מחזור 13 :: 0-4 בחוץ על אייבאר. צמד לבנזמה, שער בכורה לפדריקו

image

לקראת אייבר

רגע אחרי השישייה הנהדרת על גלטסראיי בליגת האלופות - ריאל תקווה שלא להיכנס “לאופוריית רודריגו” ולצאת לפגרה עם טעם טוב - כשתתארח אצל אייבר (שבת, 18:30) שהביסה אותה בעונה שעברה. זידאן צפוי לחזור על ה-11 שלו להוציא את מרסלו הפצוע שיוחלף במנדי.

סטטוס ריאל:

ריאל מדריד מגיעה למשחק לאחר ה-0:6 הגדול על גלטסראיי, המשחק הטוב ביותר שלה העונה כמובן. מצד שני, צריך לעצור את ההתלהבות, שכן היריבה הייתה חלשה וכולם זוכרים שלא הייתה המשכיות לאחר המאניטה נגד לגאנס. רודריגו (הוא כבר קיבל את הכינוי ‘רודריגול’ - שער המארקה ) שכבש שלושער ענק ישמור על מקומו בהרכב ונראה שזידאן בהחלט גיבש את ה-11 שלו. גם הפציעות של חאמס ובייל שעדיין לא ישחקו - בוודאי עזרו לו. עם “Plan A” הנוכחי (הם יצטרכו לנצח עוד הרבה, ובגדול, כדי שנחשוב אפילו לקרוא להם “Once De Gala”), ציינו בתקשורת - ריאל ניצחה שלוש פעמים מבלי לספוג עם יחס שערים 0:12. “רודריגו ופדה? הם לא מפתיעים אותי בכלל. הם שם בשביל זה, הם מוכיחים את עצמם בכל פעם”. המאמן הסביר מה תפקידו עם הצעירים - “Zה לדבר איתם קצת יותר אבל לא משהו מורכב, יש להם משפחה וסביבה תומכת. הם ימשיכו לעבוד ולהשתפר. יש להם חיים שלמים ללמוד”

מעבר לחולשת היריבות, ההרכב הזה לא יחזור. מרסלו שסיים את המשחק פצוע ייעדר (“אני לא אגיד מה קרה לו אבל זה משהו קטן ואנחנו קצת יותר שקטים”, זידאן) ויוחלף בפרלאן מנדי - סלע הגנתית אבל די מנותק התקפית. אמנם זידאן אמר “בסופו של דבר יש לנו 25 שחקנים וכולם שחקני הרכב, כל משחק אני צריך לבחור וזה מה שאעשה”, אך סביר להניח שלא נראה שינויים, גם לא איזה לוקאס ואסקז שקופץ ל-11 פתאום או ויניסיוס. פרון הצעיר, מקסטיליה, לקח חלק באימון האחרון והוא היה “ההפתעה הנעימה”. זידאן נשאל על מודריץ’ שחזר לספסל נגד גלטסראיי ואמר: “מודריץ’ הוא מודריץ’ גם אם לא שיחק בקביעות, יש לו כאן תפקיד חשוב, אנחנו זקוקים לו. נראה מה יהיה כשהמשחקים הקשים יגיעו”. לוקה יוביץ’ אגב נותר מחוץ לסגל אך זה לא שזידאן השתגע - סובל מפגיעה בשריר.

זה ממש ‘ריאל מדריד קלאסי’ להיכשל במשחק מחר אחרי האופוריה מיום רביעי, אסור לתת לזה לקרות. משחק שצריך לקחת בו ניצחון בכל הרכב. “כל המשחקים מורכבים, אבל המגרש שם שונה מאוד מהאחרים, זה מעט קטן יותר וכמובן שיש קושי”, הזהיר זידאן שהוסיף - “אנחנו מוכנים לעשות משחק טוב”. עוד הוסיף זידאן כי היריבה משחקת בביתה בצורה אחרת לחלוטין. ריאל לא ספגה כבר ארבעה משחקים ברציפות - הרצף הטוב ביותר של קורטואה כמובן, וזה לא קרה מאז פתיחת עונת 2015/16. עוד משחק בלי טעויות בהגנה - יעזור לקבוצה למנוע הסתבכות מיותרת. העונה ריאל ניצחה בבלאידוס ובפיחואן אך השמיטה נקודות במדריגל, סיימה בתיקו בדרבי והפסידה במאיורקה - 8 מתוך 15. את סוף העונה שעברה ודאי לא צריך להזכיר לכם. לא שהברנבאו מנייה בטוחה, עדיין לא, אבל במשחקי הבית ריאל מרגישה בטוחה יותר כמובן.

