1/8 ליגת האלופות :: מה שהיה הוא שיהיה - מנצחים 2-1 באמסטרדם

כל משחק שני שלכם בצ’מפיונס בשלוש שנים האחרונות נראה ככה, הסיכוי שאייאקס הנאיבית תנצח אתכם בברנבאו ביותר מגול אפסי. בכל מקרה זה סיכון מחושב מאוד של ראמוס, תצטרכו אותו הרבה יותר ברבע גמר מאשר בגומלין הזה.

אני גם נוטה להאמין שזה היה מכוון מצידו של ראמוס, והוא כנראה גם עשה בשכל. הסיכוי שהוא יצליח עד הגמר לא לקבל צהוב שואף לאפס, ואם להחסיר משחק - אז את המשחק הבא.

משחק נוראי של הקבוצה, בעיקר של כל שלישיית הקישור ורגילון שהיו חלשים מאוד. אבל דווקא במשחק כזה הניצחון הזה מתחיל להרגיש כאילו אנחנו שוב תחת זידאן. זה בעיקר גורם לי לחייך.

ריאל שיחקה לא טוב בעיקר בגלל אייאקס שהפתיע אותה לגמרי, הם באו לתת את הנשמה אחרי התקופה הנוראית שלהם, all in מה שנקרא והלחץ שלהם היה מטורף, על כל שחקן של ריאל 2 התנפלו , עמדו כמו שצריך וסגרו נתיבי מסירה, הרגיש כאילו גם אם הייתי שולט על שחקני ריאל עם שלט ובראייה מלמעלה כמו בפיפא הייתי מתקשה להשתחרר מהלחץ

הצהוב הכי מכוון איי פעם, מתחרה במופע של צ’אבי אלונסו באותו מקום בדיוק.

אייקס חביבה אבל ברגע שלא הצליחה לכבוש במחצית הראשונה נגמרה ההתמודדות. אי אפשר ללחוץ 90 דקות והיה ברור שהעקיצה תבוא.

קורטואה מעולה חוץ מהפשלה בתקרית הVAR
קרבחאל דווקא טוב בעיניי, נותן עבודה בהגנה ללא שום עזרה (בייל עשה בכאילו בהתחלה)
נאצ’ו לא במיטבו
ראמוס אלוהי
רגילון - בחור נחמד מאוד, מרסלו צריך לחזור
קאסמירו וקרוס לא טובים
מודריץ’ מצויין לפרקים ובינוני בשאר הזמן
בייל לא ראוי לחולצת ההרכב כרגע
ויניסיוס ממשיך לייצר שני מצבים במשחק, אחלה בישול
בנזמה עשה את שלו במשחק כזה

וברוך שובו של מר מרקו אסנסיו…

בשנייה הראשונה לאחר העבירה של ראמוס, צעקתי בבית “מה האידיוט הזה עושה?”, ואז הופיעה ההודעה Misses next match. אין לי ספק שזה היה מכוון. ניקיון צהובים באמסטרדם ארנה, בהחלט מזכיר נשכחות.
מעבר לכך, משחק זוועתי שלנו, אייאקס הייתה נאיבית ברמה מעוררת רחמים, אבל האופי החזק שלנו בלט וכמו שקאפי אמר, כדורגל זה לאו דווקא להיות אלגנטים. על אחת כמה וכמה בצמפיונס.
מבחינתי, שנשחק ככה עד הגמר, השיטה הזו הוכיחה את עצמה בשלושת השנים האחרונות.
ועוד דבר, אני פשוט לא מסוגל לראות את בייל מסריח את החולצה שלנו.

ראמוס ענק, פשוט ככה. כשהוא ב-zone הוא רמה מעל כולם. רק שיישאר שם.
אהבתי את ההתעוררות של אוהדי ברצלונה (לא רק פה, גם בוואטסאפ עם החברים) בעניין ה-VAR.
לא הבנתי בכלל מה הדיון פה. שער לא חוקי. נפסל בצדק. סוף דיון. ליבי עם אייאקס אבל החיים קשים.

