מחזור 10 בספרד :: מושפלים עד עפר בקאמפ, 5-1 (מרסלו)

היום בצהריים יהיה לנו מאמן חדש, ברוך הבא אנטוניו קונטה. חבל שזה לא קרה שבוע קודם: ככה לא היינו מפסידים ללבאנטה ואולי לגבי אתמול - מאזן הנקודות היה זהה אבל הכבוד לא היה נרמס על הריצפה. אני אשאל שוב, טענה מס’ 1: הסגל שלנו חלש, אבל זה מה שאנחנו שווים: מאניטה בקלאסיקו מברצלונה ללא מסי? באמת? קאסמירו אמר אחרי המשחק - “זו תמונת מראה של העונה שלנו, היינו חלשים מאוד, כולם”, וזה ציטוט שלא פשוט להגיד אותו.
את הנשיא אי-אפשר להחליף וגם לא את כל הסגל, למרות שאני מקווה שייחל תהליך איטי של חילופי משמרות, אז המאמן שהשיג תוצאות גרועות חייב לשלם במשרתו. ריאל מדריד לא קשורה לכל הבלאגן שעשתה ברוב טיפשותה ההתאחדות הספרדית.

כריסטיאנו המשיך לרוץ ולנסות לכבוש אפילו שער כבוד מסריח בקלאסיקו השחור בעונת מוריניו. הוא לא מנהיג ויש לו את חסרונותיו, אבל שחקן שכולם מסתכלים עליו, ואיתו האמינו שאפשר לנצח, פשוט ככה. אני בטוח שהוא רצה להיעלם אחרי אותו משחק, לשבור איזה משהו בחדר ההלבשה שלהם או לתת סטירה. גארת’ בייל? היה נראה שהחילוף של לופטגי פשוט מקל עליו. עושה עימו חסד. הבחור לא חיכה כל החיים להיות ה-שחקן של ריאל מדריד? איפה זה עכשיו? אני אפילו לא מדבר מקצועית על הופעה עלובה. הוא ממשיך לברוח ולהיעלם, נחבא אל הכלים. גישה תבוסתנית. נראה אומלל. לא יכול להיות בפרונט. אין לו את זה. ובייל היה מהבודדים שהיו לנו ממנו ציפיות.

ווגם מילה-שתיים על שחקנים אחרים, כי התאוששתי: לוקה מודריץ’ ו-ואראן הפיינאליסטים של המונדיאל - פשוט בושה. ובכל קלאסיקו יש לנו את הטעות הפאתטית הזו כמו שלו ושל ראמוס, למה בצד השני זה אף פעם לא קורה? ראינו שלוש זכיות רצופות בצ’מפיונס עם ריאל מדריד ולא האמנתי שזה יקרה. משהו שאני באמת לא מאמין שיקרה: שאנחנו נבעט בהם עם חמישייה.

אני בטוח שמרסלו ייצא מהזון המטורף שלו ובהמשך העונה יחזור לעשות חורים מזעזעים ו-‘יצטרך לקחת מונית כדי לחזור להגנה’(רב"ש, מונדיאל 2018), אבל כמה שאני אוהב אותו. נלחם כמו אריה אתמול וכרגיל, כל מהלך מסוכן עבר דרכו. והתקופה המחורבנת הזו בטח לא עוברת לידו. כמה לב. איך היה מתאים לי עוד תמונה שלו עם הסמל.

זה היה גרוע בכל כך הרבה מובנים. אני רוצה לרשום שזה הזכיר לי תקופות חשוכות אבל זה לא נכון, הסגל שלנו לא מזעזע כמו בתקופות ההן. יש לנו, אחרי הכל, סגל לא רע, וזה גם מה שהכי מתסכל - זה נראה כאילו השחקנים מוציאים מעצמם את המינמום האפשרי גם כאינדיבידואלים ובעיקר כקולקטיב.
אף אחד לא סומך על אף אחד וככה אי אפשר לשחק כדורגל.
מדהים איך הפכנו את בארסה נטולת מסי למפלצת אתמול. ממה לעזאזל השחקנים כ"כ פחדו?

