מחזור 12 :: רק תיקו 0 בברנבאו מול בטיס

לקראת בטיס

עוד משחק בית, שוב נגד יריבה מהתחתית (אם כי יותר איכותית), שוב ללא חאמס ובייל אבל עם רודריגו והזאר בהחלט - וריאל מדריד יודעת מה היא צריכה לעשות כשבטיס תגיע מחר (22:00, One) לברנבאו. הכל לקראת המשחק.

סטטוס ריאל:

ריאל מדריד מגיעה למשחק לאחר ה-0:5 על לגאנס. צריך לסייג משום שהיריבה הייתה באמת חלשה מדי אך נראה שהקבוצה מקבלת צורה. בשעה טובה, הקהל בסנטיאגו ברנבאו זכה להצגת בכורה העונה והקבוצה חייבת לשחזר את זה גם במשחק הבית הקרוב נגד בטיס - עוד קבוצה מהתחתית אם כי איכותית יותר. ואם לא מבחינת התוצאה אז לפחות מצד הכדורגל השותף, בשתי המחציות. בספרד התלהבו מכך שלוקה יוביץ’ רשם את שער הבכורה בקבוצה ובכך לא פחות מ-11 שחקנים כבשו העונה לזכות ריאל, אבל חוץ מקארים אף אחד לא כובש בעקביות. כשזידאן נשאל לדוגמא על הזאר הוא אמר - “כולם רוצים לראות אותו מבקיע שערים, כמובן. זה הדבר היחיד שחסר לו, הקביעות הזו, אבל אני שמח ממה שאני רואה ממנו, הוא נראה טוב יותר בכל משחק שעובר. אני לא חושב שהוא ‘ביישן’ ליד השער. הוא רואה דברים שאחרים לא רואים”. עוד לגבי הבלגי, אם יש הסכמה שפתיחת העונה הסוערת שלו אשתקד הייתה מעין סטיית תקן, הרי שגם ב-2017-18 היו לו שלושה שערים בשלב הזה, חמישה שערים בעונת האליפות האחרונה של צ’לסי

נראה שלאחרונה זידאן גיבש את ה-11 שלו, כך נכתב אפילו בשער ה-AS הבוקר - “יש לו קבוצה”. עם רודריגו בכנף ימין, עם ואלוורדה במרכז השדה כשהוא מוסיף המון הגנתית והתקפית. לראשונה העונה חזרה ריאל על אותו הרכב פעמיים ברציפות, ונראה שזה יקרה שוב. בטח כשחאמס רודריגס חזר מאוחר מקולומביה לאחר הולדת בנו השני, וגארת’ בייל - נו, טוב, איך אמרו בספרד “אל תנסו להגיד לי ולשכנע אותי שהוא פצוע” (טור דיעה במארקה). נראה שרק הוולשי עצמו והמועדון יודעים מה עובר עליו. “זה כבר נושא ישן. הוא יהיה כאן לאט לאט ויחזור לצוות”. השניים שוב יהיו מחוץ לסגל מה שמצמצם את הספסל שלנו. ויניסיוס כמובן יחזור לסגל הפעם וזידאן סיפק את הקלישאות הרגילות - “הוא עובר תהליך טבעי. כל השחקנים יודעים שאני אצטרך אותם ועליהם להיות מוכנים. גם הוא וגם רודריגו חייבים להמשיך לעבוד ולהיות רגועים”.

ההתקפה, כאמור, נראית סגורה, ולפי דבריו של זידאן קאסמירו שוב לא יזכה למנוחה. אגב, עבור קאסמירו מדובר במשחק מרגש שכן בטיס היא היריבה מולה רשם את הופעת הבכורה שלו במדי ריאל (בעונת המוריניו) וגם אז זה קרה בברנבאו. “יש מעט מאוד שחקנים עם מאפיינים כמו שלו”. על ואלוורדה אמר המאמן שהוא שחקן איכותי אבל כמובן שונה מפוגבה, עם הווה יפה ועתיד מזהיר לפניו. את המונח ‘ריאל מדריד A’ ו’ריאל מדריד B’ הוא ממש לא אוהב כזכור לכם מעונת הדאבל - “אין לי שתי תוכניות, כל שלושה ימים יש משחק ותמיד יעלו על כר הדשא שחקנים איכותיים. אני מנסה לבחור את אלה שהכי טוב ואני כמובן יכול לשנות. זה לא נכון שיש שתי קבצות”. אחת השאלות היא מה קורה עם מודריץ’ שעלה רק מהספסל. הוא שותף העונה רק ל-276 דקות, כשגם בעונת הבכורה שלו בה חווה קשיי התאקלמות - שיחק יותר (497 דקות). בעונה שעברה רשם כבר 937 דקות עם לופטגי שניסה להיות זהיר איתו לאחר המונדיאל, ולפני שנתיים רשם 1054 דקות. לקראת המשחק אמר זידאן: “אנחנו מחפשים יציבות, לשמור על שער נקי עוד ועוד. מחר יש לנו הזדמנות נוספת לעשות עוד משחק טוב”. עוד משחק בו חייבים לנצח ורצוי להחזיר את ההרתעה בברנבאו, רגע לפני שגלטסראיי תגיע ביום רביעי. שינוי אחד מסתמן, אולי, בהרכב - פרלאן מנדי במקומו של מרסלו. לוקאס ואסקס מחוץ לסגל הפעם.

