מחזור 12 :: מנצחים בערך 0-1 בפיחואן

לקראת סביליה

ריאל מדריד תנסה לשים בצד את המשבר הגדול שלה וגם את המחשבות על המשחק קריטי בליגת האלופות ברביעי, כשתתארח בפיחואן למשחק סופר-קשה נגד סביליה. קאסמירו יחזור ל-11, ראמוס וקרבחאל עדיין בחוץ. אודריוסולה בסגל. מניין יבוא השער?

כדורגל זה אמוציות, אז סליחה על האובר-דרמה: אתמול הצטלמה ריאל מדריד לתמונה הקבוצתית של 2020/21. כולם מחיכיים והכל טוב, ולנו זה מרגיש שאין קבוצה כרגע. שכל מהמורה בדרך תביא להפסד. ריאל מגיעה לראמון סאנצ’ס פיחואן כשהיא כמעט שכחה מתי ניצחה בפעם האחרונה בליגה, ובדיוק כפי שהיה במשחק החוץ בוויאריאל - המחשבות הן עמוק בצ’מפיונס - המשחק בגלדבאך, על החיים ועל המוות. זה אפילו לא בהכרח היריבה, קבוצת צמרת שאין על כך עוררין - זה אנחנו. “זה לא את - זה אני”.

ריאל מתקשה מסורתית בפיחואן. בשנה שעבה, במחזור החמישי, הקבוצה של זידאן הגיעה וניצחה 0:1 עם שער של בנזמה. אבל שימו לב מה היה ההרכב אז: קורטואה| קרבחאל, ראמוס, ואראן, מנדי| קאסמירו, קרוס, חאמס| בייל, הזאר ובנזמה. שני שחקני הגנה סופר-קריטיים כמו הקפטן ודני - לא יהיו. ואראן בכושר קטסטרופלי. אמנם חאמס-בייל-הזאר לא עשו הרבה, אבל הקולומביאני עוד פתח את העונה היטב, לגבי הזאר עוד היו ציפיות ממנו וכנ"ל לגבי בייל. ההרכב שיפתח מחר יהיה הרבה-הרבה פחות טוב.

ככה זה היה:

Sevilla vs Real Madrid 0-1 – Highlights [DOWNLOAD VIDEO] – AM onpoint TV

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי הבושה וכלימה נגד שחטאר דונייצק וההפסד 2:0 באוקראינה. קדם לו, כמובן, עוד ביזיון ביתי עם ההפסד 2:1 לאלאבס. בסך הכל שלושה משחקי ליגה ללא ניצחון שהרחיקו את זידאן עוד ועוד מהפסגה (אל תזדעזעו - שבע הפרש מהמוליכה סוסיאדד לה יש משחק עודף, ושש נקודות פחות מאתלטיקו לה משחק חסר. מה יהיה?) מתי המספרים יתחילו להתיישר? בעונתה אליפות ריאל השיגה תוצאות מעולות נגד הצמרת - 4 נקודות בקלאסיקוס ובדרבי ודאבל על סביליה. השנה היא כבר ניצחה בסאן סירו ובקאמפ נואו ועל הנייר המשחק של מחר מתקרב ללבל הזה. תפתיעו אותנו? יהיה אשר יהיה, שני דברים בטוחים: הלחץ לקראת גלדבאך ענקי, וזיזו ימשיך על הקווים. כן, לצד הביקורת, המאמן ראוי לריספקט. עם כל הפרסומים בתקשורת, בוולדבבאס עסקו בכיבוי שריפות. אסור לשכוח שמשחק הליגה הבא הוא הדרבי. זידאן חזר שוב ושוב במסיבת העיתונאים (זה מרגיש לנו כמו שידור חוזר של לפני שבוע ולפני שבועיים, רק המילה “גמר” הייתה חסרה") עד כמה הוא מאמין בקבוצה. המדרידיסימו, לעומת זאת, כבר לא מאמין. הרוב חושבים שלא ננצח ולו משחק אחד מבין השלושה השבוע.

