מחזור 10 - מפסידים 2:1 בקלאסיקו בבית (אגוארו)

לא. עדיין.

אני בדרך כלל אדם אופטימי, אבל הנחמה היחידה שעולה לי לראש עכשיו זה שאוהדי יונייטד סובלים יותר.

פעם אחרונה שרשמתי את זה הם עשו רמונטדה…

לפי קומאן אם רק דסט היה כובש…

חחח הוא כנראה לא יראה מגרש בשנה הקרובה…

הקטע שזה כבר ממש רוטינה. קומאן זורק מישהו למגרש עם יותר מידיי קרדיט, לרוב מתפקד אותו בתפקיד לא נכון ואז מאשים אותו באיבודי נקודות. היה לנו את מינגסה, ניקו, דסט ובטח שכחתי עוד כמה.

בשורה התחתונה עם כל העצבים על ההולנדי, האצבע המאשימה כרגע מבחינתי היא על לאפורטה שבפועל לא מביא כלום לבארסה חוץ מאובדן מסי, אובדן כיוון ופיקה כחלוץ חוד.

משחק קשה ומשלה. מצד אחד הסטטיסטיקה מצביעה שהיינו קרובים במספר הבעיטות, ריאל מובילה בבעיטות למסגרת, ויכול להיות שהxg יראה כמה דברים בצורה מפורטת יותר. הנקודה המשמעותית פה היא שריאל בחרה לשחק ככה.

אנצ’לוטי בחר לנהל את המשחק בסוג של הילוך ראשון, לא להתעסק בדברים שיסכן אותו מול בארסה שהונחתה ללחוץ בטירוף את ההגנה ומרכז השדה, אלא לחכות בצורה מסודרת עם שני קווי הגנה, להיות תמיד ערוכים למצב בו בארסה חוטפת את הכדור כדי להיות שם בשביל לזכות בו בחזרה. זה אומנם עוד היה יום טוב של בארסה עם הכדור, אבל היא מאוד תלויה במשחק הלחץ כי כרגע היא מתקשה לייצר מצבים ממשחק מסודר. קצת מזכיר את ליברפול שהפסידה בגמר האלופות לריאל, רק שבארסה משמעותית פחות טובה.

כל מתפרצת הייתה מסוכנת, כל מצב היה בדרך לגול. בין אם זה ויני ששיחק תופסת עם טר שטגן, בנזמה שריחף על קו השער ועוד מצבים לא ממושים אל מול “אם רק דסט היה כובש”. לא נעים להגיד את זה, אבל ריאל עם כדורגל דיי ציני ניצחה אותנו על מצב סוללה.

מה שכן, הורגש שהשחקנים השתדלו מאוד. אני יכול לכעוס על ההחטאה של דסט, הרכות של אריק, האיבוד של ממפיס או על הקשיים בהם נתקל פרנקי, אבל אני לא יכול להגיד שהם לא השתדלו.

זה לצערי לא המשחק שיגמור את הסיפור אצל קומאן, להרגשתי הכיוון זה ינואר, אבל אני כנראה טיפוס אופטימי.

עוד יום

זה לא הסיפור שיגמור את קומאן אבל אולי זה הסיפור שיגמור אותי…

@Josepe השמע קול?

שאתה שומע שהמאמן של הקבוצה היריבה שלך אומר שהקבוצה שלך שיחקה טוב ואי אפשר לבוא אליה בטענות . זהו באמת הגענו לתחתית…

חיפשתי את המשפט הזה שלך, מדהים איך קרה בדיוק ההפך. הפסדנו בתוצאה, אבל עוד בגלל הסגנון של אנצ’לוטי היה אפשר לחשוב שהיינו ממש טובים.

כמוני בהימורים בפנטזי למחזור הזה.

הקבוצה הבכירה היחידה שקומאן הצליח לנצח עם ברצלונה זה יובה וזה עוד עם פירלו בתור מאמן ורונאלדו פצוע…(ושלא לדבר שבמשחק הזה מזל יותר משכל שמוראטה 3 פעמיים בנבדל)

טוב, לא קראתי שום הודעה מרוב עצבים, אני פשוט אכתוב כמה נקודות, סליחה אם אני חוזר על מישהו.

