גומלין 1/8 גמר הצ'מפיונס: מעפילים לרבע לאחר משחק חלש מאוד ו-1-1 מול לייפציג

אני לא מזהה את הבנת המשחק שאתה מדבר עליה אצל קמא. הוא לא מצטרף טוב בהתקפה, והעבודה שלו ללא כדור לוקה בחסר. הוא מחפה על המיקום שלו בתיקולים מאוד יפים, ועל השטף הנמוך שלו בהתקפה עם טכניקה מעולה. יש לו עדיין המון מקום לשיפור ואת זה גם אמרתי הרבה לפני המשחק אתמול.

עם זאת, הוא עדיין צעיר, ויש לו הרבה תכונות מאוד מרשימות, הוא משלב אתלטיות עם טכניקה ואינטנסיביות גבוהה, אין לי ספק שהוא יהיה וורלד קלאס. הוא ישתפר וילמד.

זה אומרים על כל שחקן מהיר, הכי מצחיק שאמרו את זה על פפה. יש לו מיקום מצויין בנוסף למהירות ואתלטיות מה שעוזר לו לחלץ המון כדורים.

הוא מצטרף מצויין להתקפה, אחד הטובים בזה בעולם, הבעיה שאחרי שמצטרף מצויין ומגיע למצב טוב קבלת ההחלטה שלו בשליש האחרון לוקה מאוד בחסר.

מה אני אגיד לך, כרגיל, נסכים שלא להסכים.

אפשר להסכים על כך שלא נסכים.

אבל עובדתית קמאבינגה חוטף המון כדורים ואי אפשר לחטוף המון כדורים רק כי אתה מהיר, וכל משחק הוא מגיע למצבים טובים בהתקפה רק שלא יודע מה לעשות איתם.

פיי הלכת רחוק. קל ממש לראות שקמאבינגה לוקה אפילו בדברים מאוד בסיסיים כמו קריאת מעוף כדור, הוא מנסה להקדים שחקן לכדור גובה אז הוא בא לפניו ופשוט מפספס את הכדור שעובר מעליו. איפה זה ואיפה פפה, אחד מקוראי המשחק הכי טובים שראיתי.

לצייר את קמאבינגה כשחקן עם הבנה טקטית מרשימה זה לדעתי ממש חוטא למציאות. נמרץ, טכני, מחויב, מהיר, כוח פריצה. לא חכם במיוחד ולא מתמקם טוב. הזמן יגיד. אני אומר on the record שאופתע מאוד אם הוא איתנו תוך שנתיים-שלוש. בטח לא כשחקן הרכב.

אגב, פדה וקמא לא צריכים להיות מוזכרים באותה שורה, הדבר היחיד שמשותף להם הוא כוח הפריצה. פדה אדיר בסגירת קווי מסירה וכל משחק הוא מחלץ איזה 2-3 כדורים כאלה (כמו ג’וד). החילוצים של קמאבינגה הם כמעט אף פעם לא כתוצאה מקריאת מסירות אלא התנפלות על שחקן שכבר עם הכדור.

אם הוא הפך את סטרלינג לאחד השחקנים הטובים בעולם למשך שנה-שנתיים את קמאבינגה הוא היה הופך לרוד חוליט על ספידים.

אם קרלו ממשיך כנראה יעזוב כי קמאבינגה יבזבז עוד שנתיים עם קרלו ועדיף לו לעזוב, אם מגיע מאמן טוב אז קמאבינגה יהפוך לאחד הטובים.

גם את זה אמרו על פפה, לא מספיק להתנפל סתם ככה על שחקן עם כדור, צריך לדעת מתי, כי שחקן בלי הבנה טקטית שיתנפל על שחקנים סתם כך יבטלו אותו במסירה קצרה או בהטעיה קטנה.

אגב, גם על פדה כתבו פה לפני שנתיים מה שכותבים עכשיו על קמאבינגה, אמרו רק שרירים ואתלטיות.

יהיה קל מאוד לבחון את זה. אם קרלו יישאר וקמאבינגה יעזוב, אז בהנתן שהוא וורלד קלאס לא ממומש הוא מיד יצליח במועדון הבא שיגיע אליו. אני טוען שלא יקרה וקמא לא יהפוך לוורלד קלאס, במקסימום יהיה שחקן מפתח במועדונים דרג ב’. לא כל שחקן שקלופ רצה הוא טופ קלאס, גם קלופ טועה ולדעתי הוא טעה עם קמאבינגה שרצה אותו בליברפול. מסכים מאוד עם @whykds שפפ לא נוגע בשחקנים כאלה בד"כ.