כשרק הגרלנו את אייאקס אמרתי שהם יעלו, נראינו זוועה באותה התקופה.
בשבוע-שבועיים האחרונים שיניתי את דעתי, אבל ריאל היום נראיתה כמו ריאל של לפני חודשיים (מחצית ראשונה לפחות).
אייאקס בהחלט היו נאיביים, כנראה שהיעילות והנסיון גוברים על ההתלהבות.

השיטה שלנו בשנה שעברה הייתה לדרוס כל קבוצה בחוץ ואז לשחק על הגבול בבית, נקווה שהשנה זה ישתנה קצת.
משחק לא טוב שלנו, אייאקס פתחו בהתלהבות אבל השחקנים לא נלחצו וידעו איך להוריד את אייאקס לקרקע, גם אחרי הפתיחה לא היינו קיימים במיוחד בגלל הקישור, קרוס גם ככה נאיבי אבל הקישור היה עייף, היה לנו שבוע מטורף וסיימנו אותו עם חיוך.
ראמוס כרגע נמצא ב god mood הוא פשוט אלוהי, כרגע ללא ספק הוא הבלם הכי טוב בעולם(ראמוס אל תקרא את זה ותחזור להיות נאיבי בבקשה).

אם אסנסיו יחזור להיות מפלצת בהתהוות, בנזמה ימשיך להיות מה שהוא לא היה עשור, וויניסיוס יהיה מה שחשבו שלא יקרה כבר בשנה הראשונה שלו, אני כבר לא יודע מה יהיה אפשר להגיד על הקבוצה הזו.
מקבוצה בלי התקפה לחלוטין פתאום נעמיד שלישיה קדמית מהמלהיבות ביבשת בלי שום רכש. וכל הטוב הזה מתחבר לשלד ההיסטורי שהעלה את הרמה בתקופה האחרונה.
אחרי שהכנתי את עצמי מנטלית למסירת הכתר, אני עוד אתחיל להאמין שהכל סלול לגביע ה-14… הצילו

בסופו של דבר מה שעשה את ההבדל בין 2-1 לריאל לבין 2-0 לאייאקס היה הנסיון של הקבוצה השחוקה הזו אל מול חוסר הנסיון והחדות של השחקנים הנמרצים של אייאקס.

• כמה מילים נשארו על ראמוס, שפשפתי את העיניים בכל קפיצה וכל תיקול, זה הכל היה הוא, כאילו הוא מיגנט אליו את כל הכדורים שנבעטו לעבר קורטואה.
  • המחצית הראשונה הייתה מביכה ברמות קשות, החוסר יכולת בהתמודדות עם הלחץ של השחקנים של אייאקס היה מייאש, על כל שחקן שלנו קפצו מיד 2 שחקנים ורק במזל גדול לא ספגנו את הגול שהגיע לנו.
  • עוד מילה על השער שנפסל, אולי לא אובייקטיבי אבל אני לא מתפלא שרק אוהדי בארסה ואתר ספורט 5 (same same) טוענים שהשער חוקי, אומנם זו החלטה שכנראה אף שופט לא היה מקבל בלי VAR אבל חוק זה חוק ונבדל הוא נבדל.
  • ויני שווה שער במשחק, פשוט ככה. אני מתרשם שממשחק למשחק הוא מוריד מעצמו יותר ויותר שטויות ומשחק כמה הרבה יותר מדויק וחכם, אני באמת חושב שבניגוד לברזילאים אחרים אינטלגנציית המשחק שלו גבוהה והיא עוד תשתפר עם הזמן, הכדור שהוא השאיר לבנזמה והמהלך שלפניו היו מדהימים ושאפו גם לביג בנז שסיים יפה.

