גומלין 1/8 גמר הצ'מפיונס: מעפילים לרבע לאחר משחק חלש מאוד ו-1-1 מול לייפציג

לקראת לייפציג

image

העשן מהדרמה והשערורייה במאסטייה התפזר, העצבים נרגעו וכעת ריאל מדריד, בסגל מלא (חוץ מ…) מחפשת להשלים את המשימה ולהעפיל לרבע גמר ליגת האלופות (השמיני בעשור האחרון) כשתארח את לייפציג בגומלין מחר (רביעי, 22:00) אחרי ה-0:1 בגרמניה. וכן נו זה השישה במרץ, חייבים לחגוג יום הולדת כמו שצריך

סטטוס ריאל:

ריאל מדריד מגיעה למשחק כשהיא ביכולת מגומגמת (שני ניצחונות ליגה בחמשת המחזורים האחרונים) מאוד ובעיקר סוערת, מנסה להירגע אחרי התיקו 2:2 ההזוי נגד ולנסיה במאסטייה ופסילת שער הניצחון של ג’וד בלינגהאם. ואולי, עברו כמה ימים מאז הסקנדל הנוראי הזה ואין כמו שינוי אווירה בליגת האלופות כדי לשכול ממה שהיה (מה גם שבליגה הפער בפסגה לא הצטמק). אתם יודעים: ההיסטוריה-הסנטיאגו ברנבאו ועוד ועוד. ריאל רוצה לחגוג, ואין אופציה אחרת, את יום הולדתה ה-122 שחל מחר – בסטייל – עם הכרטיס לרבע גמר בפעם השמינית בעשור האחרון (2018-2020 היו יוצאות דופן). ריאל בטוחה בעצמה וההיסטוריה לצידה. ב-36 פעמים מתוך ה-38 בהן ניצחה במשחק הנוקאאוט הראשון בחוץ היא עברה. אבל כמובן שישנם תקדימים וה-0:1 בליפציג שהושג בזכות יכולת שיא של אנדריי לונין וגולאסו של ברהים דיאס – שביר מאוד. ריאל הגיעה 12 פעמים לרבע הגמר לעומת שמונה הדחות. ריאל ניצחה ב-16 מ-20 משחקיה האחרונים בצ’מפיוינס והיא צריכה את הברנבאו בחגיגה.

קרלו, שלא היה שם בבושות נגד אייאקס ב-2019, אבל כמעט חווה על בשרו הדחה נגד שאלקה ב-2014-15 יודע שריאל חייבת לשחק הרבה יותר טוב מאשר בגרמניה. והוא גם מנמיך את הלהבות. “זו הזדמנות להתקדם במפעל שכה חשוב עבורנו. דיברנו ולמדנו מהמשחק הראשון, הדברים הטובים שהיו ואלה שאנחנו צריכים להשתפר. בהחלט היה לנו לא פשוט, היו דקות שסבלנו בהן. אני חושב שאנחנו מוכנים ונראה שיפור”, אמר המאמן שהתייחס ליריבה. “לייפציג הוכיחה במשחק הראשון שהיא קבוצה חזקה מאוד. היא מסוכנת במעברים. עלינו להציג משחק שלם כדי להעפיל לרבע הגמר. שום דבר עדיין לא גמור, זה בטוח”. ריאל ניצחה את כל שבעת משחקיה העונה במפעל והציפיה היא להמשיך ברצף, שעם אותו אנצ’לוטי נעצר במשחק השמיני לפני תשע שנים.

בהמשך התייחס קרלו כמובן לג’וד ורצה להרגיע. “אני לא צריך לדבר איתו על מה שקרה במאסטייה”, חשוב שזה מאחוריו. “זו הייתה החלטה שגויה מאוד של השופט. ברור שלא היה שום עלבון”. ג’וד שיודע שיספוג הרחקה לשניים-שלושה משחקים בליגה, שם את כל הפוקוס שלו במשחק הזה. המשחק הראשון שלו בנוקאאוט כשחקן ריאל מדריד (נעדר הרי מהניצחון בלייפציג בשל פציעה) ועוד בסנטיאגו ברנבאו. הציפיות ממלך השערים של ריאל (20 כיבושים) בשמיים. ב-AS נכתב על הורסטיליות שלו. מאז 2024 הוא יותר מבשל. “כן, יש בו משהו אלגנטי כמו קאקה. הכדורגל השתנה מלפני 20 שנה והקשרים היום פיזיים יותר”, החמיא, ביום בו גם האגדה תיירי הנרי החמיא: “הוא בהחלט לקח את מספר ‘5’ בשביל זה” (כמו זינדין זידאן). עד ה-31 בדצמבר הוא כבש 17 שערים וסיפק חמישה בישולים (0.84 שערים בממוצע ו-0.25 בישולים ל-90 דקות). מאז האחד בינואר, המספרים שלו הם שלושה שערים ושלושה בישוליל (0.33 שערים ו-0.33 בישולים לכל 90’). יותר מבשל, פחות סקורר. הציפיייה היא שג’וד יבקיע את המצב אליו יגיע – והוא יגיע. הכי חשוב שהוא לא יקבל כרטיס צהוב שימנע ממנו להחמיץ את הגומלין. לא הוא ולא אדוארדו קמאבינה שהיה השחקן שהגיע עם הדון למסיבת העיתונאים.