הקלישאות הרגילות של זידאן נמשכו עם ה"אנחנו יודעים שאנחנו לקראת משחק מסובך" וגם “נצטרך להיות במאה אחוז”. אז הם יודעים מה צריך לעשות. עוד משחק עם שער מהיר, עוד הופעה עם אינטנסיביות בטח לא תזיק. כמובן שגם עוד משחק בלי לחלק מתנות ליריבות. טיבו קורטואה ששמר על שער נקי פעמיים ברציפות, ירשום מחר את משחקו ה-400 במדי קבוצותיו השונות - 47 במדי ריאל מדריד. העונה הוא שמר ארבע פעמים על שער נקי ובכל העונה שעברה רק עשר פעמים. גם אם הוא משדר עסקים כרגיל בראיונותיו לתקשורת - תהיו בטוחים שזה מפריע לו.

זיזו יכול לחייך?

ריאל מדריד - הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, סרחיו ראמוס (C), רפאל ואראן, מרסלו| קאסמירו, פדה ואלוורדה, טוני קרוס| רודריגו, אדן הזאר וקארים בנזמה

מה המצב בטיס?

בטיס מגיעה למשחק לאחר ששיחררה הרבה אוויר עם ניצחון דרמטי 1:2 על סלטה ויגו בקרב התחתית, ששם קץ לרצף עגום של נקודה מתוך 15. היא הצליחה לברוח זמנית למקום ה-16 ונתנה לקהל בבניטו ויאמרין רגע של נחת אך המאמן רובי יודע שאם לא יהיה שיפור ניכר - הוא נמצא על זמן שאול. נביל פקיר, שהגיע בקיץ כמחליפו של ג’ובאני לו סלסו שעזב לטוטנהאם - ממשיך לספק את הסחורה וכבש שער בדקה ה-90. “פקיר נתן לרובי עוד זמן חיים”, נכתב במארקה והתמונה של המאמן קופץ בטירוף על שחקניו לאחר השער הייתה מרגשת. הבעייה היא שלבטיס יש הגנה איומה - הגרועה בליגה, זו שספגה כבר 21 שערי חובה, והקבוצה הירוקה מאנדלוסיה רחוקה מלעמוד בציפיות. בקיץ היא סיימה במקום העשירי והייתה לא רחוקה מאירופה בליגה הצמודה, והוחלט על פרידה הדדית מהמאמן קיקה סטיין. המשחק נגד סלטה אולי היווה מעין סמפטום לעונה שלה. יתרון מהיר תודות לשער של המגן השמאלי אמרסון, שליטה מוחלטת במה שקורה במגרש אבל איכשהו המארחת הצליחה להסתבך. בטיס מגיעה לשבוע קריטי שכולל ביקור בברנבאו ואז הדרבי הענק נגד סביליה.

בצל כל הבעיות, מי שהעונה שלו דווקא עולה על כל דימיון הוא לורן מורון החלוץ הוותיק, מועמד לגיטימי לתואר הפיצ’יצ’י בינתיים. הוא כבש לא פחות משבעה שערי ליגה, יותר מאשר היו לו בכל העונה שעברה (שישה). מרשית בממוצע כל מאה דקות ויהווה את הסיכון העיקרי על השער של קורטואה. זה בזמן שחלוץ 30 מיליון היורו, בורחה איגלסיאס שהצטרף מאספניול - כבש שער בודד בקרוב ל-700 דקות, עם כל הכבוד לבישול שתרם לאחרונה. אז ההתקפה עובדת, ההגנה לא קיימת והקישור? כבר היו ימים יותר טובים בטיס מגיעה למשחק עם בעייה גדולה. מארק בארטרה יצטרך להמשיך בקישור שכן וויליאם קרבאליו והמדרידיסטה לשעבר חאבי גארסיה פצועים מה שמותיר בור אמיתי במרכז השדה. גווארדאדו וקנאלס אמורים לשמור על מקומם ב-11. כשמדברים על בטיס בהשוואה לעונה שעברה צריך לזכור גם את השוער פאו לופס שנמכר לרומא. מחליפו ג’ואל רובלס לא מביא ערך מוסף.