קודם כל אני שמח שהילדים קיבלו בראש. אריק גרסיה עם הנאיביות, מינגסה שפשוט התעללו בו, פאטי שנעלם וגאבי שלא עשה כלום ויותר מזה-פעמיים לדעתי הוא קיבל כדור עם הפנים לשער ושטח והוא ישר הסתובב וחזר אחורה בסוג של פחדנות מחרפנת ואיבד את המומנטום של המהלך. אני מניח שזה בגלל שהוא ילד שמפחד לטעות, להחזיק בכדור יותר מדי, אבל אין לי ספק שריקי פוץ’ או קוטיניו היו מוציאים מהמצבים עם הפוטנציאל הזה ליותר מהסיבה הפשוטה שהם היו הולכים קדימה. אסור לו להיות קייטה ולפחד לקחת את הדברים האלה, זה מה שהופך אותך לדבר האמיתי. לא רק לא לאבד כדורים מול וראטי ופוגבה.
הילדים האלה צריכים לקבל בראש. מהמשחקים האלה הם גדלים, ואז יבינו מול מי הם מתמודדים שהם משחקים נגד ריאל. הם יבינו את אופי המשחקים האלה, ויותר מזה, איך זה מרגיש. מינגסה יעשה הכל בשביל שמשחק הבא אף ברזילאי לא יעשה לו בית ספר על הקוו. אריק גרסיה ילך ישר לכדור ולא ינסה לתפוס שטח. פאטי יעז יותר, וגאבי ילך קדימה. אני לא כועס על אף אחד מהם, זה בסדר ואני שמח שכל אחד מהם שיחק וקיבל בראש בסופו של דבר מיריבים יותר גדולים מהם ומנוסים יותר. הם עוד הולכים להיפגש הרבה בעונות הבאות.

על מי אני כן כועס? על ג’ורדי אלבה שכדור רוחב אחד שלו לדעתי לא מצא כתובת. היה מקרה שרציתי לשבור את המסך. הוא מסר לדה יונג לא טוב, ואז נופף על הידיים לצדדים במקום להחזיר את הכדור. לקח לו איזה שניה וחצי לקלוט שריאל במצב טוב והוא חייב להתעשת. עם מאמן כמו פפ אין לך שניה וחצי, או שתטרוף חזרה או שתעוף לפאקינג ספסל. זה המיינדסט שצריך שיהיה לכל שחקן על המגרש בקלאסיקו, בטח מאחד שהוא כמה שנים בקבוצה והוא אעלק שחקן בית.

אני כועס על זה שקוטיניו לא פתח מההתחלה במקום דסט. קוטיניו במצב של דסט מכניס את זה לרשת. קוטיניו שחקן התקפה יותר טוב מדסט בכל פרמטר. קוטיניו שחקן שהיה נותן לנו יותר אופציות כי הוא יכול להיכנס לאמצע, כי יש לו בעיטה יותר טובה, כי הוא הרבה יותר מנוסה והוא יותר מתורגל במעמדים כאלה. קוטיניו כנראה לא היה נבהל מהכדור במצב כזה.

אני כועס בגלל התוכנית משחק בסוף. ההרמות הבלתי פוסקות האלה שלא ייצרו מצב אחד לרפואה. אתה מבטל לחלוטין את דפאיי, פאטי, גאבי, דה יונג וקוטיניו, ושם את כל המשחק שלך על אלבה ולוק דה יונג. זה מביך, ויותר מזה-זה פשוט לא ברסאי. זה לא אנחנו. כל המצבים שלנו הגיעו שהכדור היה על הריצפה. היחיד שהזיז משהו היה קוטיניו עם הדאבל פסים הקטנים האלה, למרות הפספוס שלו בסוף הוא היחיד שהתניע משהו בחלק ההתקפי.

זהו. הפסד של מאמן, חד וחלק. לא התרגשתי מריאל, לא התלהבתי מהם. כבר ציפיתי לאיזה 3 או 4 חתיכות, הזדמנות מושלמת. אבל מגיע גם להחמיא. ריאל כמו ריאל, היא יודעת מול מי היא מתמודדת וההנעת כדור שלנו מעניינת לה את התחת. אין שם עוקץ אז מודריץ’ וחבורתו יכולים לראות את הילדים שלנו מניעים כדור שעה, הם מספיק מנוסים בשביל לדעת שהחטיפה תגיעה וככה גם המתפרצת עם המכנסיים למטה. הם ניצחו את המשחק עם המוח.

קומאן אמר לפני המשחק “אנחנו משחקים בבית ולא מפחדים”, אבל כל כך נבהל מוויניסיוס ולכן עלה עם אגף ימין כזה והקארמה הביאה לכך שדווקא דסט הגיע למצב מסוכן. והוא גם לא הצליח לעצור את הברזילאי. קוטיניו בהחלט מבקיע את זה, לחלוטין. פאטי שחקן מאוד צעיר, ככה זה, והוא לא יהיה דומה ל-‘9’ בין רגע, זה לוקח זמן. אני חושב שיש מעט שחקנים שיש מה לצפות מהם, ממפיס למשל היה די גרוע. הוא שחקן טוב ומגניב להביא שחקן כזה בחינם אבל הוא לא וורלד קלאס לדעתי, כדורגל נבחרות מנפח את הסטטיסטיקה.

