מחזור 12: 1:0 קטן על ולנסיה במסטאייה (לבנדובסקי)

מכירים את האמירה “מינוס ומינוס לא עושים פלוס?” או האמירה היותר מוכרת Two wrongs don´t make a right? אז הם כנראה לא פגשו את ולנסיה של העונה. אומנם היא עוד רחוקה מימי הזוהר שלה, אבל המועדון שכבר היה בסכנת ירידה בעבר, ונראה שרק מאבד גובה עם העקשנות של פיטר לים לצאת נגד האוהדים, ועל הדרך למכור את סולר הכשרון המבטיח של ולנסיה לפריז בגרושים, נראה שהמינוי של גאטוסו שהגיע לאחר קדנציות פושרות בסריה א’ הוא רק עוד חתיכת לגו עליה המועדון ידרוך ברגליים יחפות. אממה? יש גם הפתעות בחיים.

ולנסיה הביאה שחקנים חדשים, מצאה מציאות, ודאגה להשאיר את גאיה, והנה לכם קבוצה במקום ה-9 בטבלה. עם 18 שערי זכות ו-13 שערי חובה, כך שמדובר על קבוצה שסופגת לפחות שער למשחק, אבל דואגת לשמור את הראש מעל המים עם שערים משלה. בכנות הסגל של ולנסיה העונה מעניין עם שמות לא רעים כמו סמו קסטאייחו (לשעבר בויאריאל), אדינסון קבאני, לינו וג’סטין קלייברט (הבן של). יש כמובן עוד שחקנים בולטים בעמדות שלהם אבל הנקודה היא שמדובר על קבוצה התקפית וכיפית שנותנת קצת טעם מרענן ללה ליגה.

אני חושב שמדובר בטיימינג טוב מבחינת ברצלונה לפגוש קבוצה כזאת. ולנסיה לא מצליחה לשחק ציני, או להסתגר, כי בכנות אין לה את הכלים לעשות את זה, ודווקא משחק נגד קבוצה התקפית כמו ולנסיה יכול לתת לעורר קצת את בארסה ולגרום לה גם להיכנס לרוח המשחק הזה. אני מקווה לראות לא מעט שחקנים אחרים מקבלים מקום במשחק הזה כמו פאטי, ראפיניה, פראן, או אפילו לראות את פבלו טורה מנסה להוריד קצת עומס מפדרי, וקצת להוריד מאיתנו את העול בלראות את קסייה משחק.

בכנות, בא לי להנות מהכדורגל במפגש הזה. שיהיה בהצלחה.

הודעה שלמה על ולנסיה, בלי אף מילה על ניקו. אתה ממשיך להיות על הצד הרע שלי.

למה ככה?

הסגל שנוסע למסטאייה -

כריסטנסן וממפיס עדיין בחוץ. צ’אבי התחייב שיחזרו למשחק נגד אלמריה (במחזור הבא).

אראוחו, כזכור, יחכה קצת יותר.

אולי כי הוא לא ישחק מולינו?
צ’אבי אמר שיש לו סעיף שאוסר עליו לשחק נגד בארסה.

ועוד פנינה מצ’אבי:
Xavi: "The results will come and if they do not come, a new coach will come.

אני קצת בבעיה עם הגישה שצ’אבי נוקט. הוא על גבול דק מאוד בין לקיחת אחריות (שינוי מרענן) לתבוסתנות (זכרונות מארנסטו). אני לא יודע אם כבר קורים דברים מאחורי הקלעים, אבל המילים הללו שצ’אבי נותנות הרגשה שהכיסא לא רועד, אלא מרחק פסיעה מלהתהפך.

דווקא משפט של ג’נטלמן שלוקח אחריות ולא נאחז בקרנות המזבח. קודם כל אוהד. אחר כך מאמן. עכשיו רק נשאר שיצליח. הצלחתו הצלחתינו

צ’אבי אמר הרבה פעמים שהוא האחראי.
המשפט שציטטתי הוא סתם משפט יפה, לא סימן לתבוסתנות. הוא אמר את זה בהקשר שצריכים לזכות בכל מה שנשאר אחרי ההדחה מליגת האלופות. הוא מאמין בקבוצה והתוצאות יגיעו. ואם לא - המשפט הנ’'ל.

