מחזור 11: מביסים 4:0 את בילבאו (דמבלה, רוברטו, לבנדובסקי, פראן)

הסגל של ברצלונה -

ממפיס וכריסטנסן עדיין לא קיבלו את הפטור הרפואי, וייעדרו גם מהמשחק הזה. חזרתו של אראוחו קצת יותר רחוקה, כזכור.

מעניין איך ברצלונה תעלה למשחק הזה, ועם מי. מצד אחד, למרות 2-3 משחקים אחרונים פחות טובים, בילבאו עם פתיחת עונה טובה מאוד, בעיקר בזכות הקו הקדמי וצמד האחים ניקו (גם מלך, אבל אחר) ואינייאקי וויליאמס. מדובר ביריבה קשה מאוד, גם אם המשחק בקאמפ-נואו.

מצד שני - ברביעי תגיע לברצלונה באיירן מינכן. גם אם אבדו כל הסיכויים לעלות לשמינית הגמר, עדיין הרצון הוא לתוצאה טובה יותר מאשר באליאנץ ארינה (וגם…לא להגיע למצב בו לוויקטוריה פלזן יהיה על מה לשחק במחזור האחרון של שלב הבתים).

בקישור אין הרבה אפשרויות לתמרון, אבל בהתקפה ובעמדות המגנים והקונדה - יש גם יש. השאלה אם צ’אבי יבחר להמשיך עם ההרכב שניצח את ויאריאל, או לנסות להחיות שוב את אלו שלא הצליחו מול אינטר.

הסגל של בילבאו -

במסיבת העיתונאים צ’אבי דיבר על המשך רוטציות, החמיא מאוד לפרנקי ולפראן.
יש להניח שפרנקי יפתח, אבל אני מאמין שהפעם הוא יחליף את פדרי, שנראה שצריך ריענון.
אני מאמין שאריק יחזור להגנה והבלם השני יהיה קונדה.
מעניין מי יהיו המגנים ומי יהיו הקיצוניים.

בילבאו איבדה קצת גובה בשלושת המשחקים האחרונים. מאז ה4-0 על אלמריה היא הוציאה תיקו מול סביליה (עם אדום בדקות הסיום) הפסד לאתלטיקו ותיקו במחזור האחרון מול חטאפה.

ולמרות כל זה, היא מחזיקה באחים וויליאמס הסילונים והלחץ הגבוה של הבסקים מול הקושי של בארסה להשתחרר מלחץ, הן נקודות קשות למשחק הקרוב כשבאיירן מעבר לפינה כמו שאיל ציין.

דווקא מול הסילונים הבסקים חשוב שקונדה יהיה לעזר לביירין/באלדה (מי מהם שיצליח להתמודד עם לחץ גבוה והמהירות, שני המוקדים שציינתי למעלה)
השאלה המעניינת מי יוצב באגף שמאל להתמודד עם ניקו? לדעתי אלבה יוכל לעשות את העבודה אם יגיע מפוקס, השאלה אם אלונסו יוכל לשחק כבלם שמאלי אחרי שבמשחק הקודם הוא לא בדיוק הרשים בעמדה הזו או אולי אריק?
גם כאן חשוב לא לאבד את הראש ולסגור את ניקו עם 4 שחקנים כשאינייאקי מגיע בטריילר ושם לנו אחת על הראש ע״ע ויני ובנזמה.
ולקוות שמונייאין לא יתחפש למסי כמו שהוא תמיד משחק נגדנו.

בקישור אני חושב שצריך לתת לדה יונג לשחק שוב כקש״א ורק במידת הצורך להחליף עם בוסי. דווקא במשחק מול קבוצה לוחצת היציאה קדימה של פרנקי תאפשר לשבור חלק מהקווים ולייצר אפשרויות מסירה.

ובהתקפה שווה לתת לדמבלה לשחק בימין, לבנדובסקי במרכז ובשמאל לפאטי/פראן. הכניסה לרחבה של פאטי ופראן עובדת טוב עם התנועה פנימה של אלבה.

שיהיה לנו בהצלחה, הליגה היא המסגרת הכי חשובה והכי ריאלית כרגע.

אני דווקא רוצה להאמין שהצוות הרפואי ימליץ לצ’אבי לתת מנוחה לקונדה, אם לא מחר אז מול באיירן. קונדה לפי הפרסומים עשה מאמץ לחזור קצת יותר מוקדם ושיחק 90 דקות אינטנסיביות בקלאסיקו. מול ויאריאל פתח שוב אבל הוחלף בחוכמה בדקה ה-78 (שחקנים נוטים להיפצע או להחמיר כאבים ברבע השעה האחרונה של המשחק), לכן אני מקווה שיעשו בשכל ולא ישחקו איתו 90 דקות פעמיים השבוע. פציעות המסטרינג נוטות להיות מאוד טריקיות (תשאלו את דמבלה) - קונדה יכול להרגיש מצוין ואז משום מקום לגרות שוב את האיזור, במיוחד מול הסילונים של בילבאו ובאיירן שהולכים לגרום לקונדה לעשות הרבה ספרינטים.

