מחזור 11 :: 3-0 טוב על לאס פאלמס. יוצאים לדרך חדשה?

לקראת לאס-פלמאס

אחרי שבוע בלהות, ריאל מדריד רוצה לנצח מחר(21:45) את לאס-פלמאס בברנבאו ולצאת לפגרת הנבחרות בתחושה טובה יותר. בתקשורת משוכנעים: רוטציות, רוטציות, רוטציות. ריאל מדריד צעירה כנגד המשבר.

סטטוס אלופת אירופה::

ריאל מדריד מגיעה למשחק כשהיא במשבר גדול - די מספיק, אי-אפשר לייפות את המציאות, עם כל הכבוד לראיונות אחרי המשחק ולפוסטים ברשתות החברתיות. נאצ’ו אמנם כתב - “נחזור חזקים יותר, בשבילכם ובשבילינו. אנחנו יחד עם יותר ביטחון ואמונה מאיי-פעם”, אבל הוא באמת מתכוון לזה, ולגבי היתר? שאלה טובה. המאמן זינדין זידאן נמצא בתקופה הקשה ביותר שלו על הקווים של ריאל מדריד (כן,הטקסט הזה נראה מוכר, מרגישים שכבר קראתם את הטקסט הזה), והוא נחוש להחזיר את הקבוצה למסלול. אל ההפסד המביש לג’ירונה בליגה(2:1) הצטרפה באמצע השבוע מפלה לא נעימה בוומבלי אצל טוטנהאם(3:1), ובתקופה הזו הכל נראה שחור - התוצאות, הכדורגל, וחמור מכך(מהקל אל הכבד) - הגישה של השחקנים. נראה שהפעם אפילו זידאן איבד את שלוותו כשבמסיבת העיתונאים פלט ‘אני עכשיו לא המאמן הכי גרוע שיש’. בזמן שהתקשורת כבר שמה על הגריל את האשמים - זידאן מחפש פתרונות.

“הליגה, הליגה, ועוד פעם: הליגה”, זה המסר שהעביר זידאן באימון ביום שישי בזמן שהשחקנים יודעים שהמשחק נגד טוטנהאם היה החמצה גדולה לשנות הכל - צ’מפיונס, קרב על המקום הראשון, יריבה גדולה, מגרש מלא. זידאן דורש תגובה מהירה מהשחקנים. הפער מהפיסגה עצומה אבל הפיתרון היחיד הוא לא לחשוב על המקום הראשון אלא להתחיל לנצח. זו התחרות היום-יומית ומה ששומר את ריאל מרוכזת ודרוכה, או כך לפחות זה אמור להיות. המטרה היא בראש ובראשונה לצאת לפגרת עם חיוך, רגע לפני הדרבי. בקבוצה דיברו על הראיון של כריסטיאנו לתקשורת ודווקא היו מרוצים שהעביר מסר מרגיע. דיווח נוסף מהמארקה טען שהשחקנים לא אהבו את הביקורת ורוצים ‘להוכיח’ מחדש, אבל אל תבנו על זה. אולי הפעם זה מה שייאחד את הקבוצה - העובדה שכל העולם בערך סותם את הגולל על העונה הזו, כשאנחנו רק בנובמבר. מצד שני, זידאן יודע שזה לא הגיוני שכל-כך הרבה שחקנים נמצאים במומנטום איום ונורא, כשרק איסקו נראה כמו צדיק בסתום. אמנם בייל, למרות שהתאמן, וקרבחאל, עדיין לא רלוונטים - אבל זיזו, באיחור אופנתי, יביט לספסל ויעשה שינויים. אם זה היה תלוי בנו זה היה קורה עוד קודם.

בתקשורת משוכנעים שזידאן שוקל בכובד ראש לחזור למערך של 4:3:3 לנוכח הבצורת ההתקפית הבלתי-מתקבלת על הדעת, כאשר לקראת המשחק הקרוב אסנסיו ולוקאס, שאם ישחק יערוך את הופעתו המאה בריאל מדריד - נמצאים בתמונת ההרכב ויתגברו את בנזמה וכריסטיאנו. “אין ספק שאני מתגעגע ל-B-B-C”, אמר המאמן אבל לא רמז בשום שלב וכרגיל שומר את הקלפים קרוב לחזה. ב-AS בטוחים שנראה ממש מהפיכה בהרכב - ‘צעירים נגד המשבר’, זו הכותרת הדרמטית. תיאו עשוי להחליף את מרסלו שספג ביקורת קשה על איבודי הכדור הרבים שלו נגד טוטנהאם(29) כאשר מודריץ’ וקרוס לא הרבה מאחוריו. סאביוס שהוא המקופח הגדול בסגל כרגע, לנוכח יכולתו המעולה נגד אלאבס והצמד שכבש, ואפילו היכולת בגביע - יחליף את אחד מהם. קאסמירו יוחלף במרקוס יורנטה ואפילו הקפטן ראמוס ינוח וחסוס ואייחו יערוך את הפרמיירה בליגה. לנאצ’ו, כמו קאסמירו, יש ארבעה כרטיסים צהובים כך שהוא בסכנה לדרבי ונראה מה זידאן יחליט. ההערכות הן שואראן ישחק.