ניצחון החוץ האחרון שלה היה איי שם על ריאל מדריד במחזור הסיום של העונה שעברה (עונה בה ניצחה גם בקאמפ נואו), בזכות שערים של לורן כאמור וגם חסה רודריגס. השיגה רק נקודה אחת בחוץ - תיקו נגד אוססונה העולה החדשה. בטיס מתעקשת לשחק את הכדורגל שלה בכל מגרש ולעתים משלמת על כך מחיר. בקאמפ נואו לדוגמא היא הובילה משער ענק של פקיר אבל חטפה חמישייה מבארסה בהרכב חסר. מערך שלושת הבלמים מהעונה שעברה שנועד לנצל את התמיכה ההתקפית הנהדרת של המגנים (ג’וניור פירפו כבר בבארסה כמובן ) - כבר פאסה עבורה. חואקין סאנצ’ס, שכבר לא ילד וממשיך לשבור שיאי הופעות - לא אמור להמשיך בהרכב משחק שני ברציפות, בגילו זו מעמסה גבוהה מדי ונראה שהמאמן ירצה לשחק מעט זהיר יותר בסנטיאגו ברנבאו. הבלם מנדי, יחד עם פקיר - רחוקים צהוב אחד מהשעייה ועליהם להיזהר.

רובי אמר לקראת המשחק: “שני הניצחונות האחרונים בברנבאו נותנים לנו מוטיבצייה ענקית וכמובן שגם הניצחון האחרון על סלטה לעיני הקהל שלנו. עלינו קודם כל להתקם במרכז הטבלה רחוק מהתחתית ואז לראות אם אנחנו יכולים להגשים את המטרות שרצינו (לאיים על אירופה)”. על מעמדו אמר: “אני לא חושש, אתם שואלים אותי על זה כל הזמן, התשובה היא לא”. “לא היה לנו יותר מדי זמן להתכונן למשחק אלא בעיקר לעשות אימוני שחרור. המועדון מאוחד מאוד ברגעים האלה. אנחנו עובדים קשה והמועדון יודע את זה”. הוא ביקש שלא לשאול אותו עוד שאלות על המאמן הקודם (ישנם דיווחים ששחקנים בסגל בקשר רציף עם סטיין). הוא יודע שהקבוצה סובלת כשהכדור לא אצלה

ניצחון דרמטי. בטיס חוגגת

בטיס - הרכב משוער: ג’ואל רובלס| אמרסון, מנדי, פדל, אלכסנדר מורנו| גווארדאדו, מארק בארטרה, איסמעל, סרחיו קנאלס, נביל פקיר| לורן מורון

היסטוריה ומפגשי עבר::

שבע פעמים ניצחה בטיס במהלך ההיסטוריה שלה בסנטיאגו ברנבאו, פעמיים מהן ברציפות, מי היה מאמין. קשה לשכוח את הפרידה הקודרת גם מעונת 2018-19 שהסתיימה עם הפסד ביתי 2:0 ועוד תצוגת נפל וגם מקיילור נאבאס. האמת שחשבנו שזה יהיה גם אקורד הסיום של בייל שלא שותף. שנה קודם לכן בטיס גם כן ניצחה בברנבאו ואז זה היה יותר משמעותי: היא קטעה את רצף ההבקעות המטורף של ריאל שעמד על 73 משחקים (כן, היה דבר כזה) ודחפה אותה החוצה ממאבק האליפות. אנחנו, ברשותכם, נעדיף ללכת קצת אחורה, מחזור שני בעונת 2015-16 והופעת הבכורה הביתית של רפא בניטס. ריאל באה להוציא עצבים. בייל כבש כבר אחרי שתי דקות, הכפיל עם השער האחרון וגם חאמס שהרשית צמד אף הוא - בכדור חופשי ואחד במספרת - עשו את שלהם. גם בנזמה עלה על הלוח בדרך ל-0:5 מרשים. עד למשחק ההוא בספטמבר 2017, הרצף של ריאל נגד בטיס עמד על שבעה ניצחונות בית רצופים.

