לה ליגה :: מחזור 12 :: חוזרים בבום עם הדרבי של מדריד, ועם עוד 4 משחקים אדירים

עם כל הכבוד לליגה השנייה ויש לנו המון כבוד לליגה המשוגעת הזו, יש לנו לה ליגה לשחק!

אל דרבי מדרילניו מגיע בסערה עם החזרה מפגרת הנבחרות. יש שחקנים שמחים יותר מהעפלתם למונדיאל ויש כאלה שפחות, אבל אנחנו כולנו שמחים לחזור ככה לליגה הטובה בעולם.
לגאנס תארח את ברצלונה כשהיא חווה עונה רגועה בצמרת, אבל המשחקים הטובים לא פוסקים מלהגיע: אדוארדו בריסו ונוליטו יפגשו עם סביליה את האקסית סלטה ויגו, ולנסיה תתארח בברצלונה אצל אספניול ואתלטיק בילבאו תארח את ויאריאל לקרב על טהרת הליגה האירופית.

בנימה זאת, אני שמח להודיע על חזרה ובגדול של עמוד הכדורגל הספרדי לפלטפורמת הפורום. אבל לצערנו כמות הזמן יורדת, וכרגע אני ורוני @Ronny רצים עם מירב העבודה על העמוד, יחד עם @EHUD שעוזר כשצריך. בפורום הקודם לא היינו יכולים לסמוך על מישהו שיעזור, וזו ההזדמנות, שאם מישהו רוצה לתת יד, מוזמן לפנות אלינו בפרטי.

חוזרים לליגה הספרדית עם קרב מסקרן בין ז’ירונה לריאל סוסידאד!

עם 3 ניצחונות רצופים בידם, הקטלונים לא יודעים את נפשם מרוב אושר. במשחק הבית האחרון שלהם הם ניצחו את ריאל מדריד הגדולה וכעת, לפעם האחרונה בסיבוב הראשון היא תפגוש קבוצה נוספת שמשחקת באירופה כדי להשיג 4 ניצחונות ברציפות. ז’ירונה היא העולה החדשה הטובה ביותר בשני העשורים האחרונים שעושה זאת בפעם הראשונה בתולדותיה, נכון לעכשיו.

הבאסקים מנגד, לא שומרים על יציבות. הם הפסידו לחטאפה במשחק החוץ האחרון בליגה, אבל התגברו על כך עם 1-3 על אייבאר החלשה. באירופה לפחות, המשוכה נמוכה יותר, כשמול ורדאר סקופיה כבשה הקבוצה 9 שערים בשני משחקים, כולל רביעייה של וויליאן ז’וזה. שני שחקנים נוספים בכושר הם מיקל אויירסבאל וכריסטיאן סטואני, שכל אחד מהם כבש לקבוצתו 6 שערים.

ריאל סוסידאד התארחה 5 פעמים במהלך כל ההיסטוריה אצל ז’ירונה ורק במקרה אחד חזרה הביתה עם ניצחון. זה קרה אי שם בדצמבר 1942 כשהשתיים היו בסגונדה, אז הבאסקים ניצחו 1-2 את הבלאנקיוורמל.

דרבי העולות הפרטי של פפה בורדלאס!

כשאלאבס עלתה לליגה הבכירה בקיץ 2016, פפה בורדלאס חשב שהוא עומד בפני אתגר גדול בליגה הראשונה. אבל באלאבס החליטו ללכת על מאוריסיו פלגרינו כמאמן אלאבס.
המינוי החדש דווקא הוכיח את עצמו, ואלאבס הגיעה עד לגמר גביע המלך ולעונה נפלאה בצמרת. אבל פלגרינו כעת באנגליה, ואלאבס בתחתית. וכעת היא מתארחת אצל חטאפה של בורדלאס, שהגיע לחטאפה לאחר פתיחת העונה שעברה ושיקם את הקבוצה עד להעפלה מפלייאוף העלייה. העפלה שנייה ברציפות למאמן.

והנה חטאפה, שפתחה טוב מאוד את העונה, מגיעה עם 4 נקודות יקרות מריאל סוסידאד ומבטיס. ככה נשארים בליגה, ובורדלאס מקווה שבאלאבס רואים ולומדים.

יש לחטאפה רק ניצחון אחד ב-6 משחקי הבית האחרונים שלה בכל המסגרות מול אלאבס, אשר הושג באוקטובר 1981 לאחר 0-2 חלק, בעונה בה השתיים סיימו במקומות מהן יורדים ליגה מהסגונדה. בסופו של דבר, הבאסקים נשארו בליגת המשנה בגלל הורדת הליגה של בורגוס, אך ירדה לסגונדה ב’ בעונה שלאחר מכן. לעומתם, המדרידאים נשרו לליגה השלישית בחשיבותה בספרד והתפרקו בסיומה של העונה הבאה, אבל נוסדו בעונה שלאחר מכן מחדש.

