הגרלת 1/4 גמר האלופות: שוב פפ וסיטי

הגרלת שמינית גמר ליגת האלופות זימנה “משחקים מעפנים”. הנחמה: כל הקבוצות הגדולות יעפילו לרבע הגמר הסוער ואולי הטוב ביותר מזה שנים. אין הפתעות, וביום שישי - באמצע היום בשעת צהריים (13:00) - כולנו נהיה קשורים\מרותקים למסך כלשהו בצורה כזו או אחרת כדי לדעת מי תהיה היריבה של ריאל מדריד - ברבע הגמר וגם בחצי הגמר וכן הלאה. כל ההגרלה ‘המלאה’, אין שום הגבלות, שום דבר לא יודע - מי המארחת, אפשר לפגוש קבוצה מאותה המדינה - קלאסיקו ראשון בצ’מפיונס מאז 2011 למשל? ועוד ועוד ועוד.

אגב חייבים להגיד את זה, עם השלמת העולות - לריאל מדריד יש יותר זכיות בליגת האלופות 14 - מאשר כל העולות האחרות לרבע הגמר גם יחד: באיירן מינכן (6), ברצלונה (5), בורוסיה דורטמונד ומנצ’סטר סיטי עם זכייה אחת כל אחת. פריז סן ז’רמן? נאדה. ארסנל? נאדה. אתלטיקו מדריד - נאדה

נציין כי בגומלין רבע הגמר ריאל תוכל ליהנות משירותיהם של טיבו קורטואה הכל יכול ואדר מיליטאו שנפצעו כבר באוגוסט וזו דחיפה מוראלית חשובה ואולי-אולי מקצועית. המשחק הראשון ייערך ב-9 או ה-10 באפריל והגומלין ב-16 או ב-17 (רווח של שישה ימים או שמונה ימים) - רגע לפני הקלאסיקו בסנטיאגו ברנבאו נגד ברצלונה כמובן (21 באפריל).

קצת “היסטוריה”, ריאל מדריד בדרך כלל מסתדרת עם רבע הגמר, ההדחה האחרונה שלה הייתה איי שם ב-2003/04 נגד מונאקו לפני עשרים שנה. וקרלו אנצ’לוטי, בדומה לוויסנטה דל בוסקה - אצלו כל עונה היא מינימום חצי גמר צ’מפיונס. זכייה-חצי גמר-זכייה-חצי גמר. והפעם?

ואלה שמות: מנצ’סטר סיטי, ארסנל, באיירן מינכן, פריז סן ז’רמן, ברצלונה, בורוסיה דורטמונד, אתלטיקו מדריד.

מנצ’סטר סיטי - הטרבליסטית הגאה השאירה לנו זיכרון כואב מאוד מאשתקד. מגיעה אחרי משחק די לפרוטוקול נגד קופנהאגן בגומלין ובעיקר תיקו במשחק העונה נגד ליברפול באנפילד במשחק בו הוליכה (1:1). אין ספק שהעונה היא קצת פחות מרשימה ואולי לא ממש רעבה, אך קשה להמר נגדה. עדיין מכונה היא הקבוצה של פפ גווארדיולה. בטח לא עם תוספת הכוח המשמעותית של קווין דה בריינה שנעדר לחודשים ארוכים בשל פציעה וחזר כמו חדש - כבר 13 בישולים העונה יש לו, רביעייה במשחק הגביע. כמובן שיש גם חלוץ בלונדיני מצוין שקשה לעצור אותו, נורבגי או משהו כזה ששובר שיאים בצ’מפיונס - ארלינג הולאנד, נזכרנו. פיל פודן בעונה פנומנלית, ממשיך את ההתקדמות שלו. דוקו שהצטרף מוסיף מהירות ודריבל בכנפיים.