אלה שכמובן תפסו את מרבית תשומת הלב במסיבת העיתונאים, מעבר לשאלות על אמבפה (“אני רק אמרתי את מה שהשחקן אמר בעצמו, אנחנו לא מתעסקים בזה”, התגונן זידאן) הם חאמס ובייל. “זה לא שהם פצועים, הם פשוט לא יכולים לשחק, ואז יהיו להם חמישה או שישה ימים ונראה אם יהיו מוכנים לשחק. הם עשו משהו על המגרש אבל לא עבדו מספיק עם הקבוצה כך שהם לא ישחקו. כשאתה לא מתאמן אתה לא יכול לשחק, אני לא מחליט אם הם ייתאמנו או לא ועדיין חסר משהו”. אין ספק שמדובר בשני המפסידים הגדולים של החודש האחרון. כפי שהזכרנו, הם פצועים מאז המשחק בטורקיה נגד גלטסראיי. בייל שוב ירד מתחת ל-50% מהדקות וההתלהבות מפתיחת העונה שלו פגה. הקולומביאני אמנם שיחק יותר פעמים (9) אך רשם 422 דקות בלבד.

ילדים זה שמחה

ריאל מדריד - הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, סרחיו ראמוס (C), רפאל ואראן, פרלאן מנדי| קאסמירו, פדה ואלוורדה, טוני קרוס| רודריגו, אדן הזאר וקארים בנזמה.

מה המצב אייבר?

אייבר מגיעה למשחק במצב רוח מצוין כשהיא בכושר טוב לאחר שני ניצחונות רצופים. שש הנקודות, שהושגו אחרי 1:2 כפול - בבית נגד ויאריאל ובחוץ נגד לגאנס, כשהקבוצה הופכת פיגור לניצחון, הרחיקו אותה עד כדי שש נקודות מהקו האדום כשטיפסה עד למקום ה-15. בעונה שעברה סיימה במקום ה-12 והתחושה היא שפחות או יותר זה מה יש - קבוצה חזקה שלא תתדרדר למאבקי התחתית אך לא מספיק טובה לעשירייה הראשונה. זה לא הכושר הטוב ביותר של אייבר העונה, שכן היא פתחה חלש ואז השיגה 8 נקודות מתוך 12 והצליחה אף להנחיל לסביליה הפסד מדהים אחרי שכבר פיגרה 2:0, אלא שאז שוב נקלעה למשבר. בכל מקרה, הקבוצה של חוסה לואיס מנדיליבאר יכולה להיות רגועה, ובטח שאסור לזלזל בה. היא נתנה פייט עצום גם לאתלטיקו במטרופוליטנו אך נכנעה עם הבאזר אחרי ששמטה יתרון מבטיח.

בקבוצה זוכרים היטב את הניצחון הגדול 0:3 על ריאל בעונה שעברה (אסקלנטה, סרג’י אנריך וקיקה כבשו), ממשחקי הליגה המרשימים בתולדות המועדון, “זה היה אחד מדפי הזהב בספר ההיסטוריה של אייבר”, נכתב במארקה על המשחק, 351 ימים לאחריו, אך רוצים להשאיר את זה כחלק מהעבר - "מה שקרה זו היסטוריה, אני לא מסתכל על כך, כל משחק הוא חדש, יש שחקנים חדשים לשתי הקבוצות. ברור שיש קשה מאוד לשחזר את זה. לא הראתי לשחקנים וידאו מהמשחק ולא תליתי תמונות בחדר ההלבשה אמר המאמן מנדיליבאר, שפותח את עונתו החמישית בקבוצה ורשם כבר 180 משחקים על הקווים בכל המסגרות, המאמן הוסיף עוד: “נתכונן כרגיל לריאל מדריד. אמנם תמיד יש יותר ציפייה מצד הקהל, יותר צנועה, אנשים רבים בדרך כלל מגיעים לאצטדיון אך אנחנו נתכונן למשחק באותה הדרך, עברנו שבוע זהה כמו לפני כל משחק”.

