מחזור 11 :: 3-0 טוב על לאס פאלמס. יוצאים לדרך חדשה?

ועדיין אלו קבוצות שתמיד מגיעות לחצי גמר ליגת האלופות. במה התחרות של פאריס שונה משל באיירן\יובה\ריאל\בארסה. הן כולן גדולות ב10 מידות על הליגות שלהן, אז מדי פעם יש הבלחה של אתלטיקו\דורטמונד\מונאקו אבל מדובר בקבוצות ללא שום תחרות בליגה רק ריאל מתחרה בבארסה.

עוד משהו שלא ספציפי לנייאמר ולאמבפה אבל לשחקנים בקליבר שלהם. היה לי על זה דיון עם חבר, במשך שנים ריאל ובארסה עשו מה שהן רוצות בכדורגל האירופי ובשוק ההעברות ושלטו בכדורגל האירופי בסופו של יום בגלל שני השחקנים הגדולים בהיסטוריה מה שהיווה גורם משיכה אליהן. היום כבר מתחילים לראות את הסוף של רונאלדו ומסי, הכסף באנגליה ובפאריס יותר גדול מאשר בספרדיות ולריאל ובארסה אין שום קדימות בשוק ההעברות על פני אף אחד ואף קבוצה לא אוכלת את שיטת ההמרדות והפוזות של השחקנים. תור הזהב של ריאל ובארסה יגמר ביחד עם מסי ורונאלדו ואירופה תהיה תחרותית בהרבה והשליטה כנראה תחזור לאנגליה וכנראה גם פאריס כל עוד הקטארים שם.

במה התחרות של פאריס שונה משל באיירן\יובה\ריאל\בארסה.

בכך שבכל שבוע היא מתחרה בקבוצות טובות הרבה יותר.
בדיוק כמו שיש הבדל בין לשחק בגולדן סטייט לצסק"א מוסקבה, למרות ששתיהן גדולות על הליגות שלהן.

בליגת האלופות מדובר בכמה משחקים בודדים לקראת סוף העונה, המיתוג של אופ"א והיוקרה שהיא הצליחה להקנות למפעל בשני העשורים האחרונים מרשימה, אבל עדיין מדובר בכמה משחקי נוקאאוט בודדים.

זאת השוואה מופרכת, כי הסיכוי שצסק"א תנצח את גולדן במשחק רציני שווה ערך לסיכוי שלי לזכות בלוטו לעומת הסיכוי של פאריס לנצח את כל הנ"ל שנראה היום צפונה מ50. אגב לפי הטענה שלך זה מזל נטו שלקחנו ליגת אלופות פעמיים וזאת בעצם הגרלה ולא יותר מזה. עוד לפי הטענה שלך אם נחליף את פאריס בכל אחד מהנ"ל היא כנראה תתרסק ותהיה קבוצת אמצע-למעלה בטבלה בכל אחת מהליגות האחרות כי התחרות שם לכאורה יותר קשה?

מה הקשר בין רמת הליגה הצרפתית - המפעל שבו פס"ז משחקת כל שבוע - לבין האיכות של פס"ז מול ריאל מדריד?
לניימאר יש יכולת להצליח ב5 יחידות מתמטיקה והוא בחר ב3 יחידות. זה עד כדי כך פשוט. אתה מזגזג בין הטענות: בהתחלה אין הבדל בין הליגה הצרפתית לספרדית, אחר כך מה שחשוב זה ליגת האלופות, אחר כך ההישגים התאורתיים של פס"ז בליגות אחרות. כל זה לא משנה את העובדה שאבמפה וניימאר בחרו באתגר ספורטיבי קל עד לא קיים.

זאת השוואה מופרכת, כי הסיכוי שצסק"א תנצח את גולדן במשחק רציני שווה ערך לסיכוי שלי לזכות בלוטו לעומת הסיכוי של פאריס לנצח את כל הנ"ל שנראה היום צפונה מ50.

הנקודה החשובה יותר היא שהסיכוי של צסק"א לשחק מול גולדן סטייט הוא אפס, ושל פס"ז לשחק נגד ריאל ובארסה יחד באותה עונה, ובתחרות שאינה חצי רולטה, היא גם אפס. כן, ליגת האלופות היא טורניר כיפי ויוקרתי אבל קבוצות לא מתאמנות שנה שלמה בשביל שלושה משחקים באפריל. זכיה בליגת האלופות היא לא מזל נטו, ריאל מדריד מגיעה כבר הרבה שנים בעקביות לחצי הגמר, אבל היא בהחלט תלויה המון במקריות. גם זידאן אומר את זה. ככשואלים אותו על ההישג הכי גדול הוא מדבר על הליגה ולא על הצ’מפיונס.