ארסנל - גמגום מתמשך למשך חודש אחד איים לחסל לה את העונה אך הקבוצה של מיקל ארטטה שנזקקה לתצוגת שיא בין הקורות אתמול וקצת מזל בפנדלים נגד פורטו - היא המנצחת הגדולה של משחק העונה באנגליה באנפילד והיא מוליכת הטבלה. הם לא רוצים עוד ‘כמעט’ כמו בעונה שעברה. ארסנל, בהובלתו של מרטין אודגור, הפגיזה במשחקי החוץ - 0:6 על ווסטהאם, 0:5 על ברנלי, עוד שישייה נגד שפילד, מציגה כדורגל נפלא וגם מספרים שלא היו מביישים את קבוצת “הבלתי מנוצחים”. היא חולמת על זכייה בפריימרליג לראשונה מזה עשרים שנה ושמחה מאוד לחזור למעמד שמונה האחרונות שהיה בלתי ניתן להשגה עבורה כבר זמן רב. ב-31 במרץ משחק העונה שלה נגד סיטי… נפגשנו כמובן ב-2005-06, שער סולו ענק של תיירי הנרי חיסל את ריאל בסנטיאגו ברנבאו.

באיירן מינכן - לחץ ואימה היו באליאנץ’ ארנה ערב הגומלין נגד לאציו וזה אומר הכל כמו גם ההודעה שתומאס טוכל לא ימשיך. המאמן הגרמני עושה הכל לא נכון. הארי קיין הנפלא שהגיע בקיץ במאה מיליון יורו ומבקיע בלי הכרה ורוצה לשבור את שיא השערים בליגה חשב שהנה - בקבוצה ששולטת בבונדסליגה יגיע תואר ראשון בקריירה אך זה לא קרה. הבווארים קרסו במאבק מול באייר לברקוזן של צ’אבי אלונסו ולא רק שהובסו במשחק העונה אלא גם בפיגור של עשר נקודות. נס כמו זכייה בעונה שעברה במחזור הסיום - לא יתרחש. על הראדר חבר שיצטרף בקרוב(?) - אלפונסו דיוויס שמו. מנואל נוייר ותומאס מולר אולי בסיבוב פרידה, ג’מאל מוסאילה מסוכן-מסוכן-מסוכן. האם יהיה “הקלאסיקו של אירופה?” נזכיר כי מאז שברון הלב בפנדלים ב-2012, ריאל הדיחה את באיירן כבר שלוש פעמים ברציפות וניצחה בחמישה משישה משחקים.

פריז סן ז’רמן - הקייטנה של לואיס אנריקה וקיליאן אמבפה שיעזוב בקיץ וחולם להיפרד עם תואר כמו הגביע עם האזניים הגדולות. פתיחת עונה מגומגמת מאוד בליגה ושלב בתים מאתגר - הביאו לעוד עונה בה פ.ס.ז’ סיימה במקום השני. למזלם ההגרלה חסה עליהם בדמות ריאל סוסיאדד. המאמן הספרדי שלפעמים חושב מהאגו - מספסל לא אחת את הכוכב שלו שהוכיח למשל בגומלין בספרד למה הוא מסוגל עם צמד ענק. בהתקפה אין אף אחד שמרשים. עוסמאן דמבלה בעיקר מבשל אבל לא כובש כשהוא לא פצוע, גם מרקו אסנסיו שהצטרף בקיץ שם. האליפות הובטחה (לא מתמטית) כבר מזמן. נפגשנו כבר ב-2018, ב-2022… פ.ס.ז’ הודחה בשמינית הגמר בכל העונות האחרונות למעט 2019/20 ו-2020/21.

ברצלונה - מעז יצא מתוק? הניצחון 1:3 נגד נאפולי עליו חייבים להחמיא אך גם קצת פרופורציות - היה התגשמות כל החלומות של הנשיא ז’ואן לאפורטה במצב הנוכחי הבעייתי. ללא מגרש ביתי אמיתי כי הקאמפ נואו בשיפוצים וללא כסף בקופה - הצעירים עלו בטירוף. לאמין ימאל היה שוב נפלא, כמו כשתקע את הכדור בחיבור של מאיורקה ועשה גול מכלום. קובארסי ממשיך להרשים בגיל 17 ותיסכל את ויקטור אוסימן במשחק הבכורה שלו במפעל. מאז שצ’אבי הרים דגל לבן והודיע שיעזוב - ברצלונה במומנטום, אגרה יותר נקודות מריאל מדריד ובמועדון רואים קצת אור בקצה המנהרה ולא מוותרים על אף תואר. גם רוברט לבנדובסקי חזר להבקיע. מה שכן - הפציעות: פרנקי דה יונג, פדרי, גאבי שכמובן לא יחזור לשחק העונה. בארסה עם העפלה ראשונה לרבע הגמר מאז 2019/20, שוב זה היה על חשבון נאפולי. וכולם יודעים מה קרה אז…

