מחזור 13 :: מבקיעים 2 וסופגים 1 בתיקו אצל ולנסיה

משחק עונה? אפשר לקרוא לזה ככה, לאור הפתיחה המעולה של ולנסיה, והפתיחה הקצת פחות מעולה של ריאל.
אפשר גם להסתכל על זה אחרת - בסוף המחזור הזה, ייגמר איך שייגמר, בארסה תהיה במקום הראשון, ולנסיה תהיה במקום השני.

בארסה מגיעה למשחק אחרי 0-0 אצל יובנטוס. האופטימיים יגידו ששיחקנו משחק הגנה טקטי משובח. הפסימיים יגידו שהמשחק שלנו היה משעמם ולא ראוי לברצלונה. הרומנטיקנים יגידו ש3-0 ביתי עם צמד של הכוכב הארגנטינאי ואז 0-0 בחוץ זו הנקמה המושלמת ביובה על השנה שעברה. העובדתיים יגידו שהעפלנו מהמקום הראשון ומסי קיבל מנוחה.

בליגה אנחנו רוצים לשמור על קצב צבירת הנקודות הפנטסטי שלנו. אף אחד לא ציפה לפתיחת עונה כל כך טובה (מבחינת תוצאות), אחרי העזיבה של ניימאר, היעדר הרכש הראוי והפציעה של דמבלה. מצד שני, אולי ככה זה נראה כשהמאמן לא עושה רוטציות כל משחק חוץ?
למשחק מחר לא נעלה עם האונסה (והשחקן ה-11 האקראי), אחרי שפיקה קיבל צהוב חמישי במחזור הקודם אצל לגאנס. מי יחליף אותו? ורמאלן, שחלק מהאוהדים שכחו איך הוא נראה? בוסקטס? דין?

לגבי ולנסיה - העטלפים עם פתיחת עונה פנטסטית, אבל באמת פנטסטית. 30 נקודות מתוך 36 אפשריות, כאשר שתיים מתוצאות התיקו שלה הגיעו בברנבאו נגד ריאל ובמסטאייה נגד אתלטיקו (והתיקו השלישי אצל לבאנטה, שלושת המשחקים היו אחד אחרי השני, אגב, מחזורים 2-4). מאז הם ברצף של 8 ניצחונות ליגה, ומלך השערים שלהם הוא סגן מלך השערים של הליגה (ומלך השערים האנושי שלה), סימונה זאזה החלוץ האיטלקי (הבינלאומי? לא יודע, אבל בקיץ הזה הוא חופשי מתעסוקה מבצעית :smiling_imp:).

עוד על ולנסיה אתם יכולים לקרוא בכתבה החמה מהתנור של אוריאל דסקל, לחובבי הז’אנר:

ויסקה!

אי שם ב-2011 כאשר כל הבלמים שלנו היו פצועים/מושעים ולמרות זאת נראינו טוב הגנתית כולל במשחק הגומלין הגורלי מול ארסנל, פפ אמר את המשפט האלמותי “אבידל כל כך טוב, שהוא יכול לשחק בהגנה לבד”.

זה הזמן לראות האם המשפט הזה תקף גם על אומטיטי :blush:

אי שם לקראת סוף הקדנציה של פפ גם שיחקנו במערך 3 הבלמים כאשר הייתה פעם עם פיקה (או שזה היה פויול?) כאשר אלבס ואלבה כצמד בלמים שמשלמים שלשייה אחורית.

אני לא יודע כמה זה ראלי באמת לעלות עם אומטיטי אלבה וסמדו כבלמים, אבל אני גם לא יודע כמה זה ראלי לפתוח עם וורמאלן אחרי שנתיים שלא ראה משחק ליגה ועוד לסמוך על זה שלא יפצע ויביא אותנו חזרה לסיטואציה של 3 בהגנה…

בכל אופן, זה ההרכב שהייתי עולה איתו:
מאטס
דין אומטיטי סמדו
אלבה אינייסטה בוסקי ראקי דאולו
מסי סוארז

עריכה;
וורד מאשר שוורמאלן יפתח…
לא מבין למה לתת למרסליניו את התענוג הזה, תן לו להתלבט עם עצמו בדיוק כמו שאנחנו מתלבטים… שישאר בחוסר וודאות עד השניה האחרונה.

לא משנה מה, בארסה חייבת איכשהו להכתיב קצב ולשעמם אותם למוות. ולנסיה בנויה על קצב מהיר מאוד, לחץ גבוה והתלהבות, וכל משחק היא מייצרת לעצמה שטחים ריקים. וואלוורדה חייב לנטרל את היציאות שלהם קדימה, ובתקווה ריבה מסי יצליח להתגבר על הבלמים שלהם.

