גומלין 1/8 גמר הצ'מפיונס: מעפילים לרבע לאחר משחק חלש מאוד ו-1-1 מול לייפציג

בלינגהאם הרבה יותר טוב מאלונסו, זאת לא אותה פלאנטה.

אלונסו היה שחקן הרכב בקבוצות בינוניות, גם קמאבינגה היה שחקן הרכב בגיל 16, רק שהגיע לריאל בגיל מאוד צעיר, אם היה מגיע לסוסידאד היה הופך לבאנקר, אלונסו הגיע לריאל כשחקן מבושל, אז לא מבין איך ומדובר במקרים דומים.

בריאל לא צריך לקרות הרבה ולא צריך תנאים, עם ניסיון של עוד שנתיים ומאמן פחות מקובע הוא יהפוך למפלצת.

מחכים, זה רק סנטיאגו עשה ספין אוף :grin:

לריאל הוא הגיע מבושל אחרי ששיחק בליברפול מגיל 22 והצטיין מהרגע הראשון, ושוב, בתקופה בה לא היה נהוג להביא לפרמיירליג קשרים ספרדים, מי כמוך יודע, כך שהוא הסתגל בצורה מאוד מרשימה לסגנון משחק אחר לגמרי ממה שהכיר בסוסיאדד. זה לא מה בכך. השוותי את קמא של ריאל לאלונסו של ליברפול, לא של ריאל.

או, עם זה כבר אפשר לעבוד. קשה לי להאמין אבל אשמח מאוד לאכול את הכובע.

אני האוהד מספר אחד של אלונסו כבר מהדקה הראשונה שלו בליברפול עד לדקה האחרונה בסיום הקריירה, מת עליו.

אבל שוב, הגיע לליברפול כשחקן בן 22 מבושל בליגה הספרדית, ליברפול הייתה אז קבוצה בינונית.
זה לא כמו להגיע מרן בגיל 17 לריאל מדריד, הילד רק בן 20, צעיר בשנתיים מאלונסו שהגיע לקבוצה הבינונית של ליברפול.

לכן אמרתי בוא נמתין שנתיים שלוש… אני מסכים שהוא צעיר מדי כדי לקבוע נחרצות.

ואני כבר ציפיתי לוויכוח קלאסי של טיטי-נירו…

השאלה היא גם עד כמה ריאל מדריד תרצה להשקיע במרכז השדה, אם ג’וד בלינגהאם ישחק כאחד משלישיית הקישור, בהינתן אותו המאמן או אם יגיע מאמן יותר מודרני. אם הקרב הוא מול אורליאן טשואמני אז אני לא ממש משוכנע שטשואמני עדיף עליו. קמאבינגה לפחות פעם במשחק גורם לך להגיד “וואו” על פעולות בקישור האחורי. טשואמני לדעתי הרבה פעמים לא מורגש, מעבר לכך שקשר אחורי לא זוכה תמיד לקרדיט. עוד שנה טוני קרוס כבר לא כאן גם כן…

אני חושב שראינו את אדוארדו קמאבינגה קצת נמנע מכל מיני פאולים מסוכנים כמו בפיחואן במצב שהיה לו כרטיס צהוב והשופט חס עלינו. הוא כן משחק לעתים פרוע. בכל מקרה לי הכי מפריע לי שהוא משחרר את הכדור לאט מדי ומכדרר באיזורים מסוכנים. זה דבר שכבר בכדורגל ילדים מדברים עליו כפחות טוב.

אם לא מביאים בלם בכיר עונה הבאה לדעתי צ’ומה חייב לעבור לשחק בלם באופן קבוע, נראה שיכול להפוך לבלם ענק.

אני חושב שעוד קצת מוקדם לקבוע לגבי שניהם, אבל בכל אופן יש לי המון ספקות גם לגבי טשואמני וגם לגבי קמאבינגה. אני לא אופתע בכלל אם באמת עוד 3-4 שנים אחד מהם או שניהם כבר לא יהיו פה. אגב, גם ואלוורדה הרבה פחות טוב ממה שעושים ממנו (והוא שחקן אחלה, פשוט הגזמנו קצת עם התשבוחות).

הדבר היחיד שעומד לזכות צמד הצרפתים שלנו זה ניסיון העבר שלנו עם שחקנים שהגיעו מאוד צעירים ולקח להם כמה שנים טובות להפוך למפלצות. אני עדיין זוכר את ההתחלה של מרסלו וקאסמירו. איפה זה ואיפה היכן שהם סיימו (=הטובים בעולם בעמדתם). ההבדל המרכזי הוא ששניהם בינתיים מראים 0 התקדמות, זה ממש אותו שחקן שהיה כשהגיע אלינו, וקמאבינגה פה כבר עונה שלישית.

באופן כללי, מדברים הרבה על הקישור המופלא שלנו אבל בהתעלם רגע ממודריץ’ וקרוס שכבר לא רלוונטיים מחר בבוקר, הקישור שלנו מאוד מאוד מאוד מוגבל: טשואמני, קמאבינגה ופדה. אף אחד מהם לא וורלדקלאס ואף אחד מהם לא שחקן יצירתי. אני בכלל טוען שבהרכב אידיאלי יש מקום בהרכב רק לאחד מהם ושלריאל חסר די דחוף רכש נוסף לעמדה.