“השחקנים תמיד רוצים, אבל אנחנו מכירים את המועדון הזה ומה שקורה כרגע לא מספיק, עלינו להתקדם. זו הזדמנות מצוינת להוכיח שאנחנו קבוצה טובה. אנחנו אוהבים משחקים כאלה. אני סומך על השחקנים שלי”. זה הרגע הקשה של זידאן כמאמן גם אם יסרב להודות בכך. “זה משבר קשה, אין ספק, אבל כבר יצאנו ממצבים כאלה”. אנחנו כבר שכחנו האמת. אפילו יותר מכדורגל, ריאל צריכה אופי. לא יכול להיות שכל שער שהיא סופגת - והשחקנים עם הראש באדמה. “אנחנו ריאל מדריד, כבר יצאנו ממצבים קשים”, אמר הקפטן ראמוס באסיפת השחקנים, וחבל שהוא לא יהיה מחר. הקפטן מתקרב לכשירות מלאה, עובד בלי הכרה, אך יישמר לקרב החשוב ברביעי (המאמן: “לא נסתכן, לא עם הקפטן ולא עם אף אחד. אני לא רוצה לזמן שחקן שעדיין לא במיטבו ואז מצבו יחמיר. נראה איך נסתדר מחר. אני מעדיף שכולם יהיו בריאים”), אמר לפני פרסום הסגל.

גם קרבחאל ייעדר בעוד אלברו אודריוסולה מתקאמבק אבל אתם זוכרים מתי הילד שיחק בפעם האחרונה? כי אנחנו לא ממש, וספק אם אפשר לבנות עליו. נשאלת השאלה האם זידאן יפסיק עם לוקאס כמגן (האמת שהוא מהפחות גרועים בקבוצה בשני צידי המגרש) יעביר את נאצ’ו ימינה (בלי נגיעות ביד, בבקשה. שמונה מתשעת השערים שספגנו לאחרונה היו מטעויות הגנתיות בלתי נסלחות) וייתן הזדמנות לאדר מיליטאו. מי שבוודאות יחזור להרכב ואמור לייצב קצת את השורות ולמנוע מצב שכל מתפרצת מסתיימת במצב של חצי גול - קאסמירו, שבאופן תמוה סופסל נגד האוקראינים. ריאל תצטרך להיות במיטבה ולשים בצד את המשחק בגרמניה. “המשחק בשבת הכי חשוב, הוא המשחק הקרוב”, הבהיר המאמן. “נילחם עד לרגע האחרון בשביל המועדון, אני והשחקנים. אני תמיד חיובי. היו לנו תקופות קשות. הביקורות? זה טבעי, זה נורמלי, אבל זה לא ישנה את מה שאני חושב. ככה זה התפקיד שלי כאשר לא מנצחים. מעולם לא חשבתי שאי אפשר לגעת בי (untouchable). לא כשחקן ולא כמאמן. אני כאן כדי לתת הכל עד היום האחרון. אני מרגיש חזק למצוא פתרונות”.

כשההתקפה לא מתפקדת, חלשה מאיי פעם, הזרקור מופנה לבנזמה שהיה חסר אונים נגד שחטאר. הגיע למצב אחד מצוין אבל בעט רע ולאחר מכן לא סיכן את השער. ריאל צריכה את קארים שבשנתיים הקודמות העמיד מספרים הרבה יותר טובים, היה חד מול השער וניצח כמה וכמה משחקים. הצרפתי אוהב לשחק נגד סביליה. יש לו עשרה שערים ותשעה בישולים ב-23 משחקים. מי ישחק לצידו? אסנסיו סיים עוד יום במשרד בלי שער ובישול, עם כל הכבוד לכך שהגיע למצבים, ואסור לפסול שתהיה זו שעתו של ויניסיוס שפתח בהרכב פעם אחת בלבד בשבעת המשחקים האחרונים - במאסטייה. האמת שזה מרגיש שלא חשוב מי פותח בחלק הקדמי (את הזאר אפילו אנחנו כבר לא מזכירים) - זה לא זה. המצב הקודר היום גורם לנו להתגעגע לעונה שעברה, אז לריאל היו 23 נקודות מתוך 30 ו-22 שערי זכות. לערב אחד אנחנו מוכנים לקבל שוב את אותו כדורגל רע, כדור שינה, העיקר תנצחו כבר.

Florentino, junto a Ramos y Marcelo en la foto oficial de ayer de la...

תנו לנו סיבה לחייך

ריאל מדריד - הרכב משוער: טיבו קורטואה| אלברו אודריוסולה (אדר מיליטאו), נאצ’ו, רפאל ואראן, פרלאן מנדי| קאסמירו, טוני קרוס, לוקה מודריץ’| לוקאס ואסקס, ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה

מה המצב סביליה?