מילה לגבי ההגנה: אין דבר כזה. ג’ורדי אלבה בדרך כלל מסוכן והוא בישל לא פעם נגד ריאל אבל בלי מסי הוא לא שווה הרבה. ובהגנה הוא נקודת תורפה זמן רב. אריק גארסיה בלם חלש מאוד והגול של לוקאס שהיה מאחוריו באיזה שני מטר - זו חרפה. אני חושב שאין שחקן הגנה אחד איכותי באמת בסגל.

כמו שכתבתי אצלנו (ריאל) - תמיד כיף לנצח קלאסיקו, אני אוהב את כל העיסוק הזה בהיסטוריה, במספרים, בסטטיסטיקה, כאוהד תמיד הרגשתי שלא ניצחנו אתכם מספיק, גם לא בעונות בהן היינו טובים יותר בבירור, שלא נדבר על “להביס” - משהו שאני לא מכיר כאוהד. אבל עדיין זה היה משחק הרבה-הרבה-הרבה פחות מרגש, בהחלט מוזר. אנחנו גם כן קבוצה בינונית מאוד. נניח שההגנה מקבלת אוויר עם מנדי עכשיו, גול גדול של דויד אלאבה. אבל ויניסיוס הוא מאניה-דיפרסיה. בנזמה בעונת שיא עד עתה, הקישור שלנו מנגד שהיה מעולה אשתקד - רע מאוד. קאסמירו מאבד כדורים בחוסר אחריות, מודריץ’ בקושי נגע בכדור בהתחלה. קרוס? לא יודע, הג’ל יותר חשוב לו.

זוכרים את “קומאן מקדם צעירים” מישהו יכול להגיד לי איפה דמיר ? עשה טעות וזהו נמחק. אין ספק ש"קומאן הציל את בארסה".

לך!

יש כתבה בספורט שבדיוק מדברת על זה שקומאן מחק את דמיר.
אני רק אזכיר שהוא מלהתחילה לא היה מיועד לקבוצה הראשונה, וקומאן הוא זה שהתעקש לרשום אותו.
כזכור, הוא פה בהשאלה ובארסה יכולה להחליט אם לרכוש אתו או לא. ספורט גם אומר שבארסה מתלבטת עכשיו לגבי הרכישה.
האמת שמבחינתי הניסוי של דסט קוצוני מיצה את עצמו. שיהיה מגן. ואם דמבלה לא נמצא, אז אני מקווה שדמיר יקבל עוד צ’אנס.
בכל מקרה, הרכישה לא צריכה להיות תלויה בקומאן. מדובר בשחקן בן 18, וקומאן לא יהיה פה בשנה הבאה, אז שמישהו אחר יחליט על זה.

קומאן היום במסע"ת לקראת ראיו:
"Demir is a young player who had his minutes at the beginning. It is not easy to be at the level of a team like Barcelona. He is improving and must wait for his opportunities to play. With Riqui Puig there is a lot of competition and we look to the best for the team ".

קומאן לא היה פה בשנה הבאה? אתה בטוח?. אני כבר לא בטוח. אני מאבד אמון בלאפורטה בקצב מאוד מהיר לצערי.

אני יאמין בזה שאני יראה אותו בחוץ. וכן זה אמוצנאלי לחלוטין. מותר לי.

אני בטוח שקומאן לי יהיה פה בשנה הבאה.
מצבינו הכלכלי בקיץ יהיה הרבה הרבה יותר טוב מהקיץ שעבר, ומאמנים כמו צ’אבי או טן האח יהיו הרבה יותר זמינים.

כלומר כל טווח המאמנים החל ממאמנים חסרי ניסיון ועד אחד המאמנים הטובים באירופה, שכל אירופה שמה עליו עין ורק מחכה שהוא יחליט שהפרק באייאקס נגמר?

טל של נעליך

לא מבין מה הקשר בין חצי משפט שלי שציטטת לבין התגובה שלך.

אני אנסה להסביר את עצמי במילים אחרות, אולי הפעם יהיה ברור יותר: יהיה לבארסה יותר קל למשוך מאמן בקיץ. גם בגלל שהמצב הכלכלי ישתפר וגם בגלל שלמאמן יהיה יותר קל לעזוב את הקבוצה הנוכחית שלו בסוף עונה ולא באמצע.