גומלין 1/4 גמר האלופות :: משלימים 0-2 כפול על צ'לסי. סיטי תחכה בחצי?

יאללה פפ תתחיל לחשוב על ההתחכמות התורנית כי אחרת לא ברור איך עוברים את זה

• ויניסיוס+רודריגו ביחד ברחבה, זה אחת ממכונות הדריבל היעילות ביותר שראיתי למטר רבוע.

• מודריץ’ וקאנטה (וגם בנזמה) נראו כאילו הם במשחק אגדות לצדקה.

• קמאבינגה הוא כמו העובד הצעיר המצטיין הזה, שמטילים עליו יותר ויותר אחריות, עד שפתאום הוא מתחיל קצת לקרוס - ואז נזכרים בהפתעה שהוא בסה"כ 3 חודשים בחברה.

• מאז הרבע שעה הראשונה מול ליברפול, לא היו לנו דפיקות לב במשחקי הנוקאאוט בצ’מפיונס.
    לא יודע, משהו מרגיש לי לא נכון.

• בשקט-בשקט, מתחת לאף שלנו פדה מצמיח מוח כדורגל ברמה של מודריץ’. כל התנועה שלו בשער השני - החל מהתנועה קדימה לקבל את הכדור, דרך השארת הכדור לויני בשמאל, ועד משיכת הכדור מעבר למגן ולשוער והגלגול שלו ימינה לרודריגו - פשוט גאונות טהורה. קצת יותר עקביות וביטחון, זה כל מה שאנחנו מבקשים.

• ואי-אפשר בלי מילה על היריבה, שגרמה לפרוייקט של הקטארים בפריז להיראות שפוי ומאוזן: אחרי צמד המשחקים האלה, אני אפילו יותר מופתע מהסטטיסטיקה המדהימה, לפיה הלאנד כבש יותר מכל צ’לסי ביחד. הייתי מצפה שיכבוש כפול ממנה.

אם אני לא טועה, מי שהשאיר את הכדור זה סבאיוס.
כן, כיף איתי במסיבות.

אחד הדברים הכי מדהימים בכדורגל העולמי זה ההבדל בין המסירה של מיליטאו כשיש לו שטח וזמן ויכולת המסירה שלו כשהוא תחת לחץ, כשיש לו זמן הוא מוסר כמו אלונסו וכשהוא תחת לחץ אז אפילו וראן נראה אלונסו לעומתו.

החלטורה הזאת של אנצ’לוטי לא תספיק מול סיטי, חייב לעלות עם הרכב מאוזן מול סיטי, נאצ’ו חייב לשחק בלם לצד רודיגר ואלאבה מגן וקמאבינגה ליד פדה בקישור על חשבון סבא מודריץ’.

פדה עם עוד משחק מצויין.

ויני היה בינוני ובנזמה במשחק מחפיר, אבל הפעם יש משולש ורודריגו שממשיך להתפתח בצעדי ענק היה שם לסגור עניין.

ורודיגר, אחרי פתיחה גרועה הוא בכושר טוב ולא מבין למה אלאבה מועדף עליו, בתחילת העונה אחרי מעבר לקבוצה חדשה ומערך חדש ובמיוחד שינוי מיקום מבלם ימני לבלם מצד שמאל הוא התקשה, לאט לאט התאקלם וחייב להמשיך לקבל קרדיט, נגד סיטי חייב לשחק בלם ימני עמדתו הטבעית ונאצ’ו בלם שמאלי.

איזה גלגול משפיל זה היה. כאילו הוא משחק מול ילדים, סתם מתמסר ברחבה להנאתו.

זה יהיה פשע לעבור על המשחק הזה מבלי להחמיא למיליטאו. כל כך שקט, כל כך קליני. לאחרונה הוא שיפר את המשחק שלו פלאים ואפילו הטעויות שהיה עושה כבר אינם. מטריד שהוא לא יהיה בחצי.

ויני לעומת זאת עם משחק לא טוב. הרבה דריבלים שלומיאלים רחוק מהשער. הם לחצו אותנו בצורה טובה והוא ניסה לקחת על עצמו יותר מדיי. הוא יצטרך ללמוד גם את זה. נדמה שהוא צריך ללמוד את כל הדברים הפשוטים שבדרך כלל שחקנים ברמתו לא מתקשים בהם בצורה קצת יותר איטית.

בנזמה מטריד מאוד. החמיץ שני שערים בטוחים ואיבד כמה כדורים קריטיים היום. לא היה פעיל ולא תרם למשחק.

צ’לסי עד כדי כך גרועים שלמרות שלמעט שלושה (פדה, רודריגו ומיליטאו), כל שאר שחקני השדה שלנו היו במשחק נוראי, וככל הנראה שפאקינג בנזמה, ויניסיוס ומודריץ’ היו במשחק הכי גרוע שלהם מזה אולי שנתיים, ועדיין ניצחנו 0-2 בחוץ. כאילו, מה צ’לסי צריכים יותר מזה?