סביליה מגיעה למשחק במצב רוח Mas O Menos מה שנקרא. הקבוצה מאנדלוסיה נקלעה ככה פתאום למשבר של שלושה הפסדי ליגה רצופים (נגד גראנדה, אייבר בפיחואן ובילבאו - לא תקין לחלוטין) שהרחיקו אותה קילומטר מהצמרת, ענתה עם שלושה ניצחונות רצופים בחזרה, שניים מהם דרמטיים על במיוחד: 2:4 על סלטה ויגו עם שערים מאוחרים של סרחיו אסקודרו ומוניר, ו-0:1 קשה על הואסקה בזכות יוסף אין נסירי (“הוא החלוץ הטוב של סביליה, ללא עוררין. מסיים בנגיעה ומבקיע תמיד”, נכתב במארקה). היא מדורגת במקום החמישי עם 16 נקודות בלבד, אבל תופתעו - בדיוק כמו מספר הנקודות שהיה לה בעונה שעברה, עונתו הראשונה של ז’ולן לופטגי. באמצע השבוע זה היה לא נעים לראות אותה מובסת 4:0 בפיחואן נגד צ’לסי, אך זה קרה בהרכב השני כשלופטגי, שממש לא התנצל על כך, עשה את החישובים שלו בגלל הלו"ז. סביליה העפילה לשמינית הגמר עוד במחזור שעבר.

לא צריך לספר לכם על הכוח של האצטדיון הביתי, גם אם הכדורגל די מוזר בעונת הקורונה והקהל הרועש מעודד מהבית. אשתקד סביליה נכנעה רק פעמיים אך הרבתה בתוצאות תיקו - שבע. העונה, מבין קבוצות העל, היא פגשה את ברצלונה בקאמפ נואו שם לרוב היא מושפלת וחילצה תיקו 1:1. במשחק בגשר נגד צ’לסי בליגת האלופות השיגה 0:0. זריקת עידוד הגיעה מצד הנשיא חוסה קסטרו שבישיבת כספים מיוחדת סיכם עשור מפואר, שיבח את ההתנהלות הכלכלית של סביליה ואמר: “סביליה היום טובה הרבה יותר מאשר לפני כמה שנים וזה גורם לי לתחושת גאווה עצומה”. עוד שיבח את מונצ’י ואמר שההחלטה להחזירו היא אחחת המוצלחות שקיבל כנשיא.

בחזרה לכדורגל, אין נסירי הוא מלך שערי הקבוצה עם שישה כיבושים, האיש שצריך להיזהר ממנו, בזמן שלוקאס אוקמפוס שהבריק אשתקד (17 שערים!), קצת נותר מאחור ולא משחזר את יכולתו - שני שערים ושני בישולים בלבד ב-1,156 דקות. הקיץ התאפשר האיחוד המרגש ואיבן ראקיטיץ’ שכל כך חיכה לחזור להיות שחקן חשוב ולזכות לדקות משחק - חזר הביתה אחרי שש שנים בקאמפ נואו, כשחסוס נאבאס חורש את הקו בשנה המי יודע כמה ונראה נהדר כמגן. מקצועית, השוער תומאש ואסליק ימשיך להיעדר. בוניו שהתאמן, ייפתח בין הקורות במקום אלפונסו ואסקס הצעיר בן ה-20 , השוער השלישי שעמד בשער נגד צ’לסי. בקצרה, אלה שנחו באמצע השבוע ויחזרו - לוק דה יונג המושמץ שכבש עשרה שערים בלבד אשתקד אך השתיק את המבקרים עם צמד בליגה האירופית; אוקמפוס עליו דיברנו; הבלם ג’ולס קונדה וגם הקשר יוהאן ג’ורדן. זו תהיה סביליה שונה לחלוטין, בקיצור.

