מחזור 13 :: 0-4 בחוץ על אייבאר. צמד לבנזמה, שער בכורה לפדריקו

המשחק שהכי נהנתי בו העונה. זה לא שלא הבסנו כבר, זה בעיקר ה"איך". הקבוצה פשוט לא נראתה שבעה לרגע. עוד ועוד מהלכים יפים משני האגפים, מהאמצע, מהרמות וממסירות גאוניות של מודריץ’…
בנזמה עם ביטחון של איברהימוביץ’ ברחבה, ולוורדה עושה לנו נחת. פשוט היה כיף אתמול.

ואגב זה שוב התחת של זידאן שאין לו סוף. ההפגנות בברצלונה הביאו אותו ממצב שהוא כנראה היה חוטף בראש בקלאסיקו ואולי מפוטר, למצב של מומנטום ללא ספיגות וקבוצה שניראית רעננה כאילו הליגה התחילה אתמול.

אם כבר :slight_smile:

Sergio%20Ramos%20Real%20Madrid%20v%20Club%20Atletico%20de%20JAh2aVNAcYJl

אבל כן, או שהוא יחטיא או שהוא יוריד לנו את הלב בדרך.

אז באמת היה כיף אתמול (סוף סוף).
באופן כללי הקבוצה נראית הרבה יותר טוב, ההרכב מתחיל להתייצב עם שינויים קלים לצורך רוטציות/ פציעות וזה בסדר וטוב.

• לא יעזור, הזאר פשוט נראה יותר טוב כשבאגף נמצא מנדי ולא מרסלו… לא שצריך להסיק מסקנות כלשהן, אבל זו עובדה. הבלגי פשוט רקד על הדשא אתמול, המחצית הראשונה שלו הייתה הטובה ביותר שלו השנה. שוב חבל על זה שהוא לא נרשם בסטטיסטיקה, אבל הוא סחט פנדל ובנה כמה מהלכים בצורה נפלאה.
    מנדי מבחינתי רכש נהדר, אחרי כל מיני חצאי מגנים כמו תיאו הרננדז, אורדיוסולה וכו… מרגיש לי שזה מגן שאני יכול לסמוך עליו אם יצטרך לעלות בהרכב לקלאסיקו כי מרסלו נפצע. יש לו עוד המון מה לשפר, היו לו כמה איבודי כדור צורמים והמסירה האחרונה לא טובה. אבל הנתונים שלו הם מה שכל מגן על צריך.
  • מאוד מאוד שמח בשביל ואלורדה, למען האמת אני מאלו שלא ראו בו משהו מיוחד שנה שעברה, אבל לא יעזור, הקישור פשוט נראה יותר טוב כשהוא בפנים. מודריץ’ גם כן רושם משחק טוב מאוד אחרי כמה הופעות לא טובות, אנחנו חייבים את מודריץ’ טוב להמשך העונה.
  • איסקו גם כן היה נראה חד וטוב כשנכנס כהמשך להופעה הטובה מול גלא. למרות שאני באופן אישי כבר נפרדתי מאיסקו, במצב הנוכחי שיש לנו 5 שחקני קישור על 3 מקומות כשאיסקו בניהם, טוב עושה זידאן שהוא מכניס אותו לרוטציה לאט לאט כי יתן ולא תהיה לנו ברירה אלא להשתמש בו לא מעט בהמשך.
  • בכלל באופן כללי אהבתי את החילופים וההרכב של זידאן, אומנם ואסקז היה מיותר כרגיל אבל גם הוא נתן את התרומה שלו עם סחיטת הפנדל. אני חושב שזה לא היה רע בהכרח שהוא הוריד את רודריגו למציאות והעדיף דווקא את חברו וינסיוס כמחליף על פניו כדי להעלות לו קצת את הביטון ולאפס את רודריגו אחרי השבוע המטורף הזה.
  • וראן ממשיך להציג משחק רגל שמזכיר לי את חסוס וואיחו ומבהיל מאוד לשווא. לא ברור מה קורה איתו השנה אבל נראה לא הכי מאופס.

ולעניין אחר, מסי עם 16 בעיטות חופשיות ב-3 העונות האחרונות בזמן שכל ריאל מדריד עם 3, מה יהיה עם זריקת המצבים האלו לפח?

חושב שגם פה הישועה תגיע מרודריגו, אם בכלל הסבב יגיע אליו מתישהו כי קאסמירו וראמוס לא מוותרים. בינתיים יש לו 1/1 :upside_down_face: ומעבר לזה, הגול שהוא נתן במשחק ההכנה הראה טכניקה רצינית ולא סתם בעיטה קשתית מעל לחומה.