סיקורי המחזור יתפרסמו לאט לאט מתוך עמוד הפייסבוק שלנו.

אני מקווה שמסורת הוויכוחים של עשרות עמודים על השיפוט לא תגיע לכאן. אז רק שאלה, אם השופט יכול היה לעצור משחק בשביל לצפות הילוכים חוזרים, כמה פעמים הוא צריך היה לעשות את זה?
שתי הערות על שחקני היריב בלי להיכנס לאגף המיותר של הפורום. רונאלדו יותר איטי מחואנפראן ומסאביץ’ לפי הסטטיסטיקה שפורסמה בזמן המשחק. סרחיו ראמוס להערכתי יעלה למשחק הבא עם מסיכה. רק שתדעו איפה הבעיה שלכם.

השיטה באיטליה באמת מפגרת (לא ראיתי כמעט אף משחק שם ורק מהילוכים חוזרים). לעצור על כל אפצ׳י זה באמת בילתי אפשרי.
המצב הנכון לדעתי זה שיש שופט שיושב נטו על המסך ורואה הילוך חוזר בצורה די מיידית ואומר לשופט הראשי באוזניה אם יש צורך לעצירה ולצפייה נוספת מצידו.
בנוסף, העצירות צריכות להיות על פנדלים ועל אדומים (וצהוב שני או ׳כרטיס כתום׳) או אם המשחק בכ״מ נעצר.
אולי אפשר גם להוסיף לכל קבוצה/מאמן זכות ל2-3 בקשות שהשופט ייגש למוניטור במשחק.

בהמשך לדיון הפורנ בצאט…

א. שיפוט:
לא היה מושלם הערב אבל השתדל לתת למשחק לזרום, טעה הוציא אדום לסאביץ בסוף. לא טעה שלא שרק פנדל על היד של גודין, זה לא פנדל ממרחק כזה (לעניות דעתי).
לא יודע איך בדיוק מתכננים להשתמש במצלמות בעונה הבאה אבל מקווה שיעשו את זה בצורה חכמה (כמו שכתבתי קודם)

ב. רונאלדו:
גולר, שחקן היסטורי, ווינר ועוד כל מיני סופרלטיבים שחלקם נכונים וחלקם מנופחים אבל לדעתי רק עיוור לא רואה את הבעיות שהוא גורם למשחק של ריאל ולא בשנה הראשונה.
בספורט אין מקום לאובר רגשנות, אם העיפו את קאסיאס בבושת פנים (על יכולת ועניינים חברתיים) אז רונאלדו צריך לעוף גם ובהקדם (על יכולת ועניינים חברתיים).
לא יודע אם להאמין לדיווחים אבל אם הוא לא רוצה לחדש חוזה, ריאל צריכה לשמוח. אולי אפילו לנסות לעשות ממנו כמה שיותר כסף ולהמשיך הלאה.

לצורך ההשוואה נזכיר את מסי (גילוי נאות: לא חושב שהם באותו אזור חיוג אבל בעולם מקובל להשוות בינהם) שנתן היום משחק לא טוב במושגים שלו אבל לא כפה את עצמו על המשחק ולא הפריע ואפילו נתן מסירה גאונית שבסופו של מהלך נתנה 2-0.
לא זוכר כמעט משחקים שמסי כפה את עצמו על המשחק, לא זוכר כמעט משחקים שרונאלדו לא כפה את עצמו על המשחק.

כל אוהד ריאל אומר את זה מתחילת העונה, מה שכרגע משאיר את רונאלדו יותר מוגן מביקורת מבחינתח היא העובדה ששותפיו להתקפה גרועים יותר, בנזמה שלא שחקן כדורגל מאז 2013 עם הבלחה של עונה ב2016 (שגם בה לא היה חלוץ טופ ברמה של הגדולים ביותר) ובייל שפצוע יותר מרובן ובדרך כלל כשהוא לא פצוע מייחלים לפציעה שלו.
העניין היא שמבחינתי בנזמה היה צריך לעוף עוד בקיץ של עונת 14-15 ובייל בקיץ של עונת 15-16 אז רונאלדו מבחינתי עדיין מקבל אמון כלשהו. אם עד סוף העונה הוא לא יראה שיפור אז יצטרך ללכת, עד אז שיהנה מהספק.

לא מבין מה עובר לפרז בראש עם הרכש, באם מדובר באלטר אגו שלו בנוגע לבנזמה ובייל ששניהם רכישות שלו שהוא בכוח מנסה להצדיק או מתוך אמון אמיתי שהם שחקני כדורגל.
הדחיה של הרכש רק פוגעת בנו, גם מבחינת הרמה וגם בהוצאות, הרי אם היינו עושים את הקניות האלה לפני 2 או 3 קיצים היינו מוציאים הרבה פחות משנוציא אם נקנה הקיץ. כל זאת מבלי להתחשב בכך שישחטו אותנו במחירים כי נהיה נואשים.