המאמן הודה שיש לו התלבטות גדולה לגבי ההרכב וגם במארקה נכתב על כך. אורליאן טשואמני שמציג יכולת גבוהה הרבה יותר מנאצ’ו למשל. “הוא מוסיף לריאל פיזיות, מסתגל לכל חלק בפאזל. הוא שואף להיות שחקן הרכב בכל עמדה במשחקי ההכרעה של העונה”, נכתב. הקפטן שבכושר בינוני פתח על הספסל בוולנסיה אם כי סבל מאי נוחות. קרלו לא הסכים לגלות: “אנטוניו רודיגר ואורליאן טשואמני שיחקו יחד בהגנה כי לנאצ’ו הייתה אי נוחות אבל עכשיו הוא בסדר”, אמר והתייחס גם לניהול הסגל: “נקודת המפתח שלי ושל ההנהלה היא שהשחקנים טובים מאוד. אבל לא רק זה. הם רוצים ללמוד להשתפר ולהיות חלק מהמועדון הזה”. בסקר אוהדים במארקה בו הצביעו מעל 23 אלף אוהדים – 68% הלכו עם הצרפתי. זהו סימן השאלה היחיד בהרכב.

בחלק הקדמי רודריגו טאבו, נראה שאין סיכוי לברהים דיאס ששוב עלה מהספסל – נגד ולנסיה – והביא לשינוי. זה ללא ספק מקומם. מעבר לכך שהקבוצה נראית הרבה יותר טוב גם עם חוסלו. אם קרלו צריך מדי מסע"ת להגן על רודריגו זה אומר שמצבו בכי רע. “הוא עובד היטב עבור הקבוצה. המחויבות, מה שהוא מפגין, העזרה לקבוצה. למרות שהוא קצת פחות מצליח להבקיע כרגע”. ויניסיוס סיפק את הסחורה בהופעתו ה-250 ועכשיו אמור להיות עוד יותר כיף – בסנטיאגו ברנבאו. המספרים שלו במפעל מאז 2021-22 פשוט נפלאים. הוא השחקן שמעורב בהכי הרבה שערים בלה-ליגה ב-2024 – שמונה. מנגד, ההתקפה לאחרונה מגמגמת. כמו שקמאבינגה אמר - ריאל צריכה לצאת ולכבוש. הטריו ההתקפי שלנו צריך להיות שווה יותר מגול ובטח במשחק בית. השלושה פתחו יחד 13 פעמים העונה וכבשו 34 שערים, קצת מעל 2.5 שערים למשחק. המאזן הוא עשרה ניצחונות, שתי תוצאות תיקו והפסד.

כאמור קמאבינגה הוא השחקן שהגיע עם אנצ’לוטי למסיבת העיתונאים. הוא נראה פנטסטי העונה וריאל תלויה בדינמיות שלו באמצע. מרוויח כדורים ודוחף קדימה. ואם יכבוש לראשונה אחרי שנתיים גם אם זה ממש לא התפקיד שלו - אז בכלל כיף. “מה עליי לשפר? למען האמת, עליי להיות מרוכז יותר ולהבקיע יותר שערים, לבשל, לשפר את רגל ימין, אמר”. הוא פירגן לחבר’ה בחדר ההלבשה ואמר שלא יכול לבחור שחקן אחד שכיף איתו במיוחד - “אנחנו כל הזמן ביחד, שחקנים צעירים, אני אוהב לשחק עם כולם”. הוא אמר שהציע לוויניסיוס להפסיק לדבר ורק לשחק". על המאסטייה היה לו קשה שלא להגיב: “אני לא מבין הזו של ג’וד והדבר השני (שער שנפסל) - מאוד מוזר, מעולם לא ראיתי דבר כזה בכדורגל, מאוד מוזר”. אבל ריאל שכחה מזה. קמאבינגה סיכם: “זה משחק חשוב מוד עבורנו, אני רק רוצה לנצח וזהו. עלינו להבקיע שערים. רוצים לתקוף ולשחק היטב בבית, ברור לנו מה עלינו לעשות. זה מפעל אחר, מרגש, אווירה אחרת. כולם רוצים לנצח”. אם ריאל תהיה בקצב שלו אז בהחלט נוכל להגיד לקרלו (“אני מאוד אוהב להיות בריאל מדריד, זה המקום הטוב ביותר”) שגם אנחנו אוהבים אותו, ויהיה בסדר. גם המאזן נגד הגרמניות השתפר פלאים, על כך בהמשך…