רודריגו/איסקו בימין, חאמס בשמאל ואולי נתחיל להרוויח שערי בונוס כאלה.
וברור שאין מה להשוות למסי. זה נראה כל כך קל ןבלתי נמנע שזה כמעט לא הוגן. פאול 30 מטר מהשער = גול!

אגב חאמס, בתחילת העונה כעסנו על זיזו שבנה את הסגל שלו בלי לקחת בחשבון את חאמס ובייל. בזהירות אגיד שכרגע, כשאין מכת פציעות, הם באמת לא נראים נחוצים. יהיה מאוד מעניין לראות את הסגל לאחר הפגרה ומה הוא הולך לעשות עם הצמד הזה עכשיו. פתאום הסגל נראה רחב מידי…

הכל טוב ויפה, משחק טוב וגולים וחיוכים.

מנדי לא לרמה הזאת, בהתחלה חשבתי שזה ישתפר ושזה רק התרגשות אבל ראיתי מספיק ומדובר בנגר התקפי, לא מגן שריאל מדריד צריכה לבנות עליו כמחליף של מרסלו, הגנתית אחלה מגן, אבל לא מגן של 50 מיליון יורו. לא הצליח בשום פעולה התקפית אפילו הבסיסית ביותר, ולטעון שהזאר פורח לידו לעומת ליד מרסלו זה כבר…(לא יודע, אני אחפש את המילה המתאימה ואחזור).

בדיוק מה שחשבתי אחרי שעלינו ל 3-0

עם קישור נורמלי וקשוח מאחוריו מודריץ’ הזכיר נשכחות, איזה כיף זה כשיש לך 6 שחקנים שיכולים לתקל ולחטוף כדורים במקום רק 4. רק חבל שמנדי כ"כ חלש התקפית.

שמע, אתה תופעה.

ריאל נראית פח אשפה מול קבוצות תחתית, הפורום כולו מקטר ואתה מגיע עם הסברים מלומדים למה אתם לוקחים אליפות השנה.

ריאל נראית טוב וכובשת רביעייה (מבחנתי מול קונוסים), אתה מסביר למה זה לא מספיק טוב.

חח בדיוק מה שחשבתי…
הבן אדם מדהים, אחרי כל 0-0 אני שומע ממנו שאנחנו הולכים לקחת טראבל. מנצחים 4-0 ושומעים רק תלונות.

למנדי הטעיות גוף ברמה גבוהה מאוד. הוא מסוגל לעשות שימוש בשתי הרגליים ובכלל מדובר בשחקן בעל יכולות אתלטיות גבוהות מאוד. נכון, ההגבהות שלו טעונות שיפור, אבל זה לגמרי דבר שניתן לעבוד עליו.

אני חושב שהשאלה אם הוא שחקן שמתאים לריאל מדריד צריכה להיות נפרדת מהשאלה אם הוא יכול להיכנס לנעליו של מרסלו.
אף מגן לא יביא לנו את מה שמרסלו הביא. אני באמת חושב שסיכוי טוב יותר שיהיה לנו איזה סקורר דומה לרונאלדו מאשר מגן עם יכולות התקפיות כמו שיש לברזילאי.
צריכים להיות ריאלים. מנדי כישרון רציני. יש לו עוד הרבה מה לשפר. אבל הוא לא יהיה מרסלו. אבל שוב, זה לא יכול להיות הקריטריון להתאמה למדריד.

בינתיים( לא צפיתי בו לפני) מנדי עושה עליי רושם של בלם בתפקיד מגן

לרמוז שמנדי נגר זה פשוט לא להכיר את השחקן ולא לצפות בו אפילו פעם אחת בליון. הוא בבירור לא מרסלו אבל אני לא מכיר יותר מדי מגנים שכן. מה גם שהגנתית הוא חתיכת בלוק, הרבה יותר ממגן ממוצע כמו רגילון(שאני מאוד מעריך) או כלומניקים כמו תיאו ודנילו.

בגדול היכולות ההתקפיות שלו לא נופלות משל קרבאחל. אם הכוכבים יסתדרו ואשרף יחזור בשנה הבאה יכול להיות מצב מעניין בו האיזון יתהפך ויהיה מגן ימני התקפי בעוד שהשמאלי יותר מתון.