הניצחונות הרצופים, כאמור, מה איתם? 1:6 ענק בעונה אותה נעדיף לשכוח (2008-09) עם צמד של ראול ואחד בהקפצה כמו בימים הטובים (גם “הצייד” הונטלאר כבש פעמיים), 1:4 עם שלושער של היגואין בעונת האליפות. בפתיחת עונת הדסימה השיגה ריאל 1:2 עם מהפך לא פשוט תודות לבנזמה ואיסקו (שער ראשון בקריירה בנגיחה ושער בכורה במדי ריאל) וגם בעונת האליפות האחרונה זה הלך קשה, 1:2 תוצרת סרחיו ראמוס במצב נייח, כמובן. עוד נספר על הופעת הבכורה של בקהאם בליגה במחזור הפתיחה של 2003-04, והאנגלי אכן כבש אחרי בישול של רונאלדו שניצח את המשחק, ועל 'שירה בתנועה עם 1:4 בעונתו האחרונה של דל בוסקה. תראו מי הבקיע - ראול, פיגו, זידאן ורונאלדו - וואו.

לאחר שריאל ניצחה 1:4 במשחק הבכורה בין הקבוצות בבירה (צ’מרטין הישן) בדצמבר 1932 - דווקא בטיס חזרה הביתה עם שני 0:1ים היסטורים. עד שנות ה-60 יצאה לריאל לרצף של שישה ניצחונת רצופים כולל 1:7 במחזור הפתיחה של עונת 1959-60 (משחק הזוי עם לא פחות משלושה שערים עצמיים), והפעם הבאה שבטיס ניצחה במקדש הייתה בעונת 1976-77. עוד ניצחון גדול הושג עם הקינטה דל בויטרה, 0:6 בעונת 1987-88(צמד להוגו סאנצ’ס), כשבאותן שנים ריאל רושמת את הרצף הטוב ביותר שלה נגד בטיס - עשרה ניצחונות בית רצופים. בסה"כ מפגשי הליגה בברנבאו - 53 משחקים - והרי המאזן: 39 נצחונות לריאל מדריד (74), 7 תוצאות תיקו (13%) ו-7 נצחונות לבטיס (13%), יחס שערים 42:141 לטובת ריאל מדריד. אם מסקרן אתכם מה קרה בסה"כ מפגשי הליגה - 106 כאלה - 25:60 לריאל בניצחונות. נזכיר לכם גם לחפש את המספרת של ג’וליו בפטיסטה מניצחון בעונת הבכורה של שוסטר.

ההערכות הן שמודריץ’ יפתח הערב במקומו של קאסמירו, גם מיליטאו ובעיקר מנדי עשויים לשחק נגד בטיס. כמו שכתבתי בפריויו לאתר - לכאורה משחק נגד עוד יריבה תחתית וההגנה של בטיס בהחלט חלשה אבל יש לה את האיכויות כדי לעקוץ מקדימה, הסדר הנכון היה שקאסמירו צריך היה לנוח נגד לגאנס שהיא קבוצת ליגה לאומית, ולא הערב. פקיר, לורן שבעונת שיא, אפילו קנאלס - יש מי שיעשה נזק.
המפתח הוא לפתוח שוב חזק ולערער את בטיס שלא יודעת לעשות הגנה ולא יודעת לשחק הגנה. אני רוצה לראות את הזאר מאיים יותר על השער ומחפש לסגור עניין בעצמו וסבבה לי עם ההצטרפות של קרוס להתקפה. הלוואי שנכריע את המשחק מוקדם יחסית, כמה שהקבוצה הזו מסוגלת, חשוב לפחות שיהיה אחד מהשניים - משחק התקפי טוב והרבה גולים, זו ההגנה הגרועה בליגה. ככה נוכל לתת הזדמנות לויניסיוס ויוביץ’.
אני זוכר את ההפסד לבטיס לפני שנתיים במקדש, מבאס מאוד - הפער מבארסה כבר הרקיע שחקים ולא פחות מכך השיא ההיסטורי שלנו נשבר. 73 משחקים ברצף שהצלחנו להבקיע זה בלתי נתפס.