אולי מתאים יותר לת’רד הכדורגל הספרדי ובכל זאת - דויד ויאה שגם שיחק בברצלונה ובכך ‘השלים’ את מה שהיה חסר לו לקריירה גדולה אחרי הצלחה נהדרת בקבוצה טובה, אליל בנבחרת - הופעת ענק במועדון גדול וזכייה באליפות ובליגת האלופות - יזכה לטקס מיוחד במאסטייה לפני שריקת הפתיחה ולנסיה-ברצלונה.

אחד השחקנים שהכי רציתי לראות בריאל מדריד (מבני האנוש, כן - לכתוב ‘תיירי הנרי’ או ‘רונאלדיניו’ זו לא חוכמה), היורש לראול לא רק בנבחרת ספרד אלא גם אצלנו. והחתימו את קארים בנזמה. בסוף התאוששתי מזה. הסטטיסטיקה שלו לא תפיל אתכם מהכיסא אבל באותה מאניטה נגד ריאל מדריד הוא פירק אותנועם צמד כשהתעלל בסרחיו ראמוס שהוצב כמגן ימני, כבש גם בגמר ליגת האלופות שער יפה מאוד. כמו תיירי הנרי, עבר הסבה מעניינת לכנף אבל הוא שחקן כל כך חכם, עובד קשה, מטריד את ההגנה. לדעתי חלוץ שהיה טוב בהכל. וכמובן - תודה על כל השערים המכריעים במדי נבחרת ספרד!

משחק אחרון של חודש אוקטובר שהרגיש באינטנסיביות כאילו אנחנו מינימום בינואר ומסתיים במוקש במאסטייה מול החלוץ בכושר אולי הטוב בליגה.

נראה שצ’אבי מחפש אלטרנטיבות אחרות לגאבי בקישור כי הוא שוב לא פותח בהרכב, אם בוסי ינהל מאחורה את הקישור בצורה סבירה אולי פרנקי ופדרי יוכלו להיות קצת יותר יצירתיים ביחד מהחיבור עם שחקן השנה בעולם לצעירים.

שמח לראות שצ’אבי חוזר לסגנון הווינגר בימין והקיצוני שיחתוך פנימה בשמאל עם פאטי, ראפיניה שוב לא פותח וזה מתחיל להיות מגמה.

בהגנה בלאדה בימין זה כבר הרגל, אלבה היום על קורייה יכול להיות מיס מאץ’ חשוב בשבילנו, קוריה מהיר וחזק אסל גם מקבל החלטות רע ואוהב לתקל שחקנים שעוברים אותו, אם אלבה יעשה את זה וקורייה גם יזכה בכרטיסים זה יכול לעזור לנו.

אצל העטלפים מאז שקבאני הגיע הוא מפציץ עם 4 שערים ב-3 המשחקים האחרונים וקונדה יצטרך לקחת אותו אישית כי אריק יצטרך לעזור לאלבה עם קלייברט ג’וניור הנהדר.

לטעמי אנחנו צפויים לראות קרב אגפים של 2 קבוצות שמביאות את החוזק הזה לשם- בלאדה ודמבלה מצד אחד מול גאיה ולינו ומהצד שני אלבה ופאטי מול קורייה וקלייברט.