אין עוד מרסלו, מבחינתי מרסלו זה אחד השחקנים הכי לא צפויים, שחקן שההגנה צריכה לקחת בחשבון, אולי השחקן הכי טוב שלנו התקפית בזכיות בצ’מפיונס חוץ מכריסטיאנו. יכול לכדרר על מטר, תזמון מושלם בהצטרפות להתקפה(אם כי מרסלו של היום זה לא מרסלו של לפני שנתיים), יכול לחתוך לאמצע ולבעוט (דווקא בימין הוא יותר הרשים בסיומת שלו לדעתי - אלא אם כן זה רבע גמר צ’מפיונס).ממנדי אני בסה"כ מצפה שיידע להגביהה כמו שצריך תוך כדי ריצה כי את המהירות יש לו. אני בינתיים די מאוכזב. מרגיש שזה ישתפר אבל השאלה עד כמה. אני גם מקווה ששתי הפציעות האלה בשלב מאוד מוקדם של העונה היו מזל רע ולא מעבר לכך. גם מיגל טורס שהיה צב דווקא בישל כמה שערים :slight_smile:

על הניצחון ביום שבת אנחנו ראויים למחמאות הרבה יותר מאשר החמישייה על לגאנס שהיא קבוצת סגונדה ואפילו מול גלטסראיי. אני גם מבין איך הזאר פתח את התיאבון לכולם. מה שכן, חבל שזה לא מספיק למקום הראשון ולעזאזל על התיקו הזה נגד בטיס.

בעיניי מנדי עם פוטנציאל מדהים. הוא מגיע פעם אחר פעם למצבים טובים. בינתיים הוא הססני מידי, לא מכניס את הרגל וחושש לפני שהוא מוציא את הכדור מהרגל. זה ישתחרר לו. מצד שני הוא מהיר, גבוה, חזק, ושחקן הגנה נהדר.

מבחינה התקפית אנחנו לא ראינו אותו מספיק, ובהתחשב בעובדה שעד לפני שני משחקים גם הזאר היה נראה נגר, אני חושב שמגיעים למנדי עוד כמה משחקים כדי שיהיה אפשר לשפוט אותו בצורה הוגנת.

אותי בינתיים הוא מאוד מרשים.

קודם כל לא טענתי שלוקחים תארים העונה, רק שנהיה קבוצה תחרותית.
אני כותב דברים כפי שאני רואה אותם, מבחינתי אנחנו קבוצה שיוצאת מטראומה ונבנית כמעט מחדש, יש לנו שחקנים גדולים שיש להם עוד מה לתת וגם מה להוכיח אחרי העונה שעברה ואני מאמין בהם, מאמין שיש להם עוד מה לתת.
אז אני לא מתלהב כ"כ מניצחון כמו אתמול או מול הטורקים, ואני גם לא מופתע או נכנס לדיכאון מהפסד כמו מאיורקה או התיקו האחרון, אני יודע שאנחנו בתהליך ויהיו משחקים שהכל יתחבר ויהיו משחקי נפל, אבל אני מאמין שאנחנו נמצאים בדרך הנכונה כדי לחזור להיות קבוצה טובה.
לא הייתי בארץ בתיקו האחרון אבל אני יכול לנחש מה נכתב, ואם הייתי כאן הייתי כותב את מה שכתבתי עכשיו, אנחנו בתהליך ופאשלות פה ושם הם חלק מהתהליך.

ואני לא הסברתי למה הניצחון לא טוב כפי שאתה כתוב, כתבתי שהיה משחק טוב, כתבתי שהקישור החדש נראה טוב ושמודריץ’ הבריק, אבל אני לא כ"כ מתלהב או חושב שהיה משחק מצויין, עדיין ראינו חלק לא מבוטל מהמחלות למרות שעם הזמן אפשר לשים לה שהם פוחתות, אפשר לראות שהביטחון חוזר ושרואים דרך.
אני רק כתבתי את דעתי על מנדי, אחלה מגן הגנתי, אבל לריאל מדריד במשחק המודרני של היום זה לא מתאים, הוא כל כך מוגבל התקפית ורואים זאת בבירור, הוא שיחק מספיק כדי שאפשר לחווץ דעת עליו, מי שחושב שהוא ישתפר משלה את עצמו.

אתה יכול לכתוב שאני תופעה, אבל בדרך כלל וכפי שקורה עם ריאל מדריד של היום דברים קורים פחות או יותר כפי שאני צופה אותם לפני.