image
היה ונגמר. עם הפנים לצ’מפיונס

ריאל מדריד – הרכב משוער: אנדרי לונין| דני קרבחאל, אנטוניו רודיגר, אורליאן טשואמני, פרלאן מנדי| טוני קרוס, פדה ואלוורדה, אדוארדו קמאבינגה (לוקה מודריץ’)| ג’וד בלינגהאם, ויניסיוס ג’וניור ורודריגו

מה המצב לייפציג?

לייפציג מגיעה למשחק במגמת שיפור גדולה אחרי משחק מצוין בשבת. מאז ההפסד 1:0 לריאל מדריד היא רשמה שני ניצחונות ליגה. היא אמנם ספגה שער דרמטי מהארי קיין והפסידה 2:1 לבאיירן מינכן אך ידעה להגיב עם 1:4 גדול על בוכום בחוץ לפני שלושה ימים. דני אולמו כבש שער גדול והשווה במחצית הראשונה ולאחר מכן הספיק בליץ’ קטלני של ארבע דקות. היא עדיין רק במקום החמישי ועלולה שלא לשחק בליגת האלופות בעונה הבאה, מפעל אותו היא לא מחמיצה, אך הפער מבורוסיה דורטמונד הרביעית הוא נקודה בלבד ובינתיים הגרמנים שמים בצד את כל אירועי הליגה. הם מלאי ביטחון עצמי, נהנים מכל רגע בשמינית הגמר וכבר הדיחו את אתלטיקו מדריד ברבע הגמר ב-2020 למשל (משחק בודד בפורטוגל בעונת הקורונה) וחולמים על סנסציה. מבחינתם ברור – יותר יעילות מהמשחק הראשון ואפשר לעשות היסטוריה.

גם הסגל די מלא כשבהשוואה למשחק הראשון, אמנם מוחמד סימיקאן מושעה בשל כרטיסים צהובים (בלם ששיחק כמגן ימני) אבל בנג’מין הנריקס, השחקן עם מספר הדקות החמישי הכי גבוה בקבוצה - לא פראייר. מעבר לכך המאמן מרקו רוסה חילק נהדר את הכוחות. החלוץ המוביל של הקבוצה לואיס אופנדה פתח על הספסל וקיבל מנוחה אך הצליח לכבוש כמחליף. הוא יחזור ל-11 כמובן במקומו של כריסטוף באוגרטנר, קשר התקפי במקור ששיחק בעמדה קדמית יותר במחזור האחרון וכבר חולם על שער ניצחון בברנבאו וחגיגה עם סאלטה. בנג’מין ססקו ואולמו הוחלפו. צ’אבר שלאגר גם כן הטעין מצברים משום שנעדר בשל השעיה ויחזור להרכב. לייפציג לא תתגונן, תחפש להבקיע, עם ארבעה שחקני התקפה מובהקים. המגן הנריקס שהוזכר וכן החלוץ המחליף יוסוף פולסן צריכים להיזהר מצהוב שימנע מהם רבע גמר פוטנציאלי.

מי שעוד הפגין את היכולת הנהדרת שלו השבוע הוא צ’אבי סימונס עם שני בישולים. מאמנו וחבריו אומרים שהשמיים הם הגבול עבורו. הוא זוכר פחות לטובה את הביקור שלו בסנטיאגו ברנבאו – כשחקנה של פריז סן זרמן לפני שנתיים. “הגענו עם יתרון 0:1, היינו מצוינים והובלנו גם בגומלין ואז ריאל הפכה את התוצאה”. בבונדסליגה יש לו כבר עשרה בישולים ובסה"כ היה מעורב ב-20 שערים העונה - כבש שמונה ובישל עוד 12. בקיצור מאוד מסוכן. בכל מקרה לייפציג הולכת וצוברת ניסיון במעמדים האלה. היא מעודדת לא רק מהיכולת שלה במשחק בגרמניה אז גרמה ללונין לרשום לא פחות מתשע הצלות – אלא גם מהמשחק נגד מנצ’סטר סיטי העונה באיתיחאד. היא אמנם נכנעה 3:2 אבל פתחה בסערה, הובילה 0:2 וזכתה לשבחים מפפ גווארדיולה.

