מחזור 10 בספרד :: מושפלים עד עפר בקאמפ, 5-1 (מרסלו)

פשוט בושה וחרפה.
אני דווקא חושב שההבדל הכי גדול לא היה בין בנזמה לסוארס (אך אין ספק שקיים שם הבדל גדול) אלא היעדר רצון ותשוקה לחלוטין.
למעט 15-20 דקות במחצית השנייה היינו קבוצה כבויה ללא רצון ללא תעוזה ללא אופי כאילו באנו לחטוף כמה חתיכות ולחזור הביתה.
אני הייתי עוד ממגיני לופטגי והייתי בטוח שהוא לא האשם אבל אחרי היום אין ספק שהוא צריך ללכת הביתה, צריך להביא מישהו רציני שיתן כאפות לשחקנים ויעיר אותם מהתרדמת שהם מצויים בה.
נכון אין ספק שצריך חיזוקים בהרבה עמדות והראשון שבהם זה החלוץ , אבל מבחינתי קודם כל זה מאמן שיצליח להכניס רבאק בשחקנים האלה אחרי 3 זכיות באלופות ועל הדרך לשחוט כמו פרות קדושות כי הזלזול של השחקנים היום בסמל היה באמת בלתי נסבל.
לגבי מרסלו נגמרו המילים. 3 גולים רצופים , 90 אחוז מההתקפות דרכו, רץ נלחם מנסה… פשוט מלך, מחזיק את ה"אין התקפה" שלנו בתקופה האחרונה על הגב שלו לבד.

מחכה ליום שאנחנו ניתן חמישייה בקלאסיקו. כבר יותר מדי שנים שאני מחכה ליום הזה.
כפי שנכתב, טוב שקיבלנו חמש ולא איזה 2-1 קטן כזה.
קבוצה חלשה מאוד, אמרנו ודיברנו על זה כבר בלי סוף. למה אנחנו רואים דברים שמשרדי ריאל מדריד מסרבים לראות?

מגיע לנו.
על היהירות בקיץ, ועל הפחדנות הקבועה של מאמן בקלאסיקו.
442 יהלום, הרכב שקם ונופל על היכולת של המגנים, ועולים בלי מגן ימני תוקף.

עד היום כאב לי על לופטגי, כאב לי שהוא פשוט נכנס למיטה חולה, וסופג את כל האש, אבל אחרי היום לא רוצה מאמן כזה בריאל. מה שהולך עם איסקו מחרפן אותי, כל הזמן מראים קטעי סלואו מושן שלו, אבל מתי זה יצר לנו משהו? תמיד זה נגמר או באיבוד או במסירה אחורה, או בהאטה אחרת של ההתקפה. שחקן מרשים לשכונה, אבל ברמנות הגבוהות הוא לא שווה משהו לטעמי, מתאים להיות מחליף ולעלות למספר רגעי קסם.
יש לי תלונות על שחקנים רבים, על עייפות החומר, הימור על שחקנים לא נכונים, ואפס מנהיגים על כר הדשא. פרז חסך עלינו ברכש כמה שנים טובות, וזה מרגיש לי שכדי לחיזור להיות קבוצת צמרת כבר לא צריך רכש נקודתי. בטח שלא בסוף העונה הזו עם המשך ההזדקנות, אנחנו נצטרך כבר חתיכת פרויקט גלאקטיקוס 3.0, והפעם 94 מיליון לא ישבור את השוק…

אגב, סוארז כל פעם שהוא רואה את ריאל הוא כמו שור שרואה אדום, לא משנה כמה גרועה העונה שלו תהיו בטוחים שמול ריאל הוא ישחק טוב.

אגב 2, לכל מי שטענו שרונאלדו גדול בזכות צוות מסייע טוב, זה מה ששווה הצוות המסייע שלו.
אולי רונאלדו לפעמים צועק ומעורר אנטגוניזם, אבל משום מה מרגיש לי שהוא לא היה נותן לקבוצה להרדם ולהשבר ככה, ובטח שלא מחמיץ כמו בנזמה, או נעלם כמו בייל. אפילו אם לא היה כובש הוא היה מנהיג על המגרש.