טיטי, יכול להיות שאתה צודק. יותר מזה, אולי רוב הסיכויים שאתה צודק.
הבעיה היא לא הטענה עצמה, אלא הקלות שבה אתה קובע בצורה נחרצת מה יהיה העתיד.
הצלחה או כישלון של שחקני כדורגל זה לא דבר שתמיד ניתן לחיזוי. לאנשים יש מושג מאוד ברור של פוטנציאל וכתוצאה מכך מרגישים שהם יכולים לדעת בבירור מה יהיה הרף. אז לגבי צעירים מוכשרים השאלה נסבה בעיקר על ההתאמות לרמה הגבוהה והחוסן המנטאלי. קל לקבוע שכישרון יש שם, אבל לא קל לחזות אם תהיה הצלחה.
שמדובר במקרים הפוכים לאנשים משום מה יש ביטחון משמעותי יותר בניסיון לחזות מה יהיה. אז נכון סמי חדיירה לא יהיה מסי עם כמה שננסה למתוח את הנקודה של “רב הנסתר על הגלוי”, אבל אנו מכירים לא מעט דוגמאות ששחקנים עשו קפיצות משמעותיות מאוד. גם ה"פוטנציאל" בכבודו ובעצמו הופתע. קלופ הוא למשל מישהו שהצליח לעשות זאת יותר מפעם אחת.

בקיצור, אני חושב שכדאי להימנע מלחשוב שאחרים משלים את עצמם. גם אם רוב התחזיות שלך עד היום היו מדויקות.

לא קל לחזות כישלון או הצלחה של שחקן זה נכון, אבל יש דברים שמיד רואים, כמו יכולת הרמה לא משהו של מגן(אולי הדבר הכי חשוב למגן המודרני), שאין יכולת מסירה של מעל 15 מטר, ורגל ימין שכל מסירה שיוצאת ממנה הולכת ליריב.

במשחקים הראשונים של מנדי האשמתי את ההתרגשות וכתבתי שיכול מאוד שהוא ישתפר, אבל כבר היו כמה משחקים ותקלות חוזרות על עצמן, הבעיות כבר לא מהתרגשות אלא אפשר כבר להתחיל לקבוע שמה שאנחנו רואים זה מה יש.

נכון קלופ ופפ יכולים לשפר שחקנים ולהפוך אותם לכוכבי על, אבל הם בוחרים שחקנים שיש להם יכולות בסיסיות שמתאימות לתפישת העולם שלהם ומשפרים אותם, למנדי יש בעיות בסיסיות שאמורות למנוע ממנו להפוך למגן שמאלי מהרמה שריאל מחפשת.
ובכל מקרה שחקנים שקופצים מדרגה באמצע הקריירה הם שחקנים שיש להם בסיס טוב ואז מגיע מאמן שמלמד אותם טקטיקה ומוצא להם את המקום הנכון בפאזל, או שחקנים שצוברים ניסיון ואז קבלת ההחלטות שלהם משתפרת פלאים, שחקן שיש לו מגבלות טכניקות לא יהפוך פתאום לטכני.

ואין לי שום דבר נגד מנדי, אחלה מגן, אתלט, מהיר, גבוה, חסון ועם קריאת משחק מצויינת מבחינה הגנתית, כמעט והעלים לחלוטין את הבור הענק שהיה בין ראמוס למרסלו, אבל כדי להפוך למגן פותח בקבוצה בדרג של ריאל צריך שיהיה לך את האקסטרא, לא חייב ברמה של מרסלו(אגדה!) אבל כן שתהיה ברמה הגבוה ביותר בין מגיני העולם.
אם מנדי היה מגיע כשחקן סגל ומחליף של מרסלו כשנפצע אז לא הייתה לי בעיה איתו, אבל שילמנו עליו מליארד וחצי יורו ולא משלמים על שחקן סגל כ"כ הרבה כסף, הוא בא להיות מחליפו של מרסלו, ועם זה יש לי בעיה.

יכול להיות שהיה קצת מוגזם להשתמש בביטוי “משלים את עצמם”, אבל אני עדיין חושב שהסיכוי שמנדי ישפר את הטכניקה הבסיסית שלו(במיוחד ההרמות) היא מאוד נמוכה.

… כמו שהאזר לא היה מסוגל לעבור עציץ במשחקים הראשונים שלו?

ועכשיו ?

אממ, לא יודע, 24 דריבלים בארבעה משחקים, שזה כמעט שווה ערך לשאר הקבוצה ביחד(27)

וההרמות של מנדי?

Seriously?

לגבי מנדי דווקא מסכים, לא ממנו יבואו הבישולים. מה שכן אשרף יכול לשחק גם בשמאל ואם קרבאחל כשיר וטוב מעדיף את שניהם על הסלע הצרפתי.