רוזה הגיע למסיבת העיתונאים ואמר שקודם כל הוא שמח לשחק סוף-סוף בסנטיאגו ברנבאו האמיתי. ב-2020-21 הוא אימן את בורוסיה מנשנגלדבאך אך כשהגיע למדריד זה היה לוולדבבאס, ואשתקד “המגרש היה רובו בשיפוצים, כעת זה אחרת”. כמובן שהוא מלא ביטחון. “אם השחקנים שלי מדברים ככה – אני גאה מאוד, ברור שאנחנו מאמינים, אחרת לא היינו כאן”, אמר והוסיף: “אנחנו צריכים להציג משחק מושלם, וכמובן שזה קשה – ושיהיה לנו קצת מזל”. במשחק הראשון הראינו, היינו יותר טובים. לא נשנה הרבה דברים. אבל עלינו לשחק משחק מושלם ולנצל הזדמנויות. עלינו להיות חזקים מנטאלית וערוכים לכל מה שיכול לקרות. להסתדר בהגנה ולנצל את המרחבים, אנחנו צריכים שני שערים. אנחנו יודעים נגד מי אנחנו משחקים. אפשרויות לעבור? אני חושב שזה 70-30 למדריד. אנחנו כאן, רואים את התמונות והגביעים שלהם - אנחנו חושבים ‘הם זכו בהכל’, אבל יום אחד זה יכול להיגמר. צריך להילחם גם אם הדברים מתחילים רע. אני בדרך כלל ישן טוב לפני משחקים". המאמן החמיא לג’וד ולוויניסיוס אבל אמר שהקבצה לא מתמקדת רק בשחקן אחד כי זו תהיה טעות".

המאמן התייחס לדני אולמו שמתרגש לשחק על אדמת מולדתו והיה השחקן שהגיע איתו למסיבת העיתונאים. “הוא לא עצבני, הוא נרגש מאוד, הוא לא אחד שמדבר הרבה. כולם בספרד מכירים את האיכות שלו. יש לו מוטיבציה ענקית. המשפחה שלו והחברים שלו שם”. לייפציג צריכה ממנו איזה בומבה כמו במשחק בשבת. הוא סבל משתי פציעות לא נעימות העונה אך זה מאחוריו. “חזרתי כמו שצריך אחרי פגרת חג המולד. יש לי חיבור מיוחד עם צ’אבי סימונס. אני מרגיש טוב ובעל מוטיבציה גדולה, אני שמח שהבקעתי ושהקבוצה ניצחה בשבת, זה הוסיף לנו”. הוא מצפה לריאל שתתקוף הרבה אבל משוכנע שהקבוצה תדע לנצל את השטחים. “המשחק הראשון היה מתוק ומחר. אנחנו מאמינים שהכל פתוח. אסור לנו ‘לסלוח’ – נהיה חייבים לכבוש. בואו נראה אם נשפר את האפקטיביות”.

אחד מהמחמיצים במשחק הראשון היה ססקו. החלוץ רק בן 20 וכבר משחק בבמה הגדולה ביותר. הוא סגן מלך השערים אחרי אופנדה – 11 כיבושים, וזה מרשים כי הוא רשם פחות מ-1,400 דקות. החלוץ נרגש ולא מתבייש: “זה מרגש לשחק נגד ריאל מדריד בבמה כזו מפוארת. אלה משחקים שאתה חולם עליהם מאז שאתה ילד ולא באמת מאמין שזה יקרה. אלה משחקים שאתה רואה בטלוויזיה ולפתע יראו אותך”, הוא אומר אבל מוסיף: "ברור שיש לנו את הסיכויים שלנו. “נתנו את המקסימום במשחק ראשון אבל היה חסר לנו קצת קילריות מול השער. זה ייתן לנו עוד מוטיבציה לברנבאו”. “הולה (שלום), סנטיאגו ברנבאו, אנחנו כאן”, צייצו במועדון בטוויטר. לייפציג נהנית מכל רגע. אוריחאן ניילנד, שוער סביליה כיום ואקס המועדון אמר שהוא מחזיק אצבעות. לייפציג כבר ניצחה את ריאל סוסיאדד בחוץ ב-2021 והדיחה אותה והיא ניצחה גם בשבעה מ-12 משחקי החוץ האחרונים שלה באירופה. כעת היא מחפשת משהו גדול מזה…