מה שבטוח, המסטאייה שכבר מלפני כמה ימים נכתב שיהיה מלא לקראת המשחק צפוי להביא לנו הצגה, ואני נראה האם מרסלינו ינחה את הקבוצה לשחק כרגיל, או שנקבל ורסייה הגנתית יותר לקראת בארסה.

שיהיה בהצלחה:)

אגב, מרסליניו זה מאמן מעולה ולדעתי לא יקח הרבה זמן כדי להגיע לטופ. הכדורגל שלו מהיר ויצירתי מאוד, הקבוצות שלו תמיד מהנות לצפיה ומביאות תוצאות למרות שאף פעם לא היה לו תקציב רציני לעשות משו…

עוד נק’ מעניינת בוולנסיה זה השחקן מס’ 7, גודאס.
איזה תופעה, יש לו דריבל מעולה, בעיטה פנטסטית כח פיזי ומהירות… כל הניתונים להיות סופר סטאר אמתי והוא רק בן 20 בנדמה לי.
גם הוא לדעתי מהר מאוד יגיע לקבוצת על.

הולך להיות סופר קשה…

אין הפתעות. פאוליניו ורמאלן כצפוי בפנים.

הרכב ולנסיה:

נטו; מונטויה, פאוליסטה, גאראי, גאיה; סולר, פארחו, קונדוגביה, גדש; רודריגו, זאזה.

דקה 79, לא יודע איך המשחק הזה יסתיים אבל חילופים הזויים של המאמן שמרבה לקבל שבחים.
משחק קריטי והוא מכניס 2 שחקנים מהפריזר ועוד אחד מהמקרר בעוד שכבר משחק על המגרש שחקן מהפריזר מהפתיחה.

קרויף תמיד היה אומר שמשחקים קשים מנצחים בפרטים הקטנים. אני לא יודע אם לוואלוורדה יש את הקוד לפרטים הקטנים אבל לגלות באמצע משחק העונה שעין הנץ עדיין לא בשימוש זה חתיכת פרט טכני. נשדדנו וחבל. חבל כי נתנו מחצית ראשונה של לחץ לפנתיאון.

מסי קצת מבאס אותי לאחרונה. חייב להבין בשלב מסוים שלהיות רק מאסטר שף זה לא מספיק. היו לפחות 5 פעמים במשחק שהתפללתי שיילך לבד אבל הוא כל כולו בסירים ובמחבתות. אפילו שטף קצת כלים הערב.

?????? THIS IS EVEN WORSE THAN BETIS
מכור

אז מסי מצליח לעבור את משוכת השיפוט המכור של הלה ליגה ולמצוא את אלבה, שבתורו מוצא את הרשת. ככה בדיוק לוקחים את הליגה, ככה בדיוק עושים עוד צעד אל ההר שממנו משקיפים על שאר הקבוצות.

לצד זה, אני מתחיל לתהות מי יהיה הכובש הבא במצעד האיוולת הזה שמכונה: ‘ההתקפה’ של בארסה.

מסי וחבורת ההתקפה שאיתו… מבט עליו, הוא כל כך מיואש, הפרעוש מזכיר לי ילד מחונן שאמור לגלות סקרנות על החומר המשמים שנלמד בכיתה, שהוא קלט כבר אחרי 2 שניות אבל משום מה המורה עובדת עם זה עוד חודש. רחמים.

אגב
מצטיין העונה אומטיטי מגלה אינטילגנציית משחק של צ’אבי עם מקצועיות של פויול. אשרינו.

אגב 2
אלבה עם טאצ’ שסוארס יכול רק לחלום עליו.

אני מסרב ליפול למלכודת של השיפוט המכור והבכי של חלקנו, שקיבלנו גול מתנה מהשופט במשחק מול מלאגה אף אחד לא יצא למחאות בפורום.
במחצית ראשונה, נהנתי מברצלונה. באמת נתנו משחק טוב יחסי, אבל בשניה חזרנו לנורמלי, הזמנו את הגול של ולנסיה והגול אכן הגיע.

ליאור, מסי לא יכול להבקיע כי הוא חייב לרדת אחורה. וכמו ארגטינה האהובה שלך אם מסי לא דואג לבשל אנחנו לא נבקיע גם בעוד 100 שנה.
ואלורדה בחילופים רעים: מוציא את ראקיטיץ ומכניס את דאולפאו. אפילו ההורדה של אינייסטה בעיני זה טעות.
אבל להוציא נקודה במסטייה זה מתקבל על הדעת. והאמת אחרי ה1-0 שלהם קניתי את זה בשתי ידיים.