לא יודע מי זה אמרו, אני לא אמרתי, פפה היה קורא משחק בחסד וידע להתנפל על שחקנים בגלל האתלטיות המטורפת שלו. הוא היה החבילה השלמה בהגנה ולכן היה כזה עילוי. את קמאבינגה אכן מבטלים בקלילות המון פעמים בעזרת מסירה או הטעיה, ואם לא מבטלים אז מוציאים פאול דיי מטופש. המקרים בהם הוא מחלץ את הכדור “חלק” הם המקרים הנדירים, לפחות ממה שאני חווה.
מעבר לזה הטיעון העיקרי שלי הוא שקמא לא מחלץ כדורים ע"י קריאת קווי מסירה כמו פדה או ג’וד, מה שמעיד על יכולת קריאת משחק דיי מוגבלת.

זה אני כבר לא זוכר, אני יכול לדבר בשם עצמי שמעולם לא ראיתי בפדה את הפזיזות וחוסר האחריות של קמא. גם לפדה יש חסרונות והוא לא מושלם - השליטה שלו בשטחים צפופים למשל מאוד לא נקייה, קמא עולה עליו בזה לחלוטין, אבל זה מתגמד לעומת בעיית עומק של הבנה טקטית.

אכן אבל לא מיד, אם יעזוב(או לא) הוא יהפוך לוורלד קלאס עם המאמן הנכון, מקווה שזה יהיה בריאל.

אם ריאל הייתה עומדת טקטית נכון, או שרואים עבודה טקטית של מאמן עם שיטה שכל אחד יודע איפה לסגור ומתי לסגור וקמאבינגה לא היה משתלב היה משהו אחר, כרגע לא רואה בריאל תבניות או דברים מוגדרים, לא לחץ וגם לא סגירות הגנתיות שיטתיות, במקרה כזה הניסיון משחק תפקיד מפתח(וג’וד לא דוגמא כי כמה ג’וד יש ?)
אם היה מגיע לליברפול של קלופ, והגרמני מאמן אותו ומלמד אותו את השיטה זה היה נראה אחרת, כל היתרונות הברורים של קמאבינגה היו באים הרבה יותר לידי ביטוי בתוך השיטה של ליברפול, בריאל בנתיים הוא מתבזבז תחת קרלו, צובר ניסיון, לפחות זה.

כשרוכשים אותך מקבוצה קטנה בצרפת בגיל 17 ומגיע לריאל מדריד מצופה שילמדו אותך איך לשחק ברמות האלה, כשהמאמן זה אנצ’לוטי זה לא קורה ואז אתה אמור ללמוד לבד, וזה לוקח זמן

עם זה אני מסכים. פשוט המסקנה שלי ממה שאתה אומר היא שיותר מדי גורמים צריכים להתקיים כדי שהוא יהפוך לוורלד קלאס, ולכן הוא… לא וורלד קלאס.

אני בטוח שעם מאמן נורמלי הוא היה נראה הרבה יותר טוב, אבל בכל זאת יש לו חסרונות ממש בולטים שלא קשורים לשיטה, פשוט שיטה הייתה מכפה עליהם ולא מדגישה אותם.

בכל מקרה, אני כן חושב שהוא אחלה שחקן כמו שאמרתי, הוא לא מקרה אבוד, אבל צריך צירוף נסיבות מאוד ספציפי כדי שהוא יצליח בטופ.

רק הזמן יודע, כרגע הדיון הוא על מה כל אחד רואה.

תשובה כמעט סופית נקבל כשהצרפתי יגיע לגיל 26 בערך.

אני חושב שעפת לא פחות מטיטי. קמא בינתיים לא מרשים ברמת הבנת המשחק שלו, ובנוסף יש לו בעיה נוספת שהוא מאבד את הריכוז לא אחת, אבל מפה ועד לא יהיה איתנו בעוד שנתיים שלוש הדרך ארוכה.

לקמא יש הרבה נסיבות מקלות. אין לו יציבות. פעם הוא שחקן ספסל, פעם הוא מגן שמאלי, פעם קשר אמצע ופעם אחורי. זה שהוא טוב בהרבה עמדות בא בעוכריו מכיוון שהוא לא מתקבע על עמדה ולומד אותה לעומק. קשה להתפתח ככה.

הוא לעולם לא יבין את המשחק בצורה שבה הגדולים ביותר מבינים אותו, הוא לא יהיה בלינגהאם או צ’אבי אלונסו, אבל הוא ישתפר עם הגיל והניסיון. כבר היום הוא שחקן מעולה עם פוטנציאל ממשי לוורלד קלאס. היו לו משחקים העונה ממש טובים, וזה לא פייר לשפוט אותו על פי המשחק הזה כשכל הקבוצה הייתה על הפנים.