לא צפיתי במשחק אתמול ואני רחוק מלהיות אוהד של רונאלדו, אבל להסתמך על שחקן כדורגל שבפברואר הקרוב יהיה בן 33 זה לא הוגן גם כלפי השחקן עצמו. אפשר להגיד דברים דומים גם על מודריץ’ אבל התפקיד שלהם שונה והשקיעה שלהם מגיעה בשלבים שונים של הקריירה.

קצב צבירת הנקודות של ברצלונה קצת הוציא את חטא ההיבריס הקבוע של ריאל מפרופורציות.

היה שיפוט לא טוב. פנדל ברור על ראמוס וצהוב שני על חואנפראן שאין לי מושג למה הוא לא קיבל אותו.( בתפיסה על מרסלו)
גם זה שבעט כדור וכמעט חיסל את בזנמה היה צריך לחטוף (כל הזמן שוכח את השם שלו) .

לגבי רונאלדו אין לי מה לחדש. אבל את כמות הביקורת שהוא חטף מאוהדי ריאל זה חסר תקדים לדעתי.

שאלה לאוהדי ריאל, אתם חושבים שהוא עושה בכוונה, אולי בשביל לקבל שיחרור יותר זול לאנגליה?

(במשפט שלו הוא אמר מפורש שהוא רוצה לחזור)

מפת הנגיעות של בנזמה וגריזמן באדיבות אורי קופר:

בנזמה לא נגע בכדור ברחבה פעם אחת כל המשחק!!!
גריזמן נגע פעם אחת וזה בניסיון כושל להשתלט על הכדור!

image

https://twitter.com/CoopSport/status/932154882605436928

עכשיו קראתיב-MD שרונאלדו משחק חלוץ בגלל אין לא כבר את המהירות של שחקן כנף. הידיעה מלווה בווידאו של חילוץ הכדור של חואנפראן, גם הוא בן 32.

הבעיה היא שההסתמכות הזו, כך נדמה, מגיעה קודם כל מהשחקן עצמו. בוודאי שכל מי שעוקב אחרי רונאלדו אפילו קצת לא יכל לצפות ממנו לקחת צעד אחורה (הצהרתית או בפועל), אבל הוא, פרז וזיזו מביאים את היהירות המדרידאית לגרוטסקה די חריגה. הבעיה היא שאני מאמין ב-100% לרונאלדו ופרז שהם חושבים שהמצב בסדר בסה"כ. זה לא נראה כמו מיצג.

כריסטיאנו דיבר עם המארקה על עוד 3 כדורי זהב כשמה שאני מצפה משחקן ותיק ומנהיג של ממש זה לדבר על הליגה ואיך יוצאים מהבוץ. שוב, את כריסטיאנו אני מכיר, אבל מישהו במועדון חייב לדבר/לפעול עם קצת חיבור למציאות.

רונאלדו גם עם מקל הליכה בעוד ארבעים שנה יטען שהוא השחקן הטוב בעולם, קצת מגה גלופלקס והוא מראה לכל הבנדיטים מי ראוי לכדור הזהב 2057. זו הגישה שהזינה אותו מאז ומעולם ואני מכבד אותה באיזשהו מקום. יש כמה צדדים לעצם היותך ותיק (כשחקן כדורגל או בכלל), צד פחות יפה זה שבגיל מסוים אתה כבר לא כל כך משתנה בקלות.

מי זה אותו “מישהו” עליו אתה מדבר? יכול להיות שרונאלדו המותג הוא פשוט נכס שאי אפשר לוותר עליו וכדור הזהב המשעשע רק מעצים את המעמד שלו.

הוא לא אמר את זה, ובטח לא במפורש.
“מעולם לא היו לי בעיות כאלה באנגליה, לכן אני רוצה לחזור לשם”.
דברים כרגיל מוצאים מהקשרם. אין פה שום אמירה לגבי חזרה לאנגליה בתור כדורגלן. וגם אם כן, זה יכול להיות בלהט הרגע, תו"כ תסכול מכל הפרשייה ההזויה הזו.

לא. אני חושב שהוא כבר לא מתאים לרמות האלה לפחות שנה וחצי.

הכעס על רונאלדו זהה לכעס על בנזמה וזהה לכעס של אוהדי ברסה על גומש לדוגמה או מאתיה בזמנו.
כמובן שבזמן משחק הקללה תפלט לכיוונו או לכיוון בנזמה או מי שלא היה אשם באותו רגע, אך הטענות עצמן הן נגד ההנהלה וזידאן. כנגד האנשים שנתנו לנו להגיע למצב הזה עכשיו למרות שהכתובת הייתה על הקיר.