אם הקבוצה הייתה בעונת בנייה ומשלבת יותר שחקנים רעבים הייתי מקבל עונה נטולת תארים.
זו הבעיה הכי גדולה בקבוצה כרגע, אין רעב ואין גם מי שיעורר.
אולי אם יתחילו לקנוס שחקנים המצב ישתנה.
שום מאמן לא יצליח בקבוצה הנוכחית.
הזריקת **ן הזאת מתחילה מההנהלה.

מזכיר קצת את התקופה של ה6-2 ההוא.

מסכים עם שאר ההודעה שלך חוץ מזה, אנחנו מומחים בלקבל בראש בקלאסיקו גם עם רונאלדו.

מצידי שיעלו עד סוף העונה עם ואלוורדה, סבאיוס, ויניסיוס, מריאנו ואודריוסולה בהרכב. התוצאות בטח לא יהיו יותר גרועות ולפחות נראה קצת רוח לחימה.

עכשיו יבוא מאמן חדש שכמובן ימשיך לתת לותיקים את המושכות, והצעירים ימשיכו להתייבש ביציע. אף מאמן לא יבוא בגישה של לתת לואלוורדה וסבאיוס לשחק במקום קרוס ומודריץ’. אלא אם כן המאמן הבא יהיה סולארי, הבעיה שגם הוא מאמן מאוד חלש.

מזכיר קצת את התקופה באווירה, אבל מבחינת יכולת הפער בינינו לבין בארסה היום הרבה יותר קטן מאז. התוצאות דומות אבל הסיפור שונה.

ודבר שיאמר לזכות בארסה- לעומתנו ולעומת נניח צ’לסי, היא משמרת רעב תמידי בסגל שלה. אמנם זכינו באלופות 3 פעמים ברצף אבל ויתרנו על הליגה כל כך מוקדם בכמה עונות בשנים האחרונות. אנחנו לוקחים את השובע של הסגל כמובן מאיליו אבל הינה, בארסה רעבה כל שנה. אפילו בגביע המלך.

יש שחקנים מיוחדים כמו מסי ורונאלדו שרעבים תמידית.
אנחנו צריכים לייצר תחרות בסגל הזה. אסור ששלישיית האמצע וצמד הבלמים ידעו שהם באנקרים לא משנה מה, והס מלהזכיר את המצב בחוד בראשות הבאנקר האולטימטיבי בנזמה.
ולחשוב שבקיץ שיחררנו את קובא (ואת תיאו). אז זה לא היה נראה לי נורא, אבל עכשיו זה מטריף אותי. חטא על פשע האי-חיזוק

ואם נעזוב את קארים, אז יש את בייל שלא מסוגל לסיים 90 דקות… וואו, פלורנטינט לאט ובזהירות הכניס אותנו לבור רציני. אני באמת חושב שישקול מחדש את השיפוץ.

אני מת על מודריץ’. השחקן האהוב עלי. אבל מה שקורה זה שהוא משחק את הקדמי בשלישיית הקישור והתרומה שלו בחלק הקדמי כמעט ולא קיימת. ואיסקו משחק עוד יותר קדימה וגם הוא סובל מאותה בעיה.
הגיע הזמן לחשיבה חדשה על ההרכב והשחקנים.
גם אם משחקים 4-4-2 זה צריך להיות עם שחקנים קצת יותר חדים ליד השער.