זה שאני הולך לקטר כרגע על הסגל לא מבטל את הטיעון שלי על כך שלופטגי השיג תוצאות איומות ובטח שהושפל אתמול ובגדול. השער של וידאל היה כמו השער של ז’פרן, אוהדי בארסה היו שוכחים שוידאל קיים אם לא כל השערוריות והמסביב.
אבל אולי צריך לדון שוב על איכות הסגל לצד ההבנה נניח שכושרו של ואראן וחוסר הביטחון של אסנסיו נמצא בנק’ קיצון, ואולי גם בייל. אני מדבר על מודריץ’ שמעבר למונדיאל והעייפות - גם בשנה שעברה לא היה מספיק טוב. על בנזמה מיותר להרחיב. הקשרים שלנו באמצע הם מאוד אוברייטדים. לתחושתי, לפחות בכל הנוגע בהתקפה - אין לנו סגל טוב יותר מהעונה האחרונה טרום כריסטיאנו…רוד היה פצוע אמנם, אבל היגואין לקח על עצמו את משחק ההתקפה, רובן כשהיה בריא שיחק לפרקים כדורגל נהדר, ראול הבקיע מספרים שאנחנו מייחלים שבנזמה ישחזר, וגם היה את גוטי המרגש שיעלה מהספסל ויעשה סדר :slight_smile:

עד שבנזמה לא עף אני פשוט לא קונה שום מהפכה. גם הטוב שרואים ונראה לעיתים הוא היוצא מהכלל במגמה שהיא רעה.
בנזמה מייצג את כל מה שלא טוב בריאל מדריד הנוכחית. הגיע הזמן להסיר את הקורוזיה הזו. באמת שנמאס.

משחק עם כמות הזויה של מצבים ומשחק הגנתי חלש מאד משני הצדדים.

אצל בארסה זה קרה בעיקר בגלל טעויות פרסונליות של החוליה ההגנתית שסיפקו מספיק מצבים לרביעייה מהתקפה נורמלית. בצד שלנו היה גם הרבה מאד מזה, אבל גם תוספת משמעותית ממשחק מזעזע הגנתית של שלושת הקשרים. חלק מיכולת אישית מחרידה וחוסר אחראיות ברמה הפרסונלית, חלק בגלל הלחץ הגבוה שהתפוצץ לנו בפנים הקלאסיקו בפעם ה-54738.

חוץ מזה, הכל כבר נאמר. חיבבתי את לופטגי ואני לא רואה אותו כאשם העיקרי, אבל במצבו לא ריאלי שימשיך. מקווה שפלורנטינו קיבל סטירה חזקה מספיק.

הפסד כואב מאד. ברור שאנחנו פחות טובים, אבל לא ככה. עשור+ מאז הפאסיו, יותר משניים מאז המאניטה של זאמורנו ובינתיים הם השפילו אותנו בתוצאות של 3 ומעלה כבר 6-7 פעמים, כולל שתי מאניטות ושישייה. מתסכל.

דיון שבאמת מעניין אותי לעורר: לכולנו ברור שהדבר שהכי חסר לקבוצה הזו , זה מנהיג בהתקפה. מישהו שיסמכו עליו ויאמינו שאיתו אפשר לנצח. האם לדעתכם המנהיג הזה יכןל להיות אחד משחקני הסגל הנוכחי(גם לאו דווקא שחקן התקפה)? אם לא, איזה שחקן/ים בכדורגל העולמי כן יכול לפתור את הבעיה הזו? או שמא בכלל זה עניין של מאמן וכשיגיע אחד רציני הוא יוציא יותר מהשחקנים?
אני, באופן אישי אובד עצות. לא סומך על הסגל הקיים. ומצד שני, לא מוצא שחקן בכדורגל העולמי שהוא דמות ללכת אחריה, לא מדבר אפילו על תפיסת המקום של כריסטיאנו, על הרבה פחות מזה. הזארד מבחינת, ממש לא קרוב למה שצריך מהבחינה הזו(אולי מקצועית כן וגם בזה אני לא בטוח).
עם כמה שלופטגי גרוע, ברור שמאמן חדש ישפר את המשחק שלנו, הרי קשה לרדת מפה, אבל גם זה לדעתי לא יספיק. מעניין אותי לשמוע את דעתכם…

מנהיג בהתקפה? זה מה שחסר לנו? לדעתי לא.
מה עם שחקן שיודע לעבור שחקנים (שהוא לא מגן)? מה עם בלם אחורי? או קשר אחד לפחות שמסוגל לבשל(ולא מהקרן)/להבקיע גול שלא לדבר על לתת מסירת עומק? מישהו שידע לשחק על שטח קטן בהתקפה? וחלוץ, אמיתי, כזה שרוצה להכניס גולים על חשבון מסירה נוחה? או להתאים שחקנים לשיטה מסויימת ולא לנסות לשחק טיקי קקה עם בייל, אסנסיו וקאסאמירו? וכולי…
בקיצור אני לא חושב שהבעיה שלנו היא שרונאלדו שכביכול היה איזה מנהיג גדול בהתקפה עזב. אלא העובדה שלא עשו כלום כדי לתקן את שלל הבעיות שהיו קיימות גם כשרונאלדו היה פה והצליח להסתיר מעט.