אתלטיקו מדריד - האם דווקא בעונה לא טובה בליגה בה היא כבר איבדה מזמן את הסיכוי להיאבק על אליפות - דייגו סימאונה יצליח להביא את הגביע עם האזניים הגדולות? תמיד מול ריאל זה נגמר בטרגדייה, כמו בדסימה וב-2016. אתלטיקו מתנחמת במצ’אפ טוב העונה נגד ריאל אחרי שניצחה אותה בליגה והדיחה אותה מהגביע. בכל מקרה, אמש, במצב לא פשוט, אתלטיקו השיגה 1:2 קשה מאוד בגומלין אחרי שכבר פיגרה. אם כל העונה אלבארו מוראטה הבקיע עד לחודש האחרון והיה שותפו של אנטואן גריזמן מלך השערים שהבקיע גם הוא - הפעם היה תורו של המחליף ממפיס דפאי ובתום דרמה אדירה צ’ולו שוב בין ארבע הגדולות אחרי שהודח אשתקד בשלב הבתים. ההגנה סופגת יותר מהרגיל ואתלטיקו חושבת התקפה. ביום ראשון היא תפגוש את ברצלונה. אגב, כתב המארקה שהסתובב במגרש שמע מה האוהדים רוצים - ורובם אמרו לו ‘ריאל מדריד’…

בורוסיה דורטמונד - ג’יידון סנצ’ו כובש שער ערמומי בבעיטה מחוץ לרחבה ומחייך מאוזן לאוזן, מרקו רויס מכפלים והקיר הצהוב-שחור בשמיים - אתמול עם ה-0:2 על פ.ס.וו איינדהובן זה היה נראה שבורוסיה דורטמונד חזרה לאחור בזמן. האם ג’וד בלינגהאם יפגוש את האקסית? הצהובים-שחורים שאיבדו אשתקד את האליפות במחזור הסיום בצורה טראגית במיוחד - החזירו את הבן האובד סאנצ’ו הביתה בינואר אחרי הייאוש במנצ’סטר יונייטד. קשה להאמין שהם עושים עונה גדולה, אך זה הישג ראשון כזה שלהם מאז 2021. “הקהל שאג ודורטמונד בין שמוהנה הגדולות של אירופה”. ב-2024 הגיע שיפור גדול עם הפסד בודד אך דורטמונד עדיין מובילה רק בנקודה על לייפציג החמישית שמאיימת לקחת ממנה את המקום בליגת האלופות. מהגביע היא כבר הודחה על ידי שטוטגארט השלישית. מה שכן נציין את שלב הבתים המעולה שלה, התאוששה מההפסד לפריז סן ז’רמן בצרפת במחזור הראשון. היא ניצחה את ניוקאסל בבית ובחוץ וגם השיגה 1:3 בסאן סירו על מילאן. דוניל מאלן הוא הסקורר הבולט עם 12.

מי היריבה שתרצו שריאל מדריד תפגוש ברבע הגמר?

• מנצ’סטר סיטי
  • ארסנל
  • באיירן מינכן
  • פריז סן ז’רמן
  • ברצלונה
  • אתלטיקו מדריד
  • בורוסיה דורטמונד
0 מצביעים

הדירוג שלי, מההגרלה הרעה ביותר לטובה ביותר.

סיטי. ככל הנראה הקבוצה הטובה בעולם, לא צריך יותר מדיי הסברים.

ארסנל. הם פשוט בפורמה טובה כרגע ולא הייתי רוצה לבחון אותנו מולם בשלב הזה.

באיירן. אמנם הם במשבר אבל 11 שערים בשני המשחקים האחרונים, הם קיבלו לאחרונה את גנאברי וזאנה בחזרה מהפציעות שלהם, בתוספת מוסיאלה וקיין בכושר טוב זה לא פשוט להמר נגדם.