בקיצור עם כל האהבה לקונדה ומצב ההגנה הרעוע חייבים חייבים לנהוג איתו קצת בכפפות משי לפחות בתקופה עמוסת המשחקים עד המונדיאל.

מצד אחד נכון אבל מצד שני אובדן נקודות מחר זה סוף הליגה לדעתי. אני מעדיף לתת לו לנוח מול באיירן. זה משחק לפרוטקול.

בילבאו של מיודעינו וואלוורדה היא קבוצה מצויינת. היא התקפית, היא לוחצת, יא יודעת לשלוט בקצב המשחק אם צריך, והיא למעשה מציגה את הפרש שערי הזכות והחובה השלישי בטיבו בליגה הספרדית עם ההתקפה השלישית בטיבה וההגנה הרביעית בטיבה בספרד. אפשר לדבר לא מעט על הפריצה של האח הצעיר למשפחת וויליאמס הלא הוא ניקו, או למעשה אפשר להתייחס לאבולוצי הכללית של אתלטיק בילבאו, שלמעט עונות ספציפיות היא הייתה קבוצה שבעיקר הייתה ידועה רק בקשיחות והאגרסיביות שלה, אבל היום יא מחזקה בשחקנים מהירים ואתלטים, ומייצרי מצבים לא רעים.

עם זאת, החלק החזק ביותר של הבאסקים הינו האינטנסיביות בה הם משחקים. הלחץ הגבוה שהבאסקים מפעילים מהקישור ומעלה, יחד עם היכולת שלהם להתטופף כשצריך נותנת להם המון כלים ללא הכדור כדי לשאוף להתקפות מעבר.

מה בכל זאת קורה פה? אחת החולשות הברורות של וואלוורדה זה חוסר היכולת שלו לנהל סגל רחב. יש לו 11 ספציפיים איתם הוא אוהב לרוץ, ומקסימום עוד 2-3 שחקנים איתם הוא לפעמים נוהג לאלתר. סגל קצר כאמור יכול לעזור לקבוצה לייצר יציבות, אבל האופי האינטנסיבי של בילבאו, יחד עם מיעוט הרוטציות מקשה מאוד על הקבוצה ככלל לשמר את העקביות מבחינת יכולת למשך עונה שלמה, יחד עם הקושי בשימור הכשירות של חלק מהשחקנים. אם יש זמן טוב כאמור לפגוש את בילבאו זה עכשיו, במשחק חוץ, אחרי מחזור אמצע שבוע.

מה אנחנו צפויים לראות?

1. וואלוורדה משחק כיום עם מערך של 4-2-3-1 המוכר והידוע, ושכשהכדור לא אצל בילבאו הם עוברים לסוג של 4-4-2 שכשלרוב השחקן מצד שמאל (ברנגר) מצטרף יותר לקו הקישור ועוזר בעבודה ההגנתית. צ’אבי מאודד יתקשה לייצר עדיפות מספרית מול סגנון כזה, והוא יצטרך לשים שחקנים שיוכלו לייצר עדיפות ומרחב באחד על אחד, ועל כן יש לי הרגשה שנראה את הצמד ראפיניה ודמבלה פותחים במשחק הזה למרות היכולת הטובה של פראן.

2. ברמת הכשירות, אני מסכים עם סשה לגבי הטריקיות מאחורי ההחלמה מפציעות המסטרינגס, אבל מקצועית אני לא חושב שיש לנו שחקן הגנה אחד שבאמת יכול להתמודד עם המהירות של האחים ווליאמס, אולי באלדה, אולי. יכול להיות שצ’אבי ינסה לשחק עם קו ההגנה המהיר ביותר שיש לו.

3. פרנקי קיבל המון חופש בתור קשר אחורי נגד ויאריאל. הקבוצה של אמרי כמעט ולא לחצה אותו, וכשתופקד בתחילת העונה מול סוסיאדד, ראינו שאפשר בקלות יחסית לגרום לו לאבד כדורים. הקישור של בילבאו לא יתן להולנדי לחיות אם יעלה איתו בתור קשר אחורי יחיד.

4. מבחינת דינמיקה, זה לדעתי יזכיר מאוד את המשחק מול באיירן, ששתי הקבוצות בעיקר ינסו ללחוץ אחת את השנייה, ואף אחת לא תנסה בהכרח להחזיק כדור, כשבסוף זה יפול על מי תטעה קודם.

אומנם זה טיימינג מצויין לקבל את בילבאו, אבל מנגד היא עדיין חלק מהרצף המתיש של החודש הזה שצפוי להגיע לעוד רגע שיא במהלך השבוע את הבווארים. נקווה שנצליח לעמוד על הרגליים אחרי צמד המשחקים הזה.

שיהיה בהצלחה.

משוערים וזה -

FB_IMG_1666510552091

נראה שכולם בטוחים שקונדה, אריק וביירין יפתחו בהגנה, כאשר אליהם יצטרף אחד מבין השניים: באלדה ואלונסו.

בקישור, יצטרפו לבוסקטס 2 נוספים, כאשר לדעתי הרצון לשמור על פדרי ייגבר והוא יתחיל בספסל.