אגב נקודה נוספת שכדאי להתייחס אליה היא הקושי שלנו במצבים הנייחים. רק אנחנו ומאיורקה לא כבשנו שער ליגה במצב נייח השנה. יבוא יום ונצטרך את הגולים האלה של ראמוס - כבר היום אנחנו זקוקים להם בעצם.

מודריץ’ ומנדי בפנים ע"ח מרסלו ופדה.

ההתקפה שלהם טובה אידיבידואלית אבל פייר, הם לא קבוצה טובה. יש לנו שחקנים טובים יותר ולמרות האכזבה, אנחנו קבוצה יותר מגובשת מהם. אני לא יכול לחשוב על סיבה שהמשחק הזה לא יגמר בניצחון אלא אם יקרה משהו בלתי צפוי כמו פציעה של אחד משחקני המפתח, שער מהיר של בטיס או הרחקה.

קיבלנו חתיכת מתנה מלבאנטה ואוי לנו אם לא נדע לנצל אותה.
אגב לבאנטה, אם מחשיבים את המחציות השניות בלבד, אז הם לא ספגו שערים וכבשו מולנו שניים ומול ברצלונה שלושה במשחקים מולנו ומול בארסה. מדהים.

אני באמת לא מבין את זידאן, אנחנו משחקים מול קבוצה שידענו שתשחק נגדנו עם 9 שחקני הגנה, אז בשביל מה קישור של מודריץ קרוס קסמירו? ועוד אנחנו עם מנדי במקום מרסלו.

שתי בעיות היו לי במחצית הזאת:

הראשונה, פקיר מנצח את קסמירו כמעט בכל פעם. קסמירו בניגוד למשחקים האחרונים בהם שיחק חופשי קיבל הוראה לעשות מרקינג לפקיר, והצרפתי פשוט גובר עליו. קסמירו במשחק חלש מאוד ביחס לתקופה האחרונה.

השניה, התפקוד של מודריץ’ כקשר התקפי. הוא לא מספיק מורגש שם ואנחנו מאבדים את היתרונות שלו כקשר מרכז שדה. בנוסף, קרוס מסורס שוב פעם ומוגבל למרכז המגרש בלבד.

אי אפשר לשחק עם מודריץ’ כקשר בוקס טו בוקס בגילו, מובן. במחצית השניה חייב להיות שינוי לטעמי. או שפדה ייכנס במקום הקרואטי או שהוא פשוט יצטרך להתאמץ. האמצע שלנו חשוף ומשחק המעבר מאוד מגושם ומוגבל.

אנחנו יכולים לנאשים את השחקנים, את השובע, ואת כל העולם, אבל הבעיה הכי גדולה שלנו היא המאמן, הוא פשוט מקובע, במחצית ראינו שהקישור שלנו לא מתפקד והוא לא עוזר להתקפה בכלום, ןאנחנו בדקה ה 83 ואת החילוף הברור הוא לא עושה, ואז כשבוא עושה יוביץ מחליף את בנזמה, מצחיק.

ברגע שלא קיבלנו פנדל על דבר כזה,תוצאת המשחק הפסיקה לעניין אותי,פשוט בושה וחרפה.

אני לא זוכר שראיתי שחקנים כ"כ לא מדויקים כמו ויניסיוס ומנדי.

ברגע שברצלונה הפסידה, ידעתי בדיוק את התסריט למשחק היום.

ניהול משחק מביש של זידאן.

לא מצליח להבין מה עובר לו בראש.

ל-ו-ז-ר-י-ם…

ניהול משחק מזעזע של זידאן. הקישור הזה לא עובד כבר שנתיים. מילא רצה לעשות קצת רוטציה, להכניס את מודריץ’ לעניינים, אבל למה על חשבון ואלוורדה? קרוס וקאסמירו יותר זקוקים למנוחה. בנוסף הוא רואה שזה לא עובד אז למה לא לשנות במהלך המשחק? כרגיל עם זידאן חילופים מאוחרים מאוד. לא ברור גם למה לא השתמש בחילוף השלישי.

פנדל ברור שכל קבוצה אחרת בליגה הייתה מקבלת. כבר פעם שלישית העונה שפנדל של 100% לא ניתן לנו ע"י ה-VAR. נמאס.

איבדנו את הווינריות שלנו עם רונאלדו?

אנחנו גם לא מסוגלים לחטוף כדור או לעשות משחק לחץ נכון ליותר מרבע שעה רצוף. בטיס הניעה כדור בחופשיות, הלחץ שלהם עלינו היה הרבה יותר אפקטיבי.

