מחזור 13 : מארחים את אלאבס (ראשון, 17:15)

עם התחת שיש לו אני מקווה שתפטרו אותו מחר, היורש של גרנט.

לא, כי זידאן.
אני בכללי בעד שג’ירונה תיקח אליפות. מגיע גם לריאל וגם לבארסה.

זידאן היה מאמן גדול וטקטיקן ענק, צחקנו ואמרנו תחת, אבל זה היה הכי רחוק שאפשר ממזל, אצל זידאן הכל היה מתוכנן עד לפרט הכי קטן, הלוואי ויחזור.

בזמן שעקרנו את העינים בגלל ברצלונה סיטי ארסנל …

אני חושב שאתה טועה בענק, אבל באמת שזה ויכוח שאין לי כוח לנהל חחח.

עזוב, בוא נדבר על כמה שחקנים ג’ירונה תצליח להשאיר אצלה בעונה הבאה.

אתם מאשימים את צ’אבי? אז צ’אבי עושה נהנה-בננה ומאשים אתכם בחזרה. לטענתו, היכולת ירודה עקב הביקורות. תפסיקו לבקר את הקבוצה והיא תשחק כדורגל טוב :rofl::rofl:

ראיתי את המשחק של צלסי סיטי וקיבלתי את הרושם שאם היינו מחליפים איתם את ברנארדו סילבה בגונדואן אז סילבה היה אצלנו חושך וגונדואן היה נראה אצלם קשר טופ עולמי.

אגב, אותו דבר קיין ולבנדובסקי.

אני לא עוקב אחרי לה ליגה חוץ מבארסה ופה ושם ריאל. אני לא מכיר את סאמו. הבעיה היא שגם צ’אבי לא מכיר אותו. התיקון שהוא עשה בדקה ה30 ושנמני קלט בדקה ה40 מעיד על אי למידת היריב.

פדרי חזר מפציעה אז את מי נוציא בדקה ה60? את פרמין. ההוא שסוף סוף לא נראה עייף בדקה ה-60. ובטח לא את גונדואן שהוא פשוט נראה כמו סמרטוט רצפה בקיבוץ (בקיבוץ לא זורקים סמרטוטים פשוט סוחטים מהם את המיץ עד שהם מתפוררים). ויש גם את קאנסלו הסמרטוט.

עוד משחק עוד סיוט.

לפחות יש לי את אורוגואי על הראש ואז את ברזיל. חבל שלא פגרת נבחרות כל השנה.

פרמין גם היה חלש מאוד. הוציא אותו בצדק, אבל אם היה מוציא את פדרי, גם אז הייתי אומר בצדק .
ההצבה של אראוחו בימין באמת לא ברורה. זה בסדר אם הוא צריך לשמור על קיצוני מסוכן, אבל יש כזה לאלאבס?
ההתלהבות של נמני מסאמו בכלל מצחיקה. התגבר על קונדה כמה פעמים במשחק בו קונדה זרק זיין. מול אראוחו לא עשה כלום והוחלף.
לבנדובסקי עם נגיחה אדירה, איך אפשר לנגוח ככה ממרחק כזה? היה יחסית ער במחצית השניה.

מצד אחד טוב שיש פגרה, אולי תעצור את המומנטום השלילי. מצד שני יהיו עוד פצועים ועוד גמורים מעייפות.

אם רק מישהו היה חושב על מה שדימיטרי צורח פה כמה שבועות - השחקנים צריכים מנוחה.

אם מאמן שהשם שלו מתחרז עם פומן היה אומר את זה, היו צולבים אותו.

אם פעם היו אומרים שזו לא מחמאה להגיד שצ’אבי יותר טוב מקומאן - היום אפשר להגיד שהוא כושל הרבה יותר. הסגל שלו הרבה יותר טוב, והכדורגל אותו כדורגל.

נמאס לי לכתוב אותו דבר, אז אני פשוט אגיד שסיכום המשחק שלי נמצא בסיכום המשחק נגד שחטאר:

לפני חודש בריאן סראגוסה מגרנאדה כבש אחרי 20 שניות ואחר כך פרפר את קונדה בדרך לשני. אותו דבר סאמו אומורודיון מאלאבס.