אתלטיקו. במשחק האחרון מולם שיחקנו עם רבע סגל ולמרות שהם הצליחו להוציא תיקו, עדיין שלטנו כל המשחק והיינו צריכים לנצח את המשחק הזה. ובכל זאת, הם הוכיחו שהם יכולים לנצח אותנו העונה. המטרופוליטנו בעייתי מאוד.

דורטמונד. פחות מעדיף להיפגש עם גרמניות. הן מאוד אינטנסיביות ואין לנו את זה כרגע. מקווה שעד המשחק דברים ישתפרו ונצא מהכושר הרע בו אנחנו נמצאים.

פסז. הם נראים לא טוב, והליגה הצרפתית לא דוגמה. יהיה מעניין עם כל סיפור אמבפה. אני מאמין שבמפגש כזה יש לנו סיכויים טובים מולם.

ברצלונה. אנחנו יודעים בדיוק איך אנחנו צריכים לשחק מולם, מודעים למגבלות, יש לנו תוכנית משחק שעובדת בצורה טובה מולם, הכי פחות הפתעות. וחוץ מזה, עכשיו אני רוצה כמה שיותר מפגשים מולם. מי יודע מה יהיה בעוד כמה שנים.

ברור שבארסה היא המועדפת.
אמנם כלכלית הם חייבים לטרוף את רבע הגמר בשביל הצ’אנס לעבור את אתלטיקו בקרב על הטורניר הביניבשתי, אבל אין להם מספיק כלים. הצעירים שלהם מרגשים מאוד אבל רהם כבר נשחקים בקצב, וגם יראו מה זו פיזיות אמיתית במשחקים הקובעים בליגה כשמתקרבים לישורת האחרונה.
בשישי נהיה יותר חכמים, אבל מבחינתי עוד עונה של חצי גמר נראית סבירה, בטח לנוכח הציפיות בתחילת העונה…טקסט מודגש

אני רוצה את ארסנל. מבלי לזלזל בהם - קבוצה נהדרת וזה לא “באנקר” אבל עם יתרון מסוים לנו בשל הניסיון והמסורת נניח 45-55. זה משחק שהיה רק פעם אחת ב-2006 - “לנקום” על סוף ימי הגלאקטיקוס, הם משחקים כדורגל התקפי ופתוח (מרטין אודגור אקס כמובן יכבוש) וזה בלי "מטען רגשי’ כמו הספרדיות (אנחנו חד משמעית טובים מברצלונה ומאתלטיקו מדריד) או שוב פריז סן ז’רמן. אני מדבר במקרה של חלילה הדחה, זה פחות משהו שהוא כואב. המשחקים תמיד יוצאים סביב הקלאסיקו אבל גם התותחנים טרודים חזק בליגה במאבק קשה פי כמה ומאחל להם גם אליפות סוף-סוף אחרי 20 שנה. מנצ’סטר סיטי יריבה קשה מדי ואשתקד היה מזעזע. יש לנו את ג’וד בלינגהאם ולא קארים בנזמה המשועמם, אבל בדיוק אותו המאמן וראינו נגד לייפציג מה קורה. גם בורוסיה דורטמונד זה אחלה בשביל ג’וד בלינגהאם.

אגב כילד בכיתה ג’ שאתה בוחר קבוצה לחבב מכל ליגה - ארסנל הייתה החביבה עליי בפריימרליג. האגדה תיירי הנרי שהיה שחקן כלכך מיוחד וגם פטריק ויירה שהיה כה חסר לגלאקטיקוס שלנו.

אני דווקא רוצה את סיטי עכשיו - תביאו אותם
יש לי הרגשה שדווקא בשלב הזה יהיה יותר פשוט לעבור אותם

מבחינת הגיון היריבה הכי קלה היא דורטמונד

זה ישמע קצת תבוסתני אבל הנימוק היחיד לרצות את סיטי זה למקסם את הסיכויים שלנו בליגה. לא אומר שאין סיכוי לעבור, ברור שיש, אבל הוא לא גדול. תנו להם לשבור את הראש והרגליים מול אתלטי, אולי תהיה סנסציה ובמקרה הכי גרוע אתלטי בבית :slight_smile: . מעדיף את דורטמונד בפער מכל היתר, ואם לא אז את בארסה, ואם לא אז את באיירן. פריז מסוכן כי אמבפה יגיע במוטיבציית יתר. אתלטי מסוכן כי מתישהו ישברו את הנאחס מולנו בצ׳מפיונס. ארסנל חזקה.