אני די חושש מהגומלין, אני חושב שאייאקס לא יעשו לנו חיים קלים בברנבאו, וכמו שראינו בשנה שעברה גם 3-0 בחוץ לא מבטיח לנו כלום. בפעם האחרונה ששיחקנו בלי ראמוס באלופות קיבלנו 3-0 מיובה בבית וניצלנו במזל רב.

גם בדקות שאייאקס היתה משמעותית טובה מאיתנו, ידעתי שברגע שמבודדים את ויניסיוס מול השומר שלו זה עשוי להיגמר רע מבחינת ההולנדים.
הוא מרושל, לא מלוטש, שיקול דעת טעון שיפור ועוד לא מעט דברים, אבל כבר היום בעמדה שבה הוא קיבל את הכדור שהוביל לשער הראשון הוא משחקני ההתקפה המסוכנים בעולם.
המהירות שלו ביחד עם תנועות הגוף החדות מציבות אתגר משמעותי עבור השומרים שלו.

כן חשוב לעבוד איתו על מיקום נכון יותר. הוא הרבה פעמים עומד במקומות שבלתי אפשרי למסור לו.

בנוגע לקישור - אני חושב שהגיע הזמן לוותר על אחד מהם בשביל שחקן שידע לעשות משהו עם הכדור בשליש האחרון של המגרש. אתמול זה ממש הורגש בחלקים מסוימים במשחק. כרגע אין לנו ככ שחקן הזה (אולי ברהים דיאז) אבל שנה הבאה יהיה חייב להגיע אחד כזה.

אם אחרי הדסימה(הייתי שם!) עם אנצ’לוטי היה לי קשה לוותר על הכתר - זוכר את עצמי כותב פוסט מרגש עם התמונה שלי עם הגביע:“ריאל מדריד מוותרת על הגביע שלה. וגם אני”(כמובן לאחר ההדחה מול יובה), אז לא יודע איך אעכל את זה עכשיו. תקופה אלוהית, זה כמו חלום מתוק, תשאלו את שלומי סרנגה ומושיק עפיה. זו שליטה שחלמנו עליה משנות ה-50 ושקראנו עליה רק בספרים או ראינו בשחור לבן.

הפוסט שלך מרגש אבל אין סיכוי, זה לא יקרה. בחודשים מסוימים העונה חשבתי שנוותר על הכתר בצורה משפילה. זה כנראה לא יקרה. מה שכן - הדחה סולידית ברבע או חצי הגמר. אני מקווה שלא נגד ברצלונה וגם לא מול יובה. נניח מול קבוצות אחרות שטובות מאיתנו - סיטי או ליברפול.

אם חשבנו שסרחיו ראמוס ניקז את כל השתן מהראש בתקופה האחרונה, הגיע אתמול הראיון אחרי המשחק ובו ראמוס הודה שקיבל את הצהוב בכוונה. אחר כך הוא התחרט בטוויטר. נקווה שזה יספיק לאופ"א והוא לא יוענש על זה. דביל.

בתי הקברות מלאים בקבוצות נמרצות ונאיביות שריאל מדריד הדיחה בליגת האלופות. דברים קורים בכדורגל וגם בגומלין אייאקס לא תהיה שטיח, אבל הסיכוי שלהם להדיח אותנו הוא קטן מלכתחילה בלי קשר לכושר של הקבוצות, בדיוק מהסיבה שציינת. שגיא כהן אומר הרבה שטויות אבל אני מתחבר למטאפורת “הרחת הדם” שלו. בכל דקה שאייאקס עצרה לקחת אוויר בא לוקה מודריץ’ לקבל כדור, וקארים ירד קצת אחורה לעזור, ופתאום המגינים עולים… לכל קבוצה קשה להתמודד עם זה, בטח לקבוצה בלי ניסיון. וגם כשאתה מצליח להתמודד עם זה ראמוס או קאסמירו תופרים אותך במצב נייח. אני הראשון לרדת על עצמנו אבל חייבים להודות שהקבוצה שלנו דיי טובה בהתמודדויות נוקאאוט כאלה.