אם קונדה לא בכושר טוב, הוא פשוט לא בלם טוב והתקף לב מהלך. שישאר באגף ואראוחו יהיה הבלם האדיר שהוא.

הדבר הכי גרוע זה שבארסה ב’ נמצאת בשפל מבחינת רמת ההכנה של השחקנים שם. פשוט אף שחקן לא ברמה פיזית אפילו בשביל להיכנס מחליף. כל שחקן צעיר שמגיע לקבוצה הבוגרת הוא או מגיע מהנוער, או מהשאלה בקבוצה אחרת, או שהוא מתאמן כבר תקופה ארוכה בקבוצה הבוגרת.

הצמד הזה של לבנדובסקי שקרי. אנחנו צריכים חלוץ נוסף דחוף. הגול בנגיחה זה אולי הדבר היחיד שהוא יכול לעשות גם בגיל 50, לנתר ולנגוח. לפחות לא צריך לרוץ בזה.

צ’אבי האשים את התקשורת, לא אותנו האוהדים. הוא אמר שהביקורת השלילית בתקשורת משפיעה על השחקנים הצעירים. על הוותיקים, כמו לבה וגונדו, לא.
לדעתי גם צודק, מי יודע מה בן 16 חושב כשיורדים עליו בעיתון עם מיליוני קוראים.

אני מאשים גם את צ’אבי, אבל לא רק את צ’אבי.
צ’אבי הוא זה שגמר כמה שחקנים מעייפות, צ’אבי אשם שמשחקים באותה שבלונה כל הזמן, צ’אבי אשם ששחקנים בכושר רע כמו קונדה ובאלדה ממשיכים לקבל המון דקות.
צ’אבי לא אשם שיש פצועים, שלבה מחטיא, או שרומיאו הוא לא פרנקי. גם לשחקנים רבים מגיעה הביקורת.
אני כועס בעיקר בגלל שהמשחקים משעממים. אם היו מנסים משהו מעניין ולא מצליחים הייתי כועס פחות. אבל הם לא מנסים. מחכים שהגול ייפול מהשמיים כמו אתמול.

מה זה צאבי לא אשם שיש פצועים? אתה בעצמך מבקר אותו שהוא לא עושה רוטציות. אתמול למשל, בניגוד למשחק קשה מול סויסידאד, אפשר לתת לשחקנים מסוימים לנוח. שמת לב שלבה חזר ל90 דקות כל משחק? הוא גם אחראי על הצוות הרפואי כי הוא הביא אותם.

אוקי הוא לא האשם בלעדי, אבל אחד האשמים.

מגיע לשחקנים ביקורת? ברור שמגיע. אבל אותם אי אפשר להחליף ומאמן כמו ראש ממשלה הוא אחראי למצב של הקבוצה לטוב ולרע.

אני איבדתי כל אמון בו. דרך אגב, אני לא חסיד של תקשורת, אבל אפשר לחשוב שהתקשורת במדריד או במינכן או בליברפול יותר ידודתית במקרים האלו. במקום להתלונן שיתן לנו פעם אחת תשובות למה הוא לא מאמן כדורגל.

לפי פפ לפחות יותר קשה בברצלונה מבחינת הלחץ של התקשורת והסביבה.

מצד שני, התקשורת ספורט בברצלונה נשלטת על ידי רוסיי וברטומאו הנוכלים המנוולים שניהלו, בין היתר קמפיין נגד פפ.

בגלל הדבר הזה פפ עזב, ולדעתי הטראומה היא כזו שהוא גם לא יחזור. יימח שמם וזכרם.

זו רומנטיקה לשמה בעיני לחלום על חזרה של פפ לאמן את בארסה לאחר נניח 15 שנה מהיום שעזב (עד אז הוא חתום בסיטי, לא)? אני בהחלט מאמין שהוא מאמן אדיר, בטח אחד מהשלושה הטובים בעולם בכל רגע נתון (אם לא ה) מרגע שהחל לאמן בבוגרים של ברצלונה. אבל ההצלחה הכבירה היא שתמנע ממנו את החזרה ולא רגשות כלפי מנהלי העבר שכבר לא רלבנטיים. אם ירצה הוא יקבל אוטונומיה מלאה להחלטותיו, ותקציב שאף מאמן אחר לא יזכה לקבל מהמועדון עבור הקבוצה, הבעיה- כנראה שהוא לא יצליח לאתר מסי, אינייסטה, צ’אבי בוסקטס. פויול וכו’ והשוואה תמיד תהיה לשנים הגדולות וההישגיות המדהימה עם החברה האלה. כך שמדובר בכשלון ידוע מראש, ולכן הסיכוי שלו להסכים לפרויקט כזה אינו קיים כנראה.
לטעמי הוא לא נכשל בסיטי, כי השגת אליפות באנגליה היא משימה לא פחות קשה מהצ’מפיונס, ורק תקופת באירן היא בינונים מאוד במונחיו.

