגומלין שמינית הגמר נגד מנצ’סטר יונייטד (שער ניצחון של כריסטיאנו רונאלדו כמובן, ולפניכן בעיטה אדירה של לוקה מודריץ’ לקורה ופנימה). את ארסנל ומנצ’סטר סיטי היא לא הצליחה לנצח למשל.

ריאל מדריד עברה 13 פעמים יריבות מאנגליה מתוך 18 מפגשים. מנצ’סטר יונייטד הם הקורבן הגדול של ריאל שהדיחה אותם ארבע פעמים – ב-1957, ב-1999-00, ב-2002-03 (ניצחון 1:3 ואחר כך הפסד 4:3 מהנה עם השלושער המדהים של רונאלדו-פנומנו שזכה לתשואות מהקהל) וב-2012-13. את ליברפול הדיחה ריאל פעמיים. לא רק העונה אלא גם ב-2020-21, עם ניצחון 1:3 בוולדבבאס ותיקו מאופס בגומלין. גם את טוטנהאם הדיחה ריאל פעמיים, האחרונה שבהן ב-2010-11 עם 0:4 גדול בספרד ו-0:1 בגומלין – דאבל. היא הודחה נגד מנצ’סטר יונייטד פעם אחת ב-1968, פעם אחת נגד צ’לסי עצמה בעונת 2020-21 (תיקו 1:1 במדריד והפסד 2:0 בחוץ), פעם אחת נגד ליברפול בשמינית הגמר הארורה ב-2008-09 (זה לא היה כוחות), פעם אחת נגד ארסנל לאחר הפסד ביתי ב-2006 ופעם אחת נגד איפסוויץ’.

בנזמה חוגג את אחד השערים שלו בסטמפורד ברידג' בצ'מפיונס...

סטטוס חצי גמר: שימו לב לזה, ריאל מדריד תחפש מחר להעפיל לחצי הגמר ה-11(!) שלה ב-13 העונות האחרונות. מאז עונת 2010-11 ועד היום היא פספסה את חצי הגמר רק פעמיים – בעונות 2018-19 וב-2019-20 היא הודחה בשלב שמינית הגמר, נגד אייאקס ונגד מנצ’סטר סיטי בהתאמה. ריאל העפילה עד היום 31 פעמים לחצי הגמר (חמש פעמים בשנות ה-50, חמש פעמים בשנות ה-60, שלוש פעמים בשנות ה-70, חמש פעמים בשנות ה-80, פעמיים בשנות ה-90 וכן ב-2001 וב-2003), מ-1956 ועד העונה שעברה, כלומר 31 פעמים ב-66 שנים. וכמעט שליש מהפעמים התרחשו בתקופה הזו. שימו לב, מנצ’סטר יונייטד, ליברפול ויובנטוס למשל הגיעו 12 פעמים לחצי הגמר בכל ההיסטוריה שלהן. אייאקס עם תשע הופעות בחצי הגמר, אינטר עם שמונה.

כותרות העיתונים הבוקר לקראת גומלין רבע הגמר בין צ’לסי לריאל מדריד:

שער המארקה על רקע קארים בנזמה החוגג: “‘הטרור’ (כותרת שפחות אהבנו) של סטמפורד ברידג’” - בנזמה כבש חמישה שערים בשלושת המשחקים האחרונים נגד צ’לסי| אזכור לכך שיש לו ברזומה 20 שערים נגד יריבות אנגליות ב-26 משחקים| עוד נכתב כי ריאל כלל לא מתעסקת בחישובים ואפשרויות אחרי ה-0:2 במשחק הראשון והיא מגיעה במטרה לנצח.
ועוד: למעלה, הקשקושים של ז’ואן לאפורטה מאתמול, “במשך 70 שנה ריאל הייתה הקבוצה של הממשל”. למטה: פדה ואלוורדה עתיד לספוג סנקציה של 4-12 משחקים.

בפריויו למשחק נכתב: “בנזמה מוביל את האלופה” ושוב הזכירו את המספרים היפים שלו נגד האנגליות. ריאל ממשיכה הערב את המסלול שלה לאיסטנבול שבמקרה הגרוע ביותר יש עצירת בינתיים בלונדון בהמתנה לביקורים עתידיים אפשריים בצפון אנגליה או בבירת בוואריה. אבל אף אחד לא עושה את החישובים האלה. ריאל רוצה להגן על הכתר שלה מול זו שהייתה אלופה לפניה, בעמדה הכי מעוררת קנאה בכדורגל העולמי. ההבדל בין הקבוצות במשחק בספרד היה תהומי, יותר מה-0:2 שהוא לא מספיק. ריאל על פניו נראית ברגע נפלא לעומת צ’לסי שבעייתי מאוד. ההרכב? תמימות דעים לגבי 4:3:3, רודריגו בימין, קמאבינגה מגן שמאלי, דויד אלאבה בלם. האנגלים ישחקו במערך התקפי יותר עם ארבעה שחקני הגנה ולא חמישה וקאי האברץ יחזור ל-11.