ייצרנו רק שלושה מצבים סבירים כל המשחק. ההחמצות השלומיאליות של ראמוס ומנדי והבעיטה של ויניסיוס. לא מספיק.

זאת הרמה העונה, אין מה לעשות. מדקה 60-70 כבר אתה יודע שגולים לא יהיו פה, שלא נדבר על 80 וצפונה. אני מאמין שאם הגול של הזארד היה נחשב, היינו משתחררים ונותנים להם בראש, אבל בשנים האלו של הקבוצה אנחנו מאבדים את זה כשנגררים לדקות הסיום ללא הבקעה.
לא מאכזב, זה פשוט מה שיש. לא הצלחנו לחבר העונה שלושה נצחונות רצופים - וגם הפעם לא. שמח שלפחות צברנו נקודה ולא חטפנו הפסד- בטיס מאוד מסוכנת מקדימה.

מעבר לכך,

• הזארד במשחק הטוב ביותר שלו העונה.
  • הקישור היה מאוד לא דומיננטי, בטיס ביטלה את הלחץ בקלות. לא הייתה תחושה שאנחנו יושבים להם על השער.
  • ויניסיוס עם כמה מהלכים טובים, אבל אם רודריגו מקבל את הכדור שם בפינה אז אנחנו מנצחים, ולכן אין לי הרבה סבלנות כלפיו. גם מנדי בחלק הקדמי מאוד מפוזר ומאכזב

מעצבנת אותי העובדה שדווקא שיחקנו די טוב ולא ניצחנו.
השדרים הישראלים אמרו משהו מאוד נכון לגבי מנדי, התזמון שלו בעליה הוא גרוע, הוא פעם אחר פעם לא מצליח לנצל את המהירות שלו.
מודריץ שיחק טוב, אך גם במשחק טוב אני מעדיף את קרוס כקשר ההתקפי יותר, היה מצוין שם משחקים קודמים, שמודריץ ישחק במרכז יותר, ואם הוא לא מסוגל אז שוולוורדה ישחק שם.

זידאן בניהול משחק זוועתי. אם להכניס את יוביץ למה לא במקום מודריץ? למה מרסלו לא נכנס?

דווקא ויניסיוס שיחק טוב האמת, פעם ראשונה קיבל החלטות נכון ולא כדרר את עצמו למוות, והיה יחסית מדויק.
חייב מילה טובה לקורטואה, אחרי כמה שקטלנו אותו הוא חזר לעצמו ובמשחקים אחרונים לא טועה וכן מביא ערך מוסף.

חבל, פספסנו איבוד נקודות של ברסה, שוב…

בקצרה,
ויניסיוס ומנדי לא מתאימים ולא יתאימו לרמה אליה קבוצה כמו ריאל מדריד מכוונת,
אבל, וזה אבל חשוב,
הכעס והתסכול שלי הוא לא אליהם, הם סתם 2 שחקנים פחות מוכשרים שנזרקים לדשא, הכעס והתסכול שלי הוא על השחקנים הכל כך מנוסים, ששיחקו בכל גמר אפשרי שקיים בענף הזה,
איך כל הניסיון הזה, למען השם, מוביל אותם למסור כל התקפה מחדש לאחד מהשניים ההזויים לעיל?
מה גורם להם להבין שמהם תבוא הישועה?
איך הכדור הכי חשוב במשחק, בשניות הסיום של תוספת הזמן לסיום המשחק, הכדור הולך לפרלאן מנדי?שחקן שאפילו אמרסון בעונת הקאפלו יותר טכני התקפית ממנו.
איך השחקנים לא קולטים שכל נגיעה של ויניסיוס משמעותה איבוד מיידי של הכדור במקרה הטוב? איך לאלף אלפי עזאזלים שחקני המולטי - ניסיון הללו לא קולטים את זה?
זהו.
פרקתי.
באשר למשחק? וולה בדלי, כמו שזידאן אוהב.
מה שהיה הוא שיהיה, לא ישתנה כלום כי לא השתנה כלום.

בטיס הקבוצה עם ההגנה הכי גרועה בליגה שומרת על שער נקי בברנבאו. וזה לא שהשוער שלהם התעלה עם הצלות מטורפות.

אין לנו משחק התקפה חכם. אין מספיק צירופי מסירות ליד הרחבה. אין תרגילים במצבים נייחים.

בנזמה איכשהו תמיד מאחר לכל הכדורים שמסתובבים ברחבה ומחכים לרגל שתדחוק אותם פנימה.