בלינגהאם היה אמור לשפר את המצב, והוא אכן היה משפר, אם היה חלק משלישיית הקישור. אבל הסבא שלנו החליט שאם כבר יש שחקן יצירתי אז הוא בטח חלוץ כי רק לחלוצים מותר לדעת לשחק כדורגל.

שאני אבין, אתה מחשיב את קרוס כשחקן יצירתי ?

קרוס זה השחקן הכי פחות יצירתי ששיחק את המשחק, מנהל משחק מהכי טובים מאז ומעולם, שחקן סופר חכם אבל בלי טיפת יצירתיות, הוא הגיע אלינו כי באיירן לא הייתה מוכנה לשלם לו כמו השחקנים היצירתיים שלה, קמאבינגה לדוגמא יותר יצירתי ממנו.

פדה וקמאבינגה כדאבל פיבוט מעליהם ג’וד, תריץ את זה לכמה חודשים ואתה תשלוט בעולם הכדורגל, אבל סבא קרלו חושב שחייבים שאחד מקרוס ו מודריץ’ שיהיו על המגרש כי צריך ניסיון, גם שלמה שרף אגב היה מסכים איתו.

מסכים חלקית, פדה וקמא מאחורה זה קישור אחורי שמאוד מאוד קשה לעבור.
הבעיה היא בניהול משחק והשתחררות מלחץ, פדה לא טוב על שטח קטן, קמא מדהים על שטח קטן אבל עדיין עושה יותר מדי שטויות, ואף אחד מהם לא מנהל משחק ברמה גבוהה.

פריים לוקה מודריץ היה תאווה לעיניים בהיבט הזה, יכולת השתחררות מלחץ היסטורית, ניהול משחק מבריק וקבלת החלטות עילאית, אין שחקן בעולם בפרופיל הזה היום.

לא צריך לנהל משחק יותר מדי מאחורה, לדחוף את הכדור מהר קדימה.
פדה לא מצטיין על שטח קטן אבל יש לו מהירות אדירה עם הכדור ויודע מתי בנגיעה אחת פשוט לברוח מהצפיפות.
קמאבינגה מצויין בהשתחררות מלחץ, ונכון שלפעמים מגזים אבל ישתפר ככל שיצבור ניסיון.
שני אלה נותנים לך כלי התקפי מאוד חשוב וקריטי של לשבור קווי הגנה והפיכת לחץ למתפרצת נגדית.

קרוס שכל כך אוהבים אותו פה העונה לא מצטיין בלקבל כדור בצפיפות ולכדרר, הוא מצטיין בלמקם את עצמו כך שתמיד יש לו אופציה לשחרר את הכדור לפני שנופל למלכודת, אבל הבעיה שבמשחקים כמו האחרון כשיש לחץ גבוה האופציות שקרוס משאיר לעצמו כדי לא לאבד כדור היא מסירה קצרה אחורה למנדי, קרבחאל או נאצ’ו ואז הוא פשוט מעביר את תפוח האדמה הלוהט לשחק עוד פחות מוכשר ממנו תחת לחץ וצפיפות ואז אנחנו נראים רע ואז מאשימים את פדה, צ’ומה וקמאבינגה…
לכן לדעתי קישור אחורי המורכב מפדה וקמאבינגה שפחות טוב בניהול משחק אבל יכול כל שנייה להפוך לחץ להתקפה מתפרצת יצליח יותר.

לדעתי לא ראינו את שניהם מספיק זמן משחקים ביחד כשהמאמן שלהם מנסה לנצל את היתרונות שלהם. מודה שגם לי זה נראה לעתים ‘נגרי מידי’ שניהם מאחורה, ציינו כאן יפה את היתרונות והחסרונות שלהם. אבל מה שאפשר לעשות איתם זה ללחוץ גבוה ולהשתולל, להרוויח את הכדור מהר. פדה למשל מתקל נהדר, כמעט ולא סופג כרטיסים צהובים והוא משחק בעמדה הכי אחורית מאז שהגיע לקבוצה. נניח מקדימה יש לנו את ג’וד בלינגהאם, קיליאן אמבפה ו-ויניסיוס ג’וניור ונניח גם מגן אחד התקפי טוב על המגרש אז כמה כבר צריך שהשלושה באמצע יעשו קסמים? שחררו כדור בנגיעה לפעמים זו האופציה הכי טובה שיש.

אני גם אוהב לעשות הפרדה בין משהו שהוא יותר ‘מולד’ והפעם לא אשתמש בכישרון של ליאו מסי כדוגמא - למשהו שהוא בל שיפור. אפשר לעבוד על הבעיטה האחרונה ועל הקרוסים לרחבה - עיין ערך הסיומת של ויניסיוס שלעתים מוצא את הפינה הרחוקה בחוכמה. אי אפשר להפוך שחקן אפור לשחקן יצירתי. אבל קמאבינגה שמכדרר ולוקח המון סיכונים למשחק שלו - זה דבר שתיאורטית אפשר לפתור. אבל המאמן מתעסק בזה בכלל?