בפריויו נכתב: “אשליה נגד דיכאון” - ריאל מגנה על היתרון שלה מהברנבאו מול צ’לסי שבמצב לא פשוט בכלל. בנזמה כבש יותר מכל החלוצים הכחולים. ההיסטוריה, התוצאה, המומנטום והיכולת מראים שריאל צריכה לנצח היום ולהמשיך הלאה לחצי הגמר. רק שילוב מוצלח בלתי צפוי של הכוכבים שיש לצ’לסי, מה שלא קרה השנה - ייצור אי וודאות אם בכלל לגבי משחק שהיה צריך להיסגר כבר בסנטיאגו ברנבאו.

שער ה-AS עם תמונה מהאימון המסכם ובנזמה במוקד, המלל די דומה: “הטרור של אנגליה” - ריאל מדריד מגיעה לגומלין בתקווה ובאמונה להגן על הניצחון שלה בסנטיאגו ברנבאו ולהעפיל לחצי הגמר| לחלוץ הצרפתי יש יותר גולים מכל שחקני ההתקפה של צ’לסי יחד ובסה"כ הבקיע 20 שערים נגד האנגליות.

באל צ’ירינגיטו פורסם נאומו של קרלו אנצ’לוטי בפני השחקנים: “אנחנו צריכים לשחק משחק שלם בהגנה ובהתקפה למשך 90 דקות. אנחנו צריכים להפגין את הרצון, המחויבות והגישה שהיו לנו במשחק הראשון בסנטיאגו ברנבאו ובמשחק בשבת האחרונה”. גם הקפטן קארים בנזמה אמר כמה מילים

נתחיל מהסוף: אוי ואבוי אם לא נעמוד במשימה, זה יהיה כישלון טוטאלי (ימים חשוכים שכבר שכחנו מהם). לחצי הגמר – בבקשה. פחות חשובה הדרך. אם יש לי כל צל של ספק זה בגלל ריאל מדריד עצמה ולא בגלל היריבה ממול. כולי תקווה שהניצחון הזה, ה-0:2 בספרד שהוא לא מוחלט, היתרון לא משהו – גובר על כל שאננות כלשהי שעלולה להיגרם מכך שצ’לסי באשפתות והיה לנו כל כך קל להגיע למצבים. וצ’לסי באשפתות זו הגדרה נכונה לא רק למשחק ההוא כמובן. שום דבר לא הולך להם בינתיים. אני מקווה שלמדנו את הלקח והפנמנו ונשחק בדיוק כמו נגד ליברפול אם כי אז זה היה משחק בית.

צריך לזכור שאולי בערך מהגעתו של זינדין זידאן ב-2016 זה מרגיש קצת אחרת (עם טריליון ניצחונות חוץ אדירים כמו באיירן מינכן-פעמיים, פ.ס.ז’ בגומלין, יובנטוס בטורינו וכן הלאה) אבל ברוב השנים בליגת האלופות היו הבדלים ענקיים בין משחקי הבית והחוץ. הגלאקטיקוס שמשחקים נהדר נגד יובנטוס בברנבאו (1:2) ולא מצליחים לעשות דבר ונחנקים בטורינו (3:1) ב-2003. אז אני בהחלט מצפה לצ’לסי טובה משמעותית.

ריאל לא צריכה להתעסק בחישובים וקשקושים (וגם לא לכל מיני רעשי רקע כמו ז’ואן לאפורטה). אסור לשחק בגישה של ‘להעביר את רבע השעה הראשונה’ ולחפש קודם כל לא לטעות - אלא להיפך, לא בפרעות ובהשתוללות כמובן, השכל תמיד חשוב - אבל כן להפעיל לחץ גבוה (תמיד אמרנו שהחלק האחורי שלנו לא מניע כדור בשקט, ובצ’לסי מה?), לחפש את השער שאנחנו שווים בכל משחק בגלל ויניסיוס ג’וניור בעיקר, ולעשות עוד צעד אל עבר המטרה. ההרכב המסתמן שלנו מאוד התקפי ובצדק, כולל אדוארדו קמאבינגה בצד שמאל, הכל ברור.