הכי בא לי: ארסנל. דו קרב מרגש של כדורגל טוב בפוטנציה, מפגש די פתוח אבל מעריך שלאור הנסיון הסיכויים לטובתינו.
הכי לא בא לי: סיטי. די אין לי כוח לזה שוב.
הכי נוח: דורטמונד. קבוצה חמודה וחביבה כמו תמיד אבל על הנייר חייבים לעבור.
מעדיף להימנע: אתלטיקו. למרות שממש לא מתרשם מהם, יש לי זכרונות רעים מהליגה והגביע השנה.
מקבל בשמחה: ברצלונה. אנחנו יותר טובים וצריכים לעבור אותם, זה יכול להיות מתוק מאוד ואחלה נקמה על 2011.

אני דווקא לא כזה מתלהב מברצלונה. אני חושב שיחסי הכוחות יותר קטנים ממה שנוטים ליחס (גם אם הם אכן קיימים), ואני כן מאמין שאת אתלטיקו או דורטמונד יהיה קל יותר לעבור.

לגבי סיטי - חסר סיכוי לפני הגמר. לגבי פאריז - יהיה יותר מדי בלאגן מאוד מאוד לא בריא סביב אמבפה, ותארו לכם שהוא ידיח אותנו (שזה תסריט סביר בהחלט). בשביל מה צריך את זה.

הדירוג שלי:

1. דורטמונד
  2. אתלטיקו
  3. ברצלונה
  4. ארסנל
  5. באיירן
  6. פאריז
  7. סיטי

אתם קטני אמונה. אני עכשיו רוצה סיטי. ויש לי גם הוכחה, יש יורו בקיץ. על פי כל מקרי העבר זה אומר שאנחנו מגיעים לגמר ודני קראבחל נפצע ומחמיץ טורניר של ספרד. אנחנו כבר בגמר וזה מדעי.
וברצינות, הלוואי בארסה.

מבחינתי לא סיטי ולא אתלטיקו, השאר לא כל כך משנה לי עם עדיפות לדורטמונד.

רק לא סיטי מסיבות מקצועיות
רק לא פאריז כי זה יהיה משעמם תחת

הכי מצחיק שחבר אוהד בארסה שלח בידיוק הודעה בקבוצה של החברים את מי כדאי לבארסה לקבל. לא נעים לי להגיד אבל נראה לי שכולם פה ברשימה רוצות את בארסה :rofl:.
וגם אני.

ארסנל יהיה מפגש שעל הנייר אמור להיות תאווה לעיניים, אז אני זורם גם על זה.

דורטמונד. לא אכפת לי.

פסז -חוץ מהצב, לא מרשימה במיוחד. לא אכפת לי.

ארסנל - בינונית. אוברייטד. לא אכפת לי.

ברצלונה - בינונית . לא אכפת לי.

באיירן -הפריחה קצת אוויר בבלון מול לאציו האימתנית. לא אכפת לי.

אתלטיקו - מפגש מתיש. אנצ’לוטי הולך לטחון את כולם עד דק ולגמור את העונה עם כוכבית על הליגה.

סיטי - הגנה בינונית העונה. יכול להיות כיף דווקא.

אני לא חושב שאנחנו בעמדה לזלזל באף אחת מהקבוצות ברבע. גם לא ברצלונה שאנחנו תמיד מתקשים מולה.
האמת שפעם ראשונה שאני באמת לא יודע מי עדיף לפגוש.

הייתי מאוד רוצה שקבוצה אחרת לעשה לנו את העבודה ותדיח את סיטי אבל לא רואה גם איך זה קורה…

שנה בעייתית בהחלט.

