מחזור 12: מסיימים ב-1:1 מול אלאבס בבית (ממפיס)

שבוע מטלטל עבר על ברצלונה שנפרדה מרונאלד קומאן לאחר ההפסד המתסכל 1:0 לראיו וייקאנו. אמנם צ’אבי, אגדת העבר, עדיין לא על הקווים, אך ישנה תמימות דעים שזה עניין של זמן. ובינתיים, אלאבס מגיעה לקאמפ נואו רגע לפני המשחק החשוב בליגת האלופות נגד דינמו קייב. על הקווים יהיה סרג’י ברגואן, מאמן בארסה ב’, ואיך נכתב בתקשורת במדריד? “זה הזמן של השחקנים”. “להגיב עם סרג’י”, נכתב בשער עיתון ספורט שם העיקר הוקדש לצ’אבי ולאפורטה שנאם במסיבת העיתונאים אמש והבהיר גם הוא שהעונה הזו עדיין בחיים, חד וחלק.

image

על אף פתיחת העונה החלשה ביותר שלה מאז 2002-03, ברצלונה (מדורגת תשיעית) תהיה בסך הכל שש נקודות מהמקום הראשון אם תנצח את המשחק החסר שלה\רחוקה שש נקודות כרגע מריאל מדריד, כך ששום דבר לא גמור. סרג’י יקווה לפרמיירה מוצלחת במשחק הבית נגד אלאבס שניצחה את יריבתה פעם אחת בלבד בעשרים השנים האחרונות, דווקא בקאמפ נואו בעונת 2016/18, ובדרך כלל משמשת כשטיח במשחקי החוץ. סרג’י עושה את השינויים המתבקשים בהרכב, כך נראה. בארסה תחזור למשהו דומה ל-4:3:3 שאפיין אותה. דסט יירד אחורה לעמדת המגן כאשר גאבי וניקו באמצע לצד בוסקטס ובחוד קוטיניו-אגוארו-דפאי, שרוצה לכפר על הפנדל שהחמיץ. מנגד, החדשות הרעות מגיעות מכיוונו של היהלום אנסו פאטי שלא הצליח להתאמן, עדיין סוחב פציענות והוא בחוץ. גם דה פרנקי דה יונג ופדרי בחוץ. הסגל פורסם - בסופו של דבר דמבלה עדיין לא יערוך את הופעת הבכורה שלו לעונה וגם סרג’י רוברטו בחוץ.

אין ספק שסרג’י נרגש: “יש מעט זמן לעבוד לקראת המשחקים הקרובים, המצב שלנו מורכב. מצד שני, השחקנים האלה חושבים ומשחקים מהר אז קל לעבוד איתם. אהבתי את מה שראיתי, ניסיתי שכולם יהיו מחוברים כמו לחשמל, חשוב מאוד שנהיה מאוחדים ונשחק אינטנסיבי. נשנה כמה היבטים טקטיים שיוכלו להועיל לנו. אני רוצה לראות שמחה אצל השחקנים שנהנים לשחק כדורגל, ואז יש להם אתגר לעמוד בלחץ. אסור לנו לתת לנקודות בבית לברוח לנו”.

אלאבס מנגד אמנם קרובה-קרובה לתחתית והיא במקום ה-16 עם נקודה בלבד מעל הקו האדום, אך הקבוצה מגיעה במצב רוח נהדר עם שני ניצחונות רצופים, ועל יריבות ישירות לתחתית - מול קאדיס (0:2) ואלצ’ה (0:1) בהתאמה ועוד מבלי לספוג - סיבה למסיבה חאבייר קאייחה שהבהיר כי בארסה פייבוריטית - הבטיח שינויים בהרכב שלו. השוער פרננדו פאצ’קו ייעדר בשל פציעה. חוסלו יפתח בחוד והוא השחקן המסוכן בקבוצה עם שלושה שערי ליגה העונה. מצד אחד אלאבס נכנעה כבר שבע פעמים (!) העונה אך יש לה ניצחון סופר-יוקרתי על האלופה אתלטיקו מדריד. הרכבים משוערים:

image

קצת היסטוריה: בשנה שעברה ברצלונה הביסה 1:5 את אלאבס בקאמפ נואו כחלק מהשיפור הניכר שלה ב-2021. זה קרה במחזור ה-23. מסי וטרינקאו כבשו צמדים וגם ג’וניור פירפו השתתף בחגיגה. זה היה הניצחון הרביעי ברציפות בבית, כשהקבוצה הקטנה הפתיעה את בארסה עם 1:2 במחזור השלישי בעונת 2016-17 כשמסי וסוארס שעלו כמחליפים לא עזרו. בארסה ניצחה 1:6 את היריבה ב-2003 והייתה גם שביעייה ב-1999. בסה"כ המאזן בקאמפ נואו הוא 13 ניצחונות לברצלונה ב-16 משחקים וגם 53 שערים, פעמיים אלאבס ניצחה ועוד משחק בודד שהסתיים בתיקו. בסה"כ משחקי הליגה - 5:21 לברצלונה בניצחונות.

תגיד, מה הסיכוי שאתה זורם עם הקטע הזה של לפתוח דיוני משחקים של ברצלונה גם בהמשך?

אומנם צריך לעבוד איתך על כמה דברים (מעט מידי נגיעות תסכול על סרג’י רוברטו, לטעמי), אבל אתה בכיוון הנכון :wink:

שיוסיף גם ויסקה בארסה בסוף ויהיה בסדר

אין לי ציפיות מבחינת רמת כדורגל, הרי סרג’י מאמן ברמתו של קומאן. אני כן מקווה לראות רוח חדשה אצל השחקנים, ואולי אפילו הרכב נורמלי. כלומר, 4-3-3 בלי שחקנים לא בעמדות שלהם, ובלי כל הזקנים.

סרג’י לא הולך לשנות הרבה, הוא אמר את זה.
לפתוח בלי אלבה, פיקה, בוסקטס זה חתיכת מהפכה. אני גם לא מצליח להבין את מי אתה רוצה בלם ליד גרסיה. מינגסה?
לא יקרה.
אני מקווה שהוא יפסיק עם השטות הזאת דסט קיצוני, ויפתח עם 4-3-3 נורמלי עם שחקנים בעמדותיהם. כולל הותיקים.

אם סרג’י לא יפתח זו כבר התקדמות. אם גם בוסקטס לא , ונקבל קישור צעיר ודינאמי זו עוד התקדמות. אני כן מקווה לראות שינויים מינורים.

אין סרג’י. פצוע.

giphy (10)

לגביי שאר הסגל -

גם פאטי בחוץ, בנוסף לדמבלה, אראוחו וברייטווייט.

אחלה של סיקור, עשית היסטוריה. פעם ראשונה שאני רואה אוהד של ריאל מכין סיקור של ברצלונה.

:slight_smile:

ההרכב של ברצלונה סרג’י -

אין הפתעות מיוחדות.

חייב לציין שלראות את ההרכב של הדביל הזה בבוגרת רק מעלה עוד סימני שאלה לגבי הפיטורין של פימי.

פדרי, פרנקי, אראוחו, דמבלה, רוברטו וברייטווייט בחוץ. זה לא שיש לו הרבה יותר מידי אופציות אחרות, בטח בתור מאמן זמני שמונה לפני יומיים וחצי, ויודע שמצד אחד הוא כאילו יכול לעשות מה שבא לו, ומצד שני הקבוצה חייבת לנצח.

זה לא שיש לו איזשהו כוח בחדר ההלבשה, שהוא יכול עכשיו לעשות ניסויים מבחינת זהות השחקנים, והטקטיקה.

לא מצפה ממנו כלום, חוץ מלהחזיק מעמד עד שהמאמן הקבוע יגיע.

יש לו משחק מאוד חשוב לנהל, נגד דינאמו קייב.
אם הוא ממשיך את אותה הדרך של קומאן, אחד לאחד, אז לא ננצח אותם.
המשחק הזה אמור להיות ניסוי כלים לקראת דינאמו.
יכל לפחות לנסות משהו חדש. נגיד ווינגר כמו כמו דמיר באגף למשל. מה כבר ביקשתי.

אני חושב שזה לא הוגן לשפוט אותו, כשהוא נופל ישר למשחק מכריע מול דינמו קייב, במצב הנוכחי. בטח עוד לפני שהמשחק הראשון תחת הדרכתו בכלל התחיל.

אני לא שופט אותו, אני מאוכזב שהוא לא שינה את הדבר הכי קל ומתבקש שהשאיר לנו קומאן.
לא ביקשתי שינוי מערך, לא ביקשתי את הראשים של הפרות הקדושות. לא ביקשתי אפילו את פוץ’ פותח.
כולה ביקשתי שינוי פרסונלי כדי שהשחקנים מחוץ לעמדה יחזרו לעמדה הטבעית שלהם. דסט מגן ודמיר קיצוני. זה לא עבד אצל קומאן, ולא יעבוד גם אצל סרג’י.

קומאן פוטר ברביעי בלילה. בחמישי הוא מונה למאמן, בשישי היה יום מלא של אימונים והיום משחק. אני כן מקווה לראות משהו שונה בקייב, אבל זה זמן אפס לשנות את התכנית הכושלת של קומאן. מזל שיש בקרוב עוד פגרה לעבוד עם מי שלא בנבחרות.

שוב, לא אומר שאני אוהב את המחליף של פימי, אבל זה זמן אפס לעשות שינויים כלשהם.

אני מתרגש כאילו זה משחק ראשון העונה. כיף לחזור לעודד את בארסה.

שמור את ההתרגשות לשבוע הבא…

לפני כל מיני דיווחים, זה יחכה לאחרי המחזור הבא

התרגשתי לראות משחק אחרי ליכתו של התפוז, אפילו ישנתי צהריים כדי להיות עם אנרגיה למשחק…

בפועל הכדורגל שלנו עדיין עם אותם יתרונות;

1. אפשר להרדים את הילד בקלות.
  2. לא הורג לך שגרת שעות שינה.

החסרונות עדיין כשהיו… העדר דרך, יכולת ותשוקה.

מילים שלך.

כל דבר אחר עדיף ממשהו שאתה יודע שיכשל.