“מה שאני והשחקנים חושבים זה חיובי, החיים הם כאלה”, אמר זידאן והרביץ קלישאות. זידאן ניסה להזכיר שגם בעונה שעברה היו לקבוצה שני הפסדים ברציפות, בחודש ינואר: נגד סביליה בליגה(ההפסד הראשון העונה) ומול סלטה בגביע בברנבאו שהביא בדיעבד להדחה מהמפעל, ולדבריו ‘הפיתרון הוא לעשות הכל כדי לנצח’. הקלישאה היא שהשחקנים לא יכולים לשלוט במה שאומרים עליהם בחוץ. זידאן נשאל לגבי השחקנים העוזבים ואמר שהוא ידבר רק על מי שנמצא כאן ושהקבוצה זקוקה ליותר התלהבות, הגיע הזמן. כריסטיאנו לא זומן לסגל הנבחרת לקראת משחקי הידידות והוא לא יוכל לתקן הפעם, כך שהוא מחפש את שער הליגה השני שלו. לאס-פלמאס, אגב, היא הקבוצה היחידה בליגה שזיזו לא הצליח לנצח בעונה שעברה, חוץ מברצלונה. האמת, הלוואי ואלו היו הצרות שלנו העונה, אבל הצרות אחרות.

ככה זה לא יכול להימשך.

ריאל מדריד - הרכב משוער: קיקו קאסייה| אשרף, ואייחו, ואראן, תיאו| מרקוס יורנטה, קרוס, סאביוס(איסקו)| אסנסיו, כריסטיאנו רונאלדו ובנזמה

מה המצב לאס-פלמאס?

לאס-פלמאס הייתה אמורה להיות אחד הלהיטים הגדולים של הליגה בעונה שעברה - אך עם הזמן הלכה ודעכה. חלומות על אירופה התחלפו מהר מאוד בסיבוב שני עלוב וכמעט מאבקי ירידה. המאמן קיקה סטיין לא המשיך בשל חילוקי דיעות עם ההנהלה אך לאור מה שקורה אין ספק ש-‘המציאות העגומה’ אשתקד עדיפה על המצב כיום, ובלאס-פלמאס בטח מתגעגעים. לאס-פלמאס מדורגת מתחת לקו האדום עם 6 נק’ בלבד(אשתקד בשלב הזה: 13), כשמעבר לשמונת הפסידה היא ספגה הכי הרבה שערים - 25 שערי חובה. המאמן הראשון מאנולו מרקס כבר התפטר וברח אחרי שישה משחקים, אבל קשה לומר שעכשיו טוב יותר. להיפך, בתקשורת מדברים על כף שהמשחק מחר יהיה האחרון של פאקו על הקווים. כן, גם ניצחון בברנבאו לא יציל אותו!

המאמן פאקו רשם היסטוריה, והפעם היסטוריה שלילית בניגוד לטרבל עם מכבי - הוא הפך למאמן הראשון בתולדות הליגה עם 11 הפסדים רצופים, כולל התקופה החשוכה בולנסיה כמובן. חאבייר אגירה קרוב לסיכום בקבוצה שתהיה התחנה ה-15 שלו בקריירה. פאקו ספג שלישייה מבארסה(3:0), הושפל בבית מול סלטה ויגו של יאגו אספאס(5:2) והובס באל-מדריגל ללא מענה(4:0), אבל בקבוצה מצאו נק’ מפלט עם ניצחון ענק 4:1 בריאזור על דפור במסגרת הגביע, כשמומו, המבוגר האחראי שנשאר מהעונה שעברה, וקאיירי כבשו צמדים. אלא שבמשחק חשוב הרבה יותר נגד דפור בליגה, לאס-פלמאס נכנעה 3:1 בבית אחרי שכבר הובילה משער מוקדם. ‘בורגרוס השמיד את לאס-פלמאס האומללה וכיסאו של פאקו רועד’, כתבו במארקה, ולנגד המאמן עומדת גם הבעיה מול השחקנים הוותיקים כמו ג’ונתן ויירה ו-וויסנטה. מעבר לכך, לואיק רמי, הרכש הנוצץ של הקיץ, כובש פה ושם אבל לא מרוצה ממה שקורה.