או פשוט לזרוק את השחקנים האלה שכל כמה משחקים צריכים מישהו שיעיר אותם
אם אפשר כבר להתחיל בקפטן שלנו ובפוטניאל הכי גדול של הכדורגל הספרדי מזה 10 שנים “איסקו”…לגבי בנזמה כנראה שגם הנכדים שלו ישחקו בקבוצה של ריאל.
סוארז הוא לא ההבדל, בנזמה הוא ההבדל. ולא רק במשחק הזה, אלא בכל העונות שחלפו מאז שדרך במועדון. ויתרנו גם על וייה וגם על סוארז כדי שיוביל אותנו מעמדת החלוץ. כמה זמן עוד אפשר לסבול !

כל מצב של בארסה היה חצי גול. רוב המצבים הטובים שלנו הלכו מחוץ למסגרת או לקורה. כמעט כל הבעיטות למסגרת שלנו היו הניסיונות המגוחכים מ40 מטר של ראמוס ובייל במחצית הראשונה.

גילוי נאות - ראיתי מספר חד ספרתי של משחקים של ריאל העונה. משהו כמו 3-4. את המשחק היום (חלק ממנו) ראיתי בטעות. לא תכננתי. יש לי מספיק צלקות בתור ילד ולא רציתי עוד אחת. ידעתי שגם בלי מסי זה לא כוחות. והאמת? לא ממש מרגש אותי עם כל הצער שבדבר. צפוי לחלוטין ואני כבר אדיש למצב. הייתה אצלי ירידה עצומה בחשק לצפות בקבוצה ברגע שכריסטיאנו עזב. זה הותיר בי חלל עצום, ממש בדומה למתי שראול עזב.

את ראול אהבתי יותר, אבל הוא היה שחקן פחות טוב מכריסטיאנו כשעזב וגם הקבוצה הייתה במצב הרבה טוב לעומת עכשיו. אז אומנם השחקן האהוב עליי עזב - אבל אז הייתה סיבה לאופטימיות. משהו בחשק מת, אבל ידעת שהקבוצה כנראה תצליח. במקרה הזה? דיכאון מוחלט. אני לא זוכר דבר כזה. לא בעונות הכי עגומות שלנו בתור אוהדים, בתבוסות הכי קשות, משהו בשנה הזאתי מדכא בצורה יוצאת דופן. וזה בגלל שהיינו בטופ. היינו בטופ של הטופ. ומילא אם הכל היה נגמר מסיבות טבעיות, אבל אני באמת לא חושב שזה המקרה.

ופה נכנסת הביקורת שלי. חברים, אנשים פה, בפייסבוק ובכל מקום שאני הולך אליו - מאשימים את לופטגי, וראן, בנזמה, מודריץ’ וכ’ו. לדעתי? לא אשמים בכלום. אני בקושי רואה אנשים מדברים על פלורנטינו. איך האיש הזה לא חוטף שום אש? זה פשוט משגע אותי. הוא האחראי להכל. אסור היה לתת לכריסטיאנו לעזוב. צריך היה לתת לו מה שהוא רוצה. עשרות מיליונים? קבל. מכונית חדשה? קח. צעצועים לתינוקות החדשים? עלינו. אם כריסטיאנו רונאלדו היה רוצה שריאל תממן לו מישהו שיצחצח לו שיניים כל בוקר וכל ערב, לעזאעזל - הוא היה צריך לקבל את זה אחרי כל מה שהוא נתן למועדון הזה. יש סיבה שיובנטוס בלתי ניתנת לעצירה כרגע. והיא שהחברים לקבוצה של כריסטיאנו יודעים שמשחק איתם הווינר האולטימטיבי. גם אם הוא לא נותן משחק טוב, הוא עדיין משפיע על החברים לקבוצה שלו. הביטחון של הקבוצה בשמיים. שלנו? וראן וראמוס לא יודעים עם מי הם אמורים לצאת לקרב. מודריץ’ לא יודע את מי לחפש. לבנזמה אין מושג למי לפנות שטחים. החלל שנותר פשוט בלתי ניתן להחלפה.

