1/8 ליגת האלופות :: מה שהיה הוא שיהיה - מנצחים 2-1 באמסטרדם

אני מסכים עם מה שכתבת על למה נוצר חוסר האיזון הזה, וגם מסכים שעם הכנה טובה יותר (או לדעתי תגובה טובה יותר - מצדי שאיסקו יכנס במקום קרוס ויסגור בהגנה) זה יכול היה להימנע, כי זה כן הרגיש ששיחקנו באש ואנחנו פשוט שופטים עכשיו לפי תוצאות.

לגבי-

מצדי כאוהד לא לספסל אותו אף פעם, אבל אתה לא רוצה להפסיד לגמרי את בייל. עוד יהיו לנו פציעות וצהובים. כמו כן, אני בעד לתת לבייל להכריע את ג׳ירונה ואולי אף את לבאנטה (בחוץ, לא בטוח שהוא מסוגל). נקווה מאד שאסנסיו קיבל קצת ביטחון אתמול ויכול להיכנס לרוטציה, כי זה בדיוק הזמן שהיא צריכה להתבצע. ממש עוד מעט בארסה-בארסה-איאקס.

הוידויי של ראמוס לא מאוד מדאיג אותי, נדיר שמקרים כאלה מקבלים יחס אם הם לא מופיעים בפנקס השיפוט. מצד שני ריאל ותקדימים הזויים הולך ביחד.
לגבי הטענות על קרוס, מסכים איתן ב100 אחוז ועדיין חושב שלשים את סבאיוס במקומו במשחק כזה היה מקשה עלינו יותר אפילו. הספרדי מפוזר ומתעקש להוביל כדור וךכדרר במקומות מסוכנים. כמובן שאי אפשר לדעת (למרות שהסטטיסטיקה היבשה מאשרת) אבל לדעתי סבאיוס היה מאבד המון כדורים וב’מקומות מסוכנים’ במשחק כזה.

סבאיוס הוא סיכון, אני מסכים. בשורה התחתונה גם אני הייתי פותח עם קרוס כי זה צ’מפיונס, הניסיון שלו נחוץ ובדרך כלל הוא מתעלה במעמדים האלה. אתמול היה היוצא מן הכלל לגביו. אבל כמו שהוא שיחק אתמול, ובכלל לאחרונה, כל שחקן עם שתי רגליים ונכונות לרוץ יתרום יותר ממנו. עדיף אפילו לפתוח עם מרסלו בקישור.

מעכשיו עד סוף העונה אנחנו בתקופת רוטציות ובלאו הכי כולם ישחקו. אבל באונסה-דה-גאלה שלי בייל לא נמצא כרגע. לוקאס נחוץ מידיי ו-ויניסיוס מבחינתי באנקר. הרגשות של בייל כפנים של הקבוצה כבר נרמסו מזמן, גם לו ברור שהוא לא שם וכבר לא יהיה.

לא יודע מה שימח אותי יותר: העובדה שויניסיוס מסר לבנזמה ולא ניסה לבעוט, או העובדה שזה נגמר בשער…

ברור שראמוס יורחק משני משחקים, כל תקשורת הספורט העולמית דוחפת לזה יחד עם אוהדים של קבוצות יריבות. מספיק להסתכל בכמה אתרי ספורט מחו"ל ולהבין מה הולך לקרות. החוק גם די ברור, צהוב מכוון שווה השעייה לשני משחקים וראמוס הודה שקיבל צהוב מכוון. אין שום דרך להתחמק מהעונש. עד שראמוס הפנים איך לקבל צהוב מכוון בלי שזה ייראה מכוון, הוא הולך ומצהיר בראיון שהוא קיבל צהוב מכוון…

אנחנו הקבוצה היחידה שנענשה שנה שעברה על קבלת צהוב מכוון למרות שמלא שחקנים קיבלו צהוב מכוון. פשוט השחקנים שלנו כ"כ לא חכמים. הם עושים את זה שקוף (ביזבוז זמן מגוחך במשחק לא צמוד) או שהם פשוט מצהירים על זה בתקשורת.