קרבחאל היה חלש היום. רואים גם את העייפות המצטברת על קאסמירו וקרוס.
מנדי היה טוב בהגנה. לא הייתי ממהר לקטול אותו על החלק ההתקפי, הוא לא שיחק חודש וחצי. נקווה שזאת רק חלודה.

לא מאמין עליהם, מילא להסריח בחוץ אבל בברנבאו? ואחרי כזו מתנה מצד לבאנטה? לא שיחקנו טוב, אולי רק בהשוואה לריאל מדריד של העונה שעברה. מדקה 8 (הגול של הזאר שנפסל - כמה חבל, בדיוק בשביל זה הגיע) ועד דקה 80 - לא עשינו כלום. המצבים בתקציר אולי מרמים וירמו. קצב המשחק היה איטי, שיחקנו מאוד שקוף ושבלוני, בטיס, ההגנה הגרועה בליגה - הרגישה יותר מדי בנוח. בשלושה מ-11 מחזורי ליגה לא כבשנו, זה נורא. מצבים נייחים? אין לנו את הגולים של ראמוס מפעם ואין לנו אופצייה לבועט נורמלי מכדור חופשי.

מגן ב-50 מיליון יורו לא נותן פס אחד נורמלי, אז מה אם הוא מהיר. על ההחמצה אני פחות כועס, קרבחאל מהצד השני גם היה מחמיץ. בשום משחק אני לא עולה איתו לפני מרסלו והיה אפשר לזרוק את הברזילאי מהספסל אפילו לרבע שעה. ויניסיוס העביר את הכדורגל מרגל לרגל ועצר אותו בכלל כמו אלוף אבל אין מצב שהוא יכבוש ברגע קריטי כזה - זה לא יקרה.

צעד אחד קדימה ושני צעדים אחורה עם הקבוצה הזו, מה נגיד. זידאן הבריק עם רודריגו בכל זאת ומדי פעם הוא מקבל החלטה נכונה אבל אני לא מצליח לקרוא אותו. מודריץ’ שיחק 90 דקות כי הוא זוכה כדור הזהב האחרון? מה היינו זקוקים לו הערב כל כך הרבה זמן? חבל.

אני מנסה ופשוט לא מצליח להבין את ניהול המשחק של זידאן.
מילא לעלות עם מודריץ׳ בהרכב במקום ואלוורדה למרות שזה לא עובד כבר שנתיים,אבל אם זה ממשיך לא לעבוד ועל הדרך מחליש את קרוס אז למה לא להחליף? איך לעזאזל סיימנו 90 דקות עם אותו קישור שלא מסוגל לייצר שום דבר התקפי?
מה בדיוק הוא ניסה להשיג בחילוף של ויניסיוס? הוא היה לא רע בכלל אבל הבן אדם לא מסוגל לתת גול,זה לא הזמן להכניס אותו,יוביץ שהוא חלוץ טהור מקבל רק 10 דקות במשחק כזה ועוד במקום בנזמה? מה נסגר?!?
קרבחאל היה פשוט זוועה,כל כדור שלו הלך ליריב,לפעמים הוא פשוט מסר להם כדורים לרגליים.
קרוס במשחק הכי חלש שלו העונה,אבל מבחינתי זה על זידאן נטו,במקום לתת לו להמשיך לפרוח כקשר היותר התקפי הוא החזיר אותו לציוות עם מודריץ׳ שכבר מזמן לא עובד,היה פחות מעורב במשחק וכמעט לא היה קיים התקפית.
הזאר אולי במשחק הכי טוב שלו העונה,כל כך חבל על הגול שנפסל לו (כשזה נגדנו שופטי ה var מאוד עירניים),אבל גם חוץ מהגול היה מצוין עם כמה דריבלים נהדרים,עשה את שלו.
בנזמה שחקן מצוין,אבל בלי עוד סקורר לידו אנחנו נמשיך להיראות כאלה אנמיים,כל כדור לרחבה אתה יודע מראש שאין סיכוי שייגמר בגול כי אין שם נוכחות אף פעם.

אני לא מבין את התלונות המוגזמות כלפי מנדי,הוא לא ממש מלוטש בפעולות שלו ולא תורם כל כך התקפית,אבל לא הייתי ממהר לוותר עליו,יש לו נתונים מאוד מרשימים והגנתית הוא מצוין.
ואיך לעזאזל זה לא פנדל?!?!?