לאחרונה היו לו משחקים שגרמו לי לתפוס את הראש ולשאול את עצמי האם זה אמיתי. הוא צריך יציבות, עדיף בעמדת ה8, ולאחר תקופה נגלה את יכולותיו האמיתיות. כרגע זה בעייתי כי יושב שם קרוס, אחרי קרוס העמדה הזאת תהיה שלו אלא אם יביאו מחליף תואם קרוס שיארגן את המשחק.

רשמתי במפורש on the record כדי שזה יהיה פה שחור על גבי לבן. תוך שנתיים-שלוש נראה מי הגזים.

התסריט היחיד שאני רואה את קמאבינגה עוזב זה רק אם קרלו נשאר וממשיך להתעלל בו.
אנצ’לוטי מעולם לא קידם צעירים וקמאבינגה בינתיים אוכל קש אצלו.

עם כמה שאני אוהב את אלונסו לדעתי קמאבינגה יכול להיות יותר גדול ממנו, לא הכל הבנת משחק, קמאבינגה מפוצץ בכישרון ואתלט על, עם המאמן הנכון ושיטת משחק מודרנית הוא יהפוך לשחקן גדול.
אלונסו עם עוד תוספת של 20% מהירות וזריזות היה הופך לאגדה.

מקווה שיחזיק לתקופה של אחרי אנצ’לוטי ותקופת הבייביסיטר של קרוס(גם פדה)

אי אפשר להשוות חצילים לבננות. קמא לעולם לא יהיה קשר אחורי ברמה של אלונסו, ואלונסו אף פעם לא היה שורף את כל המגרש ונותן עבודה בכל עמדה, דריבליסט ואתלטי. שני שחקנים שונים.

יכול להיות יותר טוב, אבל כמובן לא כמו אלונסו מבחינת סגנון משחק, אלונסו היה חייב לידו שחקן ששורף שטחים כדי להצליח, בליברפול זה היה מסצ’ראנו בריאל סמי ח’דירה האנדרייטד.
קמאבינגה לא צריך מישהו לידו שיעשה את שריפת השטחים.

אני מתקשה להחליט מי עף יותר רחוק, אתה או נירו. נראלי שאתה.

עריכה, בעצם אני בטוח שאתה.

נראה לי שבפרספקטיבה של עוד כמה שנים נוכל להיות יותר נחרצים.
אתם נותנים לקמאבינגה יותר מדי הנחות, הוא חייב תנאים מושלמים, מאמן שיאמין בו, הוא טוב מדי בכל מיני עמדות ולכן אין לו המשכיות… בלינגהאם לא צריך שום מאמן שיאמין בו וצ’אבי אלונסו היה באנקר בהרכב של כל קבוצה ששיחק בה והצטיין בהרבה סגנונות משחק, כולל בפרמיירליג שעוד לא הייתה לטינית כמו היום. אני טוען שקמאבינגה לא שחקן ברמה הזו כי אם הוא כן היה לא היינו בכלל עורכים את הדיון הזה.
שחקן מצוין בהחלט אבל עם תקרה דיי ברורה שנובעת ישירות ממה שיש לו בין האוזניים. אני טוען שתוך שנתיים שלוש הוא או שחקן ספסל בריאל (13-14 כזה) או בהרכב של טוטנהאם.
מה הטענה הנגדית לא הבנתי, שהוא יהיה שחקן הרכב בריאל אם יתקיימו תנאים מסוימים? לא חוכמה, כי אם לא יקרה אז תטענו שהתנאים לא התקיימו. שאם הוא יעזוב את ריאל הוא יהיה שחקן הרכב בקבוצת טופ? לא מכיר מקרים כאלה ולכן זה לא סביר.

על זה שכתבתי שקמאבינגה יכול להיות יותר טוב מאלונסו ?

אלונסו היה השחקן הכי חכם לתקופתו אבל מוגבל מאוד, בשיאם אני בוחר את קאסמירו עליו כקשר אחורי, לדעתי האישית לקמאבינגה יש יותר פוטנציאל מ קאסמירו

טיטי, אם אלונסו צריך מישהו שישרוף שטחים עבורו אז קמאבינגה צריך מישהו שיכוון אותו. הטענה שלנו היא שהוא לא יכול לבד כי הוא לא מספיק חכם ואחראי, אתה טוען אחרת. אמרנו, נחכה ונראה.