ג’ונתן ויירה(בחוץ לחודש) וחאלילוביץ’, ההוא שהגיע מבארסה ונחשב לכישרון, הם בין אלה שנותרו מחוץ בגלל פציעות כשטאנה והבלם אייטמי ייעדרו אף הם. מעבר לכך הרוחות בקבוצה סוערות כאשר לויק רמי ואוסאמה התעמתו באימון ביום חמישי וכמעט הלכו מכות עד שהשחקנים הפרידו. “זה היה ונגמר באותו רגע מבחינתי כשהם לחצו ידיים. היינו מעדיפים שזה לא היה קורה אבל זה מראה שאכפת להם”, אמר המאמן במסיבת העיתונאים, כשפדרו גיבאס משוכנע - “יש לנו את השחקנים המוכשרים כדי לנצח את ריאל מדריד”. אחד מהשחקנים האלה הוא ויטולו, בוקבוצה מחכים שיתעורר. בלאס-פלמאס עבדו קשה מאוד להשאילו מאתלטיקו מדריד עד לחודש ינואר ובינתיים התוצאות מאכזבות והקשר כבש שער ליגה בודד. אלברטו אקווילאני צפוי להחליף את ויירה. כמו ששמתם לב, השוער חאבי ואראס וכן האקס חסה כבר מזמן לא חלק מהקבוצה וגם לא פרינס בואטנג שעזב ברגע האחרון בדמעות. פאקו אמר חד וחלק שמערך של חמישה שחקני הגנה זה לא אופצייה.

מאז אמצע ספטמבר לאס-פלמאס לא ניצחה והיא מעולם לא עשתה זאת בברנבאו, ומצד שני פאקו כן הימם את הקאמפ-נואו עוד כמאמן ולנסיה ב-2015/16 במה שנחשב מן הסתם לניצחון הגדול בקריירה שלו, ובטח שמותר לו לחלום. “אנחנו חייבים להיות חזקים, ביחס לתוצאות הלא-טובות חדר ההלבשה מצוין”, אמר המאמן ודיבר על התמקדות בפרטים הקטנים כדי לנצח את ריאל מדריד - “נצטרך לצמצם רווחים, להיות יעילים בהתקפה ושהם פשוט לא”. המאמן רמז שריאל מדריד תילחץ ככל שהזמן יעבור ואף תפקיר את העורף כך שלאס-פלמאס צריכה להחזיק מעמד עם 0:0. פאקו הוסיף שהעתיד שלו הוא לא האישיו והוא מעדיף לשוחח עם השחקנים רבה על מה שמפריע להם.

מרגיש את הכיסא הרועד? פאקו באחת ממסיבות העיתונאים.

לאס-פלמאס - הרכב משוער: ליזוין| מקאדו, למוס, ביגאס, קאסטלייאנו, בורחה הררה| ויסנטה, סאמפר, צ’ימו נאבארו| ויטולו, קאיירי ולויק רמי

היסטוריה ומפגשי עבר::

ב-33 הפעמים בהן התארחה בסנטיאגו ברנבאו - לאס-פלמאס מעולם לא הצליחה לנצח. בעונה שעברה, באחד המשחקים המשוגעים ביותר - היא הייתה כל-כך קרובה לשבור את ההיסטוריה, אבל ריאל מדריד לא ויתרה. כשאיסקו העלה את ריאל ליתרון בשער קל בדקה השמינית מי חשב לעצמו שכך יתפתח המשחק. דומינגז השווה כעבור שתי דקות ובייל ספג אדום מטומטם לפני ההפסקה. תוך שלוש דקות לאס-פלמאס היממה פעמיים עם פנדל של ג’ונתן ויירה אחרי נגיעת יד של ראמוס, ועם מתפרצת אחרי היפקרות בקרן לזכות ריאל מדריד(56’ ו-59’) והכל היה נראה אבוד, אלא שסמוך לסיום כריסטיאנו כבש פעמיים - בדקה ה-86 בפנדל ובדקה ה-89 אחרי הרמה של חאמס. לקראת הסיום לשתי הקבוצות היו הזדמנויות לנצח אבל זה נגמר ב-3:3 - הנה התקציר; עשרים שנה קודם לכן היה עוד משחק דרמטי, בעונת 1986/87. הפעם האורחת הייתה בצד ‘המנצח’ - בוטראגיניו העלה את ריאל ליתרון בדקה ה-86 אלא שסאבדרה השווה בדקה ה-89, אאוץ’.