על המשחק הקרוב אמר: “אנחנו הולכים לשחק כרגיל, לפחות ננסה, לא נעשה דברים מוזרים. אסור לנו לתת להם לפתוח חזק כמו נגד גלטסראיי כי אז לא יהיה לנו סיכוי. נשחק בלי פחד. צריך לאבד כמה שפחות כדורים”. המאמן הוסיף כי הוא משתדל לא לגעת במה שעובד ולכן גיבש 11 שמשחקים במשחקים האחרונים - “כרגע אנחנו בסדר ולא רק בתוצאות אלא גם באופן בו אנחנו עושים דברים”. המאמן, שטען שהליגה השתפרה ולכן שתי הגדולות לא נראות כאלה גדולות, הוסיף שבמגרשה הביתי אייבר חייבת לעשות יריבה לכל חיים קשים. בעונה שעברה היא רשמה תשעה ניצחונות לעומת ארבעה הפסדים בלבד. המגן אלברו טחרו שגדל בקסטיליה ושיחק פעמיים בקבוצה הבוגרת של ריאל בגביע המלך לפני שנתיים, הפך העונה לשחקן חשוב בקבוצה עם שמונה הופעות. הוא אמר לקראת המשחק - “נגרום לריאל מדריד לקשיים”. המנהל המקצועי, מנגד, אומר שאותו ניצחון היסטורי עלול לשמש לרעתם.

אותו טחרו חוזר לסגל לאחר שנעדר מהמשחק הקודם (אך דה בלסיס אמור להמשיך שוב בעמדת המגן הימני באתגר גדול מול הזאר) בעוד הקשרים איבן ראמיס וסרג’יו אלברס ייעדרו שוב בגלל פציעות, משחק שלישי ברציפות, והם יקוו לקבל דקות במשחק האימון בשבוע הבא. הכל מצביע על כך שקיקה גארסיה שכבש פעמיים העונה - יפתח בהרכב בוודאות וההתלבטות היא מי יהיה בן זוגו בחוד. סרג’י אנריך טרם הבקיע העונה אך הוא מקבל עדיפות נכון לעכשיו על פני צ’ארלס שהבקיע כזכור. הסקורר הבולט בשורותיה עד עתה הוא פביאן אוראינה שפתח את העונה בסערה עם ארבעה שערים וארבעה בישולים. הוא היה מעורב באותה כמות שערים כפי שעשה בכל העונה שעברה. המגן הימני קוראה בריא אף הוא אך עשוי לשבת ביציע.

אוריאנה חוגג עם צ’ארלס. אסור לזלזל באייבר

אייבר - הרכב משוער: מרקו דמיטרוביץ’| פאבלו דה בלסיס, פאולו אוליביירה, אניטס ארבייה, חוסה אנחל| טקאשה אינוי, גונסאלו אסקלנטה, פאפה דיופ, פאיבן אוראינה| צ’ארלס (סרג’י אנריך) וקיקה גארסיה

היסטוריה ומפגשי עבר:

רק 12 פעמים נפגשו ריאל מדריד ואייבר בכל המסגרות. עשרה משחקי ליגה שבאו אחרי המפגש הראשון איי שם ב-2003/04 בשלב שמינית גמר הגביע. גוטי כבש לזכות ריאל במשחק החוץ בו איקר רשם הצלה פסיכית כשריאל עם הגנת טלאים, ובגומלין בברנבאו נמנעה מבוכה עם 0:2 תוצרת רונאלדו ולואיס פיגו (בכדור חופשי). המשחק הראשון בין הקבוצות בליגה נערך קצת יותר מעשור לאחר מכן, ב-2014/15. בתקופת רצף הניצחונות של אנצ’לוטי, כשהגולים היו יוצאים כמו קטשופ והניצחונות היו מגיעים על אוטומט, זה נגמר ב-0:4 קל. חאמס כבש בנגיחה, רונאלדו הוסיף צמד וקארים סגר עניין. בברנבאו, בסיבוב השני, ריאל הסתפקה בשלישייה תוצרת כריסטיאנו, חאמס וחסה. שני ניצחונות נוספים הגיעו על ה-0, שניהם ב-2015/16 - 0:2 בחוץ אחרי חרפת הקלאסיקו (בייל ורונאלדו בפנדל) ו-0:4 בשרשרת הניצחונות בסיום העונה בליגה, מה שלא הספיק לזיזו - חאמס, לוקאס, כריסטיאנו וחסה סגרו עניין במחצית אחת.

2014/15: כשהגולים היו כמו קטשופ והיינו מנצחים על אוטומט.

לאחר מכן “העזה” היריבה הקטנה לקטוע את הרצף כשחזרה הביתה עם נקודה היסטורית בברנבאו. פראן ריקו כבש בחלוף שש דקות ובייל השווה בנגיחה אחרי בישול של כריסטיאנו אך זהו-זה, רק 1:1. ריאל הגיבה עם 1:4 בסיבוב השני, בימים בהם חאמס היה מחליף והיה כיף - צמד של בנזמה, שער ובישול של הקולומביאני ועוד אחד של אסנסיו בדרך לניצחון קל. בעונת 2017/18 ריאל ניצחה 0:3 בברנבאו עם שער עצמי, אחד של אסנסיו וגולאסו של מרסלו ששלח את הקהל בטעם טוב הביתה, ובמשחק החוץ היה זה צמד של כריסטיאנו רונאלדו שעזר לסמן V בדרך ל-1:2. אולם המשחק הזכור כנראה בין הקבוצות היה באיפוראה. אחרי ארבעה ניצחונות רצופים מאז שונה למאמן - סולארי וריאל מדריד הובסו 3:0 במשחק חוץ איום ונורא. הטריו ההתקפי אסנסיו-בייל-בנזמה קיבל את המושכות אך זרק את זה לפח ולא תרם דבר. במשחק האחרון בין הקבוצות, במחזור ה-31 של העונה הסתמית אשתקד, בנזמה כבש צמד והפך פיגור לניצחון - הרמונטדה היחידה של ריאל מאז זידאן חזר. ובקיצור: 9 ניצחונות לריאל, 2 תוצאות תיקו וניצחון אחד לאייבר (בכל המסגרות), יחס שערים 8:28, אם נביט על הליגה בלבד הרי שהמאזן הוא 8:1:1, ובמשחקי החוץ - 4 ניצחונות מול הפסד.

בדיוק כשחשבנו שנפטרנו ממנו סופית…
לורד ואסקז חוזר…:man_facepalming:t2:

קורטואה.
מנדי,ראמוס,וראן,קרבחאל.
קאסמירו,ואלוורדה,מודריץ׳.
הזאר,בנזמה,ואסקז.

בא לי להקיא.

מתריע מראש - לוקאס ומנדי בתצוגה התקפית של אנטי כדורגל מושלם.
אם הזאר לא יבריק, ניהיה בבעיה.
בהצלחה!

יהיה מעניין לראות את השילוב של מודריץ’ עם ואלוורדה

הרכב מבאס ואני משתדל לא להיות פסימי.
מודריץ’ בתפקידו החדש כקשר התקפי לא מספיק טוב, ואסקז משעמם. הזאר עדיין לא ממש בעניינים וכל העולם חיכה לראות שוב את רודריגו, למה לא לתת לו לשחק? :confused:

מקווה מאוד שמשחק האגפים שלנו יעבוד. בלי מרסלו ועם ואסקז אנחנו פחות טובים משמעותית. אייבר קבוצה עיקשת, בטח באיפורואה, וזה לא יהיה קל.