אתה באמת חושב שכריסטיאנו לבדו הצליח להעלים כל כך הרבה בעיות? כן, אני מסכים עם רוב הבעיות שאתה מעלה פה ולמרות ההערכה העצומה שלי לכריסטיאנו, קשה לי להאמין שהחיסרון שלו הוא מקצועי נטו. כולם יסכימו שהסגל הזה שווה יותר.
הרי עזיבת רונאלדו לא החלישה את ההגנה. או גרמה לחוליית הקישור שרבים פה כינו ביהירות מוגזמת ‘הטובה בהיסטוריה’, להיראות כמו שהיא נראית.
אני דווקא חושב שחסר משהו מעבר.
לי זה יותר נראה כמו חבורה אבודה שמחפשת שמישהו כבר יקח אחריות.

היעדר מנהיג היא אחת הבעיות, אך כמו שבלאנקו רשם, יש לנו בעיות חמורות בהרבה בסגל.
ההתקפה שלנו מורכבת מחלוץ שמעולם לא היה ברמה, ומ2 שחקנים מאוד לא יציבים שאי אפשר לסמוך עליהם.
בקישור יש לנו קשר אחורי טוב שלא הגיע לעונה, ו2 קשרים שעושים את אותה עבודה בדיוק ולא צריכים לשחק יחד (וגם לא הגיעו לעונה).
בהגנה המצב טוב יותר לרוב, פשוט לאחרונה יש פשלות רבות, לפחות הגיע שוער.

כן חסר מנהיג, חסר שחקן שיעיר את הקבוצה, אך לפניו אני רוצה לראות פה 2 שחקני התקפה (חלוץ וקיצוני), קשר נורמאלי שיכול לשחק לצד קרוס או(!) מודריץ, ומגן שמאלי מחליף למרסלו שכבר לא עומד על הרגליים ולא יכול לסחוב אותנו לבד בכל צדי המגרש.

יופי של חיסכון עשינו לעצמינו, במקום לקנות קראק לפני שנתיים ב100 נקנה אותו השנה ב200. במקום לקנות שחקן כל עונה, נקנה 5 בבת אחת.

Ys, עזיבת רונאלדו היא הבעיה היחידה רק בהנחה ששנה שעברה הכל היה בהיר. שנה שעברה הייתה רחוקה מכך. גם שנה שעברה טענו פה רוב חברי הפורום שחייבים רכש למספר עמדות קריטיות, פשוט הקיץ הצטרף לצורך גם מחליף לרונאלדו.

כן, חד משמעית. וזה לא רק רונאלדו עצמו כמה שיהיה גדול, זה גם מאמן ששיחק על הנקודות החזקות שלו ולא איזה פנטזיונר שלא מחובר למציאות כמו לפטגי. כשיש לך חלוץ על ברחבה שעושה גולים יש מאין זה מאפשר לשחק עם קישור אנמי שכל תפקידו הוא להעביר כדורים למגנים שלנו.
הסגל הזה שווה יותר עם מאמן אחר. עם קונטה היה על הקווים והיינו משחקים בונקר ומתפרצות אז היה נגמר אחרת. כל איזה פלוץ אחר בליגה עושה פעם בשבוע בית ספר לפיקה ולופטגי שם את בייל לשחק דווקא על ג׳ורדי…כמה ש״קשה״ להאשים את המאמן בבושות שהשחקנים עשו אתמול עדיין יש לא חלק מאוד גדול באיך שהקבוצה נראית העונה.

אגב (כי זה מלהיב את אנגלמה) - אם זה לא היה נגמר בחמישייה, מישהו היה מדבר על הפנדל שעשו על איסקו ב2-1?

ההפסד הזה השפיע עלי יותר משחשבתי. באמת שזה חירבן לי את היום. במיוחד שמלא חברים שלי אוהדי בארסה.
מופתע שלופטגי עדיין מחזיק בתואר מאמן ריאל מדריד. אני עדיין בהלם מההתרסקות שאנחנו חווים.
לא היו לי שום ציפיות לעונה הנוכחית, וטענתי אי שם בקיץ שהיא גמורה (לא מביאים מחליף לכריסטיאנו. wtf), ועדיין הקבוצה מצליחה לאכזב אותי. 4 נצחונות מתוך 10 משחקי ליגה. נכשלים בכל המבחנים. אפשר לספור על יד אחת (אולי אצבע אחת) את ההופעות הטובות של הקבוצה. זה פשוט גדול על לופטגי, עם כל הכבוד לטקטיקות שלו. כנראה שחדר הלבשה בריאל צריך דמות כריזמתית עם ביצים כמו זיזו. כל הסיפור הזה רק גורם לי להעריך יותר את זידאן וכמה שהוא הוציא מים מהסלע. אגדה אמיתית.