מחזור 12 :: 1-2 בחוץ על אלצ'ה בעשרה שחקנים

עשית לי את הסופ"ש.

גול שהוא שילוב בין הבעיות הנוכחיות (חוסר דיוק) של הקישור הזה והבעיות הישנות (איטיות). אם עכשיו הוא גם מאבד כל כדור שני ולא שולט במרכז המגרש באמת שאין לו זכות קיום.

מיליטאו מתחיל להתיישר. אין מילים על ויניסיוס, רק שהוא בטעות לא יתיישר. החיבוק החם למרסלו, הייבוש של יוביץ’, החילוף המביך של הזאר. לא קשה לקרוא את אנצ’לוטי.

כוכב אחד מעז| Vini y Nada Mas, אין מה להגיד. כל הכבוד לאנצ’לוטי על ניצחון דחוק נגד קבוצה פח שהייתה מעל 25 דקות בעשרה שחקנים. כמה אנחנו פאסיביים ולא מנסים אפילו ללחוץ, זה לא יאומן. הכדורגל, אוי, הכדורגל, ובקטע ממש רע. הוא לא למד נגד אוססונה שעם אסנסיו אין לנו משחק אגפים? כמובן שגם ההחלטה לבחור במריאנו היא הזויה, והחילוף של צמד המגנים “האפור” (אוי קרבחאל) - בלתי נסלח.
ויניסיוס הולך לסחוב אותנו השנה ביחד עם בנזמה כנראה לכתר, צמד פנומנלי שלו, היום פחות דריבל ויותר סיומת. השער הראשון עם סיומת אדירה ברגל החלשה - לפינה הרחקה של קיקו השיכור והשער השני - שינוי הקצב, ההאצה והצ’יפ - באמת גאונות. אחד שכן רוצה לשחק כדורגל בקבוצה הזו. מרסלו לא רע, זה נכון, שתי הרמות מעולות אבל קצב המשחק בעייתי נו מה נעשה. ריחמתי על הזאר שקיבל פירורים, המצב מחמיר מיום ליום על אף שהוא בריא, וכשמריאנו לא רצה למסור לו בסוף והיה אגו. כל שחקן אחר היה מתרגז על קבלת ההחלטות של החלוץ אבל להזאר כבר אין כוח ולא אכפת לו, השלים עם מצבו.

בפינת ‘הרגע המושלם’ של הערב, והפעם באמת ולא הגימיק - במשחקו ה-401 במועדון כשהוא משתווה לחואניטו וסיפק בישול נפלא לוויניסיוס, כמו נגד שחטאר - מודריץ’ ענד את סרט הקפטן של ריאל מדריד בפעם הראשונה איי פעם (עונתו העשירית בקבוצה) לאחר שמרסלו הוחלף - מרגש

להגנתי כתבתי זאת במחצית.

בכל אופן, חוסר היכולת שלו מועק לשמיים. אני לא ארצה שיפתח, אבל אני בהחלט מעריך אותו. הוא שחקן שייתן את
הכל.

רציתי סביבות הדקה ה80 להחמיא לקאסמירו על משחק טוב ונקי יחסית מטעויות לשם שינוי. זה כבר לא יקרה היום.

גם אני בדעה שהזאר שחקן גמור, אבל במצב שנוצר לא ממש מבין את הייבוש שלו. הכל יחסי, ובאמת שרודריגו או אסנסיו באגף כנראה שלא עדיפים עליו. אם ישחק רע זה לא מאוד משנה, ואם ישחק טוב לפחות הרווחנו גם שחקן טוב וגם אולי אפשרות למכירה במחיר שהוא לא נזיד עדשים.

מריאנו אגב חלוץ נחמד ביותר. אנחנו אוהבים לרדת עליו לא מעט אבל יש לו די הרבה נתונים: הוא מהיר, אתלט, עם גישה נכונה והרבה מצב רוח. כן, חסר לו איזה בורג בראש אבל במקרה שלו זה לאו דווקא תמיד חיסרון. כנראה שהוא טוב מיוביץ’ ובהקשר הזה אפשר להבין את ההחלטה של אנצ’לוטי.