אנצ’לוטי אפילו מסתבר הצליח לזהות רק חצי ממה שהגאונים פה בפורום ראו בלי להתאמץ בכלל, אבל גם זה לא עזר להם. מדובר אולי בהתרסקות הכי מפוארת שראיתי של קבוצה שאיבדה לחלוטין את הכיוון. כל ההתנהלות של ההנהלה שם מאז הקיץ זה תחרות קשה מאוד להנהלת הספורט הגרועה אי פעם.

עוד עונה עוד חצי גמר צ’מפיונס, זה פשוט מדהים ותופעה שאי אפשר להסביר אותה במילים, במילאן הכינו במות בכיכרות העיר כדי לחגוג עלייה לחצי הגמר ואנחנו פה מתלוננים על המאמן ועל השחקנים שלא הצליחו לנצח את צ’לסי במשחק חוץ בצורה משכנעת יותר.
יש קבוצות שלא מצליחות להגיע אפילו לשמינית גמר הליגה האירופית ומאשימות את פרנקו.

Legacy

אנחנו צריכים קצת לסתום מכל הביקורות שלנו לפעמים ולהוכיר תודה שאנחנו אוהדים את הקבוצה הזאת. התרגלנו לטוב. נכון, ישנן בעיות (כמו בכל משפחה) אבל יש לנו את הקבוצה אולי הכי יציבה באירופה בשנים האחרונות למעט סיטי.

כמו אבא שיושב בשולחן שישי בשלווה כי הילדים שלו יציבים ומביאים לו נחת, ככה הפרוייקט שלנו בשנים האחרונות.

עוד קצת ונתרגל את היציבות הזו גם לליגה, אבל יש לנו יופי טופי ואחלה בחלה של קבוצה, בשיא הכנות.

:heart:

“מה המצב? ברגיל”, ככה היינו רגילים לענות באייסיקיו לפני 20 שנה. אז…ככה זה עם ריאל מדריד וליגת האלופות. שני המצבים שאנגולו קאנטה הגיע אליהם עצבנו אותי מאוד אבל חוץ מזה וההצלה המדהימה של טיבו קורטואה מול מארק קוקורייה - יאללה, בסדר. שיהיה. גם הטיילת בצד של אדוארדו קמאבינגה.
באמת כבר התרגלנו להגיע לחצי הגמר. קשה אולי לדרוש מהשחקנים שכל כך רגילים לזה לתת עוד ספרינט ובטח נגד יריבה שנראית די אומללה ולא תבקיע עוד שעתיים - וגם המאמן לא עזר לה - ההתקפה לא כובשת כל העונה אז לשחק עם פחות שחקני התקפה? אבל אלו הצרות שלהם.

שמח מאוד שרודריגו היה כוכב המשחק וגנב את ההצגה לוויניסיוס ג’וניור שהיה די סולידי ושקט ובעיקר איחר בבעיטה במצב אחד, ולקארים בנזמה שהיה חלש מאוד (מתאזן לאט לאט, הוא גם לא בנה מהלכים). רודריגו, אפשר לומר שהוא בנה את המהלך בצד ימין? בהחלט. ושצריך לצפות ממנו ליותר גם לא בעמדה המקורית שלו? אפשר לומר. הכישרון שלו נוטף כל הזמן. הוא מהיר והוא קטלני. המאזן שלו במפעל הזה לעומת המאזן שלו בליגה מטורף כמו ההשתלטות שלנו על אירופה לעומת הקושי העלוב לזכות באליפויות. גם ה-SSUUII היה נפלא.

המשחק הזה למרות המסביב, זה לא הרגיש ‘על החיים ועל המוות’, הוכיח שיש לנו בעיה בהתקפה והיא אינה מגוונת מספיק. ואם כמה ימים בהם בנזמה מתאזן גורמים לפלורנטינו פרס אפילו להרהר בקטנה בצ’אט אם להביא חלוץ פלסטר לעונה הבאה אז דיינו. ואולי אם לא היה משחק כל כך הרבה דקות נגד קאדיס זה גם כן היה עוזר. זוכרים שאלבארו רודריגס היה על הספסל כמה משחקים - אז הוא בקסטיליה…

הבעייה לא הייתה טוני קרוס שלא איבד אף כדור גם אם לא לקח סיכונים והרגיש לי שוב לא רע כקשר אחורי, אלא לוקה מודריץ’ שאולי התקפית לא תרם פחות והסתנן איזה פעמיים לרחבה אבל לא ניצח אף מאבק פיזי, כשיצא ללחוץ זה לא עזר, לא הרגשתי שהוא במשחק בכלל ואם היה מוחלף בדקה ה-46 לא היה קורה כלום.

