הגרלת 1/8 גמר ליגת האלופות: אייאקס!

הפורום לא עבד בבוקר, יאללה זריז, לפני שתתחיל ההגרלה:

בדיוק היום חלפו 200 ימים מאז עזב זינדין זידאן את ריאל מדריד וגרם לרעידת אדמה. זמן טוב להיזכר בתקופה הנפלאה הזו ובטייטל ‘אלופת אירופה’. תמיד היינו אומרים ‘לא נורא, נתקן בפבוראר, נתקן עם הצ’מפיונס’. הפעם זה קשה. הפעם זה נראה קשה ואף בלתי-אפשרי(גם כריסטיאנו רונאלדו כבר לא) אבל אלופת אירופה רוצה להגן על הכתר, להגן על תוארה, והיום ב-13:00 יישלפו הכדורים ונדע מי היריבה של ריאל מדריד בשלב 1/8 גמר ליגת האלופות. אם בעבר המתח היה מתנקז בימי שישי, הרי שבאופ"א החליטו לאחרונה לעצור את החיים של כולנו ככה ביום עבודה באמצע השבוע. הקבוצה עצמה כבר באבו-דאבי אבל גם שם יהיו מרותקים למסכים מה שנקרא.

ריאל מדריד סיימה במקום הראשון בבית על אף הזוועות נגד צסק"א, בשל יתרון במפגשים הישירים נגד רומא, בניגוד לשנתיים הקודמות תחת זידאן כשסיימה איכשהו כסגניתה של בורוסיה דורטמונד ב-2016/17, ובהמשך מאחורי טוטנהאם(בצדק). החוקים ברורים: ריאל לא יכולה לקבל את היריבה מאותו הבית - כך שרומא פסולה, וגם לא יריבה מאותה המדינה - כך שלא ניפגש לעוד דרבי נגד אתלטיקו.

ההיילייט הגדול ביותר וההגרלה האכזרית ביותר תהיה שחזור הגמר אשתקד נגד ליברפול שסיימה כסגניתה של פאריס סן-ז’רמן. היא אמנם העפילה רק במחזור הסיום עם 1:0 קשה ולחוץ על נאפולי אך הביטלס של קלופ בעונה אדירה, מוליכי הטבלה הגאים באנגליה, עדיין ללא הפסד. סאלאח חוזר לעצמו, ההגנה התייצבה וקו ההגנה מציג ‘אנטי-מדרידיסטה’. עוד אופציות הן מפגש מול מנצ’סטר יונייטד ומוריניו, ואולי עדיף להימנע מכך כדי ששתי הקבוצות לא יכתימו ויקלקלו את מפגשי העבר הנוסטלגיים עם העלבון שלהן היום. יונייטד בעונת בלהות ומוריניו עצמו אמר שיהיה נס אם הקבוצה תסיים במקום הרביעי; טוטנהאם של פוצ’טינו העפילה למרות שהשיגה רק 1 מ-9 בשלושת משחקיה הראשונים, סיימה בתיקו בקאמפ-נואו ויש לנו חשבון פתוח איתה מהעבר(הקבוצה היחידה אותה זידאן לא ניצח). מנגד, פוצ’טינו כל הזמן מוזכר כמועמד לאמן את הקבוצה.

עוד אופציות: אייקס אמסטרדם סיימה כסגניתה של באיירן אחרי צמד משחקים מרתק, היא במקום השני בהולנד(רק בשל תבוסה במשחק העונה מול איינדהובן כשדה-ליכט היה פצוע) אבל נראית נפלא ורק ניצחה אתמול 8:0, כשיש לה כמה מהכוכבים העולים בכדורגל העולמי; דה-ליכט, דה-יונג, טאדיץ’ הוותיק משחק נהדר, והיא חוזרת לנוק-אאוט מאז 2015/16. ההגרלות הקלות ביותר הן מבתים 4’ ו-6’. בית מספר 4 הרגיש מההתחלה כמו בית בנוסח ‘הליגה האירופית’ והעניין היחיד בו היה השיאים של איקר, שסיים כאלוף הבית עם פורטו. הסגנית היא שאלקה הגרמנית, אותה עברנו פעמיים ברציפות ב-2013/14(בצורה מרשימה עם 6:1 בחוץ) וגם לאחר-מכן(עדיף לשכוח). אשתקד סיימה כסגנית המוליכה והעונה המצב חרבנא. האופצייה האחרונה היא ליון הצרפתית, מפגש מרגש עבור בנזמה ובעצם גם עבור מריאנו. ליון הפתיעה עם ניצחון באיתחאד מול סיטי, אולי ההפתעה של שלב הבתים, וסיימה מולה בתיקו גם בצרפת, אלא שהיא הבטיחה את העלייה בקושי משום שסיימה בתיקו בכל חמשת משחקיה. אצלה מככבים פקיר ודפאיי.