לופטגי, שהפסיד אשתקד פעמיים לריאל, אמר לקראת המשחק: “אנחנו רוצים להשיג את שלוש הנקודות נגד יריבה שכולם יודעים באיזו רמה היא. כמו ששאלתם בעונה שעברה - אני מייחס אותה חשיבות לכל משחק (אין כאן רצון לנקמה או משחק מרגש מצידו). ריאל במצב לא פשוט וככה היא יותר מסוכנת אפילו. זו קבוצה נהדרת. אני מצפה מריאל להיות חזקה כמו תמיד”. כשנשאל על התבוסה נגד צ’לסי אמר: “עלינו להיות מוכנים להפוך את הדף במהירות, להמשיך הלאה, לטוב ולרע. כל מה שאנחנו עושים נעשה מתוך מחשבה. אנחנו מקבלים החלטות בהתאם ללוח המשחקים. אני לא מודע למה שנאמר או לא נאמר”. יהיה זה משחקו ה-70 על הקווים בסביליה ועד היום הוא ניצח ב-39 ורשם 17 תוצאות תיקו לצד 13 הפסדים. המאמן קיבל חדשות טובות מצד סוסו, קשר הכנף שאוהב לשחק באגף הנגדי ולחתוך לאמצע. “אני חוזר”, בישר ברשתות החברתיות כשהתאמן כרגיל אחרי שסבל מפציעות. ייתכן וייכלל בסגל למשחק.

En-Nesyri y Munir celebran el gol del Sevilla.

הצמד-חמד של סביליה

סביליה - הרכב משוער: יאסין בוניו| חסוס נאבאס, ג’ולס קונדה, דייגו קרלוס, סרחיו אסקודרו (מרקוס אקוניה)| יוהאן ג’ורדן, איבן ראקיטיץ’, אוליבר טורס| לוקאס אוקמפוס, לוק דה יונג ויוסף אין נסירי

היסטוריה ומפגשי עבר

השער של בנזמה במחזור השישי אשתקד, עליו סיפרנו לכם למעלה, היה מרגש במיוחד וקטע רצף של ארבעה הפסדים רצופים בפיחואן. אין ספק שריאל מדריד מתקשה במגרש הזה ומדובר באחד המגרשים הבודדים בו יש לה מאזן שלילי: ב-76 משחקים, ריאל ניצחה 24 פעמים בלבד (32%), סיימה בתיקו 15 פעמים (20%) והפסידה 37 פעמים (49%), יחס שערים 130:114 לרעתה. ברצף השלילי הייתה שלישייה ללא מענה עם לופטגי כשאין לנו תירוצים כמובן, הפסדנו 3:2 בהרכב חסר כשהראש היה בצ’מפיונס בשלהי 2017-18, ולא מעט פעמים ישנו גם חוסר מזל - הפסד אכזרי 2:1 ב-2016-17 כשראמוס כבש שער עצמי ויוביץ’ ניצל שגיאה של נבאס למהפך מאוחר, וכן הפסד 3:2 ב-2015-16 אחרי פתיחה מעולה של ריאל ושער של ראמוס במספרת, אלא שלאחר מכן הוא נפצע.

קצת פיקנטריה, הפיחואן היה המגרש בו זידאן רשם את משחקו האחרון במדי ריאל מדריד, במחזור הסיום של 2005-06. צמד בזק של בקהאם לא הספיק לריאל שכנענה 4:3, כשזיזו מצמק את התוצאה משער מתוך הרחבה. גם בימיו של זידאן כשחקן הפיחואן היה לא פשוט וזכורה בעיקר ההתפרקות עם קיירוש ב-2003-04 כשהאנדלוסים, עם רייס זכרונו לברכה - עשו ככל העולה על רוחם וכבשו רביעייה במחצית. אבל די לשליליות. ראול כבש את השלושער האחרון שלו בריאל במשחק נגד סביליה בפיחואן והותיר אותנו במאבק האליפות ב-2008-09. וגם כריסטיאנו כבש שלושער, כמובן, בעונת 2014-15, בדרך לניצחון 2:3. מי שעוד שווה אזכור הוא קסיאס שרשם את ההצלה הפסיכית מול דייגו פרוטי ב-2009/10, חפשו ביוטיוב. הפסדנו באותו משחק 2:1.

The Madrid wins in Seville with "hat-trick" of Cristiano Ronaldo

מתגעגעים?