זו לא אחת העונות להגיד שזה יכול וצריך להיות שלנו. כמה שננסה לברוח מזה - מנצ’סטר סיטי טובה יותר. כמובן שיש קבוצות שאני בהחלט מצפה לעבור - את כל היתר :slight_smile: ומילא להיות מודחים, נניח בעונה שעברה ובטח אחרי ה-1:1 בסנטיאגו ברנבאו (כבשנו במשחק בינוני ושוויוני מהברקה של ויניסיוס אחרי הפריצה של אדוארדו קמאבינגה אך הם לא היו במיטבם והרגיש לי שהיו דקות שהיה עלינו לחפש את השער השני ולא להסתפק במועט). אבל הדרך שזה קרה - ריאל מדריד הושפלה, 4:0 שהיה אחד המשחקים הכי חלשים שלנו באירופה. יותר גרוע ברמת הפערים מכל הפאשלות ביחד.

לגבי ברצלונה כאב לי מאוד מה שקרה ב-2011 ולא רוצה לפתוח פה תיבת פנדורה אבל העוול שנעשה לנו עם האדום לפפה. ברור שזה לא תירוץ לאנטי כדורגל לפניכן ואולי בכל מקרה היינו עפים. אני חושב שאנחנו טובים מהם אבל אסור לזלזל במומנטום שלהם, ובעיקר בשטויות של קרלו אנצ’לוטי. אנחנו עלולים להרוס לעצמנו.

הכי חשוב זה לא לקבל את הסיטי עד הגמר. כל השאר אפשר וצריך לעבור.

בניגוד לעונה שעברה לא כל כך מפחד מהסיטי, אנחנו יותר טובים מהעןנה שעברה וסיטי בעונה לא גדולה.
קרלו כבר לא משחק עם מודריץ’ וקרוס באותו הרכב, רודיגר הפך לבאנקר וג’וד הגיע.

אנחנו אולי טובים מהעונה שעברה אבל לא טובים מספיק. ומצד שני אין לנו את טיבו קורטואה שיעצור איזה חמישה מצבים של מאה אחוז שער עד שיספוג כי אין ברירה. גם אם טיבו יהיה כשיר לצפות ממנו שיהיה אותו שוער בין-רגע זה לא נכון. מנצ’סטר סיטי קצת שבעה ולדעתי זה הגיוני אחרי טרבל. הם קיבלו את הדחיפה שלהם עם החזרה של קווין דה בריינה. בחיים לא ראיתי את ריאל מדריד כל כך אומללה ולא מסוגלת לצאת מהרחבה שלה כמו בעונה שעברה. אני אזרוק פה משפט שיהרגו אותי אולי אבל לדעתי אני חוששים מהם. היריבה היחידה שבאמת חוששים ממנה.

אני לא חושש מסיטי כמו שאני חושש מהגישה של ריאל, אולי סיטי יותר טובה ויד לה יותר כלים אבל בעיניי אין ספק שאנחנו יכולים להתמודד מולם, רק לא דרך הגישה המתגוננת והפאסיבית שאנצלוטי מאוהב בה, כאילו מותר לשחק כדורגל רק אם אתה בפיגור של 2 שערים, או רבע שעה לסיום

בכל מקרה, מעדיף בהרבה לקבל אותם עכשיו מאשר בחצי, יש לי תחושה שדווקא לרבע גמר הם יגיעו פחות חדים, ובכל מקרה אני רוצה שנקבל אותם ונעשה ״תיקון״ לשנה שעברה, לפחות ביכולת ובגישה גם אם לא נעבור. כמו צלסי ב21 - אנחנו לא יכולים להיראות ככה! ואם אנחנו רוצים לדבר על זכיה (אין סיבה שלא כי חוץ מסיטי אין קבוצה שטובה מאיתנו) אז צריך להוכיח וריאל מדריד לא צריכה לפחד

בנוגע לברצלונה, אם נקבל אותם זה יהיה יותר מורכב ממה שחושבים פה נראה לי., גם כשדפקנו להם רביעיה היה לנו מזל ונהנו מהמון טעויות שלהם בהגנה שאני לא בטוח שנראה מהם שוב, העיקר זה לא להיות שאננים

ולמה שיגיעו ל 5 מצבים של 100% ? הם ישחקו נגד קונוסים ?

אם צומאני עולה במוד אדישות שלו, נאצו ממשיך את הכושר הנוכחי ומנדי בהרכב זה כבר ארבעה קונוסים (מנדי נחשב כמו שתיים)