אנחנו נעדיף להיזכר במשחק בלתי-נשכח מהעונה הראשונה של זיזו בקבוצה. אמנם הצרפתי כבש את השער השני באגף שמאל די בקלילות אבל כוכב המשחק היה פרננדו מוריינטס5X שביום הגדול בקריירה שלו הבקיע חמישייה מטורפת, כשארבעה מהם מבשל לואיס פיגו. אגב, מורו החמיץ הזדמנות גדולה לכבוש אפילו שער שישי כשבעט פנדל לשמיים, אבל גם 7:0 זה נחמד. עבור לאס-פלמאס, לקבל בראש בברנבאו זה לא חדש - 5:1 בעונת 2000/01(סאביו הרס חגיגה ספרדית כשכבש אף הוא אחרי צמד של היירו ושערים של ראול וגוטי), 5:0 ב-1987/88, 5:1 שנתיים קודם לכן וגם בעונה הארורה 1973/74 זה נגמר במאניטה. עוד נצחונות גראנדיוזים הם 6:0 ב-1955 ו-1965, 7:0 ב-1955(שלושער לדי-סטפאנו).

והייתה גם עשירייה אחת מרגשת במחזור ה-16 של העונה הגדולה ההיא 1957/58, ‘הדאבל’ הגדול האחרון עד שבא זיזו המאמן. במחצית האמת התוצאה הייתה 3:0 עדין-משהו ואז תוך 27 דק’, מהשני של די-סטפאנו בדקה ה-46 ועד לאחרון של פושקאש שהשלים שלושער בדקה ה-73 - כבשה ריאל מדריד לא פחות משבעה שערים. בעבר חזרה לאס-פלמאס 5 פעמים עם נק’ מהמקדש, הנה המאזן המלא: ב-33 משחקים - 28 נצ’ לריאל מדריד(84.8%) ו-5 תוצאות תיקו(15.2%), יחס שערים 116:22 לטובת ריאל מדריד. בהחלט ייתכן שלאס-פלמאס היא הקבוצה נגדה לריאל מדריד יש את אחד המאזנים היותר טובים בברנבאו. נעשה קצת כבוד ליריבה ונדבר על המפגשים הכלליים בליגה, שם עדיין לריאל יש יתרון ברור: 44-7 בנצחונות כשעוד 15 משחקים הסתיימו בתיקו.

אשרף לא בסגל היום מאיזשהי סיבה -> אילתורים באגף ימין. זה נראה שואייחו יפתח כבלם ונאצ’ו כמגן ימני אבל אני לא בטוח שזידאן סומך מספיק על ואייחו כרגע. אולי תיאו יחליף אגף, או לוקאס יפתח כמגן כפי שכבר קרה פעם-פעמיים בעבר.

סבאיוס ואסנסיו גם אמורים לפתוח.

ניצחון בכל דרך אפשרית יתקבל בברכה, זה לא הזמן להנות מכדורגל.

אני כלל לא מודאג מההיעדרות של ראמוס, אולי אפילו להיפך. הוא נמצא בתקופה כל כך רעה שלא יזיקו לו משחק, שניים, ואולי אפילו חמישה בחוץ.

כמות הפעמים שהשאיר אותנו חשופים מאחורה רק כי הוא החליט לרוץ כמו תרנגול קצוץ ראש להתקפה מדהימה. אפילו מבלם ברמה של סאנדיי ליג לא הייתי מצפה לעשות דבר כזה, וההרגשה האישית שלי היא שהשתן עלה לו לראש.

הבעיה היא לא חיסור של שחקן כזה או אחר. קראתי נתונים שטוטנהאם רצה משהו כמו 12 קילומטר יותר מריאל במשחק האחרון, וזה רק הנתון הסטטיסטי היבש. בפועל, אנחנו רואים את זה עין בעין מאז צמד המשחקים נגד בארסה בתחילת העונה. אין חשק, אין מוטיבציה, השחקנים בקושי זזים. כבר כמה שנים שאנחנו צריכים משחק גדול או לקבל שער ולהיות בפיגור כדי להתעורר, רק שהשנה אין לנו את השחקן עם השילוב של הרצון להוכיח והיכולת לעשות זאת כמו שהיה לנו בשנה שעברה את מוראטה.

מה שיותר מאכזב זה שזה מחלחל לשחקנים שמטבעם נותנים את הנשמה על המגרש. שחקנים כמו רונאלדו, מרסלו, ראמוס, שפשוט מזלזלים ונראה שהם רק מחכים שהמשחק יגמר. כבר נדיר לראות מי מהשחקנים שלנו עושים ספרינט אחרי כדור אבוד. כבר נדיר לראות אותנו טסים להתקפה מתפרצת אחרי איבוד של היריבה. זה קורה, אבל זה קורה לאט יותר, פחות יותר, ובצורה עצלה יותר.

והאמת? קשה לבוא בטענות לשחקנים שהגיעו 7 (?) שנים ברציפות לחצי גמר ליגת האלופות, לקחו שלוש גביעי אלופות, you name it, אתם הרי יודעים מה הם השיגו. רובם גם אחרי פציעות. אי אפשר לצפות מהם שיבואו באותה המוטיבציה לשרוף את המגרש ולהוכיח שוב פעם את הרמה שלהם. הם אחרי הכל, בני אדם.