אין שום קבוצה בעולם שלא עושה את זה.
אופ’'א יודעים את זה, השיפוט, האוהדים ונשותיהם.
אבל כמובן שזו עבירה חמורה ביותר , יהרג בל יעבור, כשמדובר בריאל מדריד.

נ.ב הצביעות עם הvar חוגגת…
כל העונה דופקים אותנו עם זה ועכשיו שההחלטה לטובתינו כל העvarים יוצאים מהחורים שלהם.

אם ראמוס הודה בזה בריאיון קצת בעייתי להגיד שיש פה חיפוש בגלל שזה ריאל מדריד.

לגבי זה, גם העיתונים של מדריד לא פעם סקלו את ברצלונה אחרי שימוש בvar, העיתונאות בספרד מעולם לא הייתה נייטרלית, ההפך הגמור מזה.

אני אישית ראיתי אתמול את המשחק וצחקתי בבוז כשראיתי את השער נפסל, אף שופט לא היה פוסל כזה דבר, אבל תכלס? היה נבדל.

הבעיות עם הVAR הן במקרים שהשופט מחליט לא להשתמש בו או כאשר הקוון מחליט להרים דגל ולעצור מהלכים שלאחר מכן מתבררים כחוקיים. זה ייפתר בעתיד דיי בקלות לדעתי: את הבעיה הראשונה יפתרו בכך שירחיבו את סמכויות ה-VAR כך שהם יוכלו להתערב במצבי משחק נוספים; הבעיה השניה תיפתר כשישלחו את הקוונים לכוון תנועה מחוץ לאיצטדיון כי אין בהם עוד צורך.

ברגע שיש צוות של שופטים שרואה את המהלך כמה פעמים ממספר זוויות ומחליט החלטה, הצופה יכול לטעון למזל או לא להסכים (כי חוקת הכדורגל נתונה לפרשנות במקרים רבים כפי שציין @Aviad ), אבל אי אפשר לטעון לחוסר צדק.

גם מרסלו תומך בVAR:

https://twitter.com/AranchaMOBILE/status/1096061068026277888

שיעלה עוד 5 קילו, שיישב בספסל ושיעשה חורים בהגנה…רק שלא יעזוב אותנו. אין כמו מרסלו, by far הדמות הכי חיובית בריאל בעשור האחרון.

קודם כל, לא ראיתי בשום מקום שראמוס הודה. מה גם, מבלי הודאה באשמה אף אחד אפילו לא יכול לטעון שזו הייתה ספיגת כרטיס מכוונת, מפני שזה לא היה גס כמו בפעם הקודמת נגד אייאקס.
אגב, גם בפעם הקודמת, מוריניו,אלונסו וראמוס ספגו קנסות בלבד ולא הרחקות. אין מה לדאוג.

• הכדרורים של סבאיוס זו '‘הנחתה מלמעלה’? כלומר לא משהו בר תיקון בזכות כמה צרחות או הרצאה טקטית של סולארי? אני יודע שזה לא ממש חוג כדורגל ילדים שאותי לימדו לא להעביר כשאני בהגנה, ועדיין. זה משהו שמפריע לי יותר ממשחקים שהוא חושש לבעוט. ובגלל זה אני חא ממעריציו של טראטי מפאריס למשל.
  • מרסלו בשנה שעברה בצ’מפיונס כבש בשמינית-רבע-חצי ובישל בגמר לבייל. פייר? אני לא מאמין שהוא מסוגל לחזור לזה, לא העונה.
  • בייל שיהיה האיש שנותן מנוחה לשחקני ההרכב. לגמריי ג’ירונה וכאלה. השאלה מה האימפקט של אסנסיו(ובצד ימין!!). אולי אפילו באמצע בניסיון לחקות את איסקו ביהלום המוכר.

הזכירו את רגילון שאיבד וגם לוקאס איבד כדור במהלך של הגול אבל זה נוסע משיקול דעת מוטעה של המוסרים, כאילו השחקנים לא מכירים את החסרונות של החברים שלהם. מה ההיגיון למסור ללוקאס שהוא סגור ועם הפנים לשער שלנו לדוגמא?