שתי נקודות ששוות יחס. פדה ואלוורדה תמיד ‘אובחן’ כשחקן של מהירות אדירה ופיזיות. ככה הוא קוטרג, יותר כפלא פיזי ופחות כפאנטזיסט. על הדריבל שלו ברחבה אין מה לדבר בכלל והפעם זה קרה בשטח צפוף יחסית (למה לא בעטת? זה השער הגדול בקריירה!), יפה מצידו לפרגן. אבל אני מדבר על כדורים ארוכים מבריקים מצד לצד, הוא תמיד חושב מהר ומעיף את הכדור שמאלה לוויניסיוס. הטאץ’ שלו בכדור משתפר מאוד, הוא בסדר. והוא צריך לבעוט יותר ולכדרר יותר ולהאמין בעצמו עוד יותר. אף אחד לא ידבר על אלכס באנה עכשיו והתקרית אלא על הבישול שלו.

וגם דני קרבחאל באמת בכושר טוב. זה לא משחק אחד ולא שניים ולא שלושה. הוא תמיד יהיה עם פרצוף מיותר ומודאג ונראה כאילו גמר את האוויר בדקה העשירית אך זה מצג שווא. דני כבר לא מוסר אוטומטית לאחור. הוא עולה בביטחון (מינוס 20-30% במהירות לעומת 2017), הוא מחלק מסירות טובות ומעניינות וכבר לא מהווה נטל. שימשיך ככה.

לא הייתה שום סיבה בעולם שאדר מיליטאו יקבל את הכרטיס הצהוב הזה בהתקפה ללא ממש הכי מסוכנת שיש שחקנים שמגבים אותו, בדקה כל כך מוקדמת וחבל, אני לא חושב שהוא בלם מושלם אבל הוא כן השתפר מאוד והוא כן היה מפריע קצת לארלינג הולאנד, אבל לא צריך לחשוב רחוק, בואו נהנה מחר מהגומלין בין באיירן מינכן למנצ’סטר סיטי (לפניכן אמרתי שאם באיירן יעלו הייתי רוצה לטוס למשחק נגדם - כי כבר הייתי נגד מנצ’סטר סיטי). אני בטוח שפפ גווארדיולה לא שמח עכשיו.

מילה על צ’לסי: מגעיל אותי לראות אותם שופכים כל כך הרבה כסף על שחקנים בינוניים. לא הייתי לוקח אף שחקן מהסגל שלהם, אחד, בטח לא אלה שנקנו בטריליון יורו. סחבתי הרבה זמן את ההדחה מולם ב-2020/21 וטענתי שאלו לא יחסי הכוחות. הם היו אימפריה והפכו לבית זונות.

מה שהקבוצה הנוכחית עושה באלופות מאז פרק ב’ של פרז זה לדעתי האישית יותר ממה שדה סטפנו וחבריו עשו עם כל הזכיות הרצופות, אז רוב הליגות לא היו מקצועניות וכל מדינה שלחה רק את האלופה, בצ’מפיונס כל הליגות הבכירות שולחות 4 קבוצות, ככה שבמקום לקבל את אלופת הונגריה בשמינית ואלופת אוסטריה ברבע מקבלים את ליברפול וצ’לסי.

פרז פשוט גאון, קמא, פדה, צ’ומה, ויני, רודריגו ומילטאו ביחד עלו פחות מאנצו ומודריק.

המממ, 6-2 בשמינית, 4-0 ברבע… אז 5-0 בחצי ו4-3 בגמר? או הפוך?

כמה הערות בלי קשר ביניהן כהרגלי:

• המסיבה ממשיכה!

• אותי באופן אישי מבאס שהליגה לא מקבלת את אותה העדיפות. אבל בטח שאין לי זכות להתלונן

• לקח לי קצת זמן להודות שאלאבה לא בלם ברמות האלה, כמו שהרבה חבר’ה טענו כאן.

• כהמשך ישיר לכך - חייבים להשמיש את רודיגר. כי הוא כן מוכשר מספיק למשימה.

• ויניסיוס לעולם לא יהיה שחקן שאני מחבב, אבל אתמול הפירגון לרודריגו על חשבון ניסיון להבקיע בעצמו כן דיגדג לי קצת.

-גם שנה שעברה וגם השנה התחושה אותה תחושה: אמאל’ה פפ!