גם אם היו לריאל עוד 90 דקות לא היינו שמים גול.

אם לא הייתי מכיר את הנפשות הפועלות הייתי מצפה מפלורנטינו ללמוד מטעויות העבר שלו עצמו. זיזו הגיע למעמד שאני לא זוכר דומה לו במדריד, אני רק מתפלל שבקיץ זה יתרגם לדפיקה על כמה שולחנות בניגוד לקיץ האחרון.

אני בעיקר מתוסכל מזה שהמועדון, ורונאלדו מסמל את זה בצורה מדהימה, פשוט איום ונורא בללמוד מההצלחות שלו ולבנות על בסיסן. הצלחות הן בסיס להתרסקות שאחריהן וחוזר חלילה, אני חושב שבין מועדוני הפאר אנחנו כמעט לבד בזה. הצלחה ארוכת טווח בליגה זה משהו שהמועדון הזה לא חווה כבר יותר מ20 שנה וזה פשוט הזוי בעיני.

בבארסה לדוגמה למדו המון מתקופת רייקארד כבסיס לקבוצה של פפ, גם אם נעשו כמה וכמה טעויות לא קטנות והיו באמצע עונה או שתיים רעות. התחושה היא שתרחיש מקביל בריאל היה מזכה את רונאלדיניו ודקו בחוזה עד 2020, ולודוביק ז’ולי היה ממשיך לפתוח על חשבון מסי עד הפרישה.

אני מקצין כמובן, מצבנו לא איום ונורא ובפרופורציה היסטורית קרובה ורחוקה הוא אפילו טוב. העיוורון הגאה הוא זה שמרגיז אותי, דווקא בגלל שבמידה הנכונה הוא מה שהופך את המועדון הזה למה שהוא במובן הטוב ביותר.

אספניול - ולנסיה
לא הבנתי מה מרסלינו מנסה לעשות?
זאזה, גדש וסולר בחוץ?!
נכון למחצית ראשונה ולנסיה פשוט חושך מצרים.
לא הגנה, לא התקפה ואילו דני פארחו גורם לי לשנוא אותו קצת עם כל מיני פעולות חסרות אחריות וחיפוש ישועה מהשופט בזמן שאספניול יוצאת למתפרצת.
רוצה לציין לרעה את סאנטי מינה שעלה שיכור אבל באמת שכולם חלשים מאוד.
מקווה למחצית שניה טובה יותר, רק בנס זה עדיין תיקו.

לזאזה יש ארבעה צהובים.

אני יודע, אז?
זה נחמד שיש משחק נגד בארסה שבוע הבא, אבל גם זה משחק ליגה לא פחות חשוב ואני לא אוהב את הזלזול הזה.

“אז” זה עניין של ניהול סיכונים, בדיוק כמו עם אומטיטי/פיקה אמש.

לא יודע לגבי גדש ולגבי סולר.

מוזר לי. לגבי בלם אבין שלפעמים קשה להמנע מכרטיס. איזו סיבה יש לחלוץ לפחד מכרטיס? שישתלט על עצמו משחק אחד סך הכל.

ראיתי רק את המחצית השניה אבל אני יכול להגיד לך שיש לך המון סיבות להתעודד - ולנסיה סוף סוף מראה יכולת לנצח משחקים גם אם היא לא מבריקה, וזו יכולת ששמורה לקבוצות שמאמינות באמת ובתמים שהן חזקות. אין לכם גם ליגת אלופות על הראש העונה, כל התנאים לתת עונה גדולה בליגה.

נירו, אין מאושר ממני על הניצחון ואני בהחלט מבין את החשיבות של הנצחונות הקשים האלה.
אני פשוט חושב שלעלות בהרכב שלא כולל את שלושת הכוכבים שהם בעצם עושים את ולנסיה של העונה זה זלזול ואת זה אני מתעב בכדורגל, אז קשה לי שזה מגיע מהקבוצה שלי וזה באמת לא מתאים לDNA של המועדון הזה.
אני באמת מקווה שזאזה לא פתח, לא כי הוא עם 4 צהובים, אלא כאולי סוג של סדנת חינוך קלה אחרי הפרצופים שהוא עשה למרסלינו במחזור הקודם, אבל זה ספקולציה שלי.
הייתה מחצית ראשונה גרועה ביותר (בהתאם להרכב) וקבוצה פחות נאיבית מאספניול שולחת את ולנסיה בפיגור של 2 שערים לפחות למחצית.
ולנסיה התחילה לשחק אחרי שגדש היה על המגרש ואז גם באורח פלא ההגנה נראתה גם יותר טוב.
הרכב מנצח לא מחליפים.