המשחקים במסטאייה תמיד היו מעניניים…ויסקה בארסה! :large_blue_circle::red_circle:

נראה שביירין איבד את האמון של צ’אבי. הוא לא עייף, ועדיין מגן שמאלי מועדף עליו.
פאטי מקבל עוד הזדמנות. כתבתי בהודעה אחרת שהוא כבר קיבל הרבה, ולמעשה שיחק יותר מפראן למשל, אבל שמח לראות שצ’אבי ממשיך להאמין בו. יש לו תקרת יכולת הרבה יותר גבוהה מפראן או ראפיניה, ואני עדיין מקווה שהוא יחזור למה שהיה. יחד עם זאת אני מקווה שזה לא יספיק ללוצ’ו והוא לא יסע למונדיאל.
זה שפרנקי מועדף על גאבי לא אומר הרבה לדעתי. זה רק אומר שצ’אבי עדיין מאמין בבוסקטס, ושפדרי ימשיך לשחק בלי אנרגיות.

ועדיין, פאטי (3+3) השחקן השלישי הכי פורה מבחינת שערים העונה אחרי לבנדובסקי (17+4) ודמבלה (4+7).

פראן (3+2) גם הוא יותר פורה מראפיניה (1+1) שזכה עד כה לקרדיט מוגזם.

לדמבלה היו כמה חודשים לא מהעולם הזה בסיום העונה שעברה, וחלקכם אולי זוכרים כמה הגנתי עליו כאן, אבל הרבה פעמים לאחרונה אני מוצא את עצמי חושב שטעיתי. כמובן שלא מן הנמנע שהוא יסיים את המשחק היום עם שער וצמד בישולים, אבל עד עכשיו הוא הורס לכם לא מעט התקפות.

פאטי עם כמה תנועות נהדרות. אולי הוא איבד קצת מהמומנטום שהיה בו אבל עדיין שחקן חכם ויכול לכבוש בכל רגע נתון. אמנם החמיץ את המצבים שלו אבל להגיע למצבים שהגיע זו גם יכולת חשובה.

אני באוסטריה עכשיו, להאבק ולנסות לראות בפון או לוותר?

לראות!

משחק מעולה שלנו. מרכז הקישור בידינו. פאטי נראה רע אבל זה בדיוק מה שהוא צריך: לצבור פזם עם הכדור. מה שיש לו ברגליים לא יכול ללכת לאיבוד. צריך להשקיע בו זמן כדי לקבל תשואה.

פדרי במשחק הכי טוב שלו מאז שהתחיל אצלנו. אפילו השופט עשה לו כבוד ששמור לשחקנים כמו אינייסטה. גם דה יונג הגמלוני מעולה. בכלל יש תחושה של גול באויר. בסוף הגול יגיע.

פאטי עם תנועות חכמות אבל הוא כל כך לא חד. בזבז 2 הזדמנויות של גול , עוד בעיטה רעה פזיזה והפסיד במאבקים פיזיים רבים.
דמבלה מטומטם כרגיל, אבל הסיכוי שממנו ייצא אסיסט או גול יותר גבוה.

אני רואה משחק אחר כנראה.

דמבלה של השנה זה אותו דבר כמו של דבמלה של סוף שנה שעברה. יתנו לו שטח ונאיביות והוא יכול לתת משחק טוב הבעיה שאין לו שכל ואף פעם לא יהיה לו שכל. בקיץ למכור למרבה במחיר ואם יהיה עליו הצעה מספיק טובה אני גם בעד למכור בינואר. ולא אכפת לי כמה שערים או בישולים הוא יתן פה ושם. אני מוכן “להמר” על ראפיניה.

אחרי שהצלחנו להאריך לו חוזה בקיץ האחרון, יש לנו הזדמנות מצויינת למכור אותו ולעשות עליו לא מעט כסף. זה שחקן שיצליח מאוד בשטחים של הליגה האנגלית. אם במקום להביא את ראפיניה היינו שמים את הכסף על ברנרדו סילבה, אז הוא היה יכול להיות אופציה בימין (כמו שהוא עושה לפעמים בסיטי) כי הוא פשוט שחקן על ומסוגל לשחק גם שם וגם בקישור.

פיקה כרגע הבלם היחידי הכשיר אצלנו (בלם טיבעי)

והבלם שאני הכי מתגעגע אליו הוא כריסטיאנסן