בהתקפה - אף אחד לא מהמר שראפיניה יפתח היום, ו-2 עמדות הכנפיים “מתחלקות” בין פאטי, פראן ודמבלה.

הרכבים משוערים בעידן צ’אבי זה לא מעניין בעליל… יש את הטיצ’ר-פטס ויש את המצורעים.

ההרכב של בארסה:

ה-11 של צ’אבי:

טר שטגן.
סרג’י רוברטו, קונדה, אריק, באלדה.
פרנקי, בוסקטס, פדרי.
דמבלה, לבנדובסקי, גאבי.

ויסקה בארסה!

את זה העיתונים לא חזו.
אני לא מבין מה צ’אבי מנסה לעשות פה. יש לנו 4 קיצוניים, כולם נחו ב 2 המשחקים האחרונים, אז הוא שם את גאבי קוצוני?

זה או זה או שהוא מנסה לחנוק את הקישור של בילבאו על חשבון ההתקפה. זה יכול להיות גישה מעניינת של צ’אבי שיכול לנסות שונה מול יריבה שתבוא לתקוף את הקישור שלנו.

אני מאוד מקווה שבמצב הזה נראה את המיטב מפרנקי.

נראה לי שצ’אבי רוצה לעבות את הקישור מול החמישייה של בילבאו.
מקווה שלא יעלה לנו באנמיות התקפית

מסכים עם נדב. בואו נקווה שזה יהיה בדיוק כמו שכתבת לפני המשחק ושפרנקי ובוסקטס יהיו ביחד יותר אחוריים.

נשמע שבמקום 2-3-2-3 צ’אבי מנסה 2-4-2-2. מעניין מאוד.

אריק קונדה
באלדה בוסי פרנקי סרג’י
פדרי גאבי
לבנדובסקי דמבלה

זה משחרר את באלדה ורוברטו להיות יותר קיצוניים בלי להיתקל ברגליים של החלוצים. זה מוריד לחץ מבוסקטס וזה מסתיר את האפסיות של גאבי. מקווה שלא ינסו לשחק סימטרי כי אז לבנדובסקי עלול ללכת לאיבוד.

יופי צ’אבי!

תודה על זה שהקרבת מעצמך והחלפת אותי זמנית. לאות הוקרה, אגלה לך סוד - אריק גרסיה יגרום לפנדל.

לי זה נראה מסוכן מאוד מול הסילונים של אתלטיק.
פרנקי יותר מהיר מבוסקטס ויוכל לעזור להגנה, אבל אני לא כל כך מבין למה צריך את בוסקטס פה במקום קיצוני.
אני גם לא מבין למה צריך לחנוק את הקישור של בילבאו, כאילו הוא זה שצריך לחנוק. מעדיף לחנוק את שני הוויליימסים.

אני מקווה (ומניח) שהסיבה היא התקפית ולא הגנתית. יש לנו בעיה בניהול המשחק. עיבוי הקישור אולי יעזור.

תיקנתי לך.

עם כל הניתוח המרשים של נדב, הסיבה היחידה שאתלטיק בחלק העליון של הליגה היא חולשת הליגה. אני זוכר מי זה אדון צנון, ואני זוכר מה המקסימום שקבוצות שלו יודעות להוציא מעצמן. בטח במשחקי חוץ. אם צ’אבי מאבד נקודות מול המאמן הפתטי הזה, אני אאבד את שארית האמון שלי בו.

עם כל הכבוד, לפחד מהאחים וויליאמס, כשאנחנו מרשים לעצמנו להשאיר שחקנים כמו ראפיניה או פאטי על הספסל זה רק מראה לאיזה שפל הגענו בציפיות שלנו.

עניינית לגבי ההרכב - חיכיתי הרבה זמן לראות את הרכב 4 הקשרים. חבל שזה לא קרה מול אינטר כשזה צעק לשמיים, אבל צ’אבי הוא slow learner ואני מקווה שהניסוי הזה יצליח לו הפעם, כי אנחנו עוד נצטרך את ההרכב הזה במצבים מסויימים.

אומנם אתה מחמיא לי, אבל אני חייב להגיד שאתה בעיקר מסתכל בפרספקטיבה של שנאה. אומנם ציפיתי שבילבאו של אריסטו וואלוורדה תפעיל לחץ על יתר הקבוצות שמתחרות על מקום 6-7, בשל הפרגמטיות והיציבות שמאמן כמו וואלוורדה יודע לתת בקבוצות בדרג של בילבאו. מה שלא ציפיתי לו זו היכולת שלהם לתת משחקים אטרקטיביים מתחילת העונה.

אני יכול להגיד שיש לו נקודות טובות יותר או טובות פחות, והוא בעיקר לא טוב מספיק להיות מאמן בדרג גבוה, אבל הוא רחוק מהאימקומפיטנס שמודבק לו אצל רוב אוהדי ברצלונה, כפי שאני לא אוהב את ההייט הגורף נגד סמפאולי מאוהדי ארגנטינה.

תן לו באן