אולמו וסימונס. בלייפציג מאמינים

לייפציג - הרכב משוער: פיטר גולאשי| בנג’מין הנריקס, קאסטיו לובקה, ווילי אורבאן, דויד ראום| האידרה, שלאגר, צ’אבי סימונס, דני אולמו| לואיס אופנדה ובנג’מין ססקו

קצת היסטוריה ונתונים - שמינית הגמר, גרמניות ועוד: ריאל מדריד הפסידה רק פעם אחת ב-21 משחקי הבית האחרונים שלה נגד יריבה מגרמניה – זה קרה באותו 4:3 שחור בסנטיאגו ברנבאו ב-2014-15 שכמעט הביא להדחה בשמינית הגמר. המאזן בפרק הזמן הזה עומד על 16 ניצחונות, ארבע תוצאות תיקו והפסד אחד. המאזן של ריאל במשחקי הבית נגד גרמניות עומד על 28 ניצחונות, שש תוצאות תיקו ושלושה הפסדים. פרק לשאלקה, באיירן מינכן היא זו שניצחה פעמיים במדריד – בשלב הבתים השני ב-1999-00 וכן בחצי הגמר ב-2000-01.

עוד משהו חשוב – המאזן של ריאל נגד יריבות מגרמניה בנוקאאוט עומד על 18 העפלות לשלב הבא לעומת שמונה הדחות. ריאל עברה בכל שמונה הפעמים האחרונות בהן פגשה יריבה מגרמניה. הכישלון האחרון היה נגד בורוסיה דורטמונד בחצי הגמר הכואב ב-2012-13 – תבוסה 4:1 הזויה בגרמניה מול רוברט לבנדובסקי בשיאו וניצחון מאוחר 0:2 בגומלין שלא הספיק (קארים בנזמה וסרחיו ראמוס).

בעונת הדסימה למשל ריאל עברה שלוש יריבות גרמניות בזו אחר זו: את שאלקה בשמינית הגמר (זוכרים את ה-1:6 בחסות ה-BBC?), את בורוסיה דורטמונד בחצי הגמר (0:3 חלק ברבע הגמר והפסד 2:0 מלחיץ בחוץ) וכמובן את באיירן מינכן בחצי הגמר האלמותי עם 0:1 קטן-גדול בסנטיאגו ברנבאו בזכות בנזמה וניצחון מטורף בגומלין – 0:4 עם צמד נגיחות של סרחיו ראמוס תוך ארבע דקות ואז צמד של כריסטיאנו. לאחר מכן ריאל דילגה על שאלקה (שמינית הגמר, 2014-15), על וולפסבורג (רבע הגמר 2015-16– רמונטדת כריסטיאנו עם שלושער), באיירן שוב עם ניצחון כפול (רבע הגמר, 2016-17) ושוב באיירן כעבור עונה בדרך לזכייה השלישית (חצי הגמר ב-2017-18, ניצחון 1:2 במינכן ו-2:2 קשה בגומלין).

ההפסד נגד לייפציג בשלב הבתים אשתקד 3:2 היה היחיד של ריאל ב-17 המשחקים האחרונים נגד יריבות מגרמניה (12 ניצחונות וארבע תוצאות תיקו)| עוד בהקשר זה, ה-0:1 בלייפציג היה הפעם התשיעית שריאל מנצחת 0:1 במשחק הראשון בחוץ באירופה, זה קרה קודם לכן בשמינית הגמר נגד אטאלנטה ב-2020-21 (פרלאן מנדי אשכרה הבקיע ברגל ימין) והיא המשיכה הלאה עם 1:3 בגומלין.

כמה מילים לקראת הגומלין נגד לייפציג:

השנה חגיגות יום ההולדת שלי היו צנועות מאוד-מאוד, וכך אני מצפה גם מהקבוצה. ריאל מדריד חייבת להעפיל לרבע הגמר, יש שאלה בכלל? אוי ואבוי אם לא.
אחרי ה-2:5 המדהד באנפילד אשתקד נגד ליברפול - היו לא מעט אוהדים שחששו מפתיחת משחק צולע כמו נגד צ’לסי בעונת הדאבל ושניקלע לאיזה ברוך וזה קרה גם בדרך לגביע השלישי ברציפות עם זינדין זידאן. הסנטיאגו ברנבאו הוא פלוס ולא מינוס, כל יריבה שמגיעה לכאן צריכה לפחד ואפילו מנצ’סטר סיטי אשתקד בעונה שעברה לאחר שהובלנו - היו לה כמה דקות של בלבול.