נ,ב לכל המתלוננים על השופט, אומטיטי עשה פנדל והשופט לדעתי בהתחשבנות ויתר לו

@mos56 אני לא רוצה להיות בתפקיד שואסקו ואני לא חושב שזה מכור אבל גול חוקי שלא אושר נגד אתלטיקו גנב מאיתנו אליפות, גול חוקי מול בטיס גנב מאיתנו אליפות (אם כי היא לא הגיעה לנו), אני מקווה שלא תהיה פה אותה תוצאה.
הייתי בטוח שאחרי שנה שעברה יביאו לספרד את טכנולוגיית קו השער לפחות למשחקים הגדולים.
ואגב, אני בכלל לא סגור שהיה פנדל של אומטיטי.

כמו שכתבתי בדקה ה79, ואלווארדה היה קרוב להפסיד לנו את המשחק עם חילופים הזויים. מחצית ראשונה עם כדורגל על גבול המושלם, בטח מתחילת העונה, אולי אפילו כולל העונה שעברה. סמדו היה שותף מלא ונחלש מאוד בשניה, אולי חוסר כוח ואולי כי ולנסיה העלתה הילוך.
התוצאה טובה לנו בשורה התחתונה כי הפסדי הנק׳ שלנו היו בחוץ ומול הגדולות.
אני גם מקווה כמו ליאור שמסי יפסיק לחפש את פיני בלילי, סליחה…, לואיס סוארס, וינסה יותר בעצמו.

אני מאוד אוהב אותו ומאוד מעריך את ההשקעה אבל אני חושב שהגיע זמנו לראות קצת ספסל. הוא תוקע את ההתקפות, מחמיץ הזדמנויות מעולות ובעיקר בנבדל כל הזמן. אדרבא, שיעלה בראבק בדקה ה60.

נקודה במאסטיה זה בסדר גמור, אני הייתי קונה 0-0 לפני תחילת המשחק בשתי ידיים.
מחצית ראשונה טובה מאוד, מחצית שניה פחות עם רבע שעה ראשונה נוראית.
התלות שלנו במסי בהתקפה היא מוחלטת, עצוב אבל אין לנו כרגע אף שחקן אחר בהתקפה ששווה הרכב ראשון בקבוצה דרג שני באירופה. לעומת זאת אני לא זוכר בארסה כ"כ מאורגנת בחלק האחורי(בטח שלא תחת אנריקה גם ב2015), וזה לא רק עניין של שחקנים, יש פה עבודה של מאמן. וזה עדיין בלי מגן ימני יציב(בחיי שלמונטויה למרות הגול יש מקום אצלנו).

מסי בהילוך שני עם משחק כ"כ לא מדוייק מספק רגע של גאונות אדירה.
בוסי אלוהי, איזה הבדל מאשתקד.
סמדו שחקן עם פוטנציאל גדול, אני עדיין חושב שזו החתמה טובה בטח יחסית למחיר ולגיל שלו. אבל רבאק כמה חוסר אינטלגינציה במשחק שלו. האיש עם סגירות כ"כ לא חכמות. בחיי שהוא ודלאופאו בצד ימין זה מרגיש כמו כיתה טיפולית.
“Deulofeu… is not thinking… thats the frustrating part of him” ציטוט של השדר האנגלי כשדאולפאו נתפס בנבדל ממסירה של מסי בדקה ה92. לא צריך להוסיף מילה…
ומילה על לואיס סוארס, האיש לא פוגע כבר קרוב ל8-9 חודשים. אני חושב שצריך להפנים שייתכן מאוד שהוא כבר לא יחזור ליכולתו. בטח כשמדובר בשחקן שעבר כבר את גיל 30, ושמשחק תקופה כ"כ ארוכה, כ"כ רע.
בכלל זה לא רק היכולת, זו גם ההשקעה שלא דומה למה שהיינו רגילים ממנו. האיש עסוק בשטויות ובהצגות, וזה מרגיש שהראש שלו במקום לא טוב, זה לא יהיה אסון אם הוא יעשה הכרות קצת עם הספסל, אני חושב שהגיע הזמן.

אני לא כל כך מבין מה הגול של אתלטי ובטיס קשורים לפה, אני לא טוען חס וחלילה שהשיפוט בעדנו או קונספרציה. אני בסהכ מקבל שהשיפוט בספרד הוא איום ונורא . זה עובדה.