בכל מקרה, המשחקים הכי זכורים בין סביליה וריאל היו עם מוריניו. פעמיים 2:6, בלתי נתפס. ב-2010-11 רונאלדו כבש רביעייה וגם ראמוס וקאקה הבקיעו, ריאל ניפחה את יחס השערים והפורטוגלי דהר לפיצ’יצ’י; כעבור שנה, מייד לאחר הפסד בקלאסיקו, ריאל באה להוציא עצבים (באדום), מוריניו הבריק עם די מאריה במרכז המגרש וגם קאייחון הבקיע. שלושער לרונאלדו כולל אחד בפצצה מחוץ לרחבה, שערים גם לאנחליטו ולאלטינטופ! לריאל היו ארבעה ניצחונות רצופים בפיחואן באמצע-סוף שנות ה-90 ובסך הכל שבעה משחקים ללא הפסד - הרצף הטוב ביותר שלה. מנגד, הרצף הכואב עומד על 11 משחקים ללא ניצחון וחמישה הפסדים רצופים. נסיים עם סך הכל המאזן בליגה - 152 משחקים: המאז הוא 45:81 לריאל בניצחונות ועוד 26 תוצאות תיקו.

כותרות העיתונים לקראת סביליה - על שערי העיתונים הציטוטים של זידאן ממסיבת העיתונאים על כך שתומכים בו:

שער המארקה : “אנחנו נתגבר על התקופה הזו בוודאות”| בפריויו למשחק הציגו השוואה ממש לא מחמיאה בין זידאן ללופטגי: חיים צולבים (מקבילים), ונכתב שיש מעטים שמבינים את מצבו של הצרפתי יותר ממאמן סביליה והתקופה הקשה שלו בריאל| בכתבות אחרות נכתב שוויניסיוס ‘מבקש רמז’ - הפציעה של הזאר אמורה לתת לו עוד הזדמנות| בכתבה נוספת נכתב על השקיעה של ריאל מאז קייב - מרסלו ואיסקו שקעו, ואראן בכושר נוראי, שחקני הרכש ובראשם הזאר - לא השתלבו, אסנסיו נעלם ורק בנזמה וראמוס שומרים על היכולת הטובה שלהם. נקודת האור: פדה ואלוורדה.

שער ה-AS : “אני מרגיש חזק אבל יודע היכן אני נמצא”| “מושב ראשון במשפט של זיזו”, נכתב בפריויו| סביליה היא הרמפה הראשונה של זידאן בשבוע מכריע מאוד. גם כאן הזכירו את הדמיון לפיטורי לופטגי אחרי רצף תוצאות איומות (החזיק מעמד 14 משחקים בלבד, לזידאן העונה יש 15 משחקים). הפיטורים סייעו לשני הצדדים שכן לופטגי זכה בליגה האירופית. הציגו את הודעת הפיטורים המביכה של ריאל ('שמונה מועמדים לכדור הזהב…). נכתב שאם ריאל תפסיד סביליה תעבור אותה בדרך למקום הרביעי וזה כבר הקו האדום מבחינתה. 'ריאל מדממת מאחור ומספר הספיגות שלה הוכפל בהשוואה לרצף המשחקים אחרי הקורונה, וראמוס עדיין בחוץ. ההרכבים המשוערים: לוקאס שוב מגן ימני, אסנסיו עם טאבו ורודריגו או ויניסיוס לצד בנזמה.

כתבות נוספות: לוקאס אוקמפוס מסביליה בראיון: “כשאתה מוותר על כריסטיאנו רונאלדו אתה מאבד שער או שניים אפילו בכל משחק”| בכתבה אחרת התעסקו בלופטגי וארבעת חודשי הגיהנום שלו בסוף 2018 - פיטוריו מנבחרת ספרד לאחר ההודעה שייאמן את ריאל וגם התקופה הקשה על הקווים בברנבאו.

מעידה כאן עלולה להרחיק אותנו משמעותית ממאבק האליפות וכמובן להעמיק את המשבר רגע לפני גלדבאך אבל המשחק הזה פשוט לא כל כך מעניין אותי וזה הכי עצוב. בין כה אנחנו מתקשים שם מסורתית גם בעונות הגדולות שלנו כמו הדסימה, עונת הדאבל הקסומה ב-2017 ועוד ועוד. כבר כתבתי למעלה - חותם בעיניים עצומות שהיינו עולים היום עם ה-11 שפתחו בפיחואן בשנה שעברה.