יש לי הרגשה שאופ"א תרצה “לאזן” ולהרגיע את הרוחות אחרי פסילת השער מהנבדל דרך ה-VAR וראמוס יקבל הרחקה למשחק או 2 ברבע הגמר, מקווה שאני טועה.

אין לה על מה להרגיע,כולם יכולים לצרוח ולבכות כמה שהם רוצים, נבדל זה נבדל, לא מבין על מה כל העליהום הזה בכלל.

image

בטח גם אתם שמתם לב לחגיגה החדשה של מרקו אסנסיו שכבר לא סימן עם האצבע על הסיפרה מס’ 20. במארקה מספרים את הסיפור הקצר מאחורי, על שער מאוד מיוחד עבורו, מעבר לקלישאה של גול בכורה העונה בצ’מפיונס או שער ניצחון שאמור להחזיר אותו לפורמה. כולם יודעים שמרקו נולד בהולנד ונקרא כך על שמו של החלוץ ההולנדי מרקו ואן-באסטן. אימו ז"ל היא הולנדית. מרקו התרגש לכבוש על אדמת הולנד כשהפמלייה ביציע בולטת במספרים נהדרים - לא רק האב או האח איגור אלא לא פחות מ-13 לפי המארקה. החגיגה הייתה ‘מריחה של חמאת בוטנים על פרוסת לחם’. האוהדים לא הבינו אבל כל אחד מהמשפחה הבין וזיהה. אסנסיו כילד אהב מאוד חמאת בוטנים. כשהמשפחה הנרחבת מגיעה לביקור במדריד הם מביאים לו את חמאת הבוטנים שהוא אוהב מהולנד. נגד ג’ירונה, אגב, סיכוי לא רע שיפתח בהרכב…

ראמוס נתן משחק כמעט מושלם אתמול, הצהוב היה טיפשי כי התוצאה הזאת לא מבטיחה לנו העפלה עדיין. דווקא כשאנחנו חוזרים עם ניצחון לגומלין בברנבאו אנחנו נוטים לפשל ולא חסרות דוגמאות. ואם זה לא הספיק אז הוא הודה שקיבל צהוב מכוון… עכשיו ראמוס יורחק גם ממשחק אחד ברבע הגמר. כמה שהוא שחקן ענק הוא פשוט אחד השחקנים הכי פחות אינטליגנטים שיש מחוץ למגרש. התקשורת יודעת את זה כמובן, ולכן הצליחו “לחלץ” ממנו את ההודאה הזאת.

בייל היה חלש (גם שבר נבדל בשער שנפסל לאייאקס, מזל שהיה נבדל בנגיחת ההמשך) אבל לוקאס שהחליף אותו היה אפילו יותר גרוע. חוץ מלסדר שער לאייאקס לא עשה כלום. מה הוא נופל סתם?

אם אסנסיו ימשיך לשחק כמו אתמול, עם כזאת השקעה ואפקטיביות אז הוא צריך להיות לפני בייל ולוקאס בהרכב.

• התבאסתי קצת על סולארי, הוא ראה שחוגגים עלינו מהאגף של קרבחאל ולא הגיב
  • מדהימה ההשפעה השלילית של בייל על הקבוצה
  • קרוס בתקופה לא טובה, שירד לספסל קצת
  • שיחקנו מול קבוצה עם קישור לא רע בכלל. אמנם איאקס, אבל הקישור איכותי יותר משל הרבה קבוצות מהטופ. מי כמונו יודע שצריך גם איכות למעלה, מה שדי עשה את ההבדל

ההצגה הטובה בעיר (גם ראמוס השתתף לדעתי). נראה שאלי טביב למד כמה טריקים ממוריניו

סולארי לא הכין את הקבוצה טוב, לא מקצועית ולא מנטלית. מזל שראמוס מנהל את העניינים לפחות באספקט השני.