מבחינתי זה צריך להיות מובן מאליו - ריאל מדריד צריכה לתקוף (כמעט) כל הזמן במשחק בית, זה מה שאנחנו יודעים, לחפש את השער. לא לשחק בטיפשות אבל בהחלט להגיע עם הרבה שחקנים לרחבה, להזיז את הכדור מהר ולשלוט באמצע. שער מהיר יתקבל בברכה.
לייפציג הוכיחה שיש ממה לחשוש ובמשחק במאסטייה שעדיף לשכוח - מרכז המגרש שלנו היה לא טוב למעט כמה דקות במחצית הראשונה. אני מצפה מאדוארדו קמאבינה להרבה. במשחקים האלה צריך את ה-10% ריכוז הנוספים, שכל שחקן ירוץ יותר ובלי טעויות טקטיות. יש להם סילונים מקדימה וצריך לסגור לדני אולמו את הבעיטה.

הלאה: ויניסיוס ג’וניור מבחינתי עבר מבחן מנטאלי גדול במאסטייה והערב זה צפוי להיות הרבה יותר כיף עבורו - משחק בית, מפעל אחר, הקהל שכל כך אוהב אותו וסביר להניח שיהיו שטחים. הציפיות ממנו ומג’וד שהרי בליגה יורחק - בשמיים. מצפים לראות את ג’וד שמבקיע מהמצב הראשון אליו הוא מגיע ופורש את הידיים הצידה לשאגה של הברנבאו. את זה שמספק נגיעות קסם ומבין מתי לרדת אחורה קצת לעזור להניע כדור, השחקן שמגיע למצבים והופך את החבר’ה לטובים יותר. אני קצת מיואש כרגע ממה שקורה עם רודריגו שהוא צל של השחקן שהיה אבל נראה שזו הנחתה מלמעלה. רודריגו צריך לא להיות תקוע בכנף ימין אלא לעשות תנועה לאמצע, להגיע לעתים לשמאל. אני הייתי משחק עם חוסלו בכלל בשפיץ ומשאיר את ברהים דיאס כקלף, אבל חוסלו במקום רודריגו.

ובאופן כללי - כמה שיותר לחשוב התקפה, בלי יותר מדי מסירות סרק, בדרך כלל במשחקים בהם ריאל גירדה את 70% החזקת כדור - היינו דווקא במצוקה והיריבה נתנה לנו להתמסר. אחד מהקשרים באמצע צריך להצטרף לרחבה. גם פרלאן מנדי יכול תמיד לנסות יותר.

אי אפשר לחשוד בי לגבי חוסר הערכה לנאצ’ו אבל בכושר הנוכחי שלהם אני בהחלט עולה עם אורליאן טשואמני שבתקופה טובה יחסית, יכול להיות חשוב במצבים הנייחים משני הצדדים ועוד ועוד ועוד.
הזכייה באליפות חשובה מאוד השנה וזה יכול לקרות אבל אין כמו ליגת האלופות, אנחנו מחכים כבר הרבה זמן למשחק נוקאאוט בברנבאו ואסור לעשות טעויות. האללה מדריד!

ההרכב לגומלין נגד לייפציג - תחזיקו חזק:

נאצ’ו בהרכב ישחק כבלם, וגם אורליאן טשואמני, יחזור לקישור - משמע פדה ואלוורדה בכנף ימין ככל הנראה ורודריגו המפסיד הגדול על הספסל. גם ברהים דיאס כובש הגולאסו מגרמניה חוסלו על הספסל ככלים בהתקפה

ההרכב: לונין, קרבחאל, רודיגר, נאצ’ו, מנדי, טשואמני, קרוס, קמאבינגה, פדה, בלינגהאם, ויניסיוס.

שיהיה בריא קרלו אנצ’לוטי איך הוא אוהב להשבית שמחות ביום ההולדת, איזה בונקר. במקום לפתוח במערך ההתקפי הרגיל בלחץ גדול על היריבה, להתנפל, זו ליגת האלופות, זה הסנטיאגו ברנבאו, חגיגה. כשאמרו שישנה אופציה שלוקה מודריץ’ ישחק ונראה רביעיית קישור - אל צ’ירינגיטו - אמרתי שאין מצב. אנחנו משחקים באיתיחאד נגד מנצ’סטר סיטי? מגעיל. שלא יעשו את הטעות שהייתה נגד אייאקס ב-2019 או אפילו נגד צ’לסי. למה לא ללכת פשוט עם ברהים דיאס או חוסלו במקום רודריגו העייף? אוף.