המשחקים ייערכו ב-12, 13, 19 או 20 בחודש פברואר, והגומלין ב-5, 6 או 12 ו-13 בחודש מרץ. אסור לשכוח שהגמר ייערך במטרופוליטאנו, באצטדיון של הקבוצה מס’ 2 במדריד. מעדיפים הגרלה קלה על הנייר? רוצים טירוף כמו ליברפול? אולי לנקום בטוטנהאם? מהי ההגרלה המועדפת עליכם -

טוב, אז אייאקס.

קבוצה כיפית ומרגשת אבל גם במצבנו הרעוע צריכים לעבור. ואם יישאר זמן אפשר לדבר עם דה ליכט ודה יונג על התכניות שלהם לעתיד.

אם ליברפול הייתה הקבוצה שהייתה מסיימת את השלטון הבלתי-מעורער של ריאל בצ’מפיונס זה היה זורם, הייתי מקבל בהבנה, קשה שלא לחבב אותם, יש להם מטען נגדינו מאז הגמר(אני רק חושב שההתבטאויות של לוברן קצת מביכות). אייקס קבוצה חביבה, בצעירותי עוד קניתי חולצה של ואן דר-וארט ואהבתי לראות גולים של אייקס, אני נהנה להתעדכן ולראות אותה פורחת, ליגת האלופות מתאימה לה ומבחינתי ההפסקה הזו מהנוק-אאוט הייתה כמו נצח עבורה. היכולת שלה נגד באיירן שהיא לא בשיאה אמנם - הוכיחה שאייקס מסוכנת ומיותר לציין את השחקנים הנפלאים שלה. אני שמח שלא קיבלנו את יונייטד בגלל מפגשי העבר, אסור לקלקל את מה שהיה, שתי הקבוצות בשפל.
ריאל צריכה לעבור את אייקס אבל זה גג 55-45 בגלל כל מיני קלישאות כמו הברנבאו וכן-הלאה ואולי לפחות חלק משחקני המפתח שלנו יתעורר.

לדעתי זה יותר 85-15 וגם זה רק בגלל קלישאות על ההיסטוריה של אייאקס. פערי הניסיון והכישרון גדולים ומכיוון שהם קבוצה שמשאירה אינסוף שטחים מאחורה, ולא ממש יודעת לשחק אחרת, אופתע מאוד אם נתקשה.

אם יש מקום לאופטימיות אז אחלה. אמנם עם מרקוס יורנטה זה אחרת אבל גם אנחנו קבוצה שמשאירה שטחים ואני לא מזלזל בהופעות של אייקס נגד באיירן מינכן. אני גם חושב שיש לה שחקנים טובים עם יכולת אישית. בניגוד לשנים עברו גם אני לא באמת מצפה לאיזה שינוי עצום, הן בגישה - בגלל שזה צ’מפיונס, והן מבחינת לוח הזמנים - חודש פברואר. הפעם אין לנו את הכלים להפוך את עורינו לחלוטין. בשנה שעברה לא היינו יציבים גם בחצי השני של העונה אבל כן היו ימים שאמרתי ‘וואו’ כי זו הייתה קבוצה אחרת מאוד מזו שהפסידה לויאריאל בברנבאו ועשתה תיקו עם לבאנטה.

קצת היסטוריה: הגול המדהים של כריסטיאנו במתפרצת היה נגד איקס בברנבאו ב-2011/12. מעבר לכך, הופעת הבכורה של ראול במפעל הייתה נגד אייקס באמסטרדם ארינה בשלב הבתים ב-1995/96.

אנחנו משאירים שטחים אבל לנו יש יתרון גדול באיכות השחקנים גם בהגנה וגם בהתקפה (עם כל הכבוד לטאדיץ’ וזייך שדופק אותי בפנטזי עוד מהמונדיאל). נדיר מאוד שקבוצה עם נחיתות משמעותית מבחינת סגל מדיחה קבוצה גדולה דרך כדורגל התקפי.

13/2 ביוהאן קרויף ארנה
5/3 בברנבאו

גם אמסטרדם, גם ריאל, שתי ציפורים במכה. סיכוי גבוה שאני אעשה גיחה. איזה כיף!