שחקני המפתח של סביליה נחו במהלך התבוסה נגד צ’לסי ולא צריך לספר לכם שזה יהיה שונה לגמרי. מה שכן מרגיש דומה זה המשבר של זידאן וזה של לופטגי פשוט על הקווים הפעם עומד אחד השחקנים הגדולים בהיסטוריה, פיגורה אמיתית [פיטוריו של לופטגי אגב היו סופר-מוצדקים בעיניי אבל זה נטחן כבר מלא].
כבר ניצחנו אמנם בסאן סירו ובקאמפ נואו והפיחואן דומה יותר לסגנון המשחקים הזה אבל במהלך הניצחונות האלה לא עשינו שטויות בהגנה מה שקשה לי להאמין שיחזור על עצמו ומעבר לכך היה שחקן שבלט. כולנו צופים כיצד יתפתח המשחק - פתיחה לא רעה, אחריות, קאסמירו חוזר הרי, לוקאס יילחם בצד ימין עד סוף חייו, נגיע לאיזה מצב וחצי - בנזמה יחמיץ. ואז היריבה תבקיע במתפרצת ולא חסרים לה כלים - חסוס נאבאס שעשה הסבה נפלאה לעמדת המגן, אוקמפוס שלא משחזר את יכולתו אשתקד אבל הנה ריאל מדריד - האקמול של הליגה, ועוד ועוד. הייתי עולה עם מנדי למרות שנמאס לי ממנו. לגבי החלק הקדמי? די עם אסנסיו, תעלה עם הברזילאים. ממה שבדקתי וכתבתי בפריויו - בנזמה שכבש את שער הניצחון אשתקד - אוהב לשחק נגד סביליה. הולך להיות לי יום שבת שחור וכיף בעבודה עם הפסד של ריאל ב-17:15 וכעבור שעתיים וחצי תעלה לכר הדשא הקבוצה הנוספת שלי, הפועל תל אביב אם היא קיימת עדיין. :frowning:

אם לא הייתי יודע כמה הם בעדו הייתי חושד שהצרפתים שלנו עושים סבוטאז’ לזידאן.

אנחנו משחקים סביר אבל כרגיל עם פאניקה בהגנה ובהנעת הכדור מאחור. תוסיפו לזה חוסר מחץ משווע וזאת בדיוק ריאל שהתרגלנו לראות העונה. רק עד הדקה העשירית היו לנו 3 התקפות שקבוצה איכותית יכולה לסיים עם שער.
חוסר המחץ לא מתבטא רק בהחמצות, גם התקפה שיכולה להתפתח טוב נהרסת עם מסירה גרועה של בנזמה לרודריגו.

הקרן שבנזמה סידר לסביליה זה משהו מיוחד. בנזמה קלאסי.

לא יפתיע אם במחצית השנייה ייגמר לקבוצה האוויר ונראה מה שראינו באוקראינה.

אני לא יכול לראות את קרוס כבר.
כשדברים הולכים אז אפשר להתעלם מהנונשלאנט שלו. כשדברים פחות עובדים הוא נראה זורק זין ואדיש.

• ויניסיוס אלוף העולם בסחיטת שערים עצמיים. בד"כ כל כך אקראי בפעולה האחרונה שהיריב מבולבל
  • ב5 דקות האחרונות היו לנו 3 מתפרצות שכל קבוצה בינונית הייתה עושה מהם שער או שניים. אפילו מצב בעיטה לא יצא לנו, עצוב לראות את האומללות של השחקן שמוביל כדור ביתרון מספרי.

ככה בדיוק צריכים לשחק, לשחק חרא ולהבקיע שער חרא ולשמור עליו כאילו היה זהב, לא משנה אם סביליה בחוץ או קאדיס בבית, פשוט לשחק ככה.

מסירה לא טובה ממצב התקפי מצויין של מנדי שבטעות פוגעת במגן ומגיע לונסיוס שעם המהירות האדירה מצליח להגיע לכדור ומ-2 מטר מול שער חשוף בועט החוצה וזה פוגע בשוער ונכנס.

משחק חלש מאוד של בנזמה וקרוס שהיו יכולים להפוך את המשחק לקצת פחות חרא.

אני עדיין לא מבין למה וניסיוס מנסה להטעות את המגן כשהוא רוצה לעבור אותו, עם המהירות שלו הוא צריך רק לזרוק את הכדור מספיק רחוק מהמגן והוא עבר אותו.

במצב שלנו העיקר הניצחון.

זידאן כנראה המאמן היחיד בעולם שהיה מעדיף בלי חילופים בכלל מאשר שיהיו לו 5 חילופים.