אנחנו משחקים נגד סיטי? מה זה ההרכב הזה?

אנצ’לוטי שוב עם הרכב פחדני וגרוע. זה קורה לפחות 3 פעמים בעונה שהוא הורס לעצמו ולנו, בלי שום סיבה. מזכיר את ההרכב בדרבי הראשון של העונה עם חמישיית קשרים. או ההרכב מול בארסה בזמנו עם מודריץ’ בתור חלוץ… הפחד תמיד משתלט עליו מתישהו והוא עולה עם הרכב הגנתי מעובה קשרים שלא מאפשר לנו לפתח משחק כדורגל. אם בפעמים קודמות זה היה מול בארסה ואתלטיקו, או יריבה אירופית חזקה, היום זה במשחק בית מול לייפציג.

הספסל יצטרך להציל אותנו היום אחרי שניכנס לבור.

לאנצ’לוטי לא מגיע להמשיך כמאמן ריאל בעונה הבאה, בלי קשר לאם נזכה בתארים או לא. מאמן עלוב שמבזבז סגל מלהיב עם כדורגל מיושן ופחדני. נמאס. מגיע לנו יותר.

מה שהכי עצוב, זה שאנצ’לוטי אשכרה משוכנע שההרכב הזה הוא “זהיר”/הגנתי יותר, ולא מבין שהוא משיג בדיוק את התוצאה ההפוכה, ורק מזמין עוד ועוד התקפות. והוא לא מבין את זה גם אחרי שהוא ניסה ונפל בזה כבר 1000 פעם בעבר. מנטליות של מאמן בליגה הישראלית - ‘נוציא קשר ונכניס בלם כדי לחזק את ההגנה’.

הרכב מצויין, 4 - 0 קליל

פדה חוזר להבקיע היום.

אם נאצ’ו לא ידפוק אותנו גם הפעם, זה הרכב ממש לא רע. במשחק הקודם הם דחפו אותנו והראו אינטנסיביות מרשימה, ופה עלינו עם השחקנים הכי אינטנסיבים שעומדים לשירותינו.

הם ישאירו הרבה שטחים בהגנה ועם כמה שאני לא אוהב את טקטיקת “זרקו כדור לויני”, היא בול למשחקים כאלה. מעבר לזה, אני חושב שהרכב כזה יאפשר לנו לחנוק אותם במידה ונרצה בכך. זה אמנם לא ההרכב הכי מלהיב אבל הוא מאוד יעיל עם מכונות כדורגל.

אם אני צריך להמר אז 2-1, 3-1 כזה שיעשה את העבודה.

גם אם ננצח 7-0, עצוב שאנחנו עולים עם ארבעה קשרים מאחורי ג’וד, שזו החמרה על השגרה המחמירה גם ככה של שלושה קשרים מאחוריו.

גם אם רודריגו לא בכושר, יש את ברהים שראוי וגם חוסלו יכול לעזור. פשוט דוחה לעשות התאמות מול לייפציג.

לייפציג קבוצה סבבה. נניח התבנקרנו ועברנו ובשלב הבא באיירן מינכן שיותר מסוכנת, פריז סן ז’רמן, אינטר או ארסנל - מה השלב הבא? עם כמה שחקני הגנה נעלה? יש כאן מסר עקום לשחקני התקפה טובים. קרוס-פדה-קמאבינגה זה צריך להספיק. ואם נחטוף גול מהיר מה אז? אם לייפציג תפתיע ותחכה לנו מאחור - מול הגנה עומדת זה מעט מדי. אם פדה באמת יבעט לשער זו הנקודה החיובית היחידה.

אותו מאמן שעלה עם קמא מגן שמאלי ו-4:3:3 חגיגי באיתיחאד כן?

אתם בכלל לא דרמטיים… סך הכל פדה בכנף במקום רודריגו שלא פוגע ואין לו את הפיזיות למשחק מהסוג הזה בכל מקרה.
1000043582
מה שאני חושב שיקרה זה שנשחק מאוד נמוך, וננסה להפתיע אותם במתפרצות. פדה ישחק באגף ימין, מה שיוסיף לנו מהירות וכוח ביציאה למתפרצות משם, ג’וד ישחק מקדימה היום, ועכשיו כשטשואמני חוזר לקישור יהיה לגרמנים הרבה יותר קשה לפתח התקפות וללחוץ אותנו מאשר במשחק הראשון.