ואתה יודע מה? נתת לו ללכת. מריאנו דיאז? זה מי שאתה מביא? אתה באמת חושב שהאוהדים יהיו סבלניים עם כל פרויקט הצעירים הזה? איך, למען ה’, הוא חשב שזה יצליח? איך הוא חשב שאחרי שהיינו בטופ העולמי נתפשר על הרכבים שכוללים את סבאיוס, רגילון, ואסקז, אסנסיו ומריאנו? אני לא יודע איך האוהדים עוד לא התפרעו עד עכשיו. אם הייתי גר במדריד, הייתי דואג טוב טוב שהבן זונה לא יישן בלילה.

אחרי הפיחואן רשמתי שהרע עוד לפנינו. לא יודע אם רשמית הגענו אליו. יש עוד לאן לרדת.

אגב 3
שמח שמשתמשים באגב שלי.

אגב 4
הרגעים שבהם שבתם לתחיה עם פתיחת המחצית השנייה, תקנו אותי אם אני טועה אבל הם בזיקה ישירה למאמן. מה יעזור להחליף אותו?

מלכתחילה הוא חלק מן הבעיה, אז הוא הצליח להעלים אותה לרבע שעה מגיע לו להישאר?

כל הזמן מדברים אצלינו פה על הרכש. לופטגי ממש לא האשם העיקרי. אבל מה שמפריע לי לפחות במשחק הזה היא הגישה של לופטגי.
לופטגי עלה במשחק הזה בצורה כל כך תבוסתנית ופחדנית. שיחק בהרכב הכי הגנתי שאפשר להעלות:
442 יהלום, עם קשרים מאוד אחוריים וללא טיפת מהירות.
בלם במקום מגן ימני בהרכב שכל ההתקפה שלו מבוססת על משחק אגפים (לא במפתיע התחלנו לתקוף כשואסקז נכנס)
ניהול משחק נוראי, מלבד החילוף המובן מאליו של הכנסת מגן ימני החילופים היו כל כך מיותרים. ההתעקשות על רביעית הקישור הלא מובנת שלא תרמה לנו בכלום, הייבוש של אסנסיו ואז ציפיה שיציל את המולדת כשהוא משחק לבד עם בנזמה. החילוף של מריאנו כבר היה פשוט זריקת כל הכלים ההתקפיים.
למה לא מגיע מאמן שמעיז להסתכל לברסה בלבן של העיניים? כשעשינו את זה נראינו מצוין מולם, בטח כשאין מסי.

כריסטיאנו עזב בזמן מושלם לטעמי, נכון שיש לו עוד עונה טובה או 2 לתת, אבל עונה טובה לא שווה 110 מיליון + כמה משכורת שהוא דרש (כבר היה מקבל באיזור ה30+, אז בטח זה היה 40 לעונה).
מה שכן, עם כל הכסף שעשינו על רונאלדו, ועל כל שאר המכירות שלנו בשנים האחרונות, ואחרי שלא באמת שילמנו על שחקן כבר 5 שנים צריך היה לבנות קבוצה ליום שאחרי הכוכב הגדול.
והיו אופציות, שפלורנטינו לא ימכור לאף אחד משהו אחר, פשוט הוא בחר שלא לרכוש את השחקן. אני לא מדבר רק על הקיץ הנוכחי, מדבר על קיץ או שניים אחורה, זה לא שהמצב הזה נחת עלינו כרעם ביום בהיר, כל עונה שעברה נראינו נורא בליגה ופשוט באנו בשיא ברגע הקריטי של העונה באלופות. היו ויש עשרות שחקנים שעושים חייל בקבוצות אחרות שהתחננו לשחק בריאל ופרז בחר בבנזמה, בייל ואיסקו האימתניים.
על בייל אין לי באמת הרבה תלונות, יכול יותר אבל הוא לרוב מספק מספרים. נושא בנזמה נחרש מספיק, ואיסקו השחקן הכי מבוזבז שיצא לי לראות בכדורגל. כל כך הרבה כישרון ושליטה מדהימה שמביאים אותו לעשות כל כך הרבה כלום עם הכדור.