%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%94

זה לא פנדל כי כששחקן (וכל אדם) נופל, הוא באופן טבעי שם יד לתמיכה. לפי הפרשנים שהיו בשידור שאני צפיתי בו זה ירוי.

לראות את קנאלס ולא להאמין שרק לפני כמה שנים הוא כבש את אותם שני שערי אומן בראסינג סנטאנדר ונרכש כילד מבטיח. וואו שהזמן עובר!

חשבתי שאחד הפלוסים בעזיבה של רונאלדו זה שלפחות עכשיו יהיה לנו סיכוי לכבוש בבעיטות חופשיות. מי ידע שמי שייקח אותם יהיו ראמוס, קרוס וקאסמירו וכל אחד מהם מתחרה מי יבעט יותר גרוע. יש לנו שלושה בועטי חופשיות סבירים בסגל - חאמס, בייל (מתי הוא הבקיע פעם אחרונה מבעיטה חופשית?) ואיסקו. רק שהם לא ממש משחקים הרבה.

פוליסיק שהחליף את הזאר בצ’לסי עם 4 שערי ליגה ושני בישולים. הזאר אצלנו עם שער ובישול בליגה. עד שהוא כובש שער מדהים אז הוא עם העקב בנבדל. היו לו היום כמה דריבלים יפים, רק שהוא לא ייצר איתם יותר מידי מצבים. לא בטוח שזה באשמתו, פשוט אין לנו נוכחות מספקת ברחבה. אין למי למסור. זאת בעיה ידועה עם בנזמה והקישור הספציפי הזה שלא נכנס לרחבה.

יש לי חלום לראות את הקבוצה שלנו משחקת עם חלוץ 9 אמיתי וקילר, ומאומנת ע"י מאמן על כמו קלופ.

אני נוטה שלא להגיב אחרי הפסדים, כי התגובה תמיד אמוציונלית ולא רציונלית. חיכיתי לבוקר ואני עדיין אמוציונלי משהו. ובכל זאת.

אני פשוט לא אוהב את התפקוד הזה של מודריץ’. יש לנו קשרים התקפיים טבעיים בסגל כמו חאמס ואיסקו, הקרואטי אתמול הורגש רק כשירד יותר לאחור - לעמדה היחידה בה הוא שיחק למעשה מאז עבר אלינו. ראינו גם קשר ישיר בין התפקוד של קרוס לנוכחות של מודריץ’ על המגרש. זה פשוט לא זה, לא הגנתית שהיינו חשופים מאחור כמו בימים ה(פחות) טובים, ולא התקפית עם משחק קישור ומעבר לוקה בחסר. הרבה מההתקפות שלנו התחילו כאשר בנזמה והזאר יצאו עם פעולות אישיות קדימה, וביזבזו הרבה אנרגיה בשליש השני של המגרש במקום בשליש השלישי.

בכל מקרה זידאן מבין כדורגל טוב יותר ממני, אבל החילוף של בנזמה ביוביץ’ לא מובן לי. מבין את הרצון בעוד חלוץ, אבל להחליף דווקא את שחקן ההתקפה הטוב ביותר שלנו? גם החילוף של ויניסיוס ברודריגו בעייתי בעיני. ויניסיוס לא היה טוב מעולם באגף ימין, למה שהוא יהיה עכשיו כשהוא בכושר משחק גרוע?

אם רודריגו היה נשאר על המגרש, ומי שהיה מוחלף זה דווקא מודריץ’ או קרוס (ואז מודריץ’ היה נכנס במקומו), היינו יכולים לשחק כך:
קרוס קסמירו
ויני הזאר רודריגו
בנזמה

משחק כזה מקנה חופש פעולה להזאר שיודע להכנס בין השטחים, ויניסיוס באגף שמאל שם הוא הרבה יותר טוב מאגף ימין. לחלופין, אפשר היה להכניס את יוביץ’ במקום מודריץ’ ולתת לבנזמה לשחק את השחקן החופשי.

מדברים לאחרונה על כך שזידאן איבד את הקרדיט, אתמול הרגשתי שאם הוא יחליט לעזוב אני לא אכנס לדיכאון. אין ספק שכל הטענות שלי כלפיו הן טענות של בצל לגנן והבנאדם מבין כדורגל יותר ממה שאני אבין גם אם אחיה עוד 200 שנים, אבל פשוט לא כיף לי איתו. הוא מקובע מידי, צפוי מידי, זה פשוט לא כיף. הוא גם אלגנטי מידי, קצת התגעגעתי לאקשן של מוריניו למען האמת.