הבעיה החדשה היא שהעייפות המנטלית בסגל מתחילה לתת סימן גם במשחקים הגדולים, כמו מול טוטנהאם לדוגמה. כשראינו את בארסה, כל הבעיות האלו לא נראו. גם מול ולנסיה, למרות התיקו ביש המזל, הן לא נראו וכך גם מול דורטמונד. לעומת זאת בכל שאר המשחקים הקבוצה היתה נראית כבויה.

אני חושב שצריך לנסות ולהעביר את העונה הזאת במזעור נזקים, ובקיץ הבא להביא שניים או שלושה שחקנים מהטופ העולמי להרכב כדי שירעננו את הסגל. שתהיה הרגשה של איזשהו שינוי, משהו חדש.

המשחק נגד לאס-פלמאס יותר אצלי תחושה מאוד מוזרה, הטירוף סביב ריאל מדריד תמיד קיים אבל קשה לשים את מה שקורה מסביב מה גם שיש פגרת נבחרות. אני אומר לעצמי, גם אם התרחיש הכי חיובי קורה: גוליאדה ראשונה, נניח מאניטה, ה-4:3:3 המתוכנן מוכיח את עצמו ואפילו כל החלק ההתקפי נראה טוב בזמן שיש רוטציות בשאר העמדות - נו, מה אז? הפער אסטרונומי ואנחנו לא נראים כמו קבוצת כדורגל. בזמן שפאקו אלקסר שלא כבש צמד מעולם מאז הילדים(צוחק) מנצח את סביליה - כריסטיאנו ובנזמה יחד עם שני שערי ליגה, די עצוב. אסנסיו צריך לשחק היום ולחשוב התקפה ללא ספק נגד ההגנה הגרועה בליגה, גם המנוחה למודריץ’ טובה אבל האמת שלפחות לפי המארקה אין הרבה רוטציות. לא תיאו במקום מרסלו, לא ואייחו במקום נאצ’ו או יורנטה במקום קאסמירו(השניים בסכנת היעדרות מהדרבי) וחשוב מכך - לא סבאיוס במקום קרוס, וחבל.
בשנה שעברה זה היה 3:3 מטורף, קשה להגדיר את המשחק הזה. הובלנו בקלילות, היינו מרוצים מההרכב אבל ריאל הייתה מופקרת, ואז הריטואל הקבוע בהגנה ובסוף עם האדום של בייל המשחק ברח וחגגנו את ה-3:3 הזה למרות שאיבדנו את הפיסגה לבארסה; געגועים ל-2001/02 עם החמישייה של מוריינטס, בקיצור.

אני כלל לא מודאג מההיעדרות של ראמוס, אולי אפילו להיפך. הוא נמצא בתקופה כל כך רעה שלא יזיקו לו משחק, שניים, ואולי אפילו חמישה בחוץ.

ראמוס בסגל וישחק.

לפי המארקה אין הרבה רוטציות

לפי המארקה אשרף בהרכב, וזה כבר בטוח לא יקרה. הם מנחשים.
קשה לי להאמין שלא תהיה רוטציה בקישור וההתקפה.

לא סבאיוס, לא תיאו ולא נעליים. מודריץ’ OUT אסנסיו IN.

נקווה לראות כדורגל היום לשם שינוי.

ולאס פאלמס עם שלושה בלמים לראשונה העונה, כיף כיף כיף!

מאכזב שסבאיוס לא עולה, אבל לפחות אנחנו קצת יותר התקפיים הפעם.

אז זידאן הקשיב לנו פה והוציא את אחד הקשרים לטובת אסנסיו. לטעמי את הקשר הלא נכון אבל עדיין הרכב טוב יותר לטעמי

זה מרגיש שמאז שאיסקו הגיע אלינו כל משחק שהוא לא שיחק הוא משחק מבוזבז. בעל הבית הראשון מאז זידאן ויסלחו לי אוזיל או גוטי בתקופות הטובות שלו. היחיד שגרם לי לחייך גם במחצית הראשונה הקטסטרופלית שלו. זה לא רק הקסם ברגליים שתמיד היה לו ואפילו לא השער אלא עצם הדהירה לרחבה והקילומטראז’ הגדול שלו| הגול של אסנסיו פסיכי לחלוטין, שער העונה מבחינתי למרות שבאוגוסט בקאמפ-נואו היה שם יותר כיף[דמיינו פה תמונה של הגול מהערב]. אפילו זידאן לא הצליח להסתיר את החיוך. מה שפחות גורם לנו לחייך - אי-אפשר בלי קצת רע: בנזמה היה יכול לכבוש אחרי חצי דקה ושאפו עצום לקארים שגם במשחק כזה הוא לא עשה כלום אחר-כך.