אם אינני טועה אסנסיו הוחתם באותו זמן עם אודגור. גם באותו זמן וגם היום אני חושב שהנורבגי מוכשר יותר. הטכניקה העילאית שלו עושה את ההבדל.

אני חושב שאט אט איסקו לוקח את המושכות והופך לבעל הבית. מעניין אותי מאוד לראות שילוב שלו עם אודגור. שניהם מפוצצים בטכניקה. עבודה נכונה של שניהם ונדע ימים יפים במדריד.

אנסה להסביר לעומק את ההבדל בין הליגה הצרפתית לספרדית.
מבחינת הגדולות בספרד יש 3 קבוצות בדרג העליון של אירופה (עליון במובן של רמה לא היסטוריה), בצרפת יש 1.
בספרד יש מספר קבוצות דרג ב מצוינות שמוכיחות זאת כמעט שנה אחרי שנה באירופה:סביליה, ולנסיה, סלטה, בילבאו. בצרפת יש את ליון ומונאקו.

הקבוצות בליגה ב
הספרדית טובות פשוט מהצרפתית. גם סיטי קורעת אץ הליגה השנה, מה זה אומר שהליגה האנגלית היא גם רק סיטי?

מזכיר לי את הויכוח של הליגה האנגלית נגד הספרדית, שדיברו שהספרדית זה 2 קבוצות גדולות והשאר גרועות, ובאנגלית יש 6 קבוצות טובות. ואז שנה אחרי שנה הקבוצות הגרועות הספרדיות הגיעו הרבה יותר רחוק באירופה מהטובות האנגליות, למעט החצי גמר של הסיטי.

לאודגור יש ראיית משחק ודריבל ברמה גבוהה, גם קבלת ההחלטות שלו מעידה על פוטנציאל להיות משהו מיוחד. הבעיה אצלו היא הסיומת. הבעיטה שלו חלשה מאוד ובדרך כלל גם לא מדויקת. קבוצה טובה לא יכולה להחזיק קשר התקפי שלא מסוגל לכבוש. יש לו רק שער אחד ב-27 משחקים בליגה ההולנדית שהיא אחת הליגות הפוריות באירופה.

לדעתי כבר עכשיו אודגור עדיף לנו על לוקאס בתור מחליף לאגף. גם לוקאס לא מסוגל לכבוש, אודגור לפחות שחקן חכם. אם הנורבגי ישפר את יכולת הבעיטה שלו יהיה מקום להשוות לאסנסיו.

העתיד שלנו ורוד, רק צריך לחכות 5 שנים עד שבנזמה יפרוש…

יובה באיטליה זה פאריס בצרפת וזה באיירן בגרמניה, קבוצה בודדת שרומסת ליגה בלי רחמים לאורך המון זמן. גם ריאל ובארסה לא שונות בהרבה פשוט יש להן אחת את השנייה אז זה נראה יותר תחרותי.
לגבי לעבור לקבוצה גדולה יותר אמרתי את דעתי: תור הזהב של שתי הספרדיות יגמר ביחד עם מסי ורונאלדו, ואנחנו רואים את ההיחלשות שלנו ושל בארסה בשוק ההעברות, בכמות הכסף הפנוי, ואפילו ביוקרה. סכומי הכסף שנשפכים היום באנגליה ובפאריס הם כאלה שלא בטוח שנוכל להתחרות איתם לאורך זמן והסדקים של זה כבר מתגלים.

דניאל, אם אין מה לכתוב לא צריך לכתוב בכוח. חזרת על אותם טיעונים של איגור שכבר התייחסו אליהם.

איגור, מצד שני ניתן לראות שהניהול של פסז’ לא קרוב להיות ברמה של ריאל/בארסה/יונייטד או כל מועדון מפואר אחר עם מסורת. זה מועדון נובורישי בלי היררכיית שכר ששופך סכומי עתק על העברות ומשכורות. גם שם יצוצו סדקים. מבחינה כלכלית ריאל ובארסה מעולם לא היו רווחיות יותר, וכבר שנים שהן בטופ העולמי גם מבחינת הכנסות וגם מבחינת רווח.

פשוט לא נכון. ריאל ובארסה רומסות קבוצות חזקות בהרבה, וזה כבר נכתב פה. עצם העובדה שהן רומסות את הליגה הספרדית מעידה המון עליהן כקבוצות על. פריז לא הייתה רומסות את הליגה הספרדית בשנים האחרונות לשם השוואה.