הוא הודה בראיון אחרי המשחק ועכשיו גם מצאו וידאו שלו צועק אתמול לספסל “אם ללכת על כרטיס או לא?”… בקיצור זה אבוד. מצחיק שתמיד הוא מכסה את הפה שלו עם היד כשהוא מדבר, אבל דווקא הפעם כשהוא שואל אם לקבל צהוב, הוא לא טורח לכסות את הפה…

אז באמת היו קנסות אבל שנה שעברה קרבחאל הורחק לשני משחקים על צהוב מכוון. לא לומדים אצלנו כלום. אין שום בעיה לקבל צהוב בכוונה, כולם עושים את זה. אבל כולם מצליחים לא להיתפס ורק אצלנו תמיד משתינים מהמקפצה. זה הכל נובע משאננות ויהירות.

אין ספק שרגיעון נוסך רגיעה קלה בהגנה בהשוואה למסיבות של מרסלו השמן באגף שמאל, ואני גם לגמרי לא מתנגד באופן עקרוני לסדרות חינוך של סולארי. נדמה שהוא מצליח לייצר ריספקט כלפיו וגרם לקבוצה הזאת להיראות אחרת לגמרי.

ויחד עם זאת, הפנטזיה על שיתוף פעולה בין השמן לויניסיוס שלאט לאט צובר בטחון וגם מתבגר במשחק שלו (הבישול לבנזמה)… בקיצור, אני לפחות מיציתי את סדרת החינוך הזאת.

ההיילייטס של לוקאס מול אייאקס. תבלו.

https://twitter.com/andresbravoo/status/1095947567664291842

זה נכון שהוא עובד קשה ועוזר בהגנה אבל הוא פשוט לא שחקן ברמה של ריאל מדריד. טוב שהוא פתח על הספסל. נכון שבייל לא היה טוב בהרבה. אני מקווה שאסנסיו יקבל הזדמנות לרוץ בהרכב במשחקים הבאים (בייל במילא בטח יורחק מכמה משחקים על התנועה המגונה). אסנסיו נראה נחוש לשם שינוי מול אייאקס. מקווה שזה לא רק בגלל שהמשפחה ההולנדית שלו ישבה ביציע אלא שינוי מהותי בתפיסה שלו. הגיע הזמן שהוא יחזור לעצמו ויממש את הפוטנציאל. כרגע השלישייה ההתקפית המועדפית עליי היא ויניסיוס בשמאל, אסנסיו בימין ובנזמה בחוד.

אתה יכול למצוא מיליון גיפים כאלה של בנזמה ברשת. אני רוצה לסנגר על לוקאס, אני חושב שלא מפעילים אותו כמו שצריך. הכוח שלו הוא המהירות במתפרצות. תיזכרו בבישולים לאסנסיו - הן בסופר-קופה הספרדי כשהוא רץ אחרי כדור די אבוד וקרא את אי-ההבנה של סוארס, וגם נגד באיירן באליאנץ’ ארנה. לא מריצים אותו לשטח. לדעתי בייל יורחק בליגה ויקבל עונש כבד ולכן ישחק גם בגומלין בגביע המלך וגם נגד אייקס. אני בכל-מקרה כן מוותר על לוקאס במשחקים במוד פחות הגנתי, מבחינתי אמסטרדם והדרבי היו כאלה אבל הקלאסיקו - חד וחלק לא. על בייל ויתרנו, לאסנסיו כן צריך למצוא מקום, והמשחק הקרוב בראשון הוא אחלה הזדמנות. ואחר-כך נגד לבאנטה גם כן.

זה לא גיפ בודד של פעולה ספציפית, זה תקציר המשחק שלו. לוקאס היה נשק מצוין לפני שתי עונות עם תרומה התקפית טובה בעיקר בבישולים. בעונה שעברה והעונה היכולת ההתקפית שלו לא שווה את התרומה ההגנתית. כמו שהיכולת ההתקפית של מרסלו לא שווה את ההפקרות ההגנתית שלו.