התקשורת בברצלונה זה חרא. אבל גם כך התקשורת בלונדון ומדריד.

מי שלא מסוגל לעמוד בלחץ שלה שלא יהיה מאמן או כדורגלן . ואני בטח לא צריך לשמוע את זה מצאבי. שקיבל את התפקיד בין היתר בגלל קמפיין אגרסיבי של אותה תקשורת ואוהדים שעכשיו הוא תוקף אותם.

רוצה להתלונן על התקשורת? שיפרוש והיה פרשן או סתם אוהד. לעשות קלפים על טוטאל פוטבול ביוטיוב הוא עשה מצוין.

את העונה הזאת הוא בכל מקרה יסיים, כי יותר מידי נפח מהפרויקט הזה בנוי עליו. לדעתי הוא כנראה לא ישאר בקיץ אם נסיים בלי אף תואר ועם כדורגל מחורבן.

לאפורטה צריך להכין תוכנית מגירה ליום שאחרי.

אני חושב שהוא ימשיך כמעט בכל מקרה בעונה הבאה מכמה סיבות.

1. הוא יותר ממאמן. המילה האחרונה של מי עוזב ומי נרכש היא שלו, במובן מסויים הוא גם הדיירקטור הספורטיבי של המועדון מלבד היותו המאמן.

2. המעמד שלו בברצלונה כל כך בלתי מעורער שגם עונה או שתיים רעות לא ידגדגו להם. מה גם שהוא כבר הוביל אתכם לאליפות אחת וכביכול הוכיח את עצמו. תמיד יוכלו לטעון שהוא לא קיבל את השחקנים שבאמת רצה, שלבא ירד בכושר במפתיע, ועוד סיבות שונות ומגוונות. צ’אבי הוא חצי אלוהים בברצלונה וצריך לקרות משהו דרמטי בהחלט שישנה את זה. החבר’ה בברצלוה איטיים בהסקת המסקנות שלהם כמו שראינו במקרי ברתומאו ורוסיי.

3. יש לו חוזה עד 25. לפטר אותו ולמעשה להתיר את החוזה שלו בצורה חד צדדית יוביל לכך שתצטרכו לשלם לו את השכר בנוסף לשכר המאמן שיחליף אותו. כרגע אין לכם כסף למותרות שכאלה.

4. אני באמת לא חושב שתמצאו מאמן מושלם גם ככה. לכל מאמן יש את החיסרונות שלו. בהתחלה צ’אבי היה נראה המאמן המושלם, דפקתם חמישיות על ימין ועל שמאל, ולאורך הזמן דיי התגלו הבעיות שלו לצד החוזקות שלו. לא בטוח שיש בחוץ מישהו שיכול להוציא ממה שיש לכם הרבה יותר.

התקשורת המקומית קשה בעיקר למקומיים כי היא משמעותית עבורם. צ’אבי ופפ לא יסבלו בשום מקום כמו שהם יסבלו בברצלונה פשוט בגלל שזה הבית שלהם.

אני חושב שביחס לאיך שברצלונה נראית הקהל והתקשורת יחסית מכבדים את צ’אבי בתור אגדת מועדון, בטח של ברצלונה וקטלוניה.

את וולוורדה עם יותר הישגים לעסו משמעותית יותר. פפ בזמנו קיבל יחס מאוד מכבד ואפשרו לו לנהל את הכל ים שקט תעשייתי והוא פשוט החזיר בתוצאות ויכול. אפשר להתווכח לגבי התקשורת הספרדית ככלל, אבל המקומית? הרבה יותר מחבקת לאגדות מועדון. היחיד שלמה את הקו היה קומאן.