מצד שני אנחנו בתקופה שההגנה עובדת ותמיד אפשר לעשות חילופים… נקווה לטוב והאלה מדריד!

קרדיט לזידאן על תקופה מאוד ארוכה שהתאפק מלהשתמש בו :wink:
אני אוהב לראות את לוקאס פותח כי ככה מובטח שלא נראה אותו עולה חילוף ראשון ונתקע עד הסוף…

אני חושב שזידאן מנסה להגן על רודריגו, מפלס הציפיות ממנו עלה בצורה מפחידה. ויניסיוס נראה חרא וברהים קפוא, ועדיין הייתי מעדיף לראות אפילו את איסקו פותח מקדימה וממשיך את המשחק הטוב שהראה בצ’מפיונס.

אבל זה אחד התיקים של זידאן, מקבל אותו באהבה.

עושה רושם שאנחנו צריכים לקבל שלושה פנדלים כדי שהזאר יבעט מהנקודה.

מי זו הקבוצה הזאת ואיפה ריאל מדריד שאנחנו מכירים?!

אייבר משחקת גבוה מאוד. הם מנסים לעשות לחץ אבל כל השתחררות שלנו זה חצי גול. אמנם אנחנו לא מאיימים כבעבר לאחרונה אבל זה עדיין לא אומר שאפשר לשחק מולנו כמו כל קבוצה. אייבר לומדת את זה בדרך הקשה.

משחק הרגל של וראן במשחק כזה, שמפעילים עלינו לחץ וצריך משחק רגל מדויק, גורם לי לרצות לתת לו מנוחה. המשחק גמור ומיליטאו גם ככה מיובש.

בנזמה פשוט מדהים.

מחצית מעולה שמזכירה ימים טובים.
לא ברור לי למה לבנזמה ראמוס מפרגן בפנדל ולהזאר לו, אבל נו שיהיה… הזאר במחצית מדהימה וחבל שלא בא על שכרו עם שער, השלים 5 דריבלים מוצלחים במחצית הזו ופשוט לא היה אפשרי להוציא לו את הכדור מהרגל.
מנדי פשוט חיה רעה, חזק בטירוף, טכני, מהיר, צריך להשתפר דחוף במסירה וההגבהות והוא יוכל להיות מגן על.

זה נראה כאילו ואלוורדה משדרג כל קשר שמשחק לידו ובכלל את כל הקבוצה,הוא נמצא בכל מקום אם זה כדי ללחוץ/לתקל או פשוט להחליף מסירה עם שחקן שנקלע ללחץ של היריבה ולשחרר התקפה,מודריץ׳ נראה פתאום כמו מודריץ׳ של 2016,תענוג.
איזה כיף לראות שני גאוני כדורגל כמו בנזמה והזאר משתפים פעולה,משחק מדהים של שניהם עד עכשיו,מפרקים את ההגנה של אייבאר בקלילות,נראה שהזאר נכנס סופית לעונה הזו,כמות הדריבלים המוצלחים שלו היא פסיכית ואיזה מסירות נהדרות לבנזמה ולואסקז בפנדל השני.
המשכיות!!

פדה וואלורדה - סרחיו ראמוס מודל 2005/06 2.0

חשוב מאוד לתת לקאסמירו להשלים 90 דקות

אני מקווה לא לראות את הזאר מוסר בקלאסיקו לבנזמה הצידה כדי שקארים עאלק יסיים כפיצ’יצ’י, גם אני רוצה לראות את הבלגי בועט פנדל, הוא צריך את זה והוא גם היה הפנדליסט של צ’לסי, זו לא הנחתה משמיים. אבל בכל מקרה בערב כזה נראה לי מיותר להתלונן, הקבוצה לא ניצחה ככה בחוץ בגארבץ’-טיים כבר שלוש שנים כמעט, הופתעתי לטובה, גם השער השלישי למשל היה נפלא (אמנם בפנדל אבל הייתה התקפת כדורגל נהדרת). ואלוורדה דיבר על הרצון העז שלו לכבוש ועושה את במשחקו ה-35. אגב, אני חושב שואלוורדה הרבה יותר מאיזה נגר נמרץ שחזק פיזית ויש לו מהירות.