טוב אני הולך להתייחס קצת למשחק הבא שלנו , נראה לי שאני היחיד פה שרגוע.
סיטי ללא ספק קבוצת על, אבל אני לא חושב שיש לה עליונות כלכך ברורה עלינו כמו שמתארים אותה פה.
הרבה יהיה תלוי בהרכב איתו יעלה אנצלוטי, אם הוא יעלה עם קאמא וואלורדה בקישור ביחד עם אחד ממודריץ או קרוס הסיכויים לנו להצליח יהיהו הרבה יותר גדולים, היתרון הכי גדול של סיטי עלינו זה בקישור, התקפית והגנתית הם לא קבוצה יותר טובה, ויניסיוס רודריגו ובנזמה זאת התקפה שיכולה לפגוע בכל קבוצה, ובמיוחד בסיטי שיהיה לה מאוד קשה להתמודד עם שני הברזילאים שלנו. הבעיה העיקרית תהיה בקישור, אנחנו צריכים קישור דינמי וצעיר שגם יכול להיות פיזי וגם מהיר, את זה אנחנו נשיג רק עם ואלוורדה וקאמאבינגה בקישור ולא כמגן שמאלי.
יהיה מאוד מעניין לראות איך קרבאחל יתמודד עם גריליש, במשחקים האחרונים קרבא נראה יחסית טוב, במיוחד הגנתית.

אחרי העונה שעברה יהיה קשה לבוא בתלונות. לא רק המשחק נגדם אלא בכלל, כל הדבר היפה הזה שנקרא הגביע ה-14. אני חושב שמנצ’סטר סיטי קבוצת על, היה קשה אשתקד, אנחנו פחות טובים, ועם ה-50 גולים שהגיעו עטופים יפה מבורוסיה דורטמונד, בדיוק מה שהיה חסר להם בצמד המשחקים אשתקד -זה יהיה עוד יותר קשה. מה שכן ריאל עשתה את רוב המצופה ממנה. לעוף נגד ליברפול חלילה היה מבאס, לעוף נגד צ’לסי הפאתטית הזו זה היה כישלון וקרלו אנצ’לוטי היה מפוטר מחר. הולאנד חד משמעית טוב מבנזמה אבל גם במדריד היו כמה קולות על כך שסיטי קבוצה טובה יותר אבל ההרכב עצמו לאו דווקא ולך תתווכח עם לוקה מודריץ’ וטוני קרוס בליגת האלופות. אגב, סיטי היחידה בעולם כרגע שלדעתי אין ברירה לשחק מולה עם ארבעה שחקני קישור כלומר פדה בימין.

שתי נקודות אחרות ברשותכם:

14 פעמים העונה שיחקו יחד בהרכב הטריו ההתקפי רודריגו-ויניסיוס בנזמה:

1:2 על בטיס בבית בליגה
1:1 עם אוססונה בבית
1:2 על שחטאר דונייצק בבית
0:3 על אלצ’ה בליגה
1:1 נגד ולנסיה בחצי גמר הסופרקופה
2:3 על ויאריאל בגביע
2:5 על ליברפול בחוץ
0:0 נגד ריאל סוסיאדד בבית
0:6 על ויאדוליד בליגה (מערך 4:2:3:1)
0:4 על ברצלונה בחוץ בגביע
הפסד 3:2 לוויאריאל בבית (מערך 4:2:3:1)
0:2 על צ’לסי בבית
0:2 על צ’לסי בחוץ

המאזן עומד על תשעה ניצחונות, ארבע תוצאות תיקו והפסד בודד. ריאל כבשה 33 שערים בפרק הזמן הזה, 2.5 בממוצע למשחק שזה פחות או יותר הממוצע שלה העונה. האמת שחשבתי שהמספרים יהיו קצת יותר טובים. במארקה כתבו אתמול לפני המשחק שמדובר ב-14 פעמים, הלכתי לבדוק ב- Transfermkt וזה מה שמצאתי.

השער השני נגד צ’לסי לדעתי לא דובר מספיק, אני האמת לא שמתי לב ברגע הראשון: כדורגל במיטבו אם תרצו. 31 מסירות, 68 נגיעות בכדור בלי ששחקני צ’לסי מסוגלים לעשות משהו. וכל שחקני ריאל מדריד נגעו בכדור אתמול במהלך השער הזה למעט השוער טיבו קורטואה וכן אדר מיליטאו. המהלך התחיל עם אדוארדו קמאבינגה ועבר 3/4 מגרש. המהלך החל בדקה 77:43. במהלך 79 השניות הבאות השליטה של ריאל נמשכה

מה זה? הבלמים של סיטי איטיים ברמות, בכל כדור לשטח החלוצים של באיירן מראים להם את הגב.

בחמש דקות הראשונות האמנתי לבאיירן שהם באו להפוך את התוצאה, אבל הפעולות שלהם מול השער זה זוועה.
חבל, מאוד רציתי שנגיע לעוד גמר השנה…

אקה מתמודד עם קומאן. אחד השחקנים המהירים בעולם. לאף מגן לא היה קל.