קיוויתי לשאלקה כי זה יותר קרוב אליי אבל גם אמסטרדם זה רק 4 שעות נסיעה :star_struck:

שורה תחתונה הגרלה קלה על הנייר, אחרי המשחקים האחרונים והכושר של אייאקס אני גם לא אהיה מופתע אם נודח בשמינית למרות שצ׳מפיונס זה צ׳מפיונס.

עריכה: מחירי כרטיסים הזוים.

הדבר היחיד שיש להם ואין לנו זה מומנטום חיובי. צריך לעבור. הבוקר דיברתי עם קרוס ובנזמה, הם מבינים שזה נוקאאוט ואף הבטיחו לעשות את האמיתי שלהם נגד איאקס

הבעיה העיקרית היא התאריכים. כידוע שלב השמינית מתפרש על פני 4 שבועות. לצערנו שני המשחקים מול איאקס נופלים בדיוק 3-4 ימים אחרי משחקי הליגה שלנו מול בארסה ואתלטיקו.

9.2 אתלטיקו - ריאל
13.2 אייאקס - ריאל

2.3 ריאל - בארסה
5.3 ריאל - אייאקס

מה שאומר שנגיע סחוטים לשני המשחקים מול אייאקס.

לבארסה ואתלטיקו אין את הבעיה הזאת כי אחרי המשחקים מולנו יש להם שבוע חופש. הם משחקים בשבועות אחרים מאיתנו בליגת האלופות.

למה סחוטים? אנחנו נאבקים על הליגה?

מול קבוצות אחרות אתה יכול לעלות עם הרכב משני, לא בקלאסיקו ובדרבי. בעיה.

על הנייר תרחיש בו אנו מודחים נראה הזוי לחלוטין, אבל אני לא ממש יודע מה לצפות מקבוצה שהפסידה פעמיים לצסק"א מוסקבה בשלב הבתים ובועטת לשער במשחקים פחות מאשר היריבות מתחתית הליגה.

ואם נעבור, רק חסר שנקבל ברבע את רומא/פורטו, ושוב נגיע לחצי גמר שיקרי לחלוטין שאולי יגרום למישהו אצלנו לחשוב שאנחנו קבוצה טופ 4 באירופה ויהרוס את השאיפה האישית והמנותקת מהמציאות שבה אנחנו מעיפים חצי קבוצה בסוף העונה ועושים רכש סטייל קיץ 2009.

אנחנו במצב שבו אנחנו מבסוטים מ1-0 מקרטע על ווסקה וראיו, לא נראה לי שאנחנו יכולים לזלזל באייאקס.

אי אפשר להשוות בכלל את ההתלהבות והנמרצות של אייאקס לעומת העגלה שנקראת ריאל מדריד 18/19.
לטעמי אייאקס פייבוריטית.

חברים אתם מגזימים. אמנם השחקנים נראים כבויים, אך אלה אותם השחקנים (מינוס רונאלדו) שזכו בתארים.
חס וחלילה לא אומר שאנחנו עדיין מתמודדים רציניים על איזשהו תואר השנה, אבל מול אייאקס זה אמור להספיק, וגם לי כאחד שעוקב אחרי הקבוצה זה יהיה מפתיע אם לא נעפיל

מה שתמיד יפה לראות זה את ההבדלים בין הדיפרסיה בדצמבר (“אסור לזלזל באיכסל, ציון צמח יפרפר את סרחיו ראמוס”) למאניה באפריל עד ספטמבר (“הסגל הטוב בעולםםם”).

לכולם ברור, אני בטוח שגם לך, שהשנה זה ממש שונה. ואני חושב שכבר מיולי-אוגוסט, בתוך תוכנו, כולנו ידענו את זה.

אף אחד לא בדיפרסיה, צריך להכיר בעובדות. כרגע אנחנו מתקשים לייצר כדורגל למרות שהסגל שלנו איכותי, וכתוצאה מכך אנחנו לא יכולים לזלזל באף יריבה.

אז לא נזלזל, ועדיין ריאל מדריד קבוצה הרבה יותר טובה ופייבוריטית ברורה מול אייאקס. ושזאת יריבה נוחה בהרבה משלושת האנגליות (כולל יונייטד הנוראית) ולדעתי גם מליון. צריך להכיר בעובדות.

זה ממש שונה רק למי שחשב שבעונה שעברה, במיוחד בתקופה הזו של העונה, היינו טובים יותר.