אני כל כך מסכים עם תגובות הזעם כלפיי המועדון ופרז. איך לעזעזל אנחנו כמעט תמיד נפסיד לברצלונה בתוצאות כאלה אבל לעולם לא ניתן להם בראש ככה? איך במועדון לא קולטים מה קורה כבר כמה עונות עם בנזמה לעזאזל? איך?! מישהו משלם לפלורנטינו מהצד או משהו? מליארדר מי שיודע את התשובות (תרתי משמע כנראה…).

אחרת, איך אפשר להסביר את זה? כולנו עיוורים ורק המועדון יודע? העיקר להמשיך להעלאות פוסטים מגוחכים באינסטגרם. באמת שהסקרנות להבין ולקבל תשובות נהייתה כבר אובססיה, אני לא מגזים ואין לזה קשר רק לעונה הנוכחית- משהו במועדון חסום/תקוע מאז ומתמיד.

• תלונה ידועה מס’ 1.
  • תלונה ידועה מס’ 2.
  • תלונה ידועה מס’ 3.
  • כשהלב שבור והמצב בכי רע, כנראה שהזיכרון מתעמעם. רונאלדו? מנהיג? גם איתו הוכנו והובסנו. הוא אולי היה מכניס את הנגיחה של בנזמה אבל גם מנפנף בידיים ומתחיל להטיח האשמות ב-2-0. אבל מה שיגרום לכם לישון יותר טוב הלילה.
  • לא מזמן עוד בימי הפורום הקודם, נראה לי שזה היה גיא שרשם שסוארז במקום בנזמה שווה שתי אליפויות לנו במקום לבארסה. אנחנו לא נופלים מהם רק בגלל מסי.
  • לוראן מגרד בשריר בכל פעם שהוא משחק רע או שהוא משחק רע בכל פעם שמגרד לו? ממש הביצה והתרנגולת.
  • בלי קשר לאחריות שלו במצב, כואב על לופטגי. היה אחד המאמנים המוערכים בספרד בדרך להוביל את הנבחרת במונדיאל, ואז פלורטינו היה על הקו, ובום טראח אחרי 4 חודשים הוא נשאר בלי כלום.
  • עלה והצלח קונטה. הוא כנראה המאמן הכי טוב שפנוי (תודה לאל שונגר לא מוזכר) וגם בסגנון שנחוץ כרגע. טקטיקן שיקח כל משחק לגופו ולא יחשוש לעשות שינויים. הוא אולי לא ישרוד לטווח הארוך מבחינת סגנון משחק וחדר הלבשה, אבל כרגע אין לנו את הפריויליגיה לחשוב מעבר לשבוע הבא.

ראמוס כבר שלח מסר אזהרה לקונטה אחרי המשחק. עיתונאי שאל אותו על היד הקשה של קונטה וסרחיו ענה “כבוד מרוויחים, לא כופים”.

לצערי מאמן שירצה לעשות סדר בחדר ההלבשה יצטרך להעיף את ראמוס. רק מאמן בובה יסתדר עם ראמוס שנמצא באגו טריפ מטורף. אחרי העזיבה של רונאלדו, ראמוס הוא הזכר אלפא הבלעדי בקבוצה וככה הוא מתנהג. לוקח פנדלים ובעיטות חופשיות, עולה להתקפה מתי שבא לו. לא נראה לי שיהיה אפשר להחזיר אותו לסורו. או שמביאים מאמן רך שייתן לראמוס להמשיך לשלוט בחדר ההלבשה או שמביאים מאמן קשוח שיצטרך להעזיב את ראמוס אחרת הפיצוץ יהיה בלתי נמנע. אין אפס.