מחצית שנייה של נחת אבל זה לא מספיק, לא מקבל את כל עניין ‘חוסר הביטחון’ הזה, בטח לא אצל קארים שיכול לעבור לפלאפל וגם לא אצל הקבוצה כקבוצה או כיחידים. הייתי מעדיף שכריסטיאנו יבקיע ולא יבשל וזה לא הגיוני ששום דבר לא נכנס לו, ובלי קשר, השחקנים האלה זכו בהכל ולא יכול להיות שעד שהכדור הראשון נכנס הם יהיו אומללים גם מבחינת הכדורגל וגם מבחינת תווי הפנים.

אהבתי את המשחק של כל החבר’ה הצעירים. ואייחו ניצח כמה תאקלים והיה בסדר, לא קל לשחק בברנבאו; יורנטה עלה בטירוף ואפילו איים על השער וגם סבאיוס חיכה לצ’אנס שלו, שהגיע 77 דקות מאוחר מדי(רמז: הייתי מעדיף שיפתח ע"ח קרוס).

סוף כל סוף. משחק מעולה של כולם למעט בנזמה שהפעם היה חלש. רונאלדו אמנם לא הבקיע אבל לפחות שיחק טוב, משחק שני ברציפות. מרסלו איבד הרבה פחות, וואייחו את ראמוס… וואו. רק מבאס שזה כולה לאס פאלמס כי שניהם נתנו חתיכת משחק.

אסנסיו עם גול מהסרטים, כרגיל, אבל הוא לא מעורב מספיק במשחק ונמצא הרבה יותר מדי רחוק מהשער. הבחור הזה חייב להיות חלק מהשלישייה הקידמית, לא ייתכן שנראה אותו בעמדה אחורית כל-כך משחק אחרי משחק. מה יש לו לחפש עם ניהול משחק?

וואו איזו בונבוניירה של אסנסיו!

בקשר למשחק - המחצית הראשונה הייתה המשך ישיר ליכולת הרעה מהמשחקים האחרונים כשאף שחקן לא הראה סימני חיים ובנזמה שבר שיאי פאתטיות. לקראת סוף המחצית קצת התעוררנו לחיים והרמנו קצב. הגול אמנם היה מקרן אבל הוא היה באוויר כמה דקות לפני כן.
משם זה היה טיול קליל מול אחת הקבוצות החלשות בליגה העונה. עצוב שגם החצי ויטולו שיש להם הצליח לעשות לנו לא מעט צרות.

וכרגיל לאחרונה, כולם באטרף שרונאלדו יבקיע. אני באמת לא יכול כבר לראות את זה. למי עדיין אכפת אם הוא מבקיע או לא? אני בטוח שמשחק כזה יכול היה להגמר בשישייה בקלות אם רונאלדו לא על המגרש. והוא שיחק מצוין היום.

בנזמה כבר אפילו לא מצליח לגרום לרונאלדו לכבוש - וזה האליבי שלו.

@dkaro, ממה שראיתי, הרושם שלי הוא שלאסנסיו יש נטייה לחזור אחורה ולנהל את המשחק ללא קשר לעמדה בה הוא מוצב.

לגבי המאמץ של כולם כדי שרונאלדו יבקיע- מצד אחד אני מסכים שזה מגוחך (גם כשאיסקו כבש הוא מיהר לפרסס וידע למי צריך להודות), מצד שני חשוב עבורנו שרונאלדו יבקיע כי אולי ברגע שהראשון יבוא הוא יהיה ראשון מני רבים. אנחנו צריכים את רונאלדו של מרץ-מאי 17.

ניצחון שיתן כדור הרגעה אבל שוב כל פעם שאנחנו יכולים ליצור מומנטום יש פגרה.

שלושת השערים מזכירים נשכחות.
השער הראשון בנגיחה ראשונה העונה, סוף סוף(שער שני של קאסמירו נגד לאס פלאמס הראשון לפני 2 עונות בדקה האחרונה).
השער השני בבעיטה מחוץ לרחבה לחיבורים. שער ענק של אסנסיו. לשם שינוי גם קרוס היום בעט מחוץ לרחבה דבר מתבקש ומבורך.
השער השלישי במתפרצת מדהימה שמזכירה נשכחות. זאת ריאל מדריד שאני רוצה לראות, מהירה וישירה!

איך אני אוהב את הבישולים האלו של כריסטיאנו, היה לו כזה להיגוואין בעונתו הראשונה ולאוזיל במשחק האליפות ב-2012 כדורים חדים מהאגף שרק מה שנשאר זה לגעת בכדור. היה ידוע מראש שזה הסתיים בפנים.
כרגע הוא בבצורת ובכושר ההבקעה הכי גרוע שלו אבל הוא לא כופה על עצמו את המשחק ומשחק למען הקבוצה, אהבתי את המחויבות שלו ואפילו עשה לחץ על הבלמים וחטף כדורים.
לטעמי שהקבוצה תכנס לעניינים גם הוא יכנס לעניינים.