ויני עם קבלת החלטות גרועה לקראת סוף המשחק אבל הוא השחקן ההתקפי היחיד שלנו שיש לו גם תעוזה וגם מהירות. נקווה שמתישהו הוא ישפר גם את קבלת ההחלטות והסיומת. הזוי שלמרות המגבלות הקריטיות האלה הוא עדיין השחקן הכי מסוכן שלנו.

מודריץ’ בן 35 משחק כל דקה. אמנם צריך אותו על המגרש אבל ברור שזה יעלה לו בפציעה בסוף.

איזה צהובים מגוחכים קרוס וויני קיבלו. לפחות השופט חס על קאסמירו והוא יוכל לשחק בדרבי.

ויניסיוס לא טוב בכדורגל.

ללא ספק. למרות זאת, במצב הסגל העגום שלנו, הוא מוכיח שעדיף להיות מחמיצן שמייצר מצבים על פני פינישר טוב שלא מתקרב למצב בעיטה.

למה לא לנסות לשחק טוב? ללחוץ? לתקוף?

״אבל הנה ככה ניצחנו״
אבל הנה ככה גם לא ניצחנו הרבה פעמים, לפני כן.
לשמור על היתרון? בטח
לשחק חרא? למה?

אנחנו עדיין עם שחקנים יותר טובים אולי מכל קבוצות הליגה, (למעט ברסה ואתלטי, אולי). לכן לא מלהיב אותי שניצחנו את סביליה אשר גם לה מאמן חלש שנזרק מריאל.

באמת לא ברור לי הציפיה לשחק חרא.
להבין שלפעמים זה מה יש והעיקר שניצחנו? סבבה.
לצפות לשחק כדורגל רע וציני? ממש לא

תוריד את המילה לפעמים וקיבלת תשובה לכל הקלישאות.

אנחנו לא משחקים רע יותר מאף קבוצה בליגה הנוראית הזאת, אגב.

פפ עם אפס חילופים היום. לאור מי שהיה על הספסל ואיך שהמשחק התנהל לא הייתה סיבה לשום חילוף גם אצלנו. חבל אפילו על הפרמיה לאסנסיו, לא מגיע לו.

כי אנחנו לא יכולים, כמובן שאנחנו יכולים לנסות ואולי גם נצליח לשחק כדורגל טוב פה ושם אבל אז נתחרה עם סביליה על מקום בליגת האלופות עונה הבאה, נשחק כמו היום ונאבק על האליפות.

זה לא משהו חדש שאני כותב מהיום, כותב זאת מהעונה שעברה, וזה לא שאני רוצה לשחק כדורגל חרא, רק שעם הסגל הנוכחי כדורגל חרא וציני זה הכדורגל היחיד שאנחנו יכולים לשחק ושיביא תואר.

גם אחרי ההפסד מול שחטאר כתבתי שאני לא דואג כי במצב כזה נחזור לשחק חרא וננצח את סביליה וגם בצ’מפיונס ונעלה מהמקום הראשון, אני מאמין שננצח גם את אתלטיקו.

אנחנו קבוצה גרועה ביחס לאריות אירופה. השחקנים שלנו לא פחות טובים מהשחקנים של אף קבוצה אחרת. מוזמן להגיד לי למעט אוקמפוס, בלם ומגן ימין איפה לסביליה יש יתרון עלינו?
וגם אם אוקמפוס יגיע אלינו אז אוטומטית תסתכל עליו כעוד אודגור שנתן עונה טובה וזה לא אומר הרבה.

אז מבחינת שחקנים אנחנו עדיין רמה מעל סביליה, מבחינת מאמן אז זידאן הוא האחד שהצליח איפה שלופטגי נכשל.
אז יש לנו מאמן טוב יותר ושחקנים טובים יותר, אז למה שנכשל נגדם?

אין לסביליה שום יתרון עלינו, בגלל זה לקחנו אליפות עונה שעברה והם לא, ובגלל זה אנחנו מעליהם בטבלה אחרי פתיחת עונה נוראית שלנו וטובה שלהם.