לא נעים על לופטגי כי הוא נראה בן אדם חביב ביותר. מצד שני הוא הביא על עצמו את הפיאסקו הזה. הוא היה צריך לעמוד על שלו בקיץ ולדרוש חיזוק. בנוסף כבר חודש וחצי שהקבוצה לא מתפקדת והוא לא באמת ניסה לשנות משהו. בנזמה באנקר בהרכב, כך גם שלישיית הקישור. הצעירים לא רואים מגרש. הקריירה שלו מפה רק תדעך אבל חשבון הבנק שלו מסודר. קיבל צ’ק שמן מההתאחדות על הפיטורים ועכשיו גם מאיתנו. הוא גם תמיד יוכל לאמן במפרץ הפרסי או בסין תמורת בוכטות. רקורד של מאמן בריאל זה טוב לרזומה אפילו אם היית כישלון טוטאלי.

אני רוצה לראות את המאמן הבא מעמיד הרכב מחויב. בלי סגידה לשמות הגדולים. בנזמה, איסקו, מודריץ’, קרוס, ראמוס, וראן צריכים לראות יותר ספסל.

מקווה לראות קישור של קאסמירו או יורנטה יחד עם סבאיוס וואלוורדה. התקפה של ויניסיוס, מריאנו ובייל/אסנסיו. קצת מהירות על המגרש. אודריוסולה צריך להיות מגן ימני כשקרבחאל פצוע, מצחיק שאפילו צריך לציין דבר כזה.

קונטה ינסה לעשות סדר ואולי יצליח. מצד שני אם הוא לא יטפח את הצעירים אז מה עשינו? צריך לנצל את העונה הזאת כדי לבנות את העתיד. ויניסיוס, ואלוורדה, סבאיוס, אודריוסולה צריכים להפוך לשחקנים לגיטימיים. אחרת בקיץ הבא נצטרך לקנות גם שחקני הרכב וגם ספסל חדש. אשרף מוכיח כל משחק מחדש שאנחנו לא יודעים להעריך את מה שיש לנו פה בבית. הגיע הזמן לתת לצעירים צ’אנס אמיתי. במילא זה לא שהותיקים שווים הרכב כרגע.

יצא לך לחשוב אולי ש…צריך מישהו כזה בקבוצה? או שנחטוף עוד גול ועוד גול ואף אחד לא יגיד כלום. ולא, קורטואה או ראמוס שמוחאים כפיים ואומרים ואמוס אחרי כל ספיגה לא נחשב. אולי צריך ‘‘מטיח האשמות’’ שיכניס קצת SENSE OF URGENCY בחבר’ה ויגרום להם להבין איפה הם נמצאים, ולפי הכדורגל בחודש וחצי האחרונים זה לא פאקינג נראה ככה. זה, וכמובן שילוב של חוסר כישרון, הם מתכון לאסון. אבל עזוב את הכישרון רגע, מנהיגות בחלק הקדמי של המגרש במקום שני הצנונים מקדימה היו מוציאים לך עוד כמה נקודות פה ושם. אולי לא מונעים תבוסה היום אבל לא על זה דיברתי כשהזכרתי את רונאלדו, אלא על התקופה הכללית.

אבל אם אנחנו כן מדברים גם על היום - בדוגרי כריסטיאנו הרשית 12 פעמים ב-12 הופעות בקאמפ נואו אם איני טועה. כולל 4 שערים בחמשת האחרונים שלו שם. הוא לא נרתע אף פעם מלשחק שם, ואין לי ספק שהייתה לכך השפעה חיובית על חבריו לקבוצה. מי יודע אם מה היה קורה אם הוא היה מרשית היום במצב של 0-1 לחלאות.

יוצא לי לחשוב על הרבה דברים אבל עדיין לא עברה בי המחשבה “אם רונאלדו היה שם כדי לצעוק על נאצ’ו בגול הראשון זה בטח היה נורא מדרבן אותו ומכניס אותו למשחק”. הגולים של רונאלדו חסרים לנו, לא התויות שמנסים להדביק לו בכוח. העזיבה שלו לא כאבה לי כי הוא לא באמת רצה להישאר, הקבוצה בדמותו נסחטה עד תום וכמו כולם חשבתי לתומי שיגיע תחליף ראוי. סליחה, חוץ ממריאנו “קורע הרשתות הדומיניקני” דיאז.