כן צריך למצוא מענה להתקפות המתפרצות האלו שצ’לסי עשתה במשחק בספרד בחמש הדקות הראשונות. אולי להפתיע לעתים דווקא עם פדה ואלוורדה מאחור במצבים כאלה – זוכרים איך הוא השיג את אלבארו מוראטה? אולי אדר מיליטאו גבוה יותר? לא יודע. טוני קרוס לדעתי משחק לא רע בכלל בעמדה הזו העונה, וכמובן שבמוד צ’מפיונס יש יותר אגרסיביות וחשק מצידו. אני מקווה שבמשחק כזה נברך על הניסיון וקור הרוח שלו ושל מודריץ’. אנגולו קאנטה ב-50-60% זה עדיין שחקן שאני לבטח לא מזלזל בו.

מיותר לציין שלא נגיע לכמות מצבים בלתי נתפסת או ניכנס לרחבה כל כך הרבה פעמים כמו נגד קאדיס. קארים בנזמה במוד רמדאן בבקשה ובעיקר רודריגו שבימין לא יהיה אותו שחקן מבריק כמו בשמאל אבל עדיין מהיר, יכול להגיע לקו. אני כן בעד חילופי מקומות לעתים בין ויניסיוס לרודריגו. צריך ‘לבלבל’ את היריב וקבלת החלטות נכונה. במשחק הראשון זה לא היה ככה. רודריגו אולי רצה להוכיח את עצמו יותר מדי ובעט ממצבים לא נכונים.

דני קרבחאל הציג כמה משחקים יותר טובים, הוא לפתע שוב ניסה לתקוף באמת ולא רק למסור לאחור וזו מגמה נכונה. גם אפשר לבעוט מרחוק בניגוד לבדרך כלל, בעיטות כמו של פדה בחצי הראשון של העונה, נניח הבעיטה המדהימה של לוקה שסובב ליד החיבורים, ולא בעיטות שסתם נרשמות בסטטיסטיקה. תהיו ריאל מדריד, שצ’לסי תפחד מאיתנו ולא להיפך. האללה מדריד!

טוב אני אמשיך לדבר לעצמי: פורסמו ההרכבים לגומלין רבע הגמר, צ’לסי נגד ריאל מדריד

ההרכב שלנו למען האמת פורסם מה-זה מוקדם, לא הנוהל הרגיל שהתחיל השנה - שעתיים לפני - כבר ב-19:35. ההרכב הוא ‘האונסה דה גאלה’ מאז ה-0:4 בקאמפ נואו בערך. שלושה שחקני התקפה מובהקים, אדוארדו קמאבינגה מגן שמאלי, דויד אלאבה מועדף כבלם על חשבון אנטוניו רודיגר ועוד כמה כלים לא רעים בכלל על הספסל, בעיקר בספרדית. טוני קרוס ולוקה מודריץ’ שנחו נגד קאדיס - ישובו לאמצע.

בצ’לסי קצת הפתעות. פרנק למפארד חייב גולים ועדיין הוא נשאר עם מערך של חמישה בהגנה כאשר צ’אלובה וקוקורייה נכנסים ל-11. קאי האברץ שלא שיחק נגדנו פותח בהרכב אבל גם ראחים סטרלינג וגם ז’ואאו פליקס (היו דיווחים שיוחלף במיקאילו מודריק דווקא) - על הספסל. גאלגר הוא ההפתעה בהרכב הראשון למעשה.

אני חושב שצריך לנצח בכל הרכב. חשבתי שאם הם ישחקו עם ארבעה בהגנה יהיה לנו יותר נוח, עוד שטחים וכדומה. אין לצ’לסי כמעט כלום מקדימה אבל לא רוצה להיות שאנן, לכו תדעו. אגב, ריאל עברה ב-18 מ-19 פעמים כשניצחה בהפרש של שני שערים במשחק הראשון בבית. החרא היחיד היה נגד מונאקו ב-2003/04.

דווקא הרכב לא רע של צ’לסי, כמובן שאין לי מושג מה מצב הכושר לא כושר, אבל הרכב לא רע בכלל.
ביום טוב של השחקנים האלה הם עושים לנו המון בעיות.
נקווה שריאל באים בגישה הנכונה ולא בגישה הרגילה של לעשות חיים קשים.

טוב אין את מיליטאו בחצי הראשון. מול הלאנד. שיט.

לפני שעושים חישובים לחצי, בוא נעבור את המשחק הזה בתוצאה מתאימה.

העיקר שאלאבה לא יפתח כבלם, אם מול שחקנים נורמלים עם גובה נורמלי הוא לא מצליח לקחת כדור גובה אני לא רוצה לראות אותו ברחבה מול הלאנד

נאצו אוכל את הלאנד בלי מלח. קל

איך אפשר להגיד משפט כזה?, כמה בלמים בעולם ניסו לעצור אותו?, דווקר נאצו כן?

נאצ’ו גבר על!
עוד מוקדם מאוד לדבר על סיטי אבל העונה הסיכוי שלנו לעבור אותם שואף לאפס…
האלאנד הפך אותם מקבוצה מעולה לקבוצה מוגזמת.