קורטואה חצה את רף 500 הדקות מבלי ספיגה ולראשונה שומר על שער נקי חמישה משחקים ברציפות, לא מובן מאליו בקבוצה הזו. משחק שרק שער של הזאר היה חסר. בריאל מדריד הדריבלים היפים האלה והכנת מצבים זה לא מספיק כל עוד זה לא בא לידי ביטוי במספרים אבל אין לי ספק שזה יקרה.

מה שחשוב זה שההתקפה העלובה שלנו מתחילה לתת גולים ובגלל זה הכותרת באתר היא שהקטשופ מתחיל לצאת - יותר תקווה מאשר מציאות. 0:10 בשבוע אחד - בטח לא ציפיתי. ולא אהבתי את ההרכב בהתחלה [שום סיבה שרודריגו יפתח על הספסל].

מספרים לסיום:

• קארים בנזמה עוקף את פרנץ פושקאש והוא הכובש השישי בטיבו של ריאל מדריד בשערי הליגה (157).
  • אגב זה הפנדל השמיני שהוא בועט במדי ריאל ועד היום יש לו מאזן מושלם.
  • לא כבשנו רביעייה במשחק חוץ מאז ה-2:4 על סלטה ויגו בבלאידוס בנובמבר בעונה שעברה. שנה

מילה טובה לחברי הפורום שלנו, מאז שפתחנו עיניים על החמישיות של בארסה הקבוצה התחילה לתת בראש :slight_smile:

שיהיה בהצלחה לסלטה.

עם כל הכבוד לראמוס, הגיע הזמן לתת להזארד לבעוט קצת פנדלים. הוא צריך להכנס לעניינים; קצת גולים מפנדלים יתנו לו ביטחון ויכניסו קצת רעב לשערים.

דברים מלחיצים בסדר עולה

1. ממשלת מיעוט
  2. וראן וקורטואה מתמסרים
  3. ראמוס ניגש לבעוט פנדל עם העצירות המטומטמות שלו

תגידו מה שתגידו, כרגע לא יודע אם יש פנדליסט טוב מראמוס בעולם, הבן אדם למרות הפננקות פשוט לא מחטיא.
הזאר במשחק מעולה. איזה כיף שיש לנו שחקן כזה.
מודריץ מעולה גם כן. איזה כיף לראות אותו ואת קרוס כשהשני לא נמצא, הם פשוט טובים בהרבה ככה. או אולי בעצם מילה טובה לוולוורדה.
אם מנדי יצליח לדייק יותר במסירות אז יהיה לנו אגף בלתי עציר.

ראמוס מעצבן ונראה שאף אחד לא מבין את הקטע שלו בפנדלים, אבל כמו שגב אמר, מבין אלו שבעטו יותר מ2-3 בעיטות עונשין בשנים האחרונות, כנראה שהוא הטוב בעולם.

אם כי ברור לכולם שבגמר האלופות הוא יחטיא. כי זה ראמוס.

עם כמה שלפעמים זה מעצבן ומתבקש לתת פנדל לאחרים,המצב הבריא ביותר לקבוצה זה כשיש לה בועט אחד קבוע וטוב שאפשר לסמוך עליו ואני חושב שהמאזן של ראמוס די מצדיק את זה שנסמוך עליו שיהיה הבועט הקבוע.
אולי אם היה לנו גם בועט חופשיות קבוע היינו יותר טובים בזה.

אם כי ברור לכולם שבגמר האלופות הוא יחטיא. כי זה ראמוס.

עכשיו כבר סתם לכלכת