זה נורא נחמד לתת למוח לשייט בארץ ה"מה היה קורה אילו". אילו וראן לא היה מכשיל סוארז, אילו היינו קונים את אמבפה, אילו ההורמונים של מסי היו מורעלים, אילו היינו מביאים את רונאלדיניו במקום בקהאם ואילו לא הוציאנו ממצרים. אנחנו תמיד יודעים קרה ואף פעם לא מה היה יכול לקרות. אפשר רק לשער על סמך הנתונים שיש לנו ומקרי עבר. התפרקנו גם עם רונאלדו (ו-4 מאמנים אחרים בסיטואציות שונות לאורך עשור). אולי עוד כמה נקודות בטבלה ותוצאה פחות מביכה היום היו גורמים לנו להרגיש יותר טוב, אבל השורה התחתונה לא הייתה משתנה.

הטיסה נפלה על המשחק אז למזלי לא הייתי צריך לצפות: האמת כשפתחי את הפלאפון בדיוק אחרי הנחיתה עצמתי את העיניים והתפללתי לראות תמונה של מישהו חוגג בלבן אבל אז ראיתי 5-1 והאמת שלא ממש הופתעתי, כשהצלחתי לראות את התקציר המורחב המצב רוח כלל לא השתפר.

התגובות והתלונות כאן הן די דברים שחוזרים על עצמם בשבועות האחרונים (ובצדק), לא זוכר את המועדון במצב כזה גרוע כבר הרבה זמן, כן זה רק 7 נקודות והצ׳מפיונס עוד פתוח אבל המשבר הוא מעבר לזה, מרגיש שיש כול כך הרבה חורים ובעיות שלאף אחד במועדון אין מושג איך לסגור אותם.

• הייתי רוצה לראות את פלורנטינו מתעורר או מתפטר.

• לא הייתי רוצה לראות את קונטה, אבל גם מאמן מקובע כמו לופטגי לא בא בחשבון. הלב כואב על אודריוסולה.

• ניקוי אורוות בחורף זה לגמרי מיותר,עדיף לסחוב את העונה ולפחות לסחוט כמה כישרונות, רוב הצעירים שלנו מלאים בפוטנציאל שכנראה יהיה יותר קל להגשים אותו לצד שחקנים כמו מודריץ׳ מרסלו ובייל מאשר ליד נגרים מקבוצת ביניים.

• לא בושה להיפטר משחקנים שנמצאו בטופ היכולת שלהם וכבר לא מספקים רמה מתאימה, גם אם הם זכו באין ספור גביעים והשם שלהם כבר חרוט בספרי ההיסטוריה של המועדון והכדורגל העולמי, כנראה שאפקט בנזמה מכניס לכול הסגל קצת אופוריה- גם אם מישהו נותן עונת פח עם מספרים שהם לא מספרים: המקום שלו בסגל עדיין מובטח בגלל כמה שנים יפות שהיה לו במועדון. אני לא אומר להפוך לקבוצת שכירי חרב בין רגע אבל לפחות קבוצה עם שחקנים שרוצים לשחק. וכן גם ראמוס כלול ברשימה הזאת, ההיסטוריה שלו והאהבה שלו לקבוצה לא מחייבת אותו לפרוש כאן, אם ראול קסיאס וגוטי לא פרשו כאן אז אין סיבה שהוא כן כול עוד הוא יותר מזיק מאשר מועיל.