בארסה לא ריווחית אגב, המשכורות וההוצאות התיפועליות שורפות לה 73% אחוז מההכנסות.
אני מסכים איתך שהניהול שלהן הוא בעייתי ונובורישי מצד שני כשאתה רוצה להתחרות באימפריות מה אתה בדיוק אמור לעשות?
אם יש לך כסף כמו זבל, אתה יכול להרשות לעצמך לקנות את השחקנים הכי טובים בעולם בסכומי עתק, לשלם משכורות עתק, לא תעשה את זה?
הם לא המציאו את השיטה, אנחנו המצאנו אותה, הם פשוט הגדילו את הסכומים.

איגור, אם אתה לא מסוגל להבין את ההבדל בין התמודדות מול 0 יריבות (פאריס) לבין התמודדות עם כל מספר גדול מ-0 של יריבות (ריאל/בארסה) אז עדיף שתנטוש את הדיון לגבי רמת האתגר. ההשוואה היא לא בין ליגה קבוצת על אחת או 2, אלא על קבוצה עם יריבה כלשהי או לא. בפריז אתה תזכה באליפות בקלות, בספרד של השנים האחרונות אתה צריך להיות הקבוצה הטובה בעולם כדי לזכות. זה כל ההבדל וזה בכלל לא קשור לאיכות שאר הליגה.

גם בליגה האנגלית לצורך העניין האליפות הייתה בשנים האחרונות קלה בהרבה. להזכירך, ריאל לא התמודדה על חטאפה על האליפות כשם שמנצ’סטר לא התמודדה עם קריסטל פאלאס. בארסה, ריאל ואתלטיקו הן הקבוצות היחידות בעולם בשנים האחרונות שהתמודדו על אליפות נגד הקבוצות הטובות בעולם (ויש שיגידו אחת מהטובות ההסטוריה) ולכן האתגר שלהן היה הרבה יותר גדול.

כשמוסיפים לזה גם את הטענה ששאר הליגה חזקה בהרבה, זה רק מחזק את הטיעון. אבל אין בזה אפילו צורך טבעי מה שאתה לא ממש מבין.

איך זה הופך אותה ללא ריווחית?
הרווח התפעולי של בארסה ב-2015/2016 הוא 49 מליון יורו. ההוצאות התיפעוליות והשכר לא “שורפות” לה 73% אחוז מההכנסות, אלא 73% מההכנסות מנוצלות כדי לתגמל את העובדים ולהשקיע בצוות ובמתקנים שהם בערך הדברים החשובים ביותר בקבוצת כדורגל. הוצאות תפעוליות גבוהות לאו דווקא מעידות על התנהלות לא נכונה, למעשה ברוב המקרים זה בדיוק ההיפך.

אם יש לך כסף כמו זבל, אתה יכול להרשות לעצמך לקנות את השחקנים הכי טובים בעולם בסכומי עתק, לשלם משכורות עתק, לא תעשה את זה?

אם המטרה שלך היא להתחרות באימפריות הקיימות בטווח הקצר אז כמובן שתעשה את זה, אבל אם ההסתכלות היא לטווח ארוך אז משקיע סביר יעדיף לשפוך את הכספים הללו במחלקות הנוער, במערך סקאוטינג ובמתקנים כדי ליצור בסיס טוב ממנו אפשר יהיה לצמוח.
יש סיבה שריאל, בארסה ושאר מועדוני העל ממשיכים לככב בצמרת של פורבס שנה אחר שנה באופן עקבי למרות שאין להן בעלים קטארי.

למה לא לעשות הכל במקביל? אברמוביץ’ בהתחלה שפך ים של כסף על צ’לסי בשביל להתחרות ביונייטד דאז ובמקביל פיתח מערך סקאוטינג ונוער מדהים שבגלל ההצלחה המיידית של צ’לסי משך אליו צעירים סופר מוכשרים. את הפירות של זה הם קוצרים היום עם סאנה ובאטושויי לדוגמה

אברמוביץ’ לא שבר שני שיאי העברות בקיץ אחד ולא שילם משכורת עתק לילדון בן 18. הדברים האלה יוצרים תקדים - המשאים ומתנים העתידיים של השייחים מפריז יתחילו מנקודה שונה לגמרי, הן עם המועדונים והן עם השחקנים לגבי המשכורות.

אני חושב שכל המשאים ומתנים בין המועדונים הגדולים והשחקנים הכוכבים יתחילו מנקודה שונה לחלוטין החל מהקיץ הזה. יש המון קבוצות עם המון כסף בכל רחבי אירופה. אף אחד לא מתרגש מ100 מיליון כבר וגם לא שש למכור שחקנים במחירים האלה. כשפאריס מוציאה 400 מיליון על שתי שחקנים, בארסה מוציאה 160 עם כל הסעיפים על דמבלה שכולנו כבר הספקנו לשכוח ממנו בגלל הפציעה, באנגליה קונים כל דבר לפחות ב50 המצב השתנה. לנו יש את האופציה או להשתתף במשחק הזה או לוותר מראש כמו שזה נראה הקיץ. לבוא ולהאשים את פאריס בזה שהם מנפחים את השוק זה מאוד צבוע בעיני כשזה בא ממועדון שהמציא את הגלקטיקוס 1 ו2 ושבר שיאי העברות אחד אחרי השני.