בדקות הסיום היה דבר נדיר ש-9 מ-11 השחקנים על המגרש היו ספרדיים.
ואייחו בעוד משחק טוב, אני מרוצה ממנו. יש מקום לסמוך עליו ולתת לו מקום ברוטצייה.
כואב על בנזמה, כל נגיעה בכדור שריקות בוז. 2 שערים העונה סה"כ אבל אני מאמין שהוא עוד יתרום לנו גם בכיבושים.

מודריץ’ קיבל את המנוחה כי מצפים לו 2 משחקי הצלבה עם נבחרתו.

מרסלו התעקש להחזיר את לאס פאלמס למשחק עם מסירה חסרת אחריות לראמוס. מה עובר עליו.
אגב, ראמוס היום היה ראמוס (חוץ מזה שבדקות הראשונות ויטולו עבר אותו כמו מים) היום ראינו אותו משחק ברוח לחימה ומחויבות שאני מצפה מהקפטן שלנו.
לא חושב שהייתה לקרוס כזאת פתיחת עונה עם כ"כ הרבה צהובים.

שיחקנו מול הקבוצה עם ההגנה החלשה בליגה ועדיין התקשנו להבקיע מולם.
אין יותר מדי מקום לאופטימיות במיוחד שמשחק הבא מגיעה יריבה שתמיד מולנו משחקת עם הסכין בין השיניים, אם ככה נשחק במחזור הבא אוי ואבוי יהיה לנו.

עדיין היכולת מדאיגה. אנחנו מתבססים על משחק ההרמות וכשההרמות לא טובות אנחנו מתקשים להגיע למצבים.
אגב היו צריכים להישרק לזכותנו 2 פנדלים - שניהם על נאצ’ו וגם להם היה צריך להישרק פנדל שקאסמירו ביצע.
נאצ’ו צריך להמשיך כמגן ימני, עדיף בהרבה מאשרף.

יש מקום לרענן במשחק הבא, מצפה לכמה שינויים בהרכב.
עוד משחק שצריך להגיע בשיא הרצינות.

אני דווקא אהבתי את המשחק של אסנסיו היום. נכון, הוא הלך אחורה הרבה, אבל הוא סיים עם שער, בישול והיה מעורב ישיר בגול השלישי כשהתחיל את המהלך עם רונאלדו על הקו.

ווייאחו עשה עליי רושם טוב (בכל זאת לאס פאלמאס) וראמוס עלה עם אש בעיניים. אפילו פאקינג טוני קרוס לחץ היום הרבה וירד לכמה גליצ’ים. אף שחקן לא כופה על עצמו את המשחק ואיסקו אחד מעל כולם. כיף לי לראות אותו, מקווה שלאט לאט הוא יהפוך ליותר ויותר תכליתי.

אגב, ראיתי קצת את דה בריינה היום… מבחינתי זו הפנטזיה לקישור במקום קרוס. מנהל משחק, שולט בקצב והכי חשוב - תכל’ס. הסיכוי שנצליח להוציא אותו מסיטי הוא אפסי, אבל הוא חתיכת פנטזיה.

לגבי המיקום של אסנסיו - שיחק מאחורי החלוצים, בעמדה הרגילה של איסקו. אבל עמדות על הנייר זה פחות חשוב, אפשר לצייר את העיגול שלו גם ליד הקרן, בסוף אנחנו מגיעים לאותו מצב של משחק מול הגנה עומדת. שמח שהיום הצלחנו לשים את הכדור ברשת.

הרבה טמון באם נצליח להשיג ׳כיוונים׳ חדשים לגולים. יש להמשיך לאיים מרחוק ולהשתפר בנייחים. מדובר במספרים שחבל שלא יהיו לנו אותם, וזה פחות קשור לירידה ביכולת.

אסנסיו חוזר אחורה במיוחד כשאיסקו הולך שמאלה לעזור לבודד את מרסלו להרמות, שזה קורה המון מול בונקרים ומערך שלושת הבלמים שאנחנו מתקשים עדיין לפצח. זה בסדר, ההרכב והמערך שראינו אתמול לא מתורגל הרבה וזה לגיטימי ששחקנים ממוקמים ונעים באופן חורק מעט.

זה מסוג המשחקים שההבדל בין 3-0 “קשה” לשישיות-שבעיות-שמיניות של פעם הוא שהגול הראשון לא נפל בתחילת המשחק. וכמובן בקבוק הקטשופ התקוע של בנזמה וכריסטיאנו.