מכעיס,מאכזב,משפיל ומעל הכל מבזה. הלוואי שבכדורגל היה אפשר להחליף סגל שלם. ידענו שאנחנו חסרי יכולת,יצירתיות או טקטיקה אבל במצבנו הדבר האחרון שציפינו לו, שאננות.
המפונקים האלה לא מבינים את האחריות שיש על כתפיהם? התרגלנו כבר לטוני קרוס שמשחק בהליכה או לבייל שתמיד בסביבות הדקה ה70 נשבר לו ה*** והולך לנוח, אבל בזמן האחרון זה כל הסגל. למעט שניים שלושה שחקנים, אף אחד לא ראוי לסמל הזה.
ברצלונה אפילו לא התאמצה ובחצי הילוך פירקה לנו את הצורה. על הזריקת *** במחצית הראשונה ולאחר הגול השלישי מגיע לכל הסגל לחפש קבוצה אחרת בינואר.
ומקווה שלפחות בתקופה הקרובה לא נקרא פוסטים או נשמע ציוצים מגוכחים מהכיוון שלהם. שילמדו לסתום ולשמור על צניעות.
מי שדווקא כן הייתי רוצה לשמוע במסיבת העיתונאים הוא פרז. את התירוצים של הסמרטוט לופטגי ממש לא מעניין אותי לשמוע, וגם ככה הוא כבר נחלת העבר.
הייתי רוצה לשמוע ממנו הסברים למה אלופת אירופה, ויותר מזה, ריאל מדריד במצב כזה.
פלורנטינו פרז הוא אולי האדם החזק בכדורגל העולמי, מנהל פיננסי מחונן, מנכ"ל מעולה ומעבר לכך, הוא גם מבין בכדורגל בעצמו . אין מצב שהוא חשב שיש לנו סיכוי להצליח בצורה הזו.
עם כל ההצלחה בשנים האחרונות, אין סליחה על הביזיון של העונה הזו, במיוחד כשהכתובת הייתה על הקיר. פרז חייב לאוהדים הסברים למה זרקו עונה לפח. ומה הולכים לשנות כדי שהמצב ישתפר.
וכן, הוא צריך לשקול התפטרות.
לופטגי. ממחר הוא יהיה היסטוריה. ועדיין, חייב לפרוק את תסכולי עליו. עוד רשלנות עצומה של פרז. מאמן חסר ניסיון,שיטה או כריזמה. אודריוזלה שלכאורה היה אמור להיות טביעת האצבע שלו, מיובש לטובת נאצ’ו, במשחקו הגרוע בקריירה(לא מגזים). בחיי שכבר את בניטז העדפתי. חילופים מאוחרים ומטופשים ומעל הכל, מנטליות תבוסתנית של קבוצה שראויה למקום התשיעי בטבלה ואפילו נמוך משם.
עולים כדי להתסגר בצורה ביזיונית של אחד עשר מאחורי הכדור, מתבזים בהגנה. איכשהו חוזרים למשחק עם גול מפגר בפוקס ואז מאבדים את הראש כששולחים את כל חסרי הכישרון להתקפה וחוטפים גול מיותר אחרי גול מיותר.
לבאנטה הייתה מתביישת בשיטת משחק כזו.
ההפסד הזה כואב. והוא כואב למרות שכולנו ידענו שיבוא, ואף הבנו כי יש פוטנציאל גבוה מאוד לתבוסה במשחק הזה. הוא כואב כי הוא מייאש.
כי לאחר כ"ט בנובמבר 2010 ידענו שאנחנו בבנייה, גם מה4-0 של בניטז או ה3-0 של זידאן היה פתח של תקווה שהאמנו שממנו נעלה.
ההפסד הזה מסתכל כי כולנו יודעים שבטווח הקרוב גם עם מאמן חדש רוב הסיכויים שלא נצמח ממנו אלא נשקע.
לא האמנתי שיבוא משהו שיתעלה על המאניטה הארורה של מוריניו…
יום יבוא בעוד שנה ,שנתיים ואנחנו עוד נחזור. אין דרך אחרת, אנחנו ריאל מדריד…