לקבוצה כמו שלנו לא צריך להיות כל כך מסובך למצוא שחקנים שיכולים לתרום בשני צידי המגרש. למה אנחנו חייבים להתפשר על בינוניות? אני מעריך את ההשקעה המטורפת של לוקאס והאהבה שלו לקבוצה (הלוואי לבייל ואסנסיו היה אופי שאפתני כמו של לוקאס), אבל חייבים להודות שהוא פשוט לא מתאים לרמה הזאת.

אם בייל מורחק ליותר מ 4 משחקים אז ההרחקה שלו תהיה תקפה גם במשחקי הגביע, ככה זה היה אם אני זוכר נכון.
אגב מתי הוועדה תכריע על ההרחקה של בייל?

סנטי, לא נראה לי שיש פה חולק על העובדה שלוקאס לא ברמה הנדרשת. הוא גם מעולם לא היה שחקן הרכב מובהק עד התקופה האחרונה, וגם זה בגלל שהשאר הסריחו הרבה יותר ממנו. ובניגוד אליו אין בהם שום תועלת טקטית.
גם אני שותף לתקווה המוחדשת מאסנסיו. אני מקווה שהוא באמת יעשה את הסוויץ המיוחל ויפסיק לפחד להכנס למאבקים פיזיים. אין לי ספק שהביצים הגדולות של ויניסיוס תרמו מאוד לשינוי הגישה.

ראמוס ממשיך לנסות להיתמם ולתקן את דבריו, הפעם בראיון קצר למארקה, טוען לגבי העבירה שהיה חייב לבצע אותה בלית-ברירה ועצר התקפה מתפרצת מסוכנת בדקות האחרונות וטוען שאם הוא כל-כך גאון ורצה ‘לרמות’ או להשיג כרטיס, מדוע לא עשה את זה עוד בשלב הבתים של המפעל? “אחרי המשחק נגד רומא ידענו שנסיים במקום הראשון, יכולתי לקבל כרטיס ולהחמיץ את צסק"א. משחק שבין-כה לא הייתי בסגל אליו”. ראמוס רק טוען שאמר ‘אשקר אם אגיד שלא הייתי מודע להשלכות’, וזהו.

שימו לב אגב, ריאל מדריד שיחקה 40 משחקים העונה. בנזמה רשם 38 הופעות וראמוס 36 הופעות. לקפטן הכי הרבה דקות העונה 3122. לואראן הצעיר יותר יש 28 הופעות. ראמוס לא סבל מאף פציעה(טפו טפו טפו) ובעיקר - לא הורחק ועדיין לא הגיע גם לחמישה צהובים. עונה קצת לא שגרתית. ב-2016 הוא סבל מהכתף הארורה כפי שאני זוכר, אבל בואו נעזוב את זה רגע. מאז עונת הדסימה: 42 הופעות, 33 הופעות, 44 הופעות, 42 הופעות, 36 הופעות - העונה[אמצע פברואר].
עוד נתון, טוני קרוס חביב הקהל עם 3 בישולים העונה בקרוב ל-2450 דקות. בישול במצב נייח נגד ויאריאל ועוד שניים נגד פלזן במשחק בו גם הבקיע…

מבחינתי השאיפה היא שבהתקפה נוכל ליהנות גם מהשכל והבעיטות של אסנסיו וגם מהתעוזה של ויניסיוס והעובדה שהוא לא צפוי. אני רק חושב על כל המטעמים שאסנסיו היה יכול לעשות מהפינה הנגדית אם היו לו את המצבים של ויניסיוס…

זאת השאיפה של כולנו, וזאת אחת הסיבות שכולנו תלינו במרקו תקוות. מצד שני, בחצי הראשון של העונה הוא הוכיח מעל כל צל של ספק שבגישה הנוכחית לא יהיו לו את המצבים של ויניסיוס בשביל לעשות מהם מטעמים. הוא פשוט לא מבקש את הכדור ומושך אש משחקני ההגנה שמולו כמו ויני. הלוואי וזה ישתנה ונראה את המרקו שכולנו רוצים מעכשיו.