הופעה טובה בסך הכל, גם הגנתית. ואייחו עם בכורה מרשימה בליגה: מהיר, קורא נכון מהלכים ויודע מתי לצאת ללחוץ. יודע גם לגעת בכדור כמתחייב מבלם ספרדי. סגנון המשחק שלו מתאים לריאל מדריד ו"עוזר לה לתקוף" כמו שמוריניו אמר פעם על פפה. ונאצ’ו גבר כרגיל, אולי כדאי לנסות אותו בתור חלוץ.

אולי לא המשחק הכי טוב שלנו, אבל בהתחשב בעובדה שאנחנו כל שבוע משחקים בהרכב אחר, אין לי טענות.
זה לא שזה לא היה ברור, אבל אגף ימין שלנו ללא קרבחאל שונה לגמרי, אני מחכה בקוצר רוח לשובו של הספרדי המצוין.

לגבי רונאלדו, לא כבש? זה הדבר הכי טוב שיכל לקרות לקראת הדרבי במחזור הבא. רונאלדו נראה מצוין לדעתי אתמול, ניסה 3-4 פעמים לפחות לאיים על המסגרת ממצבים שונים שהלכו מאוד (מאוד!) קרוב למסגרת, ממש לא הבעיטות הסתמיות שהולכות ליציע. לא מודאג בכלל, יש לי תחושה שבדרבי הוא יכבוש, כי רואים שהוא מת להבקיע, ואולי גם יותר משער אחד.
אם היה כובש אתמול אולי היה מגיע פחות נלהב לדרבי (פחות במובן של כריס).

כרגיל משחקים ב"מי ראה את בנזמה", שבקושי תרם למשחק והחמיץ הזדמנות ב1:1. למען השם, שחקן התקפה בריאל… איך שחקן שלא מבקיע כל כך הרבה זמן נראה כל כך אדיש? התרגלנו לצרפתי “המצוין” של זידאן.

השער של אסנסיו מטורף. בכלל, יש לו טכניקת בעיטה מהמרשימות שראיתי.

עם זאת, אסנסיו אחרי פתיחת העונה המדהימה מול בארסה וולנסיה, וקודם לכן יורו הצעירות עם ספרד, די מאכזב לדעתי. נראה כאילו שהוא לא לוקח על עצמו מספיק ולא מעורב במשחק. אולי זה קשור לחזרה של רונאלדו מההרחקה, אולי בעיה אחרת, אבל מעניין לראות לאן השחקן הזה יילך.

בניגוד אליו, איסקו שומר על יציבות די מרשימה סה"כ כבר חצי שנה בערך, בעל הבית אמיתי, דומיננטי, וגם מתחיל לספק מספרים מרשימים מקו שני (החלום של גיא :blush:). נראה לי שכולם יסכימו שהוא היחיד שהגיע לעונה באמת מהצד שלכם.

אני רואה הרבה ביקורת על אסנסיו שהוא לא לוקח על עצמו מספיק. בחייאת, ילד בן 20 שהתברג בריאל מדריד כמו שהוא עשה… לא היו הרבה כאלה. גם צריך קצת פרופורציות, בהרכב שיש בו את איסקו, מרסלו, בד’‘כ מודריץ’, קרוס, רונאלדו… כמה כבר נשאר לאסנסיו לעשות ולגעת בכדור?
הפעולות שהוא עושה בד’'כ חכמות, הוא לא מאבד יותר מדי, משחק לעומק בעיקר והכי חשוב הוא מבשל ומבקיע, משהו שאי אפשר להגיד כמעט על אף אחד מהחלק הקדמי שלנו פרט לאיסקו העונה.

אני חושב שעם הזמן ועם עבודה נכונה הוא יגדל להיות ענק. יש לו כמו שאמרתי קבלת החלטות ברמה גבוהה והכי חשוב יש לו קור רוח וביצים של שור וזה אשכרה ילד בן 20 שמשחק בריאל מדריד. גדולים ומוכשרים ממנו עברו פה וקרסו תחת הלחץ והביקורות. עד עכשיו הוא מתמודד טוב, אפילו עם הירידה היחסית שהייתה לו.

אוראל, אסנסיו עוד חודשיים בן 22 והכל עניין של ציפיות. אם הציפייה מאסנסיו היא להיות אחד השחקנים הטובים בעולם בעתיד, כמו איסקו כיום נניח, אין לי ספק שהוא יכול להגיע לזה וגם אמור להגיע לזה לפי קצב ההתפתחות שלו.

אחרי יורו הצעירות ופתיחת העונה השוו את אסנסיו למסי, כריסטיאנו וניימאר בגילם כפוטנציאל להיות בלבל הגבוה ביותר, שחקן היסטורי. כרגע, בעיניי, זה לא נראה שזה הולך למקום הזה, וזה גם בסדר, פשוט הכל עניין של ציפיות.

אמבפה בן 18, צעיר מאסנסיו ב3 שנים ואצלו זה לגמרי נראה שזה הולך לכיוון הזה. סתם כדוגמא.