במידה ודברים יסתבכו, יש לנו גם את היכולת ללחוץ אותם ולנסות להשיג שער בדרכים יותר קונבנציונליות. אני מאמין שהכאפות שקיבלנו לאחרונה עושים את שלהם. מבחינה התקפית אני רגוע הרבה יותר עם ההרכב הזה מאשר אם רןדריגו היה משחק, לצערי הרב הוא פחות שחקן לאחרונה.

אחכ שאנצלוטי לא יתלונן על עומס של שחקני הקישור. פשוט טוחן אותם כשיש שחקן אחד בספסל (סבאיוס לא נחשב מבחינתי-כושר חרא).

אם נראה את פדה וקמא בכנפיים זה יכול להיות סבבה

רודריגו לספסל מתבקש מאוד, אבל מה היה כואב וקשה ככ לשים את חוסלו או ברהים בהרכב?

לא רק שמביך לעשות התאמות מול לייפציג או קבוצות בסגנון - אנחנו מגיעים לכל משחק בלי שום רצון ומוכנות ליזום, רק כשאנחנו בפיגור/איום של איבוד נקודות אנחנו נזכרים להעלות קצב וללחוץ התקפית ופתאום מגלים שיש לנו אשכרה יכולת ליצור, לשבת ולאיים על השער עם הכדור ברגליים. לכל משחק מגיעים עם אותה גישה מתגוננת ומסורסת - נמאס.

יש לקבוצה הזאת הרבה יותר מלשחק על מתפרצות, אינטר בשנים האחרונות הביכו אותנו הרבה וכנל גם לייפציג - קבוצות מאומנות גם מול קבוצה ושחקנים טובים ימצאו ויצליחו ליצור מצבים וההבדל הוא שאין להם שחקנים מספיק איכותיים לנצל אותם בצורה יציבה אז הם מחמיצים מולנו הרבה פשוט, אי אפשר להסתמך על זה - לא היום ובטח לא לכיוון המשך העונה בליגת האלופות (סיטי לדוגמא). וגם אם כן - רבאק תעלה לשחק כדורגל קרלו, שנה הבאה יהיו לנו בקבוצה בכל עמדה כמעט שחקנים טופ 3 לעמדה שלהם בעולם ועדיין נלך אחורה ונחכה למתפרצות?

רק אני מפחד מהדחה בשמינית…?

זה קשה לצפייה מה שהולך פה, קבוצה ללא כיוון. גם אם נכבוש במקרה זה לא מצדיק את ההרכב הביזיוני הזה.

תרחיש הכי טוב זה הדחה היום, פיטורים של הסבא ולהנחית את אלונסו שנה הבאה לאמן את אחד הסגלים המוכשרים בהיסטוריה.

למה אני צריך לראות את החרא הזה?
אנצלוטי פשוט הורס לנו את כל ההנאה מהקבוצה הזו; פשוט עצוב.

מנסה לחשוב מה עובר לפלורנטינו בראש.

מי היה יכול לצפות שככה המשחק יתפתח. ממש הפתעה מוחלטת.

ולא, זה לא שהשינוי הפרסונלי של בראהים במקום אחד הקשרים מצד עצמו היה עושה את כל ההבדל. זאת הגישה והמסר שזה מעביר לשחקנים. וזה לא פלא שכל משחק מהסוג הזה בתקופתו של אנצ’לוטי, אנחנו פותחים* בצורה הזאת.

*“פותחים” זה אנדרסטייטמנט. הממוצע הוא איפשהו עד דקה 60 לפחות.

משחק של ריאל מדריד בליגת האלופות בסנטיאגו ברנבאו ובטח בנוקאאוט - זה צריך להיות חגיגה. קרלו אנצ’לוטי במו ידיו והמסטיק - פיזר את החגיגה. לא מחברים שתי מסירות קדימה וחשופים בהגנה. בעיקר צד ימין, היו להם שני מצבים די מסוכנים. טוני קרוס לא נגע בכדור וישבור שיא שלילי. לא יאומן שהוא 30 שנה על הקווים ולא לומד. עכשיו צריך לספור לאחור לחכות שיעבור בשלום. העיקר בשידור התלהבו כי ריאל לחצה 15 שניות. בהתקפה הראשונה. להקיא. מחכה לבוז במחצית אמן

בינתיים לא כיף ביומהולדת.

אני קונה הדחה היום תמורת זה שקרלו לא ימשיך.
די, הוא לקח לי את ההנאה מהמשחקים של ריאל.

זה ממש גורם לי לכאב פיזי מה שאני רואה עכשיו, בא לי להקיא, איזה גועל נפש, ועוד מביאים לו את אמבפה ?