מתי האשמתי את פריז בניפוח השוק?

למען הסר ספק, ריאל תמשיך להשתתף במשחק. רכישות כמו של ויניסיוס הן בדיוק “המשחק”. לקנות ילד ברזילאי ב-45 מליון יורו זו השקעה חכמה כי התשואה עליה תהיה בסבירות מאוד גבוהה תשואה טובה. כנ"ל אודגור וכנ"ל אסנסיו. מן הסתם שום היררכיית שכר לא תפגע כתוצאה מהרכישות הללו.

הרבה אוהדים גם בפורום הזה בגלגול הקודם האשימו את פאריס בניפוח השוק. ילד ברזילאי סופר מוכשר ב45 מיליון הוא אולי השקעה טובה כלכלית אבל זה הימור מקצועי. שחקנים מוכחים (וכן אמבפה הוא שחקן מוכח) עולים סכומי עתק ואני לא יודע אם נשחק את המשחק הזה

הרבה אוהדים גם בפורום הזה בגלגול הקודם האשימו את פאריס בניפוח השוק.

אלה בדיוק הטענות שפחות יתקבלו בברכה בפורום בגלגולו הנוכחי.

ואנחנו נשחק את המשחק, אל תדאג. כשלא נהייה תחרותיים הכסף יישפך. הבעיה היא שקשה להגיע להכרה שאתה כבר לא מספיק טוב, במיוחד כשאתה עם תארים ביד, וככל שהזמן עובר ואתה מתכחש לכך הרכש שאתה צריך לבצע הופך מנקודתי למהפיכה.

איכשהו פיספתי את ההודעה של @Ender קודם. ניימאר לא היה צריך לעבור לקבוצה אנגלית, הוא יכל פשוט לעשות את המובן מאליו ולהשאר בבארסה. אם כיוון המחשבה שלו הוא להראות שהוא יכול גם בלי מסי, אני לא רואה מה הוא יכול לעשות בפס"ז שיגרום למישהו להעריך אותו יותר מקצועית. צ’מפיונס זה לא מספיק.

לגבי הנושא המקורי של הדיון:
זה היה המשחק עם הכי הרבה מחויבות מצד השחקנים שראיתי העונה (טוני קרוס עם מחווה לגראבסן :slight_smile: קסאמירו הפיטבול, היה לפיטבול על סטרואידים). ריאל באה להיות “רעה”. היחיד שהעביר אותי ממצב של כעס למצב של רחמים הוא בנזמה, שגם בהינתן רוח וטירוף כמו שהיו לשאר חבריוו לא הצליח להראות ניצוצות של מחויבות או אפילו להרוויח מהמשחק הטוב של השאר. אני חושב שזה צריך להדאיג גם ברמת המרקם החברתי. מאמין שה"מוד" שבו השחקנים עלו הוא גם תוצאה של שיחות ביניהם ומעין החלטה משותפת להוכיח לכולם מי זאת ריאל מדריד (דיברו על זה בתקשורת). אם בנזמה לא משתלב במהלכים כאלה למרות היותו ותיק זה מדאיג.
זה היה המשחק היחיד בשנים האחרונות שבו לא הורדנו את הרגל המגז ואני אפילו מעז לומר שהעלנו הילוך אחרי השער הראשון (הכוונה למשחקים נגד יריבות נחותות בליגה).,
החיסון של קרבחאל הורגש דוקא בגלל שיחסית תקפנו הרבה ושיחקנו לא רע. זה מעניין כי לא באמת ייצרנו כדורגל יוצא דופן ביחס לעונה הזו. השחקנים פשוט באו בטירוף, וזה מספיק מול רוב קבוצות הליגה בהינתן ששני החלוצים שלנו בתקופה נוראית.

אהבתי את האופן שבו ואייחו נכנס למשחק. אני לא יודע אם הוא עשוי מחומר של טופ-קלאס, אבל בהינתן רמת המחויבות של אתמול הוא בלם ליגה לגיטימי. מיקום טוב מאוד, רגליים ארוכות והכי חשוב בלם צעיר שנשאר על הרגליים כברירת מחדל מול דריבל של היריב. לא מובן מאליו בכלל.