לגבי אגף ימין זאת בדיוק הסיבה שלוקאס רואה דשא. דווקא במשחק הזה לספסל אותו?
בגלל שמודריץ’ מתופקד העונה יותר כמספר 10 בחלקים גדולים של המשחק גם העזרה שהוא נתן לקרבחאל בשנים קודמות לא קיימת.

ועדיין, כמו שכתבתי קודם, אני חושב שדני התמודד היטב באגף עם דויד נרס. יותר מפריע לי מה שקרה באגף השני. רגילון באמת אחלה אבל הוא לא יכול להשתתף באחזקת הכדור מול יריבה לוחצת כזאת. כל כדור אליו זה חצי התקף לב. לויניסיוס מגיעה עזרה טובה יותר. נוצר מצב שבמקום שהיריבה תדאג איך היא עוצרת את מרסלו אנחנו מסרסים את האגף עבור כל אחד וזייך יכול לטייל על כל המגרש בחופשיות. עם כל חוסר הכבוד לחורים של מרסלו ולשווארמות שהוא נושא עמו, הוא צריך לשחק. גם רגילון הוא עדיין לא מאלדיני, הוא מהיר ונמרץ אבל המיקום והסגירות שלו לאמצע חצי כח.

אחת הסיבות למשחק המעולה של ראמוס אתמול היא העובדה ששיחק לידו מגן שמאלי סוף סוף. כשהוא לא צריך למלא שני תפקידים הגיוני שהמשחק שלו ישתפר. רגילון לוקה בקבלת ההחלטות בהתקפה אבל הוא מפגין נוכחות בהגנה. היכולת ההתקפית של מרסלו העונה לא שווה את ההפקרות ההגנתית שבאה יחד איתו.

השתפרנו משמעותית עם ההוצאה של מרסלו (ואיסקו) מההרכב. לדעתי נוכל להשתפר עוד כשגם קרוס ייצא מההרכב.

מודריץ’ היה פשוט מותש אתמול. הוא לא יכול בגילו לשחק 4 משחקים רצוף בעשרה ימים. בכולם הוא גם השלים 90 דקות. סולארי לא חילק את הכוחות נכון איתו.

קרוס בניגוד למודריץ’ פשוט לא בכושר מספיק טוב והוא גם ככה לא אפקטיבי מספיק. הייתי מעדיף את סבאיוס או ואלוורדה על פניו.

אני מודאג לגבי הגומלין. לא סומך על השחקנים שלנו כשהם באים לגומלין עם יתרון. תמיד אנחנו באים בשאננות מרגיזה למשחקים כאלה. ועוד בלי ראמוס. פציעה של וראן ואנחנו עולים עם נאצ’ו ו-ואייחו (אם הוא יצליח להישאר כשיר עד אז). שום דבר לא סגור. מה גם שבארסה תתיש אותנו פעמיים לפני הגומלין שיוצא על יום שלישי, אז אין זמן התאוששות.

כשאיסקו יצא מההרכב בגלל האפנדציט הקבוצה התחילה לקרוס, הוא היה טוב מאוד עד אז. ומאז לא חזר.

אנחנו חיים עם ההפקרות של מרסלו כבר עשר שנים, לא קרה שום דבר מיוחד העונה שמצדיק את הויתור עליו במשחק צ’מפיונס. את הבעיה ההגנתית בצד שמאל אפשר לפתור בדרכים אחרות, למשל עם קשר אחר במקום קרוס או עם קישור מעובה (כמו היהלום עם איסקו בשנים קודמות, רק עם סבאיוס או אסנסיו). זייך חגג אתמול כי הוא פשוט לא היה צריך לחשוב על הגנה. את החופש שרגילון קיבל ובזבז על ספרינטים מיותרים והחלקות מרסלו היה מנצל מצויין.