אנחנו לא יכולים לתת גול ולהסתגר במשך 45 דקות. היום זה עבד לנו, מחר לא בטוח. קבוצות קטנות כמו קאדיס ואלאבס הבקיעו לנו. קבוצה סבירה כמו שחטאר פרקה אותנו פעמיים. כדי לשחק על תוצאה אתה קודם כל צריך הגנה חזקה ואיתנה וקישור שקשה מאוד לעבור אותו. במחזורי הקורונה זה בדיוק מה שהיינו, השנה אנחנו רחוקים מזה. המשחק מול ויאריאל המחיש את זה הכי טוב. מתחילת המחצית השנייה ידעת שזה עניין של זמן עד שנספוג, וספגנו. לבוא לשחק על 1-0 ולהגיד שזו הדרך היחידה לקחת אליפות זה שיטה שלא יכולה להתאים לריאל, גם בגלל סגל השחקנים וגם בגלל שזו ריאל מדריד.

דייגו קרלוס בלם פשוט מעולה. מהר מאוד יגיע לקבוצת גדולה ( בתקווה שאצלנו במקום ואראן).

היינו קבוצת הגנה מצויינת, אותם שחקנים שהפכו אותנו לכזאת נשארו, היו כמה משחקים לא טובים והיו כמה משחקים עם פאשלות אישיות של שחקנים, אבל בגדול יותר קל להחזיר קבוצת הגנה מצויינת שנמצאת בתקופה רעה לחזור להיות קבוצה קשוחה שקשה להבקיע מולה מאשר קבוצה המתבססת על התקפה שנמצאת בתקופה קשה.

לכן, עם מאמן כמו זידאן סביר מאוד להניח שנצליח לחזור להיות קבוצה שמאמללת ליריבות את החיים, לנסות עכשיו להתחיל לשחק כדורגל אחר התקפי ויצירתי וגם מנצח עם שחקנים כמו וניסיוס, מנדי ושאר הבינוניים בהתקפה זה לוותר על תואר האליפות כבר עכשיו.

ויש לזכור שמול הקבוצות הגדולות שמלכתחילה באנו מולם לשחק מבוקר התוצאות מצויינות, אינטר פעמיים, ברצלונה וגם היום, כלומר כשאנחנו באים מול קבוצה שנחשבת לחזקה עם מנטליות של עונה שעברה זה מצליח, רק צריך להתחיל לבוא גם נגד קאדיס ושחטאר עם אותה מנטליות

אותה ריאל ואותו סגל שיחק על 1-0 והביא אליפות עונה שעברה, הבעיה היא באמת “שזו ריאל מדריד” והשחקנים באים מול הקטנות(גם באלופות) בהרגשה ש"זו ריאל מדריד", זידאן צריך להזכיר להם לפני כל משחק שריאל מדריד העכשווית זה קבוצה שיכולה לנצח רק תוך כדי משחק חרא(גם את הקבוצה הכי קטנה בספרד), אם יצליח אז ניאבק על האליפות, אם לא אז נסיים מקום שלישי.

שמע, עם כזה כדורגל, לא צריך תואר. זה לא ה-DNA של המועדון. אני אוהד את הקבוצה מגיל 5. שנת 90 בול. כזו קבוצה, או יותר נכון, כזה כדורגל אני לא זוכר.
כמות המשחקים שפיספסתי לא עולה על 10 אצבעות מאז שהתחילו לשדר בקביעות ליגה ספרדית. עד השנה.
אין לי חשק לראות כל משחק, זה עינוי של 90 דקות מבחינתי.

זו ריאל מדריד, לא אתלטיקו, יובנטוס וכו’.
השחקנים וזידאן, במו רגליהם גרמו לכך שאם בעבר היינו מתחילים משחק אוטומטית ב 1-0, רק מהפחד של היריבה, עכשיו היוצרות התהפכו. עד כדי כך

לגמרי ככה, הקילומטרז שלנו די דומה(אך הפסדתי הרבה יותר משחקים לצפייה ממך), אנחנו נראים כמו שלעולם לא נראנו בשפל המדרגה, גם בשנים הרעות שלנו קבוצות כמו לאס פאלמאס (שוות ערך לקאדיז) הייתה מקבלת מאתנו 6 בלי הרבה מאמץ, יש ממש תחושה שכל גול כמו לידה.
כאוהד גם של מכבי תא, זה מזכיר לי תתחושה שהייתה לי עם שוטא ארבלדזה כמאמן, כאילו יש משחקים שאין סיכוי שניתן גול גם עוד 100 שנה