האלנד: hold my beer
וברצינות, אני בספק שיש היום בלם שמסוגל להתמודד איתו.
אין לי שום ספק שלא היינו עוברים שנה שעברה את סיטי אם יש להם את האלנד. חלוץ מסוג חלוץ. אמאלה.

זה היה יותר בצחוק מאשר ברצינות

אבל בסוף בלי קשר להלאנד נאצו עדיף כבלם על אלאבה

בקשר למה שאמרתי, נאצו בלם טוב שנוטים לזלזל בו, לא שאני חושב שהוא המושיע מול הלאנד, ולא שאני משווה בין הלאנד ללוקאקו אבל אני זוכר שלפני שנתיים היינו מול אינטר עם בעיית פציעות אצל הבלמים, ומאוד חששו במצ׳אפ בין נאצו ללוקאקו ואמרו שלוקאקו יחגוג עליו - לא חגג ולא בטיח, שום מאבק גובה וניסיון לקבל כדור עם הגב לשער לא הצליח לו בגלל שנאצו נלחם שם כמו תותח

אז לוקאקו הוא לא הלאנד, אבל הוא כן חיה בפיזיות ובגובה ונאצו הוכיח את עצמו מולו כשהוא לכאורה בנחיתות
ושוב להבדיל בין לוקאקו להלאנד - כמו שכבר אמרתי זה היה חצי בצחוק, ובכל מקרה מעדיף את נאצו שם על אלאבה

בקיצור, כל התקפה מסוכנת של צלסי הגיעה מצד ימין שלהם, קאמאבינגה לא מסתדר שם וזאת לא אשמתו.
מודריץ באחד המשחקים הגרועים שלו בשנים האחרונות.

מה שעבד שבוע שעבר לא עובד היום. פרגנתי לקרוס שבוע שעבר על התמוגה כקשר אחורי, היום זה לא עובד.
גם קאמבינגה לא מסתדר שם באגף.
הייתי מעביר את קאמבינגה לקישור האחורי, מוציא את קרוס ומכניס את נאצ׳ו לעמדת המגן.

מישהו ראה את בנזמה?
מודריץ’ גם לא ממש בקצב.

מחצית נוספת בסגנון הזה ואנחנו עלולים למצוא את עצמינו רואים את צ’לסי שוברת את הראש איך להתמודד מול הלאנד.

יתרון פיזי אתלטי ברור של צ’לסי על הזקנים שלנו, חבל, כי אפשר לעלות עם הרכב יותר פיזי מהם.

קמא לא מקבל שום עזרה מקרוס ואלאבה, הוא מקבל 3 שחקנים בהתקפה, ג’יימס פפאנה וקאנטה כולם תוקפים מהצד הזה וקמא בקושי מסתדר, בדקות האחרונות פדה הגיע כמה פעמים לעזור, לא יודע אם בגלל הוראה של שאנצ’לוטי או שנשאר בצד הזה אחרי קרנות, אבל חייבים לחזק את הצד הזה.

נאצ’ו ורודיגר במקום אלאבה ומודריץ’ אם זה תלוי בי.

משחק קלאסי של קבוצה נואשת מול קבוצה שביתרון.

הם רצו 3.5 ק"מ יותר מאיתנו במחצית. צריך לשרוד עוד קצת ואז אני מניח/מקווה שהפערים במאמץ ייתנו את אותותיהם.

אין מה להגיד עוד פעם על ההרכב והמערך, אותן תלונות, אנצ׳לוטי לא לומד ולא ילמד.

אף אחד פה לא גאון כדורגל ועדיין נראה שכולם זיהו די בקלות את הבעיות שלנו:

קרוס ואלאבה לא משהו בקטע הזה של הגנה, צ’לסי שולחת המון שחקנים לצד השמאלי שלנו, קמאבינגה לא יכול לבד מול כולם (מה גם שהוא בכלל לא מגן), ומודריץ’ במשחק שמתאים ליום שמדינת ישראל עברה היום. גם על הפיתרון הדי ברור כולם הצביעו: העברת קמאבינגה למרכז והוצאת מודריץ’ לטובת בלם/מגן שיחליף אותו מאחור.

בוא נראה אם המאמן שלנו, שהוא כן אמור להיות גאון כדורגל, גם רואה את מה שכולם רואים.

המשחק של בנזמה הערב גרוע גם בהשוואה לתקופות החושך שלו.

תנו לילדים לשחק, איזה שער מצויין.

אז העזרה של פדה שהתחילה מחצית ראשונה בצד שמאל הייתה הוראה, כי המשיך ככה מחצית שנייה והיה הרבה יותר רגוע בצד שמאל בהגנה שלנו, כמובן שגם רודיגר עזר.