אם מסי יקשיב לכם, הוא ישאר תקוע למעלה . אין לנו קישור ששולט במשחק בלעדיו. כל זה לא אומר שאני חושב שסוארז בסדר וצריך להמשיך במצב הזה. אבל למסי אין ברירה אלא לרדת אחורה. זה לא שהוא לא רוצה להבקיע, הוא חייב לרדת למטה. אם מסי לא מוסר את אחת הבישולים הכי יפים שלו הערב מי היה מבשל במקומו? דאולפואו?

משה אם אני מתכוון לאותו ‘פנדל’ שאתה מדבר עליו אז לא היה. קודם אומטיטי מוציא ממנו את הכדור ואח"כ הרגליים שלהם מסתבכות.

לגבי מסי - כנראה ששכחת שמסי לבד יכול לעבור חמישה שחקנים בדריבל. אופציית המסירה תמיד הייתה קיימת שם עבורו אבל בזמנו הוא היה מפלרטט בין שתיהן. מאז שנולד לו ילד הוא הפך למונוגמי.

לגבי אומטיטי, אני ראיתי בסטרים את המשחק, אני יצפה בזה שוב. בכל מקרה זה לא ישנה את דעתי על השיפוט.

בקשר למסי, שאתה בונה על זה שמסי ינצח לך כל משחק בזה שהוא יקח חמישה שחקנים בדריבל כך אתה יוצר תלות מוחלטת במסי. הבעיה לא שמסי לא רוצה להבקיע יותר אלא שלמסי אין שותפים בקבוצה בחלק ההתקפי. סוארז בבצורת פאוליניו רוצה מאוד אבל לא יכול. ראקיטיץ עסוק רק בלמסור לאחור… ויש את אינייסטה ובוסי אבל זה לא מספיק.

צריך לתת מחמאות לורמאלן ורביעית ההגנה שלנו בכללי, במחצית הראשונה אנחנו הפכנו את ולנסיה של השנה לולנסיה של השנה הקודמת. השופט הציל אותם מפיגור שאולי היה משאיר אצלינו 3 נקודות, אבל אני מניח שאחרי מלאגה אפשר להתעצבן בשקט. אני עדיין חושב שזה מביך ושזה קורה פעם שניה בצורה בוטה כזאת (בטיס) שמישהו ישלם את המחיר.

משחק הלחץ שלנו במחצית הראשונה היה מושלם והוא ייצר לנו המון התקפות שלא השכלנו לנצל. גם לסוארז וגם למסי היו הזדמנויות טובות מאוד לשים את הכדור ברשת.

שימו לב להתקפה לפני האחרונה של ולנסיה, דקה 92 כשפריירה בעט ממצב נוח אחוצה. כשאמרתי שהמיקום של מסי הוא גם סכנה מבחינה הגנתית, מכיוון שחטיפה מרגליו מובילה להתקפה מתפרצת קטלנית, לזה בדיוק התכוונתי. כשחוטפים למסי אין קישור דפנסיבי. מגיעים ישר לרביעית ההגנה.

הרבה מילים טובות לואלוורדה. הקבוצה לא מבריקה אבל היא קבוצה חזקה, קשה לשחק מולנו ואני לא זוכר מתי אמרתי את זה בפעם האחרונה. המחצית הראשונה הייתה מרשימה מאוד קבוצתית.

בנוגע לכך שאנחנו לא מבריקים, ובכן, אני אטען זאת ראשון אבל לשים את האצבע המאשימה בנושא הזה לכיוון המאמן זו טעות קשה בעיני. בניית הסגל בראשות ברתומיאו היא רעה מאוד וחסרה לנו איכות רצינית מהקישור הקדמי ומעלה, וכולנו ידענו זאת בקיץ.

כרגע זה מסי לבדו שמסוגל לייצר משהו חיובי (וזאת בלי שאף אחד לקח בחשבון שדמבלה ייפצע מיד ושסוארז ישחק העונה כמו בנזמה ביום רע), ושלוקחים את כל הפרטים האלו בחשבון מבחן התוצאה שלנו הוא בגדר נס. וזה לא רק מבחן התוצאה, נכון החלק הקדמי אפור פרט למסי אבל אני לא זוכר אף משחק שקרסנו (במיוחד בקישור) או איבדנו את הצפון כפי שקרה הרבה אצל לוצ’ו.

גם לגבי החילופים אני חולק על החברים כאן, רקיטיץ’ היה החלש ביותר על הדשא וטוב עשה ואלוורדה שהשאיר את פאוליניו על המגרש והשאיר את הפוליטיקה בצד. לצפות מאנדרס לסיים 90 דק אחרי ששיחק גם באמצע השבוע זו כבר פריבילגיה רצינית מדי.