מה שקרוס עשה בגול שחטפנו זה מסוג הדברים שהטמבל הזה שלא יודע לגעת בכדור עושה בשכונה. מביך.

אני לא אוהב להשתמש בתיאורים שיורדים על האינטלגנציה של השחקנים או שמשווים אותם לשחקנים ממדינת הכדורגל שלנו, אבל מריאנו באמת אחד התופעות המוזרות שראיתי.

לא ייאמן השילוב בין ההשקעה הקיצונית והפיסיות המטורפת לטכניקה רעה ומנטליות של בן שנתיים, הבעיטה שלו בדקה ה91 זו אחת ההחלטות הכי רעות שראיתי לא רק בכדורגל אלא בכלל.
הקטע הדפוק זה שאם הוא היה עובר לאיזו סיבליה או נשאר בליון זה כנראה היה מספיק לקריירה מכובדת עם דו ספרתי בכל עונה, הפיסיות שלו באמת בשורה הראשונה בעולם.

מריאנו סומך יותר מדי על כך שהוא מהיר ופיזי. הוא רץ, ספרתי לו איזה חמישה מקרים בהם היה בנבדל (למשל כשמודריץ’ מסר לוויניסיוס לעומק ב-0:2 אם אינני טועה), ועם אפס כדורגל כשהכדור אצלו ברגל ברמה שזה כואב בעיניים ולא רק המהלך האחרון. אני מעדיף לנסות את יוביץ’. יש לו את “ההתאבדות” הזו על כדורים ופעם ב-20 הרמות זה יעבוד והוא יבקיע, אני אישית די סולד ממנו. כמובן שזכותו אבל הוא כל כך התעקש לא לעבור לראיו שהציעה לו חוזה עתק במונחים שלה, אני חושב שהוא כן ‘סומן’ ולרעה במועדון.

לגבי הזאר, אני מופתע מהיחס הרע של אנצ’לוטי כלפיו והייתי רוצה שישחק יותר, הרי זה עניין של זמן עד שייפצע. בכושר הנוכחי לדעתי רודריגו בהחלט עולה עליו, אבל אסנסיו לא יכול להיות שחקן אגף.

אני גם רוצה להחמיא למיליטאו ומצאתי כל מיני נתונים מחמיאים לו ולאלאבה, אבל המשחק נגד אוססונה למשל היה לפגוש יריבה שאפילו מפחדת להגיע לחצי שלנו, זה לא נחשב. גם המשחק היום הוא לא בדרגת קושי מספיק-מספיק גבוהה, מה לעשות שליריבה כמעט אין איכות גם אם הסגנון היה שונה.

מיליטאו ואלאבה שניהם גרועים, אין לי מושג למה הם מקבלים כל-כך הרבה מחמאות מהשדרנים באופן די קבוע. הראשון בלם אתלט עם 0 הבנה של מיקום נכון בהגנה, והשני בכלל לא בלם ובחיים לא יהיה בלם. ריאל זקוקה ל-2 בלמים להרכב הפותח כמעט בכל סרט שבו היא רוצה לחזור לשורה הראשונה בעולם. אולי אולי אולי מילטאו עוד איכשהו יכול להיות שחקן הרכב בתור החוליה החלשה שלו באופן ברור, אבל אלאבה בטח שזה לא זה.

מיליטאו ברצף של שני משחקים על סף המושלמים, אני לא יודע אם הוא בלם על בפוטנציה אבל ממה שיש כרגע הוא הכי טוב בפער.
לוקאס ואלאבה חלשים ולא יודעים להתמקם, הראשון גם לא יודע לתקל והשני חולם על בסיס קבוע. לאיפה נאצ’ו נעלם?

למה אנחנו מתעקשים לסבך לעצמנו את החיים כל פעם… איכשהו ניצחנו בשיניים את אלצ’ה עם עשרה שחקנים.

פעם שעברה שרודריגו נפצע בשריר הירך האחורי הוא נעדר חודשיים. מקווה מאוד שזאת לא פציעה חמורה גם הפעם. לא יכול לסבול את האנמיות של אסנסיו באגף.

ויניסיוס ומיליטאו מעולים. כיף שיש שחקנים צעירים שאפר לבנות עליהם הרבה שנים קדימה.

לאנצ’לוטי יש נטייה לקבור שחקנים יותר מדי בקלות. מיגל גוטיירס הועלם אחרי מסירה אחת לא טובה. הזאר ויוביץ’ לא נספרים, אולי בצדק. הבעיה שהמחיקות האלה מקצרות לנו את הסגל משמעותית. קמאבינגה עובר סדרת חינוך על הצהובים שהוא מקבל וזה חכם. עדיין אפשר היה לתת לו יותר דקות היום. הפריצה של קמאבינגה קדימה מהקישור היום זה אלמנט שאנחנו חייבים להוסיף למשחק שלנו. רק הוא ו-ואלוורדה מסוגלים לתת לנו כח פריצה בקישור.

תודה למאמן נבחרת ברזיל שלא זימן את ויני. נקווה שאף שחקן בסגל של ברזיל לא ייפצע עד פגרת הנבחרת. הוא משחק בלי סוף, מנוחה של שבועיים תשמור עליו מתשישות או פציעה.

קרוס ומודריץ’ עם מסירות מהירות וחכמות בגול השני. קאסמירו עם מסירה חכמה בנגיעה בגול הראשון. חבל שזה קורה מעט מידי. אפשר להוציא מויני הרבה יותר עם מסירות עומק מהירות כשההגנה לא מסודרת. זה נשק שליריבות אין נגדו פתרון. הלוואי והקישור שלנו תמיד היה משחק מהר וקדימה ולא רק פעם אחת במחצית.

למה? כי הוא יודע לחטוף?

אין לו מושג איפה לעמוד, זה לבד מאפשר ליריבות להגיע לה-מ-ו-ן מצבים. איפה והוא ואיפה ראמוס ווראן. גם הגיל במקרה שלו כבר לא ממש פונקציה, לא מדובר בילד בן 18, 19 או 20. רחוק מכך.

כן, הוא הכי טוב ממה שיש לנו כיום, הבעיה היא במה שיש לנו כיום וזה לא ממש מוסיף לו נקודות זכות. אם הוא יהפוך יום אחד לבלם על אני אהיה האוהד הכי מופתע אי פעם. באמת שאני לא רואה את זה קורה. כרגע, הוא הרבה יותר קרוב מבחינתי ללבל של נאצ’ו, אלאבה ודומיהם מאשר ראמוס, וראן, פפה, קנבארו, וכו’. בקיצור, בלם מחליף, בחיים לא בלם הרכב.

לחטוף ולסגור, זה כבר יותר ממה שיש לאחרים אצלנו ובכלל בשאר הליגה.
המיקום של וראן לא היה טוב בהרבה(לפחות לא בעונות המאוחרות) ובניגוד אליו מיליטאו מסוגל לתקן טעויות עם יכולת תיקול טובה והרבה יותר אגרסיביות(לטוב ולרע). הוא תפור לשחק ליד איזה ראמוס שיכול לכפות עליו מבחינת המיקום וקבלת ההחלטות והוא מהאחרונים שהייתי נוגע בהם כרגע. בחוליית ההגנה שלנו יש כרגע לפחות 2 עמדות שמאוישות על ידי שחקנים חלשים בהרבה.

את אלאבה אני בכלל לא יודע לאכול. הוא לא כזה אתלטי כמו שמכרו לנו, ברמה שגם בתור מגן שמאלי אני לא בטוח שהוא כזה וורלד קלאס. הוא מזכיר את קרוס בשאננות והשינה על המגרש והמיקום שלו כבלם לא קיים, בניגוד למיליטאו שהרבה פעמים מתחייב מדי הוא באמת מרחף ונמצא all over the place, מצד שני כן יש לו הרבה איכויות. אולי קשר במקום קאסמירו המחריב?

לא יודע מאיפה הגיעה האגדה שלראמוס היה מיקום מצויין…המיקום שלו לא היה משהו שאפשר להגדיר ככקרוב לוורלד קלאס.

דווקא הזכיר לי אותי לקראת סוף המשחק בשכונה כשאין לי טיפה של אוויר בריאות ואני מנסה לשלוח רגל לכדור במקום להזיז את הגוף העצל שלי חצי מטר.

כתבתי פה פעם על מיליטאו שהוא לוקח יותר מדי ברצינות את האמירה ששחקן צריך “למות על המגרש”. הוא לפחות עדיין מבין שהמטרה הראשית היא לנצח בכדורגל, אני לא אתפלא אם מריאנו באמת חושב שהוא צריך לסיים את המשחק בבית חולים.

המיקום של ראמוס ווראן לא היה משהו בכלל. וזה הקטע, מיליטאו ואלאבה גורמים לי להתגעגע אליהם.

מסכים אבל שמיליטאו עוד לפחות בלם סביר. אלאבה זה לא זה בכלל. מודה שלא ראיתי אותו מספיק כמגן שמאלי כדי לדעת אם הוא וורלד קלאס או לא, אבל נכון לעכשיו וודאי שאני מעדיף שם את מנדי. אלאבה לפחות בינתיים פשוט לא נראה כזה שחקן טוב כמו שעושים ממנו. הוא אמנם מעולם בהנעת הכדור אבל זה לא באמת מספיק. הייתי שוקל לשלוח אותו לקישור האחורי אבל איך אמרנו? הגנתית הוא לא מי יודע מה…

בגדול, במקום משחק נקסט קלאסי קיבלנו מותחן ודפיקות לב כמו שרק ריאל מדריד יודעת לספק.
כשאנחנו מובילים במשחק אנו פועלים בשתי דרכים: 1. הזמנת היריבה לרחבה שתשיג את שער השוויון ואז נזכר שצריך עדיין לשחק כדורגל ונחטוף עליה את הסעיף 2. משחק שחצני ויהיר שיוביל לטעות אינדיבידואלית קטסטרופלית כלשהי (קאסמירו וקרוס המאיישים התורנים).
ויניסיוס, מה נגיד ומה נאמר, שלא יגמר לעולם. נתונים פיזיים של חייזר. גם כשהיה עגל היה ברור שמדובר בחומר גלם בלתי רגיל. עם זאת, אנצ׳לוטי חייב לתת לו מנוחה או שהוא יקרוס לפני ינואר.
באופן כללי לאבד אליפות בעונה כזו של הליגה הספרדית זו רשלנות שאין כדוגמתה. האליפות פשוט נמצאת על הרצפה ואנצ׳לוטי רק צריך להרים. ולעשות רוטציה.

יש איזה עניין שאני אשמח אם מישהו יוכל ליישב לי אותו:
התחלתי לאהוד את ריאל בימי היירו, כבר אז אמרו שהוא התקפי מדי, מבולגן, זקן וכו’, ולאחר שהוא עזב אמרו שמתגעגעים אליו. אחריו באו איבן קאמפו, הלגרה, לאחר מכן קנבארו (עליהם נאמרו אותם דברים בדיוק), ולאחר עזיבתם אותו סיפור - כולם מבכים את עזיבת קנבארו ומדגישים את הצורך בבלמים אחרים. אח"כ פפה, ראמוס ווראן, על כל אחד מהם בזמן אמת נשפכו קיטונות של ביקורת, הם אינם וורלד קלאס, הם אינם קייליני או תיאגו סילבה, המיקום בעייתי, הם חסרי אחריות וכו וכו’. עכשיו לאחר שהחבר’ה עזבו כולם מתגעגעים אליהם, כצפוי.

השאלה שלי היא האם כבר 20 פלוס שנים אין לריאל בלם וורלד קלאס? או שאנחנו פשוט אוהדים ביקורתיים ומפונקים שלא יודעים להעריך את איכות השחקנים הנמצאים? אולי הסבר אחר?
בתודה לעוזרים.

זה ממש לא נכון. אני חושב שגם בזמן אמת הרבה ידעו להעריץ כאן את פפה, ראמוס ווראן. גם קרבאליו בזמנו קיבל המון תשבוחות.

חשבתי האם לכתוב כאן את קרבאליו, אבל הוא היה אפיזודה קצרה מדי פה, ועיקר התשבוחות הגיעו כי הציפיות ממנו היו נמוכות מאוד - הגיע כבר מבוגר, שיאו אחריו וכו’.

בנוגע לאחרים, לא נותר לי אלא שלא הסכים איתך.

אוהדים נוסטלגים שזוכרים רק את הטוב אצל אלה שעזבו ורק את הרע אצל אלה שקיימים.

בדיוק מאותה סיבה שחקנים גדולים רבים הוזכרו באותה נשימה של רונאלדו ומסי והיה לאנשים קשה להבין שזה פשוט לבל אחר.

מיליטאו ואלאבה משתפרים מאוד. זה לא מושלם אבל בואו, מתי זה כן היה?
עם וראן וראמוס לא הגיעו נגדינו למצבים?
חשוב להוסיף שראמוס ווראן נהנו משלישיית הקישור הנוכחית בשיאם בעוד אלאבה ומיליטאו לא. ואין מה לעשות, קאסמירו של 2016-2021 טוב יותר מקאסמירו של השנה, וזה נכון גם לגבי קרוס ומודריץ׳.

מיליטאו לא מספיק חכם או מנוסה, אבל זה ישתפר עם הזמן. גם אם הוא לא יהיה חכם כמו ראמוס, עם יכולות פיזיות כמו שלו זה בסדר. אם הוא יהיה חכם כמו ראמוס אז היה מדובר בבלם הטוב בהיסטוריה בפער עצום (אם ראמוס נכנס לרשימה הזו בלי היכולות הפיזיות הללו).

מזכיר לי את הדיונים על ויניסיוס. אני זוכר איך הייתי היחיד בפורום שהגן עליו. שחקנים משתפרים. במיוחד בדברים שקשורים לניסיון.
נכון שמיליטאו לא ילד, אבל גיל זה לא הכל.
דבר ראשון, דיל של בלמים שונה מבעמדות אחרות, לראיה אשמח שתגידו לי כמה בלמים צעירים נהנים מדקות בקבוצות גדולות, עם כל הכבוד לאופמקנו וקונאטה. מישהו זוכר איפה היה ואן דייק בגילו של מיליטאו?
בנוסף שנתיים שלמות מהקריירה שלו הוא יובש על ידי זידאן.

תנו לו זמן, בנתיים הוא מראה שיפור גדול כל משחק. ההגנה שלנו מאוד יציבה במשחקים האחרונים. כלומר ברור שמגיעים נגדינו למצבים, אבל מתי לא הגיעו? גם תחת הגנת הברזל של זידאן חטפנו בלי הפסקה

אתה מבלבל מיקום עם קבלת החלטות וסגירות. ראמוס היה מתמקם מעולה, זה שהיה קופץ לו הפיוז פעם ב3 התקפות והוא היה קופץ על היריב זה מה שהיה פוגע בו.

אגב, עבור בלם להתמקמם בקבוצה בה הקישור לא עוזר להגנה והקשר האחורי עולה להתקפות זה על גבול הבלתי אפשרי. רודיגר וכריסטנסן כנראה שלא מתמקמים טוב מאף בלם אצלנו אבל יש להם חצי הרכב לחפות עליהם.