מסי במשחק לא מדויק בכלל, נראה גם שהמוזה של הדריבלים קצת ברחה לאחרונה, ועדיין בישול גאוני שרק הוא מסוגל.

אומטיטי ובוסי כרגיל אלוהיים, ומצטרף לשביט בנוגע לורמאלן. משחק שקט וסולידי שלו היישר מהפריזר.

נ.ב: רק לי הדאבל פס של מסי ואנדרס במחצית הראשונה הזכיר את 2009?

השופט, אתמול.

יש החלטות בכדורגל שפשוט מוציאות אותך מדעתך, ואתמול קיבלנו מנה גדושה של אחת כל כך אבסורדית שקשה לקבל את זה כטעות אנוש. כמה עוואר אתה יכול להיות בשביל לפספס שהכדור חצה את הקו בחצי מטר? ומילא עוואר אחד, אבל שניים על אותה סיטואציה? לא מאמין.

בארסה העונה בליגה היא קבוצה לא מדהימה, אבל היא מצליחה להוציא את הנקודות החשובות - ואתמול, מעבר לכך שזה מגרש קשה ובכל זאת ולנסיה הפכה להיות קבוצה מפחידה (גדש, זאזא, סולר) היה פה פער שיכל בקלות להפוך לנקודה אבל נשאר במקומו הראוי. צריך להודות במספר דברים: טרש טגן הפך להיות שוער על, בניגוד גמור לשנה שעברה. אומטיטי מגדיר את עצמו כבעל הבית בהגנה, והוא שחקן כל כך אינטיליגנטי שזה פשוט מפחיד. אלבה קיבל עדנה מחודשת, והוא אחד השחקנים הכי חשובים היום בבארסה, וזה לא רק השער שלו אתמול. בוסקטס, ששנה שעברה היה בצניחה חופשית חזר להיות חד משמעית הקש"א הכי טוב בעולם היום, ואינייסטה - פורח. פאוליניו מסתמן כרכש על, בניגוד מוחלט לכל הציפיות. אבל בכל זאת, הקבוצה חורקת, וזה קורה במספר עמדות מפתח:
אם שפתח את העונה בטירוף ואנרגיות, סמדובומבה נחלש משמעותית. חגגו עליו אתמול באגף, ובדיוק באותו שטנץ. ראקי? צל של הצל של הצל של עצמו מלפני שנתיים. הוא כמעט לא קיים, ורואים שיש תסכול בין אחרים בקבוצה אליו. וכמובן, סוארז - שהקרדיט הבלתי נגמר שלו לא ברור אף יותר מזה שגומש קיבל אצל לוצ’ו. אתמול, המשחק זעק אלקסלסלסי אבל וולורדה נדם. צריך להודות - רוב הזמן בארסה משחקת ב-10 שחקנים, ביום רגיל של ראקי אפילו ב-9, וזה ניכר. הקבוצה הזאת ביכולות של אינייסטה ובוסקטס, והתרומה של פאוליניו, והגנת הברזל של אומטיטי וטרשט גן הייתה יכולה לדרוס כל מה זז, אבל בארסה לא שם. היא לא יכולה להיות כאשר מסי צריך להיות גם המבשל של עצמו וגם הכובש. היא לא יכולה כאשר החילוף ההתקפי אתמול היה שחקן כל כך טיפש ואגואיסט שאתה מתפלא שהוא בכלל בהרכב של בארסה. אז מה יש למסי? את פאוליניו, דריבל עם אינייסטה ואלבה כמובן. זהו, והמצב הזה מבאס כל משחק מחדש. אולי כל זה ישתנה עם דמבלה, אבל אני לא משוכנע שבלי שהמאמן יוריד את סוארז סופסוף לספסל זה יראה אחרת. מנוחה, לסדר את הראש, ואולי הוא יחזור להיראות כמו שחקן כדורגל.

עם כל הבאסה הזאת אתם בדרך לאליפות ב"עונת מעבר". אני לא רואה את מסי נשחק פשוט בגלל שרוב הקריירה הוא גם ככה משחק כמות אסטרונומית של משחקים, כנ"ל בוסקטס, סוארס גמור כבר עכשיו וזה לא מפריע לבארסה לצבור נקודות בקצב מפלצתי. היתר, פרט לאומטיטי ואולי אלבה, לא באמת קריטיים לקבוצה וברי החלפה, ושחיקה של בלמים היא פחות קיצונית משל תפקידים אחרים.

אתם לא משחקים כדורגל מדהים בהתקפה אבל אין לכם את הכלים לזה. מצד שני, ההגנה של בארסה הכי טובה שאני זוכר במועדון מאז תקופת פפ.

לצערי לא :hushed: